Boetiekgalerij langs jacht haven Breskens er KMS'" V oorwaar delij k, boete en ontzegging voor man uit Breskens Echtpaar Van de Lijke-De Blaay 60 jaar getrouwd Ere-medaille voor mevrouw Groenewold 1 K( )RT MIDDEN" -ZEEUWS Tijdens feest winkeliers op 2 juli Weekmarkt op proef in Cadzand-Bad tijdens zomer NA ZEELAND 3 VAN ZEELAND olitierapport I Kt- - Aardenburg wuift W, Klooté uit I CADZAND-BAD - Dit so- merseizoen zal op het plein voor de winkelgalerij in Cadzand-Bad, een proef worden gehouden met een weekmarkt voor toeristen. OOSTBURG - Als onderdeel van de viering van het 50-jarig bestaan van de Oostburgse winkeliersvereniging wordt zaterdag 2 juli op de Markt een openluchtgalerie ingericht. Bouw nieuwe bolbaan IJzendijke van start Zeeuwse lts- docenten lopen stage Veel publiek op avond over Israel Ondernemers stappen in plan gemeente Uitgaan in Zeeland Plaatselijk nieuws Aardenburg Breskens Hoofdplaat Sint-Kruis T18 PAGINA ZEELAND 4 esluit en kraakte J le kanten. VanAaJ ieuwe berekenimJ wil aantonen. een verzelfstandig» e Schelde betreft V nu naar uit dat het al it surséance komt lè.l RSV) en dat de over I groot-aandeelhoud,! van een stichting, die( en in handen heeft vul IS, inclusief Gieterij nontage. Van Aarder:, van de Kamer het t|,i elijk verzoek zo'n r®.! >or te zetten en voorgoed! zien van een fai%| ran De Schelde, om y;-,| e positie in mei een| zelfstandig bedrijf «l te zetten. Aardenne zei niet naai lillissement te streven,! de laatste beslissing ljh| hangen van de kwestil le capaciteit van de /erf (al dan niet 600 ol| tslagen dit jaar). Morsel minister daar de Karr»| lering over verschaffen! 'BURG - Op de kruislnjl iestraat en Trageldams| rachtauto bestuurd <j V. uit Aardenhr s over de weg komen k] nadat hij een persona n had geramd. Dit le toen hij uit de richti jndijke kwam en hem rijdende persona bestuurd door J.J.R. gfl aurg, links af wilde sluif oest wachten op een la gger. Hierbij sloeg de m an R. af, waardoor c verder kon rijden. V. 1 le de auto nog te ontn doch dit lukte niet, II anenauto werd gel) ield. TBURG - Op de parket s nabij sporthal de Vear| is een personanauto 1) d door M. van L. tens, bij het achteruitnj| egen een vrachtauto, bi d door A.J. de N. uitC gereden. Er was materiel hade aan beide voertiil NEUZEN - De Terneittl p.A.S. die maaniafl d zijn auto had gepH'| 1 in de Herman Heijer- jsstraat, constate lagmorgen dat de vi«| len van zijn auto vw gesneden. .MSLAG - De bestuui een personenauto, mej» w V. de G. uit ZaamsM e, toen zij dinsdagmorj» de Polderstraat raed,i<i ïaar tas halen, waarbij cbaar de aandacht over Ir ,ir verloor. Zij belanddej jerm en kwam, doorj® ir te snel om te gooien d® hek in een weiland r it. De auto werd g®, ïield, de bestuurster bieaj edeerd. lÉpl Openlucht galerie in Oostburg Van onze correspondent AARDENBURG - Vrij dagmiddag neemt de ge meente Aardenburg offi cieel afscheid van W.C. Klooté, die per 1 mei en na ruim 42 jaren overheids dienst, de gemeentesecre tarie van Aardenburg ver laat om gebruik te maken van de VUT-regeling. Naast familieleden zullen ook de gemeenteraad, het scretariepersoneel en en kele oud-gedienden van de secretarie dit afscheid bij wonen. De heer Klooté kwam na zijn HBS-tijd in augustus 1940 op de gemeenterese- cretarie van de toenmalige gemeente Sint-Kruis en kwam er in de leer bij J. Paridaen, die later op de secretarie van Aardenburg opnieuw zijn chef zou wor den. Op 1 april 1941 ging de heer Klooté over naar de gemeente Aardenburg als gevolg van de opheffing van de gemeente Sint- kruis. Hij bleef er werk zaam tot augustus 1941, toen hij hoofd werd van de distributiedienst in Aar denburg. Dat bleef hij tot de beschieting van Aar denburg in september/ok tober 1944. Na de bevrij ding van Aardenburg 19 oktober van dat jaar ging de heer Klooté als vrijwil liger in militaire dienst. Eind 1946 was hij werk zaam op het streekbureau voor de wederopbouw in Oostburg en 1 februari 1948 kwam hij terug bij de gemeente Aardenburg. Daar „beheerde" hij jaren lang de afdeling bevolking en militaire zaken, jacht en visserij en tal van andere zaken. Hij was de laatste jaren ook ambtenaar van de burgerlijke stand en lo co-secretaris. Als sinds 1955 is hij be stuurslid van de Aarden- burgse Voetbal Club, sinds 1975 voorzitter. Daarnaast is hij steeds actief geweest bij de wielerevenementen en voor de luchtbuksschut tersclub De Missers. - foto de stem/c Van een onzer verslaggevers I De weekmarkt is voortge- I komen uit de al jaren bestaan- I de toeristenmarkt te Cadzand- I Bad, een soort veredelde rom- I melmarkt waarop in theorie I de ambulante handel geen I standplaats kon innemen. In I de praktijk gebeurde dat ech- I ter wel, en in zo grote mate dat I het Oostburgse gemeentebe- I stuur de feitelijk gegroeide si- I tuatie wil gaan legaliseren. Binnenkort zal de gemeen- I teraad dan ook worden voor- I gesteld een weekmarkt in te I stellen voor de proefperiode I van 1 juni tot 30 september. Middenstandswethouder J. I rhomaes lanceerde het plan •gisteren tijdens een bespre- king met de winkeliers te Cad- I zand-Bad. Deze staan in eerste lnstantie niet afwijzend tegen- |CVer Bet idee van een week- Ijharkt, maar behouden zich net recht voor om na afloop I an de proefperiode een defi nitief oordeel uit te spreken Ver een eventuele voortzet- I .S markt zal waar schijnlijk op maandag of dins- t uag worden gehouden. Amateurkunstenaars uit heel Zeeuwsch-Vlaande ren kunnen dan het publiek tonen waarmee ze bezig zijn. Iedereen die kunst in de meest ruime zin van het woord beoefent, kan zich aanmel den", zegt kunstschilder J. Kollaard, die de organisatie van het gebeuren op zich heeft genomen. „Het gaat daarbij echt niet enkel om mensen die met beeldende kunst bezig zijn, maar ook om muzikan ten, toneelspelers, cabaretiers, zangkoren enz.". Deelname is gratis en de or ganisatie zorgt voor kramen en een muziekinstallatie. De galerie is overigens uitsluitend bedoeld voor „kunstenaars", (Kollaard: „van 8 tot 80"), en niet voor mensen die zich met oude ambachten bezighouden. „Want die zijn de laatste jaren al genoeg aan bod geweest", vindt de organisator. „We wil len ons deze keer echt richten op mensen die creatief bezig zijn, maar nog niet de moge lijkheid hebben gehad met hun werk naar buiten te tre den". Wie wil deelnemen moet voor 15 mei contact opnemen met Kollaard (telefoon 01170-2038). Van de kunste naars wordt wel verwacht dat ze tijdens de galerie ook een demonstratie van hun kunnen zullen geven aan het publiek. Mocht het op de bewuste za terdag slecht weer zijn, dan verschuift de kunstmarkt naar augustus, en vindt dan waarschijnlijk plaats in de week dat de „24 uur van Oost burg" wordt gehouden. Van onze correspondent IJZENDIJKE - Afgelopen za terdag zijn leden van de boil- club Molenzicht te IJzendijke gestart met de werkzaamhe den voor de bouw van een overdekte bolbaan achter de molen. De gemeente Oostburg heeft onlangs 15.000 beschik baar gesteld om dit te realise ren. Het bestuur van de bolclub is bezig via een werklozenpro- ject extra mankracht in de schakelen. Voornamelijk werklozen uit IJzendijke zou den dan bij de bouw kunnen worden ingeschakelkd, puur op vrijwillige basis. Zij zijn echter nog afhanke lijk van toestemming van de hen uitbetalende instanties, zoals GAK of Sociaal Fonds. Hoe lang de bouw zal duren, is nog niet bekend. Het geheel zal verder worden vervaar digd dor zelfwerkzaamheid van de leden. GOES - Het onlangs opgerich te Contactcentrum Onderwij s- Arbeid in Zeeland (COA) heeft een korte stage op touw gezet voor docenten van het lager technisch onderwijs. Tachtig docenten uit heel Zeeland doet er aan mee. Het is de bedoeling dat ze het Zeeuws bedrijfsleven indui ken om hun kennis op te fris sen. MIDDELBURG - „Alcoholverslaving wordt over het al gemeen veel gemakkelijker geaccepteerd dan verslaving aan drugs. Aan delicten die gepleegd worden onder in vloed van alcohol wordt dan ook veel te licht getild. Wel nu, daar doe ik niet aan mee", aldus officier van justitie mr. van Marion in zijn requisitoir tegen een aantal alco holdelinquenten die, behalve voor het rijden onder in vloed, terecht moesten staan voor het plegen van mis drijven in beschonken toestand. Een van hen was de 24-jari- ge P.R. uit Breskens. In okto ber en november was de man rijdend in zijn auto (door Oostburg en Breskens) aange houden met alcoholpromilla ges van respectievelijk 1.73 en 1.51. Bovendien had hij in no vember in Groede tot twee maal toe (nadat hij had ge dronken) diefstallen gepleegd, en in december was hij na ca fébezoek het huis van een vriendin binnengedrongen, omdat hij zo'n slaap had. R. Werd veroordeeld tot een boe te van 400 gulden, 2 weken voorwaardelijk en 9 maanden ontzegging, waarvan 3 maan den voorwaardelijk. Een „incidentele alcoholuit spatting" had de 27-jarige F.S. uit Terneuzen in juni ertoe ge bracht „even gebruik te ma ken" van een auto van een ga ragebedrijf in Axel. Het be drijf alarmeerde de politie, en na aanhouding bleek S. dron ken (1.52). Hij werd veroor deeld tot een boete van 750 gulden en 6 maanden voor waardelijke rijontzegging. Een boete van 1200 gulden, 2 weken voorwaardelijk en 9 maanden niet rijden, was de rekening die politierechter Verstegen presenteerde aan de 39-jarige H.S. uit Sluis. S. Had dit te danken aan het feit dat hij op 25 juni in zijn woon plaats had rondgereden met een alcoholpromillage van 2.23. Een boete van 1000 gulden, 2 weken voorwaardelijk en 9 maanden ontzegging waarvan 5 voorwaarelijk, kreeg de 50- jarige J.H. uit Hoek opgelegd. Hij was in kennelijke staat achter het stuur van zijn auto aangetroffen, en weigerde vervolgens de bloedproef. De 19-jarige E. de P. uit Water landkerkje was op 1 augustus met zijn bromfiets in Oost burg de dijk afgereden, nadat hij daar een sanitaire stop had gemaakt. Toen bleek dat P. te veel bier in zijn lichaam had, en wel tot een alcoholpromil lage van 2.30. De P. mag 5 maanden niet rijden en houdt met een proeftijd van 2 jaar een boete van 1000 gulden te goed. De 25-jarige Terneuzenaar B.B. komt binnen zin proeftijd opnieuw in Middelburg te recht, omdat hij ondanks een rijverbod toch zijn auto had bestuurd. Hij kreeg conform de eis de gebruikelijke 2 we ken gevangenisstraf opgelegd. Van onze correspondente MIDDELBURG - Ruim 250 mensen bezochten deze week een door minstens 5 mensen van de Middelburgse politie bewaakte Israel-avond, ter gelegenheid van de 35-jarige onafhankelijkheid van de staat Israel in de Middelburg se schouwburg. De extra be- waling werd nodig geacht door de aanwezigheid van Is raels ambassadeur in Neder land J. Nechushtan. Drs. Eversdijk, vice-voor- zitter van de Tweedekamerfr actie van het CDA, riep in zijn toespraak op tot waakzaam heid tegen het opkomend fas cisme en rassisme. „Minderhe den in ons land stuiten op steeds meer vijandschap en onbehagen. Een gevoel dat kiezers in 1982 betoonden, toen in de Tweede Kamer een re presentant van dit gedachte goed werd gekozen. Waak zaamheid is dus geboden", al dus Eversdijk. Volgens de CDA-politicus moet er met een zekere terug houdendheid worden aange keken tegen de huidige poli tiek van Israel. Eversdijk: „Daarbij gaat het er niet om, dat alles wat Israel doet moet worden goed gepraat, maar Westerse Christenen hebben nogal eens de neiging een ver manend vingertje uit te steken tegen bepaalde zaken van de Israëlische regering, die niet door de beugel kunnen. En dat, terwijl Israel, zeker na Ausch witz recht heeft op onze soli dariteit. KNVB-scheidsrechter Frans Derks uit Breda, hield een persoonlijk praatje over zijn relatie tot Israel. Ambassadeur Nechushtan ging in een korte toespraak in op de geschiedenis van het Joodse volk en de staat Israel. „We zijn een laatste generatie van slavernij en een eerste ge neratie van verlossing. Het was voor ons altijd winnen of vergaan. Nu willen we onze onafhankelijkheid behouden en trots zijn op onze erfenis", aldus de ambassadeur. Tot slot sprak burgemeester Wolters van Middelburg over het Israel-comité Nederland in de provincie Zeeland, de or ganisator van deze avond. ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiHiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuii| 1 Het diamanten paar onder de ereboog - foto de stem/ corj de boer Van onze correspondent I BRESKENS -Het was giste- ren feest in het dienstencen- trum voor ouderen Godertijt aan de Van Zuylenstraat te 1 Breskens. Daar vierde het E echtpaar J. van de Lijke-De E Blaay het diamanten huwe- E lijksfeest. De heer Van de Lijke, gebo- E ren te Cadzand, is 84 jaar en E geniet evenals zijn echtge- E note die vijf jaar jonger is, nog een goede gezondheid. Zijn eerste werkzaamheden 5 verrichtte hij als landarbei- E der op een boerderij in de E omgeving van Retranche- E ment. Na zijn huwelijk vestigde hij zich in Breskens en werd S vrachtwagenchauffeur bij een bouwonderneming. Het echtpaar woont nu zo'n vijf- tien jaar in Goedertijt. Daar 5 zijn zij dan ook meestal te E vinden, al gaat de heer Van de Lijke steevast in het weekeinde naar café 't Zon- neke in Breskens om een boompje te kaarten. Te voet, want hoewel hij nog wel kan fietsen, waagt hij zich daar aan niet meer. Mevrouw Van de Lijek brengt haar vele vrije tijd door met veelal handwer ken. Ze breit zowat voor de hele familie sokken en is verder nog actief in een zangkoor. Die zangvereni ging voor ouderen, bestaan de uit zo'n zestig leden, bracht dan ook gistermid dag, voordat de eigenlijke receptie begon, het diamen- ten paar een zanghulde. Het echtpaar Van de Lijke heeft twee kinderen, vijf klein- en drie achterklein kinderen. Namens het ge meentebestuur van Oost burg was het wethouder J. Vergouwe die kwam felici teren. Verder waren er ge lukstelegrammen namens het provinciaal bestuur en van de koningin. ihiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiË Van een onzer verslaggevers GOES - Mevrouw C.P. Groenewold-de Lange te Goes is gisteren onderscheiden met de gou den ere-medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester mr. W. Blan ken speldde haar de versierselen op tijdens een bijeenkomst in restaurant de Meerkoet in Wolphaartsdijk. Mevrouw Groenewold, die op 4 mei aanstaande met pensioen gaat is ruim 37 jaar in de gezondheidszorg werkzaam, laatstelijk als districts-verpleegkundige bij het Zeeuwse Kruis. Vooral voor de Jeugd gezondheids Zorg in Zeeland heeft zij zich ingezet. Veel moeders zul len haar dankbaar zijn voor de wijze waarop zij zich van haar voorlichtende taak heeft gekweten. Mevrouw Groenewold-de Lange met haar konink lijke onderscheiding foto willem mieras Van een onzer verslaggevers BRESKENS - Een aantal on dernemers uit Breskens stapt in het door de gemeente Oost burg aangedragen plan om bij de plaatselijke jachthaven een boetiekgalerij te beginnen. Mits toestemming wordt ge kregen van Rijkswaterstaat, zal nog deze zomer op enigs zins provisorische wijze met de activiteiten worden begon nen. Dit is het resultaat van een gesprek dat gisteren is ge voerd tussen burgemeester C. Spijkerboer en wethouder J. Thomaes namens de gemeente en een groep Breskense onder nemers. Vooruitlopend op het defini tieve bestemmingsplan Wa terfront zal het bedrijfsleven de mogelijkheid worden gebo- den om tijdens een proefperio de van maximaal twee seizoe nen te onderzoeken of een winkelcentrum bij de jachtha ven rendabel is. Dit kan op goedkope wijze gebeuren, om dat de betrokken ondernemers gebruik zullen maken van ambulante (verplaatsbare) winkelonderkomens. Het plan tot een dergelijke voorziening te komen is door de gemeente ontwikkeld om de gebruikers van de jachthaven te bewegen hun geld in Bres kens te besteden. Dat gebeur de tot nu toe nauwelijks, om dat de haven door een hoge dijk van de kom van het dorp wordt gescheiden. Wethouder Thomaes toonde zich gisteravond uiterst tevre den dat een aantal Breskense middenstanders (het gaat er vooralsnog om 5) een filiaal bij de haven wil stichten. „Na al die eerdere geluiden dat de ge meente dit winkelcentrum aam Breskens zou willen op dringen, blijkt nu toch dat ons plan aanslaat", aldus de wet houder. Voorzitter S. Minderhoud van de Breskense winkeliers vereniging was gisteravond niet voor commentaar bereik baar. GOES - Omroep Goes - Van avond zal de stichting Omroep Goes zich tijdens een bijeen komst in gebouw Legerdiek, Westwal 8 in Goes, voor het eerst presenteren. KRUININGEN - Orgelconcert - Vanavond vindt in het kader van de concertencyclus weer een orgelconcert plaats in de N.H. kerk te Kruiningen. Dit concert wordt gegeven door de Belgische organist Edward de Geest, organist van de grote kerk te Eekloo. Op het pro gramma staat werk van Lu- beck, Bach, Mozart, Mendels- sohn-Bartholdy en Verschrae- gen. Aanvang 20 uur. MIDDELBURG - Herdenking Karl Marx - Morgen wordt in de Concert- en Gehoorzaal in Middelburg een forumavond gehouden ter gelegenheid van het honderdste sterfjaar van Karl Marx. Marcus Bakker houdt een inleiding over de grondslagen en ontwikkeling van het marxisme. De forum avond, die is georganiseerd door de afdeling Middelburg van de CPN, begint om 20 uur. VEERE - Milieu in de Delta - Morgen om 16 uur zal drs. H.J. Vader, voorzitter van de Zeeuwse Culturele Raad, in de Grote Kerk in Veere de zo- mertentoonstelling Milieu in de Delta officieel openen. i De tentoonstelling is georgani seerd door de stichting Delta- Cultureel. AXEL Galerie Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van Annie Blewanus met textielobjecten. Kindergalerie- Il lustraties van Annemiek Bors- boom. Geop. dag. 10-18 u. (t/m 2 mei.). Streekmuseum Het Land van Axel- Expositie van werken van cursisten van de Zeeuwse Volksuniversiteit getiteld „Met pa let en tekenstift". Geop. woe. t/m zat. 13.30-17 u., vrijd. ook 19-21 u. (t/m30apr.) MIDDELBURG City theater 20 u. De Vierde man, 16 j. Zeeuws Kunstenaarscentrum- Expositie van werken van Hans Lücken. Geop. di. en do. 12-17.30 u. woe. en vrij. 13.30-17.30 u. en 19-21 u. zat. 10-16 u. (tot 28 apr.). GOES Grandtheater - 20 u. Aas der azen, a.l. TERNEUZEN Luxor- 20 u. De vierde man, 16 j. Artikof- Expositie van aquarellen. Geop. op werkd. 9-18 u. (t/m 29 apr.) VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. First blood, 16 j. Alhambra 2 - 20 u. Molière.Galerie Marquis, Nieuwendijk 15- Exposi tie van Antonio Segui met schilde rijen en pastels. Geop. woe. t/m zat. 13.30-17.30 u. zond. 14-17 u. IJZENDIJKE Streekmuseum West- -Zeeuwsch-Vlaanderen- Zome- rexpositie van bodebussen en kantklossen. Geop. werkd. 10-12 en 13.30-17 u. zat. en zond. 14-17 u. (tot 15 aug.). Tieneravond - De Streek- jeugdcentrale start zaterdag avond in het dorpshuis met tieneravonden voor de jeugd. Men richt zich op de leeftijds groep van 12 tot 16 jaar. Het ligt in de bedoeling in de maanden mei en juni ook avonden te houden en te be zien in hoeverre dit aanslaat om ook in het seizoen 1983-1984 verder te gaan. De avonden worden begeleid door volwas senen, die op hun beurt onder steund worden vanuit de SJC. Koninginnedag - Koninginne dag start in Aardenburg al om acht uur met klokgelui. Dra gers van koninklijke onder scheidingen worden op het ge meentehuis ontvangen om 11.00 uur. 's Middags is er een schieting op de liggende wip op het sportpark en om vijf uur bolling bij E. de Vreeze. 's Avonds geeft de Aardenburg- sche Fanfaren een concert op de kiosk op de markt. Om half tien wordt de dag besloten met een lampionoptocht voorafge gaan door de Fanfaren. De Zeekrab - De hengelvere- niging De Zeekrab hield de eerste clubwedstrijd die mee telt voor het kampioenschap 1983. Het aantal deelnemers bedroeg 59 waaronder acht ju nioren. Gevist werd op het vertrouwde parkoers nabij Nummer Een. Uitslag: 1. A. de Dauwe 687, 2. T. van Muiken 598, 3. R. van Rie 522, 4. J. de Lijser 448, 5. A. Versprille 362 punten. Jeugd: 1. P. Gernaert 236, 2. E. de Maillie 201 punten. De volgende wedstrijd is op koninginnedag van 15.30 tot 17.30 uur. De inleg voor junio ren is dan gratis. 1 mei-viering - Zaterdag 30 april wordt vanaf 20.00 uur de traditionele 1 mei-viering voor West-Zeeuwsch-Vlaan deren gehouden in De Uit komst te Breskens. Als gast spreker is aanwezig tweede kamerlid voor de PvdA in Zeeland Jaap van der Doef. Verder is er een optreden van een feministisch vrouwen koor, De Lange Janna's uit Middelburg. Omstreeks 21.30 uur begint het 1 mei-bal met muzikale medewerking van de Apollo's. Koninginnedag - De feesten worden om omstreeks half tien geopend met een ballon nenwedstrijd bij het gymnas tieklokaal. De rest van de morgen wordt opgevuld met een filmprogramma voor de kinderen in de lagere school, 's Middags is er een rommel markt en een spelletjesmiddag voor de kleuters en stokbrood bakken op het oude school plein. Om vier uur begint een wedstrijd tussen de veteranen en het derde seniorenteam 's Avonds is er een fakkeloptocht met de muziekvereniging OBK. De avond wordt beslo ten met een stoelendans. Bevrijdingsdag - De ochtend van bevrijdingsdag (5 mei) staat in het teken van een puz- zelpannekoekentocht en een straattekenwedstrijd voor de schooljeugd. Voor de kleuters worden er binnen- en buiten activiteiten gehouden, 's Mid dags is er een vanaf half twee een fietszpuzzeltocht, waaraan iedereen mag meedoen. De start is vanaf het Wapen van Zeeland. Dodenherdenking - Al voor de vierde keer is er 4 mei een do denherdenking bij de herden kingssteen nabij het voormali ge gemeentehuis. De kransleg- ging wordt verricht door A. Spinnewijn, een van de mede oprichters van de gedenksteen en C. van Vooren. OBK zal het Wilhelmus spelen. De organi satie hiervan is in handen van de dorpsraad en het evene mentencomité. Torenfeesten - Zaterdag 7, zondag 8 en maandag 9 mei zijn in St.-Kruis de Torenfees ten. Programma: Zaterdag 7 mei: 's morgens activiteiten voor de kinderen van de Aar- denburgse scholen, 's Middags voetbalwedstrijd tussen jong DSV en jong FC Peperbusse, aansluitend kinderspelen en touwtrekken. Daarna prijs- kampbolling op drie bolbanen. Er is een academische zitting in de kerk met als sprekers burgemeester drs. W. Locke- feer, G. van Vooren en ds. H. Valk. Het koor Jubilate treedt hier op. 's Avonds is er groot bal in het dorpshuis. Zondag 8 mei: Om één uur start een voetbaltoernooi met DSV, Wa terlandkerkje, Eede, FC Pe perbusse en een dameshand- baltoernooi met DSV, Eede en FC Peperbusse, waarna touw trekken. Meteen na afloop is de prijsuitreiking. Om half drie een bolling, om drie uur eerherstel van de stadspomp in aanwezigheid van burge meester Lockefeer met De Aardenburgsche Fanfaren. Om zeven uur 's avonds treedt Avogro op op het schoolplein. Maandag 9 mei zijn er een bol ling, schieting en ringrijden op de fiets op het schoolpad.

de Stem | 1983 | | pagina 17