Werkgroep J'Uit houdt Eigen Bodem Festival Veel animo vooi E. de Vriend loop Westdorpe VERHOGING VALT SLECHT MIDDEir ZEEUWS Turkse gemeen viert nationale dag schap Expositie museum Terneuzen Hoor werklc IN ZUIDLANDTHEATER TE TERNEUZEN Turnstrijd in Hulst Reis Sasse bejaarden ZATERDAG 23 APRIL 1983 VAN ZEELAND ti 6 pagina zeeland3Latprdag 23 april 1963 Axel gastheer brandweer korpsen In Zuidlandtheater Terneuzen Kinderprogramma 1 mei-viering in Terneuzen Kerncentrales Doel toch in Staten aan de orde Dit is het adres van die monteur die alles van Peugeot weet. AUTOBEDRIJF CAPPENDIJK CV Promenade I winnaar volleybal toernooi Terneuzen Sas van Gent Vergadering CDA Ter neuzel uitgesteld AARDENBURG - Clemer einde raad. Hoewel de l. burger in België bekend trainer van politiehonden, uit dat hij binnen afzienbs honden zal moeten verkopt politierapport Uitslagen wedvluchten V ervoerders bezorgd over veertarieven Van een onzer verslaggevers AXEL - De Zeeuwse brand weerwedstrijden Eerste Klasse worden dit jaar op zaterdag 14 mei in Axel ge houden. Eerder trad de vrij willige brandweer in Axel als gastheer op in 1975. De wedstrijden, die niet alleen een sportief karakter dragen, maar waarvan het ook de bedoeling is dat ze de onderlinge band tussen de verschillende korpsen ver stevigen, beginnen om 9.30 uur. Na de 'morgenwedstrij- den' is er om 11.45 uur een officiële ontvangst van de jury en genodigden door het Axelse gemeentebestuur. Dit gebeurt in de raadszaal aan de Burchtlaan. Om 13.30 worden de spelen hervat. Om 18.00 uur volgt een koffiemaaltijd voor alle deelnemers. Aansluitend reikt burgemeester A. Hack de prijzen uit. De wedstrij den worden gespeeld onder auspiciën van het Algemeen Brandweer Wedstrijd Comi té van de NVBC. De deelne mende korpsen zijn: Axel, Hulst, Wemeldinge, Hein- kenszand, Wolphaartsdijk, Middelburg, Kamperland, PZEM Borssele, Vlissingen, 's Heer Arendskerke en Krabbendijke. Van een onzer verslaggevers .'A TERNEUZEN - De Turkse gemeenschap in Terneuzen viert zondag zijn nationale Kinderfeestdag. Dat gebeurt tijdens een gezellige bijeenkomst in het Zuidlandtheater, die om 19.00 uur begint. De organisatie van dit feest, waarop iedereen welkom is, berust in handen van de Turks Islamitische Kulturele Vereni ging in Terneuzen. De Kinderfeestdag is ingesteld door de stichter van de repu bliek Turkije Kemal Ataturk. Op 23 april 1923 namelijk kwam voor het eerst een democratisch gekozen regering in het nieuwe Turkije bijeen. Kemal Ataturk, die veel van kinderen hield, be sloot deze dag uit te roepen tot Kinderfeestdag. Dat de Terneuzense Turkse gemeenschap Kinderfeestdag een dag later (zondag 24 april) moet vieren komt omdat het Zuid landtheater op 23 april niet beschikbaar was. Tijdens de bijeen komst zullen Turkse kinderen optreden met zang en dans. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG/GOES - De in Zeeland werk zame vervoersorganisaties, NOB Wegtrans port en EVO, zijn verontrust over de ontwik kelingen rond de verbindingen tussen Zeeuwsch-Vlaanderen en de rest van Neder land. Met verontrusting hebben zij kennis genomen van het ministeriële voornemen de tarieven op de Wester- scheldeveren op te jgchroeven. De gebruikers van de veer diensten, in het bijzonder het Jllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilll!lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllil!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllillilllllllllllllllllllillilllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllililllllllllllllllllllj= wegvervoer, worden op vol strekt discriminatoire wijze nog eens extra op kosten ge jaagd door hogere tarieven en Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - Het kinder programma voor de 1 mei-vie ring in het Zuidlandtheater in Terneuzen is helemaal rond. De feestelijkheden beginnen 's middags om 14.00 uur met een kindertheaterstuk van Opta- ter. Het stuk heet 'Hoe de ko ning weer beter werd', ge schreven door Jan Janssens. Na een korte pauze is het de beurt aan het poppentheater van Joop van der Putten die 'De Zwarte Vogel' opvoert. Van der Putten die tijdens de Bastionfeesten in Axel vorig jaar een groot publiek wist te boeien, gaat nu al bijna vier jaar met zijn poppen de boer op. Hij schrijft doorgaans de stukken zelf en last een grote ruimte voor improvisatie in waarbij hij zijn publiek zo nauw mogelijk tracht te be trekken. Na het poppentheater is er een disco voor de wat oudere jeugd. Van onze sportredactie HULST - De vier samenwer kende turnverenigingen in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die zijn aangesloten bij het KNGV (Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond), houden vandaag hun jaarlijk se kampioenswedstrijden in de Hulsterse sporthal Den Dullaert. Die vier verenigingen zijn: Thor uit Sas van Gent, V en K uit Hoek, CGV uit Clinge en de turnafdeling van de Hulsterse atletiekvereniging RKHAV. RKHAV heeft de leiding van deze kampioenswedstrij den, die om half tien 's mor gens beginnen. Er hebben zich zo'n tachtig turnsters laten in schrijven voor deze titelstrijd, die is bedoeld om de turnsport in Zeeuwsch-Vlaanderen te promoten. TERNEUZEN - Twee beel dende kunstenaars zullen van 30 april tot en met 28 mei hun werk exposeren in het Ter- neuzens museum aan de Bur gemeester Geillstraat. Op de begane grond van het museum exposeert Gerrit van Engelen hoven beelden en wandkera- mieken. Anneke Ruimschotel exposeert haar werken, be staande uit hangende en staande touw-staal plastieken op de galerij van het museum. Zaterdag 14 mei zijn de kunstenaars zelf aanwezig in het museum, wat persoonlijk contact tussen bezoekers en kunstenaars mogelijk maakt. Tevens zijn de kunstenaars bereid zelf toelichting op hun werken te geven. Verder kan men vanuit het museum zorgdragen voor con tact met de kunstenaars voor eventuele verdere inlichtingen of voor het geval men een van de werken wil kopen. De ten toonstelling is de hele week doorte bezichtigen. Openings tijden: dagelijks van 9-12 en 1-5 uur, zaterdag van 9-1 uur. 30 april en 5 mei de gehele dag geopend. langere wachttijden, zo schrij ven de organisaties in een brief aan GS van Zeeland. „Aldus wordt men, indien geen alternatieve route kan worden benut, buiten verhou ding gestraft voor het simpele feit dat de Westerschelde toe vallig door Zeeland stroomt", zo staat te lezen. De vervoersorganisaties kunnen zich voorstellen dat in goed overleg tussen rijks- en provinciale overheid onder zocht wordt welke aanpassin gen in toekomstige voorzie ningen overweging verdienen. „Wij kunnen ons echter niet vinden in een dergelijke onge nuanceerde benadering en zeer zeker niet in een beleid van afwenteling van lasten op het verladend en vervoerend bedrijfsleven". EVO en NOB vragen GS van Zeeland dan ook dringend al het mogelijke in het werk te stellen om de uitvoering van het door minister Smit-Kroes aangekondigde beleid (veran dering van de huidige kosten- verhouding 70% rijk-30% pro vincie in: 60% rijk-40% provin cie, want tariefsverhoging in houdt) te voorkomen. „Wij be tuigen bij voorbaat adhesie aan uw inspanningen terza ke", zo wordt de brief besloten. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Staten gaan toch nog praten over een brief van de werk groep Kernenergie Zeeuwsch- Vlaanderen, waarin gewezen wordt op plannen voor de bouw van een vijfde en zesde kerncentrale in het Belgische Doel. Gedeputeerde Staten had den voorgesteld de brief slechts voor kennisgeving aan te nemen, maar de Staten- voorzitter C. Boertien, willigde gisteren een verzoek in van de Staten-leden J. Dupré (PSP/ CPN) en J. Boogerd-Quaak (D'66) om de brief in ieder ge val in de Sta ten-commissie voor milieuzaken te behande len. Dupré was gisteren liever meteen op de brief ingespron gen, maar dat zou volgens Boertien strijdig zijn geweest met de gewoonten. Statenlid Th. Baert (CDA) had graag een stemming gewild over de vraag of de brief sowieso in behandeling zou worden geno men. Maar ook dat werd door Boertien afgewimpeld. „Het is een goed gebruik dat aan een verzoek van een Staten-lid om behandeling van een brief wordt voldaan". Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het comité 'Reis Bejaarden' te Sas van Gent heeft voor de 65-plussers en gehandicapten in de woon kern Sas ook dit jaar weer een dagreis gepland. Op woensdag 15 juni zal een bezoek worden gebracht aan het Melipark te Adinkerke-De Panne (B.), waar men om tien uur in de morgen hoopt te arriveren. Na vertrek uit Sas wordt halt gehouden te Gits waar men in de feestzaal La Palma koffie en gebak kan nuttigen. De kosten voor deelname aan deze dagreis is dank zij de giften uit het bedrijfsleven en instellingen laag en bedragen 45 gulden per persoon. De in- schrijfdatum sluit op 20 mei en daarvoor kan men uitsluitend terecht bij de Rabobank te Sas van Gent. Hone moet diere Leden van de werkgroep J'Uit voor het Zuidlandttheater in Terneuzen. - FOTO WIM KQOYMAN BIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllIll Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De werk groep J'Uit Terneuzen heeft het programma voor het Eigen Bodem Festival, dat op 21 mei in het Zuidland theater in Terneuzen wordt gehouden, helemaal rond. Het is een programma met afwisselend film en muziek. Info-stands van Amnesty International, IKV, Consul tatiebureau voor Alcohol en Drugs, NVSH, Striphandel en KWJ zorgen voor de aan kleding van het geheel. Het voortbestaan van de werkgroep J'Uit, dat evene menten voor jongeren or- ganseert, heeft volgens pen ningmeester Peter Ummen- thum aan een zijden draadje gehangen. Na de opheffing van het SCZ, de perikelen rond de formatie van een nieuwe ploeg rond het Zuid landtheater, nu weer het vertrek van wethouder A. Rekveld, voorzitter van de schouwburgcommissie is er onduidelijkheid gerezen over de toekomst van J'Uit. En dan vooral over de ver deling van de subsidies. Er zou volgens Uit Terneuzen weinig of geen financiële ruimte zijn om de activitei ten van J'Uit nog langer te bekostigen. Begin deze week staken beide partijen de koppen bij elkaar. Het resultaat is dat J'Uit toch kan blijven draai en maar dat het een stuk zelfstandigheid verliest. „Voorheen konden we zelf de evenementen kiezen. Nu moeten we een programma opstellen met degenen die we graag naar Terneuzen zouden halen. Uit bekijkt dan of dat in het totale pro gramma past. Op die manier hebben we toch nog wat in de pap te brokkelen", aldus Ummenthum die niet hele maal tevreden is met de nieuw opzet. „Aanvankelijk zou er sprake zijn om Uit aan te vullen met een vertegen woordiger van onze werk groep. Maar dan gaat een persoon zeggen wat goed is voor de jongeren. Dat von den wij niet goed. Nu is er een zo breed mogelijk verte genwoordiging van de Ter neuzense jeugd". De J'Uit werkgroep, ge vormd door scholieren, heeft vanwege die structuur een vaak wisselende bezetting. De huidige groep is tien man sterk en is volgens Ummen thum erg enthousiast. Het Eigen Bodemfestival begint zaterdag 21 mei om 14.00 uur. Kort na de opening wordt de eerste film The Deep gedraaid. Om 16.46 uur volgt een optreden van Tor ture. Om 17.30 uur film (Fla ming Drive). De Terneuzen se formatie Mistook treedt om 19.00 uur op warna film- liefhebeer hun hart kunnen ophalen aan 'Murder in a mist'. Beau Geste, ook aan wezig op het JCT-festival vorig jaar, speelt om 20.30 uur. De laatste film van de avond 'Heroin Busters' draait om 21.30 uur. Mascu- lino sluit het festival af. =illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllll<ll!llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ KLOETINGE - Dodenherden king - In Kloetinge komt men op woensdag 4 mei om 19.45 uur bijeen voor het voormalig gemeentehuis aan het Geer- tesplein om vandaar naar de begraafplaats aan de Kapelse- weg te gaan. Kinderen uit de hoogste klas van de Kloetingse school zullen de krans mee dragen, die door een vertegen woordiger van het gemeente bestuur gelegd zal worden bij het monument op het graf van de Canadese militair J.P. Di- caire. Na het signaal van een kornetblazer zal om 20 uur twee minuten stilte in acht ge nomen worden, waarna ter af sluiting de Last Post geblazen wordt. GOES - Afscheid - Met ingang van 1 mei zal de Heer Koens, afdeling Haven de dienst ver laten. Op woensdag 27 april om 4 uur 's-middags zal er een bijeenkomst zijn in de perso neelsruimte van het stadskan toor voor de medewerkers van de afdeling Haven. Vanaf 17 uur zal er een receptie worden gehouden in de personeel- ruimte van het stadskantoor waar iedereen afscheid kan nemen van de Heer Koens. Hij maakt gebruik van de VUT- regeling. Op dezelfde datum verlaat P. L. Geene de ge meentedienst, hij is werkzaam bij de afdeling beplanting. Zijn receptie vindt plaats op 28 april in de kantine van dienst beplantingen, aanvang 17.00 uur. GOES - Kranslegging - Op woensdag 4 mei zal door bur gemeester Mr. W. Blanken een krans worden gelegd bij het monument voor het stadhuis op de Grote Markt te Goes. Ot Gemeentebestuur en genodig den verzamelen zich in de Wandelkerk van de Groote Maria Magdalenakerk vanaf 19.20 uur. Om 19.35 uur zal de burgemeester een korte toe spraak houden, waarna de stoet gezamenlijk naar het monument vertrekt. Om 20 uur worden twee minuten stil te gehouden en zal een kornet blazer van Euphonia de Last Post blazen. Na afsluiting worden twee coupletten van het Wilhelmus gezongen. GOES - Burgerlijke Stand - Geboren: Maatje dv D. de Pree-Harinck; Ferdinand zv N. Westerweele-de Looff; Wanda dv M. Beets-Rooken; Aarnout zv J. Wisse-Janse; Levina dv J. Slabbekoorn- Mulder; Amanda dv H. Vis- ser-Portegies; Dirk zv J. Luk- asse-van Stee; Marieke dv R. de Jonge-van 't Westende; Ar jan zv A. Nelis-Bruijns; Ralph zv H. Jansens- Dekker. Overleden: Hoekman, Tan netje, 79 jr., wv M. Janse; Franse, Cornelis Izaak, 62 jr., ev L. Weijler; van Maaren, Cornelia, 78 jr., ev S. de Visser; de Regt, Hendrika, 73 jr.; Wes- uur in de hobbyruimte van De Stenge in Heinkenszand deel te nemen aan een ochtend vrij werken. Er kan in eigen tempo gewerkt worden aan o.a. we ven, keramiek, tekenen en schilderen. Men kan zich ook nog opgeven voor de cursus terkamp, Johannes, 84 jr., ev S. Snijders; Vermue, Magdalena, 19 jr.; Le Coq, Daniel, 85 jr., ev H. de Vogel; Ufkes, Menno, 91 jr., wv E. van der Peijl; van Strien, Adriana, 70 jr., ev G. van den Dries; de Waal, Pie- ter, 77 jr., ev N. van Popering; Joustra, Jan, 78 jr., ev D. Fe- lius; Dobbelaar, Jacoba 83 jr., wv C. van Schaik; Ansing, Trientje, 82 jr., wv C. Elsen- broek; van Zweden, Aaltje, 77 jr., wv G. de Rochefort; Pee- ters, Virginie, 92 jr., wv J. Walraven. Getrouwd - Langini, Paul en van der Meet, Marina. GOES - Koopochtend bejaar den - De Goese Vrouwenraad houdt woensdag 27 april weer een koopochtend voor bejaar den en gehandicapten. Be langstellenden kunnen zich opgeven op maandag 25 april bij mevr. C.Hoek-Smilde, Kloetingseweg 31, Goes, tel. 16529 of bij mevr. G.de Bondt- Hoekstra, Berkenstraat 80, Goes, tel. 16992. HEINKENSZAND - Mensen zonder baan - Het projekt Mensen zonder baan voor Noord-en Zuid-Beveland stelt belangstellenden in de gele genheid wekelijks van dins dag 26 april af tussen 9 en 12 keramiek op de woensdag morgen van 9.30 tot 11.30 uur. LEWEDORP - Opening nieu we school - Vrijdag 20 mei om 14 uur zal mevrouw drs. W.P. Bouwman inspecteur van het kleuter- en lager onderwijs, het nieuwe scholencomplex aan de Zandkreekstraat in Le- wedorp officieel in gebruik stellen. GOES - Zeeland tegen kern wapens - Het Walchers Vre- desplatform houdt zaterdag 14 mei in het jongerencentrum 't Beest aan de Beestenmarkt in Goes een werkdag onder het motto 'Zeeland tegen kernwa pens'. Besproken wordt het houden van acties om de Zeeuwse bevolking te infor meren, motiveren en te mobi liseren ten aanzien van het vredesvraagstuk. De werkdag begint om 10 uur. MIDDELBURG - Vakantie informatie-avond - Fiom- Zeeland houdt donderdag 28 april in het gebouw Loskade 17 in Middelburg een informa tie-avond over vakantiemoge lijkheden voor alleenstaande ouders en kinderen. Aanvang 20.30 uur. (ADVERTENTIE) TERNEUZEN g Isnsünsiïëw :A„ .rre§§3' si Van onze'sportmedeiderkêr TERNEUZEN - In verband met het 10-jarig bestaan van de bedrijfsvolleybalvereni- ging DOW hield deze club een volleybaltoernooi voor ploe gen die uitkomen in de Ter neuzense bedrijfsvolleybal- competitie. Het toernooi werd gespeeld in sporthal ,,'t Zwaantje" te Terneuzen. In totaal namen er 27 ploe gen aan deel, verdeeld over vier klassen. De toernooilei- ding was in handen van Éèr- tus de Frel en Jan Veraart. Uitslagen: Eerste klasse: 1. Prome nade 1, 2. DOW 1,3. Verstraeten Verbrugge 1, 4. PSV 1. Tweede klasse: 1. Promenade 2, 2. De Meij er, 3. Verstraeten Verbrugge 2. Derde klasse: 1. Sterbanden, 2. Wiekslag, 3. Bravenboer Scheers, 4. Kint TC. Vierde klasse: 1. Rabo, 2. Gemeente 2, 3. Bram, 4. Gemeente 3. Introductie-avond - AoJ riumvereniging 'De M? Zwaarddrager' te Terne/; hdudt dinsdag 26 apri; avonds om half acht, (i maandelijkse ledenbij» komst in restaurant Vijver] Naar aanleiding van de» langs gehouden tentoon.?;! ling van de vereniging, die'J vele niet-leden interesse deze hobby heeft opge», zal een introductie-at, worden gehouden. Verder len op deze avond dia's worjf vertoond van eigen leden. Koninginnedag - 's Morji om negen uur starten in van Gent de koninginnen ten met een aubade door h,l monie De Vereenigde VrJ! den. Hierna ontvangt de M gemeester De Dow-stJ trein-Express uit Ternet op het station tegen over Vlaanderen. De Exg maakt drie ritten. Om hall] start de kinderoptocht, gens zijn er kinderspelenqjj Promenade. In de Speye den demonmntraties gej door modelspoorwegj Walcheren met model-sj treinen en door de modelvlij tuigbouwclub Zeeu' Vlaanderen. De beroemden navalstrein maakt weer rot ritten die worden verzo: door De Laatflokkers. schoolkinderen krijgen f vrijkaartje. 's Middags vën'ïn huize De'cöck aan de autorally en fietsrallj buurthuis Sint-Albert, wan avonds ook de prijsuitreit gen zijn. Op het Keizer Kas plein zijn demonstraties radiografisch bestuur!» modelauto's en optredens r, De Grutmoole. In De Vlaani ren starten om 18.00 uur ri leybalwedstrijden van Sant Om 21.00 uur is de tocht van The Arno's en dei wordt besloten met een jebal in De Engelenroos. Rally - Zaterdag 30 af houdt buurtvereniging Si Albert in samenwerking ti de WZA de traditionele list en autorally met een fra, prijzenpakket, 's Morgensh men het buurthuis voor de inschrijving voorde rally, die in verschillend klassen verreden wordt. Deurdouwers - Carnavalsve eniging De Deurdoire houdt zaterdag 7 mei feestavond in buurtcentra Sint-Albert. Begonnen wai om 20.00 uur. Voor de cara valliefhebbers staat een tra-attractie op'stapel: bezie tiging van de videa-opnamt gemaakt tijdens de 1983. Deze opnames zijn reei vanaf 's middags 14.00 uur' zien. Rond 21.00 uur begintti grote bal met muzikale werking van het orkest® Sylvester. De toegang is grat Van een onzer verslaggevtn TERNEUZEN - De vergat ring die het CDA maandii avond in het Zeldenrustcoüf! houden, gaat niet 1( Brinkman verhinderd is. De bewindsman heeft z gemeld een rib gebroken, vergadering wordt versctai naar begin juni. Van een onzer verslagt Reden: De Cock is sinds beg afhankelijk van een bijstant brengt onvoldoende geld in het niet dure hobby verder uit te oe Kasten vol bekers, me dailles en andere prijzen ge- dat de trainer en zijn top- hond Poets de afgelopen ja ren goed hebben geboerd. Omdat ons eigen land geen wedstrijden en kampioen schappen voor africhters van politiehonden kent, is Clement de Cock op België aangewezen. Maar daar heeft hij het dan ook hele maal gemaakt. Terwijl de Aardenburger nog maar een kleine tien jaar met zijn hobby bezig is en pas de laatste zeven jaar met Poets meedoet in de competitie, was hij in 1982 al doorgedrongen tot de selecte groep van de 20 beste trai ners op de Belgische rang lijst. „En gezien de kwaliteit van Poets, die nog steeds verbetert, zou er dit seizoen waarschijnlijk een nog bete re klassering inzitten, mits ik geld had om er mee door te gaan", zegt De Cock som ber. Veel geld is het niet wat hij extra nodig heeft om zijn twee honden te kunnen hou den. Het gaat om een jaar lijks bedrag van zo'n 1200 gulden, noodzakelijk om voedsel en belasting voor zijn honden te kunnen beta len, en voor de benzine die ERNEUZEN - De gemeente- olitie rondde het onderzoek f naar de door een aantal lugdige Terneuzenaren aan- [erichte vernielingen en omd^ spreker, mliiilt lergelijke. De schade bedraagt 1800 gulden. IT** I Van onze correspondent WESTDORPE - Eugène de Vriend geeft zondag 1 mei om 10.00 uur aan de brandweer kazerne te Westdorpe het startsein voor de „Comman dant E. de Vrlend-prestatie- loop en wandeltochten". De belangstelling voor dit spor tief gebeuren is ongekend groot. Verscheidene verenigingen en groepen uit heel Zeeuwsch- Vlaanderen hebben toegezegd te zullen meedoen,, zodat een zeer groot aantal deelnemers mag worden verwacht. Ook bij Belgische brandweerkorp sen blijkt belangstelling te be staan voor dit evenement. Het is voor de tweede keer dat de tochten worden georga niseerd; ook vorig jaar waren er heel wat deelnemers. Ieder een mag' meedoen, ongeacht leeftijd, woonplaats of het al dan niet bij een vereniging aangesloten zijn. De organisa toren zijn leden van het bin- dingscomité van de brandweer Groot Sas, onder leiding van de heren F. Cappaert en C. de Hulsters, respectievelijk voor zitter en secretaris van het co mité. De tocht voert langs de Westdorpse Molenkreek en de Canisvlietkreek. De deelne mers kunnen naar eigen keuze bepalen of zij de trimloop, dan wel de prestatieloop W doen. De heren Cappaerll De Hulsters wilden de tocw te zijner tijd uitbouwen totfj grote wedstrijd, die op agenda van de KNAU zal den geplaatst. Bij de inrichting van' wedstrijd hebben de Cappaert en De Hulsters: dewerking ondervonden de heer R. Magnus Graauw, een bekend orgs: sator van veel prestatielof Hij zal met een geluidstvtfj aanwezig zij n en is bereid si vonden de tijdwaarneming zich te nemen. De vereniging met grootst aantal inschrijvers»] na afloop een trofee ontv' gen, beschikbaar gesteld» de heer E. de Vriend, voor" lig commandant van brandweer te Sas van Hij zal na afloop ook de P zen uitreiken in de dra weergarage. Iedere deelne' ontvangt dan een herinnen Deelnemers kunnen ziet] op de dag van de tochten (vl af 9 uur) laten inschrijver/ de brandweerkazerne te»/ dorpe. Het staat inmiddels/ al vast dat de tochten vol? jaar in en om Philippine* den gehouden. Voor inli®n gen kan men zich wende" de heren F. Cappaert 2095), C. de Hulsters (teU of E. Pieters (tel. 01159-31" Van onze duivensportmedewerker 1AAMSLAG - Postduiven- leniging De Zeeuw in Goes deld met 571 duiven een wed- 'lucht vanuit Doornik, los 2.45 uur. Uitslag: 1. S. Koks (1738,15 mpm), 2. Verhaagen, 3 en 7. "Krijger, 4. P. Schrijver, 5. H. Re- 'jjn, 6. B. Tres, 8 en 10. N. van leunen, 9. W. de Witte. Zwaluw te Kwadendamme met duiven (1789 mpm):l, 5, 6 en 8. H. Beulens en Zoon, 2 en 4. R. de oster, 3. M. Boudens, 7. Jac. Beu- !ns 9. F. Franse, 10. A. Arrebout. e Blauwe Doffer te Hansweert iet 227 duiven: 1 en 9. De Keijzer en Zoon, 2. C. Lepoeter, 3. De eeuw en Zoon, 4. E. Mollet, 5,7 en A. de Leeuw, 10. Comb. Op 't Hof. Uitslagen wedvluchten 8«v»rt u de best» i u meer ipformtrtMt,

de Stem | 1983 | | pagina 16