NAC gaat praten met Ton van Eenennaam Aangeslagen NAC treurt Cruyff speelt het weer slim KEN ME11983 INGHAL rBURG Van Mierlo weer naar Engeland prainersduo -alt PSV aan insewinkel b.v. EUROPA CHINA MAANDAG 2 ME11983 GDE TARIEVEN!!! ZUNDERT 5CH REINIGEN Kent u het gemak van een CONTAINER al? door Leon Krijnen IMPUTER SCHOO IPLOMA COBOL Knetemann lost startschot in Roosendaal VERENIGING BREDA REDUCTIEBON DE STEM .de 4in1 krant" eg 7 liever met drukwerk van The Copy Shop!" BREDA Emmastraat 5 076-139553* ROOSENDAAL Vincentiusstraat 1 01650-57770 BERGEN OP ZOOM Noordsingel 162 01640 - 33274 DE STEM JS ons even voor vrijbl. informa- VOLMACHT kunnen wij SNEL nde lening(en) 48 mnd 60 n 141 219 270 348 400 477 529 i hypotheken. Het is nu het ge-1 eek aan te gaan, resp. te wijzi- bij u thuis voor pers. lening, 1e en 2e hypotheek. hogere bedragen mogelijk 4702 AX Roosendaal I (ook 's avonds) Jezorgen op: ag en zaterdag I.138829-Breda an 09.00 tot 18.00 uur B.00 uur gesloten Van onze sportredactie BREDA - Vandaag zal NAC. Ton van Eenennaam een aan bod doen. Sint-Niklaas, de club die Ton van Eenennaam paar de Belgische tweede klasse haalde, had tot zaterdag de tijd om NAC te laten weten dat het de keeper graag defi- nitief wilde inlijven. Sint- [iklaas heeft echter niets van zich laten horen waardoor [NAC alle troeven weer in han den kreeg. NAC-manager Ton van der [lieer: „Wij hebben niets ge hoord. En wij hebben geen zin [meer om te gaan onderhande len met Sint-Niklaas. Pas als die club erg veel geld wil beta- len voor Van Eenennaam, kan er gepraat worden". Ton van Eenennaam, die voor 175.000 gulden het eigen dom van Sint-Niklaas had kunnen worden, wacht intus sen rustig af. „In principe wil ik wel terug naar Breda. Ik wacht maar af wat de club mp te bieden heeft. In ieder geval ga ik niet voetballen voor het contract dat ik voor mijn overgang naar Sint-Niklaas had. Ik ben nu 26, het wordt tijd dat ik wat aan het voet ballen ga verdienen". Overigens kan Ton van Eenennaam, enorm populair bij de Bredase aanhang, voor lopig geen bal vangen. Een scheurtje in een midden- handsbeentje zet Van Eenen naam nog minimaal twee we ken buitenspel. „Dan begint de nacompetitie. Conditioneel hoeft het geen probleem op te leveren, want ik kan op de training verder alles doen. Ik denk dat ik die nacompetitie wel haal", aldus Van Eenen naam. Als NAC Ton van Eenen naam contracteert, zal Quin- tus van der Meulen zich weer moeten melden bij PSV. De Eindhovenaar, door NAC op huurbasis naar Breda ge haald, hoeft dan niet meer op een aanbod van NAC te reke nen. Ton van der Meer: „Met PSV is afgesproken dat, als wij Van Eenennaam contrac teren, Van der Meulen naar PSV terugkeert". Inmiddels heeft Johnny Dusbaba zijn financiële wen sen voor nog een periode NAC aan het bestuur kenbaar ge maakt. Die liggen dermate 'hoog dat de Bredase club Dus- baba zal laten weten onder die voorwaarden niet over te zul len gaan tot contractverlen ging. Willem II: keihard duel Informeer eens bij ons! sn reinigingsdiensten [47-BREDA 076-811550-223399/ BREDA - Na bijna twintig jaar mag NAC volgend seizoen zo goed als zeker voor de tweede maal in de eerste divisie gaan acteren. Na het keiharde treffen tegen Willem II is er welis waar nog een theoreti sche kans op behoud van het ere-divisie- schap, maar dan zouden er de komende veertien dagen in verschillende wedstrijden wel enkele kleine wondertjes moe ten gebeuren. Het heeft er zaterdagavond voor bijna 14.000 toeschouwers overigens lang naar uitgezien dat NAC alle troeven nog in eigen hand zou houden. Pas vier minuten voor tijd beging doelman Quintus van der Meulen weer één van zijn klassieke blunders, waardoor de voorsprong alsnog verloren Een zacht schot van de Engelse spits Chris Guthrie stuiterde van de borst van Van der Meulen voor de voeten van invaller Bert Gozems die met een simpel tikje de executie uitvoerde: 2-2 inplaats van 2-1 en een dramatische kater voor alles wat NAC heette. Ton Cornelissen en Ruud Geels zien het al aankomen. De in het net liggende Hans Kraay heeft 2-0 gescoord voor NAC. Bredanaars in Tilburgse dienst Johan Huybregts en Ton Soffers, kijken verslagen toe. - fotocorviveen Met voetbal had de Bra bantse derby weinig te maken. Men kan beter spreken van een Brabantse broedermoord. De 22 acteurs, sommigen met een rood waas voor de ogen, belaagden in eerste instantie eikaars ledematen, en pas daarna de bal. Gezien de be langen die er op het spel ston den, een min of meer begrijpe lijke zaak, waarbij scheids rechter Egbert Mulder de on dankbare taak was toegewe zen om al het oorlogsgeweld binnen aanvaardbare normen te houden. Mulder begreep drommels goed dat hij het met zijn kaar- tenarsenaal alleen niet zou redden. Tussen de bedrijven door vier gele kaarten trek kend, terwijl de kleur rood in enkele gevallen niet misstaan zou hebben, trok hij de teugels zó strak aan dat de schuim bekkende werkpaarden zich wel in moesten houden. Het was de enige manier om de zaak niet helemaal uit de hand te laten lopen. Willem II vloog flitsend uit de startblokken. Na 39 secon den kwam Van Mierlo oog in oog met Van der Meulen, maar tikte de bal vanaf twee meter toch naast het doel. Na tien minuten kreeg Hans Kraay Jr. de eerste gele kaart voorge schoteld nadat hij zich aari Arthur Hoyer had vergrepen. In de vijftiende minuut opende Edy de Schepper de score met een schitterende volley, nadat een schot van Ruud Geels via keeper Van der Meyden buiten het straf schopgebied caramboleerde (1-0). De Schepper zou later in de wedstrijd tot de beste man van het veld uitgroeien, al was het alleen maar omdat hij één van de weinigen was die geen overtredingen hoefde te ma ken. Waslander heeft de afgelo pen week blijkbaar nogal wat ijshockey op de televisie beke ken, gezien de onvervalste bo dy-check waarmee de rossige Rotterdammer vlak na dat doelpunt Toine van Mierlo half buiten westen tegen de reclameborden deponeerde. Na een half uur begon het er op te lijken dat de flessen champagene in de bestuurska mer en de kleintjes pils in het spelershome gekoeld konden worden. Een verre ingooi van Dusbaba belandde op het kop- pie van Hans Kraay die de bal probeerde door te koppen. Om vervolgens tot zijn grote vreugde te constateren dat achter hem doelman Van der Meyden en Hoyer met de kop pen tegen elkaar kletsten ter wijl de bal over hen heen in het lege doel zeilde (2-0). Zeven minuten voor rust eiste Toon Nelemans voor de eerste maal de aandacht voor igstijden: donderdag telkens van ot 18.00 uur >ensdag id tot 21.00 uur 10.00 tot 17.00 uur naandag gesloten llenfelsstraat 1 Ledelplein ding voor het Rijks-erkend burg, Eindhoven, Heerlen >p eigen computers. neur: een beroep met goe- ooruitzichten. diploma MAVO 4 (MULO) of klas HAVO (HBS-VWO). eze coupon ongefrankeerd antwoordnummer 142, E.C.S. Passage 4-6, el. 045-710446. Van onze sportredactie [BREDA - Plotseling liet Jan [Brouwer de derby NAC-Wil- jm II rusten. „Weet je wat ((hoogst irritant vind", nam de Willem ll-trainer zijn toe- [(loorders mee naar Elndho- Jen, „dat PSV met 0-1 van pC verliest. Dat is toch te geloven.Als je dan het 4-3 verliest, zeg Ik okay, •et kan gebeuren. Maar 0-1. 'at zegt toch voldoende. En en week eerder met 3-0 In nschede de boot ingaan. 'at zijn dan onze topclubs 'e altijd een grote mond pzetten. Als er Iets gaande 5 wat hen niet aanstaat, hebben ze het hoogste 'oord. Over competltiever- alsing praten. Daar hebben 'a de mond vol van. Maar 'at gebeurt er nu Het Is «H schandalig". Zijn collega Jo Jansen 'ad uiteraard weinig moeite Jat die stelling. „Wij, Wil- f1> II en NAC, lopen ons "at vuur uit de schenen. leeft.: O, opl.:. ST. "ae keer drie kwartier "9. Alles wordt er gege- begon hij fel, „en een ""d verderop wordt het 0-1 PEC. Onvoorstelbaar. 'at Is..., ach, laat maar zit- etiook". door Romaln van Damme BREDA - Als een zielig hoopje mens sjokte Quintus van der Meulen de kleedkamer uit. Nauwelijks aanspreekbaar. Vechtend tegen de tranen gooide de sluitpost zijn tas op zij. De vragen bleven onbeant woord. Eenzaam zocht Quin tus van der Meulen de uitgang op. In de rug gedekt door trai ner Jo Jansen. „Het gaat niet alleen om die fout", nam Jo Jansen hem meteen na afloop van het voor NAC zo dramatisch verlopen duel in bescherming, „natuur lijk is het een fout. Evenals te gen AZ in Alkmaar. Maar je staat met 2-0 voor. Dan moet het toch een gelopen koers zijn. Deze wedstrijd vroeg om drie, vier nul. Maar het ge beurt niet". En wijzend naar de vele spandoeken die de naar Sint Niklaas uitgeweken Ton van Eenennaam regelrecht de voetbalhemel inprezen: „Denk je dat zoiets niet doorwerkt? Van der Meulen heeft hier geen enkel krediet gekregen. Telkens wordt hij geconfron teerd met die zaak. Steeds wordt het opgerakeld. Waar om moest hij weg? Ach, op die oorzaken kan ik beter maar niet ingaan. Alles grijpt op el kaar in. Zo'n Van der Meulen wordt beoordeeld op die fout. De rest is vergeten, maar als trainer zit ik met de gebakken peren". Een dag na de wedstrijd kon Quintus van der Meulen de af schuwelijke film alweer te rugdraaien. „Een verschrik king", klonk het echter nog al tijd moedeloos, „alles komt dan weer naar boven. Waarom maak ik zo'n fout? Nee, ik heb het nog niet terug gezien. Daar heb ik momenteel weinig be hoefte aan. Zo'n schot. Op de training pak ik er zestig van dat kaliber. Nu niet. Het is on voorstelbaar". „Ik ben ontzettend gespan nen", geeft hij dan toe, Je komt het veld op en je ziet die spandoeken. Je kunt wel zeg gen, dat raakt me niet, maar onbewust speelt het mee. Ja, ik word er eigenlijk doodziek van. Van Eenennaam heeft het hier blijkbaar goed gedaan. Nee, het publiek neem ik niets kwalijk. De achtergronden van het vertrek van Van Een ennaam ken ik nauwelijks. Hij is hier populair. Als je die wedstrijd gewoon uitkeept, is er niets aan de hand. Ik weet het, in Alkmaar maakte ik ook een fout. Dat vreet aan je. Ja, morgen naar Breda, daar zie ik tegen op. Het zal nu wel uit draaien op degradatie. Ik heb het gevoel dat ik het verknold heb". Even later vraagt Quintus van der Meulen toch om wat begrip. „De laatste weken heb ik geen enkele keer ontspan nen kunnen keepen", wijst hij terecht naar een andere oor zaak, „we slagen er maar niet in afstand te nemen. In Alk maar niet en nu ook weer niet. Voor rust wordt het nog 2-1. Ik heb staan schreeuwen, gepro beerd iedereen op zijn plaats te zetten, maar dan duikt er iemand volkomen vrij voor je op. Bovendien, ik weet niet wat de toekomst me brengt Mijn contract loopt af. Ik heb nog niets van NAC gehoord. Officieel ben ik nog eigendom van PSV. Ik heb begrepen dat Van Eenennaam uitgeleend is. Ja, het leven gaat verder, ik weet het. Maar dit is moeilijk te verwerken. Dit is ver schrikkelijk". Die laatste woorden waren herhaaldelijk te beluisteren in het overvolle spelershome waar niet iedereen de emoties naar de achtergrond kon drin gen. „Dat je dit uit handen geeft", stamelde Tom Smits, „natuurlijk moet je proberen die voorsprong uit te bouwen. Daar was de wedstrijd rijp voor. Maar doe het dan met overleg. Op een gegeven mo ment was iedereen weg. Moest ik in de dekking gaan spelen. Dan vraag je om moeilijkhe den". „Dit verlies, want dat is het gewoon", had een aangeslagen Jo Jansen toen al uitgelegd, „is toch weer een gebrek aan con centratie. Iedereen is bezig met andere zaken. Het zijn al lemaal kleine dingen, maar verrekte belangrijk". Zoals het feestje na de openingstref fer. Gevierd op eigen helft, waardoor Willem II vrolijk kon aftrappen en NAC in alle haast de verlaten posities moest innemen. Of de manier waarop Koos Waslander met een keiharde actie ten opzichte van Van Mierlo Willem II uit nodigde om de geslepen mes sen ook maar op tafel te leg gen. „Dat was het begin", be sefte eenieder na het zo emo tionele gevecht dat door scheidsrechter Egbert Mulder nauwelijks onder contróle te houden was. „Zo'n wedstrijd fluit je nooit goed", wiste de scheidsrechter uit Slochteren in de bestuurskamer het klamme zweet van het voor hoofd, Je komt ogen te kort. Ik had vijftien gele kaarten kunnen geven. Maar het voor naamste was de wedstrijd uit te spelen. Op een gegeven mo ment heb ik bewust voor alles gefloten. Toen werden er din gen gezegd die niet konden. Al moet ik stellen dat er niet echt geschopt is". Met die zienswijze stond Eg- bert Mulder vrijwel alleen. „Toch zijn we hier gekomen om te voetballen", analyseerde Willem Il-trainer Jan Brou wer aanvankelijk rustig, „maar kijk eens naar de spit sen. Guthrie kon niet aan de bal komen. Elke confrontatie was een overtreding. Dat neem ik Joore niet kwalijk, dat neem ik NAC niet kwalijk. Maar er loopt wel een scheids rechter in het veld. Blijkbaar zijn de spitsen vogelvrij. Wat dat betreft zijn mijn verdedi gers veel te netjes. Ik vind de uitslag overigens terecht. Maar toch denk je naderhand aan die handsbal van Dusdba- ba, de overtreding tegen Van Mierlo. Dat waren strafschop pen. Iedereen zag dat, behalve de scheidsrechter". zich op. Eerst kreeg hij het aan de stok met Waslander, waar bij Nelemans op het laatste moment de doodsschop die hij in gedachten had, in wist te houden. Zijn verbale reactie tegen Waslander was overi gens voor Mulder wel aanlei ding om Waslander een gele kaart te gevenTerwijl even later de verdedigers van NAC elkaar chaotisch stonden op te stellen tikte Nelemans de bal simpel naar Van Mierlo die Van der Meulen geen enkele kans liet, (2-1). Met dat doelpunt sloop de angst weer in de ploeg van Jo Jansen, terwijl Willem II kan sen rook. Met voetbal had de tweede helft helemaal niets meer te maken. Scheidsrechter Egbert Mul der kon inmiddels bij beide ploegen geen goed meer doen. Vooral niet bij Willem II, dat al voor rust terecht om een pe nalty schreeuwde toen Dusba ba binnen het strafschopge bied een voorzet van Van Mierlo met de hand aanraakte. Op advies van de grensrechter deed Mulder echter alsof zijn neus bloedde. De emoties laaiden daarna steeds verder op. Hoyer werd door verzorger Geert van der Wiel tijdens een discussie in zijn genitaliën gegrepen, Kraay verzeilde in een potje vrij worstelen met elftalleider Maas van Willem II en Mulder blies de blaren op zijn lippen. Enkele malen benadeelde hij NAC door dubieuze geval len in het strafschopgebied niet te willen zien. Om later heel NAC over zich heen te krijgen toen hij een doelpunt van Guus van der Borgt we gens buitenspel af keurde. Kansen vielen er vrijwel niet meer te noteren. In de chaoti sche laatste minuten lieten in valler Van Schijndel en Van der Borgt het afweten. Vier minuten voor tijd viel de valbijl voor NAC. Met een hoofdrol voor Van der Meulen, die met zijn zoveelste blunder NAC de weg wees naar de eer ste divisie. NAC - Willem II 2-2 (2-1) 15. De Schepper 1-0, 31. Kraay 2-0, 38. Van Mierlo 2-1, 86. Gozems 2-2. Scheidsrechter: Mulder, Toeschouwers: 13.500. Gele kaarten: Kraay en Was lander (NAC), Huybregts en Braam (Willem II). NAC: Van der Meulen, Van den Dungen, Smits, Joore, Dusbaba, Waslander, Kraay, De Schepper, Van de Borgt, Geels en Corne lissen (Van Schijndel). Willem II: Van der Mey den, Van de Ven (Cohen), Krijgh, Huybregts, Braam, Van de Veen, Hoyer, Nele mans, Soffers (Gozems), Guthrie en Van Mierlo. Johan Cruyff en Piet Schrijvers klinken op het kam pioenschap dat Ajax niet meer kan ontgaan. Van bei den staat nog niet vast waar zij volgend seizoen zullen spelen. Cruyff toont zich zeer vasthoudend in de on derhandelingen en van Schrijvers is het nog lang niet zeker dat hij in Canada zal gaan voetballen. De daartoe vereiste bankgarantie is nog steeds niet binnen. - foto anp AMSTERDAM - De band tussen Johan Cruijff en Ajax, anderhalf jaar geleden hersteld, is nog niet definitief ge broken, maar wel uiterst dun. Vrijdag zal het Ajax-he- stuur onderhandelen met de zaakwaarnemers van Cruijff, maar de club zal zich daarbij zeker niet al te gre tig opstellen. De situatie is eigenlijk vergelijkbaar met die van november 1981, toen ten slotte een financieel com promis werd gevonden via een betalingssysteem, waarin de recettes een belangrijke rol speelden. Ajax stelt zich nu op het standpunt dat de financiële eisen van Cruijff een te zware aanslag op het budget be tekenen en dat de werkelijke waarde van de 36-jarige moeilijk vast te stellen is. Cruijff en zijn vertegenwoordi gers schermen met belangstelling van andere clubs, waarbij ook de namen van de Feyenoord en PSV zijn ge vallen. Het Ajax-bestuur schermt, niet in de laatste plaats om de kosten te drukken, met een aantal andere mogelijken. Voorzitter Harmsen noemde zondag Ronald Koeman, (voorzitter de Vries van FC Groningen beves tigde dat hij waarschijnlijk naar Ajax gaat), Michael Laudrup en oud-Ajacied Frank Arnesen, die door blessu res het afgelopen seizoen heel weinig speelde bij Valen cia. Hoe zwaar zal het advies van de trainer wegen voor het bestuur? Voor De Mos zelf is dat moeilijk meetbaar. „Naar mijn adviezen wordt geluisterd en daarna krijg ik een cijfermatig antwoord, waaruit dus blijkt wat gezien het budget haalbaar is in de sfeer van salaris en transfer som. Ajax is met een aantal spelers bezig, maar een van mijn kandidaten, middenvelder Berndt Patzke van Bo- chum, is afgevallen. Michel van de Korput nog niet, maar dat betekent natuurlijk niet dat hij naar Ajax zal komen. Naar mijn mening hebben wij een type speler als van de Korput, die zowel sterk in de lucht als langs de grond is, in de verdediging nodig. Bovendien acht ik hem een spe ler, die zich zal kunnen aanpassen aan de stijl van Ajax, dat is ook een voorwaarde. Het al of niet aanblijven van Johan Cruijff is geen zaak tussen uitsluitend de speler en de club. In de ver houding die te taxeren is als een situatie waarbij men eigenlijk niet zonder elkaar kan, staat volgens zijn zake lijk adviseur Hans Muller het bestuur op het standpunt dat men eigenlijk liever niet met elkaar wil. Van onze sportredactie BREDA - Als de doktoren toe stemming geven dan zal Ger- rie Knetemann zaterdag tij dens de profronde van Borgchwerf in Roosendaal zijn rentree maken in de wie lersport. De organisatoren van de koers hebben de coureur uit Huybergen, die nog steeds in het ziekenhuis in Gent ver blijft, namelijk bereid gevon den - mits de behandelende artsen dus toestemming geven - het startschot voor hun profskoers te lossen. Van onze sportredactie BREDA - De kans dat Twan van Mierlo, de hazewind van Willem II, opnieuw uitwijkt naar Engeland is groot. Afgelopen week was Twan van Mierlo in Engeland waar hij diverse aanbiedingen kreeg. Weliswaar van tweede en derde divisieclubs, maar de verdiensten aan de over kant van de Noordzee liggen ook dan beduidend hoger dan in Nederland. Twan van Mierlo, die eerder voor de eerste divisieclub Birmingham City uitkwam, heeft echter een ruime keus. Enkele Belgische clubs zijn geïnteresseerd in de razend snelle vleugelspits. Daarnaast heeft ook NAC al kenbaar gemaakt Van Mierlo graag op de loonlijst te plaatsen. Nu NAC zo goed als zeker een stapje terug moet doen, lijkt een verhuizing naar Breda uitgesloten. Van Mierlo zal binnenkort een defintieve keus maken. (ADVERTENTIE) Organiseert op zondag 19 juni a.s. In het Gemeentelijk Sport centrum Breda de tafeltennistop- per met o.a.: Guo-Yuo Hua (de we reldkampioen 1981) en de we reldkampioen 1983. Europa komt met o.a.: Milan Orlowski (1e top 12 - 1983) en Dragutin Surbek. Aanvang: 14.00 uur. Zaal open: 13.00 uur. Toegangsprijs: 12.50. Kaartverkoop: - Alle Stemkantoren - WV-Bredaen - T.T.V. Breda (Postbus 630 - Breda) voor Stemlezers tegen inlevering van deze bon ontvangt U tijdens de voorverkoop per per soon 2,50 REDUCTIE (max. 4 kaarten per bon) n zmxvtsr neccuiand i

de Stem | 1983 | | pagina 9