Philippine speelt gelijlï Vogelwaarde moet er met 1-3 aan geloven HVV'24 de baas over Koewacht Volop strijd in 4H tegen degradatie NAT VOOl Overwinning Breskens op Roosendaal °1 Öhago Disco Love krijgt met 6-1 klop Zege Yermue Ylissingen zegeviert Nederlaag Patrijzen n, kschoonmafaas van Nederland. Merijntje P T O w, -MAANDAG 2 ME11983 va: pr< T1 PAGINA SPORT Van onze sportmed.ewerk.er TERNEUZEN - Het topduel tussen Philippine en Lewe- dorpse Boys is in 0-0 geëin digd in de eerste klas afde ling van het zondagvoetbal. Dat betekent dat koploper Lewedorpse Boys een stap dichter bij de titel gekomen is en Philippine bij de twee de promotieplaats. Hulster- loo werd nop verder in de degradatiezorgen gedrukt na het 0-2-verlies op eigen veld tegen Volharding, dat zich nu vrijwel in veiligheid ge^p«eld heeft. PHILIPPINE-LEWE- DORPSE BOYS 0-0 - Geen goede wedstrijd, daarvoor was het spanningselement te groot. Beide ploegen leden onder de nervositeit en dat leidde tot voorzichtig voet bal, waarbij de verdedigin gen de boventoon voerden. Het was in feite Philippine dat het eerste los kwam. Die ploeg kreeg ook de beste kansen voor rust. Tot twee keer toe was het Eric van Britsom die de Lewedorpse Boys-doelman met schoten op de proef stelde. Met de Lewedorpse Boys-keeper is tevens één van de uitblin kers uit deze wedstrijd ge noemd. De andere uitblin ker stond bij Philippine on der de lat. Dat was Cees Pladdet. die niet geheel fit aan deze wedstrijd begon nen, in de tweede helft en kele knappe reddingen ver richtte. In die periode was Lewedorpse Boys de ge vaarlijkste ploeg. Er werd echter niet meer gescoord en daarmee kregen beide ploe gen waar ze recht op had den. Scheidsrechter Ivens uit Hulst leidde bekwaam. HULSTERLOO-VOL- HARDING 0-2 - Een gelijk waardige eerste helft werd met een 0-1-voorsprong voor Volharding afgesloten. Uit één van de spaarzame kpnsen was het Jan Bek die scoorde. Na rust begon Hul- sterloo druk uit te oefenen, maar het zag paal en lat treffers in de weg staan. In de laatste seconden was het zelfs Volharding dat via Ar no de Jonge 0-2 liet aanteke nen. Stand: Lewedorpse Boys 20-28, Philippine 20-26, Corn Boys 20-24, Sluis 20-24, Robur 20-24, Oostburg 20- 23, Noormannen 20-19, Volharding 20- 19, SDO 20-17, Hulsterloo 20-15, Zee- landia 20-15, Renesse 20-5. Titel voor Clinge in slotduel Van onze sportmedewerker VOGELWAARDE - Clinge heeft de titel binnen in de vierdE klas H. Na de 1-3-zege op Vogelwaarde kan Clinge de stap naar de derde klas maken. Een beter begin dan in de wedstrijd tegen Vogelwaarde had Clinge zich niet kunnen wensen, want na ruim dertig seconden bezorgde Nelis Visser de nieuwe kampioen al een 0-1-voorsprong. Mooier kon het niet. Nu kon Clinge Vogelwaarde laten komen en via de counter toeslaan. Immers 1-1 was nog voldoende om de fel be geerde titel binnen te halen. Toch kreeg Clinge na die vroege openingstreffer een vijfentwintigtal moeilijke minuten te verwerken. Doordat Clinge zich meer op eigen helft begon terug te trekken kon Vogelwaarde ge makkelijker greep op de wed strijd krijgen, hetgeen pres sievoetbal tot gevolg had. Pressievoetbal dat toch maar weinig kansen opleverde. Emery de Schepper schoot te zwak om doelman Frits Haak te verrassen en even later zag Werner Crombeen een schot van dichtbij hoog over gaan. Toch zou het die speler zijn die doelman Haak een kleine tien minuten voor rust wist te verrassen. Uit een hoge voor zet kon hij van dichtbij raak koppen. Vogelwaarde had de vreugde over de gelijkmaker nog maar nauwelijks ver werkt of Clinge mocht op zijn beurt juichen. Fred van Cau- teren werd volgens scheids rechter Witte op onreglemen taire wijze in het strafschop gebied gestuit en Alex Dru- mont maakte vanaf elf meter geen fout: 1-2. Van onze sportmedewerker HULST - Door Disco Love 1 met 6-1 te verslaan heeft Sporting/Van de Hemel de theoretische kans op de titel nog behouden. OZO Sport/ Stadsherberg gaat in de Hul- sterse recreatieve voetbalcom petitie nog steeds aan kop en heeft volgende week aan één punt genoeg om kampioen te worden. Sporting/Van de Hemel moet winnen om gelijk te ko men. In Hulst ontmoeten deze teams elkaar in een recht streeks duel. Trimvereniging, dat eveneens binnen de lijnen kwam, won van OZO/Stads- herberg 2 met 5-1. Stand: OZO Sport/Stadsherberg 8-15, Sporting/Van de Hemel 8-13, Trimvereniging 9-12, Kledingbok- ser 8-11, Disco Love 1 8-10, Stoffels 9-9, Gentse Poort 1 8-8, OZO Sport/Stadsherberg 2 8-4, Gentse Poort 2 9-2. Disco Love 2 9-0. van onze sportmedewerker BERGEN OP ZOOM - Mid delkamper Adrie Vermue won zaterdag een wielerwedstrijd voor nieuwelingen in Bergen op Zoom. Zijn clubgenoot Peter Mol finishte als negende. Van onze sportmedewerker ETTEN-LEUR - In een vrij matige wedstrijd heeft Vlis- singen toch een verrassende zege behaald op het Brabantse Internos. Een matige partij, omdat het spanningselement verdwenen was. Na vijfentwintig minuten kwam Vlissingen via Johnny Livramento op voorsprong en stond die niet meer af. In de tweede helft probeerde Inter nos de gelijkmaker nog wel te forceren. Dat leverde grote druk op, maar paal, lat en een goed op dreef zijnde Vlissin- gen-doelman Hans de Roover hielden de nul vast voor de be zoekers. Na rust is de voorsprong van Clinge niet echt meer in gevaar geweest. Vogelwaarde probeerde de druk van het eerste half uur voor rust te vervolgen maar van mooie scoringskansen was nu geen sprake. Ronald Bun zag zijn inzet geblokkeerd, maar aan de andere kant begonnen, naarmate die tweede helft vorderde, de kansen zich op een te stapelen. Alex Drumont kon alleen op doelman Guust de Schepper afgaan, maar aarzelde te lang en Boudewijn van Craenenbroeck schoot uit een vrije moeilijke hoek hoog over. In de allerlaatste seconden nam Clinge zelfs nog ruim voorsprong. Toen wist Boude wijn van Craenenbroeck, na een drietal wedstrijden niet doeltreffend te zijn geweest ■met een simpele hoofdbewe ging de bal achter Guust de Schepper te knikken: 1-3. Jammer was het dat in dit overigens vrij sportieve duel, Vogelwaarde-speler Jos Lam bert met een flinke kniewond per brancard afgevoerd moest worden, na een te harde char ge van een Clinge-verdediger. Clinge is de trechte kam- Op de foto het kampioensteam van Clinge, dat de titel veroverde in de vierde klas H. Staande van lijks naar reahts: Nelis Visser, Freddy Ras, Fred van Cauteren, Bruno Everaert, Frits Haak, Johan Ras, Boudewijn van Craenenbroeck en trainer Rob Haak. Zittend van links naar rechts: verzorger Robert Vermeulen, Jacky Everaert, Luc Mangnus, Alex Drumont, Fons Corne lls, Danny van Puy velde en Anton Blommaert. - fotowim kooyman pioen in deze klas geworden. De laatste wedstrijden moei zaam spelend, vanwege de spanning, maar eerder dit sei zoen had Clinge aangetoond de meest aanvallende ploeg te zijn. Waar Clinge vorig sei zoen voorzichtigheid nog hoog in de vaandel had staan, nu in deze comeptitie trad de hoofd macht van Rob Haak regel matig met vier aanvallers in het strijdperk. Een loven- waardige instelling die naar waarde gehonoreerd werd met de titel. door Paul de Schrijver KOEWACHT - Dreigende regenwolken stapelden zich op voor de aftrap boven het sportpark in Koewacht waar de belangrijke wed strijd Koewacht-HVV'24 werd gespeeld. Voordat de eerste supporters een spor tief sprintje richting kanti ne trokken, om te schuilen voor de met bakken uit de hemel vallende regen, leek de buit voor HVV'24 echter al binnen. Carlo Cleyman scoorde na tien minuten 0-1. Dat de thuisploeg ook speelde voor de puntjes bleek vlak na rust toen Gonny Klaassen de gelijk maker achter Jos van de Kinderen deponeerde. Het goede voetbal van HVV'24 leek geen effect te hebben toen het nog gelijk stond met nog slechts vijf minuten speeltijd in het verschiet. De winnaar van de wedstrijd was Paul van Hove die HVV'24 naar de overwin ning schoot in de laatste mi nuten: 1-2. HVV'24 werd deze week weer geplaagd door het ge mis van enkele basisspelers. Lucas van de Voorde ont brak in Keowacht. Hij is herstellende van een auto ongeluk. Ook Paul Seghers en Frangois Steyaert trok ken de voetbalschoenen niet aan. De thuisploeg was in een zo sterk mogelijke op stelling op het veld te zien. Het duel in Koewacht be gon een beetje rommelig, maar al snel kwam de klas se van HVV'24 tot uiting. Herhaaldelijk moesten de Koewacht-verdedigers de noodrem trekken. Na onge veer tien minuten vonden de „doelbewakers" van de thuisploeg die noodrem niet. Huub Bun bemachtigde de bal en kon het leer scherp voorzetten. Jos van de Walle stond vrij en verlengde de bal keurig richting Carlo Cleyman. De Koewacht verdedigers kwamen tijdens deze actie kracht tekort en Cleyman lanceerde het leer richting 0-1. De overigens goed acterende Koewacht doelman Mark van Grem- berghe pakte mis en zo kwamen de bezoekers vrij snel op voorsprong. Toen de eerste regen druppels een „natte anaval uit de lucht" aankondigden gaf HVV'24 Koewacht wat ruimte zodat Jo de Block van afstand gevaarlijk rich ting Van de Kinderen kon schieten. De eerste helft werd bepaald door een moeilijk bespeelbaar veld. Spelmoment uit de ontmoeting Koewacht-HVV'24. In gestreepte shirts de Hulsterse ploeg. De linksbuiten van Koe wacht zet hier een HVV'24-verdediger op het verkeerde been. - foto - FOTOWIM KOOYMAN Het geluk kwam om de hoek kijken op de natte grasmat. Hoewel Koewacht dapper terugvocht was de collecti viteit van HVV'24 het sterk ste en kon een gelijkmaker worden voorkomen. Paul Kouijzer was tegen de rust de volgende basisspeler van HVV'24 die naar de kleed kamer kon gaan. Een ongelukkige botsing met een Koewacht-speler was voor hem teveel van het goede. A-junior Paul van Hove mocht zijn plaats in nemen. Na de thee begon HVV'24 iets te gemakkelijk te spelen en liet Koewacht komen. In de eerste minuut ontstonden voor Jos van de Kinderen twee gevaarlijke situaties met als hoofdper soon invaller Gonny Klaas sen van Koewacht. Uit de tweede kans, een corner van Jo de Block, kwam de bal voor de voeten van de blon de Koewacht-aanvaller. Hij lanceerde het leer hoog on der de lat. Het hout werd nog wel even beroerd, maar de gelij maker was een feit. Na deze mooie goal van Koewacht kreeg de thuis ploeg te maken met een ont ketend HVV'24. Een wils krachtig offensief werd in gezet. De bezoekers lieten voetbal van de bovenste plank zien. Maar de win nende treffer bleef aanvan kelijk uit., Paul van Hove bediende Huub Bun op maat maar de knap keepende Van Gremberghe stond op zijn plaats. Een hard schot van Van Hove stuitte weer op de Koewacht-keeper. Na het krachtige offensief zonder resultaat snakte HW'24 even naar adem. Het leek of het gebroken was, maar te gen het eind van de aan trekkelijke tweede helft luidde Peter Tuin, die giste ren goed speelde, met de op merking „alles of niets" te gen trainer George Pau wels, de laatste „stuiptrek king" van HVV'24 in. Een reeks van kansen kwam te voorschijn. En uit de zoveel ste panieksituatie voor Van Gremberghe scoorde Paul van Hove zijn knappe win nende treffer: 1-2. Met een ..kleintje in De het meeste Immers vele tiondunrend fessen (ruim 6 van de 10) langstelling voor onze Te koop aan Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klas H bracht de laatste comeptilit dag slechts één beslissing. Clinge kon na de 1-3-zege die hetii de uitwedstrijd in en tegen Vogelwaarde behaalde, de kan pioensvlag hijsen. Wie echter met het reeds gedegradeerde Zet land Sport volgend seizoen in de eerste klas van de afdeling Zet land gaat spelen, kwam niet uit de bus. Voornaamste kandidai hiervoor was tot gisteren Hontenisse, maar de 1-2-overwinnli op Aardenburg zorgde ervoor dat de Oostzeeuwschvlaminji nog in een nacompetitie terecht kwamen. Maar liefst vier teams ein digden met 16 punten op de ge deelde voorlaatste plaats. Met Hontenisse en Aardenburg zijn dat Biervliet, dat met 1-3 van Axel verloor en Koewacht door de 1-2-nederlaag tegen HVV'24. Terneuzen-Hoofd- plaat en Zeeland Sport-IJzen- dijke eindigden allebei in een 2-2-gelijk spel. BIER VLIET-AXEL 1-3 - Axel was zonder meer de bete re ploeg en verdiende dan ook te winnen. De thuisclub speel de zwak. Axel had zich voor rust al van een veilige 0-2- voorsprong verzekerd. Na een kwartier opende Henk Mi- chiels de score en nog voor het verstrijken van de eerste helft was het Dick de Pooter, die voor de tweede Axelse treffer zorgde. Na rust vrijwel het zelfde spelbeeld. Toen de gas ten door Eddy de Witte op 0-3 kwamen, was de strijd defini tief beslist. Tien minuten voor het einde was het Erwin Duy- serinck die er althans nog in slaagde de eer voor Biervliet te redden. TERNEUZEN-HOOFD- PLAAT 2-2 - Er stond voor beide elftallen in feite niets meer op het spel. Dat wilde niet zeggen dat het slappe ver toning werd. Terneuzen had het eerst succes en het was na 18 minuten Jan Huisman die de thuisclub op voorsprong bracht. Vlak voor rust kwam Hoofdplaat langszij door een doelpunt gescoord door Mail Pielaet, 1-1. In de tweede heil werden de gasten bij vlage: gewoon overspeeld. Jan Huis man liet de Hoofdplaat-nette: voor de tweede keer trillen de laatste minuut slee Hoofdplaat alsnog een gelijk spel uit het vuur. De Ternei zen-doelman werd bij scrimmage voor zijn doel a zwaar aangevallen dat ieder een dacht dat scheidsrechte Lucassen uit Etten-Leur we voor een overtreding zou flu; ten. Hij deed dat echter niete: Johnny Jacobs kon de bal makkelijk in het doel schu. ven: 2-2. ZEELAND SPORT-IJZEN DUKE 2-2 - Een vrij s partij voetbal, bovendien nc slecht van kwaliteit ook. Int vijftiende minuut was Werner van de Bulck die o» rigens met een fraai doelpin IJzendijke op voorspron bracht. Dat Zeeland Sport nc voor de rust op 2-1 kon komei was zeker niet te danken het feit dat het zo goed speel de, maar meer aan fouten de IJzendijke-verdedigini Door achtereenvolgens Ja Fliers en Rudy van de 1 werd het 2-1. Vlak na ras profiteerde Patrick van de He mei van een aarzeling in Zeeland Sport-defensie enko 2-2 scoren. Kantoren te Breda/Bergen op Van onze redactie binnenland AMSTERDAM - Het besluit van de Nederlandsche Bank alle rente-tarieven met een vol procent te verhogen, betekent een ernstige tegenslag voor het economisch herstel. Onmiddellijk na de bekend making heeft de Postgiro-RPS de hyoptheektarieven ver- gs hoogd: een half procent voor ve de halfjaar-betalingen en 0,4 ie; procent voor de maandbeta- pr lingen. Het basistarief wordt resp. 8,8 en 8,6 procent. en Met ingang van vandaag gi; geldt voor het wisseldisconto ke een tarief van 4,5 procent, voor te- de voorschotrente van 5 pro- ha cent en voor het promessedis- vo conto van 5,5 procent. Tevens ge Rar Van onze verslat GOES/BREDA/BERGEN treem lang aanhoudende straks een ramp betekenei in Zuidwest-Nederland heid in de Nederlandse con Volgens de ZLM in Goes is e gelijke situatie aan het ontstaai Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Kampioen Breskens deed in de derde klas wat van deze ploeg werd verwacht. Winnen van Roosendaal e daarbij zoveel mogelijk Bram van de Broeke in stelling bren|a om hem alsnog de zilveren schoen in het Stem-topscoreklassf ment te bezorgen. Hij scoorde dan ook drie keer en Breske: won met 3-1. Jong Ambon behield door de 1-0-overwinning het bezoekende SC Gastel de kans op behoud in deze klas. Steenbergen werd voor de kijkers een waar doelpuntenfestlji 4-5. BRESKENS-ROOSEN- DAAL 3-1 - Een wedstrijd waarop scheidsrechter Uiter- hoeven te sterk zijn stempel drukte, door veel te vaak te fluiten hetgeen het duel volle dig ontsierde. Roosendaal had al vroeg in de wedstrijd suc ces. Na amper twee minuten stond het al met 0-1 voor. Een voorzet van Van Buuren werd door de Breskens-defensie ge mist en doelman Rob Grüben Van onze sportmedewerker NIEUW BORGVLIET Nieuw Borgvliet heeft het duel tegen Patrijzen met 3-1 gewonnen. Vooral voor rust was de thuisploeg de betere formatie. Toen ook werd een 2-0-voorsprong genomen door treffers van Jac Mathijssen en Henk Goossens. Na de hervatting liep Nieuw Borgvliet zelfs nog uit tot 3-0 via Kees van de Berg. Daarna nam Patrijzen het initiatief over, maar gebrek aan stoot kracht bij de bezoekers kon de voorsprong van de thuisploeg niet meer in gevaar brengen. Uit een vrije trap scoorde Al- bert de Jonge nog tegen. was kansloos na de goed richte kopstoot van Hans V< 0-1. Breskens was wel meest aanvallende p' maar de Roosendalers ver» digden zich goed. Breskei verscheen na rust met de de week licht geblesseerde Ja»1 Lobel op zijn vertrouw plaats op het middenveld dat bleek een versterking deze helft scoorde Bram de Broeke een zuivere trick. Na zes minuten uit f haarzuivere voorzet van J» mie Pieters kopte bij onho'J baar in. Na ruim een half11 zorgde hij uit een vrije voor 2-1 en kort voor het ei» liet hij nummer drie aan nen na een „wandeling" de Roosendaal-verdediging GOES-STEENBERGEh 1 - Twee ploegen die niets r»® te verliezen of te winnen M den en daardoor ook vrtj voetbalden. Een leuk en sp» tief duel met voor de toes®" wers een waar doelpunte» tijn. Vooral in de tweede»" vielen de doelpunten als appels van de bomen. Sc» verloop: Kommer Verwijs André Schillemans 1-1. F;, mer Verwijs 1-2, rust. Co»1 de Groot 1-3, Hemmie va» Sluis 2-3, Conny de Groo' Hemmie van de Sluis 3'4 4-4, Kommer Verwijs 4-5. JONG AMBOV GASTEL 1-0 - Rust- en »r stand. Jimmy Pentury l-"- Normaal is rond deze tijd van het jaar nagenoeg alles reeds 'de grond in'. Landbou wers, die soms vanaf 1944 hun jaarlijks zaaiplan hebben be waard, stellen vast dat het nog nooit is voorgekomen, dat om deze tijd van het jaar zo wei nig is ingezaaid. In heel Zeeland en West- Brabant zijn nagenoeg geen consumptie-aardappelen en weinig tot zeer weinig poot- aardappelen geplant. In West-Brabant zit nog maar 5 procent van de bieten in de grond, 2 procent van de zaai-uien, 10 procent van de erwten. In dit gebied is meer regen gevallen dan in Zeeland, maar in Zeeland kampen hele gebieden met het feit dat de akkers uit zware klei bestaan. Hier variëren de plant en zaaipercentages bij de bieten van 5 procent (Walcheren) tot 30-40 procent (Noord-Beve land). Zaai-uienaanplant va rieert van 5 procent (Walche ren, Tholen) tot 75 procent (West-zuid-Beveland) en erwten van 10 procent (Tholen, Schouwen-Duiveland) tot 90 procent (Oost-Zuid-Beve land). Uit een door de ZLM ge houden enquête blijkt dat van de pootuien momenteel zo'n 70 procent in de grond zit. Van de zomergerst is 80 procent ge zaaid, van blauw maanzaad hij na niets. Het niet kunnen planten en zaaien kan ook zeer vervelen de gevolgen hebben voor de werkgelegenheid in de Neder landse conservenfabrieken. Deze fabrieken werken met schema's. Er wordt over een langere periode gezaaid, zodat over een langere periode geo der in wo: erw ver ook vin voo ree brie Ver ADVERTENTIE 'i DEI tieg mee nog tuui grei Afe ti schoon moet beldanhago 045-719466. Ne»erland B.V. Vestigingen te 'erdam - Rotterdam - Groningen Almelo - Lelystad - Apeldoorn c<ndhovenMaastricht - Heerlen, f Rookgordijn: Dries brandt kennelijk van verlangen D ban wae uitg mee aan nem hele maa mer Ned in d lope tuur en d moe Var. DEh van delii maa De rechl (naa; postr rige kwaï rosto recht (ƒ2,21 chêqi Va DEN juli ii daar de 'dt re be als v vaste teken cento Dat De G sloten Verze dit be ren, wette

de Stem | 1983 | | pagina 18