I 2 sa N, i Strijd om Zeeuwse judotitels Toernooi om basketbalbeker van Zeeuwsch-Vlaanderen ORDEEL Zeeuwsch-Vlaams recreatietoernooi in Sas van Gent l UNIEK INITIATIEF Fietscross Westdorpe PAGINA SPORT 2 triumph Terneuzen. 3-24150, Wijziging in Jeeuws elftal Donkere Wolk mdt Primus in titel af e Bruin is ctief op eel fronten Oranje tegen Canada in eindstrijd Belangrijke zege van Oostkapelle Graauw heeft titel binnen bereik Or (wekkend is, i itrolesysteem i n) en portieren^ n van binnenuit] nrestaties weet i bij zijn lage oni om je al snel tot j de 20-mille klas gllLST - In sporthal Den illaert in Hulst worden za- ■dag 23 april de Zeeuwse ju- ampioenschappen gehou- voor zowel de senioren «mes en heren) als de jeugd. S judovereniging Hontenisse Lft opnieuw de organisatie handen en rekent op een ot aantal deelnemers. Vo- jaar toonde Henk Gort zich itekend op dreef in de uwse titelstrijd, die toen in dorpscentrum in Vogel- arde werd gehouden. Hij t met de hoogste eer strij- i De wedstrijden in sport- hal Den Dullaert beginnen za terdagmorgen om half elf. De Zeeuwse judokampioen schappen beginnen steeds meer mee te tellen bij de judo ka's, gezien het jaarlijks toe nemende aantal inschrijvin gen. De senioren strijden weer in de verschillende catego rieën, evenals de dames en ook de kampioen alle categorieën zal weer bekend worden. De jeugd komt al vanaf acht uur 's morgens in actie in de arena van Den Dullaert. De wed strijden in Hulst staan onder supervisie van Staf de Moor uit Axel, een begrip in de Zeeuwse jeudowereld. Er wordt gestreden op acht mat ten, waardoor er een goede wedstrijddoorstroming moge lijk is. Naar verwachting zullen zo'n 300 judoka's in actie ko men tijdens deze Zeeuwse ti telstrijd. De sportschool van Henk van Wee uit Terneuzen komt met ongeveer 65 afge vaardigden en de organiseren de judovereniging Hontenisse is met 25 deelnemers eveneens sterk vertegenwoordigd. Sterke judoka's die van de partij zijn in Hulst zijn: Regi- na van Gorsel (Reimerswaal) en Marion van Dorssen (Delta) bij de dames en bij de heren Jan Mol, Ben Willeboordse, Wil en Jack Marijs (allen Fe lix Janssens), Frans de Boeve- re en Peter Heyboer (bres- kens) en Frank Smits (Honte nisse). De sportscholen Delta Axel, Hulst en Clinge, „Hara", Felix Janssens, Henk de Wee en de judoverenigingen Breskens, Kiai, Reimerswaal, Shin Ko- ku, Yerseke, Zaamslag en Hoekse Rakkers hebben in middels ingeschreven voor de Zeeuwse titelstrijd. „Vorig jaar was het een ge slaagd toernooi en we ver wachten dat nu weer. Een Zeeuws kampioenschap moet de deelnemers toch aanspre ken", zegt Piet Graswinkel, secretaris van de organiseren de judovereniging Hontenisse. Omstreeks 17.00 uur zal het toernooi om de Zeeuwse titel geëindigd zijn. Van onze tafeltennismedewerker SAS VAN GENT - Zondag 24 april houdt de Zeeuwsch- Vlaamse recreatiecommissie onder de enthousiaste leiding van Frits Vervaet, lid van het j Van onze sportmedewerker IXEL - In de opstelling van gt Zeeuwse elftal dat van- lag om 19.00 uur in Axel te- i bet Belgische nationale m speelt, is een wijziging tomen. De Arnemuidenaar Wim selhoedt heeft zich wegens n blessure afgemeld. In zijn lats komt zijn clubmakker s van Belzen de gelederen rsterken. ÜxEL - In de tweede klas het Axelse zaalvoetbal >t de laatste competitie- itrijd uitsluitsel brengen het kampioenschap. Kop- r Primus ging vorige week ijde (out. Van deze misstap iliteerde Donkere Wolk de leider tot op één itje te naderen door het Ken tussen deze beide met 3-0 te winnen, i Lambert (2x) en Tim Beest waren de prijs- lutters voor Donkere Wolk. igen de mannen in het rod- luwe tricot er volgende ik in De Schepper te klop- i, dan is de titel voor hen. een Donkere Wolk-neder- ig is het kampioenschap ir Primus. In de overige lis versloeg La Bourse Axel iet 6-1 en won Dax met 4-1 't Wapen van Axel 2. •kt Boys kwam tekort te- Wilton (3-7). Broomche- stuntte tegen Den Hamer met 4-3 te winnen en ilder deelde via een 2-2-ge- spel de punten met De ipper. ,nd: Primus 26-37, Don- Wolk 25-36, Dax 26-35, Hamer 26-33, De Schepper II, Wilton 26-27, 't Wapen Axel 2 26-25, Noens 25-23, !G 25-20, La Bourse 26-19, imchemie 16-18, Axel 2 26- iMarkt Boys 26-4. HOCKEY-DAMES Van onze speciale verslaggever KOEALA LOEMPOER - Het Nederlandse da- meshockeyteam heeft zich gisteren in Koeala Loempoer geplaatst voor de eindstrijd van het toernooi om de wereldbeker. De ploeg nam revan che voor het verlies in de finale van het FIH-toer- nooi in Buenos Aires in 1981 tegen West-Duitsland door nu met 2-0 te winnen. Fieke Boekhorst en Sandra le Poole scoorden al voor de rust. De finale wordt zaterdagmiddag gespeeld. FINALE TLDHOVEN - Jean Paul Bruin uit Hulst heeft met lend succes deelgenomen de nationale voorwed- jden kader 38/2. Succes, lat hij zich via die wed- jden wist te plaatsen voor nationale eindstrijd, die 7 8 mei in Assen gehouden rdt. finder succesvol omdat zijn emeen gemiddelde van toch wel onder de ver- fitingen bleef. De Bruin 'verde in deze voorwed- tiden acht matehpunten en arde een fraaie reeks van caramboles. Wat zijn alge- en gemiddelde betreft kan Jeugdbiljarter het in het. lende weekeinde van 23 en april al beter doen. Dan edt hij aan in het geweste- kampioenschap kader 38/2 Zuid-Nederand. Deze ustrijd vindt plaats in café Hoek, bij ereklasser Louis fermans te Zundert. Van Heumen had een aantal sterke zetten gedaan. Neder land speelde weer met drie spitsen, zoals in de eerste groepswedstrijden. Bovendien had de snelle Annelies Kap- tein tot taak bij Westduitse strafcorners de bal als eerste uitloper aan Martina Koch te ontfutselen. Voorts had Gijs van Heumen op het midden veld Lisette Stevens aan Gaby Appel, de beste Duitse speel ster, en Marieke van Doorn aan Birgit Hagen gekoppeld. In de eerste helft legde de in wit-blauw gestoken Neder landse ploeg West-Duitsland volledig aan banden. Al spoe dig werd het loeren op straf corners beloond. In de eerste drie minuten mocht Fieke Boekhorst al twee keer aan leggen. De derde keer, na een kwartier, was het raak. Via een verdedigster ging de bal achter de vertwijfeld uitval lende Susi Schmidt (1-0). Ne derland bleef sterker. De Westduitse speelsters, die goed werden afgeschermd, kregen bijzonder weinig ruimte en al leen de snelle Patricia Ott kon een enkele maal gevaarlijk worden. Tien minuten voor rust maakte Sandra le Poole er 2-0 van. Ze raakte de bal na een vrije slag van Elsemiek Hillen juist zo aan dat Schmidt weer uit positie was. Gelukkig voor Nederland zag de Schotse scheidsrechter Ball niet dat de voortdurend storende Marjo lein Eysvogel buitenspel stond. Ook in de tweede helft, waarin het na een kwartier hevig begon te regenen, bleef Nederland het beste van het spel behouden. West-Duits land kwam slechts zelden voor het doel van Monique Broere. In de zestigste minuut was doorzetter Eysvogel dicht bij een treffer, maar de Amster dam-speelster zag haar inzet net naast het Duitse doel ver dwijnen. Ook in de slotfase kwam er geen wijziging in de score. Dolgelukkig omarmden de Nederlandse speelsters elkaar na het laatste fluitsignaal. Op nieuw was de ploeg een stapje dichter bij het veroveren van de zo zeer begeerde wereldtitel gekomen. NEDERLAND - WEST-DUITS LAND 2-0 (2-0). 15. Fieke Boek horst (s.c.) 1-0, 24. Sandra le Poole 2-0. Scheidsrechters: Ball (Sch) en Pritchard (NwZ). Toeschouwers: 3000. Opstellingen: Nederland: Monique Broere, Fieke Boekhorst, Aletta van Manen, Margriet Zegers en Irene Hen driks, Lisette Sevens, Elsemiek Hillen en Marieke van Doorn, An nelies Kaptein, Sandra le Poole en Marjolein Eysvogel. West-Duitsland: Susi Schmidt, El ke Druell, Corinna Lingnau, Steffi Buerger en Karin Haude, Hella Both (Ingrid Brueckert) en Birgit Hagen, Patricia Ott, Gaby Appel, Martina Koch en Birgit Hahn. KOEALA LOEMPOER - Ca nada is de verrassende tegen stander van het Nederlands dameshockeyteam in de finale van het toernooi om de we reldbeker geworden. In een dramatische wedstrijd ver sloeg Canada in de halve fina les Australië na het nemen van strafballen: 8-5. Na de reglementaire speeltijd, waar in Australië enkele opgelegde kansen miste, was de stand nog 0-0. Ook in de verlenging van twee keer vijftien minu ten vielen geen doelpunten. Australië en West-Duits land spelen vrijdag om het brons, Nederland en Canada maken zaterdag uit welk team de wereldbeker mee naar huis mag nemen. WESTDORPE - In Westdor pe wordt zondag 24 april een fietscross gehouden door de Axelse fietscrossvereniging EZFVA in samenwerking met de middenstandsvereniging in Westdorpe. De deelnemers kunnen zich van 11.00 tot 12.00 uur laten in schrijven op het crossterrein en de wedstrijden beginnen om 13.00 uur. OOSTBURG - In de lande lijke tweede klasse A zater dagvoetbal voegde Oostkapel le in de inhaalwedstrijd tegen Oranje Wit twee belangrijke punten aan het totaal toe. Pro motie naar de eerste klasse blijft daardoor mogelijk. Bij rust was de stand 1-0 door een goal van Stoffel Schipper. Na de hervatting werd de score opgevoerd tot 3-0 door treffers van Gerard Schipper en Jan de Wilde. Het Oostkapelle-doel werd verde digd door Henk Lenaerts. Eer ste doelman Hans de Wispe- laere was afgelopen zondag bij een auto-ongeval betrokken. Met een gebroken nekwervel werd hij opgenomen in het Dijkzigtziekenhuis te Rotter dam waar hij minimaal zes weken zal moeten verblijven. Dolle vreugde bij de Nederlandse dames na het behalen van de finale-plaats in het WK-toernooi. - FOTO AP Van onze basketbalmedewerker AXEL/SAS VAN GENT - Sassenaars Peter Vaal en Karl Doolaeghe hebben het bonds- bestuur van het rayon zuid ge- tracteerd op een enigszins on gewone verrassing. Zeer tegen de zin van de bond in hebben beide basketbalspelers een on afhankelijk toernooi om de Zeeuwsch-VIaamse beker op touw gezet. Alle Zeeuwsch- VIaamse verenigingen hebben inmiddels hun deelname toe gezegd, dit tot grote vreugde van de twee organisatoren. Dit betekent uiteraard wel dat de strijd om de Zeeuwse beker uitgevochten zal worden tus sen de verenigingen van de „overkant". Peter Vaal, trainer van BC Sas en spelend bij Schelde- sport 1, laat aan duidelijkheid niets te wensen over als het gaat om de voordelen van een Zeeuwsch-VIaamse beker- competitie: „Het inschrijfgeld ligt aanzienlijk lager per vere niging in vergelijking met de bondstarieven. Daar komt nog bij dat de afstanden veel be- RINIORENCOMPETmE A-JUNIOREN tofdklasse A: Middelburg Al- T'i'H, Robur Al-RCS Al Sln8« Al-Kloetinge Al ulm Al-Zierikzee Al fctl1, Al-Terneuzen Al 1-2, Panisse Al-Arnemuiden Al i. r|*p A2: SSV Al-Krabben- EL, i 4' Colpl. Boys Al- IK'JSÏ Al 2-2, Kapelle Al- irSfi y Al 4-1, Wemeldinge |DuMand Al 2-2, DFS Al an/,1"8' Kruiningen Al-Mevo :",Gr«P A3: Middelburg A2- tiï 1 Serooskerke Al- tfXn A2 8-0, Patrijzen Al- !c al ?ri? A1 2_1' Meeuwen Al- 1, l"°' Walcheren Al-Dom- Kh „3"2' G">ep A4: ROS 3- ¥lw,^me Al 1-3, Oostkapel- A2 0-0, Middel- JLAa-Ktoetinge A2 7-0, RCS .MlsP0rt Al 4-0, Jong Ambon fcHeI.bur« A4 1-1. Groep A5: R™0t Al-Aardenburg Al fclvv a"? Al-Corn. Boys Al 11- 6em n Ax„el A1 1_1' clinge S» Boy.s A1 '°"3- Groep A8: Isinfui, ^"Vogelwaarde Al PlUWdl Al-Biervliet Al 4-0, pij.Al-Zaamslag Al 2-0, Hoek "nllippme Al 5-2. NjOREN rT?1: Rcs Bl-Tern. Boys BI Terneuzen Bl-HW BI 0-1, UITSLAGEN Axel Bl-Clinge BI 1-2, Vlissingen Bl-Aardenburg BI 3-0, Hontenisse Bl-Hoek BI 2-1. Regio B2: 's H.Arendskerke Bl-Kloetinge BI 2-1, Goes Bl-Zierikzee BI 1-0, Ar- nemuiden Bl-Robur BI 3-6, Yerse ke Bl-Heinkenszand BI 1-9, Mid delburg Bl-VCK BI 1-1. Groep B3: Ouwerkerk Bl-DFS BI 1-1, Drei- schor Bl-Bruse Boys BI 1-1, SKNWK Bl-Renesse BI 3-0, Brou wershaven Bl-WIK BI 1-6, Groep B4: Apollo Bl-Mevo BI 1-1, Hoede- kenskerke Bl-SVD BI 0-4, Kloe- tinge B2-Zierikzee B2 4-0, Wissen- kerke Bl-Wolfaartsdijk BI 16-0. Groep B5: Zierikzee B3-Kloetinge B3 2-1, Robur B2-Kapelle B2 0-2, Kloetinge B4-Heinkenszand B2 1-3. Groep B6: Lewed. Boys Bl- Volharding BI 1-0, Waarde Bl- Kapelle BI 1-1, Patrijzen Bl-We- meldinge BI 3-2, Rillandia Bl-Le- wed. Boys BI 8-0, Krabbendijke Bi-Volharding BI 1-2. Groep B7: Vlissingen B2-Nieuwland BI 4-0, Zld. Sport B2-Middelburg B3 4-1, Middelburg B2-Oostkapelle BI 11- I. Groep B8: GPC B2-Borssele BI 5-6, RCS B4-Zeelandia B2 3-1, Se rooskerke B2-Vlissingen B3 4-3, VCK B2-Middelburg B4 8-0. Groep B9: Zeelandia Bl-Zld. Sport BI 0-0, Meeuwen BI- GPC BI 0-3, Veere BI- Dauwendaele BI 2-2. Groep B10: Steen Bl-Hulsterloo BI 1-0, AZW BI-Koewacht BI 0-3, HW B2-Terneuzen B2 1-2, Corn. Boys Bl-Ria BI 1-7. Groep Bil: Aarden burg B2-Tern. Boys B3 5-1, Ter neuzen B4-Terneuzen B3 0-6, Tem. Boys B2-AZVV B2 13-0. Groep B12: Schoondijke Bl-Breskens BI 0-1, IJzendijke Bl-Oostburg BI 7-1, Sluiskil Bl-Hoofdplaat BI 0-2. Groep Cl: Colpl. Boys Cl - Zie rikzee C2 6-0, DFS Cl - Renesse Cl 3-0, Bruse Boys Cl - Dreischor Cl 1-0, Mevo Cl - ZSC Cl 4-0, WIK Cl - Brouwershaven Cl 0-1. Groep C2: Cortgene Cl - Kloetinge C4 7-2, SSV C2 - Robur C2 6-0, SKNWK C2 - DFS C2 3-3, Zierikzee C3 - Colpl. Boys C2 5-5, Goes C2 - Wissenker- ke Cl 1-2, Groep C3: Heinkenszand Cl - Kloetinge Cl 1-0, Kruiningen Cl - SKNWK Cl 0-1, Zierikzee Cl - SSV Cl 1-1, Goes Cl - Robur Cl 0-2, Yerseke Cl - Kapelle Cl 1-1. Groep C4: Apollo Cl - Krabbendij ke Cl 5-1, Kruiningen C3 - Rillan dia Cl 1-6, Wemeldinge Cl - Hansw. Boys Cl 3-0, Kloetinge C2 - 's-H. Arendskerke Cl 2-3. Groep C5: OOstkapelle Cl - Domburg Cl 5-1, Zeelandia Cl - Noormannen Cl 13-1, Serooskerke Cl - VCK Cl 1-0, Veere Cl - Bevelanders Cl 2-4. Groep C6: Dauwendaele C2 - Mid delburg C2 2-1, Lewed. Boys Cl - Volharding Cl 0-1, Kwadendamme Cl - Patrijzen Cl 1-2, Jong Ambon Cl - Nieuwdorp Cl 0-0. Groep C7: Heinkenszand C3 - Kloetinge C3 0-2, Kapelle C3 - Wemeldinge C2 0-0, Heinkenszand C2 - Waarde Cl 3-2. Groep C8: RCS Cl - Arnemui- den Cl 6-0, Zld. Sport Cl - Bres kens Cl 1-2, Middelburg Cl - Vlis singen Cl 3-1, GPC Cl - Dauwen daele Cl 1-3 Groep C9: Vlissingen C2 - Groede Cl 0-8, Walcheren C2 - RCS C5 2-2, Breskens C2 - RCS C4 1-5, Vlissingen C3 - Zld. Sport C2 1-31, Hoofdplaat Cl - GPC C2 3-2. Groep C10: Middelburg C3 - Se rooskerke C2 2-2, RCS C3 - Zeelan dia C2 6-0, RCS C6 - RCS C7 3-1, Arnemuiden C2 - Middelburg C4 4-0. Groep CU: Aardenburg C2 - Hoek C2 3-3, IJzendijke C2 - Phi lippine C2 1-1, Tern. Boys C3 - Oostburg C2 6-3, Terneuzen C4 - Corn. Boys C2 8-1. Groep C12: Ria Cl - AZW C2 4-1, SDO Cl - Ter- hole Cl 12-0, Koewacht Cl - Graauw Cl 0-1, Hulsterloo Cl - HW C2 3-2, Zaamslag Cl - Ter neuzen C2 3-5. Groep C13: HW Cl - AZW Cl 1-1, Axel Cl - Clinge Cl 4-0, Vogelwaarde Cl - Philippine Cl 1-0, Tern. Boys Cl - Steen Cl 1-1, Terneuzen Cl - Hontenisse Cl 3-0. Groep C14: Oostburg Cl - Tern. Boys C2 5-2, Sluiskil Cl - IJ zendijke Cl 0-2, Hoek Cl - Aarden burg Cl 2-3, Corn. Boys Cl - Bier vliet Cl 4-2. Groep C15: Steen C2 - Tern. Boys C4 0-5, HW C3 - Vo gelwaarde C2 4-0, Clinge C2 - Axel C2 1-1, AZW C3 - Terneuzen C5 3-4, Hontenisse C2 - Terneuzen C3 0-3. perkter blijven, wat voor de deelnemers zowel geld- als tij dwinst oplevert". Karl Doolaeghe, in het da gelijkse leven scorend voor BV Hulst 1, voegt hier onmiddel lijk aan toe: „Bovendien is het nieuwe wedstrijdsysteem voor de deelnemende teams veel in teressanter. De officië beker competitie kent een afvalsys- teem. Met een beetje pech kan een bepaalde ploeg dus na twee wedstrijden reeds van verdere deelname verstoken blijven. Thans echter wordt gewerkt met een competitie systeem, waardoor elk team een gelijk aantal wedstrijden te verwerken krijgt". Een opvallend detail is overgens het ingenieuze cor rectiesysteem, dat beide ma thematici uitgedokterd heb ben om de niveauverschillen tussen de verschillende deel nemers te compenseren. Het bondssysteem werkt met han dicaps: vlak na de start van de competitie wordt aan de hand van de positie op de ranglijst aan elke ploeg een cijfer toe gekend. Aan de hand hiervan kan dan de handicap ten op zichte vn zwakkere broeders berekend worden. Zo werd bijvoorbeeld het verschil tus sen BV Hulst 1 (eerste klas) en BV Hulst 2 (derde klas) ge compenseerd door het eerste team een forfaitaire achter stand van 20 punten per wed strijd te geven. Dit is zeker psychologisch gezien niet bepaald verant woord, maar ook in de prak tijk levert dit nogal eens pro blemen op. Vooral wanneer een lager team komt opdraven met gastspelers uit een hoger team. In dit laatste geval kan een handicap van 20 punten wel zwaar doorwegen in het voordeel van de zogenaamd „zwakkere" ploeg. Peter Vaal over het vernieuwde systeem: „Zoals gezegd ontmoeten alle ploegen elkaar. Na afloop van de competitie wordt het to taalgemiddelde, dat wil zeg gen de gemiddelde positieve score per wedstrijd, berekend en het individuele gemiddelde dat wil zeggen de gemiddelde positieve score per team. Elke ploeg krijgt nu een cor rectiefactor toebedeeld, die be staat uit het quotiënt van bei de gemiddelden; totaal gemid delde gedeeld door individueel gemiddelde. De oorspronkelij ke uitslagen van de verschil lende wedstrijden worden nu gecorrigeerd via deze factor en dat zou moeten resulteren in een vrij homogeen niveau". Karl Doolaeghe verduide lijkt dit complexe systeem aan de hand van een fictief voor beeld: „Denk bijvoorbeeld eens aan een wedstrijd Opera- tie'71- Scheldesport 1: 38-35. Neem aan dat het algemeen gemiddelde op 50 punten per wedstrijd ligt, terwijl de indi viduele gemiddeldes voor Operatie'71 op 30 en voor Scheldesport 1 op 70 komen. De correctiefactor voor beide teams is dan: Operatie'71: 50/ 30 5/3, Scheldesport 1: 50/70 5/7. Wanneer nu de correctie toegepast wordt op boven staande wedstrijd, dan komt Operatie'71 op 63 punten (38x5/3), Scheldesport daaren tegen op 61 punten (85x5/7)". Deze nogal verrassende uit slag wordt dan verklaard door het feit dat Operatie in dit ge val aanzienlijk boven het ge middelde heeft gespeeld tegen een veel sterkere ploeg, wat dus beloond wordt in de eind uitslag. Deelnemers aan deze com petitie zijn alle Zeeuwsch- VIaamse dames- en heren teams, plus een extra ploeg voor de dames van Sas. De eerste wedstrijden worden ge speeld zondag 24 april in de Hulsterse sporthal Den Dul laert. De laatste wedstrijden zijn gepland voor 28 mei, waarna de officiële prijsuit reiking zal plaatsvinden op het jaarlijkse galabal van BV Hulst (waarschijnlijk 3 juni). Het einde van de competitie behoeft voor basketbalmin- nend Zeeuwsch-Vlaanderen dus geenszins gejammerd te worden, vooral niet daar de damesteams van BC Sas 1 en Voorwaarts versterkt zullen zijn door itnernationale speel sters. afdelingsbestuur Zeeland van de NTTB, voor de tweede maal een groot recreatietoernooi ta feltennis voor alle recreanten uit Zeeuwsch-Vlaanderen die voor de gezelligheid een bal letje willen slaan. Door de lan delijke prestaties van jeugd en senioren op competitieniveau, mag deze sprt zich in toene mende mate verheugen in een grote belangstelling. Het vorig jaar gehouden toernooi had een bezetting van bijna 130 deelnemers die op de 30 beschikbare tafels in sport hal De Vlaanderen hun par tijtjes hebben kunnen spelen. Het evenement wordt dit jaar weer gehouden in sporthal de Vlaanderen in Sas van Gent. De aanvang van zo'n 750 wed strijden is om negen uur 's morgens waarbij de laatste bal omstreeks half zes zal worden geslagen. De deelnemers worden evenals vorig jaar verdeeld over de groepen dames en he ren, jeugd tot en met 13 jaar en jeugd tot en met 18 jaar. De speelwijze zal dit jaar worden aangepast aan een beter ver loop van de wedstrijden, het geen betekent dat het dubbel spel is vervallen en de poules nu meerkampen zijn gewor den. Met dit systeem is men verzekerd van minimaal vijf wedstrijden. Ook het aantal deelnemers kan nu groter worden, namelijk 180. De deelnemers van vorig jaar hebben allen een inschrij vingsformulier thuis gekregen en ook nu zijn er in heel Zeeuwsch-Vlaanderen in schrijf adressen. Gerard Blok huizen, Irenestraat 24, Ter neuzen, 01150-97488; Bennie Duijserinck, Laurijnstraat 7, IJzendijke, 01176-2003; Lou Rombaut, Moerschanstraat 118, Hulst, 01140-15329 en Frits Vervaet, Statenstraat 12, Sas van Gent, 01158-1647 zijn be reid het aantal aanmeldingen te registreren. De inschrijfkosten bedragen voor dames en heren ƒ6,- en voor de jeugd tot en met 18 jaar ƒ3,-. Om dit schouwspel voor bezoekers aantrekkelijk te maken is de zittribune uit geschoven en kan men rustig genieten van deze tafeltennis sport. Ook de pers- en propa- gandacommissie van de afde ling Zeeland zullen aanwezig zijn met informatiemateriaal omtrent de tafeltennissport. Van onze sportmedewerker GRAAUW - Na een jaar af wezigheid kan Graauw ko mend weekeinde opnieuw de stap naar de eerste klas afde ling van het zondagvoetbal maken. Het team, dat in de tweede klas een opmerkelijke sterke competitie draait, komt zelf niet in actie. Toch kunnen de titel en promotie al binnen gehaald worden. Wel blijft Graauw, dat mo menteel zes punten los staat op Terhole afhankelijk van het duel van komende zondag: Terhole-Schoondijke. Moet Terhole in dat beslist niet ge makkelijke duel punten inle veren dan is Graauw al zeker van promotie. Wint Terhole die wedstrijd, dan nog lijkt Graauw promotie niet te kun nen ontgaan. Wordt het duel op 1 mei tegen Koewacht 2 ge wonnen dan ook kunnen de champagneflessen ontkurkt worden. Kortom, promotie is voor Graauw bijna een zekere zaak. Toch een knappe presta tie om na één seizoen terug keer naar de eerste klas te be reiken. Peter Vaal (links) en Karl Doolaeghe: „Bondsbestuur ziet initiatief als boycot van de Zeeuwse be ker". - FOTO WIM KOOYMAN

de Stem | 1983 | | pagina 9