Werkweigering in Yuelta Kees Rijvers steil Drukke tijden voor FBO-bestuur Olympisch team staat op scherp reinig kans Ivoor amateurs EB LOTTO EN TOTO Klein blijft toch winnaar Jan Timman [heeft geluk Van Duimen [Scheuring voorkomen Belangrijk duel in Zaragoza et SLIM »urd Modethema: zomer in linnen. Links: linnen look broek 80,- zomershirt 35- Rechts: linnen look broek 75,- zomershirt 26,- ant. j WOENSDAG 27 APRIL 1983 GP Europa formule I geschrapt door Theo Vaessen DESTEMCOMMENTA AR SITTARD - Eigenlijk waren de afscheids woorden van bondscoach Rob Baan het meest interessante deel van het gebeuren in De Baandert. VS geeft hoop op WK niet op A6O| INCH SLIM- uit het vuistje ook met een alloze verrukke- 1e hapjes van ities: verkruimel een M-koek en ver- l'/2 dl (onge- ikopje) magere ire kwark. Wilt u ander smaakje, ar verkiezing de ten of sappen partjes manda- :i ananasblokjes iraspte appel öf bf een halve uit- appel. hten uit blik, let at deze op lichte aat ze goed uit- u wat vloeibare jen. of het diner: itje van V2 hard ietlepels biet en aspte appel. Ot tlepels magere fijngesnipperde n drie eetlepels I met wat citroen- ilaadje sla op de M-koek en daar- likt u bij deze af- sen keer per dag laaltijd van niet alorieën met ma- lieren of kaas en in fruit. :epten voor zo'n vindt u in elk SUIjM. ik dat u voldoen- uw CRUNCH laar ook daarbij ijk de calorieën in en. Koffie en thee mag u onbeperkt leel kunt u er wat in Ook water en bevatten geen dt u daarvan wat duur, doe er dan jels citroensap of 1 in. aan deze regels et deze wonder- Lenny Kuhr" per tot 2 kilo overtol- wijtraken. En wat zonder honger- nder enig gevaar gezondheid. De SLIM-koeken zijn jsdeskundigen uit ledingsstoffen sa- sn zijn dan ook door het Ministe- lezondheid. HU. DE stems; WARSCHAU - De wedstrijd In de formule I-klasse om de I Grote Prijs van Europa Is van I ie agenda afgevoerd. De race, die op 10 juli in Dijon zou wor den gehouden en aanvankelijk I als de „GP van Zwitserland" op de kalender stond, gaat niet door omdat het evenement niet via de televisie wordt uit gezonden. De voorzitter van de FISA, -Jean-Marie Balestre, heeft dit maandag na afloop van het congres van de Internationale Autosportbond in Warschau meegedeeld. SABINANIGO (ANP) - De zevende etappe in de Ronde van Spanje, gewonnen door de Spanjaard Jesus Suarez-Cue- vas, verliep chaotisch. In het parkoers was een zes kilome ter lange tunnel opgenomen, die slecht verlicht was en waarin gebrek aan luchtclrcu- latie heerste. De renners, na de tumultueuze rit van maandag toch al in een slecht humeur, staken de koppen bij elkaar en gaven vervolgens Vuelta-baas Ramon Mandiburu te kennen, dat zij op een dergelijke ma nier de strijd niet voortzetten. Mandiburu ging in eerste instantie niet in op de werk- weigering en gaf na de tunnel voor de tweede keer het start sein. Niemand reageerde. De T26 PAGINA SPORT 1 renners stapten niet op de fiets, waarna een lang gesprek volgde tussen de wedstrijdlei der en een vertegenwoordi ging van de coureurs. Uitein delijk vonden de partijen een merkwaardig compromis. De start van de zevende rit werd opnieuw gegeven na 105 kilo meter en de coureurs werden per auto naar het vertrek ge bracht. Daar aangekomen mocht de Spanjaard Jose-Luis Lopez- Cerron als eerste vertrekken met de voorsprong van bijna vijf minuten, die hij in het eer ste gedeelte had opgebouwd. Het baatte hem niet. Lopez- Cerron veroverde een maxi male winst van tien minuten, maar weerstond op de laatste berg, de col van Serrablo, het ontketende peloton net niet. Een halve kilometer voor de finishlijn werd Lopez-Cerron ingehaald door zijn landge noot Suarez-Cuevas, die de rit won. Marino Lejarreta behield de leiderstrui. In de achtste etappe krijgt Bernard Hinault vandaag de kans zich opnieuw in de lei derstrui te hullen. Er staat na melijk een individuele tijdrit over 38 kilometer, van Sabina- nigo naar Balneario de Panti- cosa, op het programma. De uitslag: 1. Jesus Suarez-Cue- va (Spa) 144 km. in 4.07.15, 2. Juan Fernandez (Spa) z.t., 3. Guido van Calster (Bel) z.t., 4. Guy Janiszews- ki (Bel) z.t., 5. Sabino Angoitia (Spa) z.t., 6. Guy Nulens (Bel) z.t„ 7. Jose-Maria Caroz (Spa) z.t., 8. Fe- derico Echave (Spa) z.t., 9. Rai- mund Dietzen (WD1) z.t., 10. Mari no Lejarreta (Spa) z.t., 11. Bernard Hinault (Fra), 12. Jesus Rodriguez- Magro (Spa), 13. Didi Thurau (WD1), 14. Alvaro Pino (Spa), 15. Heimie Kuiper (Ned), allen in de zelfde tijd als de winnaar, 81. Frits van Bindsbergen (Ned) op 13.42,88. Henri Manders (Ned) z.t. Algemeen klassement: 1. Marino Lejarreta (Spa) 40.13,43, 2. Julian Gorospe (Spa) z.t., 3. Bernard Hi nault (Fra) op 22 sec., 4. Juan Fer nandez (Spa) op 25 sec., 5. Antonio Coll (Spa) op 49 sec., 6. Pedro Mu- noz (Spa) op 50 sec., 7. Eduardo Chozas (Spa) op 57 sec., 8. Faustino Ruperez (spa) op 1.05, 9. Vicente Belda (Spa) op 1.08, 10. Laurent Fignon (Fra) op 1.21, 11. Hennie Kuiper (Ned) op 1.29, 12. Raimund Dietzen (WD1) op 1.45,13. Jesus Ro- driguez-Magro (Spa) op 1.56, 14. Alvaro Pino (Spa) op 2.04,15. Juan- Carlos Alonso (Spa) op 2.16, 78. Henri Manders (Ned) op 41.13, 85. Frits van Bindsbergen (Ned) op 58.47. -4- Van dep Borgt scoort voldoende Van ome sportredactie ZEIST - Het wegsturen van het sectiebestuur betaald voetbal heeft de doorstro- ningsregeling amateur-be- ;aald voetbal danig op de toeht [gezet. De doorstromingsrege- ng stond als punt tien op de llgenda. De vergadering kwam 'tchter niet verder dan punt 0rie. De doorstromingsregeling boet de algemene vergadering letaald voetbal passeren. Om de amateurclubs, RBC en Em- men, gelegenheid te geven [over te stappen, moet er im mers eerst een reglementswij ziging tot stand gebracht wor- iden. Jan Huybregts, secretaris van het betaald voetbal: „Ik [vermoed dat het moeilijk wordt. Het bestuur dat over .deze zaak moet beslissen, is er piet meer. Voor er een nieuw lestuur is, zijn we alweer een pjdje verder. Er is eventueel len mogelijkheid om te ont snappen door de clubs via het oude reglement binnen lood- len". Dat houdt in dat de club, die het betaalde voetbal in wil, minimaal vijftien contract- ipelers moet hebben, kam pioen van Nederland (zater- .ag of zondag) moet zijn, een A-trainer moet contracteren en meer van die zaken, die auwelijks op korte termijn te lealiseren zijn. RBC vreest ian ook terecht, dat het voor de derde keer zijn neus stoot, borgen vergadert de Roosen- laalse hoofdklasser over de si tuatie. Secretaris Pierre Ron- |en: „Ik zie het niet zo zitten, an zuiver persoonlijke me lting, want ik weet niet hoe de tenderen hierover denken". HILVERSUM (ANP) - In de Jagende ronde van het Neder- tends schaakkampioenschap In Hilversum eindigde de met fanning tegemoet geziene 'artij Langeweg - Timman in temise. Timman kwam daar- P>r op een vol punt voor sprong op vier achtervolgers: -angeweg, Ree, Van der Wiel tn Van der Sterren. l'ltslagen negende ronde: Wan der Vliet - Van der Ster- >e_n 0-1, Langeweg - Timman p-O.ö, Van der Wiel - Ree 1-0, Jöhm - Cuijpers 0,5-0,5, Van pneltinga - Ligterink 1-0, Jimmerman - Van Wijgerden K Stand na negen ronden: 1. ptiman 7, 2. Ree, Langeweg, Van der Sterren en Van der Bvlel 6,6. Van Wijgerden 4 plus 1 afgebroken partij, 7. Cuij- 4, 8. Böhm en Van Schel- ,lr-v a 3,5, io. Ligterink 3, 11. Van der Vliet 2,5,12. Timmer- T!an 1,5 plus 1 afgebroken par- Wim Hofkens en Kees van Kooten tijdens de training. - FOTO ANP Van onze sportredactie ZEIST - Bondscoach Rijvers heeft aan twee trainingen voldoende gehad om te con cluderen, dat een aantal voetballers de vriendschap pelijke wedstrijd tegen Zweden „optimaal willen gebruiken". Dat Is maar goed ook, want „zonder spanning van op leven en dood" wil Rijvers verschil lende kandidaten voor het laatst een test laten afleg gen. „Een jongen als Van der Gijp moet nu toch wel wat laten zien", zei de keuzeheer gisteren. „Straks tegen IJs land (9 september) moet hij er zijn. Wie nu doorbreekt, is er. Dat geldt ook voor Ver meulen en Koolhof". Rijvers heeft de drie aan vallers een ultimatum ge steld. „De beperkte keuze mogelijkheid voorin staat in schrille tegenstelling met de overvloed aan kandidaten die ik achter en op het mid denveld heb", stelde hij. „Het merkwaardige is dat ik bij de jongere generatie wel kan kiezen. In het zoge noemde Mexico-team heb ik zes tot acht aanvallers en ontbreekt het weer aan mankracht achter in het centrum. Een duidelijke verklaring voor dat ver schijnsel heb ik niet. Ik kan slechts gissen". Rijvers achtte de geringe concurrentie die Van der Gijp in zijn club Lokeren als rechterspits ondervindt be paald geen stimulans om eens het vuur uit de sloffen te lopen. Van nature geen werker moet de vroegere Sparta-speler het van het briljante moment hebben. „Het Feyenoord van dit sei zoen zou een goede ploeg voor hem zijn", meende Rij vers. „Daar zou hij wel moe ten werken. Ook als het vandaag tegenvalt, blijf Ik hem, Koolhof en Vermeulen bij hun clubs volgen. Kool hof speelt momenteel erg slecht. Ik ben ervan over tuigd, dat hij meer waard is, dan wat hij de laatste maan den heeft laten zien". Het Zweedse voetbalelftal mag zich momenteel sterker wanen dan de wereldkam pioen. De tegenstander van Nederland in de vriendsch appelijke wedstrijd van vandaag in Utrecht staat er in de voorronden van het toernooi om het Europees Kampioenschap immers be ter voor dan Italië. In groep vijf neemt Zwe den achter Roemenië (zeven punten uit vier wedstrijden) en Tsjechoslowakije (vier uit drie) de derde plaats in met drie punten uit drie duels. Een plaatsje hoger toch dan Italië, dat na drie machteloze gelijke spelen vorige week de Tifosi tot wanhoop bracht door met 0-1 van Roemenië te verlie zen. Voor Zweden, dat in de selectie zes spelers van IFK Göteborg telt, is het duel in het stadion Nieuw Galgen waard een 'tussenstation' voor de duels tegen Cyprus (15 mei), Italië (26 mei) en Roemenië (9 juni). Nederland, dat na de vriendschappelijke ontmoe ting met Zweden IJsland (7 september) en Ierland (12 oktober) treft, heeft in de voetbalgeschiedenis zeven tien keer tegen de Scandina- viërs in het veld gestaan. De balans is net positief: Oranje won acht keer, speelde drie keer gelijk en verloor zes keer. Doordat die nederla gen verschillende keren wat fors uitvielen, is het doelsal do negatief: 33-37. Het meest pijnlijk was wel het verlies in mei 1954, toen Nederland met een 6-1 nederlaag de grasmat in Stockholm moest verlaten. Het laatste treffen tussen beide landen dateert van september 1974. Nederland won die keer, eveneens in de Zweedse hoofdstad, met 5-1. Jan Huybregts, de secre taris betaald voetbal, ver wacht 15.000 toeschouwers bij de wedstrijd, die het Ne derlands elftal vandaag in Utrecht speelt tegen Zwe den. Volgens Huybregts wa ren ruim een etmaal voor het duel 5000 kaarten ver kocht. De KNVB heeft de entree gelden voor deze vriendsch appelijke wedstrijd in Nieuw Galgenwaard 'gema tigd'. Voor de duurste plaats moet 35 gulden worden neergelegd, staanplaatsen kosten tien gulden. ZANDVOORT (ANP) - Boet van Duimen neemt zaterdag deel aan de 1000 kilometer-ra ce van Zandvoort De motor coureur uit Ammerzoden valt in voor Dirk Brand, die afge lopen maandag wegens een sleutelbeenbreuk moest afzeg gen. Van Duimen vormt een combinatie met Henk van de Mark sectiebestuur betaald voetbal is maandagavond terecht ge duveld Vijftien april werd door de clubs met een overgrote eerderheid een motie van afkeuring aangenomen. Voor het en nog zittende sectiebestuur kon het niet duidelijker gemaakt _3raen Desondanks meende het sectiebestuur er van alles aan Dat uten doen cle motie uit handen van de oppositie te slaan, plukte bijna, omdat sectievoorzitter Eric Vilé in zijn laatste op- ™6n handig gebruik maakte van de verdeeldheid onder de uos. Een eventuele overwinning van Eric Vilé had de chaos per compleet gemaakt. Want het sectiebestuur was dan te- rover een volstrekt onbestuurbare vergadering komen te zit- Ldeel van de clubs, op zijn minst twintig, was de motie im- ers trouw gebleven. De vertrouwensrelatie was daarom onher- «a w Het 9ev0|9 was geweest dat de algemene vergadering paid voetbal onder dit sectiebestuur nooit meer aan het ne- F> van besluiten was toegekomen. Dat had het betaald voetbal B meer schade toegebracht en het had wellicht kunnen leiden m. ®.n scheuring in de bedrijfstak, die toch al moeite heeft orn. ffioofwaardig over te komen. Baan zat gisteravond in Sittard voor de laatste maal op de bank als verantwoordelijke coach van Jong Oranje. Terecht had hij zich veel voorgesteld van de acties die het tweede Oranje-team voor 5000 toeschouwers zou opvoeren. Achteraf moest Baan helaas constateren dat het opnieuw een tegenvaller was, hetgeen zijn zoveelste team er tegen Jong Zweden van terecht bracht. Op het nippertje (vier minuten voor het einde) redde invaller Guus van de Borgt de eer voor Nederland. Toen scoorde hij de gelijkmakende treffer (1-1) en daarmee was hij de enige aanvaller van Jong Oranje, die in deze vriendschappelijk interland een voldoende behaal de. helft durfden men meer en men kreeg zowaar de over hand. Nadat doelman Nico Hanssen was vervangen door Rik Laurs brak een, welis waar korte, periode aan, dat Guus van de Borgt de aan dacht van de Zweedse defensie vroeg. Hij knalde eerst tegen de doelman op vanaf enkele meters, zag vervolgens hoe aan de andere kant Larsson een knappe solo met de ope ningstreffer bekroonde (0-1) om daarna weer twee goede kansen op rij te missen. Uit eindelijk was het dan toch een keer raak en het leverde Jong Oranje op de valreep een ge lijkspel op: 1-1. De opstellingen: Jong Oranje: Hanssen (Lauers), Maassen, Eleveld, Verrips, Van Aerle (Snoei), Roord, Hoekstra, Evers (Blind), Gaasbeek, Kieft en De Wit (Van der Borgt). Jong Zweden: Ansersson, Henricssen, Kullberg, Uhl- beck, Zeibrand, Holmberg, Thomas Bergmann, Sven Bergmann, Pettersson, Lars son en Rosen (Olsson). Rob Baan gaf toe dat hij in al die jaren, dat hij verant woordelijk was voor Jong Oranje, weinig tot niets heeft bereikt. „Misschien dat we er in geslaagd zijn nieuw talent op te sporen, maar je kunt niet zeggen dat er een nieuwe Ne derlands elftal klaar staat, de opzet toch van Jong Oranje. Het grote manco van tegen woordig is dat veel voetballers denken, dat ze een goede wed strijd spelen als ze heel lang de bal bij zich kunnen houden en op z'n minst één tegenstander kunnen passeren. Men heeft vandaag weer eens kunnen zien dat dit een misvatting is". Met welke uitspraak Rob Baan precies het probleem blootlegde, waardoor Jong Oranje een 0-1 achterstand te gen de Zweden opliep. Het was aar\ Nederlandse zijde vaak 'ieder voor zich' en 'bekijk het maar'. Vandaar dat de ver sterkte Zweedse verdediging in de eerste helft gemakkelijk de aanvallende acties van Ne derland kon onderbreken en zich vervolgens op de counter kon concentreren. Gelukkig voor Orarye deden Eleveld en Maessen het achterin uitste kend, want met Lars Larsson en spelverdeler Thomas Berg man hadden de Zweden twee technisch knappe en gevaar lijke voetballers, die de man dekkers van Jong Oranje han denvol werk bezorgden. Zij zullen op niet al te lange ter mijn ongetwijfeld in het Zweedse elftal hun plaats krijgen. Was de eerste helft van Jong Oranje schrikbarend zwak en zonder een enkele verrassende actie, waarbij ook Anne Evers, de enige eerste divisiespeler in dit team, niet kon opvallen, in de tweede NEW YORK (ANP) - De voet balbond van de Verenigde Staten heeft de hoop op de or ganisatie van het wereldkam pioenschap in 1986 niet opge geven. In een telegram werd de wereldvoetbalbond (FIFA) dringend verzocht alsnog een inspectietocht naar Amerika te maken. Vorige week zag de FIFA af van een bezoek aan de Verenigde Staten en Canada en kwam min of meer vast te staan dat het wereldkam pioenschap net als in 1970 in Mexico gehouden wordt. Illlllllllllllllllllllllllll ZEIST/BREDA - De FBO zal alles in het werk stel len om het betaald voetbal zo snel mogelijk aan een nieuw bestuur te helpen. Wellicht eind volgende week zullen de vijf kandidaten reeds gepresenteerd kunnen worden. Het is de bedoeling Cor van Rijn (Sparta), Ton Harmsen (Ajax), Henk Hut (Haar lem), Jeu Sprengers (FC VVV) en Maarten Eibrink (PEC Zwolle) achter de sinds gisteren vrijwel lege bestuurstafel te krijgen. De kandidaten moeten zich gesteund weten door minimaal vijf clubs. 2HE Cor van Rijn kan dan reke nen op de voorzittershamer. Voornaamste taak van het nieuwe bestuur zal zijn de clubs uit het betaalde voetbal weer op één lijn te krijgen. Jeu Sprengers van FC VVV is daarom aangezocht de breuk in de eerste divisie te lijmen. Sprengers maakte maandag avond de nodige indruk door zeven clubs uit de eerste divi sie achter de motie te houden. Alleen SC Cambuur, Heracles en FC Den Haag zwaaiden om en schaarden zich bij de zes clubs, die reeds vijftien april tijdens de FBO-vergadering kenbaar gemaakt hadden geen heil te zien in het wegsturen van het sectiebestuur. De verdeeldheid in de eerste divisie is overigens wel begrij pelijk. Bang voor het te lang uitblijven, of zelfs wegvallen, van de overheidssteun, werd snel berekend, dat het wel eens heel moeilijk kan worden om het hoofd boven water te houden. Aangewakkerd door de aanwezigheid van BBI- man Martin van Rooyen, die in zijn pleidooi voor het sectie bestuur in feite aangaf dat het BBI meer richting overheid dan betaald voetbal kijkt, werd het stormpje in de eerste divisie een heuse storm. Van daar dat de verontruste eerste divisieclubs na afloop van de chaotische vergadering de koppen nog eens bijeen staken. Ondanks het feit dat NEC- voorzitter Henk Bergamin als woordvoerder van de clubs bij herhaling had aangegeven, dat het niet de bedoeling was de liga in een stroomversnel ling te plaatsen en een aantal clubs af te laten vloeien. Het maakte echter niet genoeg in druk om de eerste divisie ge rust te stellen. „Het behandelen van het rapport, waarover nu niet ge sproken is, in de Tweede Ka mer", verwoordt FC Den Bosch-penningmeester Bech- told de onrust, „zal niet, zoals de bedoeling was, In mei plaats vinden. Wellicht pas in het najaar. En dan is de com petitie alweer een eind op gang. Dan kunnen heel wat clubs wel eens in liquiditeits problemen komen". FBO-directeur Gerard Sla ger meent echter dat het niet zover zal komen. „De overheid gaat niet weg", suste hij al meerdere malen, „de over heidssteun is niet gekoppeld aan personen, maar aan voor waarden. De overheid steunt eigenlijk niet de clubs, niet het betaald voetbal, maar stelt mensen in de gelegenheid naar betaald voetbal te gaan kijken. En dat is als een maatschap pelijk gebeuren aanvaardt". En tegenover de angst van een aantal eerste divisieclubs, dat het geld te lang op zich zal la ten wachten, stelt Gerard Sla ger: „Er is nog een vereve ningsfonds. Dat moet nog ge vuld worden en daarna ver deeld worden. Dat gaat om twee miljoen. Dat is in het verhaal '82-'83 verwerkt. Maar het is inderdaad zaak zo snel mogelijk de onderhandelingen met de externe geldgevers te heropenen. Er mag weinig tijd verloren gaan". Het nieuwe sectiebestuur betaald voetbal zal zich met een na de aanstelling gaan buigen over het invullen van het vereveningsfonds en het vergoedingensysteem. In de ogen van de overheid, die pas na het weekeinde, als staatsse cretaris Van der Reijden van WVC terug is op zijn post, commentaar zal leveren, ove rigens details in het gezond- makingsproces, waarin tot nu toe nog ruimte is voor alle in leven zijnde clubs. MIDLOTTO 15A eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 2 winnaars, die ieder een bruto bedrag van 150.000 gulden ontvangen; derde prijs: 85 winnaars, die ieder bruto 2274,40 gulden ontvangen; vierde prijs: 4771 winnaars, uitkering 40,50 gulden; vijfde prijs: 69.337 winnaars, uitkering vijf gulden. LOTTO 16 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs; 1 winnaar, die bru to 300.000 gulden ontvangt; derde prijs: 81 winnaars, die ieder bruto 4937 gulden ontvangen; vierde prijs: 5077 win naars, uitkering 78,70 gulden; vijfde prijs: 78.881 winnaars, uitkering vijf gulden. TOTO 16 eerste prijs: geen winnaar; tweede prijs: 4 winnaars, die ieder bruto 12.094,10 gulden ontvangen; derde prijs: 57 win naars, die bruto ieder 1608,10 gulden ontvangen. TOTO GELIJK 16 eerste prijs: 1 winnaar, die bruto 4815,20 gulden ontvangt; tweede prijs: 2 winnaars, uitkering 401,20 gulden; derde prijs: 65 winnaars, uitkering 61,70 gulden; vierde prijs: 1568 winnaars, uitkering vier gulden. RIMNICU VILCEA (ANP) - Met meer zelfverzekerdheid dan hem lief was, kondigde bondscoach Ger Blok 'het uur van de waarheid' aan voor zijn Olympisch voetbalelftal. Vandaag speelt het team van Blok de eerste wedstrijd uit de Europese voorronde van het Olympisch voetbaltoernooi. In poule C treedt Nederland in' Rimnicu Vilcea aan tegen Roemenië. Joegoslavië en Ita lië zijn de andere tegenstan ders uit de groep. „Het kinderspel is achter de rug. Dat waren de kwalifica tieduels tegen Liechtenstein per slot van rekening. Roeme nië heeft twintig jaar ervaring met Olympisch voetbal. Wij houden er ons pas veertien maanden serieus mee bezig. Dat mag je als een nadelig verschil aanmerken", zei Ger Blok in zijn inleiding voor de wedstrijd tegen Roemenië. De constatering, dat het Roemeens Olympisch elftal bij de nederlaag in Joegoslavië (1- 4) aangetoond had over weinig echte kwaliteit te beschikken, wenste Blok niet te bevestigen. „Laten we ten eerste de zaken beschouwen tegen de achter- gond van ons eigen voetbal. Die is niet florissant. Het Roe meense A-elftal leidt daaren tegen in een EK-groep door onder andere wereldkampioen Italië te verslaan. Universita- tea Craiova haalde de halve finale van het UEFA-beker toernooi. Dat oogt wel even anders dan de Nederlandse verrichtingen in het Europese voetbal", aldus de technische man achter het Olympisch project. De Roemeense voetbalbond wil de Olympische zaken ook wat serieuzer aanpakken, zo lijkt het. Blok: „Drie spelers van de nationale A-selectie (Ciertu, Barbalescu en Irines- co) zijn naar het Olympisch team overgeheveld. Verder ontvingen wij het verzoek van de Roemenen toestemming te geven twee andere A-spelers ZARAGOZA (ANP) - Span je en Ierland spelen vandaag in Zaragoza een uiterst be langrijk kwalificatieduel voor het toernooi om het Europese voetbalkampioenschap in groep zeven, waarin ook Ne derland uitkomt. Indien de Spanjaarden zegevieren, ne men zij twee punten voor sprong op Oranje en Ierland, die beide vijf punten hebben uit vier duels. In november vorig jaar speelden Ierland en Spanje in Dublin gelijk met 3-3. In te genstelling tot die wedstrijd heeft de Ierse coach Eoin Hand niet de beschikking over spel verdeler Liam Brady, die is geschorst. Kevin Moran en Michael Robinson zijn wegens blessures ook niet inzetbaar. Daar staat tegenover, dat Hand wei kan rekenen op de talenten Ronny Whelan en Gary Waddock, die in novem ber niet van de partij waren. Gerry Daly heeft de ondank bare taak op zich gekregen Brady in Zaragoza te doen vergeten. De vermoedelijke opstellin gen zijn: Spanje: Arconada, Juan Jose, Bonet, Maceda, Camacho, Vic tor, Senor, Gordillo, Marcos, Santillana en Carrasco. Ierland: Peyton, Devine. o'Leary, Lawrenson, Hughton, Daly, Whelan, Grealish, Wad dock, Stapleton en Walsh. Louis van Gaal; debuut. - FOTOANF alsnog aan de Olympische se lectie toe te voegen. Hun na men waren echter niet bij de tweeëntwintig, die tien dagen geleden bij de UEFA binnen moesten zijn. Wij hebben dan ook geen toestemming ver leend". De voorbereiding van het Nederlands Olympisch elftal was er een van haastwerk. Toen in januari van dit jaar kwam vast te staan, dat be roepsvoetballers in ieder geval aan de voorronden van het Olympisch toernooi mochten deelnemen, had Blok net een jaar van training en wedstrij den met een groep van ama teurs en 'koelkastprofs' achter de rug. Het roer kon honderd tachtig graden om en de betere spelers uit de vaderlandse voetbalcompetities konden aan het werk. Blok heeft zijn selectie voor de wedstrijd tegen Roemenië echter ook vastgesteld met een scherp oog op de mentaliteit van de spelers. Blok: „Wat is nou kwaliteit? Aansprekende namen? Dat is vooral een zaak van karakter. Van wilskracht. Deze jongens willen, hoewel ze er geen cent voor ontvangen, allemaal tot het uiterste gaan. Na de teleurstellende oefenpe riode zijn er zelfs spelers ge weest die verzocht hebben om extra trainingen. Het ploeg- verband moest aangescherpt worden. Dat zijn goede initia tieven, die normaal gesproken resultaat moeten opleveren". De opstelling van het Ne derlands Olympisch elftal: Van Ede, Woudsma, Drost, Van Dord, Van Tiggelen, Su- vrijn, Wouters, Koevernians, Van Gaal, Van den Berg en Holverda. Scheidsrechter is de Oostenrijker Matthias. Van onze sportredactie HEERENVEEN - Dries Klein uit Ter Apel blijft toch winnaaar van de ronde van Zuid-Fries land. Hoewel uit persfo to's blijkt dat niet hij, maar Henk van Weers uit Den Haag als eerste over de streep ging, kan de uitslag niet worden gewijzigd. „Tot een half uur na de wedstrijd kan protest worden aangetekend te gen de uitslag", verklaar de KNWU-functionaris Nuyten gisteren. „De ju ry beraadt zich vervol gens over het protest en die uitspraak is defini tief. Daaraan kan niets veranderd worden".

de Stem | 1983 | | pagina 7