FRAAI LENTEWEER ZORGDE VOOR VEEL PUBLIEK Zeeland viert zeer massaal koninginnedag JEUGDBELANG SHOWT UNIFORMEN ÏERMANBROOD TREKPLEISTER KLOMPPOP St. Sebastiaan wint superstarwedsprong Laandag 2 mei 1983 DE8TEM VAN ZEELAND Stoomtrein Boomstammen Manifestatie. irken FNV'ers imen om het de kaak te jering te laten i weten om ser bovenop te ij elkaar, s 'n manifestatie nen en activitei- ;n te brengen, ok! sn eerlijke is een strijd ïard nodig it dan krijgen ir voor elkaar! l Stuur me over de Officiële Volvo-dealer H.F.VAN OOSTERHOUT IVOLVOI )eken J. Aarts Hert zilveren priesterfeest "estdorpe niiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiffiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiffiiiiiifffffffiiiiffifiiiiiifffiiiiiififfirfiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Schuttersfestijn Sas van Gent VOORMALIG ZENDSCHIP VERONICA NU DANCING Geslaagd lenteconcert in Clinge foto s de stem/cor j. de boer1 Oponthoud tijdens de optocht in Axel. Zelfs een koning moet dan wachten Deelnemers aan de koninginne-optocht in Zaamslag T6 PAGINA ZEELAND 2 Van onze correspondenten TERNEUZEN - Zeeland heeft zaterdag massaal ko ninginnedag gevierd. Het zeer fraaie lenteweer zal er wel debet aan zijn geweest dat het publiek in grote ge tale was opgekomen om deel te nemen aan de activiteiten. De organiserende oranjeco mités konden na afloop dan o«k tevreden in de handen wrijven. „De laatste jaren niet zo veel mensen gehad", was za terdagavond een veel ge hoorde kreet in alle delen van Zeeland. In Zeeuwsch-Vlaanderen waren de grote optochten in Axel en Zaamslag weer tra ditioneel de hoogtepunten van het oranjefeest. Onge veer twintig prachtig opge tuigde wagens trokken za terdagmiddag onder een enorme publieke belangstel ling door Axel. In Zaamslag waren het er veertien, veelal bemand door kleuters en leerlingen van de lagere scholen. Ook hier was het publiek mas saal toegestroomd om het kleurrijke spektakel, dat tweemaal door het dorp trok, gade te slaan. In tegenstelling tot voor gaande jaren was er in heel Zeeuwsch-Vlaanderen op vallend veel vlagvertoon. Met uitzondering van Ter- neuzen, waar soms in hele wijken de nationale driekleur ontbrak. Op de Markt in de Scheldestad stroomden 's avonds wel en kele duizenden toeschou wers samen om te genieten van een grandioze taptoe. Een show die ruim twee uur duurde en die onweer legbaar werd gestolen door de deze maand 50 jaar be staande muziekvereniging Juliana uit Middelburg, de nationale kampioen van de christelijke bond van show bands. Verder werd aan de taptoe deelgenomen door de jeugdband Johan Friso uit Middelburg en de Terneu- zense verenigingen De Vlie gende Hollander en Irene. Honderden Zeeuwsvla mingen maakten zaterdag ook gebruik van de moge lijkheid om met de stoom trein-express van Dow Che mical naar Sas van Gent te sporen. Daar aangekomen werd dan meestal een be zoek gebracht aan de snuf- felmarkt in de Vlaanderen of maakte men een gratis ritje door de Sasse beemden in de carnavalstrein van de Laatflokkers. Andere origi nele activiteiten die veel pu bliek trokken waren de race met radiografisch bestuurde auto's op het Keizer Karei- plein en een demonstratie van de modelspoorweggroep Walcheren. I Vogelwaarde pakte ook forser uit dan anders. In plaats van de gebruikelijke zeskamp, die meestal zo'n 60 deelnemers trekt, was er nu een groots opgezet spelen- festijn georganiseerd waar aan door ruim 300 mensen werd deelgenomen. Sluiskil had dit jaar ook een originele aanpak van het oranjefeest. Naast de ge bruikelijke feestelijkheden kon iedereen die daar lust toe voelde proberen een plaatsje in het Guinness Book of Records te verove ren. Er werden maar liefst 340 pogingen ondernomen om een record te vestigen op de onderdelen boomstam men zagen, spijkers slaan, houtblokken stapelen en aardappelen schillen. Qttn enkele bleek zo goed dat een plaatsje in het boek kon worden bemachtigd. Wel was er een fraaie trofee voor de winnaars M. de Putter, F. Visser, Elif Ozden en L. Per- daan. Deze laatste wist bij het piepers jassen een onon derbroken schil van 65 cen timeter te produceren. De recordpogingen zullen vol gend jaar worden herhaald. In IJzendijke was even eens iets op touw gezet dat uitsteeg boven de normale oranje-activiteiten. Een eer ste maal door de Azijnhal zen gehouden trimloop bleek uitermate succesvol. In to taal zo'n 130 deelnemers wandelden door de straten en de omgeving van het dorp. (ADVERTENTIE) Imaatschap van Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 BDDELBURG - De Zeeuwse fken J. Aarts herdenkt zon- f! 29 mei zijn zilveren pries- Fjubileum. ITer gelegenheid daarvan fordt vanaf 14.30 uur een Uharistieviering gehouden p kerkcentrum De Hoeksteen Middelburg. Na afloop Parvan volgt in hetzelfde ge- fuw een receptie, die zal du- fa tot ongeveer 17.30 uur. n open envelop naar de FNV 60,1000 PW 'isco Crazy Horse - De beken- J disco „Crazy Horse" uit estdorpe houdt zaterdag 25 ®J> in samenwerking met de wilting Sociaal Kultureel erk een busreis naar Phan- sialand. Men vertrekt 's [Wgens om half zeven bij het Tenigingsgebouw „Concori- Geïnteresseerden kunnen tormatie inwinnen bij de eer Guido de Maaijer, be- «Pskracht SKW, tel. 01158- Showdrumband Jeugdbe- lang uit IJzendijke presen teerde zaterdagavond, ter af sluiting van de oranjefees ten, de nieuwe uniformen. Dat gebeurde tijdens de uit voering van een splinter nieuwe show op de IJzen- dijkse markt. De zeer vele belangstellenden konden ge tuige zijn van een overtui gend optreden, waarbij het showelement een steeds gro tere plaats in lijkt te gaan nemen. Het ruim dertig le den tellende Jeugdbelang bestaat dit jaar een kwar* eeuw, een feest dat op 11 sep tember zal worden gevierd met een groots opgezet mu ziekfestival. De laatste jaren timmerde de showdrumband flink aan de weg met optre dens in binnen- en buiten land. Ook vorige week zon dag was Jeugdbelang nog in het Franse Orleans ter op luistering van een bloemen corso. De nieuwe uniformen, die zaterdag aan den volke werden getoond, zijn onder meer bekostigd uit de op brengsten van fancy-fairs en een verloting. - foto de stem/cor j. de boer SAS VAN GENT - Het team van de boogschuttersvereni ging Sint Sebastiaan uit West- dorpe heeft de Sasse super starwedstrijden gewonnen. Dat was te verwachten, af gaande op de riante voor sprong die Sint Sebastiaan op gebouwd had voordat het laat ste onderdeel (gaaibollen) en de slotronde vogelpieken van start gingen. Toch werd het nog een span nend slot in het buurtcentrum Sint Albert te Sas van Gent. Vooral, omdat de bowlingclub Sint Albert, de enig overgeble ven concurrent voor de koplo per, in het onderdeel gaaibol len sterk van start ging. In die spelsoort werd Sint Sebastiaan ver achtergelaten, maar doordat geen enkele an der team de prestatie van het Westdorpse team kon over treffen bleef het puntenver- schil slechts beperkt tot één. Het verschil met de koploper bleef nu drie punten. Ook in het onderdeel vogel- pieken greep de bowlingclub de eerste plaats, maar op nieuw zag die formatie Sint Sebastiaan op de tweede plaats eindigen. Ondanks winst in beide onderdelen be tekende het toch dat de bow lingclub op twee punten af stand van kampioen Sint Se bastiaan op de tweede plaats eindigde. Individueel winnaar van deze wedstrijden werd Koen van Waes uit Westdorpe. Na afloop reikten de wed strijdleiding, bestaande uit, Ans Gerlinks, Henk van Oos ten en Willy van Dorst in sa menwerking met loco-burge meester Marquinie de prijzen uit. De eindstanden waren: Gaaibol len: 1. Bowlingclub Sint Albert, 2. (gelijk) Sint Sebastiaan en Corn Boys, 4. karabijnclub Sint Albert, 5. (gelijk) Het Groene Laken en Moustache. Vogelpieken: 1. bouw- lingclub Sint Albert, 2. Sint Sebas tiaan, 3. Moustache, 4. Het Groene Laken, 5. Com Boys, 6. karabijn- club Sint Albert. Vogelpieken indi vidueel: 1. Omer Saey, 2. Miel van Eetveld, 3. Jo Bruggeman. Eind standen: Per ploeg: 1. Sint Sebas tiaan 18 punten, 2. bouwlingclub Sint Albert 20 punten, 3. Mousta che 33 punten, 4. Com Boys 34 puntne, 5. Het Groene Laken 36 punten, 6. karabijnclub Sint Albert 46 puntne. Individueel: 1. Koen van Waes, 2. Walter de Vrieze, 3. Joop van der Vliet, 4. Miel van Eetveld, 5. Remy van Hecke. llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllttllllllllllllUllllllllllllllllllllll Van een onzer verslaggevers j-JVKENszAND - Herman en zijn Wild Romance de trekpleisters op het Klomppopfestival dat "tëerdag 12 mei (Hemel vaartsdag) in Heinkenszand den. De Stenge in wordt gehou- De band is sinds kort ver sterkt met de bekende saxofo nist Bertus Borgers en zal in twee sets zo'n 40 rock roll- nummers de revu laten passe ren. De organiserende jongeren- soos De Klomp te Ovezande heeft de formule van de twee eerste edities van Klomppop losgelaten. In plaats van het presenteren van zoveel moge lijk Zeeuwse groepen is dit maal duidelijk gekozen voor het aantrekken van een pu bliekstrekker, die nog niet veel in Zeeland te zien is geweest. Andere groepen die op Klomppop '83 optreden zijn de Amazing Stroopwafels uit Rotterdam, de nieuwe Middel burgse formatie H.B.Square, de reggae-band The Gideons uit Vlissingen, de Bevelandse new wave-act The View, Feed Back met Walcherse rock, de Molukse groep H-Gang, Sur render uit Heinkenszand (hard rock) en het indrukwek kende Coldsteel Project, een 11-mans-formatie van Schou- wen-Duiveland, die het festi val zal afsluiten met een mix van funk, j azz, rock en soul. Klomppop '83 begint 's mid dags om 12 uur en eindigt rond middernacht. Kaarten kosten in de voorverkoop een tientje en 12,50 aan de zaal. Er wor den maximaal 750 bezoekers in De Stenge toegelaten. ''llllllllllllllllllllllllllllllUlllUlllllllllUUIIUIIIIIIIIIlUlllllUUIIIIUIUlIUUUllUlllUlllIUUIIUUIMIIUllUllllllllUIUIUUIIIUIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllUlillllllllllllllUIIIIUI Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - Het voor malige zendschip Veronica, dat in de jaren zestig en de vroege jaren zeventig muziek programma's verzorgde vanaf de Noordzee, heeft een nieuwe bestemming gekregen in Mid delburg. Het schip is na een ingrij pende verbouwing omge toverd in een bar-dancing, maar blijft onder de oude naam opereren. Het drijvende amusements paleis, dat ligt afgemeerd aan de Loskade, werd zaterdag door wethouder G. Schoenma kers van Middelburg officieel in gebruik genomen. Van onze correspondent CLINGE - Voor de tiende maal werd in het gemeen schapscentrum Malpertuus in Clinge een lenteconcert ge houden door de fanfare Wel doen door Vermaak. Naast de 38 muzikanten werkten hier aan ook mede de majoretten en de drumband. Voor de per 30 april schei dende dirigent G. Pilaet werd het gehele concert op de plaat opgenomen, welke hem als af scheidscadeau werd aangebo den. De drumband stond onder leiding van H. van de Vijver, en instructrice L. van Hoye-de Bakker begeleidde de majo retten. Het concert werd geopend door voorzitter A. van Dorsse- laer, die buitengewoon blij was met de grote belangstel ling. Het programma was hoofdzakelijk samengesteld uit muzieknummers uit voor- gaandejaren. Lady-speaker A. de Burger- Van Dorsselaer kondige elk nummer aan en gaf hierbij ene korte uiteenzetting. In de zaal was ook aanwezig de nieuwe dirigent Leo Versti- chelen uit Vlaesene (B), die per 1 mei zijn nieuwe functie zal aanvaarden. Hij was vol lof over de uitvoering. Leo Verstichelen: „Dit con cert moet ieder jaar terugke ren. Zeker niet enkel voor het muzikale gedeelte maar nog temeer voor de vele belang stellenden". Verder had hij veel bewondering voor diri gent G. Pilaet, die de moed had opgebracht om dit concert nog te dirigeren. Het concert werd besloten met een gezamenlijk optreden van fanfare, drumband en majoretten in een drietal mar sen. Als laatste, vanwege on- inginnedag werd het Wilhel mus gespeeld dat door de aan wezigen staande uit volle borst werd meegezongen.

de Stem | 1983 | | pagina 7