Van der Heijden doet neen water in de wijn Finnen straffen Duitsers Weer ritzege voor Saronni Jan Timman weer kampioen cEnroe eer terug mdesliga Zoetemelk geridderd Willy van de Kerkhof benaderd door Roda Wereldtop tafeltennis naar Breda TERDAG 30 APRIL 1983 an Boeckel iet in avis Cup tter raakt Jereldrecord tidelijk kwijt uijff geeft ■voetballes door Romain van Damme Kampioenschap anker kader 47/1 van start DE STEM T26 PAGINA SPORT 1 van onze sportredactie LAS John McEnroe It in Dallas de weg terug onden. Na enige weken te ben gesukkeld met een -uderblessure overtuigde 24-jarige Amerikaan in de irtïinale van het WCT- toernooi in Dallas. In drie sets schakelde "nroe de Tsjechoslowaak as Smid uit: 6-1, 6-4, 6-3. de halve finale ontmoet "nroe zijn landgenoot Vitas laitis, die eveneens in ;e sets (7-6, 6-4, 6-2) de als te geplaatste Argentijn llermo Vilas elimineerde. finales WCT- elndtoemool Dallas: Gerulaitis (Vst) - Gulllermo Vilas 7-0, (7-3). 0-4, 0-2. John McEnroe Tomas Smid (Tsj) 0-1,0-4,0-3 Zwitser Heinz Günthardt, de Frans- Yannick Noah, de Tsjech Pavel Slo- inde Zweed Henrik Sundstroem heb- ilch vrijdag geplaatst voor de halve les van het internationale tennis- uooi te Madrid. HAAG - De Nederlands viscupploeg speelt van vrij- 6 tot en met zondag 8 mei Lissabon in de eerste ronde de Europese zone zonder pioen Huub van Boeckel Portugal. Tjdens de trainingsweek r leiding van Tom Okker de Haagse tennisspeler t aanwezig. Hij speelde op moment een toernooi in Aviv. Ook Marc Albert wegens zijn studie niet hikbaar. ienno Oosting maakt zijn ut. Voorts heeft bonds- th Fred Hemmes Michiel apers, Eric Wilborts en Sie aangewezen. Schapers lt vermoedelijk zowel in enkelspel als in het dub- pel. Met de 124e plaats t hij veruit het hoogste op 4TP-wereldranglij st. Ij de Portugezen is Pedro eiro met de 570e plaats de st gerangschikte speler, eiro vormt met Miguel res, Manuel Susa en Jose deiro het Portugese team, onder leiding staat van h Luis Susa. winnaar van de ontmoe- Portugal - Nederland t het in de tweede ronde men tegen Egypte. van onze sprtredactie SKOU - Het wereldrecord Ie 20 kilometer wielrennen ie baan is donderdag na zestien jaar verbeterd. 31 oktober 1966 snelde de Ole Ritter op de Oerli- ■baan bij Zürich naar een van 25 minuten en 14,6 se en. De zeventienjarige ail Svetsjnikov uit de et-Unie kwam donderdag overdekte Krilatsji-Pis- i Moskou tot een tijd van 'nae mediaredactie VERSUM - Johan Cruljff t mogelijk een carrière TV-presentator. Binnen- "eem de KRO een proef- tmma op, dat eind van ner uitgezonden wordt. dat, dan volgt er twaarschijnlijk een se- voormalige nummer 14 es geven aan jonge voet- ties: trainingstips, tech- en balbehandeling. Het afkomstig van KRO's mentsman Jos van der Hij hoorde dat Cruijff in Amerikaanse periode re- tig zulke lessen gaf, en een TV-programma in. "en zijn afrondende be togen gevoerd tussen 'f en zijn zakelijk mana- van den Ende. ïn onze sportredactie - Voor de Bundesliga n vrijdagavond twee zijden gespeeld. Karls- 8C versloeg op eigen PC Niimberg met 2-1 en Bielefeld won op I van Borussia Dort- met 1-0. SCHIPHOL - Als het be taald voetbal verder wil gaan met de overheid zal het BBI-rapport zonder wijzigingen door de clubs aanvaard moeten worden. Gisterochtend liet WVC- staatssecretaris drs. Joop van der Reijden weten niets te voelen voor een nieuwe onderhandelingsperiode met het sectiebestuur be taald voetbal. „Ik drink whiskey zonder ijs, water bij de wijn doen, vind Ik doodzonde", aldus de staats secretaris, net terug van een tiendaagse studiereis naar de Verenigde Staten waar hij zich liet informeren over de gezondheidszorg. Tijdens zijn afwezigheid sneuvelde het sectiebestuur betaald voetbal. De clubs vonden dat het bestuur niet 'hard genoeg' onderhandeld had met de overheid en te veel geslikt had. Met name de BBI-voorstellen aan gaande het verevenings fonds en het vergoedingen systeem schoten de clubs in het verkeerde keelgat. Af gelopen maandag wierp BBI-voorzitter Martin van Rooyen zich op als een vurig aanhanger van het sectiebe stuur. Toen verklaarde Van Rooyen dat het BBI-rapport nog best bespreekbaar was. In tegenstelling tot eerder gedane uitlatingen overi gens. Gisterochtend werd Martin van Rooyen door zijn CD A-partij genoot Van der Reijden, die zich telefo nisch op de hoogte laten stellen van de ontwikkelin gen in Nederlands voetbal land, echter even op de vin gers getikt: „Dat kan Van Rooyen wel zeggen, maar niet namens mij. Destijds zijn er met het invoeren van shirtreclame afspraken ge maakt. Men moet zich goed realiseren dat het niet én én kan zijn. Staatssecretaris Van der Reijden zal het BBI-rapport in ieder geval half mei in de Tweede Kamer brengen. En dat kan diverse clubs wel eens de kop kosten. Immers, het zal toch nog even duren voor er een nieuw bestuur achter de groene tafel zit. Behandeling van het BBI- rapport door de algemene vergadering betaald voetbal lijkt daarom te laat te ko men. Bovendien, als de clubs blijven vasthouden aan de wijzigingen kan het gehele rapport van de tafel ge veegd worden. „Ik heb geen zin om de zaak voor me uit te schuiven", liet de staats secretaris geen milimeter ruimte, „ik zal mijn bevin dingen in de Tweede Kamer vertellen. Dan is het woord aan de Tweede Kamer. Als dan toch de voorwaarden verruimd worden, vind ik dat ook goed. Staatssecretaris Van der Van der Reijden was in ieder geval duidelijk. Het betaald voetbal staat voor de keus, wel of geen over heidssteun. Belangrijk is nu dat het BBI zijn functie kan vervullen zoals destijds onder anderen met Vilé en Stoop afgesproken is. Die afspraken liggen er. Ik zou het ten zeerste be treuren als die breuk komt. Want dan verwacht ik een snelle sanering. Dan denk ik toch al gauw aan zes clubs. Er moet nog twee miljoen uitgekeerd worden. Dat kan door deze situatie inderdaad wel eens bevroren worden. Het zou ook betreurens waardig zijn voor de ge meenten. Die komen dan met lege stadions te zitten. Ik ben best bereid om nog eens te luisteren. De heren van het betaald voetbal moeten dan echter wel snel komen en beseffen dat er afspraken gemaakt zijn". Reijden zal maandag nog overleg voeren met de SNS (lotto-toto) en de VNG (Ne derlandse gemeenten). „Ik wil graag horen wat de SNS van deze ontwikkeling vindt", hecht Van der Reij den veel waarde aan dat overleg, „en wat de VNG meent te moeten doen. Het gaat om grote belangen en principiële zaken. Het gaat om besteding van de SNS- gelden, de SNS heeft het recht om een standpunt te bepalen". Het betaald voetbal gaat er vanuit dat het ontvangen van de SNS-gelden (5,6 mil joen) een verworven recht is. SNS-directeur Zwartjes heeft onlangs echter laten weten dat die mening niet voor de honderd procent ge deeld wordt. Twee miljoen naar het betaald voetbal wordt beschouwd als te recht, achter 3,6 miljoen kan een vraagteken gezet wor den. Winst en verlies dames 1TOKIO - Op de tweede speeldag van de wereldkam pioenschappen tafeltennis zijn de Oranje-vrouwen vreemd genoeg beter voor de dag gekomen dan hun coach Theo Bakker. De vrouwen zorgden voor een op zienbarende triomf met 3-1 op regerend Europees kampioen Hongarije. Daar tegenover stelde coach Bakker een hilarische blunder door op het wedstrijd formulier tegen Noord-Korea een foutieve dubbelrol (Bakker in plaats van Kloppenburg) op te geven als gevolg waarvan het duel bijna twee uur werd onder broken. Dat door verlies van Vriesekoop de nederlaag toch al onafwendbaar was en bij nader inzien de reglementen Bakker toch toestonden alsnog de opstel ling te wijzigen, nam niet weg dat de Leidenaar een voor dit niveau niet te verteren fout maakte. De mannen kwamen slechts een keer in actie en dan nog slechts voor korte duur, want Hongkong toonde zich weinig vrijgevig getuige de 1-5 eind stand. Voor het treffen met Hon garije leken de kansen voor de Nederlandse dames niet groot. Bettine Vriesekoop speelt in de vroege ochtend (9.00 uur) altijd moeizaam en zag zich bovendien geconfronteerd met Suzsa Olah en Gabrielle Sza- bo, twee speelsters van wie ze eerder dit jaar tijdens de top- twaalf nog verloor. Misschien had de Hazers- woudse nu voordeel van het feit dat ze door het tijdsver schil van zeven uur met Ne derland iedere dag nog steeds zeer vroeg wakker wordt, want de gebruikelijke trage start blijft achterwege. Tegen Olah werd de tactiek perfect uitgevoerd. Geen tem po maken na het slaan van een back-hand, juist wel na een fore-hand. Dat ontregelde het spel van de Hongaarse volko men. In de tweede partij had Mir jam Klopenburg tegen Szabo geen kans. De sloom ogende aanvalster varieerde de effec ten met haar met twee soorten rubbers beplakte bat. In het dubbel pakten de Nederlandse tafeltennisters opnieuw tegen de verwachting in de winst op basis van een sterke mentali teit. Ondanks regelmatige achterstanden overvleugelde het duo het koppel Szabo /Ur ban in de slotfase. Bij de voorsprong van 2-1 was aan Vriesekoop de taak dit keer Szabo wel voor te blij ven. De eerste game lukte dat slecht (16-21), maar een snelle UITGEEST - In Uitgeest is vrijdag het Nederlands kam pioenschap biljarten anker kader 47/1 begonnen. Plet Vet en Louis Havermans meldden zich kort voor het begin van het toernooi af wegens prive- omstandigheden. Vervangers konden niet tij dig worden opgeroepen. Alle zes overgebleven deelnemers spelen in het weekeinde vol gens het aloude AVE-systeem tegen elkaar. De ultsUgen uit de eerste ronde zijn: Hongert300 li 177 27.27 Velthuis220 11 51 20.45 Van Deventer202 24 63 11.70 Vultlnlc300 24 70 12.50 Van de Ven269 10 111 26.90 Arnouts300 10 150 30.00 Tweede ronde: Vul tink300 10 78 30.00 Velthula278 10 72 27.80 voorsprong leverde met gelij ke cijfers de tweede reeks tot de 21 op. In de derde game leek bij 8-13 verlies onafwendbaar. Op dat moment beet de Ha- zerswoudse zich nog steviger in het duel vast en kroop dich terbij. Door al het Hongaarse gegoochel met rubbers waren de rallyes kort en lelijk. De spanning echter ver goedde veel. Bij 16-16 kwam Vriesekoop langszij en bij 18- 16 leek ze direct op winst af te stevenen. Een serie van vier fouten deed de kansen keren. Omdat Szabo zo vriendelijk was bij 20-19 fout te serveren kwam de verlenging van twee punten. Het geluk was even met Nederland toen Vriese koop bij 21-20 een metershoge bal angstig afstopte en hem via het net op tafel zag caram boleren. De triomf van 3-1 was daarmee een feit. 's-Middags om vier uur stond de strijd met Noord-Ko rea op het programma. Omdat Vriesekoop verdedigers moei lijk bestrijdt waren aan Kore aanse zijde Kim en Chang in gezet, beiden goochelaars met vreemd rubber. Bij de eerstge noemde verloor de debuteren de Ellen Bakker met 21-13, 21- 12. Een snelle afloop leek op hand toen Vriesekoop inder daad niet bij machte bleek de verdediging van Chang uit te spelen. Toen echter volgde alle commotie over de foutieve dubbelopstelling van coach Theo Bakker. De lange Leide naar bleef de rust zelve, besef te dat hij een blunder had ge maakt, maar vroeg de umpire toch maar wat de reglementen in zo'n geval voorschrijven. Vreemd genoeg stonden die een wissel op het laatste mo ment toe, ook al had Bakker het wedstrijdformulier al van een handtekening voorzien. Het oranjevrouwenkorps bleef toen op zijn recht staan, waarna de hoofdscheidsrech- ter bijna twee uur nodig had om de begrijpelijk boze Ko- reanen alles uit te leggen. Dat Bakker aan zijn gelukkig ver worven rechten vasthield liet zich verklaren. Omdat Noord- Korea nog kan verliezen van Hongarije, had Oranje er alle baat bij om het verlies te be perken tot 3-1 of 3-2. Dat kwam er niet van. Met 21-17, 21-18 zegevierde het duo Kim- Chang. Nederland had het dubbel zonder te spelen op moeten ge ven als de umpire de Korea- nen toch in het gelijk had ge steld. Door het lange opon thoud was Ellen Bakker, zijn de diabeet, inmiddels naar het hotel vertrokken. De herenploeg van Milan Stenzei wilde tegen Hong Ook voor Bettine Vriesekoop gisteren winst én verlies in Tokio Kong graag voor een verras sing zorgen, maar dat zat er totaal niet in. Henk van Span je kon de eer redden. Dames, Categorie één: groep A: China - Joegoslavië 3-0, Tsjechoslowakije - Frankrijk 3-0, Noord-Korea - West- Duitsland 3-1, Nederland - Hongarije 3-1. Noord Korea - Nederland 3-0. Nederland - Hongarije: Bettine Vriese koop - Zsuzsa Olah 21-15, 21-9, Mirjam Kloppenburg - Gabrlela Szabo 8-21, 19- 21, Kloppenburg en Vriesekoop - Szabo en Edit Urban 23-21, 23-21, Vriesekoop - Szabo 16-21,21-16,22-20. Noord Korea - Nederland: Kim Gyong - Ellen Bakker 21-13, 21-12 Chang Yon Ok - Bettine Vriesekoop 21-17, 13-21, 21-14 Kim/Chang - Mirjam Kloppenburg/ Vriesekoop 21-17,21-18. Categorie twee, groep C: Hong Kong - Verenigde Staten 3-0, Nieuw-Zeeland - Italië 3-0, Singapoer - Maleisie 3-0, Lu xemburg - Canada 3-1, categorie twee, groep D: België - Ierland 3-0, India - Australië 3-1, Polen - Denemarken 3-2, Indonesië - Macao 3-1 Dames, categorie een, groep A: Frank rijk - West-Duitsland 3-1, China - Tsje choslowakije 3-0, Hongarije - Joegosla vië 3-0, Noord-Korea - Nederland 3-0, Categorie een, groep B: Zweden - Oos tenrijk 3-0, Japan - Finland 3-0, Zuid- Korea - Engeland 3-1, Na de tweede dag is de stand in categorie één, groep A bij de dames: 1. China en Noord-Korea 4 gewonnen, 0 verloren, 3. West-Duitsland, Tsjechoslowakije en Nederland 2-2,6. Frankrijk en Hongarije 1-2,8. Joegoslavië 0-4, Uitslagen Categorie één, groep B: 1. Zuid-Korea, Sovjet-Unie en Japan 3-0,4. Engeland 2-1, 5. Zweden 1-2, 6. Roeme nië, Finland en Oostenrijk 0-3. Categorie twee, groep C: Luxemburg - Maleisie 3-1, Heren: Hong Kong - Nederland 5-1: Vong - Potton 24-22, 21-14, Chan - Ron van Spanje 21-7, 21-13, Chul - Henk van Spanje 21-15,15-21, 18-21, Chan - Potton 21-12, 21-16, Vong - Henk van Spanje 16- 21,21-12,21-8, Chul - Ron van Spanje 21- 19,21-9. Heren categorie twee, groep D: Australië - Israël 5-2, Schotland - Wales 5-2, India - Zwitserland 5-0, Hong kong - Neder land 5-1. Categorie twee, groep C: Noorwegen -In donesië 5-1, Nigeria - Oostenrijk 5-1, Finland - Egypte 5-0, Pakistan - Maleisie 5-2. Categorie 1, groep A: Frankrijk - Tsje choslowakije 5-3, Zuid-Korea - West- Duitsland 5-0, China - Zweden 5-0, Joe goslavië - Verenigde Staten 5-1, Catego rie 1, groep B: Japan - Engeland 5-3, Noord-Korea - Sovjet-Unie 5-1, Honga rije - Italië 5-2, Polen - Denemarken 5-1. MÜNCHEN - West-Duitsland kan gisteren weieens een ka pitale blunder hebben begaan tijdens het WK IJshockey in eigen land. Leek niets een vijf de plaats nog in de weg te staan, na de onnodige neder laag gisteren tegen Finland (2- 4) en de zege van de DDR op de Italianen zijn de kansen direct een stuk minder geworden. Begon West-Duitsland gis teren met een riante voor sprong aan het tweede treffen in de degradatieronde, na gis teren is daar nog slechts één punt van over. En dat met de onderlinge confrontatie DDR - West-Duitsland nog in het vooruitzicht betekent dat in ieder geval een interessant slotduel. West-Duitsland heeft daar bij voldoende aan een gelijk spel, maar dat vormt wel een streep door de rekening van de oosterburen. Na de voorgaan de wedstrijden waande men zich de nummer 5 van de we reld, met een zee van verschil met de eventuele nummer 6. Na de nederlaag gisteren en de moeite die men eerder met de Italianen had, weet men nu weer dat in de A-groep de ver schillen tussen de nummers 5 en 7 niet zo bar groot zijn. Het verlies hadden de West duitsers tegen Finland voor namelijk aan zichzelf te dan ken. De vrij hautaine opstel ling brak de Oosterburen in ieder geval voor de zoveelste keer in de geschiedenis lelijk op. De Finnen stelden daar weliswaar geen briljant, toch wel uiterst lucratief ijshockey tegenover. Pas bij de 2-4 ach terstand in de derde periode leken de West-Duitsers te be seffen dat er iets mis kon gaan. Imponeerde de Unsinn-pu- pillen bij de aanvang van de WK door hun spel, naarmate het toernooi vorderde werd toch weer teruggegrepen naar wapenen waarmee ook het Nederlandse ijshockey team in het verleden een slechte naam heeft wetenop te bouwen. Het proberen te torpederen van de tegenstander zette gisteren voor West-Duitsland evenwel geen zoden aan de dijk. De stand bleef onveranderd. Voor coach Unsinn een bittere pil, zeker omdat hij nu nodig moet gaan schaven aan de mentali teit van de Westduitsers. Ver andert die niet dan graaft West-Duitsland zijn eigen graf, omdat de ploeg van de DDR meer fysieke kracht her bergt dan die van de Finnen en daarnaast over meer klasse beschikt, zoals in dit toernooi reeds eerder werd aangetoond. West-Duitsland - Finland 2-4 (0-2, 2-2, 0-0). 3. Hagmann 0-1, 19. Skriko 0-2, 23. Skriko 0-3,29. Melamotsae 0-4,31. Trunt- scha 1-4, 36. Betz 2-4. Straffen: West- Duitsland 10 minuten, Finland 10 minu ten. Scheidsrechter: Pounier tCan). Toe schouwers: 6900. van onze sportredactie SORIA - Hennie Kuiper heeft vrijdag de Ronde van Spanje spanning teruggeven. De win naar van Parijs-Roubaix de marreerde veertig kilometer voor het einde. Het peloton had juist een geanimeerde rit door heuvelachtig terrein ach ter de rug. Op het laatste vlak ke stuk naar finishplaats stond een harde wind tegen. Kuiper opende daar het offen sief. Negen renners sloten aan bij de Nederlander. Niet de eersten de besten. Wereldkampioen Giuseppe Saronni sloot aan met zijn Belgische ploegmakker Van Calster, tourwinnaar Bernard Hinault sleepte zelfs twee knecht meer naar voren: Le Guilloux en de Luxemburger Didier. Slechts vier Spanjaar den waren attent: Martinez- Heredia, Alberto Fernandez, Recio en Julian Gorospe. De jonge tijdrijder, al winnaar van de ronde van het Basken land, deed de beste zaken. Hij zou Marino Lejarreta onttro nen al leider van het klasse ment. De tien vooraan werk ten voortreffelijk samen. De Spanjaarden Marino Lejarre ta, Pedro Munoz en Antonio Coll werden de grote verlie zers. Ze liepen 2 li minuut ach terstand op. De uitslag van de tiende etappe Is: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 174 km in 4.33.19 2. Enrique Martinez-Heredia (spa) z.t. 3. Bernard Hinault (Fra) z.t. 4. Maurice Le Guilloux (Fra) z.t. 5. Julian Gorospe (Spa) z.t. 6. Alberto Fernandez (Spa) z.t. 7. Lucien Didier (Lux) z.t. 8. Hennie Kuiper (Ned) z.t. 9. Guldo van Calster (Bel) op 25 sec. 10. Jose Recio (Spa) z.t. 11. Eric Van- deraerden (Bel) op 2.39 en de rest van het peloton in dezelfde tijd. De klasseringen van de overige Nederlanders in de tiende etappe zijn: 17. Henri Manders op 2.40 64. Frits van Bindsbergen op 2.55 Het algemeen klassement na tien etap pes: 1. Julian Gorospe (Spa) 50.24.09 2. Al berto Fernandez (Spa) op 2 sec. 3. Ber nard Hinault (Fra) op 2.02 4. Marino Le jarreta (Spa) op 2.06 5. Hennie Kuiper (Ned) op 3.18 6. Pedro Munoz (Spa) op 4.19 7. Antonio Coll (Spa) op 4.22 8. Faustino Ruperez (Spa) op 5.33 9. Alvaro Pino (Spa) op 6.22 10. Raimund Dietzen (Wdl) op 6,50 20. Giuseppe Saronni (Ita) op 13.14 76. Henri Manders (Ned) op 57.41 86. Frits van Bindsbergen (Ned) op 1.18.09 SAINT BRIEUC - Joeri Kasjerin uit de Sovjet-Unie heeft vrijdag door een over winning in de tweede etappe de leiding in het algemeen klassement van de Franse etappewedstrijd voor amateurs van de Breton Ruban Gamier overgeno men. Pascal Kolkhuis was in de tweede rit de beste Nederlander op de negende plaats. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Kasjerin (Sov) 170 km in 3.50.55 2. Poret (Fra) op 2 sec. 3. Garnier (Fra) z.t. 4. Pelo- so (Fra) op 8 sec. 5. Bougoin (Fra) z.t. 9. Kolkhuis (Ned) op 13 sec. Algemeen klassement: 1. Kasjerin (Sov) 7.12.08 2. Mitsjenko (Sov) op 1 sec. 3. Cor- nillet (Fra) op 8 sec. 4. Peloso sec. 5. Barrault (Fra) op 13 sec, PARIJS - Joop Zoetemelk is vrijdag in Parijs benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Dat gebeurde op de Nederlandse ambassade. Zoe temelk, getrouwd met een Frangaise, woont al elf jaar in Frankrijk. Sinds een jaar heeft hij een hotel in de Parij- se voorstad Meaux. De nu 36-jarige wielrenner was uiterst verbaasd wegens de onderscheiding: hij wist er niets van. Zoetemelk fietst sinds .1964, maar is vooralsnog niet van plan op te houden. Met name wil hij de Tour de France nog een keer rijden. Hij heeft de Tour in 1980 ge wonnen. Daarnaast behaalde hij zes tweede plaatsen. Ambassadeur Tammenoms Bakker noemde Zoetemelk een voorbeeld voor de Neder landse jeugd. Bovendien heeft hij door zijn prestatie® bijge dragen aan de internationale reputatie van Nederland, zei hij. „Om aan de top in de sport te komen zijn technische aan leg en lichamelijke mogelijk heden niet het belangrijkste. Het is vooral een kwestie van karakter", aldus de ambassa deur. van onze sportredactie HELMOND - Roda JC heeft onlangs Willy van de Kerkhof benaderd om eventueel vol gend seizoen in Kerkrade te komen spelen. De PSV'er zou al een oriënterend gesprek met de Kerkraadse ploeg ach ter de rug hebben. De komst van de 31-jarige oud-international hangt onder meer af of Roda JC volgend seizoen Europees voetbal zal spelen. Mocht de Kerkraadse ploeg er niet in slagen om de vierde of vijfde plaats, die recht geeft op UEFA-cup- voetbal, te veroveren, dan zal de Kerkraadse club hoogst- waarschijnlijk afzien van Willy van de Kerkhof en geen contact meer zoeken. Ondanks dat de transfersom van Van de Kerkhof ongeveer ƒ200.000,- bedraagt, lijkt dit laatste geen onoverkomenlijk probleem te zijn. van onze sportredactie HILVERSUM - Jan Timman heeft in de slotronde van de strijd om de Nederlandse schaaktitel geen onheil meer over zich laten heen komen. Hij won zijn laatste partij tegen Hans Böhm en het was zonder meer een spektakelstuk. Uitgelokt overigens door Böhm, die een ingewikkelde variant van het Griinfeld-Indisch op het bord bracht. 22. Pd5xe7 ta7xe7 23. Tf7Xe7 ke8xe7 24. Dh3-h4 pb8-d7 25. Pg5-e4 ke7-(8 26. Dh4- f4 kf8-e8 27. Pe4-d8 zwart geeft het op. Er werd zes uur gestreden en daarna kwam Timman als winnaar uit het moeilijke eindspel. De zevende overwin ning van Nederlands' eerste grootmeester in het toernooi van Hilversum betekende ook zijn zevende nationale titel. Dit keer werd zijn prestatie- lijst door geen vlekje ontsierd, negen uit elf, zeven winstpar tijen, vier remises. De slotronde bracht nog een schitterende partij. Meester Fred van der Vliet, die een verdienstelijke boek over de Poloegajevski-variant van het Siciliaans op zijn naam heeft, zag kans die variant tegen grootmeester John van der Wiel op het bord te krijgen. Van der Wiel ging echter ac tief in de strijd met de huis vlijt van Van der Vliet en won met een fraaie combinatie. De uitslagen uit de elfde ronde zijn: Lan- geweg - Van der Sterren Mr - VfcVan der Wiel - Van der Vliet 1-0, Böhm - Tim man 0-1, Van Scheltinga - Ree 0-1, Tim merman - Cuijpers 0-1, Van Wijgerden - Ligterink Mi-Mi. De eindstand Is: 1. Timman 9 punten 2. Van der Sterren 7, Vi 3. Ree, Langeweg en Van der Wiel 7, 6. Cuijpers 5Mr, 7 Van Wijgerden 5, 8. Böhm 4V4, 9. Van Schel tinga 4, 10. Ligterink 3Mr, 11. Van der Vliet en Timmerman 3. De partij tussen Van der Wiel (wit) en Van der Vliet (zwart) had het volgende verloop: 1. E2-e4 c7-c5 2. Pgl-f3 d7-d6 3. D2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 pg8-f6 5. Pbl-c3 a7-a6 6. Lcl-g5 e7-e6 7. F2- f4 b7-b5 8. E4- e5 d6xe5 9. F4xe5 dd8-c7 10. E5xf6 dc7xe5 11. Lfl-e2 de5xg5 12. Ddl-d2 dg5xf6 13. Thl-fl df6-e5 14. Tal-dl ta8- a7 15. Pd4-f3 de5-c7 16. Pf3-g5 dc7-b6 17. Dd3 h3 h7-h5 18. Le2xh5 g7-g6 19. Pc3-d5 db6-a5 20. C2-c3 If8-e7 21. Tflxf7 «6xh5 Van onze sportredactie BREDA - De tafeltennis-ont- moeting Europa-China, die op zondag 19 juni zal worden ge speeld in het Gemeentelijk Sportcentrum in Breda onder auspiciën van Dagblad De Stem en de tafeltennisvereni ging Breda, krijgt een absolu te topbezetting. Gisteren kreeg de organisatie de bevestiging, dat de vier sterkste spelers van China aan zullen treden. Wereldkampioen Guo Yao Hua zal in Breda achter de ta fel verschijnen met Chen Jian, de coming-man die momenteel geldt als de Chinese nummer twee, met Huang Tongsheng (3) en Chen Xin Hua, de vierde man van China en vorig jaar nog tweede tijdens de wereld kampioenschappen. Over het Europese deelne mersveld wordt nog druk on derhandeld. Zeker is in ieder geval de deelname van de Tsjech Milan Orlovski, de winnaar van het jongste Top Twaalf-toernooi.

de Stem | 1983 | | pagina 9