Duitse voetbalclubs naar amateurs? Ceulemans kan het nog Hinault haalt zijn gram Toch subsidie voor Willem II LOTTO EN TOTO ilander rint weer )lympisch voetbal Winst voor damesteam basketbal Badminton speelsters verliezen Anderlecht halsstarrig door Romain van Damme Geen vervanger Sitters bij EK-strijd Hongaarse beker voor Ujpest Dosza Hardleerse scheidsrechter Oosterbosch Veldscholten Björn Borg op Roland-Garros en Wimbledon illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillilHHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllllWIIIIIIIIIIIIIMIilllillllllllllllllllllllM Ruimte voor alles en iedereen Ook in de Lancer F past Mitsubishi de nieuwe U-vormige achteras toe. Met een enorme ruimtewinst als gevolg. Zowel in de koffer als op de achterbank. Bovendien is de Lancer F een voor wielaandrijver: u hebt dus geen last van een transmissietunnel binnenin. van onze sportredactie FRANKFURT - De Duitse voetbalbond heeft na een eerste zitting over toeken ning voor de nieuwe profli centies voor het volgende voetbalseizoen vier clubs die status 'op economische gronden' geweigerd. Het be treft de Bundesligaclubs VfL Bochum en Karlsruher SC en de tweede divisie clubs Rot Weiss Essen en SV Darmstadt'98. Ook FC Augsburg zou op de nominatie staan terug te worden gezet naar de ama teurs. De DFB lijkt aan de grote zuivering begonnen. Liefst 19 van de 38 profclubs hebben hun licentie gekre gen onder strikte voorwaar- den. Het vorig jaar uit de Bundesliga gedegradeerde Darmstadt heeft, met Karlsruher S, toegegeven geen licentie meer te krij gen. De club heeft een schuld van 4.5 miljoen Duit se marken en kan zijn kort lopende verplichtingen van 300.000 DM niet voldoen. De betrokken clubs krijgen 14 dagen de tijd om aan te to nen dat ze hun uit de hand gelopen boekhouding zwaar gesaneerd hebben. Op 20 en 21 mei zal de DFB dan op nieuw de licentie-toeken ning bekijken, een week la ter wordt definitief beslist of de toekomst van de clubs zich in de prof- dan wel amateurrijen zal voortzet ten. VfL Bochum heeft tussen 5 en 6 miljoen mark schuld, maar vindt het desondanks onbegrijpelijk dat de licen tie geweigerd is. De club zegt direct over een miljoen te kunnen beschikken. Rot Weiss Essen heeft een tekort van 800.000 Duitse mark, maar denkt binnen twee weken de DFB te kunnen overtuigen dat de begroting wordt aangepast. SpVgg Furth verkeert ook in pro blemen ondanks het feit dat de vereniging onlangs haar stadion verkocht voor 12 miljoen. FC Köln, Borussia Dort mund en FC Kaiserslautern zijn de enige drie clubs die zonder problemen een licen tie hebben gekregen. Ein- tracht Frankfurt is het voorbeeld van een club die zich aan heel wat regels zal moeten houden. Binnen twee weken moet het be stuur aantonen dat 1.2 mil joen mark bezuinigd zal worden anders krijgt ook Frankfurt geen nieuwe ver- gunning. Verkoop van be kende spelers is de enige op lossing. Ook Hannover zal noodgedwongen spelers moeten verkopen om uit de problemen te komen. De club is door de DFB hoe dan ook verplicht een reservepot aan te leggen van 300.000 DM. Alemannia Aachen moet eveneens aan bepaalde verplichtingen voldoen. Eintracht Braunschweig wil met rigoreuze besparingen de financiële problemen het hoofd bieden. Een nieuw premie-stelsel, salariskor tingen, afslanking van de selectie en een toeschou wersgemiddelde van 14.500 moeten het deficit van 2 miljoen in enkele jaren wegwerken. VfL Osnabruck kreeg ook beperkingen op gelegd. Het opgegeven ge calculeerde publiekgemid- delde bleek te optimistisch ingeschat. Fortuna Dussel- dorf tenslotte moet zich op de transfermarkt heel rus tig houden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiMiiiim Magere oogst voor Anderlecht BRUSSEL - Voor het eerst in de Europacup III-ge- schiedenis werd het televi siescherm niet gevuld met beelden van de finale. An derlecht, gisteren in Brus sel met Benfica om het kleinood strijdend, besloot geen medewerking te ver lenen vctor een recht streekse uitzending. De Belgische topclub wilde in ruil voor de uitzending maar liefst 250.000 gulden in het laatje hebben. Dat vonden de BRT en I RTB wat al te gortig. Ge zamenlijk wilden zij ƒ200.000 ophoesten, maar Anderlecht bleef bij het eerder gevraagde kwart miljoen, waardoor de voet balliefhebbers zich tevre den moesten stellen met slechts drie minuten. BRUSSEL - De tweede klus in de ongetwijfeld zwaarste week van de competitie, Antwerp, Benfica en zondag Beveren, werd gisteravond door het jubile rende Anderlecht (75 jaar) tot een goed einde ge bracht. Nadat zaterdag FC Antwerp uit de titelrace gestoten werd, zette Anderlecht gisteren een goede stap richting Europacup III. Middels een 1-0 overwin ning op Benfica, dat daarmee zijn eerste nederlaag in deze Europese competitie te slikken kreeg. AIX-LES-BAINS - Raymond Ceulemans heeft gisteren aan alle onzekerheid een einde gemaakt. Wie twijfelde of de Belgische biljartmatador het nog wel kon, werd ondubbelzinnig het zwij gen opgelegd. van onze sportredactie JDBSSELDORP - Op de derde Ida; van de tennisstrijd om de landenbeker in Dusseldorp peft de Zweed Mats Wilander pok zijn tweede enkelspel ge- ponnen. Wilander versloeg de Tiileen veteraan Hans Gilde- Mster in drie sets: 1-6, 6-4, P-2. Hij hielp Zweden aan een ^verwinning van 2-1 op Chili. Jt uitslagen van de wedstrijden van poensdag zijn: blauwe groep: West- frisland - Spanje 1-2, Elter-Orantes P 6-3, 5-7, Keretic-higueras 6-4, 5-7, Popp Maurer-Higueras gimenez -16-3 Frankrijk-Nieuw-Zeeland 1-2, f jah-Simpson 6-7, 6-7, Bedel - Lewis 3- IH Fritz Bedel-Lewis Simpson 6-4, f5 Rode groep: Verenigde Staten- Pustralie 2-0, Teltscher-Edmondson 6-1, J'5, Gottfried-cash 7-6, 6-4, dubbelspel ■"gebroken wegens invallende duister- ^5 Zweden-Chili 2-1, Nyström-Rebolle- f° H 6-2, Wilander-Gildemeister 1-6, 6-2, Simonsson Jarryd-Gildemeis- 'Prajoux 2-6,2-6. 'wpioenentoernooi Forest Hills, New lors eerste ronde: Jaime Fillol (Chi) - 7abj° Arraya (Per) 6-2, 5-7, 6-3, tweede We: Ivan Lendl (Tsj) - Brent Pirow P) 6-1, 6-0, Vitas Gerulaitis (Vst) - fig Wittus (Vst) 6-2, 7-6, Tomas Smid f SD - John Alexander (Aus) 6-2,6-4, Pe- K Bastiansen (Den) - Brian Teacher Is 6-2, 3-6, 6-1, Johan Kriek (Vst) - fci< Saviano (Vst) 6-4, 6-2, Mark Dick- rMvst) - Zoltan Kuharsky (Hon) 6-3, f'5 opgegeven, Jimmy Arias (Vst) - Mi- P' Schapers (Ned) 6-4, 6-4, Brad Gil- n (Vst) - Balasz Taroczy (Hon) 7-6,6-1. Een wat magere oogst, maar Anderlecht weet dat Benfica in eigen huis minder sterk voor de dag pleegt te komen. Dat lag gisteravond wel wat anders. Want Benfica liet zien, dat het weer aardig aan het overeind krabbelen is. Met be hulp van een Zweedse trainer, die in Lissabon inmiddels op handen gedragen wordt. Sven Eriksson, vorig jaar met IFK Götheborg in en te gen Hamburg verrassend be slag leggend op de Europacup III, heeft namelijk aan één sei zoen genoeg gehad om Benfica weer de nodige glans te geven. Het concept van Eriksson is vooral bruikbaar in de uit wedstrijden, als de tegenstan der zich verplicht voelt de aanhang op aanvallend voet bal te trakteren. Dan voelt Benfica zich in zijn element. Anderlecht kon daar aan vankelijk weinig tegenover stellen. De ploeg van Pol van Himst liep zich regelmatig vast in de Portugese fuik, door de aanvallen van te veel loop werk te voorzien. Direkt voet bal was er nauwelijks, waar door Benfica niet eens veel moeite moest doen om het speeltuig in bezit te krijgen. Anderlecht, zoals altijd zeer aanvallend ingesteld, hinkte daarom op twee gedachten. Echt pressie-voetbal spelen durfde de thuisclub niet aan, terwijl de tegenstander daar in feite om vroeg. Dat veranderde toen Ander lecht, dat in de openingsfase RHUS - Voor groep B van kwalificaties voor het [jjympisch voetbaltoernooi 1 woensdag twee wedstrij- gespeeld. 11" Aarhus won Oost-Duits- l"d met 2-1 van Denemarken. P;: de rust was de stand nog l'e Helsinki versloeg Polen |j'l 4-0 het Finse Olympische na een ruststand van I'1 In groep B komt verder Forwegen uit. Het waren de Fste wedstrijden voor groep TOURS - Het Nederlandse da mes basketbalteam is zo goed als zeker van een plaats in het toernooi om het Europees kampioenschap. In het kwali ficatietoernooi te Tours zege vierde Oranje voor de derde achtereenvolgende keer. Nederland won met 70-54 van Zweden na een ruststand van 29-26. Anita Blange was de produktiefste speelster bij Oranje met 23 punten. Marja van Heivoort maakte zestien punten. Door dit resultaat neemt Nederland de tweede plaats in met zes punten uit drie wed strijden. Zweden is eerste met zeven punten, maar is uitge speeld. De eerste twee ploegen plaatsen zich voor het Euro pees kampioenschap. De uitslagen van woensdag zijn: De nemarken - Frankrijk 64-93 (20-50), Zweden - Nederland 54-70 (26-29). De stand is: 1. Zweden 4 7,2. Nederland 3 6, 3. Frankrijk 3 5, 4. Denemarken en Schotland 3 3 HAAG - Lotto noch toto nummer 17 kent een wlnnaer van de hoofdprlj» 'as* 'en de vorl9e toto en de lotto's 15a en 16 geen winnaar van de hoofdprijs eO o;n de overstaande jackpotten gegroeid Bij de lotto zit er ruim 126 000 gulden i>,„e t°t° Iets meer dan 21.000 gulden Er is wel een uitkering van 100 000 gulden iii.iL |fersPe' JtfMflnjen van de «portprljsvragen van het weekeinde zijn: t'ni Eerste P"|s geen winnaar, tweede prijs. 7 winnaars, 42 857.10 bruto, derde it1.. '5 winnaars, f 5.427.80 bruto, vierde prijs: 4604 winnaars, 88.40. vijfde prijs 7, J: Eerste prijs geen winnaar, tweede prijs: 49 winnaars, f 1.022,50 bruto, derde j£ ««winnaars, f 110,30 'vjtjflllk 17: Eerste prijs. 1 winnaar, 4 911,60 bruto, tweede prijs: 4 winnaars. ■00. derde prijs. 63 winnaars, 64.90, vierde prijs: 1881 winnaars, 3.40. kansjes creëerde voor Fri- mann en vanden Bergh, na een half uur toch op voorsprong kwam. Dankzij een sterke actie van aanvoerder Vercauteren, die zich keurig vrijspeelde en der mate veel gevoel in de voorzet legde, dat Brylle koppend niet kon missen. Benfica was na die stormachtig bejubelde openingstreffer even de draad kwijt. Anderlecht probeerde daarom de duimschroeven aan te draaien, maar moest bij het naderen van de rust toch con stateren dat Benfica zich nog niet verslagen voelde. Het duel in Brussel bleef dan ook boeien. Ludo Coeck en Lozano kregen daarom maar weinig greep op het spel, dat in de tweede helft gekruid werd met schitterende mo menten. Geen moment hoefden de 53.000 toeschouwers zich te vervelen. Benfica sneed zich een kwartier voor tijd echter danig in de vingers. Jose Luis, reeds in de beginfase door de Bulgaarse arbiter Dotchev op de bon geslingerd, kon zich in de slotfase opnieuw niet be heersen. Schopte iets te opzichtig naar Brylle en kon terecht voortijdig naar de kleedka mers. Benfica zag het echter niet als een reden om de aan vallen verder maar achterwe ge te laten. Integendeel. Hof- kens moest zelfs aan de nood rem hangen om Nene op zijn weg naar Munaron te stoppen. Het leverde Hofkens geel op en de bevestiging dat Benfica in Europa weer naam aan het maken is. Ondanks de neder laag in Brussel, die Anderlecht wel in een redelijke uitgangs positie plaatste. De karakteristiek is: Anderlecht - Benfi ca 1-0 (1-0), 30. Brylle 1-0. Scheidsrech ter: Dotchev (Bul). Toeschouwers: 50.000. Gele kaarten voor Hofkens (Anderlecht) en Pietra (Benfica), Rode kaart: Jose Luis (Benfica). Juan Lozano van Anderlecht sticht verwarring in het strafschopgebied van Benfica, maar zal er niet in slagen om te scoren. - foto upi belga UTRECHT - De zwembond zal geen vervanger benoemen voor Bert Sitters bij de Euro pese kampioenschappen, die van 20 tot 27 augustus te Rome worden gehouden. Sitters, trainingsadviseur en bondscoach, heeft per 1 juni ontslag genomen om in Spanje als coördinator van het natio nale zwemmen te gaan wer ken. De bedoeling van de KNZB is dat de 'lijn-Sitters' tot Rome wordt voortgezet door de ploegleiding, die al is aange wezen. Chef déquipe is Wil Storm-Landweer en als trai ners zullen Rianne Smit, Wim Geursten en Jan Schouten de ploeg begeleiden. Wim Geurt- sen zal optreden als chef- coach. BOEDAPEST - Ujpest Dosza heeft woensdag in het NEP- stadion in Boedapest de Hon gaarse voetbalbeker veroverd. Ujpest won in de finale met 3-2 van Honved. Bij de rust stond Ujpest, dat de beker voor de vijfde maal veroverde, reeds met 2-0 voor. In de derde ronde van het toernooi om het wereldkam pioenschap driebanden tikte Ceulemans zijn tegenstander in 27 beurten van tafel. De 45- jarige Belg benaderde in zijn partij met de Egyptenaar Diab zijn wereldrecord-partij ge middelde. Uiteindelijk had hij drie beurten te veel nodig om de topprestatie van september 1966 (2.500) te evenaren. Voor aanvang van de titel strijd in Aix-les-Bains waren er twijfels gerezen of Ceule mans nog wel de oude was. Tijdens een proftoernooi, vori ge week in Moyeuvre, speelde de zeventienvoudige wereld kampioen zeldzaam zwak. Vermoeidheid als gevolg van zijn beroepsbezigheden buiten het biljarten zouden aan de af genomen nauwkeurigheid ten grondslag liggen. De Vlaamse biljartreus gaf zijn critici lik op stuk. Met een serie van elf in de derde beurt zat hij al op het goede spoor. Geruime tijd zag het er naar uit dat het zestien jaar oude wereldrecord zou sneuvelen, maar in de buurt van de vijf tig caramboles gekomen, stok te het ritme. Voor het laatste traject van twaalf punten moest Ceulemans zeven keer de keu oppakken. Ceulemans is een fel verde diger van het traditionele AVE-systeem, volgens welke alle biljarters elkaar ontmoe ten en de sterksten op de slot dag de eindstrijd spelen. 'Nieuwlichters' als de Zwitser André Gagneaux, de voorzit ter van de Europese biljart bond (CEB) worden door de Belg slechts met hoon beje gend. De in Aix-les-Bains gehan teerde mixture van het sys teem automatique en AVE bracht de enige Nederlandse deelnemer aan de titelstrijd, Rini van Bracht, tegen de Amerikaan Torres. Die con frontatie is de wereldkam pioen niet goed bevallen. De Brabander leed gisteren zijn eerste nederlaag. Hij miste de winst in de 76e beurt door de bal zo zacht te spelen, dat ca- rambolage uitbleef. Torres, die op de openingsdag beide par tijen had verloren, was in de buurt gebleven en profiteerde. Gisteravond laat won Van Bracht in de eerste partij van de vierde ronde van Doyhar- zabal. Uitslagen derde ronde: Bitalis57 54 9 1.055 Doyharzabal60 54 7 1.111 Blomdahl60 58 6 1.034 Horike56 58 8 0.965 Van Bracht59 77 6 0.766 Torres60 77 5 0.779 Ceulemans60 27 11 2.222 Diab14 27 2 0.518 Sims40 65 3 0.615 Viera60 65 7 0.923 Viteri57 75 7 0.760 Kobayashi60 75 5 0.800 Na drie ronden is de stand: 1. Ceulemans11 1.451 2. Kobayashi6 8 1.153 3. Viera-—6 7 0.825 4. Bitalis4 13 1.320 5. Van Bracht...>.........,.4 7 J.844 6. Horike-4 8 0.842 7. Blomdahl~2 6 0.850 8. Doyharzabal.2 7 0.801 9. Torres2 5 0.642 10. Viteri0 7 0.750 11. Simsj> 5 0.669 12. Diab......0 5 0.509 Vierde ronde: Van Bracht -60 37 7 1.621 Doyharzabal32 37 5 0.864 Blomdahl.....40 45 4 0.888 Bitalis-60 45 7 1.333 KOPENHAGEN - Marjan Ridder is gisteren in de tweede ronde van het damesenkelspel van de strijd om de wereldti tels badminton in Kopenhagen uitgeschakeld. Marjaff Ridder verloor met 0-11 en 1-41 van de geplaatste Engelse Helen Troke. Ook Joke van Beusekom haalde de derde ronde van het dames enkelspel rliet. Zij ver loor met 2-11 en 9-11 van de Engelse Jane Webster. Het betekende het laatste internationale optreden in het enkelspel van Joke van Beuse kom. De in Denemarken woonachtige speelster heeft besloten een punt te zetten achter haar internationale loopbaan. Woensdagavond komt zij nog in actie in het da mesdubbelspel. verdere uitslagen damesdubbelspel, eerste ronde: Takuda Yonekura (Jap) - Coene Ridder 15-2 15-3. HerendubbeJ- spel, tweede rondé: Gilliland Trevors (Sch)-Ridder Santosa (Ned) 15-12 15-7. FRANKFURT - De Westduit- se scheidsrechter Hans Wah- mann kan in het veld kenne lijk moeilijk zijn mond hou den. De 43-jarige meester-met- selaar uit Recklinghausen werd woensdag door de tucht- commissié van de Westduitse voetbal bond (DFB) voor zes weken geschorst omdat hij op 22 januari tijdens een wed strijd twee spelers had bele digd. Wahmann had tegen de spe lers o.a gezegd: „Wanneer je je bek niet houdt, smijt ik je er uit". En „Hou je smoel, ezel". In 1974 was Wahmann voor soortgelijke uitlating tegen over international Grabowski voor een half jaar geschorst. van onze sportredactie VALLADOLID - Bernard Hi nault heeft gisteren in het tweede gedeelte van de vijf tiende etappe van de Ronde van Spanje voor de eerste keer gezegevierd. In de 22 kilome ter lange tijdrit in Valladolid revancheerde de Fransman zich voor de nederlaag, die hij eerder in de bergtijdrit te Panticosa had geleden. De tijdwinst, die hij op zijn voornaamste concurrenten boekte, was evenwel uiterst klein. De Spanjaard Julian Gorospe verloor slechts tien seconden op de viervoudige Tour-winnaar en nam de lei derstrui over van zijn landge noot Alvaro Pino. Klimmers als Alberto Fernandez en Ma rino Lejarreta voelden zich op het vlakke parkoers in Valla dolid minder op hun gemak en verloren meer dan een minuut op Hinault, die thans de ge deelde derde positie inneemt in het algemeen klassement. De ploeg van Hinault had in het eerste gedeelte van de vijf tiende rit ook al toegeslagen. Pascal Poisson zegevierde voor zijn Amerikaanse ploeg genoot Greg Lemond. Hinault zelf continueerde in de mid daguren de successen van de Franse formatie en bracht de spanning in de 38e Vuelta tot een hoogtepunt. Tot nu toe is bijna alles mo gelijk gebleken in de Spaanse Ronde. De leider wisselde bij na van dag tot dag. Spanjaar den vormden een blok tegen Hinault, maar ook onderling is de verstandhouding niet erg goed geweest. Alvaro Pino heeft zeer kort mogen genieten van de Amarillo-trui. Gisteren werd hij als leider onttroond. Hinault's grootste rivaal voor de eindzege is zonder twijfel Julian Gorospe, die gisteren voor de tweede keer in deze Vuelta, leider werd. In de tijdrit te Valladolid verloor hij slechts tien seconden op de Franse krachtpatser. In het klassement heeft Gorospe, pas 23 jaar, ruim een minuut voor sprong op Hinault, die de der de plaats deelt met Alberto Fernandez. Pino staat tweede op 22 se conden. Hennie Kuiper bezet de negende plaats op ruim ne gen minuten en moet als kans loos worden beschouwd voor de eindoverwinning. In de tijdrit bezette Kuiper de acht ste plaats op 1.27 van Hinault. Zijn jonge ploeggenoot Eric Vanderaerden deed het beter: De Belgische neoprof werd derde op 48 seconden van de getergde Breton. Hinault heeft de Vuelta nog niet verloren. De laatste etappes zullen on gemeen spannend worden. Yvon Bertin (Fra) heeft giste ren de eerste etappe van de Vierdaagse van Duinkerken, een rit over 179,5 kilometer met start en finish in Duin kerken, gewonnen. De Fransman zegevierde in de eindsprint voor de Belg Ed dy Planckaert. Bert Ooster bosch, die daags daarvoor de proloog won, behoudt de lei derstrui. De Nederlandse wielerprof Gerard Veldscholten heeft de eerste etappe van de Ronde van Romandi gewonnen. Veldscholten en de Ier Ste phen Roche, die door de Ne derlander in de sprint van de 197 kilometer lange etappe van Bulle naar Saignelier, werd verslagen, werden beiden lei der in het algemene klasse ment. Het tweetal arriveerde met een voorsprong van 1.23 aan de eindstreep. Uitslagen: Vuelta, Eerste deel: 1, Pascal Poisson (Fra) 134 kilometer in 4 uur 2 mi nuten en 12 seconden (gemiddelde snel heid 33.195 km/uur); 2. Greg Lemond (VS) z.t.; 3. Giuseppe Saronni (Ita) op 23 seconden; 4. Eric Vanderaerden (Bel) z.t.; 5. Bernard Hinault (Fra) z.t.; 6. Jesus Suarez Cueva (Spa) z.t.; 7. Sabino Angoi- cia (Spa) z.t.; 8. Hendrik Manders (Ned) z.t.; 9. Marino Lajaretta (Spa) z.t.; 10. Sal- vatore Maccali (Ita) z.t. Tijdrit: 1. Hinault (Fra) 27.06; 2. Gorospe (Spa) 27.16; 3. VanderAerden (Bel) 27.54; 4. Wilson (Nw-Zee) 28.09; 5. Riuperez (Spa) 28.13; 6. Pino (Spa) 28.21; 7. Fernan dez (Spa) 28.30; 8. Kuiper (Ned) 28.34 9. Chozas (Spa) 28.39; 10. Fignon (Fra) 28.47 Algemeen klassement: 1. Gorospe 74.29.49; 2. Pino op 22 sec; 3. Fernandez op 1.06; 4. Hinault op 1.06; 5. M.Lejarreta (Spa) op 3.18; 6. Chozas op 4.01; 7. Munoz (Spa) op 8.18; 8. Ruperez (Spa) op 8.49; 9. Kuiper op 9.27; 10. Fignon op 11.00 Ronde van Romandië, Eerste etappe: 1. Veldscholten (Ned) 5.32.23 (inclusief 10 seconden bonificatie); t. Roche (Ier) 5.32.33; 3. Anderson (Aus) 5.33.56; 4. Ville- miane (Fra); 5. Pedersen (Noo); 6. Van der Velde (Ned); 7. Contini (Ita); 8. Vallet (Fra); 9. Lammerts (Ned); 10. De Keule- naer (Bel), allen dezelfde tijd Algemeen klassement: 1. Veldscholten 5.41.33; 2. Roche op 22 sec; 3. Anderson op 1 33; 4. Gisiger (Zwi) op 1.36; 5. Zoetemelk (Ned) op 1.39; 6. Vallet op 1.40; 7. Visenti- ni (Ita) op 1.41; 8. Laurent (Fra) op 1.42; 9. Prim (Zwe) op 1.43; 10. Demierre (Zwi) op 1.44; 16. Van der Velde op 1.51; 19. Lam merts op 1.56 Vierdaagse van Duinkerken, Eerste etappe: 1. Bertin (Fra) 4.45.46 (inclusief acht seconden bonificatie); 2. Planckaert (Bel) 4.45.50 (inclusief vier seconden bo nificatie); 3. Castaing (Fra) 4.45.52 (inclu sief twee seconden bonificatie); 4. Bar- teau (Fra) 4.45.54; 5. Van Vliet (Ned); 6. Colijn (Bel); 7. Hofeditz (WD1); 8. Van Brabant (Bel); 9. Guernion (Fra); 10. Van Dongen (Ned); 11. Raas (Ned) allen de zelfde tijd. na de eerste etappe ziet het algemeen klassement er als volgt uit: 1. Oosterbosch (Ned) 4.52.48 2. Vanden- broucke (Bel) op 7 sec 3. Bondue (Fra) op 12 4. Duclos-Lassalle (Fra) op 17 5. Peiper (Aus) op 20 6. Jules (Fra) op 21 7. Hofeditz (Wdl) op 21 8. Van Vliet (Ned) op 22 9. A.v.Houwelingen (Ned) op 24 10. Rossel (Bel) op 24 17. Peeters (Bel) op 29 18. Raas (Ned) op 29 van onze sportredactie TILBURG - Een meerderheid van de Tiiburgse gemeenteraads leden heeft er geen bezwaar tegen,dat de gemeente de subsidie ring aan de eredivisieclub Willem II gaat hervatten. Dat bleek woensdagmiddag tijdens de vergadering van de commissie sportzaken. Het gemeentebestuur overweegt Willem II opnieuw te subsidiëren maar wilde alvorens met een raadsvoorstel te ko men eerst de mening van de commissieleden horen. Op de gemeentebegroting staat voor Willem II nog steeds voor 400.000 gulden sub sidie gereserveerd. Dat bedrag werd niet uitbetaald omdat de club niet aan de subsidievoor waarden voldeed. CDA, VVD en een gedeelte van de PvdA- fractie vinden, dat de toestand bij Willem II zodanig is verbe terd dat de achterstallige sub sidie alsnog uitbetaald kan worden. Ook staan die fracties niet onwelwillend tegenover het plan Willem II tot 1985 met 287.000 gulden te steunen. Wil lem II heeft de gemeentelijke subsidie hard nodig om uit de surseance van betaling te ra ken. De club heeft nu nog een schuld van 1,8 miljoen gulden. Gaat de gemeente over tot uit betaling dan kan de sursean ceperiode hoogstwaarschijn lijk begin september van dit jaar afgesloten worden. Het is de bedoeling dat het Tiiburgse gemeentebestuur eind mei met een voorstel naar de gemeenteraad gaat. NEW YORK - De Zweed Björn Borg, zes keer winnaar van het Open Franse kam pioenschap en vijf keer Wim- bledon-kampioen, zal over en kele weken terugkeren naar de banen waar hij zijn groot ste successen heeft geboekt. In plaats van een tennisrac ket zal hij echter een micro foon ter hand nemen in dienst van het Amerikaanse televi sienet NBC. De persdienst van NBC maakte dinsdag het aan trekken van de Zweed als me dewerker bekend. Enkele weken geleden ont kende Kevin Monaghan, een van de verantwoordelijke mensen van de persdienst van het Amerikaanse TV-bedrijf, nog dat zijn ploeg op Roland Garros en Wimbledon met de Zweed zou worden versterkt. „Daar is absoluut geen sprake van", zei Monaghan, „het En gels van Borg is niet goed ge noeg".

de Stem | 1983 | | pagina 11