P. de Zeeuw na 47 jaar weg bij de gemeente Terneuzen 2 F PTT-ers ond Ondersche in Midden-»] Openstellen bedrijfsschool voor werklozen Twee lintjes in Terneuzen OOSTBUR W\ ZATERDAG 30 APRIL 1983 VAN ZEELAND Gouden medaille voor F. de Waal Boottocht van Zonnebloem voor Groot Sas en Groot Axel TERNEUZEN - De Industriebond FNV ver werpt het initiatief van Dow Chemical in Ter neuzen werklozen op de bedrijfsschool op te leiden zodat ze in een later stadium wat ge makkelijker aan de bak kunnen komen. Jazz-café geopend in Terneuzen Eddy Wally zingt in Westdorpe Brabantse KvK: Gewone sluis in Oesterdam 'Spaarbekken in Grevelingen niet uitsluiten' R. Duerinck wint Beaumetz-vlucht Westdorpse bejaarden winnen wisselbeker Groot-Sas Plaatselijk nieuws De Klinge Lamswaarde Sas van Gent Sint-Jansteen Terneuzen ZATERDAG 30 APRIL Duumpje op xcursie laar trekpost Vogelwaarde SI) T18 PAGINA ZEELAND FNV: Dow misbruikt gemeenschap F. de Waal - FOTO DE STEM/CORJ.DE BOER Van onze correspondent AXEL - In het kantoor van de Regionale Woning bouwvereniging Zeeuws- Vlaanderen heeft gister morgen burgemeester M. Somers van de gemeenten Hontenisse, de heer F.P. de Waai uit Kloosterzande, onderscheiden. De heer De Waal, sedert ongeveer een jaar werk zaam als directeur van de ze vereniging, werd onder scheiden met de gouden medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg deze onder scheiding voor zijn lang durig dienstverband bij de woningbouwvereniging, waarvan hij een der op richters was, en vervolgens de functies van secretaris, en daarna van voorzitter bekleedde. Van onze correspondent WESTDORPE - Meer dan tweehonderd gasten en mede werkers afkomstig uit Groot Sas en Groot Axel zullen dins dag 3 mei een boottocht ma ken. Deze tocht wordt georga niseerd door medewerkers van „De Zonnebloem" uit alle ker nen van beide plaatsen. Bij gunstig weer zal het ge zelschap met de fraaie boot „Scheldevallei" richting Ant werpen varen. Mocht het stormachtig of mistig zijn, dan zal de boottocht aanmerkelijk korter worden gehouden. In dat geval blijft de „Schelde vallei" met haar passagiers in het kanaal Gent-Terneuzen. Maar er wordt gevaren. De „Scheldevallei" vertrekt dinsdagmorgen om 9.00 uur bij de voormalige aanlegplaats van de provinciale boot te Ter- neuzen. De „Zonnebloem" - medewerkers worden samen met hun gasten tegen zes uur 's avonds weer in Terneuzen verwacht. Daags tevoren or ganiseren de afdeling Terneu zen van „De Zonnebloem" overigens eenzelfde boottocht. De drumband „Irene" uit Terneuzen zal beide avonden aanwezig zijn om alle passa giers muzikaal te verwelko men. Aan boord van de „Scheldevallei" zal op beide dagen muziek worden ge bracht door de heren Vermast en Van de Wijnckel, beiden uit Sas van Gent. Van het ver pleegtehuis „Ter Schorre" uit Terneuzen zullen op beide tochten tien gasten meevaren met het gezelschap uit Ter neuzen en Sas van Gent. Van een onzer verslaggevers „Dat is de gemeenschap gebruiken om voor jezelf mensen op te leiden. Dow haalt op die manier leerling binnen die ze financieel niet tegemoet moeten ko men", zo reageert districtsbestuurder Marius van Lëeuwen op het experiment 'leren en werken met be houd van uitkering' dat gistermiddag door Terneuzen wethouder J. van Rooyen in de publiciteit werd ge bracht. Volgens mijn informatie leidt Dow momenteel geen leerlingen op volgens de nor male leer-arbeidsovereen- komst. Je maakt de mensen op die manier blij met een dode mus omdat ze geen zekerheid hebben dat na afloop van de leerperiode een baan krijgen. Waar ben je dan mee bezig. Dow bereikt hiermee datgene wat wij als vakbond altijd hebben tegengehouden", aldus Van Leeuwen. Anders zou het volgens hem zijn als een deel van de groep een leer-abeiedsoverenkomst krijgt aangeboden. „Als de restcapaciteit van de school wordt gebruikt om werklozen op te leiden hebben wij daar geen enkel bezwaar tegen". Hij voorspelt ook problemen met de uitkeringsinstanties. „Blijft de sollicitatieplicht tij dens de opleiding gelden. En wat als de werkloze tijdens de opleiding een baan vindt. Dat zijn toch nog wel discussie punten", zo vindt hij. Directeur F. Willaert van de gemeentelijke sociale dienst in Terneuzen begrijpt de bezwa ren van de FNV. „Dow kan op dit moment geen mensen in dienst nemen. Dan kun je die school dichtgooien maar ook anders gebruiken. Wat de sol- licitatieplicth betreft. Het spreekt voor zich dat wij als gemeente hierin soepel zullen optreden". Van onze correspondent TERNEUZEN - Door het ope nen van een slot aan een ket ting waarmee een vleugel was geketend heeft burgemeester C. Ockeloen van Terneuzen deze week het nieuwe jazz-ca fé Nieuwspoort aan de Nleuw- straat geopend. Tot de beheerder van het etablissement, de Terneuzense kunstschilder John Verschu ren zei Ockeloen vervolgens dat voor deze nu een lang ge koesterde wens in vervulling is gegaan: „We hebben als ge meentebestuur vaak nee moe ten zeggen om aan je verzoek te kunnen voldoen, niet omdat we je het niet gunden. Maar je doorzetten is dan nu beloond en op deze riante manier tot stand gekomen". Ockeloen was van mening dat dit soort van amusement in een behoefte voorziet waar bij eenieder op zijn eigen wijze ontspanning kan vinden. Tij dens een drukbezochte recep tie werden Verschuuren tel van bloemstukken en andere geschenken aangeboden. Het met smaak verbouwde café zal met uitzondering van de maandag en de dinsdag da gelijks zijn geopend. Aan amateurmuzikanten die hun muzikale kwaliteiten eens ten gehore willen brengen bestaat de mogelijkheid dit te doen. Op de openingsdag musi ceerden een jazz- en zang groep uit Antwerpen. Overi gens zullen ook andere activi teiten in Nieuwspoort plaats vinden. Zo heeft men voor zondag 15 mei een literaire dag gepland. Van onze correspondent WESTDORPE - Op uitnodi ging van de Stichting voor So ciaal Kultureel Werk afdeling Westdorpe, zal de bekende Belgische zanger Eddy Wally woensdag II mei optreden te Westdorpe. Van twee tot vijf uur verzorgt hij, samen met zijn dochter en een eigen or kest, een show. Toegangskaarten voor deze ontspanningsmiddag, die plaatsvindt in het vereni gingsgebouw „Concordia" te Westdorpe, zijn (nog) te ver krijgen bij alle SKW-mede- werkers te Westdorpe of tele fonisch onder nummer 01158- 1318. Van een onzer verslaggevers BREDA - De Kamer van Koophandel te Breda vraagt in een brief aan minister Smit-Kroes van Verkeer en Waterstaat om in de Oester- dam een conventionele sluis te bouwen. De Kamer vindt dit de beste oplossing. Volgens de Kamer van Koophandel is het bedrag dat met een conventionele sluis is gemoeid nagenoeg evenhoog als het bedrag van de schade claims waarmee het bedrijfs leven komt als er geen behoor lijke sluis in de Oesterdam wordt gebouwd. Naar de mening van de Ka mer van Koophandel zijn de milieubezwaren niet groot als er een conventionele sluis komt. Advies aan Winsemius: Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening (RARO) vindt het onverstandig de aanleg van een spaarbekken voor de in dustrie- en drinkwatervoor ziening in het Grevelingen- meer bij voorbaat uit te slui ten. Dat blijkt uit een advies van de Raad, dat minister Winsemius (Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer) giste ren naar de Tweede kamer heeft gestuurd. Het spaarbekken, dat als mogelijkheid was opgenomen in het eerste structuurschema voor de Drink- en industrie watervoorziening, was in het tweede structuurschema ge schrapt. Maar goede argu menten daarvoor zijn niet aangedragen, schrijft de RA RO. De Raad wil in ieder geval over de mogelijkheid blijven beschikken later op de Greve lingen te kunnen terugvallen. Ruimtelijke reserveringen voor spaarbekkens worden overigens gemaakt op grond van prognoses voor het water verbruik tot 2010, die door de Raad voor de drink- en indus triewatervoorziening zijn op gesteld. De behoefte aan nieuwe spaarbekkens is in die studie op de hoogste prognoses geba seerd. tllllilllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent TERNEUZEN - In de burgerzaal van het stadhuis te Terneuzen werden gistermorgen een tweetal inwoners uit die plaats ko ninklijk onderscheiden. Deze werden uitgereikt door burge meester C. Ockeloen. De eremedaille in goud was voor de heer M. de Bokx, die in 1940 als firmant toetrad in het aannemingsbedrijf Gebroeders De Boks b.v., te Terneuzen. Verder was hij van 1967 tot 1972 no tabele en daarna een paar jaar kerkvoogd van de Nederlands Hervormde kerk te Terneuzen. Daarvoor was hij ambtsdrager bij de Nederlands Hervormde kerk te Hoek, waar hij onder an dere de fondsen beheerde voor onderhoud en bouw van de ker kelijke gebouwen. Van 1975 tot 1978 was hij bestuurslid van de Holding de Vier Ambachten, een samenwerkingsverband van voornamelijk Zeeuwschvlaamse aannemingsbedrijven in de GWW-sector en van 1979 tot 1982 voorzitter van de Raad van be stuur van deze Holding. De zilveren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nas sau viel ten deel aan de heer P. Riemens. Hij was vorig jaar 50 jaar werkzaam bij handelsonderneming Ribbens te Terneuzen. Hij begon zijn loopbaan bij deze firma als medewerker in de verffabriek. Aansluitend heeft hij gewerkt als 'splitser' in de touw- en staaldraadafdeling, een karakteristieke functie waar in hij een optimale vakbekwaamheid bereikte. Ter afsluiting van zijn loopbaan werkte hij als verkoper in de winkel. Hij heeft in dit familiebedrijf drie generaties 'gediend'. Verder is hij nog ongeveer tien jaar lid geweest van de harmonie De Vliegende Hollander te Terneuzen. P. Riemens M. de Bokx FOTO'S HENK MOMMERS lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliUlllllllllllllllllllllllllllllllUlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll De heer De Zeeuw krijgt een tinnen bord met inscriptie aangeboden Van onze corresvondent TERNEUZEN - Met een zeer druk be zochte receptie in de burgerzaal van het stadhuis, werd gistermiddag afscheid genomen van de heer P.D. de Zeeuw, re ferendaris, tevens comtabele en chef van de afdeling financiën, belastingen en personeelszaken van de gemeente Terneuzen. De heer De Zeeuw is ruim 47 jaar bij de gemeente in dienst geweest. Hoewel de scheidende ambtenaar zijn „uitzwaaien" zo stil mogelijk wilde houden, pakte dit toch enigszins anders uit en velen kwamen hem en zijn echt genote de hand drukken. Namens het gemeentebestuur werd hem door burgemeester C. Ockeloen een tinnen bord met inscriptie (het wapen van Terneuzen) en een enveloppe met inhoud aangeboden. Voor mevrouw De Zeeuw waren er bloemen en een wand bord. Ook het gemeentelijk orkest AAP (Alternatief Ambtenaren Project) was present, om De Zeeuw muzikaal uit te zwaaien. De heer De Zeeuw, die op 1 september 1934 als volontair zijn ambtelijke loop- - FOTO WIM K00YMAN baan begon en tal van rangen doorliep, heeft Terneuzen vooral na 1960 snel zien groeien. Het spreekt vanzelf dat deze snelle ontwikkeling van de gemeente Terneu zen voor hem een extra belasting mee bracht, zowel op vaktechnisch gebied als voor wat betrof het werken in steeds grotere en zich wijzigende verbanden. Zo waren er in 1965 op de afdeling fi nanciën 10 personen werkzaam, terwijl hij thans de leiding heeft over 22. De heer De Zeeuw is teven secretaris van Stichting Avondscholengemeen schap Zeeuws-Vlaanderen. TERNEUZEN - Bij de posdui- venvereniging Eerlijk Vreest Niemand te Stoppeldijk was het afgelopen zondag in de wedvlucht vanuit Beaumetz voor de liefhebber R. Duerinck een goede dag. Hij won 1,4,5 en 7, hoogste snelheid 1381,1 mpm. Deelname 108 oude duiven. 2. G. Serrarens, 3. J. van Bellen, 6 en 10. J. Duerinck, 8. J. Wentzler, 9. F. Serarrens. Verwachting te Axel, 282 duiven, 1443 mpm: 1. J. van de Berge, 2 en 7. J. Verstraeten, 3. C. de Poorter, 4. H. de Mul, 5. M. Witte, 6. P. de Poorter, 8. J. Giele, 9. G. Koekoek, 10. F. Verschelden. Eendracht te Terneuzen, 420 dui ven, 1460 mpm: 1 en 8. J. Moes, 2 en 4. A. Nieuwelink, 3. F. van Cleem- putte, 5 en 9. F. Mollet, 6. J. Ris- seeuw, 7. J. den Hamer, 10. J. Har te. Jeugd, 57 duiven: 1 en 4. A. Moes, 2. W. van Cleemputte, 3. R. Risseeuw, 5. R. VErplanke. De Vrede te Sas van Gent, 306 dui ven, 1478,55 mpm: 1. G. van Haele, 2 en 9. B. van de Berghe, 3. Th. van Zeele, 4. W. Winne, 5 en 7. H. van Schilt, 6. O. Obrie, 8. combinatie Elegeert, 10. M. van Dam. De Reisduif te Sluiskil, 243 duiven, 1466,59 mpm: 1,2,3 en 4. A. van Bou- chaut, 5 en 7. J. Daene, 6. combina tie Biezen-De Ruijter, 8. P. Claes, 9. M. de Smet en zoon, 10. A. Snoeck. Volharding te Westdorpe, 107 oude duiven, 1447,87 mpm: 1. A. Rom- bout, 2. René Kwikkelberghe, 3. H. van de Veeke, 4. R. Goethals, 5 en 6. Ed de Smet, 7. R. van Acker, 8. C. van Acker, 9. gebroeders Aude- naerd, 10. P. Baecke. Met 100 jaar lingen, 1462 mpm: 1,7 en 9. H. van de Veeke, 2 en 6. R. van Acker, 3. C. van Acker, 4 en 10. A. de Krijger, 5. G. Gijsel, 9. W. Verhaegen en zoon. Met Moed Vooruit te Boschkapelle, 143 oude duiven, 1405,53 mpm: 1,2,8 en 10. F. Dobelaar, 3. A. Nicolaas, 4 en 5. R. van Poorten, 6. J. Wauters, 7. Jos de Klerk, 9. E. Strooband. Met 123 jaarlingen, 1442,39 mpm: 1. P. Pieters, 2 en 9. E. Strooband, 3 en 10. C. de Cock, 4. F. Dobbelaar, 5. L. Kerckhaert, 6. W. Dobbelaar, 7. D. Dobbelaar, 8. P. Dobbelaar. De Reisduif te Philippine, 330 dui ven, 1462,09 mpm: 1. O. Haers, 2. R. Lippens, 3. F. Roegiest, 4. combatie Wolfert, 5. A. Rammeloo, 6. C. de Mul, 7. T. de Bruijn en zoon, 8 en 9. E. en L. Breepoel, 10. W. de Clippe- laar en zoon. Eendracht Maakt Macht te Ter neuzen, 248 duiven, 1350,94 mpm: 1. F. Verhelst, 2. W. van Hoeve, 3. Ad van Hoeve, 4. G. Neefs en zoon, 5 en 7. D, Deurwaarder, 6 en 9. W. Phi- lipsen, 8. gebroeders Scheele, 10. De Bruijne-Zegers. HULST - Bij de Concours Combinatie Hulst vlogen van uit Beaumetz 225 oude duiven. Succes voor de „melkers" in de Poortersstraat, waar zowel bij de oude duiven als bij de jaar lingen de kopprijzen vielen. Voornamelijk Paul d'Hondt maakte een fantastische uit slag met zijn oude duiven. Hij won 2,3,4,8 en 10. In concours waren er 225 waarbij de eerste prijs werd gewonnen door J. Valckx, snelheid 1398,54 mpm, die verder ook de vijfde won. 6. A. Adriaansen, 7. H. Everaard, 9. Alf. Nijs. Met 165 jaarlingen. 1343,42 mpm: 1. H. Berkelmans, 2. J. Dhanis, 3. Th. Casteels, 4. A. Adriaansen, 5 en 8. Ed de Cock, 6. P. d'Hondt, 7. H. Everaard, 9. G. Lebbinck, 10. Ed van de Walle. De Zwaluw te Sint-Jansteen, 204 oude duiven, 1346 mpm: 1. W. Tim merman, 3. R. Danckaert, 3. R. van Essen, 4. P. Rottier, 5. Joh. van Spaandonck, 6. P. Verstraeten, 7. Ed. van Goethem, 8. J. Rottier, 9. A. Mattens, 10. R. Vermorken. Met 139 jaarlingen, 1334, 56 mpm: 1. W. Timmerman, 2. R. d'Hooghe, 3. R. Vermorken, 4. J. Rottier, 5. E. de Kind, 6. R. Danckaert, 7. J. Ever aard, 8 en 9. A. Lauwrensen, 10. A. Mattens. De Postduif te Heikant, 215 oude duiven, 1420,11 mpm: 1. Ed. Ver schuren, 2. gebroeders Thijs, 3. Ed Sturm, 4. Ch. de Bruijn en zoon. 5. geDroeders Van Houten, 6 en 10. L. Herwegh, 7. J. Gijsel, 8. Th. de Block, 9. J. Leenknegt. Met 146 jaarlingen, 1411,56 mpm: 1. Ch. de Bruijn en zoon, 2. L. van Goethem, 3. A. Thijs, 4 en 7. gebroeders Van Houten, 5,6 en 8. Ch.de Beule en zoon, 9. A. de Vliegher, 10. J. Leenknegt. Nieuw Leven te Koewacht, 163 oude duiven, 1405,2 mpm: 1. O. Bonne, 2. G. Jansens, 3. G. Schal- kens, 4. W. van de Bilt, 5. A. de Booij, 6. J. Christiaansen, 7,8 en 9. L. Seghers. Met 168 jaarlingen, 1377,9 mpm: 1 en 4. Th. de Waele, 2 en 9. gebroeders Van Hove, 3. Th. Inghels, 5. G. Schalkens, 6. Jos Ele geert, 7. G. Jansens, 8. R. van Hijf- te, 10. Jac. Elegeert. De Reisduif te Graauw in samen spel met De Postduif te Lams- waarde, 160 oude duiven, 1358,72 mpm: 1. A. Bisschop, 2 en 8. G. van Daalen, 3. gebroeders De Koster, 4. G. Platjouw, 5 en 6. J. van Dende ren, 7. E. van Damme, 9. L. van Vlienberhen, 10. P. de Koster. Met 118 jaarlingen, 1355,89 mpm: 1. G. van Daalen, 2. J. Pardon, 3. A. Bis schop, 4 en 6. J, van Denderen, 5 en 9. E. van Damme, 7. P. de Caluwé, 8. P. de Koster, 10.0. Kouijzer. Herleving te Kloosterzande, 348 oude duiven, 1414 mpm: 1. B. van Hulst, 2. E. van Poorten, 3. C. Bi- schop, 4. E. Piessens, 5. J. Seij, 6. R. Mahu, 7. R. de Booij en zoon, 8. G. Pauwels, 9. Th. de Kort, 10. Alf. Colpaert. Met 247 jaarlingen, 1409 mpm: 1. A. Vercauteren, 2,5 en 9. L. de Waal, 3. G. Pauwels, 4. B. van Waes, 6. P. Verschuren, 7. P. der Weduwe. 8. J. Ridderhof. HULST - Onbekenden heb ben tussen donderdagavond 21.30 en 07.30 uur gistermor gen ingebroken in een win kel van de Spar aan de Poor terslaan in Hulst. Zij gingen er met enkele sloffen siga retten en wat levensmidde len vandoor. PHILIPPINE - Dinsdagmid dag werd in De Schotse Hoek door zestig deelnemers(sters) gestreden om het kaartkam- pioenschap van Groot-Sas. Na een spannende strijd in dit bieden met roem, kwam uit eindelijk na loting -er waren vijf deelnemers geëindigd met hetzelfde puntentotaal- J. Hulshout uit westdorpe als winnaar naar voren. Hij ontving daarvoor een beker, evenals de winnaars van de beide voorgaande jaren A. Geerinckx en M. Dumee, beiden uit westdorpe. Ook de wisselbeker kwam daarmee definitief in het bezit van de bejaardenbond afdeling West dorpe. De drie gehouden winter competities in de laatste jaren, die werden gehouden voor de stichting Sociaal Cultureel Werk hebben nu opgehouden te bestaan. „Nu is het de beurt aan het gecoördineerd bejaar- denwerk om het in de toe komst zelf te doen", aldus een zegsman van het SKW. De uitslag van de finale- kaarting was als volgt: 1. tot en met 5. Th. de Graeve te Phi lippine, J. Hulsthout, G. de Vrieze, Fr. de Jager, allen Westdorpe en D. Vermeersch uit Sas van Gent. Meiboomplanting - Vandaag wordt bij de Kapel van O. L Vrouw Ter Eecken in De Klin- ge de jaarlijkse meiboomplan ting gehouden. Dit festijn wordt opgeluisterd door har monie St. Cecilia, het plaatse lijk zangkoor, de folkloristi sche groep De Klomp en de jongens en meisjes Chiro. De planting vindt plaats om uur. Bij goed weer wordt er bij de kapel een eucharistievie ring in de open lucht gehou- den. Bij slecht weer gebeurt dat in de parochiekerk. Bridge - In café De Vier Jaar getijden speelden de leden van de bridgeclub een draaiende mitchell met 13 paren. Uitslag 1. mevr. Van Hooteghem-dhr, van Giessen, 2. dames Staal Pauwels, 3. dames Goossen- Kint, 4. heren Pauwels-Van Cruissen, 5. mevr. Biesbroeck- dhr. Rademakers. Collecte - De afdeling Sas van Gent van de Hartstichting hield van 18 tot 24 april een collecte, die 2.368,74 op bracht. Het geld is bestemd voor de Nederlandse Hart stichting. Dansavond - In plaats van de eerste donderdag van maand wordt de maandelijkse dansavond voor oudere houden op vrijdag 6 mei in De Warande. De muziek begint om 19.30 uur. Tijdens de zo mermaanden worden er ver der geen dansavonden meer georganiseerd. Laatste prijskaarting - De RK Bond van Ouderen houdt laatste prijskaarting woensdag 4 mei in De Waran de. De inschrijving begint 13.15 en de kaarten worden ge schud om 13.30 uur. Het is laatste prijskaarting van seizoen. EHBO - De EHBO-afdelini St. Jansteen heeft met 3 se nior-ploegen en 5 jeugdploe gen meegedaan aan de Natio nale wedstrijden te Gemert De senioren behaalden twe» eerste en een tweede prijs. Dl jeugdploegen behaalden eer eerste prijs met lof, een eerst» prijs, een tweede prijs en twe derde prijzen. Toertocht - Op 2, 3, 4 en 5 mei houdt fietstoerclub Neutras! een avondvierdaagse van 5) kilometer per avond. De in schrijving is in café Neutraal in de Nieuwstraat waar om half zeven elke avond de start is. De snleheid is vrij en elk» deelnemer krijgt een routebe schrijving. Verdere inlichtin gen kan men krijgen bij A Brandenburg. Bridge - Uitslag kaartwed- strijd van bridgeclub Emerge: Groep A: 1. mevrouw Bi broeck-de heer Ysebaert, dames Pel-Kock, 3. heren Pel- Scheele, 4. echtpaar Ysebaert 5. echtpaar Den Haan. Groep B: 1. echtpaar Van Dijk, 2. mes van de Casteel-Haagsma 3. dames Van de Dries-Sandri- ni, 4. heren Dourleijn, 5. dame) Hoogenboom-De Heus. handwerkartikelen en andere lingsvereniging 't goederen te koop zijn. De ope- oudt zondag een excu ningstijden zijn van 14 tot 1! aar de trekpost Breskens en van 18 tot 20 uur. EIGEN NIEUWSDIENST MIDDELBURG - Er is geen geld voor een fraaie landsch appelijke inpassing van de terreinen die bij de bouw van de stormvloedkering zijn ge bruikt. Het gaat hier om het Hoge Plateau in Burghsluis, om Schelphoek en de dam- aanzetten Schouwen en Noord-Beveland. Volgens de Projectgroep Stormvloedkering Ooster- schelde (PGS) kan er alleen Zwe] waa Van onze co GOES - In het Lunchcafé op kreeg gisteren een zevental PT, van districtsdirecteur De Wildl scheiding uitgereikt. Brons weri A. Konings uit Ossendrecht, c Oudenbosch en de heer A. Maes De heer J. Franse uit Kwadei ren onderscheiding. Hij heeft rij gewerkt. Zilver was er ook voor' Bergen op Zoom. De heer J. A. van Es uit We eveneens een zilveren ondersche; De heer J. van Drongelen uit daille in goud. De heer Van Droll keer in Terneuzen en werkte voo Van onze correspondent HEINKENSZAND - Uit han den van burgemeester Van den Heuvel van Borsele ont ving de heer J. C. Bos uit Nisse gisteren een eremedaille in zilver. De 72-jarige Bos was 50 jaar lid van de Hout- en Bouwbond. Twee andere inwoners uit Borsele kregen uit handen van hun burgemeester een onder scheiding in zilver. Albrecht Rijk uit Ovezande was bijna 40 jaar in dienst bij de Rabo bank. De 61-jarige heer Fran se uit Kwadendamme kreeg uit handen van de burgemees ter een onderscheiding in zil ver in het Lunchcafé in Goes. De heer J. P Rilland uit Hein- afe k: vj le ja| di ve Ol de Hf is Van een onzer verslaggevers Bazar en Rommelmarkt - In de zaal van het Leger des Heilsgebouw aan de Donze Visserstraat te Terneuzen wordt op donderdag 5 mei een Bazar-rommelmarkt gehou- IRESKENS - de Westzeeuws- den. Er zullen zelfgemaaktejiaamse Natuurbescher- Duumpje excursie lar an Daar kan men, zoals elk begin mei, getuige zijn de aankomst van duizen- ZHV DePuit-Z^hengelveX vaTsteftio- Se vfswestrijdv^or he i^r zee worden waarge- clubkampioenschap. Gevist werd bij Zeedorp te Ossenisse door 29 personen die over he algemeen redelijk vingen H >n ™W6t rte«Vaer r^omh^ilev'en: Eric nfrifnH :arte> van 't Duumpje zorgt De trekpost ligt net ten wes- van de Breskense vuurto- en de excursie start 's- derland 1015 punten; 2. Georg Mangnus 930, 3. Wim van dl deskundig commentaar. Branden 715, 4. George va Bunderen 540, 5. Bennie Kin] 485 punten. Na twee wedstrij* Van een onzer verslaggevers den is het voorlopg klasse OSTBURG mënt: l. Toon Gelderland 0tn het w"k punten, 2. Jo de Poorter 2315, ^ahetisenngsprojec- George van Bunderen vergemakkelijken zou punten. Zaterdag 7 mei is <j iMnu^^mFnn 'fn volgende viswedstrijd te Baal ™m (REDC) In hoek, Groenstraat. *"wsch-Vlaanderen uit- !*end van pas komen. Met die opmerking in het 7lliHHnrnO "Verslag over 1982 sluit £.UIUUOipe Werkgroep alfabetisering Bejaardenreis - De Zuiddorp Jjst-Zeeuwsch-Vlaande- se bejaarden gaan dinsdag 2 z*ch aan bij een soortge- mei op bedevaartsreid naa oproep, die het alfabe- Oostakker. Men vertekt ot wingsproject in de ka- half tien en om 11 uur wort "zone onlangs liet horen, een mis bijgewoond en om 1 Regionaal Educatief uur een lof met preek aan i "trum is een samenwer- grot. Daarna vertrekt het g^ te- en overlegorgaan zeischap voor een rondrit vi "rbinnen bestaande or- Kaprijke en IJzendijke naa hisaties op het gebied van Breskens, waar een bezoe (volwassenen)educatie wordt gebracht aan pastoot holing en vorming) hun beeldhouwer Omer Geill®1 'chten bundelen. Na een diner in IJzendijkjL wordt de thuisreis aanvaard Pro Ora vooi sle prof omf MaJ vooi ve£l donn breiJ verzl Zoujf vooi ren,| kunl oriëfl spell ce el festj t c H in ren sam meli was;| men

de Stem | 1983 | | pagina 18