§5 TfSljj Ij Sterk lopersveld in Middelburg Wielerkoers in Sluiskil HEEK RAF? ZILVEREN SCHOEN Scheldesport gereed voor halve marathon V INTERSPORT y2 MARATHON TERNEUZEN adidas ^BROOKS DE^TEM INTERSPORT cheldesport-secretaris deelnemer Intersport halve marathon: rruimte u Breda I INTER SHAL 7ATERDAG 23 APRIL 1983 PAGINA SPORT 2 ïuur indhoven 140-123525 'arkoers Intersport jalve larathon I-Start bij het Zeldenrust- lllege, waar kleedaccom- jodatie aanwezig is en Jrvolgens een rondje van In kilometer door de wijk feldenrust 2, Zeldenrust- |an, St.-Anna, oude rijks- De Kraag, langs Itheense Kreek, noordelij - jachthaven, Roosevelt- lan, Ter Schorre, parallel- lig, Churchilllaan, zee- ijk, Ter Schorre, zeedijk pdzijde tot De Griete, De Verkorting, Reuzen- hoeksedijk, zeedijk, uitwa- ieringskanaal, Reuzen- hoeksedijk, richting Roo- peltlaan, onder de Roo- feveltlaan, Langs de Kreek, oude rijksweg, Zel- lenrustlaan.-'.dSn de fnish [voor een eerste maal pas- ierend met nog een „plaat- lelijke" ronde door de wijk leldenrust 2. alvoetbal- loernooi Axel jpF A-selectie Zeeland TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL De Bruijn in nationale eindstrijd Verlies voor C-junioren Club wedstrijd in Lamswaarde Programma IntersportYour sports shop world-wide. HOOFDSPONSOR Uw sportschoenspecialist A54 •1H FE HUUR'1 r - is i Goes op de rijks- feingen/Middelburg itterdam-Zierikzee- terrein „De Poel" jelegen Me op de begane |uk 3000 kg/per mJ fie spanten 5.60 m e entresol Verkeer te bdeuren 'ezig. Intoor-, showroom-, I met C.V. Id verhard lat ie Adviesbureau Onroerend Goed VAN PUTTEN Hoge Zijde 48. 4854 AJ Bavel. Tel. 01613-2677. T14 Van ome atletiekmedewerkt MIDDELBURG - Het orga niserende Dynamo'70 pakt zaterdag 23 april uit met de uveede „Trefcenterloop" over 25 kilometer. Afgaande op de voorinschrijvingen is jjet evenement al voor aan vang geslaagd, want naast je provinciale top komt een antal sterke Belgen naar e „Kloveniersdoelen". On er hen Jean-Marie Lelon an AC Lebbeke, die vorig ïar op de tweede plaats be- ag legde. Trouwens ook de vee atleten van Sgola Boe- lout, Albert van Campfort i Luc Wagemans, zijn leppers waarmee de con- rrrentie rekening moet auden. Die concurrentie staat on er aanvoering van de win- naar van vorig jaar Hugo van Duysse, die toen in de laatste kilometer geen te genstand duldde. Ook Piet Vonck komt zaterdag naar de Walcherse dreven en zijn instelling kennende niet al leen om mee te lopen. Jan van Laarhoven is de derde RKHAV-atleet die voorin verwacht mag worden. Van het thuisfront moet Kim Reynierse in staat wor den geacht in het overwin- ningsspel mee te doen. De blonde Dynamo-atleet loopt langs zijn voordeur en dat is altijd goed voor een extra prikkel. Mannen die even eens in de frontlijn ver wacht worden zijn: Jaap Oele en Ad Courtin van AV'56, Frank Kooman van Dynamo, Peter Hameete- man van Zeeland Sport, Jo- han de Vlieger van Mara thon en Jan Kaat van het Rotterdamse Metro. In to taal hebben 75 senioren voo ringeschreven. Ook bij de veteranen is de belangstelling groot. Eenen twintig namen staan al op de lijst. Onder hen de in eigen provincie heroptre- dende Wim Kaljouw van de organiserende vereniging, die vorig jaar de wedstrij- datletiek links liet liggen en afgaande op zijn optredens dit seizoen buiten de provin cie zeker zijn partij zal mee- blazen. Hij krijgt als con currenten zijn clubmakker Ron Abuijs en de Brabander Piet van de Zande van Ge neraal Michaelis. Bij de dames daarentegen is de belangstelling nihil. Geen enkele dame staat op de inschrijvingslijst al be staat ook nog de mogelijk heid om ter plaatse in te schrijven. Naast de wed- strijdloop komen de presta tielopers aan de bak. Zij kunnen naast de 25 kilome ter ook de 15,7 of 2 kilometer doen. Het gehele veld wordt om 14.00 uur bij de Kloveniers doelen door Middelburgs sportwethouder G. Gillissen weggeschoten. Vanaf dit. punt ij het Trefcenter gaat het dwars door de provin ciale hoofdstad naar de Na- dorstweg om vervolgens de natuurrijke Walcherse dre ven in te duiken waar de deelnemers aan de 25 kio- meter, twee ronden krijgen voorgeschoteld. Het span doek hangt aan de Nadorst- weg waar in de kantine van de voetbalvereniging Mid delburg het wedstrijdsecre tariaat is gevestigd. Tevens is daar douche- en kleedaccommotie aanwezig. Inschrijven voor de 25 kilb- meter-lopers in het wed- strijdsecretariaat, terwijl de prestatielopers voor de kor tere afstanden bij de start terecht kunnen. Voor bege leiding, verversing en tus sentijden komen er zo'n 80 medewerkers in actie. De tussentijden worden om de vijf kilometer aangegeven terwijl het Rode Kruis in de karavaan direct inzetbaar is. Het geheel wordt op de video opgenomen die tijdens de prijsuitreiking in de kan tine van Middelburg zal worden afgedraaid rond de klok van 17.00 uur. Van onze sportmedewerker SLUISKIL - Het wielercomité Sluiskil houdt vandaag (zater dag) de zo langzamerhand traditioneel geworden jeugdwieler- dag. Het bestuurderskwartet, bestaande uit mevrouw Van Ta- tenhoven, Herman Mobach, Frans Saerens en Eddy Vanhijfte, heeft over het aantal inschrijvingen dan ook geen klagen. lamelink aast clubrocord Nadat de jeugd om 12.00 uur de spits heeft afgebeten, door op dat moment hun strijd aan te binden in de zogenaamde interclubwedstrijd, met ren- nertjes van de wielervereni gingen Zeeuwsch-Vlaanderen, ZRTC Middelburg en Zeeland, is het de beurt aan de nieuwe lingen de toeclips aan te trek ken. De 50 ingeschreven nieuwe lingen onder wie de plaatselij ke favorieten Jan Mobach en Mark de Smit, worden om 15.30 uur weggeschoten voor hun rit over 40 kilometer. Twintig kilometer meer moe ten de 65 junioren,.die om 17.00 uur van start gaan, onder de wielen door laten bollen. Bij zonder benieuwd is men in Sluiskil naar de verrichtingen van de plaatselijke junior Pa trick van Passel, die tot nu toe een goede vorm aan de dag legde. Het parkoers waarop gere den wordt, heeft start en fi nish op het Lelyplein. Van daar rijdt de bontgekleurde meute via de Kanaalweg, Ha venstraat, Leidinglaan, Canis- vliet, Bosjesweg en Groenoord terug naar het Leyiein. In ver band hiermee doet van 11.00 tot 19.00 uur de ZWN-bus- dienst het Lelyplein niet aan. Deze halte wordt tijdelijk op gevangen door een extra bus stop bij de rk kerk. Loolersveld lie eengezinswoningen neel geïsoleerd, p loopafstand van win- I nabijheid van NS-sta- fraaie keuken, 4 sik., .000,- incl. alle kosten, leerd? Intatie of maak een af- «woerend goed SC ROSMALEN enweg. m2 op de ie verdieping. irming ire ruimte. ader overeen te komen, telaars taxateurs o.g Smitzlaari 12 tbus 973 [ta onze atletiekmedewerker ERNEUZEN - Het par- «rs van de Intersport klve marathon ziet er als fcigtuit: De 12 kilometer-presta lloop volgt grotendeels jïzelfde parkoers. Deze lat echter niet naar De fiete, maar men slaat bij It uitwateringskanaal jchtsaf naar de Reuzen- jeksedijk, om vanaf daar er dezelfde route te vol- gen. De prestatielopers "en geen „plaatselijke" jonde, maar komen aan 100 Sieter na de officiële aan- lomst van de wedstrijdat leten. De scholieren heb- Ten hun parkoers in de ■fijkZeldenrust 2. Ml. - Zondag houden de Wbalverenigingen Primus/ uym en Donkere Wolk een ■(voetbaltoernooi in de ïlse sporthal 't Sportuus. «aast de organiserende »bs spelen verder Den Ha- leh De Schepper, Tem Boys 2, ■to, Dax en Kota Radja mee. toernooi begint om 12.00 Omstreeks 17.30 uur t de finale gespeeld. |DELBURG - Na de selec- strijden in 's-Heeren- cn Zierikzee (tegen Pa ft en Mevo) is door de fo technische commissie jen met coach Jo de Waal lectie samengesteld van eeuws UEFA-elftal. Krïectl? zlet er als volgt "It: kee- A /S de. Rue <B,ervliet) en Aike bwD. nge)- 8Pelers Tonny van P USreskens), Hans Menu (Terneu- m!c? Braafhart en GuJdo van &k)' Patrick de Broekert, Theo en Rlni Verwest (Zierikzee), lEFM* (Goes), Jan Kees de lu»i n .enszand)- Tonny Meertens Wt). Johnny Koole (Kloetlnge), (SVD) <AX6l) e" Mart Van de Van onze atletiekmedewerker SAS VAN GENT - Henk Hamelink, een van de weini ge lange afstandslopers van de Terneuzense atletiek vereniging Scheldesport, wil tijdens de komende In tersport halve marathon het clubrecord aan diggelen lopen. Tenminste als er op deze afstand een clubre- cord bestaat, want daar is de 30-jarige atleet niet ze ker van. Het zou voor de geboren en getogen Sasse- naar het vierde clubrecord zijn, dat hij op zijn naam zou weten te brengen. Hij bezit immers al het record over de vijftien kilometer wegwedstridj (53.07), de uurloop op de weg (16 kilometer en 873 meter) en de tien Engelse mijl met 55.04. de dupe. Bovendien is de sfeer in de atletiekwereld geheel anders. Daarnaast komt dat ook de overige geszinsleden gemakkelijker mee kunnen. In het provinciale atletiekwe- reldje praat iedereen tegen iedereen. John Vermeule en Piet Vonck, provinciaal toch toppers, vragen net zo makke lijk „Henk hoe is het", of „waar was je vorige keer", en dat is gewoon leuk. Ondanks dat ik tot de grauwe middel maat behoor, voel je toch dat je erbij hoort". Minder te spreken is hij over de begeleiding van de lange afstandslopers bij Scheldesport. „Wij krijgen ge- woon geen begeleiding. Ik zoek het allemaal zelf uit. Een avond interval en de volgende avond duurloop. Het gebeurt ook wel dat ik van mijn werk naar huis loop. Terneuzen-Sas van gent is toch nog altijd 16 kilometer. Een lichtpunt is echter dat de begeleiding on langs in ons bestuur is bespro ken terwijl ook de technische commissie de noodzaak van begeleiding heeft ingezien. Het zal voor mij echter altijd moeilijk blijven omdat ik in Sas woon, maar met een paar waardevolle schema's ben ik al geholpen. Het trainen op zich kun je immers op elk uur van de dag doen. Je bent niet gebonden aan accommodaties en dat is een groot voordeel van de atletieksport". Over de komende halve ma rathon heeft hij niets dan lo vende woorden. „Het is een 'grandioos evenement. Aan de voorbereiding zal het niet lig gen. Er is een norme inzet bin nen het organisatieteam dat uit een aantal kundige mensen bestaat die bovendien als echt Hamelink, in het dagelijks leven chef bedrijfsbureau bij de Terneuzense woningbouw vereniging, begon op vrij late leeftijd aan de atletieksport. „Ik was de 23 kruisjes al ge passeerd toen ik mij bij Schel desport aanmeldde. Veel te laat eigenlijk, want je mist ge woon de basissnelheid die je op jongere leeftijd mee kunt pikken. Ik ben weliswaar begonnen met 400 en 1500 meter, maar daar ben ik vrij vlug van afge stapt. De doorbraak kwam niet, want 53.7 op de 400 en 4.12 op de 1500 meter zijn nu niet bepaald tijden waarmee je de krantekoppen haalt. Het lan gere werk trekt me meer. Naast, mijn werk en studie is -het een énorme uitlaatklep. Ik doe het puur voor mijn plezier. Werk en studie hebben altijd gepreveleerd. Vooruitgang zit er in en dat is leuk, maar noodzaak is het zeker niet voor mij". Het was p uur toeval dat Henk Hamelink in de atletiek sport rolde. „Ik speelde al en kele jaren zomeravondvoetbal waar ik trouwens nog de vruchten van pluk in de vorm van een chronische enkelbles sure. Toen er bij de glasfa briek waar ik destijds werkt een gecombineerde wedstrijd werd gehouden die bestond uit een sprint, lange afstand en een wielerwedstrijd, was ik van de partij. Ik won alle on derdelen en de atletiek had me in de greep. Een paar weken later was ik present als pres tatieloper bij de uurloop in De Braakman waarna ik me ge lijk meldde als lid van Schel desport. In de atletiek is het zo dat als je slecht loop, dat helemaal voor jezelf is. Speel je in een voetbalteam een slechte wed strijd dan is het gehele team 1 B van Craenenbroek (Clinge) 19 doelpunten, 2. S. Soulimans (Hoofd plaat) 16, 3. B. van de Broecke (Breskens) en F van Cauteren (Clinge), 15 doelpunten, 4 M. van de Hooft (Breskens) en J. de Grip (Goes) 10, 5. F van de Pijl (Hoek), P. Verbart (Patrijzen) 9, 6. J de Lobel (Breskens), H van de Sluis (Goes), K. Broekman (Koewacht), E Audenaerd (Ria West- dorpe), J. van Remortel (Steen). Alb Mortier (Steen) 8 doelpunten. 7. F Verstraeten (Axel), F. Boogaard (Terneuzen) 7 doelpunten, 8, R. Ingels (Biervliet), D. van Puijvelde (Clinge), H. Ottens (Hoofdplaat), J Jacobs (Hoofdplaat), L van de Voorde (HVV'24), P van Eekelen (HVV'24), J van de Walle (HVV'24), K Kleppe (Kloetinge), P Picavet (Koewacht). E.J Wil ting (Terneuzense Boys) 6 doelpunten. 9 B Corijn (Axel), M Verhelst (Axel), R de Muijnck (Breskens), G Wolters (Goes) P van Langevelde (Hoek), G. van de Boom (Hoek), J P. Hubregsen (Hoek), H. Wesdorp (Pa trijzen), P van de Hooft (Sluiskil), J, de Zwart (Zaamslag), 5 doelpunten. 10. P de Rijke (Aardenburg), M Quataart (Aardenburg), D de Pooler (Axel), H. Michels (Axel), W. van de Broeke (Breskens), D. Elve (Hoek), J Maas (Hontenisse), N, van de Houten (Kloetinge), P Zwart (Sluiskil). A Wilting (Terneuzense Boys), J. Huisman (Terneuzen), R. van de Bun (Vo gelwaarde), 4 doelpunten, Clubscore: 1 Breskens en Clingen 45 doelpunten, 2 Hoek 40 doelpunten, 3. Hoofdplaat 34 doelpunten. Van onze sportmedewerker HULST - Zoals viel te ver wachten heeft de talentrijke Hulsterse jeugdbiljarter Jean Paul de Bruijn zich geplaatst voor de finale van het Neder lands kampioenschap libre eerste klas groot biljart. Van 28 april t/m 1 mei treedt de 18- jarige biljarter aan voor deze eindstrijd in café-restaurant De Westhoek te Drunen. In de eerste ronde, donder dag 28 april om een uur, speelt Piet Adrichem uit Scheldesport-atleet Henk Hamelink: „Ik wil het clubrecord scherper stellen in de Intersport Van onze SVortmedewerker t Into m n vn til rlj/i rwi-y/n A n a mn i-Mniiiiii,mn„iiii< halve marathon die onze vereniging houdt". team aan het werk zijn. Ik wil mede voor hen dan ook een fatsoenlijke tijd neerzetten. Onlangs liep ik in Roosendaal een 21 kilometer wedstrijd in 1 uur en 17 minuten, waarbij ik wel moet meedelen dat de af stand niet officieel gemeten was". Naast de komende halve marathon in eigen midden heeft hij ook een aantal plan nen voor het komende baan- seizoen. „Op de vijf kilometer wil ik eens een fatsoenlijke tijd neerzetten. Het clubrecord op naam van Wim den Hamer met 16.02, dateert al van 1963. Het wordt ondertussen toch wel eens tijd dat dit naar de - FOTO WIM KOOYMAN archieven wordt verwezen. Vorig jaar kwam ik op deze afstand al tot 16.04, dus het moet te pakken zijn. Daar naast zou ik op provinciaal ni veau eens tot de top tien willen doordringen. In het Zeeuwsde wereldje zit ik altijd rond de vijftiende plaats. De ambitie is er zeker". VLISSINGEN - De Zeeuwse C-juniorenselectie heeft in het duel met Vlissingen BI, on danks dat het een leuke partij speelde, niet de juiste richting naar het doel gevonden. De Vlissingers, die op eigen terrein speelden, deden dit wel. De ene keer dat zij raak schoten, bleek voldoende voor de winst. hij tegen Velsen. De spelers die zich geplaatst hebben voor deze nationale eindstrijd zijn: 1 A Goverde, Zevenbergen, titelverdediger, moyenne 55.00; 2. A. Koorevaar, Dor drecht 160.00; 3. JKooy; Wieringen 87 95, 4. Jean Paul de Bruin, Hulst 69.25; 5. P Adrichem, Velsen 62.66; 6. J van de Stap pen, Waalwijk 6181, 7 F. Strijbosch, - Berkel 53.86; 8. D. Boer, Deventer 42.85 Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Zondag wordt in Lamswaarde een in terclubwedstrijd afgewerkt van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor de junioren betekent deze koers de laatste in de reeks. Naast de junioren komen de amateurs en de nieuwelingen aan de start. Deze keer komen er geen trimmers aan het ver trek. De amateurs vertrekken om 14.30 uur in de Dreef te Lams waarde. Om 14.32 starten de junioren. Als laatsten vertrek ken de nieuwelingen. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - Het pro gramma van de eerste In tersport halve marathon, die zaterdag 14 mei in Ter neuzen wordt gehouden, ziet er als volgt uit: 14.15 uur: Startschot door wethouder Rekveld voor de wedstrijdatleten bij het Zeldenrustcollege. 14.20 uur: Start presta tielopers voor zowel halve marathon als de 12 kilome ter op dezelfde plaats. 14.25 uur: Start scholie renwedstrijden voor diver se categorieën in de leeftijd van 6 tot en met 13 jaar. Hun afstanden zijn 1,2 en 3 kilometer, afhankelijk van de leeftijd. Van onze atletiekmedewerker TERNEUZEN - De Terneu zense atletiekvereniging Scheldesport is klaar voor de eerste uitgave van de Inter sport halve marathon zater dag 14 mei. Het vier man ster ke coördinatieteam - gevormd door Wim Doeselaar (alge meen coördinator), Ko de Jon ge (wedstrijdsecretaris), Willy de Vos (recreatief gedeelte) en Frans Meeuwsen (materiaal verzorging) - is sinds vorig jaar augustus al bezig met de organisatie en heeft de zaak zowel financieel als sportief rond. Ook het parkoers ligt vast. Was het in eerste instan tie de bedoeling om het par koers door de binnenstad van Terneuzen te laten lopen, na overleg met de diverse instan ties loopt men nu vrijwel ge hele langs de rand van de Scheldestad. Wim van Doeselaar: „De ge meentepolitie kon ons de vei ligheid van de lopers niet ga randeren. Dit mede dordat op dezelfde dag de eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zich in Terneuzen afspeelt. Daarom hebben we niet lang geaarzeld en zijn overgestapt op een al ternatief parkoers, aan de bui tenkant van de stad met een fraai stuk natuur langs de Otheense kreek. Een parkoers, dat zowel voor de organisatie (zonder zorgen) als voor de lo pers - voor een groot gedeelte door de ligging verkeersvrij - bijzonder aantrekkelijk is. Ondanks dat er een gedeelte in zit dat wandelpad is, kunnen volgwagens toch worden toe gelaten, dus ook op dit punt geen problemen". Dat de organisatoren niets aan het toeval hebben overge laten, moge blijken uit de re clame die men al geruime tijd voert. De „strooifolders" cir culeren al in Brussel en Rot terdam. Afgelopen zondag trok men naar wedstrijden over de grens met name in Be- veren-Waas en Merelbeke. „We hopen vooral ook op een groot contingent Belgische lo pers", aldus Ko de Jonge, die zich met de inschrijvingen be zig houdt. Ook wat de vader landse atleten en atletes be treft heeft De Jonge bepaald niet stil gezeten. „Het benaderen loopt erg moeizaam. De lange afstands kalender puilt uit en de top pers zijn nu eenmaal niet be reid van hun vooropgesteld schema af te wijken. Daar naast worden er wel eens ver goedingen gevraagd die voor ons niet te betalen zijn en daar beginnen we trouwens niet aan, want wat heb je aan een topper, die alleen maar komt om zijn hand op te houden. Zekerheid hebben we op dit moment al over de deelname van Piet Vonck. Toch altijd een jongen die voor het nodige spektakel zorgt. Ook Hugo van Duysse komt vrijwel zeker in actie. Zijn deelname hangt af van de genezing van zijn bles sure, opgelopen in de West- land-marathon een aantal we ken terug. Huib Dalebout is eveneens benaderd. Huib is toch één van de provinciale toppers. Hij is echter die dag jarig, dus een unieke gelegen- ERMEERSCH TERNEUZEN N°ofdstraat 33-35 01150-96800 HULST Winkelcentrum 's Gravenhof Tel. 01140-12847 SAS VAN GENT Gentsestraat 1 -2 Tel. 01158-1484 heid zelf voor zijn verjaar dagscadeau te zorgen. Het zit er voorts in dt Kees van der Heul van Avantri komt. Hij moest voor zichzelf nog de keuze maken tussen de marathon van Amsterdam een week eerder of hier. Bij de da mes zit het heel wat beter. Trijrtie Smeenge (tweede in Rotterdam), Annie Rindt van PSV (derde in Rotterdam) en Brigitte de Nijs zitten alle drie in de nationale selectie en heb ben reeds toegezegd. Kijk, je moet voor een dergelijk ge beuren eerst een naam zien te krijgen. Dat is nu eenmaal het probleem van een eerste edi tie". Van de eigen vereniging zullen Henk Hamelink, Wim Wolfert en Jan- Koch acte de présence geven. Niet alleen de wedstrijdatleten komen in ac tie, ook de prestatielopers en scholieren komen aan de bak. De prestatielopers kunnen de twaalf kilometer en halve ma rathon (21 kilometer) doen, terwijl de scholieren de af- wachtingswedstrijden verzor gen. Van Doeselaar: „Vooral van de scholierenwedstrijden heb ben we hoge verwachtingen. Tijdens onze jaarlijske Braak mancross waren er 240. Ook deze keer hebben we alle scho len in Zeeuwsch-Vlaanderen aangeschreven". Dat het geen „klein bier" is om een derge lijk sportevenement financieel rond te krijgen behoeft geen betoog. We zijn dan ook erg blij dat we een aantal sponsors hebben kunnen krijgen met Intersport/ Vermeersch als hoofdsponsor. Ook De Stem verleent alle medewerking". Piet Vonck, de gerouti neerde RKHAV-atleet, maakt eveneens zijn op wachting in de Intersport halve marathon in Terneu zen. - FOTO ARCHIEF DE STEM

de Stem | 1983 | | pagina 9