Hinault houdt niet z 'ra woord HENRI LECONTE VERRAST LENDL Chaos rond FBO neemt toe DUBBELE WINST KLOPPENBURG 1SAC test Rob Hoofs fee hockeyteam Basketbalteam in eindronde Schorsing voor Cruyff Hugo Hovenkamp blijft in Canada Gerets naar AC Milan Volleybaldames oppermachtig A6ol apparatuur erst RIJZEN VRIJDAG 6 ME11983 TIE VAN VN DAGBLADEN FTEN sport in 't kort Bekervoetbal Kogelslingeren Graeg Norrie I EERSTE-divisieclub Wage- 1 hingen heeft Graeg Norrie I verkocht aan Winterslag. De I Belgische voetbalclub moet I een transferbedrag betalen I van ongeveer 50.000 gulden. I Wageningen wil het geld aan- I venden om Richard Budding I nog een seizoen van Feyen- I oord te huren. Vlieggewicht V>alazar \Kinkstap Wanker -sekretaresse uitzendbureau I ^LENINGEN (ANP) - Het Interlands heren-hockey- im heeft gisteravond in Wa- |.n'ngen een oefenwedstrijd gen Klein Zwitserland met Itoiï cUfers gewonnen: 11-2. Duo Ridder uitgeschakeld Veldscholten Oosterbosch Weer ontslag Max Merkel levert alle mogelijke laratuur van uitsluitend :oals Philips, Atag. Pelgrim, nker+ Ruh en Exactum. bekende lage Brugman deze apparatuur-set. DE STEM SDCyit T26 PAGINA SPORT 1 Op 3 mei 1983 is door ondergetekende uitge bracht een exploit ten verzoeke van Rosario Gonzales Rodriguez, wonende te Oosterhout, o.m. woonplaats kiezen de te Breda aan de Mauritsstraat 30 ten kantore van de advo caat en procureur Mr. C.J. Verpaalen, bij welk exploit aan Angel Se bastian Torres Diaz, zonder bekende woon- of verblijfplaats in het Koninkrijk en daarbui ten, is betekend een in executoriale vorm uit gegeven grosse van het vonnis op 12-4-1983 door de arrondissements rechtbank te Breda tus sen requirante als eise res en gerequireerde als gedaagde gewezen, bij welk vonnis o.m. de echtscheiding is uitge sproken van partijen op 6-9-1958 te Santa Cruz- Tenerife, Spanje ge huwd en bij welk ex ploit A.S.T. Diaz tevens is opgeroepen om te verschijnen ter zitting van de arrondisse mentsrechtbank, Kloos terlaan 46 te Breda op 15-9-1983 te 14.30 uur n.m., teneinde te wor den gehoord omtrent de voogdij en toeziende voogdij van der partijen nog minderjarige kind. J.H. Voeten, tgd. cand. gerechts deurwaarder, ten kantore van M.H. Pieters Nwe. Boschstraat 24 4811CX Breda :n houders van certificaten |d tot het bijwonen van de ie Vergadering van Aandeel- i op dinsdag 24 mei a.s. te tore van de vennootschap, Nijmegen. De agenda, alsme- over 1982 zijn aan aandeel- len en liggen ter inzage bij de ederlandse Credietbank N.V. Rotterdam Bank N.V. te Ant igen en ten kantore van de raar tevens afschriften van de 'erkrijgbaar zijn. ie aan de Algemene Verga- emen moeten ofwel, uiterlijk tun aandelen deponeren bij loemde bankinstellingen of- iei 1983 verificatie van hun ik aan de directie - postbus Nijmegen - verzoeken. Depo- ischiedt tegen bewijs van ont geldt als bewijs van toegang Verificatie van aandelen ge- lectie, die de aandeelhouders t verificatie doet toekomen, als bewijs van toegang tot de icaathouders die de vergade- e wonen, dienen eveneens 1983 hun certificaten te de ler bovengenoemde bankin- zwijs van ontvangst, dat te- ijs van toegang tot de verga- Van onze sportredactie BREDA - Achter de schermen js Henk de Jonge, volgend sei zoen trainer van NAC, druk doende de selectie rond te krij- gen. De nu nog bij SC Cam- buur werkzame trainer ge bruikte een oefenwedstrijd van de NAC-jeugd tegen Ba ronie om Rob Hoofs te testen. Rob Hoofs maakte onder het bewind Henk de Jonge bij i Willem II deel uit van de Til- j burgse selectie. Verdediger Hoofs acteert dit seizoen als I verdediger bij de Waalwijkse hoofdklasser RKC. i o Of Leen Swanenburg vol- I gend seizoen nog actief is in het betaald voetbal valt te be twijfelen. De Hagenaar, die voor zijn komst naar NAC ac tief was bij FC Groningen, overweegt om terug te keren naar de amateurs. Swanen burg slaagde er niet in bij NAC een basisplaats te vero veren. REAL Madrid heeft de eerste wedstrijd in de halve finales I van het toernooi om de Spaan se beker tegen Gijon met 6-0 gewonnen. Bij de rust was het 3-0. Santillana scoorde drie keer, San Jose en Juanito ieder één keer. Gimenez depo- neerde de bal in het eigen doel. JOERI Tarasjoek uit de Sov jet-Unie heeft tijdens atletiek wedstrijden in Minsk de beste I wereldprestatie kogelslinge- |«n in dit seizoen geleverd. De 124-jarige Tarasjoek, die 110 ki logram weegt, kwam tot een afstand van 81 meter en acht tien centimeter. Zijn landge- note Tatjana Orlova stootte de el 20.04 meter ver. I SANTOS Laciar heeft zijn we- I reldtitel in het vlieggewicht I WBA-versie) in Shizuoka met I succes verdedigd tegen de Ja- I panse uitdager Shuichi Hozu- I mi. De Argentijn sloeg zijn te- Tgenstander al in de tweede I ronde knock-out. I DE Amerikaanse atletiekbond I reeft Alberto Salazar gepas seerd voor de nationale ploeg, J e wordt afgevaardigd naar eerste wereldkampioen- I schappen in augustus in Hel- I smki. Salazar is de snelste ma rathonloper ter wereld. Wel I geselecteerd werden Ron ITabb. Benji Durden en Ed IMendoza voor de marathon. IGreg Meyer, die de selectie- wedstrij d in Boston won, wei- I garde zijn uitnodiging. Hij wil Inch kwalificeren op de tien I hlometer op de baan. DE DIRECTIE I1IET een sprong van 17.20 me- Tttwerd de 27-jarige Vladimir |®igadni uit de Sovjet-Unie in Ivsjkabad de beste hinkstap- IWnger van het huidige atle- l'wseizoen. Het wereldrecord Iran de Braziliaan Joao de Oli- U'ra staat op 17.89 meter. kundig personeel bij een bedrijf in Breda Schoeversopl. BS pigheid aring als direktie-sekretaresse oem dan snel kontakt op mei £4660 b, 01620-29280 DEAL Zaragoza wil Ton Blan- Ier niet langer aan Excelsior Inhuren. De Spaanse club I "eft de Rotterdammers aan- Blanker te kopen. Ex- moet echter wegens rek van een koop af- I, Zaragoza's trainer Leo cenhakker biedt Blanker nu 1 andere clubs te koop aan. 4e rust was het al 4-1. voor het Nederlands elftal lorden Van 't Hek (5x), lawman (4x) en Doyer (2x), Lfc Klein Zwitserland waren i"stlap en Van Grimbergen flutters. Er waren bijna 4 toeschouwers. 'llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllIHliilllllllllllllltlllllillllllllltllllltllllllllilllllllllllllllinitllllllllllllllllllilllllllllilllllllllllHlllllHItlltlttllllllllllllllllllllllllllllltHtlHHIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllllllIHHHItlimillll Van onze speciale verslaggever TOKIO - Zo geordend als bij de wereldkampioenschappen tafeltennis de iandenstrijd met de als eenheid opererende ploegen altijd verloopt, zo cha otisch zijn per definitie de eer ste twee dagen van het indivi duele gedeelte. Terwijl de ve detten een extra rustdag ge nieten, moeten de mindere go den zich door een rijstebrij van kwalificatierondes heen werken om dan in de eerste ronde van het hoofdtoernooi vrijwel zeker geconfronteerd te worden met eliminatie. Met dat vooruitzicht en met de zware serie interlands nog in de benen komt menig min der getalenteerd pingponger op de gedachte zich vrijwillig richting douche en burgerkle- dij te laten slaan. Coaches ge ven voor hun goed fatsoen toch acte de presence, maar weten van verveling niet hoe op hun stoel te hangen. Kort- om de twee eerste dagen van het persoonlijke toernooi heb ben meer van een bonte fancy- fair dan van een serieuze strijd op wereldniveau. Binnen die entourage toch goed acteren is moeilijk, zeker als de landenduels niet goed verlopen zijn. Dan kun je, zo als Ron van Spanje deed, bijna apathisch en slecht spelend met 15-2113-21 en 16-21 verlie zen van de bepaald niet impo nerende Japanner Sakomoto Kenichi. Broer Henk deed het niet veel beter. De nummer vijf van Amerika, Ricky See- miller, mocht van de Veenen- daler in de vijfde game in no- time van 13-13 naar 14-21 springen. Ook Han Gootzen en Bob Potton konden niet voor een uitschieter zorgen. Cho Yong Ho uit Noord-Korea kende alleen de eerste game problemen met de Brabander: 19-219-21 en 12-21. En de num mer zes van Zuid-Korea, An Hae Yuing, rehabiliteerde zich tegen Potton na een verloren eerste game perfect, 21-14 8-21 18-21 en 17-21. In het gemengd dubbelspel plaatste Ellen Bakker/Han Gootzen zich wel voor het hoofdtoernooi, maar Ron van Spanje had aan de Ierse Leo nard te weinig steun om het Franse koppel Birocheau/ Monteux af te stoppen: 0-3. Laat op de avond overleefde Miriam Kloppenburg twee kwalificatieduels tegen min dere goden. De overige Oran- je-spelers(sters) kwamen nog niet in actie. Bettine Vriese- koop gebruikte haar vrije uren om door een training het juiste ritme weer op te pak ken. De Hazerswoudse ver zocht daartoe mixed-partner Grubba als sparringpartner op te treden. Maar tot het ge hoopte in hoog tempo oefenen kwam het niet. De Pool is de laatste interland uit de ploeg verwijderd, omdat hij in een eerder stadium een partij had weggegeven en heeft het op deze wereldkampioenschap pen wel gezien. De uitslagen: heren enkel spel eerste ronde: Ron van Spanje (Ned) - Sakomoto (Jap) 15-21 13-21 16-21, Bob Potton (Ned) - Ang Wah Heng (Sin) 21-10 21-12 21-15, Cho Yong Ho (NKo) - Han Gootzen (Ned) 21- 19 21-9 21-12, Henk van Spanje (Ned) - Juan-Antonio Vila (Dom.Rep) 21-8 21-9 21-16; tweede ronde: Bob Potton (Ned) - Didier Leroy (Bel) 21- 15 21-16 21-16; derde ronde: Bob Potton (Ned) - An Hae Juyang (ZKo) 21-14 8-21 18-21 17-21, Henk van Spanje (Ned) - Seemiller (VSt) 21-17 15-21 14- 21 21-9 14-21. gemengd dubbelspel eerste ronde: Ron van Spanje/Anne Leonard (Ned/Ier) - Byro- cheax/Monteux (Fra) 19-2112- 21 17-21, Han Gootzen/EUen Bakker (Ned) - Robert Javor/ Susan McClintock (Aus) 21-10 21-17 21-12; tweede ronde: Gootzen/Bakker - Gotfried Beaer/Vera Kottek (Oos) 21-15 17-21 16-2121-15 21-12. dames enkelspel tweede ron de: Mirjam Kloppenburg (Ned) - Snigdha Mehta (Ind) 23-21 21-18 21-7; derde ronde: Mirjam Kloppenburg (Ned) - Dolores Peralta (Dom.Rep.) 21-14 21-17 21-13. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii NEW YORK (UPI) - De als dertiende geplaatste Frans man Henri Leconte heeft gis teren op Forest Hills in de achtste finales van het tennis toernooi der kampioenen voor een enorme verrassing ge zorgd door de als eerste ge rangschikte Tsjechoslowaak Ivan Lendl uit te schakelen. Leconte gunde zijn ver maarde tegenstander slechts vijf games: 6-2 6-3. De partij duurde iets meer dan een uur. Leconte komt in de kwartfina les tegenover de winnaar van de partij kriek (VSt) - Bas- tiansen (Den) te staan. Vitas Gerulaitis, vijfde op de plaatsingsranglijst, is als eerste speler doorgedrongen tot de kwartfinales van het toernooi der kampioenen op de Van Bracht zonder problemen Van onze speciale verslaggever AIX-LES-BAINS - Ooit is de naam van een Egyp tenaar in de biljartanalen vermeld als wereldkam pioen driebanden. Edmond Soussa werd in 1928 in Reims zelfs de eerste titelhouder in de spectacu lairste spelsoort. Een jaar later greep Soussa in Brussel opnieuw het kampioenschap. Omdat een wereldtiteltoei - nooi niet kompleet is zonder een vertegenwoordiger van het Afrikaanse continent is voor de 38e editie in Aix-les- Bains, ruim een halve eeuw na het laatste succes, weer een Egyptenaar opgescharreld. Mohamed Moestafa Diab kan voor de 200 toeschouwers in het 'Palais des Fleurs' - nau welijks meer dan destijds in Reims - echter geen potten breken. Gistermiddag bood hij in de vijfde ronde wereldkampioen Rini van Bracht geen verzet van enige betekenis. De Ne derlander behaalde zijn vierde overwinning, in 53 beurten. De Belg Ceulemans, de Japanner Kobayashi en de Fransman Vierat hebben na de vijfde ronde nog geen punt verloren. Van Bracht bezet de vijfde plaats, doordat de tweede Fransman, Bitalis, een beter gemiddelde heeft. Diab figu reert als twaalfde met een moyenne van 0.545, hetgeen zijn illustere landgenoot in de jaren twintig overtrof. Een jaar geleden leidde de bizarre samenstelling van het deelnemersveld er mede toe, dat de als invaller mee biljar tende Van Bracht de hoogste titel greep. Nu het Europese contingent op vijf spelers is gebracht - in Guayaquil wa ren het er twee - zijn de kan sen van de Brabander aan zienlijk geringer. Diab vormde echter in het geheel geen be dreiging voor de titelhouder. De Egyptenaar, die de indruk wekt geen idee te hebben in welke richting hij de ballen moet sturen, strandde op 24. Van Bracht kon zich halver wege de partij de nonchalance veroorloven een carambole te maken met de verkeerde speelbal, hetgeen door een slimmere tegenstander onge twijfeld was uitgebuit. Hoofdrolspelers in Aix-les- Bains zijn Ceulemans en Ko bayashi. Ceulemans, die de Belgische titel aan Ludo Dielis moest laten en zich via het Europese kampioenschap voor dit toernooi plaatste, is nog steeds de beste, echter zonder de superioriteit van een aantal jaren geleden. De Ceulemans anno 1983 heeft wel eens ku ren. De Amerikaan Torres slaagde er in na een achter stand van dertig punten terug te komen en als verliezer op 52 te finishen. Het tekent de kwetsbaarheid van de 45-jari- ge Ceulemans, dat hij voor de laatste tien punten achttien keer de keu moest pakken. In de vijfde ronde had de Vlaming tegen Torres' landge noot Sims wei een antwoord op het Amerikaanse verdedi gingssysteem. Na 28 beurten, een meer dan in Ceulemans' beste partij in het Oostfranse stadje, mocht hij opstappen. Kobayashi bleef in de pas met de Belg door in 36 beurten Blomdahl te verslaan. Het verschil tussen beide biljar treuzen is slechts in moyenne uit te drukken: 1.442 tegen 1.333. Uitslagen vijfde ronde: Bitalis (Fra) Torres (VSt) Ceulemans (Bel) Sims (VSt) 60 43 8 1.395 40 43 7 0.930 60 28 9 2.142 26 28 3 0.928 Stand na vijf ronden: 1. Ceulemans 10 11 1.442 2. Kobayashi 10 12 1.333 3. Vierat 10 8 0.917 4. Bitalis 8 13 1.337 5. Van Bracht 8 8 0.990 6. Horike 8 9 0.939 7. Doyarzabal 2 7 0.884 8. Blomdahl 2 6 0.875 9. Torres 2 7 0.728 10. Viteri 0 10 0.834 11. Sims 0 7 0.704 12. Diab 0 7 0.545 Diab (Egy) 24 53 7 0.452 Van Bracht (Ned) 60 53 8 1.132 Viteri (Ecu) 42 50 8 0.840 Vierat (Fra) 60 50 8 1.200 Horike (Jap) 60 52 9 1.153 Doyarzabal (Arg) 58 52 5 1.115 Blomdahl (Zwe) 36 36 4 1.000 Kobayashi (Jap) 60 36 7 1.666 TOURS (ANP) - Het Neder landse dames-basketbalteam heeft zich ondanks een neder laag van 53-64 tegen Frankrijk in Tours toch geplaatst voor de eindronde om het Europees kampioenschap, later dit jaar in Hongarije. Met Nederland ging Zweden over. Bij de rust storid Oranje met 23-28 achter. Anita Blangé maakte 15 punten (en had 10 rebounds) en Dulcine Seca scoorde 12 punten. Voor Frankrijk was Clezardin suc cesvol met 22 punten. KOPENHAGEN (ANP) - Met Rob en Marjan Ridder zijn gisteren in de derde ronde van het gemengd dubbelspel als laatste Nederlandse vertegen woordigers in de wereltitel- strijd badminton uitgescha keld. Het duo verloor van de sterke Chinezen Bingye en Aiping met 2-1515-13 4-15. In het herenenkelspel viel in de achtste finales de zege van Europees kampioen Jens-Pe- ter Nierhoff over de geplaatste Maleisiër Misbun Sidek op. De gamestanden waren 15-11 17- 16. De als eerste geplaatste Deen Morten Frost won met 15-8 15-7 van Phil Sutton uit Wales. ZEIST (ANP) - Johan Cruijff zal de voorlaatse competitie wedstrijd van Ajax tegen Hel mond Sport, alsmede de eerste finalewedstrijd van het toer nooi om de KNVB-beker vol gende week dinsdag in Am sterdam tegen NEC moeten missen. De tuchtcommissie van het betaalde voetbal heeft Cruijff, die afgelopen zondag tegen Feyenoord voor de derde maal een gele kaart kreeg, voor twee wedstrijden ge schorst en hem een boete van 750 gulden opgelegd. Gerard Tervoort van FC Utrecht kreeg de zwaarste straf. Hij werd voor vier wed strijden geschorst en met 200 gulden beboet. De overige straffen: Koe vermans (Fortuna SC) drie wedstrijden en 100 gulden, Van Tongeren (Eindhoven) één wedstrijd voorwaardelijk en één onvoorwaardelijk, als mede 75 gulden boete. Eddy Planckaert is Jan Raas in Denain te snel af in de sprint. Van onze speciale verslaggever SALAMANCA - De zestien de etappe van de Ronde van Spanje is niet geworden wat Bernard Hinault ervan voorspeld had. De Tourwin naar, die een startgeld kreeg van zes miljoen peseta's (120.000 gulden), zou in de rit tussen Vailadolid en Sala manca een aanval doen op de eerste plaats in het alge meen klassement van de jonge Spanjaard Julian Go- rospe. Wat een harde koers moest zijn, werd een saaie 'wandeltocht' van een groep wielertoeristen. Voor start plaats Vailadolid verlaten werd, was er al een vertra ging van twintig minuten. Na 110 kilometer had de meute vijf kwartier achter stand op het tijdschema. Tij dens het laatste uur was er dan toch een beetje sprake van een wedstrijd. Hinault stuurde zijn knechten Le Guilloux en Lemond voor uit. Gorospe sloot zelf aan bij deze ontsnapping, die daarom verder zinloos was. Vervolgens ontsnapten de Italiaan Guerieri, de Belgen Van Calster en Martens en de Spanjaard Sanchez. Het zag er naar uit dat de etap pewinnaar uit dit viertal zou komen, maar in de kopgroep ontstonden meningsver schillen. Er werd niet meer doorgereden en het peloton slokte de kopgroep toch nog op. Jose Laguia, de bergko ning van vorig jaar en dit jaar opnieuw leider in het bergklassement, sprintte op de hellende weg in Sala manca naar de etappezege. Laguia is een van de betere Spaanse renners. Vorig jaar won hij drie etappes in de Ronde van Spanje. Dit voor jaar raakte hij betrokken in een dopingaffaire in de Ron de van het Baskenland. De overwinning in de tweede etappe werd hem toen afge nomen. Gerard Veldscholten uit Ol- denzaal is leider gebleven in de Ronde van Romandië. De tweede etappe, van Saigne- legier naar Freiburg over 140 kilometer, leverde een overwinning op voor de Zwitser Serge Demierre. Gerard Veldscholten heeft pas in de slotfase een aanval op zijn leidende positie moe ten afslaan. Ontsnappen was gisteren haast onmoge lijk, omdat de rit in vliegen de vaart werd afgelegd. Het lukte de Belg Govaerts bij de 57e kilometer toch. Zijn voorsprong werd echter niet groot genoeg om succes te kunnen hebben. In het zicht van Freiburg zette de Ita liaan Beccia de achtervol ging in. De Zweed Prim en de Noor Wilmann sloten aan, even later gevolgd door de Zwitser Demierre. Tij dens de lokale rondjes in Freiburg moest Beccia zijn inspanningen bekopen en versloeg Demierre de twee laatste winnaars van de Ronde van Romandië in de sprint. Van de voorsprong was niet meer dan vijf se conden over. De Belg Eddy Planckaert heeft gisteren de tweede etappe van de Vierdaagse van Duinkerken in Noord- Frankrijk gewonnen. Na een rit over 183 kilometer tussen Aire-sur-la-Lys en Denain was de Belg de snelste in een massasprint. Jan Raas ein digde op de tweede plaats. Door deze resultaten bleef proloog-winnaar Bert Oos terbosch eerste in het alge meen klassement. De uitslag van de zestiende etappe in de Vuelta: 1. Jose La guia (Spa) 162 km in 4.48.37, 2. Roberto Ceruti (Ita) z.t., 3. Lau rent Fignon (Fra) z.t., 4. Rene Martens (Bel) z.t., 5. Guido van Calster (Bel) z.t., 6. Jose Recio (Spa) z.t„ 7. Didi Thurau (WD1) z.t., 8. Mariano Sanchez (Spa) z.t., 9. Jesus Rodriguez-Ubeda (Spa) op 5 sec., 10. Eric Vanderaerden (Bel) op 9 sec., 13. Henri Manders (Ned) op 21 sec., 16. Hennie Kui per (Ned) z.t. Het algemeen klassement: 1. Julian Gorospe (Spa) 79.18.47, 2. Alvaro Pino (Spa) op 22 sec., 3. Alberto Fernandez (Spa) op 1.06, 4. Bernard Hinault (Fra) z.t., 5. Marino Lejarreta (Spa) op 2.18,6. Eduardo Chozas (Spa) op 3.01, 7. Pedro Munoz (Spa) op 7.28, 8. Hennie Kuiper (Ned) op 8.27, 9. Faustino Ruperez (Spa) op 8.49, 10. Laurent Fignon (Fra) op 9.39. De uitslag van de tweede etappe van de Ronde van Ro mandië: 1. Serge Demierre (Zwi) 147 km in 3.22.33 (met tijdverg. 3.22.23), 2. Tommi Prim (Zwe) z.t. (met tijdverg. 3.22.28), 3. Jostein Wilmann (Noo) z.t. (met tijdverg. 3.22.31), 4. Mario Beccia (Ita) op 5 sec., 5. Phil Anderson (Aus) z.t., 6. Robert Dill-Bundi (Zwi) z.t., 7. Patrick Bonnet (Fra) z.t, 8. Gil bert Glaus (Zwi) z.t., 9. Max Hürzeler (Zwi) z.t., 10. Vittorio Algeri (Ita) z.t. De klasseringen van de Nederlanders zijn: 11. Frits Pirard z.t., 12. Johan van de Velde z.t., 23. Gerard Veldschol ten z.t., 43. Peter Winnen z.t., 45. Henk Lubberding z.t., 56. Joop Zoetemelk z.t., 59. Johan Lam- merts z.t. Het algemeen klassement: 1. Gerard Veldscholten (Ned) 9.04.01, 2. Stephen Roche (Ier) op 25 sec., 3. Serge Demierre (Zwi) op 1.29,4. Phil Anderson (Aus) op 1.33, 5. Tommi Prim (Zwe) z.t., 6. Daniel Gisiger (Zwi) op 1.36, 7 Bernard Vallet (Fra) op 1.38, 8. Joop Zoetemelk (Ned) op 1.39, 9. Roberto Visentini (Ita) op 1.41, 10. Michel Laurent (Fra) op 1.42. Klasseringen van de overige Ne derlanders: 17. Johan van de Velde op 1.51, 21. Johan Lam- merts op 1.56, 25. Henk Lubber ding op 2.00,33. Peter Winnen op 2.07,60. Frits Pirard op 13.25. De uitslag van de tweede rit in de Vierdaagse van Duinker ken is: 1. Eddy Planckaert (Bel) de 183 km in 5.02.31, 2. Jan Raas (Ned) z.t., 3. Leo van Vliet (Ned) z.t., 4. Jean-Luc Vandenbroucke (Bel) op 2 sec., 5. Pascal Jules (Fra) z.t., 6. Bert Oosterbosch (Ned) z.t., 7. Jan Colijn (Bel) z.t., 8. Stefan Mutter (Zwi) z.t., 9. Jac Hanegraaf (Ned) z.t., 10. Kim Andersen (Den) z.t., 17. Cees Priem (Ned) z.t. Het algemeen klassement: 1. Oosterbosch (Ned) 9.55.20, 2. Vandenbroucke (Bel) op 8 secon den, 3. Bondue (Fra) op 12 sec., 4. Van Vliet (Ned) op 20 sec., 5. Ju les (Fra) z.t., 6. Raas (Ned) op 23 sec., 7. Clere (Fra) op 26 sec., 8. Peeters (Bel) op 28 sec., 9. Ander sen (Den) z.t., 10. Colijn (Bel) op 29 sec., 11. Priem (Ned) op 31 sec., 15. Hanegraaf (Ned) op 37 sec. banen van Forest Hills in New York. De Amerikaan versloeg zijn landgenoot Eddie Dibbs, die in 1981 het toernooi won, met 7-6 (12-10) 6-4. De overige uitslagen: Henri Leconte (Fra) - Mario Marti nez (Bol) 6-4 6-2, Kevin Curren (ZAf) - Jaime Fillol (Chi) 7-5 6-2, Paul McNamee (Aus) - Larry Stefanski (VSt) 6-2 4-6 6-4, Scott McCain (VSt) - Woj- tek Fibak (Pol) 7-5 7-5, John McEnroe (VSt) - Jairo Velasco (Spa) Velasco trok zich terug. Spanje en Nieuw-Zeeland hebben zich in Dusseldorp tij dens het tennistoernooi voor landenteams geplaatst voor de halve finales. Beide ploegen wonnen hun eerste twee wed strijden en kunnen niet meer worden ingehaald. Spanje had geen enkele moeite met Frankrijk (3-0) en Nieuw-Zeeland versloeg het goedwillende, maar met uit zondering van Keretic matig presterende West-Duitsland met 2-1. Van onze sportredactie BREDA - Hugo Hovenkamp heeft de voetballende 'Cana da-gangers' geruststellende berichten gestuurd na zijn verkenningstocht in en rond Edmonton. „Het ziet er alle maal redelijk goed uit", meld de de ex-AZ-speler opgelucht. Vandaag kunnen de overige 'Canada-gangers' een bankga rantie verwachten van zaken man John Tiemessen, waar mee in ieder geval het salaris voor een half jaar is veiligge steld. Hans Kraay jr. zal daar om op 17 mei de oversteek ma ken. Twee dagen later ver trekt Leo van Veen naar Ed monton Eagles en weer twee dagen daarna zal Piet Schrij vers in het vliegtuig stappen. Van onze sportredactie MILAAN - De Belgische in ternational Eric Gerets gaat voor AC Milan, dat momenteel in de Italiaanse tweede divisie uitkomt, spelen. De 28-jarige vleugelverde diger van Standard Luik heeft een driejarig contract onder tekend, dat hem een basissala ris van bijna vier ton per jaar garandeert. Met de overgang van Gerets is een transfersom van anderhalf miljoen gulden gemoeid. ZURICH (DPA) - Max Merkel is slechts een maand trainer geweest van de Zwitserse eer ste divisieclub FC Ziirich. Het bestuur van de vereniging maakte gisteren bekend dat de 65-jarige Oostenrijker, eens trainer van het Nederlands elftal, op staande voet is ont slagen. Als reden voor het ontslag werd opgegeven, dat Merkel zich in de plaatselijke pers op voor de club nadelige wijze had uitgelaten. Koebi Kuhn, oud-international van Zwit serland, zal FC Zurich (vierde op de ranglijst) de rest van het seizoen trainen. IMATRA (ANP) - Het Neder landse dames-volleybalteam heeft gisteren in Imatra tij dens het kwalificatietoernooi voor de Europese titelstrijd (groep 3) met 3-0 gewonnen van Finland. De setstanden waren 15-3 15-13 15-1. De wed strijd nam nog geen drie kwartier in beslag. De uitslagen zijn: Noorwegen - West-Duitsland 0-3 (1-15 1-15 7-15), Finland - Nederland 0-3 (3-15 13-15 1-15). De stand is: 1. West-Duitsland 2 2 0 4 6-0,2. Finland 2 113 3-3,3. Ne derland 1 10 2 3-0,4. Noorwegen 2 0 2 2 0-6,5. België 1011 0-3. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiini Van onze sportredactie BREDA - De chaos in het be taald voetbal dreigt steeds grotere vormen aan te nemen. Met Heracles-voorzitter Ger Vermeulen ais woordvoerder lieten deze week acht clubs weten geen heil meer te zien in hun belangenorganisatie FBO. Naast SVV, dat al eerder ken baar gemaakt heeft uit de FBO te stappen, zijn ook FC Den Haag, Heracles, Telstar, Wageningen, FC Den Bosch, SC Cambuur, Heerenveen en Eindhoven van plan het lid maatschap op te zeggen. Het is geen toeval dat deze negen clubs er voor ijverden de mo tie die het sectiebestuur deed struikelen in de doofpot te ste ken. De negen verwijten de FBO dat het te weinig de belangen verdedigt van de kleinere clubs en te vaak danst naar de pijpen van de rijke clubs. Het negental noemt met name Ajax, dat in hun ogen binnen de FBO veel te machtig is. Het besluit van de negen om te breken met de FBO zal Dé Stoop ongetwijfeld deugd De Amsterdammer heeft onlangs de 34 clubs per brief laten weten een eigen belan genorganisatie op te willen richten. Stoop wil nog niet op de zaken vooruit lopen, maar meent dat er zeker 24 clubs voor zijn idee te porren zijn. De FBO zal voorlopig nog niet reageren op het besluit van de negen clubs. Secretaris Lemmens: „Officieel weten wij niets. Bij ons zijn er nog geen bedankjes binnen geko men. En ach, ik heb al zes hon derd keren gehoord dat AZ uit de FBO zou stappen, maar die club is nog steeds lid". lIlllllllllllllllllllllllllllHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIlllllllllllIlllllillllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllliiiiUillllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllUllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

de Stem | 1983 | | pagina 7