rente sr een rag likken. ;ening, !V4%en Laand OOSTENRIJK EN WEST DUITSLAND GEDAAT DU 0-0 ma Spanje in riante positie IEKERIJ België met één been in eindronde Engeland wint van Hongarije antwoord.1 rbank Bulgaarse voetballer steelt broek HENSTE T26 PAGINA SPORT 1 Aanslagen EENTE TETERINGEN IDMAKING om Okker op [i-Zwarte lijst" ■i Corver fluit Benfica— Anderlecht Denemarken nog volop in de race NEDERLAAG BULGARIJE Ruime zege Sovjet-Unie sport in 't kort A54 he droge ruimten). I (stal ot schuurtje). Ids (buiten). litaal. Informatie schriftelijk Iwer, de Hazelaar 26, 4631 646-4501 of 076-143017. ftlze Felle, 4390 Gladbeck Bij vonnis van de Rechtbank Breda d.d.22 april 1983 is opgeheven het faillissement van Maria Johanna Henrlc» Franciska Theresli VAN BOXTEL, echtge note van J.C.J. Vesters, h.o.d.n. SCHOEN MARKT, te Prinsen beek, Haverdijk 64, zaakdoende te Breda, Taxandrialaan 22, zulks wegens gebrek aan ba ten. waarnemend curator Mr. Chr. Liesker Sophiastraat 28 4811 EM Breda. PTC STEM Door Ted van Leeuwen WENEN - Opnieuw zijn Oostenrijkse en Westdultse voetballers in de beste har monie uit elkaar gegaan. De 0-0 waarmee de buurlanden hun onderlinge confrontatie besloten, biedt voor beide ploegen uitstekende uitzich ten op het bereiken van de eindronden van het Euro pees kampioenschap. De spelers hebben er gis teren in het Wener Prater- stadion alles aan gedaan om de schande van Gij on uit te wissen. Ruim driehonderd dagen nadat zij de wereld verveeld hadden met hun schaamteloze maskerade tij dens het WK-voetbal, kwa men zij ditmaal met de mes- sen geslepen ter tafel. Het resultaat was een uitstekend duel, waarin Oostenrijk de beste kansen kreeg, maar Duitsland een zuivere tref fer van Rummenigge gean- nulleerd zag worden door de Schotse spelleider Brian McKinley. In groep 6 is Oostenrijk nu in al zijn vier thuiswedstrij den ongeslagen gebleven. Duitsland, dat zaterdag in Izmir de Turken de baas was gebleven, speelde zijn laatste uitwedstrijd, liep daarin drie verliespunten op, maar heeft nog vier thuisduels tegoed. Al onmiddelijk na het be- ginsignaal van de grepen beide ploegen naar harde middelen om in de prestige- strijd overeind te blijven. Binnen twee minuten raak ten de Duitsers Engels en Briege) zwaar gekwetst. De laatste zelfs zodanig, dat hij zich kort voor rust moest la ten vervangen door Bernd Förster. Arbiter McKinley bezag de aanslagen twintig minuten door een milde bril, daarna greep hij in en slingerde al in de eerste helft vier man op de bon, de Oostenrijkers Obermaier en Degeorgie en de Duitsers Littbarski en Müller. De technicus, die za terdag in Izmir nog door Schuster overvleugeld was, werkte geheel tegen zijn ge woonte in als een paard. Halverwege de tweede helft moest hij zich uitgeput laten vervangen door de Hambur ger Rolff. Evenmin als de defensief spelende Schuster, kon Mül ler de wedstrijd naar zich toe trekken. Daarvoor dek ten de Oostenrijkers te kort en waren zij te agressief. Zij hadden in het eerste bedrijf echter net zo weinig uitzich ten op een treffer als hun te genstanders. Dat zou in de tweede helft anders worden. De Duitsers wilden snel een beslissing forceren, lieten hun counter tactiek varen en namen zelf het initiatief. Die verbetere de spelopvatting leek kort na de pauze te slagen, toen aanvalsleider Voller onge hinderd zijn hoofd achter een corner van Müller mocht zetten. Met een fan tastische reflex voorkwam de 35-jarige doelman Konci- lia een treffer. Oostenrijk was nu de ploeg die de ruimte kreeg en benutte die dankzij de scherpe passes van Prohas- ka en Gasselich. Karl Heinz Förster schakelde de ge vaarlijke Krankl goed uit, maar zijn broer Bernd had meer moeite met Schachner, op wiens inzetten Schuma cher overigens perfect rea geerde. Toen Krankl in de 65-ste minuut één keer voorkroop, was het bijna prijs. Schu- machter was volstrekt kans loos op zijn inzet na een voorzet van Schachner, maar de bal vloog net naast. Twee minuten later was het aan de overzijde wel raak, toen Rummenigge een scherpe center van Littbars ki in de burcht van Koncilia onderbracht, maar als enige in het stadion had McKinley een overtreding geconsta teerd. Tot verbazing van alle aanwezigen annuleerde de spelleider de zuivere treffer. In de spannende slotfase kreeg Oostenrijk een hand vol kansen, maar faalde op de beslissende momenten. Zweden te sterk voer falend Oranje UTRECHT - Dertien jaar lang verloor Nederland I op eigen grond geen enkel duel. November vorig jaar maakte Frankrijk in Rotterdam (1-2) daar een einde aan. Het was het definitief afscheid van een tijdperk, dat zoveel successen opgeleverd had. Kees Rijvers maakte toen een radeloze indruk. Nu, een half jaar later, moet de bondscoach zich nog be- erder voelen. Want in utrecht werd de weede thuisnederlaag (0-3) in luccessie een feit. Zweden be- stigde in Utrecht dat Neder land terug geworpen is naar de anonimiteit. Kees Rijvers, ïie zijn hoop gevestigd heeft j het Mexico-team, zal voor- jëpig moeten leven met de ge- lachte dat het Nederlands lethal internationaal gezien jliet meer meetelt. Voor zes fuels in dit seizoen gebruikte Ijvers maar liefst dertig spe- jers. Duidelijker kan niet aan- letoond worden dat ook de bondscoach momenteel geen iltweg ziet. De lichting waar- pee Rijvers nu moet werken, ian die weg in ieder geval niet jangeven. Evenals tegen Frankrijk, fcovember vorig jaar in Rot- lerdam, verloor het Neder lands elftal zich in gestuntel, latelijk door het inmiddels zo uitgedunde legioen ontvangen, feeds na 23 minuten had het jrama vaste vormen aangeno men. Toen al leidde Zweden, 'ich geen hoogvlieger in Euro- a met 2-0, dat op wel erg sim ple wijze de zwakte van Ne- lerland blootlegde. Daar hoefde Zweden, zich piddels deze vriendschappe lijke wedstrijd voorbereidend Bij beschikking van de Arrondissementsrecht bank te Rotterdam d.d. 19 april 1983 werd het faillissement van de be- sloten vennootschap ATLAS TOURING EUROPE B.V., stat. gei- te Rotterdam, kantoor- houdende te Roosen daal, opgeheven wegens gebrek aan baten. Rotterdam, Lijnbaan 123. Mr. E.E.A. DU* hoorn, curator. r van de gemeente Te ngevolge het bepaalde de Wet op de Ruimtelij kend, dat de raad van zijn vergadering van Zi Desloten: at voor een gebied g®* Espakker een wijzigi^ mmingsplan „Het KerK' oorbereid, zoals dit op ierkte situatietekening i het betreffende raads- mlijnd is aangegeven, at dit besluit in werking gang van 28 april 1983. t met de gewaarmerkt® ligt met ingang van n®' "uimte van het gemeen- ind 3, voor een ieder ter ipril 1983. r voornoemd, drs. A.M.J.C. Aarts- CHESTER - Enkele uren voor het beginsig- naal van de interland in het Europees kampioen schap tussen Wales en Bulgarije werd de Bul gaarse voetballer Ivan Petrov door de rechter in Chester veroordeeld tot een boete van 17 pond sterling, zo'n 72 gulden. Petrov had een broek ge stolen. Hij werd op heter daad betrapt. Hij pro beerde te vluchten, maar werd ingehaald door twee agenten en in arrest genomen. Hij bleek ook enkele cosmetische arti kelen te hebben gestolen, voor de rechtbank meen de hij nog steeds dat het gratis monsters waren. Het voor westerse be grippen kleine vergrijp, gezien ook de geringe straf, kan voor Petrov in Bulgarije nog verregaan de gevolgen hebben. Daar kan diefstal zelfs met le venslange celstraf be straft worden. LDEM HAAG - Tom Okker ls t enige Nederlander, die wrkomt op de 'zwarte lijst', EL bureau van de Vere- Mfle \aties in New York T*" gepubliceerd. Op de lijst pan de namen van sportiie- l" en organisaties uit dertig L?.flen> die in de periode van 1 EL 31 december 1982 deel- 1 aan wedstrijden in ajd-Afrika of uitkwamen in ™s'rijden samen met Zuld- "kanen. De lijst telt 260 na- f. "aaronder zijn 79 sport- f?,uLu" Uroot-Brlttannle en F de Verenigde Staten. op de EK-kwalificatiewed- strijden in groep 5, niet eens zo gek veel voor te doen. De Scandinaviërs, onder andere door het blunderende Italië nog kansrijk voor een EK-toe gangsbewijs, hoefden in feite alleen maar op Nederlandse feiten te wachten. En die wa ren talrijk. Dat was dan voor al te danken aan een falend middenveld, waar niemand het initiatief naar zich toe kon trekken. En dat leidde weer tot zenuwachtige toestanden in de achterhoede, waar Ronald Koeman verloren rondliep. De jongste telg uit het Koeman geslacht kreeg de zenuwen maar niet onder controle, ver galoppeerde zich meer dan eens, en ontdekte bovendien dat er op het middenveld niets te vinden was. Want op dat zo belangrijke gedeelte van het veld, kwam Nederland nau welijks aan voetballen toe. Er- win Koeman, deed werkelijk niets, debutant Wim Hofkens liep constant achter de feiten aan en Frank Fijkaard werd door de Zweden handig aan de rechterflank geplakt. Het ge volg was de spitsen niet in het stuk voorkwamen. Zweden stelde daar een heel ander spelletje tegenover. Di rect voetbal, mogelijk ge maakt door veel beweging die vier Nederlandse verdedigers te machtig was. Dat resulteer de in de elfde minuut reeds tot de openingstreffer. Spelbos, die de bal weer niet naar het middenveld kon doorschuiven, bracht Wijnstekers in de pro blemen. Op de huid gezeten door Holmgren ging de deze keer weinig betrouwbare Wijnstekers in de fout, waar na Corneliusson het buiten kansje in dank aanvaardde. Amper een kwartier later stond Wijnstekers weer aan de basis van een Zweeds feestje. Corneliusson op weg naar 0-2 via een vrije trap van de in Schotland voetballende Prytz, werd door de Oranje-aanvoer der wat al te opzichtig van de bal gehouden. Terecht legde de Westduitse scheidsrechter Rood het projectiel op de witte stip. Prytz faalde niet. Het was voor bondscoach Kees Rijvers het sein om te proberen in het dolende elftal waar niemand tot zijn norma le niveau reikte, enige lijn aan te brengen. Van Kooten en Wijnstekers dienden daarvoor te wijken. Schoenaker en Op- hof waren de pionnen die Zweden wat meer schrik moesten aanjagen. Het had tot gevolg dat Nederland in aan vallend opzicht wat vaker aan het werk kon, maar dat was dan ook het enige verschil met de eerste helft. Ondoordacht, zonder overleg, probeerde Ne derland de gunst van het ver bijsterde publiek terug te win nen. Het lukte niet.Het bleef op de Nederlandse helft dan ook met de regelmaat van de klok gevaarlijker dan voor het doel van de niet bepaald klem- vaste Zweedse doelman Ra- velli. De 0-3 kwam daarom niet eens als een verrassing. Want Corneliusson was weer ter plekke toen deze keer Spel bos een corner wat al te non chalant verwerkte. Nederland boog vervolgens diep het hoofd. Met het schaamrood op de kaken werden de negentig minuten vol gemaakt. Kees Rijvers maar vooral het Ne derlands voetbalpubliek, weer met een kater achterlatend. Met als toekomstbeeld moei zame zeges op voetbaldwergen als Malta en Cyprus, de enige tegenstand die Nederland nog lijkt aan te kunnen. Kees van Kooten loopt zich voor de zoveelste keer vast. De aanval van Oranje kwam er gisteren niet aan te pas. - foto anp BRUSSEL - Belgie, finalist van het vorige Europese kampioenschap, staat met een been in de eindronde van 1984 in Frankrijk. De ploeg van trainer Guy Thijs behoeft na de 2-1 tegen Oost-Duitsland van woens dagavond nog slechts een punt uit de beide resterende uit-wedstrijden tegen Zwit serland en Schotland. De Belgen hadden voor 60.000 toeschouwers in het Heizelstadion meer moeite het spel te maken dan vier weken geleden in Leipzig, toen Oost-Duitsland door een nederlaag met 2-1 al goeddeels kansloos was ge worden. De Oostduitsers na men ditmaal zelfs de leiding. De spits van Maagdenburg Joachim Streich verraste in de negende minuut de Belgi sche doelman in Beierse dienst Jean-Marie Pfaff met een schot na een afgeketste vrije trap vanaf twintig me ter. Daarna bepaalden de Bel gen het spel. Zij konden ech ter niet overtuigen. Toch werd het al in de achttiende minuut 1-1, toen Jan Ceule- mans uit een hoekschop van Frank Vercauteren inkopte. Door een afstandschot van Ludo Coek werd het kort voor rust 2-1. Na de pauze werd niet meer gescoord. De Belgen behielden daarmee hun thuisrecord. Ze zijn reeds meer dan vijf jaar op eigen terrein ongeslagen. De stand in groep 1:1. Bel gie 4 4 0 0 8 10-4,2. Zwitser land 31113 4-5,3. Schotland 41 12 3 6-5,4. Oost-dld 3 0 0 3 0 2-6 ■4 I V Jean-Marie Pfaff -pas hersteld van een operatie- verdedigde gisteren weer het doel bij de Belgen - fotoap DUITSE LOTTO HAMBURG - In de Westduit se lotto „7 aus 38" zijn woens dag de volgende getallen ge trokken: 2 3 8 18 19 23 24 reser vegetal 36 SPEL 77 ZARAGOZA - Dankzij een 2-0 zege op Ierland, heeft Spanje zich in een uitstekende uit gangspositie gemanouvreerd voor de eindronde van het Europees kampioenschap. De 45.000 toeschouwers za gen beide doelpunten in de tweede helft vallen. Spanje en Ierland komen uit in groep 7, waarin ook het Nederlands elftal vertoeft. In Zaragoza kwamen beide teams niet tot oogstrelend spel. Het harde werken beheerste de wedstrijd, die vooral span nend was. Tot veel kansen leidde het gezwoeg echter niet. Voor de rust was het duel bik kelhard. De spelers stonden elkaar naar het leven, zonder dat daar door de Russische scheidsrechter daar tegenop trad. De Ierse verdediger Chris Hughton ontsnapte zelfs aan een rode kaart, toen hij Juan José een kopstoot toe diende. Pas na rust kwamen de Spanjaarden wat beter in de wedstrijd, omdat zij wat agressiever gingen spelen. Met name het inzetten van de be kwame Gallego (Real Madrid) voor Victor, was een hoogte punt van strategisch inzicht van bondscoach Munoz. Spanje, dat de gehele wed strijd een veldoverwicht had, kwam wat moeizaam tot sco ren. De openingstreffer, kort na rust door Santilliana ge maakt, kwam tot stand na een afgrijselijk misverstand in de Ierse defensie. Lawrenson en doelman McDonagh keken el kaar aan bij een voorzet van Juan José en die apathische houding werd door de spits van Real Madrid uitgebuit: 1-0, Ierland, dat Liam Brady door een schorsing miste, bleef ook na die treffer beneden de maat en moest gelaten consta teren dat Spapje via de jonge Rincon een minuut voor tijd de 2-0 liet aantekenen. SPANJE - IERLAND 2-0 (0- 0). 51. Santillana 1-0, 90. Cor- dillo 2-0. Scheidsrechter: Boe- tenko (Sov). Toeschouwers: 39.000. Spanje: Arconada., Juan Jo se, Maceda, Bonet en Cama- cho., Victor (Gallego), Senor en Gordillo., Marcos (Rincon), Santillana en Garrasco Ierland: Mcdonagh., Law renson, Martin, o'Leary en Hughton., Whelan (Brendan o'Callaghan), Grealish, Gri mes (Kevin o'Callaghan) en Waddock., Walsh en Staple- ton. De stand in groep 7 is: 1. Spanje 4 3 1 0 7 7-3, 2. Neder land 4 2 1 15 9-3,3. Ierland 5 2 1 2 5 7-7, 4. Malta 3 1 0 2 2 2-8, 6. Ijsland 4 01312-6 Het winnende getal in „Spiel 77" was 84 6 4 013 BERN - De Europese voet balunie (UEFA) heeft Charles Corver aangewezen om de tweede finalewedstrijd in het Uefacup-toernooi tussen Ben fica en Anderlecht in Lissabon te lelden. De KNVB zal vrij dag de grensrechters aanwij zen, die Corver op 18 mei zul len assisteren. De Bulgaar Bogdan Dot- schev treedt in het eerste fina leduel op 4 mei in Brussel als scheidsrechter op. De Roemeen Nicolae Rainea leidt de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De wed strijd gaat tussen Hamburger SV en Juventus en wordt op 25 mei in Athene gespeeld. Gian- franco Menegali uit Italië ten slotte is de arbiter van de fina le van het Europacup 2-toer- nooi (bekerwinnaars), waarin Real Madrid en Aberdeen te genover elkaar staan. Het duel heeft plaats op 11 mei in Go thenburg. LONDEN - Engeland heeft goede uitzichten op de eind ronden van het Europees kampioenschap behouden door een overwinning met 2-0 op 'angsttegenstander' Honga rije met 2-0. Francis opende de score in de 31e minuut. In de 65e minuut maakte Withe er 2-0 van. Er waren 55.000 toe schouwers In het Wembley- stadion. De stand in groep 3 is: 1. En geland 5 3 2 0 8 16- 2, 2. Dene marken 3 2 1 0 5 4- 3,3. Honga rije 3 2 0 1 4 12- 6, 4. Grieken land 4 1 1 2 3 2- 4, 5. Luxem burg 5 00 50 5-25 KOPENHAGEN- In de voorronden van het Europees kampioenschap groep drie heeft Denemarken woensdag avond in Kopenhagen met 1-0 van Griekenland gewonnen. Het enige doelpunt werd in de 77ste minuut gescoord door Soeren Busk. Er waren 33.700 toeschouwers. Door dit resul taat blijft Denemarken volop meetellen. WREXHAM - Jeremy Char les was in Wrexham de matchwinner voor Wales te gen Bulgarije in een wedstrijd voor groep 4. Hij maakte het enige doelpunt van de wed strijd in de tweede helft. De stand in groep 4 is: 1. Wales 3 2 1 0 5 6-4, 2. Noorwegen 3 1113 5-4, 3. Joegoslavië 3 1113 6-7, 4. Bulgarije 3 01212-4 MOSKOU - Sovjet-Unie heeft woensdagmiddag de lei ding genomen in groep 2 van de voorronden van het Euro pees voetbalkampioenschap. In Moskou werd Portugal met 5-0 verslagen. Bij rust was de stand 2-0. Voor 90.000 toeschouwers opende Tsjerenkov de score in de 16e minuut. Het werd in de 40e minuut 2-0 door Rodionov. Na rust (53e) zorgde Demia- nenko voor 3-0. Tien munuten later maakte Tsjerenkov er 4-0 van. Het vijfde doelpunt kwam vier minuten voor tijd op naam van Larionov. De stand in groep 2 is: 1. Sovjet-Unie 2 2 0 0 4 7-0, 2. Portugal 3 2 01 4 4-0,3. Polen 3 1113 5-5, 4. Finland 4 0 13 1 3-8 WIELRENNEN - Een wieler wedstrijd voor beroepsrenners in het Belgische Oostakker over 144 kilometer werd woensdag gewonnen door de Belg Walter Schoonjans voor zijn landgenoot Eric van de Wiele. Leo van Vliet eindigde voor oud-wereldkampioen Freddy Maertens op de derde plaats. De klasseringen van de overige Nederlanders zijn: 9. Fons van Katwijk, 18. Heddy Nieuwdorp, 19. Hans Langerijs, 20. Martin Havik, 29. Gerrie van Gerwen. IJSHOCKEY- In de degrada tieronde van het wereldkam pioenschap in de a-groep zorg de Italië woensdag bijna voor een verrassing. West-Duitsland had de grootste moeite op de vrijwel zekere degradant ach ter zich te laten: 5-4 via de pe riodestand van 1-1, 2-2 en 2-1.

de Stem | 1983 | | pagina 7