Johan van de Velde sterkste in Zürich TIMEN F Terechte beloning Adri van der Poel Super Prestige Titel Bilbao en Liverpool Derde gele kaart voor Johan Cruyff estduitse lames reer gelijk MAANDAG 2 ME11983 T11 PAGINA SPORT 3 tGINA SPORT 2 X X X X X X X X X X X iSchumacher ïaar ziekenhuis kandidaten fectiebestuur door Ted van Leeuwen belgië engeland schotland west_duitsland italië spanje llllL jen - Fortuna SC igles - Helmond Sp. Feyenoord t) - FC Utrecht Villem II or - AZ '67 - Roda JC C Twente ïbuur - Eindhoven - Volendam ag - Heerenveen - Veendam voor 305.000 gulden inge- de prijzenpot zit f. 164.814. TOTO GELIJK nende wedstrijden in toto- [jn: 8 - 15 - 22 - 24 - 26. Toe- Ie wedstrijd 5. Aan prijzen :n bedrag van ruim 16.000 te verdelen. nende getallen in lotto 17 .1-16-23-24-26. Reser- Door 600.000 deelnemen >r 3,1 miljoen gulden inge- ;uor de prijzen, Inclusief de is een bedrag beschikbaar 1673.660,-. i het cijferspel is: 27 21 SUPERTRIO ertrio werd gelopen in de iert.--, on Manna-prijs op de baan indigt. De uitslag is: 1. Nr. 5. ie Promise (CJ».G. Wortel), Opstalan <C\J. de leeuw), 3 eat nr. 9. IJmberto K (G.W. telenborg) en nr. 10. Terry Leeuw). De omzet bedroeg 3, de uitkering is: (5-3-9) f. n (5-3-10) f. 1551,30. BELGISCHE LOTTO [Belgische lotto werden za- vond de volgende getallen en: 2 - 4 - 8 - 17 - 31 - 41. iomende nummer is: 3. DUITSE LOTTO nende getallen in de West- otto zijn: 2 - 18 - 33 - 38 - 39 servegetal: 20. SPEL 77 „Nederlands slot" voorjaarsseizoen Van onze speciale verslaggever ZURICH - Johan van de Velde heeft zondag het dit jaar 'gedegradeerde' kampioenschap van Zü rich gewonnen. Het betekende voor de Nederlandse kampioen zijn derde seizoenzege. In de sprint toonde Van de Velde zich na ruim zeven uur wielrennen in de stromende regen sterker dan zijn medevluchter Gilbert Glaus, die tweede werd. Frits Pirard maakte het Nederlandse succes com- i pleet door als derde te eindigen. piel 77 werd getrokken: 13 8 ;ma, toeschouwers: 5800. VEENDAM 5-0 (4-0). 1. ;n 1-0,5. Bothmer 2-0,28. 3-0, 43. Janssen 4-0, 61. 5-0. Scheidsrechter: Van ndt, toeschouwers: 2000. kaarten: Brouwer en (Veendam), Ressel iA WEDSTRIJD - WA NGEN- VITESSE 6-6 (4- Meiers 0-1, 13. Bosz 0-2, Das 0-3,32. Van der Berg Van der Pol 2-3,41. Van Serg 3-3, 43. Van Vijfey- i-3, 59. Hulshof 4-4, 62. riks 4-5, 71. Van der Pol 16. Van der Pol 6-5, 88. tof 6-6. Scheidsrechter: e, toeschouwers: 1000. .STOEL BASKETBAL V Aalsmeer heeft in imeer de Europese rol- basketbalbeker ver- d. In een Nederlandse le versloeg Aalsmeer 52-38 Antilope uit sum. De ruststand 18-18. Arnemuiden 4 - Nieuw- ■p 3 0-4, Veere 4 - Borssele 2 Derde klas D: Dauwen- rie 2 - Wemeldinge 3 0-0, uiningen 4 - Veere 3 1-3, 'C 4 - Middelburg 2 4-4, Ka lle 4 - VCK 4 3-4, Hoede- nskerke 2 - Rillandia 2 1-6, aarde 2 - Yerseke 63-1. Vier- klas A: ZSC 3 - Duiveland 3 Bruse Boys 5 - ZSC 4 6-3. erde klas B: Wolfaartsdijk 5 ferseke 7 1-0, Kruiningen 6 - ipelle 5 0-3, Krabbendijke 4 - llandia 3 4-1, Kloetinge 6 - emeldinge 5 0-0. Vierde klas Waarde 3 - Kruiningen 5 l, SSV 3 - Kloetinge 7 0-0, apelle 6 - Krabbendijke 3 2-2, emeldinge 4 - Rillandia 4 1-4. erde klas D: Hoedekensker- 3 - Heinkenszand 5 5-2, irssele 3 - SSV 4 0-3. Vierde as E: Meeuwen 6 - Seroos- rke 5 0-0. Vierde klas F: ffitkapelle 4 - Ritthem 1 0-2, «re 5 - Wissenkerke 3 0-1, K 5 - Middelburg 4 1-0. erde klas G: Middelburg 3 - rooskerke 6 4-1, Ritthem 2 - eeuwen 7 2-1, Domburg 1 - UK 6 12-0, Dauwendaele 3 - auwendaele 5 1-0. Vierde as H: Tem. Boys 6 - Spui 4 0, Hoek 4 - Racing White 2 1, Zaamslag 4 - AZW 5 1-L erde klas I: Corn Boys 1 - oek 3 1-7, Koewacht 1 - Tern. oys 8 2-1, Graauw 1 - Hoek 5 1. 'OETBAL - Dynamo Ber- jn is vier wedstrijden oor afloop van de compe- tie, voor de vijfde achter- envolgende maal voetbal- ampioen van Oost-Duits- md geworden. De Ber- jnse legerclub won de itwedstrijd tegen Wismut lUE met 3-1 en nam daar- oor een voorsprong van en punten op de naaste oncurrent, FC Jena, dat ij Dynamo Dresden met -3 verloor. De overwin ing van Dynamo Berlijn ïverde niet alleen de vijf- e achtereenvolgende titel p maar betekende tevens e 26ste achtereenvolgende ege. Van de Velde en Adri van I der Poel, die in de concurre- I rende klassieker 'Rond de I Henninger Toren' triomfeerde, I hebben de klassieke voor- I jaarsreeks voor Nederland op [fraaie wijze afgesloten. De I prestatie van Van de Velde I krijgt internationaal het min- I ste aanzien, omdat het kam- I pioenschap van Zürich dit sei- I zoen niet meetelt voor het I klassement om de Super-pres- tige. Een rel is daaraan vooraf- I gegaan. Het kampioenschap van Zürich had het organisa- I tierecht op de zondag voor het [begin van de ronde van Ro- Imandië. 'Rond de Henninger [Toren' in Frankfurt kreeg vast de eerste mei toegewezen en J dit jaar vielen beide dagen dit l aar samen. Na ruzie tussen de I organisatoren moest het kam- pioenschap van Zürich genoe- nemen met een rol op het Itweede plan. De wedstrijd tel- I de slechts voor de wereldbeker |en niet voor het Super presti- e-klassement. 'Frankfurt' telde voor beide klassementen. De ronde van Spanje is in [volle gang en door hardnekkig aan dezelfde datum vast te Jhouden, werd het internatio- Inale wielerpeloton in tweeën ■gesplitst. Ondanks de concur- lrentie van Frankfurt kende [bet 70e kampioenschap van JZurich een sterk deelnemers- jveld en een sterke winnaar. IVan de Velde werd zondag de 1 opvolger van Van der Poel, die ■vorig jaar na de deklassering ■wegens doping van de Nieuw- zeeiander Mackenzie zege vierde. Het kampioenschap van Zü rich is een zware wedstrijd met veel geaccidenteerd ter rein. De Regensberg moet een aantal keren worden beklom men. Bovendien nodigde de regen en de koude bepaald niet uit tot een 'ritje' van ruim 273 kilometer, zodat halverwe ge de koers nog slechts 50 ren ners in koers waren. 24 van de vijftig coureurs betwisten wie de wedstrijd zou gaan winnen, omdat het overige deel door een grote achterstand reeds kansloos was. De finale van de 70e editie van de Zwitserse koers was 100 kilometer lang. Na 175 kilome ter werd de eerste aanval ge plaatst en dat duurde tot aan de eindstreep. Jan Jonkers was verantwoordelijk voor de eerste ontsnappingspoging. Jonkers, tegenwoordig in Ne derlandse dienst rijdend, kreeg de Zwitser Marco Vitali, Glaus, Van de Velde, Nieuw- dorp en de Belg Govaerts met zich mee. Het zestal bouwde een voorsprong op van bijna twee minuten. Een veertiental achtervol gers, bijna allen met de Zwit serse nationaliteit, lieten het er niet bij zitten en verhoog den het tempo. De groep had nauwelijks vijf kilometer no dig om de achterstand goed te maken. Op de Regensberg viel de groep opnieuw in stukken uiteen met name door 'sleur- werk' van Van de Velde, die enorm actief was. Er ontstond een kopgroep van zes man met Machler, Glaus, Van de Velde en zijn Belgische ploeggenoot Ludo de Keulenaer, Pirard, Jonkers en Moerlen. In Regensdorf, op enkele ki lometers van de finishlijn, plaatste de Zwitserse sprinter Gilbert Glaus de laatste en be slissende demarrage. Alleen Van de Velde kon Glaus vol gen. In de eindsprint had Van de Velde meer krachten over dan de sneller geachte Glaus. Na een etappezege in de Cata laanse week en de winst in het openingscriterium in Neder land te Galder betekende 'Zü rich' de derde seizoenzege voor de lange Brabander, die vorig jaar als derde eindigde in de ronde van Frankrijk. De uitslag van het 70e kampioenschap van Zürich is: 1. Johan van de Velde (Ned) 273,5 km in 7.07.09 (gem. 38.417 km/u) 2. Gilbert Glaus (Zwi) z.t. 3. Frits Pirard (Ned) op 1.47, 4. Erich Machler (Zwi) op 2.05, 5. Frank Hoste (Bel) z.t. 6. Ludo de Keulenaer (Bel) z.t. 7. Patrick Moerlen (Zwi) z.t. 8. Jan Jonkers (Ned) z.t. 9. Mario van Vlimmeren (Ned) op 5.08, 10. Stefan Mutter (Zwi) z.t. 11. Heddy Nieuwdorp (Ned) z.t. 12. Luciano Rabot- tini (Ita) op 5.33, 13. Giovanni Battaglin (Ita) z.t. 14. Fridolin Keiler (Zwi) z.t. 15. Jean-Marie Grezet (Zwi) z.t. 16. Gerard Veldscholten (Ned) z.t 17. Daniël Gisiger (Zwi) z.t. 18. Urs Freuler (Zwi) z.t. 19. Max Hürzeler (Zwi) op 9.15 20. Luc Go vaerts (Bel) op 10.25, 21. Marco Vitali (Zwi) op 11.33. Van de 116 gestarte ren ners reden 21 renners de wedstrijd uit. Van ome speciale verslaggever FRANKFORT - Adri van der Poel uit Hoogerheide heeft zondag in de grote prijs van Frankfort de Nederlandse successenreeks in de voorjaarsklassiekers een eclatant slot gegeven. In de rondjes rond de Henninger Toren ontdeed de 23-jarige Brabander zich van de Belg Ludo Peeters, de win naar van vorig jaar, en Jos Schipper om met tien seconden voorsprong te finishen. Adri van der Poel heeft zijn klassieke overwinning bin nen. In Frankfort sloot de Brabander een voortreffelijk voorseizoen met een zege af. - foto anp Het was de vijfde Neder landse overwinning in de reeks (van negen) voor jaarsklassiekers. Jan Raas won de Ronde van Vlaande ren, Leo van Vliet Gent-We- velgem, Hennie Kuiper Parijs- Roubaix en Steven Rooks Luik-Bastenaken-Luik. Mi- laan-San Remo (Giuseppe Sa- ronni), de Omloop van Het Volk (Fons de Wolf), Waalse Pijl (Bernard Hinault) en de Amstel Goldrace (Phil Ander son) ontglipten aan de grijp grage handen van de domi nante Nederlanders. De supe rioriteit werd zondag in Frankfort nog eens extra aan getoond met vijf Nederlanders bij de eerste acht in de uitslag. Achter winnaar Adri van der Poel sprintte Leo van Vliet naar de derde plaats, eindigde Bert Oosterbosch als vijfde, Jos' Schipper als zevende en Steven Rooks als achtste. De overwinning in de Grote Prijs van Frankfort werd voor Adri van der Poel een belo ning voor een voortreffelijk voorseizoen. Door de successen van zijn landgenoten vielen zijn prestaties in het niet, maar ze mochten er wel dege lijk zijn: zevende in de Omloop Het Volk, achtste in Parijs-Ni- DEN HAAG (ANP) - Door zijn overwinning in de Grote Prijs van Frankfort is Adri van der Poel opgeklommen naar de ze vende plaats in het klassement om de Super Prestige-trofee. Jan Raas bleef leider. In het wereldbekerklassement voor merkenploegen kwam de ploeg van Peter Post door de overwinning van Johan van de Velde in Zürich en de ere plaatsen van Peeters, Van Vliet en Oosterbosch in Frankfort een straatlengte voor te staan. Klassement Super Prestige: 1. Jan Raas (Ned) 145 punten, 2. Giuseppe Sa- ronni (Ita) 100, 3. Steven Rooks (Ned) 85, 4. Hennie Kuiper (Ned) 75, 5. Sean Kelly (Ier) en Phil Anderson (Aus) 70, 7. Adri van der Poel (Ned) 63,8. Bernard Hinault (Fra), Rene Bittlnger (Fra) en Ludo Pee ters (Bel) 60, 11. Leo van Vliet (Ned), Francesco Moser (Ita) en Fons de Wolf (Bel) 50 Klassement wereldbeker ploegen: 1. TI-Raleigh-Campagnolo 112 punten. 2. J. Aernoudt 54, 3. Peugeot, en Europdecor 35,5. Sem 24. ce, vierde in Gent-Wevelgem, zesde in Parijs-Roubaix, ze vende in Luik-Bastenaken- Luik en elfde in de Goldrace. Het was de eerste overwin ning in een klassieker van Adri van der Poel, die drie jaar geleden als een komeet naar de internationale (sub- )top doorstootte. Alsof hij al jaren meefietste koerste de pupil van Hennie Kuiper in de klassiekers vooraan. Vorig j aar zegevierde hij in het hoog aangeschreven, soms klassie ker genoemde, kampioenschap van Zürich, nadat de Nieuw- zeelander Eric Mckenzie, die hem in de sprint had versla gen, wegens doping was gedis kwalificeerd. In de 22e Grote Prijs van Frankfort durfde Adri van der Poel het niet op een sprint te gen Ludó Peetërs en Jos Schipper te laten aankomen. Zes kilometer voor het einde was hij achter de Belg en de Nederlander aangesprongen. „De vlucht van Peeters werd afgeschermd door de renners van Peter Post. Dit was het moment en ik heb de zwaarste versnelling geschakeld om er bij te komen". Het lukte Van der Poel gemakkelijker dan hij dacht. Zo gemakkelijk, dat hij bij de laatste doorkomst op de helling een demarrage plaatste. Het was te veel voor Schipper, die terugviel in de groep. Peeters, de winnaar van vorig jaar, probeerde nog wel te antwoorden, maar kreeg de jonge Brabander niet meer te pakken. Voor hem was er niet meer dan,, de tweede plaats. De wedstrijd in het Taunus- gebergte, waar regen en mist de spieren van de renners de den verkrampen, verloor al snel twee vedetten. De Belg Fons de Wolf en Jan Raas stapten af bij bevoorrading, halverwege de wedstrijd. De immer strijdlustige Italiaan Francesco Moser had juist met een tempoverhoging het veld in twee stukken gescheurd. In het tweede gedeelte kwam de wedstrijd pas los, zonder dat ook maar één renner erin. slaagde een flink eind weg te rijden. De Italiaan Paganessi reed even voorop, gevolgd door de Zweed Tommy Prim en Bert Oosterbosch. Het duurde allemaal niet lang. De renners van Post waren in de eerste groep van dertig man uitstekend vertegenwoordigd met 'vijf rëiihers. Zij contro leerden ook de koers om in de slotfase de Belg Ludo Peeters naar voren te schuiven. Oos terbosch ging mee met de Australische Goldrace-win- naar Anderson alvorens Schipper de beslissing inluid de. Peeters sprong achter hem aan en direct daarop ook Adri van der Poel. De boerenzoon had eindelijk eens geluk en greep zijn kans toen die zich voordeed. De uitslag: 1. Adri van der Poel (Ned) 242 km in 6.01.30, 2. Ludo Pëeters (Bel) op 10 sec. 3. Leo van Vliet (Ned) op 20 sec. 4. Luc Colijn (Bel) z.t. 5. Bert Oosterbosch (Ned) z.t. 6. Marc Gomez (Fra) z.t. 7. Jos Schipper (Ned) z.t. 8. Steven Rooks (Ned) z.t. 9. Benny van Brabant (bel) z.t. 10. Phil Anderson (Aus) z.t. 11. Claude Criquie- lion (Bel) z.t. 12. Patrick Versluys (Bel) z.t. 13. Harald Maier (Oos) z.t. 14. Danny Schoonbaert (Bel) z.t. 15. Jacques Hane- graaf (Ned) z.t. 16. Ferdi .van den Haute (Bel) z.t. 17. Stephen Roche (Ier) z.t. 18. Pascal Simon.,(Fra) z.t. J9. Francesco Mo ser (Ita) Z.t. 20. Uwe Boltéri (Wdl) z.t. BOCHUM (ANP) - Toni Schu- nachter, de doelverdediger |van FC Köln en het Westduit- elftal, raakte tijdens de Bundesligawedstrijd VFL Bo- Ihuni - FC Köln zo zwaar ge passeerd, dat hij met spoed aar het ziekenhuis moest gorden vervoerd. In de 52e minuut van het fuel dook Schumacher naar «n lage bal. Op dat moment wam Köln-verdediger Her bert Zimmermann op onge lukkige wijze in botsing met |ijn doelman. Met zijn schoen kof Zimmermann de nek van >humacher, die met een open [wnd moest uitvallen. Het is niet bekend, hoelang Schumacher uit de roulatie zal JELMENHORST (ANP) - Het FMtduitse dames voetbalelf tal heeft zaterdag in Delmen- pst in een wedstrijd voor j'aep vier van de voorronden |>n het toernooi om het Euro 's kampioenschap gelijkge- «ld tegen Denemarken: 1-1. id was het derde gelijke spel tan de Westduitsen in drie Nstrijden. I'n groep vier leidt Neder- fnd met vijf punten uit vier Nstrijden. West-Duitsland l'weede met drie punten uit p wedstrijden. Van onze sportredactie HAAG - Het FBO-be- pur hoopt deze week de be- p'ekingen met de kandidaten 1,)r een plaatsje in het sectie- stuur betaald voetbal te /nnen afronden. |Als vandaag Sparta-voor- Ttter Cor van Rijn ja zegt kan F FBO-bestuur een dezer Ken vier kandidaten presen ten. Cor van Rijn, Henk Hut, |5> Harmsen en Renze de FC VVV-voorzitter /-ngers, die eveneens op het F'anglijstje stond, heeft door pkij fsverpl ichtingen afge- N van een plaatsje in het ^'ebestuur. Topper verdient geen winnaar AMSTERDAM - Hoewel de titel feitelijk nog niet ver overd is, werd er gisteren in de Ajax-kleedkamer toch champagne geschonken en waren er, ook van tegen stander Feijenoord, grote bossen bloemen. Na de spectaculaire 3-3 uit slag van het duel tussen de aanstaande kampioen en haar achtervolger, scheidt nog slechts formaliteit Ajax van het 21e landskampioenschap. Het is echter hoogst onwaar schijnlijk dat Feijenoord zijn vier punten achterstand en het 31 doelpunten slechter zijnde doelsaldo in twee weken zal goedmaken. Deze editie van Ajax-Feij- enoord kreeg met het gelijke spel een juiste uitslag. Beide gezelschappen waren niet sterk genoeg voor de overwin ning en konden het duel niet de glans en de allure van een topwedstrijd bezorgen. De ontmaskering betrof vooral beide defensies, waar voor alleen pleitte dat zij hun feilen niet via harde middelen trachtten te verdoezelen. Dat de achterhoedes in totaal zes doelpunten werd opgedrongen mocht dan wel amusant zijn voor het uitverkochte stadion, het was tevens een brevet van onvermogen. Nu waren daarvoor wel ex cuses aan te voeren. Ajax mis te zijn centrale verdedigers Mölby en Rijkaard door een schorsing en verloor al snel in de wedstrijd Leo van Veen. Bij Feijenoord begonnen de licht gewonde Nielsen en Van Ha- negem op de reservebank. Daardoor speelde Gullit vrije verdediger bij de Rotterdam mers en Cruijff bekleedde na het vertrek Van Veen die posi tie bij Ajax. Het gevolg was twee achter hoedes die op één lijn speelden en daarmee ongewild voor enige opwindende situaties zorgden. Het waren echter de enige hoogtepunten in een wedstrijd die vooral bepaald werd door het slechte weer, het zware veld en het tactische onvermogen van het gros der spelers. Douche Feijenoord zorgde in de 17de minuut voor een verkwikken de douche, door tegen alle voorspellingen in een 0-1 voorsprong te nemen. Het was Houtman, die Schrijvers met een dodelijk schot uit een vrije trap overrompelde. De Rotterdamse euforie duurde slechts tien minuten en na die periode stond Ajax met 2-1 voor. Twee minuten na de 0-1 leverden Wijnste kers, Hiele, Stafleu en Gullit knoeiwerk in, zodat Lerby op beheerste wijze de gelijkma ker kon inschieten. Acht mi nuten later verrastte Lerby de Rotterdamse achterhoede met een snel genomen vrije trap op Boeve, wiens voorzet door Ge rald Vanenburg werd inge- knald op een wijze die hem de bijnaam 'Geraldinho' bezorgd heeft. Nog voor rust kwam Feij enoord op gelijke hoogte, toen doelman Schrijvers onder een voorzet van Van Deinsen doorliep, waarna opnieuw Houtman met het hoofd scoor de. Ajax protesteerde woedend bij arbiter Corver, omdat de bal via de hand van Jeliazkov tegen het net gegaan zou zijn. Buitenspel Snel na de pauze was het de beurt aan Feijenoord om wi theet naar Corver en zijn grensrechter te snellen. Er was gevlagd voor buitenspel van Kieft, maar omdat de bal naar Molenaar ging, maakte Corver gebruik van zijn recht het buitenspelgeval als niet- hinderlijk te zien. De Rotter damse achterhoede bleef staan toekijken hoe Molenaar Kieft liet scoren: 3-2. In het steeds chaotischer wordende spel kwam Feij enoord toch aan zijn gelijkma ker. Hoewel Vermeulen al voor rust na een botsing met Ophof per brancard was weg gedragen, waarmee het met het Rotterdamse aanvalsspel goeddeels gedaan was, werd er in de baaierd van hele en hal ve missers toch gescoord. Op nieuw uit een spelhervatting en opnieuw na een hoge bal. Nu sloeg Schrijvers onder een corner van Valke door en wist Jeliazkov koppend het net te vinden: 3-3. Van onze sportredactie BRUSSEL - De dertigste speeldag in de Belgische competitie, heeft aan de kop van de ranglijst niets veranderd. Anderlecht won het toptreffen tegen Antwerp met 2-1 en behield daardoor een punt voorsprong op Standard Luik, dat thuis met 3-0 mees ter over Winterslag was. Door de nederlaag tegen Anderlecht werden de titel- kansen van Antwerp ver knald. De uitslagen: Beerschot - RWDM 1-1, Tongeren - Cerkel Brugge 0-0, Club Brugge - Club Luik 3-1, Anderlecht - Antwerp 2-1, Seraing - Beveren 3-1, Wa terschei - Kortrijk 3-1, Lokeren - Lierse 1-2, Waregem - AA Gent 1-2, Standard Luik - Winterslag 3-0. De stand na 30 wedstrijden: 1. Ander lecht 45 punten 2. Standard Luik 44, 3. Antwerp 41, 4. Club Brugge 38, 5. AA Gent 38,6. Beveren 37,7. Waterschei 36,8. Lokeren 31, 9. RWDM 30, 10. Club Luik 26, II. Kortrijk 25, 12. Cerkel Brugge 25, 13. Lierse 25,14. Beerschot 24,15. Seraing 23,16. Waregem 20,17. Winterslag 17, 18. „Feijenoord scoort zeventig procent van zijn doelpunten uit dit soort situaties," analy seerde Aad de Mos na afloop. „Wij kwamen achterin duide lijk lengte tekort." Ajax nam onder leiding van Cruijff in de slotfase geen en kel risico meer. „We konden toch niet winnen, dat moet je niet verder willen springen dan je polsstok lang is", meen de de meester. Het paste in het dramatische karakter van de wedstrijd dat Feijenoord op één lijn bleef verdedigen en drie minuten voor tijd nog bij na onderuit ging, toen Boeve Kieft bediende Maar omdat bijna niet ver koopt, wordt Ajax pas'zater dag officieel landskampioen. Ajax - Feyenoord 3-3. (2-2). 16. Houtman 0-1, 20. Lerby 1-1, 26. Vanenburg 2-1, 41. Houtman 2-2, 50. Kieft 3-2, 62. Jeliazkov 3-3. Scheidsrechter: Corver. Toeschou wers: 61.000 (uitverkocht). Gele kaarten: Houtman (Feyenoord) en Cruijff (Aiax). Scheidsrechter Charles Corver had het in Amster dam niet altijd even gemakkelijk. Op de foto wordt de wegens het bereiken van de 'pensioengerechtigde' af scheid nemende scheidsrechter belaagd door Feyen oord. De Rotterdammers meenden dat aan het derde Ajax-doelpunt buitenspel vooraf was gegaan. - fotoanp AJAX: Schrijvers, Molenaar (Van Bas ten), Van Veen (Kieft), Ophof en Boeve; Schoenaker, Cruijff, Lerby en Silooy; Vanenburg en Olsen. FEYENOORD: Hiele; Troost (Van Hane- gem), Gullit, Stafleu en Wijnstekers; Hoekstra, Valke en Van Deinsen; Jeliaz kov, Houtman en Vermeulen (Nielsen). Van onze sportredactie DEN HAAG - Johan Cruijff kreeg in de wedstrijd van Ajax te gen Feyenoord zijn derde gele kaart. De Ajacied zal daardoor voor de rest van de competitie wellicht buiten het elftal staan. Mogelijk mist Cruijff ook de finales van het toernooi om de KNVB-beker tegen NEC. Ook Koevermans van Fortuna S en Braam van Willem II kunnen een schorsing tegemoet zien. Met de handen in de zakken is Liverpool voor de veertiende maal in totaal en voor de zesde keer in acht jaar voetbalkam pioen van Engeland geworden. Liverpool kon zaterdag zelfs ongestraft zijn derde neder laag op rij lijden want de enig overgebleven concurrent, Manchester United, verspeel de zijn laatste kans op de titel door Norwich City een punt te laten: 1-1. Liverpool, dat op 30 oktober aan de leiding kwam, verloor de uitwedstrijd bij Tottenham Hotspur met 2-0 door twee doelpunten van de Schotse in ternational Alan Brazil. De uitslagen: Aston Villa - Stoke City 4-0, Coventry - West Bromwich Albion 0-1, Everton - West Ham U. 2-0, Man chester City - Nottingham F. 1-2, Nor wich - Manchester U. 1-1, Notts County - Brighton 1-0, Southampton - Luton 2-2, Sunderland - Birmingham 1-2, Swansea - Ipswich town 1-1, Tottenham - Liver pool 2-0, Watford - Arsenal 2-1. De stand aan kop: 1. Liverpool 39-81 (85- 33) 2. Watford 39-67 (69-51) 3. Manch.U 37-64 (49-29) 4. Aston V. 39-64 (58-46) 5. Nott.Fo. 39-62 (56-48) 6. Tottenh. 38-60 (57-46) 7. Everton 39-57 (59-46) 8. South. 39-57 (53-54) 9- Stoke C. 39-56 (52-57) lO.West Ham 38-55 (59-56)ll.Ipswich T.39-54 (59-46). De uitslagen: Dundee - Aberdeen 0-2, Kilmarnock - Celtic 0-5, Morton - Dun dee U. 0-4, Motherwell - Hibernians 2-0, Rangers - St. Mirren 4-0. De stand aan de kop is: 1. Dundee U. 34- 52, 2. Celtic 34-51, 3. Aberdeen 33-50, 4. Glasgow Rangers 33-36. De strijd om de Westduitse voetbaltitel heeft zich na de wedstrijden van vrijdag en zaterdag toegespitst. Nog drie clubs zijn in de ra ce. Leider Hamburger SV re duceerde zaterdag op eigen - terrein de kansen van VFB' Stuttgart tot een minimum door met 2-0 te winnen. Stutt gart heeft in theorie nog een kleine kans op de titel. De uitslagen: VFL Bochum - FC K:n 0-0, Hamburger SV - VFB Stuttgart 2-0, Ein- tracht Braunschweig - Borussia Mön- chengladbach 0-0, Fortuna Düsseldorf - Werder Bremen 2-5, Bayer Leverkusen - Schalke'04 3-1, Eintracht Frankfurt - FC Kaiserslautern 2-2, Bayern Munchen - Hertha BSC 4-0, Arminia Bielefeld - Bo russia Dortmund 1-0, Karlsruher SC - FC Nürnberg 2-1. De stand is na 29 wedstrijden: 1. Ham burger SV 29-43 (66-28) 2. Werder Bre men 29-43 (63-34) 3. Bayern Munchen 29- v 41 (67-23) 4. VFB Stuttgart 28-37 (64-38) 5. FC Köln 29-37 (60-35) 6. FC Kaiserslau tern 29-36 (49-35) 7. Borussia Dortmund 29-35 (64-44) 8. Eintracht Frankfurt 29-27 (43-42) 9. FC Nürnberg 29-26 (39-57) 10. Arminia Bielefeld 28-25 (37-57) 11. VFL Bochum 29-25 (33-41) 12. Eintracht1"' Braunschweig 29-24 (32-51) 13. Fortuna Düsseldorf 29-24 (47-70) 14. Boruss. Mö- chengladbach 29-22 (48-51) 15. Bayer Le verkusen 29-22 (35-59) 16. Hertha BSC 29- 19 (35-52) 17. Karlsruher SC 29-18 (34-73) 18. Schalke '04 29-16 (37-63). De uitslagen zijn: Roma - Avellino 2-0, Juventus - Inter 3-3, Ascoli - Torino 2-0, Cesena - Verona 1-2, Napels - Fiorentina 1-0, Pisa - Genua 0-0, Sampdoria - Cagliari 1-1, Udinese - Catanzaro 2-0. Na 28 wedstrijden is de stand aan de kop: 1. Roma 40 punten 2. Juventus 36,3. Inter 34, 4. Verona 33, 5. Fiorentina 31, 6. Tori no, Sampdoria en Udinese 30. De uitslagen van de 34e en laatste speel dag zijn: Espanol - Gij on 3-2g Real So- ciedad - Malaga 2-0, Las Palmas - Athle tic de Bilbao 1-5, Osasuna - Barcelona 1-0, Valencia - Real Madrid 1-0, Vallado- lid - Celta 3-1, Sevilla - Betis 2-0, Zara- goza - Salamanca 3-2, Atletico Madrid - Santander 3-1. Eindstand: 1. Athletic de Bilbao 50 pun- ten, 2. Real Madrid 49, 3. Atletico Madrid 46, 4. Barcelona 44, 5. Sevilla 42, 6. Zara- goza 40, 7. Real Sociedad 36,8. Gijon 33,9. Espanol 32, 10. Betis 30, 11. Malaga, 12. Valladolid 29, 13. Salamanca 28, 14. Osa suna 26, 15. Valencia 25, 16. Las palmas 25,17. Celta 24,18. Santander 23

de Stem | 1983 | | pagina 11