it-jansteenPTT-ers onderscheiden Oostburg gaat V olkskr ediet- bank benaderen Zeeuwsch-Vlaanderen toe aan Regionaal Educatief Centrum ZILVER VOOR MUZIKALE OOSTBURGER Ridder, goud en zilver in Geen geld voor groen bij de Oosterschelde \OOSTBURG KOMT 3,5 TON TEKORT Onderscheidingen in Midden-Zeeland Wi INA ZEELAND 3 1 ZATERDAG 30 APRIL 1983 BEL VAN ZEELAND Klinge nswaarde i van Gent ^neuzen OOSTBURG - Definitieve sluiting van het zwembad te Groede is één van de mogelijkhe den die de gemeente Oostburg serieus over weegt, om volgend jaar een geraamd tekort van bijna 3,5 ton te kunnen helpen opvangen. tDuumpje op Ixcursie (aar trekpost ogelwaarde Plaatselijk nieuws Sluis B en W Oostburg: Geen subsidie patiënten vereniging 'Samen Beter' Mensen met schulden helpen WERKGROEP ALFABETISERING: Part-timer Actief in Aardenburg; Plaatselijk nieuws Aardenburg T16 PAGINA ZEELAND 4 omplanting - Vandaag bij de Kapel van O. L. v Ter Eecken in De Klin- iaarlijkse meiboomplan- gehouden. Dit festijn opgeluisterd door har st. Cecilia, het plaatse- angkoor, de folkloristi- groep De Klomp en de |is en meisjes Chiro. De ng vindt plaats om 18 fcij goed weer wordt er bij |ipel een eucharistievie- n de open lucht gehou- p3ij slecht weer gebeurt de parochiekerk. e - In café De Vier Jaar- en speelden de leden van •idgeclub een draaiende iell met 13 paren. Uitslag: |vr. Van Hooteghem-dhr. Giessen, 2. dames Staal 'els, 3. dames Goossen- 4. heren Pauwels-Van sen, 5. mevr. Biesbroeck- I lademakers. cte - De afdeling Sas van 1 van de Hartstichting van 18 tot 24 april een :te, die 2.368,74 op- ht. Het geld is bestemd de Nederlandse Hart- ting. EIGEN NIEUWSDIENST MIDDELBURG - Er is geen geld voor een fraaie landsch- ippelijke inpassing van de terreinen die bij de bouw van Ne stormvloedkering zijn ge bruikt. Het gaat hier om het |Hoge Plateau in Burghsluis, Schelphoek en de dam- I «inzetten Schouwen en Voord-Beveland. Volgens de Projectgroep [Stormvloedkering Ooster- schelde (PGS) kan er alleen door het maken van werk met werk (onder meer door zand winning en specieberging) wat worden bereikt. Maar het Oos- terscheldebudget is niet ruim genoeg om tot mooie oplossin gen te komen. De projectgroep zegt dit in haar commentaar op het giste ren verschenen rapport over de landschapsvormgeving van de Oosterscheldekering en de omliggende gebieden van de in Wageningen gevestigde Stich ting voor Landschapsplanning en Ontwerp (Stilo). Stilo (een instelling van de Landbouwhogeschool) advi seert Rijkswaterstaat om bij de dam-aanzet Schouwen een deel van het werkplateau af te graven, en om een of twee de len van de hulpbrug, die in de Oosterscheldemonding ligt te handhaven. Men zou er een pier van kunnen maken, com pleet met bordes en café-res taurant. Stilo vindt dat het Hoge Plateau in Burghsluis, waar nu de kantoren van Rijkswa terstaat en Dosbouw zijn ge vestigd, niet afgegraven moet worden. Op het plateau kan eventueel wat voor de be drijf srecrea tie worden ge daan. Burghsluis zou op deze wijze een markant punt gaan vormen langs de Oosterschel- deoever. Stilo stelt voorts voor in Schelphoek de havendammen en werkterreinen als over blijfselen van de Oosterschel- dewerken te handhaven. Om ongewenste groei van de wa tersport tegen te gaan, moeten wel alle aanlegvoorzieningen in de voormalige werkhaven verwijderd worden. Het cais son dat hier ligt zou een cen trale plaats moeten innemen. Men gaat uit van een beperkt recreatief gebruik van het ge bied. Wat de dam-aanzet op Noord-Beveland betreft, stelt Stilo voor de werkhaven met zand vol te spuiten. Er kan dan een strand- en duingebied worden aangelegd. De Pro jectgroep Stormvloedkering heeft geen keus gemaakt uit de gepresenteerde alternatie ven. Zwembad Groede gaat waarschijnlijk dicht Van een onzer verslat javond - In plaats van de e donderdag van de Ld wordt de maandelijkse Tavond voor oudere ge en op vrijdag 6 mei in De nde. De muziek begint 9.30 uur. Tijdens de zo- aanden worden er ver- Igeen dansavonden meer Iganiseerd. tste prijskaarting - De RK j a van Ouderen houdt de ste prijskaarting op nsdag 4 mei in De Waran- pe inschrijving begint oml en de kaarten worden ge-;1 id om 13.30 uur. Het is de j ;te prijskaarting van dit] in. tO - De EHBO-afdelin [jansteen heeft met 3 r-ploegen en 5 jeugdplo meegedaan aan de Natio- wedstrijden te Gemert senioren behaalden twe< ste en een tweede prijs. 1 'dploegen behaalden een| ste prijs met lof, een eerste js, een tweede prijs en tw« Fde prijzen. rtocht - Op 2, 3, 4 en 5 mei| kdt fietstoerclub Neutraal| 1 avondvierdaagse van I imeter per avond. De in- rij ving is in café Neutraalj de Nieuwstraat waar or f zeven elke avond de stal De snleheid is vrij en elkf lnemer krijgt een routebe-j rijving. Verdere inlichtin- l kan men krijgen bij tndenburg. dge - Uitslag kaartwed- jd van bridgeclub Emergo: A: 1. mevrouw Bies- :k-de heer Ysebaert, 2. ..es Pel-Kock, 3. heren Pel- eele, 4. echtpaar Ysebaert, .chtpaar Den Haan. Groep 1. echtpaar Van Dijk, 2. da- s van de Casteel-Haagsma, ames Van de Dries-Sandri- 4. heren Dourleijn, 5. damr" ogenboom-De Heus. Van onze correspondent GOES - In het Lunchcafé op de Grote Markt in Goes kreeg gisteren een zevental PTT-ambtenaren uit handen van districtsdirecteur De Wilde een koninklijke onder scheiding uitgereikt. Brons werd uitgereikt aan de heren A. Konings uit Ossendrecht, de heer A. de Wolf uit Oudenbosch en de heer A. Maes uit Breda. De heer J. Franse uit Kwadendamme kreeg een zilve ren onderscheiding. Hij heeft ruim 36 jaar voor de PTT gewerkt. Zilver was er ook voor de heer H. van Houdt uit Bergen op Zoom. De heer J. A. van Es uit Wemeldinge kreeg gisteren eveneens een zilveren onderscheiding opgespeld. De heer J. van Drongelen uit Axel kreeg een ereme- I daille in goud. De heer Van Drongelen was chef postver keer in Terneuzen en werkte voor de PTT sinds 1942. De met goud onderscheiden Van Drongelen (links) en de met een bronzen eremedaille beloonde Franse. - FOTO WILLEM MIERAS Van onze correspondent HEINKENSZAND - Uit han den van burgemeester Van den Heuvel van Borsele ont- ving de heer J. C. Bos uit Nisse gisteren een eremedaille in illver. De 72-jarige Bos was 50 jaar lid van de Hout- en Bouwbond. Twee andere inwoners uit I Borsele kregen uit handen van hun burgemeester een onder scheiding in zilver. Albrecht Rijk uit Ovezande was bijna 10 jaar in dienst bij de Rabo bank. De 61-jarige heer Fran se uit Kwadendamme kreeg uit handen van de burgemees ter een onderscheiding in zil ver in het Lunchcafé in Goes. De heer J. P Biiland uit Hein- kenszand kreeg gisteren een koninklijke onderscheiding uit handen van zijn oude werkge ver, de burgemeester van Den Haag. De heer C. Jobse, medewer ker bij Van Gend en Loos in Goes, kreeg samen met een aantal collega's in het hoofd kantoor in Utrecht uit handen van de directie een eremedail le in zilver uitgereikt. De 61- jarige heer Jobse is 40 jaar in dienst bij Van Gend en Loos. Een eremedaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, ging ook naar de heer J. B. Aertssen uit Hansweert. De heer Aertssen is meer dan 35 jaar krantenbe zorger in Hansweert. A. Rijk. - FOTO'S WILLEM MIERAS J. Bos. Van een onzer verslaggevers ear en Rommelmarkt - In zaal van het Leger des, lsgebouw aan de Donze serstraat te Terneuzen rdt op donderdag 5 mei een l» een onzer verslaggevers Lar-rommelmarkt gehou-ÉffigKENS - de Westzeeuws- Er zullen zelfgemaakte|aamse Natuurbescher- ïdwerkartikelen en anderi deren te koop zijn. De ope-j igstijden zijn van 14 tot 1"^ van 18 tot 20 uur. IV De Puit - Zeehengelvei ging De Puit hield hal reede viswestrijd voor h< ubkampioenschap. Ge' erd bij Zeedorp te Ossenisse L trej{;pOS^ net ten wes_ jor 29 personen die over n ji van Breskense vuurto- igsvereniging 't DuumpjE »dt zondag een excursie ir de trekpost Breskens. paar kan men, zoals elk begin mei, getuige zijn de aankomst van duizen- zwaluwen en zangvogels, kan de trek van steltlo- over zee worden waarge- len. gemeen redelijk vingen. I' taal werden er 65 vissen ge; ingen. Uitslag: 1. Toon Gel) irland 1015 punten; 2. Georf angnus 930, 3. Wim van tanden 715, 4. George VI underen 540, 5. Bennie Kun® en de excursie start 's- Tgens om half zeven. Eric ïteijn van 't Duumpje zorgi >r deskundig commentaar. Programma feestdagen - Het Oranjecomité van Sluis heeft voor vandaag (koninginnedag) slechts één activiteit op het programma staan. Vanavond om negen uur start vanaf de Markt een lampionoptocht, voorafgegaan door de muziek vereniging Apollo. De bevrijdingsdag wordt donderdag 5 mei wat uitge breider gevierd. Om tien uur verzorgt Teater Optater in het Zoute Vestje een programma voor kleuters en schoolkinde ren, terwijl de iets ouderen kunnen meedoen aan een oriëntatierit. Daarna volgt een spelmiddag, een zeepkistenra ce en 's-avonds nog een spel- festijn voor de ouderen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - Het Oost- burgse college van B en W vindt dat er geen subsidie meer moet worden ver leend aan de Zeeuws- Vlaamse patiëntenvereni ging „Samen Beter". In een raadsvoorstel dat dinsdag 3 mei wordt behan deld door de welzij nscommis- sie, schrijft het gemeentebe stuur dat West-Zeeuwsch- Vlaanderen een eigen patiën tenvereniging heeft. Hoewel uit de statuten van „Samen Beter" blijkt dat deze vereniging zich ten doel stelt de belangen van alle Zeeuws- Vlamingen te behartigen, zal men zich toch hoofdzakelijk richten op de gezondheidszorg in de Kanaalzone en in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Wel heeft de Oostburgse ge meenteraad in 1981 aan „Sa men Beter" een startsubsidie verleend van 180 gulden maar volgens B en W „bestaat er geen behoefte aan een doublu re". De welzij nscommissie zal zich tijdens de vergadering, volgende wek dinsdag vanmaf 19.30 uur in het gemeentehuis, ook buigen over de ontwerp- planprocedureverordening maatschappelijke dienstverle ning en gecoördineerd bejaar- denwerk. In een ambtelijke notitie, die deze week door het college van B en W is behandeld, wordt berekend dat sluiting van het bad een besparing van 22.000,- op zal leveren. Het ieidingencomplex van het zwembad is dringend aan vernieuwing toe en de ge meente betwijfeld of deze for se investering nog wel nuttig is. Om de 3,5 ton aan ombui gingen bij elkaar te krijgen zal, net als dit jaar, "ver de he le linie weer 5% moeten wor den ingeleverd. Maar daar naast zullen bepaalde ver plichtingen ook volledig wor den afgekapt. Zo wordt in de notitie voor gesteld de jaarlijkse bijdrage van 10.000,- aan de Folklo ristische Dag te IJzendijke in zijn geheel te schrappen. Het evenement zou zich via de hef fing van toegangsgelden in het vervolg zelf maar moeten be druipen. Matthaus Passion Ook de subsidies voor de uitvoering van de Matthaus Passion te Aardenburg -het grootste culturele gebeuren in Zeeuws-Vlaanderen- en ande re concerten (nu nog goed voor 21.000,-) gaan flink op de helling en worden gehalveerd. „Gezien het vrij elitaire ka rakter van de uitvoeringen en de lage toegangsprijzen", zo wordt in de notitie gemoti veerd. De gemeente verwacht overigens dat de uitvoeringen het zonder subsidie ook wel zullen halen. De sportsector zal er vol gend jaar ook aan moeten ge loven, omdat Oostburg van plan is 15.000,- minder uit te geven aan het onderhoud van de velden. De brandweer zal het met 11 mille minder aan blus- en reddingsmiddelen moeten doen. Bij volgende verkiezingen zal het afschaffen van presen tiegelden en lunches voor le den van de stembureaus de gemeente een kleine 7.000,- opleveren, terwijl het schrap pen van de nieuwjaarsreceptie ook nog eens 3 mille in het laatje brengt. Over een put in de weg hoeft men volgend jaar ook niet meer bij de gemeente te klagen, want op wegenonder- houd wordt ruim 22.000,- be zuinigd en; door het minder plaatsen van hekwerk en wegwijzers denkt men zo'n 10 mille te besparen. Om de inkomsten te verho gen wordt ondermeer gedacht aan het optrekken van de toe ristenbelasting met een stui ver tot 0,50 per nacht en het opschroeven van tarieven en retributies. Uit de notitie blijkt ook, dat het welzijnswerk in 1983 maar 3,5% heeft ingeleverd tegen 12% door de „harde" sectoren, zoals Openbare Werken en on derhoud van straten en gebou wen. Van een onzer verslaggevers OOSTBURG - De gemeente Oostburg overweegt de Volkskredietbank te Middelburg in te schakelen om de eigen inwoners, die kampen met onoverkomelijke schulden, te helpen. Het blijkt dat de Oostburgse sociale dienst steeds meer door dit soort mensen wordt bena derd, zonder dat deze in staat is adequate hulp te verlenen. Via een saneringsregeling van de kredietbank kunnen de schulden binnen enkele jaren worden afbetaald. Het idee werd gisteren tij dens een vergadering van de Oostburgse commissie voor fi nanciën aangekaart door het PvdA-raadslid J. de Vries. Uit de reactie van wethouder J. Thomaes bleek echter dat de 15 punten. Na twee wedstnj-jiri een onzer verslaggevers ;n is het voorlopg klasse-' lent: 1. Toon Gelderland jnten, 2. Jo de Poorter 2315^ eorge van Bunderen 1 unten. Zaterdag 7 mei is olgende viswedstrijd te Baal oek, Groenstraat. TBURG - Om het werk alfabetiseringsprojec- te vergemakkelijken zou Regionaal Educatief itrum (REDC) in tuwsch-Vlaanderen uit end van pas komen, let die opmerking in het "verslag over 1982 sluit UIQQOrpG Werkgroep alfabetisering sjaardenreis - De Zuiddorp 't-Zeeuwsch-Vlaande- bejaarden gaan dinsdag 2 «ch aan bij eensoortge- ei op bedevaartsreid naai oproep, die het alfabe- ostakker. Men vertekt ofl mgsproject in de ka- ilf tien en om 11 uur word zone onlangs liet horen n mis bijgewoond en om 'J Regionaal Educatief ir een lof met preek aan ''-rum is een samenwer kt. Daarna vertrekt het ge en overlegorgaan ■lschap voor een rondrit vu irbinnen bestaande or- aprijke en IJzendijke na» «saties op het gebied van reskens waar een bezoel (volwassenen)educatie ordt gebracht aan pastoor oling en vorming) hun seldhouwer Omer Geillei' chten bundelen, a een diner in IJzendijK|^ ■ordt de thuisreis aanvaard. Het alfabetiseringsproject in Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren is al aangehaakt bij een samenwerkingsorgaan, na melijk de werkgroep vol wasseneneducatie die mo menteel wordt omgevormd tot een vereniging. Organisatie, coördinatie en administratie van het al fabetiseringsproject in West-Zeeuwsch-Vlaande ren vergen vergen zoveel tijd dat de beschikbare vrijwilli gers in het werk bijna niet meer aankunnen. Eigenlijk is een part-time medewerker nodig, maar even handig zou het zijn als de werkgroep een beroep kon doen op een REC, aldus het jaarverslag. Ook de bun deling van activiteiten zou erdoor worden bevorderd en een Eduactief Centrum kan zorgen voor vervolgcursus sen voor 'gevorderde analf- beten'. 'Mede door het ontbreken van bijvoorbeeld een Proef project Open School of an dere faciliteiten op onder wijsgebied ligt hier, naar onze mening, een groot en interessant terrein braak' aldus het jaarverslag, waar uit verder blijkt dat het aantal cursisten in West- Zeeuwsch-Vlaanderen con stant schommelt tussen de 15 en de 20. gemeente al met een onder zoek in deze richting bezig is en binnenkort met een nota op de proppen komt. Volgens De Vries gaat het voornamelijk om huurschul den en vorderingen van PZEM, WMZ en postorderbe drijven. Zou de Volkskrediet bank op een eventuele uitno diging van Oostburg ingaan, dan worden de schulden over genomen. De bank gaat daar na met de schuldeisers praten, biedt aan de helft of iets meer te betalen en brengt dit bedrag later weer bij de cliënt in re kening. Deze kan het dan in een termijn van enkele jaren terugbetalen. De commissie besprak ook het landelijk bibliotheekplan 1983/1985, waarin de door Oostburg voorgedragen vesti ging in IJzendijke niet meer voorkomt. Een bittere pil, met name voor de fractie van D en T, die voorstelde de proteste ren bij provincie en minister. De andere commissieleden verwachtten daar niet veel heil van. „Als je dat doet moet je gelijk ook maar protesteren tegen de economische recessie, die er de oorzaak van is dat de bibliotheek er niet kan ko men", aldus J. de Vries (PvdA). Wel was men het er over eens dat het plan niet begra ven moet worden, maar voor enige tijd gestationeerd op een „parkeerstrook". De Vries: „Mochten de tijden verbete ren, dan kan het weer direct voor de dag worden gehaald". A. Behage. - FOTO'S GERARD BLAAKMAN OOSTBURG - De 69-jari- ge muzikale Oostburger A. Verschuur mocht gisteren uit handen van burge meester C. Spijkerboer de zilveren eremedaille, beho rende bij de Orde van Oranje-Nassau, in ont vangst nemen. De heer Verschuur heeft meer dan 60 jaar onafge broken deel uitgemaakt van verschillende muziek korpsen. De eerste drie de cennia van zijn loopbaan als muzikant (onder meer bij de Oostburgse harmo nie en de Oosterlandse fanfare) en vanaf 1956 tot 1 A. Verschuur. januari van dit jaar als di rigent van achtereenvol gens „Elk naar zijn krach ten" te St. Kruis en de Ko ninklijke Aardenburgsche Fanfaren. Hij kreeg reeds eerder de zilveren en gou den bondsspeld van de Ko ninklijke Nederlandse Fe deratie van Muziekvereni gingen (KNF) uitgereikt. Een bronzen „plak" werd door burgemeester Spijkerboer opgespeld bij A. Behage (73) uit Groede. Deze is meer dan 40 jaar schatter geweest bij de Onderlinge Brandwaar borg Mij. van 1818 te Groe de. W. Klooté. AARDENBURG - Drie Aardenburgers mochten zich gisteren koesteren in de landelijke lintjesregen. Het betrof J. van der Gou we (ridder), W. Klooté (goud) en C. Quist (zilver). De heer Van der Gouwe (62) woont nog maar sinds vorig jaar in Aardenburg en ontving zijn onderschei ding gistermiddag op het ministerie van Verkeer en Waterstaat te Den Haag. Hij is ruim 40 jaar in over heidsdienst werkzaam. Als medewerker van Rijkswaterstaat was hij onder meer gestationeerd in zijn geboorteplaats Ter neuzen, Arnhem en Brielle. Sedert 1972 is zijn functie referendaris en hoofd van de afdeling bedrijfsecono mische zaken bij de direc tie van Rijkswaterstaat in Zuid-Holland. De gedeco reerde is sinds 1 juli van het vorig jaar met ziekte verlof. De gouden eremedaille werd gisteren door burge meester W. Lockefeer op gespeld bij de eveneens 62- jarige W. Klooté, scheidend hoofdcommies en waarne mend secretaris van Aar denburg. Geboren en geto gen in deze gemeente kwam hij in 1940 op de se cretarie van St. Kruis te recht om ruim een jaar la ter, na de opheffing van deze gemeente, op het Aar- C. Quist. - FOTO'S DE STEM /CORJ. DE BOER denburgse gemeentehuis te belanden. Na de bevrijding was hij een korte tijd vrijwilliger in militaire dienst om via een tussenstapje bij de we- deropbouwdienst in Oost burg weer op het ver trouwde Aardenburgse nest terug te keren. Sinds 1955 is de heer Klooté ook als bestuurslid verbonden aan de Aardenburgse voet balclub AVC. Het zilver tenslotte was weggelegd voor C. Quist, 68 jaar geleden geboren in St. Philipsland maar sinds 1948 woonachtig in Aar denburg. Al die 35 jaar was de heer Quist werkzaam als koster van de St. Baafs- kerk, terwijl hij tevens meer dan een halve eeuw onafgebroken lid van een muziekvereniging is ge weest. Schieting - Uitslag derde pun- tenschieting: hoge vogel: P. Lippens; zijvogels: L. Blondeel en F. van Ecke; grootste aantal (7): Th. Lampaert. Uitslag blokvogelschieting: 1. W. Bu- zeijn, 2. J. van Iwaarden, 3. W. Scheele, 4. J. Cattoor, 5. H. van Iwaarden.

de Stem | 1983 | | pagina 19