IDOBBHHS TE STERK VttR STEN (jzendijke gereed voor het rovinciaal kampioenschap lanval RGANISATIE BIJ „HET SNELLE WIEL" Parkoers titelstrijd THEO PLATJOUW FAVORIET IN TOPKLASSE BANDSTOTEN ■UNIE Breskens Al 18 ploegen aangemeld voor Omloop Zeeuwsch- Lewedorpse Boys Philippine strijden om kampioenschap PAGINA SPORT 2 PAGINA SPORTi FMJD zet Van der Wal jnder druk ikert door e TOEKOMST IVOORONDE Arbiters voor titelstrijd DEELNEMERS TOPKLASSE BANDSTOTEN RIJDAG 29 APRIL 1983 T14 MAAK VAN EEN MAN EEN TEAM- VERKOOP VERHUUR LEASING Stoop; tegenzet. - FOTO ANP tt heeft voor het mach- Ajax. In de uitvoerige I laat Stoop weten, dat vVVOB'83 streeft naar eerste divisie met twin- :lubs en een eredivisie I zestien clubs. Met dat te lonkt Stoop nadruk- k naar de clubs die de e van wantrouwen te- het sectiebestuur niet zo I n zitten. Stoop zegt ver dat de nieuwe werkge- organisatie veel zuiver en eerlijker zal werken de FBO. Als er voldoen- response komt op het ■stel, zal Stoop het plan j zetten. Scandinaviërs groeide; dünchen voor 4000 t< uwers niet boven een bij' rit. Twee dagen na de zegi 5-3 in de voorronden :lfde tegenstander maak- de spelers uit Moskoi ki en Riga ditmaal eri de zaak. Alleen de in Phi- lphia als prof spelen; man Pelle Lindberi nde nog al eens een sta-in- veg, zodat het bij doelpun- van Schloektov (5), Laiji (10), Starikov (26) en Kr; (38) bleef. venals dinsdag, toen er fminuten werden uitgf ld, kwam het gisteren en] malen tot verhitte tafen Vooral de Russen lietei niet onbetuigd. Ze incasj •den twintig strafminuto' ironder tien minuten vooi mut Balderis. In acht wed- jden heeft de Sovjet-Unil niet minder dan 104 straf] luten 'verzameld'. ROTTERDAM (ANP) - Je werelddambond FMJD) wil voor 15 juni van de Koninklijke Ne- lerlandse Dambond KNDB) weten of we reldkampioen Jannes van der Wal de titel dit iajaar tegen Harm Wiersma verdedigt. Van der Wal verklaar- le na afloop van het toer- looi om het Nederlands kampioenschap, drie we ten geleden, niet gemoti veerd te zijn voor de ;weekamp tegen oud-we reldkampioen Wiersma. De reden van de twee kamp is een compromis tussen de FMJD en de Sovjet-damfederatie, die Van der Wal niet zonder meer als wereldkam pioen erkent. Dat was de oorzaak van de weigering van Van der Wal de tweekamp tegen Wiers ma te spelen. Indien Van der Wal besluit toch tegen Wiers ma uit te komen, dan volgt eerst een gesprek tussen KNDB-bestuur, de wereldkampioen en FMJD-voorzitter Wim Jurg. De FMJD wil daar mee voorkomen, dat er taferelen ontstaan, zoals onlangs tijdens het Ne derlands kampioenschap- Rudonk 21, Breda !°a (076)418000 Van onze sportmedewerker .'-JANSTEEN - Zondag-derdeklasser Steen is |t'doorgedrongen tot de volgende bekerronde. Iddelburg, dat op bezoek was, was daarvoor te Jtk. Met name in de openingsfase van de spectu- I3jre en doelpuntenrijke tweede helft waren de 'idstedelingen succesvol. In amper vijf minuten j zette het Steen op een schier onoverkomelijke j achterstand. Desondanks bleef Steen moedig [orknokken voor een beter resultaat en verloor (eindelijk eervol met 2-5. In de eerste helft gingen de ploegen gelijk op. Desondanks werd toen al duidelijk, dat Middelburg meer inhoud had. Met name het duo Dekker/ Wijs was op het middenterrein sterker dan het Steen-tweetal Van Remortel/Blanckaert, waardoor deze belangrijke li nie beheerst werd door de hoofdstedelijke formatie. Via de snelle en goed opko mende Eyckenhout nam Mid delburg dan ook, gezien het vertoonde, een terechte 0-1 voorsprong. Dat was tevens de ruststand. Van onze sportmedewerker jKENS - Breskens wipte iravond, op eigen veld, Ar- nuiden uit het bekeravon- 1-0. Dit door een treffer roorstopper Willy de Jae- [balverwege de eerste helft, i thuisploeg mocht bepaald mopperen, want vooral laatste kwartier was de oemuiden-druk erg groot, weer uitstekend keepende Grubben, met daarnaast blinker Willy de Jaeger, M Breskens in die slotfase freind. ie druk van Arnemuiden niet in goals worden om- et door het stugge verdedi- gswerk van Breskens, ar ook omdat het aanvals- Ivan de Walcherse forma- enkel verrassend ele- at toonde. ide eerste helft was Bres- zeker niet de mindere, [der aanvoerder Jan de Lo- uitgeschakeld met een Itrblessure - trok men zon- schroom ten aanval. Het idan ook niet onverdiend, lin de 22e minuut Willy de ger de eerste treffer aante- i. De lange voorstopper, en geweldige vorm verke- de laatste maanden, op een 40-tal meter van vijandelijk doel de bal [gespeeld door Bram v.d. ecke, zette Arnemuidens ste man Jaap Meerman op verkeerde been en schoot f, via de vingertoppen van Isnzeker optredende Arne- Iden-doelman Peter Pou- V binnen. t de tweede helft moest de Isploeg terug. Desondanks 'den ze nog de betere kan- Zo moest Jos van Belzen noodrem trekken, toen |n v.d. Broecke, gelanceerd Robbie de Muijnck, al- op doelman Pouwer af- De Meeuwen, Vlissingen Koewacht werd ook de igst geklasseerde Zeeuwse [raging door de withemden I trainer Piet de Winde uit pkeravontuur gestoten. f in onze sportmedewerker S- Het team van De Toe ft uit 's-Heerenhoek ft zondag 1 mei deel aan [westelijke voorronde bil- i van Zuid-Nederland ln 1-klasse. f: drietal C. Westdorp, H. f» en Ch. Raas speelt dan "de teams van LBV uit Jsheuvel en Sous-Amis 1 l-ilburg. Deze voorronde |i afgewerkt bij de bil- l'treniging Avontuur in |Flora te Goes. Deze wed- die om 11.00 uur be- fi, staan onder leiding ftQuakkelaar. De tweede helft begon voor Steen ongelukkig. Kort nadat arbiter Verhelst het beginsig- naal had laten klinken, was het Adrie de Bodt die zijn broer en goalie, Theo, klopte, waarmee de gasten goedkoop op 0-2 kwamen. Een minuut later werd het zelfs 0-3 door Dekker, die een vrije trap keu rig langs De Bodt in het Steen- doel deponeerde. Kort daarna voerde de goed opkomende Le Conté de score nog verder op, waarna Van Remortel Steen met een af standsschot aan de eerste tref fer hielp. Goed 20 minuten na de hervatting bracht Mortier Steen wat meer terug in de ra ce. Middelburg-doelman Ver meulen loste een knal Van Re- mortel. Franckaert reageerde attent en bracht Mortier in stelling, met voornoemd resul taat als gevolg (4-2). Deze tref- Een spelmoment uit het duel Steen - Middelburg ter gaf Steen weer meer spirit. Het zocht onvervaard de aan val op en drukte Middelburg in de verdediging. Ondanks de energie die Steen toen in het duel stopte, bleef Middelburg het spel con troleren en liep een tweetal minuten voor tijd nog verder weg door Dekker, die met een magnifieke lob doelman De Bodt klopte en daarmee de vijfde en tevens laatste Mid delburg-treffer liet noteren. JONG AMBON - ROS 4-2: Deze stand kwam op het sco rebord in de resterende 8 mi nuten, die dit treffen gister avond duurde. Het eerste duel tussen deze zondag-der deklassers werd met de stand - FOTO WIM KOOYMAN 3-2 gestaakt, waardoor de teams elkaar alsnog verder moesten bekampen. Rehatta zorgde er met een doelpunt voor, dat Jong Ambon de voorsprong die het had, ver grootte tot 4-2. Van onze sportredactie TERNEUZEN - Voor de twin tigste internationale Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen voor amateurs, die zaterdag 14 en zondag 15 mei wordt verre den, hebben zich momenteel al 18 ploegen aangemeld. Daarbij zijn sterke equipes als Amstel, Batavus, Gazelle, Driessen stoffen, R&B Glas, Univers en Van de Biggelaar. Ook Theo Middelkamp heeft reeds ingeschreven met een ploeg. Aangezien de deel name van minstens één Belgi sche ploeg, onder leiding van Peter Gödde vrijwel rond is, lijkt deze jubileume-editie van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen een bijzonder sterke bezetting te krijgen. De individuele tijdrit zon dagmorgen 15 mei wordt weer verreden op het prachtige par koers te IJzendijke met start en finish op de Markt. De or ganisatie daar gebeurt op nieuw met medewerking van het plaatselijke wielercomité „Het Snelle Wiel" en de mid denstand. Geen rallycrossen van ZEVAC op Watertorencircuit Axel Van onze sportmedewerker TERNEUZEN/AXEL - Met de stichting snelheidsevenemen ten van de ZEVAC gaat het niet goed, is de eerste gedachte die bij je opkomst als je ver neemt dat er dit jaar op het rallycrossterrein achter de Axelse watertoren niet gere den zal worden. Een sombere constatering die echter niet door Jac. Scheele, secretaris van deze club, gedeeld wordt. „Dit jaar hebben we besloten geen rallycross te houden. Maar om nu te stellen dat we er helemaal mee stoppen, is een misvatting. Want zodra wer weer voldoende armslag is, dan beginnen we weer vro lijk van voren af aan", laat hij weten. De stichting snelheidseve nementen kende een tiental jaren waarin telkens een vijf tal rallycrossen op het ver hoogde terrein aan de Kinder dijk werd verreden. Minimaal één van deze rallyrcrossen tel de dan mee voor het Neder lands kampioenschap. Zelfs vorig jaar werd er nog volop gereden op het Watertorencir cuit. Zoals het er nu naar uit ziet blijft het dit seizoen rus tig. De enige groep die het crossterrein als „speelveld" blijft gebruiken, is de welig tierende konijnenkolonie op deze „Axelse vlakte". De redenen die schuldig zijn aan deze terugval zijn volgens Scheele: „De algemene reces sie heeft er toe bijgedragen dat de crossers over minder geld kunnen beschikken, ter wijl de sponsoring navenant stagneert. Hierdoor is het ren- dersveld uitgedund, terwijl door de niveaustijging diverse renners verdwenen en nu uit komen in internationale wed strijden. Denk hierbij maar eens aan mannen als Hermy de Windt, Cor van Ham, Fons Picavet en Bram van de Wege. Voor ons betekende dit wel een fikse aderlating qua ren- nersveld, maar ook wat het anatal bezoekers btreft. Want met het kwijtraken van deze crossers, verween ook hun aanhang. Daarbij komt dan, en moge lijk de grootste oorzaak van de teruggang, het te weinig opko men van nieuwe beloften. De aanwas is achterwege geble ven waardoor er ook niets is doorgegroeid. Door het gerin ge aantal overgebleven cros sers, 15 in totaal, is het voor ons momenteel niet haalbaar, zeker financieel gezien, een cross te beleggen. De financië le gok is daarvoor te groot. Op onze steun kunnen ze daaren tegen blijven rekenen". Ondanks dat de activiteiten op rallycrossgebied ogen schijnlijk op een laag pitje staan, wordt er door de be stuurders naarstig uitgekeken naar andere mogelijkheden die de autosport weer naar het Axelsde circuit moet trekken. Overigens is het best mogelijk dat deze sport zichzelf weer aantrekkelijk maakt. Met na me de pas ingevoerde stan daardklas kan een goede zet in de juiste richting geven. Het is dan ook deze nieuwe loot die extra door de ZEVAC-be- stuurders in de gaten wordt gehouden om als de kans zch voordoet, deze in Axel te in troduceren. Scheele: „Onze gedachten gaan eveneens uit naar andere takken van autosport. Zo zou het best kunnen dat we er in slagen wedstrijden slalom, speedway of rallysprint te houden. Daarvoor verruimen we momenteel onze blik tot over de grens, want in samen werkingsverband is er moge lijk best nog het een en ander te verwezenlijken. Want als hobby blijft autosport fantas tisch. Dat is tevens een van de redenen waarom wij door blij ven gaan. Bij de pakken neer gaan zitten, kan altijd nog. Desondanks is het een goede zaak dit jaar pas op de plaats te maken. Daar is het bestuur het roerend over eens. Pas als de basis weer breed genoeg is, beginnen we weer. Eerder zie ik het niet zitten. Toch zie ik het voor de toekomst wel weer zitten, want zo optimistisch ben ik wel". Dat optimisme van Scheele wordt gedeeld door pennning- meester Pim van Hilten uit Axel. „Momenteel sudderen we op een laag pitje en is er weinig te beleven, maar daar komt wel weer verandering in. Pas als we de mogelijkheden die er liggen eens goed hebben bekeken, kunnen we meer vertellen". Ondanks het opti misme, blijft het ZEVAC- crossterrein voorlopig benau wend stil. De brullende moto ren later elders hun geloei ho ren. „Dat is verrekte jammer, maar het is nu éénmaal niet anders," besluit Scheele. lin onze sportmedewerker fiDIJKE - IJzendijke, J Westzeeuwschvlaamse Umekka" is gereed voor Jrovinciale wielerkam- thap dat zondag 1 mei fraaie vijf kilometer [omloop wordt verreden, [voor het eerst in de ge- f'iiis van deze titelstrijd hn in „Klein Parijs" te |ls. Over belangstelling pet organiserende wie- Flté Het Snelle Wiel ze- pt te klagen. Maar liefst l 'fhrijvingen rolden bij plaeys, secretaris van het «rende comité, in de Je kwantiteit groot, ook Ts'iteit is aanwezig om er eerlijke wielermidag van Jen. In dit enorme veld f'etal plaatselijke man ieweten Werner Wieme, h'Planke en de dit jaar pende Carlos Boerman. Wieme en Verplanke kunnen zeker in de rij van kansheb bers worden geplaatst. Beiden hadden een voortreffelijk voorseizoen. De concurrentie is groot want Karei van Goethem, Adrie de Maesschalck, Rob Bijvanck, Peter Hoondert, Nap Hage en Kees de Nooyer zijn mannen die een aardig stuk kunnen fietsen. Daarnaast heel wat outsiders die wel eens van de concurrentiestrijd kunnen profiteren, zoals een weer sterk rijdende Joop Broymans, Peter van Acker, Ronnie Karelse, Jan Poley, Ri- nus Verboom, Cor Vervaet en de eerstejaars Carlo Steel en Pièrre Raes. Ook de „vliegen de voorzitter" van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaan deren Ad 't Gilde staat in het programmaboekje. Of hij ech ter al voldoende kilometers heeft om in dit geweld zijn partij mee te blazen, valt te betwijfelen. De amateurs krij gen in de vlakke polders de loodzware opdracht van hon derd kilometer mee, want als de wind present is - en waar om zou deze in het Zeeuwsch- Vlaamse land verstek laten gaan - het bij velen pijn zal doen. De amateurs worden weggeschoten om kwart over drie. Twee minuten na hen gaat een veld van 23 liefhebebrs weg met als opdracht 50 kilo meter. Ook hier een knap veld met Sjaak de Kok toch wel in de favorietenrol. De 27-jarige Lewedorper bewees in de jongste Smokkelronde dat de conditie er is. Hij krijgt af te rekenen met onder meer Willy de Feber (in de Smokkelronde door pech teruggeslagen), Bert Steenbakker, Ad van der Ploeg, Sam Broersma, Siep van Dongen, Hans van der Oever, Wim Wielhouwer, Noud Westerbeke en Frans Meyaard, altijd een lastige klant in de spurt. De wielermiddag wordt ge opend door de junioren, die om één uur aan hun 70 kilometer beginnen. Onder de 27 inge schrevenen weer een plaatse lijke man, Conno van der San- de, die zeker geen figuranten rol zal vervullen. In het rijtje kanshebbérs, voor Zeeuwse begrippen opnieuw een weel de, voorts Patrick Tolhoek die op nationaal vlak al sterke uitslagen bijeen reed, Wilfried de Krijger, Jos van Baal, Rini Hoondert, Miel de Waal, Mar cel Gunst, Gerard gvan Ant werpen en Ronnie de Jonge. Twee minuten na de junio ren beginnen de nieuwelingen aan hun kampioenschap dat over veertig kilometer gaat. Ook hier is er geen uitgespro ken favoriet aan te wijzen. Van Zeeuwsch-Vlaamse zijde zijn de belangrijkste kandida ten Ronnie Hamelink, Frank Geensen, Jan Mobach en eer stejaars John van de Ameele. De concurrentie van de over kant is echter groot, want met name Antoine Goense, de ster ke winnaar van de Omloop van Groede en Stefan Koole rijden momenteel zeer goed. Voorts Peter Mol, Marcel van der Klooster en Peter kant. Van onze sportmedewerker IJZENDIJKE - Het parkoers voor het provinciaal kam pioenschap wielrennen in IJ zendijke ziet er als volgt uit. Start en aankomst in de Ko- ninginnesdtraat. Vervolgens Verlengde Molenstraat, Nas- saustraat, Waterpoortstraat, Landbouwstraat, Nieuwedijk, Schorersweg, Zevenhofstedes- traat, Mauritsweg, Noord straat, Slachthuisstraat, Oude Kerkstraat en Oranjestraat. Een omloop die een lengte heeft van vijf kilometer, waarvan het overgrote deel door de onbeschutte Zacha- riaspolder loopt. Programma: 13.00 uur: start j unioren, afstand 70 kilometer. 13.02 uur: start nieuwelingen, afstand 40 kilometer. 15.15 uur: start amateurs, afstand 100 kilometer. 15.17 uur: start liefhebbers/veteranen, af stand 50 kilometer. De samenstelling van het organiserend comité Het Snel le Wiel is als volgt: Dik de Pooter, voorzitter; Alex Claeys, secretaris; Benny Oc- ké, penningmeester; Freddy Verbeke en Johan de Jong, le den. Het startschot wordt ge geven door de Oostburgse wethouder Jan Vergouwe die tevens in elke categorie de be ker, geschonken door de ge meente Oostburg, zal uitrei ken. Van onze sportmedewerker GROENENDIJK - „Natuur lijk gaat Theo Platjouw als de te kloppen speler van start, maar pas op, de kwali teit van de overige deelne mers is de laatste jaren ver beterd. Het is daaorm niet uitgesloten dat één van de andere finalisten stunt en Theo Platjouw een neder laag bezorgt. Je zag het vo rig jaar. Toen was Louis Dallinga de favoriet, maar hij moest halverwege het kampioenschap toch verras send een partij inleveren aan Frits Bakker", zegt Paul de Kort, wedstrijdleider en secretaris van de organise rende vereniging GBC uit Groenendijk, doelend op het naderende districtskam pioenschap topklasse band stoten, dat 30 april, 1 en 7 mei gehouden wordt. „Toen maakte Frits Bak ker de 100 caramboles in slechts vijf beurten vol", gaat Paul de Kort verder. „Wie zegt me dat zoiets ook nu niet kan gebeuren? In weinig beurten kan Theo Platjouw ook verliezen. Na tuurlijk komt over zeven partijen de klasse boven en eerlijk gezegd verwacht ik dan ook niet anders, zoals Louis Dallinga dat vorig sei zoen deed, dat Platjouw zijn favorietenrol waar zal ma ken. Maar dat hoeft niet te betekenen dat het geen spannende strijd kan wor den. Wij hopen in ieder ge val van wel, want deze top klasse bandstoten is evenals het beker/kader toch een aparte belevenis, die aan slaat in biljartminnend Zeeuwsch-Vlaanderen. Spanning verhoogt de be langstelling voor en de aan trekkelijkheid van zo'n kampioenschap". Op 30 april is het zover. Dan wordt deze laatste eindstrijd van het seizoen 1982-1983 in het district Zeeuwsch-Vlaanderen om drie uur ingezet Een half uur daarvoor is de officiële opening in de sfeervolle ac commodatie van café De Hoogaars te Groenendijk. Caféhouder Leon van Rijs- dijk heeft opnieuw zijn vol ledige medewerking aan dit gebeuren gegeven. In sa menwerking met GBC zijn speciaal voor dit kampioen schap twee biljarts gehuurd die in de achterzaal geïn stalleerd zullen worden. Kortom, een entourage die goed biljartspel mogelijk kan maken. Opvallend is wel dat GBC deze eindstrijd voor de tweede achtereen volgende maal houdt. Paul de Kort: „Vorig jaar kregen wij deze eindstrijd toegewezen als compensatie, omdat de ons eerder toege kende titelstrijd in de hoofd klas libre niet door kon gaan. Dit seizoen wilden wij een ander kampioenschap aanvragen, daar we in de veronderstellintg verkeer den dat het niet mogelijk was om twee keer achter el kaar dezelfde eindstrijd te mogen organiseren. Nu bleek dat de door ons aange vraagde kampioenschappen reeds voorzien waren. Tot slot bleef het kampioen schap topklasse bandstoten over. We hebben niet lang ge- wij feld. Voor ons toch inte ressant, omdat onze clubge noot Johnny Rottier daarin van de partij kan zijn. Vorig jaar heeft hij in die eind strijd knap gepresteerd. Hij verspeelde de titel door in de finalepartij van Louis Dal linga te verliezen. Ook nu ■Maan Theo Platjouw - FOTODESTEM/CORDEBOER verwacht ik weer enkele knappe prestaties van Rot tier. Vooral omdat hij dit seizoen al regelmatig bewe zen heeft goed in vorm te zijn. Al blijven de absolute kanshebbers Platjouw en Dallinga". Van onze sportmedewerker GROENENDIJK - De wedstrijden in Groenen dijk zullen grotendeels ge leid worden door district sarbiters, al zal de uit slechts tien leden bestaan de organiserende vereni ging GBC op zoveel moge lijk fronten zijn medewer king verlenen. Binnen de gelederen van die vereniging hoopt men dat dit kampioenschap een brok propaganda oplevert, waarvoor de mogelijkheid ontstaat dat er nieuwe le den toe zullen treden. „Want die zijn van harte welkom", laat wedstrijd leider Paul de Kort weten. Van onze sportmedewerker GROENENDIJK - De eind strijd topklasse bandstoten in café De Hoogaars te Groenendijk, begint zater dag 30 april om half drie. Zondag 1 mei gaan de wed strijden om drie uur verder en op de slotdag, 7 mei, wordt er om half drie ge start. De finalepartij op die dag is gepland omstreeks acht uur. De openingsronde zater dag 30 april is als volgt sa mengesteld: 15.00 uur: Hun- tink-Bakker en Rottier-Van Eenennaam. 16.30 uur: Plat jouw-Tas en Dalling-Snel- ders. De deelnemers met hun plaatsingsmoyenne zijn: 1. Louis Dallinga, SBC Sluis kil, moyenne 5.08 (titelver dediger); 2. Theo Plafjouw, Ed Horemans Axel, 10.44; 3. Johnny Rottier, GBC Groe nendijk, 4.77; 4. Frans Hun- tink, Ed Horemans Axel, 4.40; 5. Frits Bakker, KOT Terneuzen, 4.17; 6. Tonny van Eenennaam, SBC Sluis kil, 3.91; 7. Theo Tas, TMW Sluis, 3.11; 8. Peter Snelders, Het Groene Laken Sas van Gent, 2.92. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De competitie in de eerste klas afdeling van het zondagvoetbal is in de slotfase beland. Een interes sante slotfase, omdat er nogal wat op het spel staat. Zo zijn er dit jaar twee promotie plaatsen te verdienen en zul len drie ploegen naar de twee de klas degraderen. Grootste kanshebber voor de titel is Le- wedorpse Boys en voor de tweede promotieplaats is dat Philippine. Hoewel Philippine ook nog niet kansloos is voor de titel. Komende zondag zal daar meer duidelijkheid over ont staan. Het aanvankelijk ge plande programma is verscho ven nar Hemelvaartsdag 12 mei. Nu staan er twee inhaal- duels op het programma. Phi lippine ontvangt in eigen huis koploper Lewedorpse Boys. Winnen de mannen uit het mosseldorp dan komen ze op gelijke hoogte met Lewedorp se Boys. Dan ook lijken de overige ploegen kansloos voor promotie, omdat de achter stand drie punten bedraagt en met nog twee duels te gaan wordt dat een moeilijk te overbruggen kloof. Spèelt Phi lippine gelijk en zeker bij ver lies, dan zijn er nog meer ka pers op de kust voor de tweede promotieplaats. Dat zijn Sluis, Corn Boys, Oostburg en Ro- bur. Ook in de onderste regionen blijft het spannend. Drie ploe gen degraderen direct naar de tweede klas. Renesse is het eerste kind van de rekening. Ook Hulsterloo en Zeelandia staan er weinig benijdens waardig voor. Hulsterloo kan komende zondag al een goede zaak doen door het inhaalduel tegen Volharding te winnen. Maar Volharding zal zich in Nieuw Namen niet zomaar ge wonnen geven, omdat die ploeg ook nog niet veilig staat. SDO is eveneens nog niet zon der degradatiezorgen. De eni ge ploeg die nauwelijks zorgen heeft is Noormannen, dat vrij wel veilig staat en geen uit zicht meer heeft op promotie. Eindigen er aan het slot van de competitie, zowel in de promo tie- als degradatiestrijd, twee of meerdere ploegen gelijk, dan volgt er een beslissings wedstrijd.

de Stem | 1983 | | pagina 7