d! \iw I m >V' M Droomfinale HSV-Juventus Incident bij Lodz—J uventus [Saronni achterop DONDERDAG 21 APRIL 1983 en doelpunt voldoende oor Benfica (CHWEERS fESCHORST KA Ai»8' lüller toch Pgen Turken I W ,Forster' Briegel; En- Seren R r' Muller; Littbarski, p en Rummenigge. Chinese sporters door Romain van Damme Verzoek om vervolging Eric Vilé Smislov geplaatst Zege Cage HULSHOFF TECHNISCH DIRECTEUR GRAZER AK Spaanse selectie Theo de Rooy breekt sleutelbeen Clubs uit le divisie wachten af BENAUWDE ZEGE VAN ZWEDEN Real Madrid in finale NAC laatste duels zonder Ad Krijnen Rijkaard en Mölby niet in topduel Ondernemingsraad KNVB ongerust Winst Torre Van den Berg DE STEM Ici'ENCA (AFP) - De eerste blaagstootjes zijn woensdag Uitgedeeld in de Ronde van 'Spanje. De eerste etappe van «musates naar Cuenca kende «n uiterst lastige finale, waarin met name de Spaanse Kenners tempoversnellingen doorvoerden. Juan Fernandez Lgevierde met vier seconden doorsprong op Guido van Cal- iter, de Belgische knecht van Giuseppe Saronni. De Ita liaanse wereldkampioen was de grote verliezer in de eerste rit. Hij verloor bijna een mi nuut op winnaar Fernandez. De Fransman Dominique Gaigne behield met moeite de leiderstrui. De eerste rit werd in een literst gezapig tempo gereden. Bij het naderen van Cuenca laven de Spanjaarden de im- Kuls tot de aanval. De tem- joversnelling deed het com pacte peloton in tweeën bre ker. Alle favorieten zaten in het voorste gedeelte met uit- iondering van Saronni, die de ïuelta kennelijk slechts rijdt om in vorm te komen voor de Ronde van Italië. Hij wekte tenminste niet de indruk hin der te ondervinden van zijn valpartij in de proloog. In de slingerende klim door de smalle straten in Cuenca liet Juan Fernandez de Belg ianCalster lange tijd het kop- |erk doen alvorens hij twee honderd meter voor de eind- Jreep een demarrage plaatste. Hiemand kon de voormalige Tpaanse kampioen volgen. Hi- Jault eindigde als vierde en verloor slechts vier seconden. Kuiper werd zevende met een achterstand van zes seconden. Uitslag eerste etappe: 1. Juan Fernandez (Spa) 235 km in 6.36.17 (gem. 35.576 km/u), 2. Guido van Calster (Bel) op 4 sec., 3. Jesus Suarez-Cueva (Spa) z.t., 4. Bernard Hinault (Fra) z.t., 5. Guy Nulens (Bel) z.t., 6. Giuseppe Petito (Ita) z.t., 7. Hennie Kuiper (Ned) op 6 sec., 8. Eduardo Chozas (Spa) z.t., 9. Dominique Gaigne (Fra) op 9 sec., 10. Jan Wijnants (Bel) z.t., 11. Juan-Carlos Alonso (Spa) op 10 sec., 12. Miguel-An- gel Iglesias op 12 sec., 13. Angel Arroyo (Spa) z.t., 14. Jesus Ro- driguez-Magro (Spa) op 14 sec., 15. Julian Gorospe (Spa) z.t. Algemeen klassement: 1. Dominique Gaigne (Fra) 6 uur 45 min 17 sec, 2. Hennie Kuiper (Ned) op 1 sec, 3. Bernard Hi nault (Fra) op 6 sec, 4. Juan Fernandez (Spa) op 9 sec, 5. Giuseppe Petito (Ita) op 17 sec, 6. Julian Gorospe (Spa) op 20 sec, 7. Jesus Suarez Cuevas (Spa) op 22 sec, 8. Arsenio Gon zales (Spa) op 26 sec, 9. Guy Nulens (Bel) z.t., 10. Juan Car los Alonso (Spa) op 27 sec. De Italiaanse sprinter Guido Bontempi heeft woensdag in Castellaneta Marina de eerste etappe van de Ronde van Apu- lië voor beroepsrenners ge wonnen. Hij versloeg het com plete peloton in de spurt. Uitslag eerste etappe: 1. Bontempi (Ita) 197 km in 4.50.15,2. Mantovani (Ita) z.t., 3. Rosola (Ita) z.t., 4. Gavazzi (Ita) z.t., 5. Vitali (Zwi) z.t. RAIOVA (AFP) - Voor het ferst in twintig jaar staat lenfica weer eens in de finale ran een Europees bekertoer- 'ioi. De winnaar van de Jmdskampioenencup in '61 en 1 plaatste zich gisteren ver- ;ssend voor de eindstrijd van jst toernooi om de UEFA-be- fer ten koste van Universita- fea Craiova. jDe tweede wedstrijd tussen ■niversitatea Craiova en Ben- fa eindigde gistermiddag in laiova in een gelijkspel: 1-1. Ingezien in de wedstrijd in lssabon niet werd gescoord, Ireikte Benfica op grond van It op vreemde bodem ge laakte doelpunt de eindstrijd. IMVERSITATEA CRAIOVA - JNFICA LISSABON 1-1 (1-0). 17. ilaci 1-0, 57. Filipovic 1-1. Iheidsrechter: Valentine (Sch). eschouwers: 40.000. ÖRTMuND (ANP) - Fred Weers, de voorzitter van de sderlandse ijshockeybond, is lor de internationale ijshoc- fcy federatie (LIHG) voor een f" jaar geschorst. |be aanleiding was zijn op laden op 3 november 1982 in ft duel van de Nederlandse eg met Noorwegen in Oslo, par hij de Nederlandse ploeg Pr. het ijs haalde, omdat hij ie Zweedse arbitrage te slecht |ud. De schorsing heeft een te- Igwerkende kracht, zodat de ?orzitter op 3 mei alweer ont- pgen is van zijn straf. JANKFORT - Trainer Jupp fnvall kan zaterdag in Izmir I net kwalificatieduel voor Lk,rno°' om 'let Europese f'baikampioenschap tegen jtkije toch beschikken over R81 Miiller. Aanvankelijk r Inter Milan, de werkge- ünker middenvel- Muller niet vrijgeven in [band met de belangrijke FPetitiewedstrijd zondag fen AS Roma. prwall kon gisteren nog P zucht van verlichting sla- r °P ™t moment, dat Bernd pster in Frankfort uit het fc''g stapte. De wispeltu- hri s van <'F Barcelona T®" Westduitse bondscoach I verleden meerdere ke- L°p ^et laatste moment te- gesteld door niet te komen isgen. Schuster neemt za- |i0 g vermoedelijk de cen- pdin°Sltie op ^et midden- elftal speelt Be ^^eh'Jniijk) in de vol- JndpSS mg: Schumacher; U'He?n7 F' Strack' Enkele dagen nadat de Chinese regering alle sportieve en cul turele contacten met de Vere nigde Staten had afgebroken vanwege het inwilligen van het verzoek om politiek asiel van de Chinese tennister Hu Na, heeft de Aziatische groot macht zich wat minder scherp opgesteld. Dinsdag werd in Pe king bekend dat er toch Chine se sporters zullen deelnemen aan wedstrijden in Amerika. ANDEMfCHT: Gffii PROBLEMEN ■HHHHI BRUSSEL - Voor de vijfde keer in haar 75-jarig bestaan stapt Anderlecht een Europese finale bin nen. Gisteravond werd in het Heizel-stadion, het eigen Astrid-park wordt momenteel verfraaid met een schitterende nieuwe zittribune, het laatste ob stakel vakkundig uit de weg geruimd. Dankzij een dubbele overwinning op Bohemians Praag, 3-1 in Brussel en 0-1 in Praag, mag Anderlecht op 4 en 18 mei met Benfica strijden om de Europacup III. HHHHI Met het behalen van de fi naleplaats bewees Anderlecht andermaal dat het de succes volste formatie uit België is. Vooral in de periode tussen september '75 en mei '78 stond Anderlecht hoog aangeschre ven in het Europees voetbal. Tot driemaal toe verscheen de Brusselse club toen in de Europacup II-finale. Twee maal werd het kleinood ver overd. Eerst ten koste van Westham United, later werd Austria Wien in Parijs onder de duim gehouden en werd de Europacup II bij HSV, dat een jaar eerder in Amsterdam triomfeerde, weer wegge haald. Bohemians Praag, toonaan gevend in eigen land en met zeven internationals hofleve rancier voor het nationale team, ondervond gisteravond hoe sterk Anderlecht is. Al moet er meteen aan toege voegd worden dat De Brussel se ploeg in een goed gevuld Heizel-stadion bepaald niet haar beste wedstrijd speelde. Integendeel. Misschien zat de angst voor het Tsjechische voetbal toch dieper dan ge dacht werd. Immers, eerder struikelde Anderlecht in haar Europese carrière al driemaal over een Tsjechische tegen stander. Niet zo bevorderlijk voor het zelfvertrouwen dat An derlecht met een snelle goal probeerde op te vijzelen. De start was dan ook niet slecht. Vandenbergh en Coeck met een loeihard schot waren ^iiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiilH Van onze sportredactie |DEN HAAG - De Haagse Eadvocaat mr. B. Schwane- Hbeck heeft woensdag bij de hoofdofficier van justitie in SUtrecht een verzoek om ver- E volging ingediend tegen zijn EUtrechtse collega Eric Vilé, Etevens voorzitter betaald 5 voet bal van de KNVB. Te- Hjvens heeft hij de deken van £jde orde van advocaten in het :1 arrondissement Utrecht H verzocht een onderzoek in te Bistellen op grond van „ernsti- ESge vermoedens dat Vilé be- langrijke schade heeft toe- gebracht aan de advocaten- stand." Vilé is de afgelopen we ken er meermalen van be schuldigd op de hoogte te zijn geweest van het zoge naamde „zwart geld-circuit" bij de voetbalvereniging FC Utrecht. Vilé zelf heeft tot op heden nog steeds gewei gerd te reageren op de be schuldigingen. ülilllllllllillllllllllllllllillllllllllliilllllllllllllillillllllllliilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllrr VELDEN - Vassili Smislov uit de Sovjet-Unie heeft zich woensdag geplaatst voor de halve finales van het kandida tentoernooi om het wereld kampioenschap schaken. In Velden moest de roulette tafel uitkomst bieden, omdat de tweekamp tussen de oud wereldkampioen en de West- duitse grootmeester Robert Huebner na veertien partijen nog geen beslissing had ge bracht (7-7). Het roulettebal letje verkoos een zwart cijfer en daarmee was Smislov de „gelukkige winnaar". De partij tussen de groot meesters stond in het teken van de puntdelingen. Beide grootmeesters wisten slechts e e n partij te winnen. Smislov zegevierde in de vierde ronde en huebner won de negende partij. WENEN - De Amerikaan Ro bert Cage heeft woensdag avond in Wenen het eerste on derdeel gewonnen van het toernooi om de wereldbeker voor springruiters. De uitslag van de openings wedstrijd is: 1. Robert Cage (VST) op Dutch Harry 0 straf - punten, 35.97 sec. 2. Hugo Si mon (Oos) op Answer 0 - 36.20 3. Gerry Mullins (Ier) op Inis Mor 0 - 36.60 4. Gerry Mullins (Ier) op Mostrim 0 - 36.76 5. Barney Ward (VST) Eureka 0 - 37.71 6. Debbie Schaffner (VST) op Royal Huntsman 0 - 38.35 Van onze sportredactie GRAZ - Barry Hulshoff is on langs benoemd tot technisch directeur van Grazer AK, de Oostenrijkse club, waar hij begin vorig seizoen ais voet baller naar toe is gegaan. Hulshoff, die zijn voetbal carrière definitief heeft beëin digd, is door het bestuur van Graz gevraagd de gehele orga nisatie van de club door te lichten en eventueel opnieuw op te bouwen. Grazer AK staat er financieel slecht voor. Het heeft veel schulden. Op iedere recette wordt meteen beslag gelegd. Hulshoff heeft al vier maanden slechts een klein ge deelte van zijn salaris ontvan gen. MADRID - De Spaanse bondscoach Miguel Munoz heeft in zijn selectie voor de wedstrijd van volgende week woensdag tegen Ierland in Za- ragoza elf van de twaalf spe lers opgenomen, die op 16 fe bruari in Sevilla met 1-0 van Nederland wonnen. Alleen Sa- rabia ontbreekt. De selectie: doel: Luis Arconada (Real Sociedad) en Francisco Buyo (Sevilla); verdediging: Juan José, Francisco Bonet en José Camacho (Real Madrid), Antonio Maceda (Gijon), Antonio Coicoechea (Bil bao) en José Nimo (Sevilla); mid denveld: Victor Munoz (Barcelo na), Rafael Gordillo (Betis), Juan Senor (Zaragoza) en Ricardo Gal lego (Real Madrid); aanval: Mar cos Alonso en Francisco Carrasco (Barcelona), Carlos Santillana (Real Madrid) en Hipolito Rincon (Betis). dichtbij de openingstreffer, die echter toch geruime tijd op zich liet wachten. Bohemians Praag, tot gis teravond op vreemd terrein nog niet geklopt, putte er zo waar moed uit. De Tsjechische ploeg, die volgens geruchten tijdens de rust van de thuis wedstrijd tegen Anderlecht trainer Pospichal ontsloeg en Zadina aan het roer zette, reikte daar echter niet zo ver mee. Verontrustend was het steriele aanvalswerk in ieder geval niet. Weliswaar liet Bo hemians zien de in Oost-Euro pa zo geliefde korte combina tie uitstekend te beheersen, maar dreigend was het in ieder geval niet. Anderlecht was intussen tot teleurstelling van de ongeveer 35.000 toeschouwers terugge zakt naar een niveau dat niet bij deze club past. Meer dan eens moest de opvolger van Ivic, Pol van Himst, constate ren dat zijn ploeg de goede weg enigszins uit het oog ver loor. Tot zeven minuten voor rust, toen Bicovsky Ander lecht plotseling in een fraaie uitgangspositie bracht. Want Bicovsky, die zich mag ver heugen in de nodige westerse belangstelling, ging volgens de Engelse scheidsrechter Court ney wat al te hardhandig te werk. Slachtoffer was de Deen Frimann die gewillig neer ging. Courtney reageerde met een en bood van den Berg de gelegenheid Anderlecht vanaf elf meter op voorsprong te schieten. Amper twee minuten later zat de Brusselse club op rozen, toen Brylle ongehin derd nummer twee achter Hruska kon koppen. Vanaf dat moment lag Bo hemians in verloren positie. Al pleittte het voor de Tjechen dat de tweede helft aangepakt werd om alsnog de deur naar de finale open te breken. An derlecht reageerde bepaald niet als een topclub. Koos voor zekerheid, maar begon toch wat te twijfelen toen Jakubec een blunder van Munaron af strafte (2—1). Anderlecht slaagde er vervolgens niet meer in de toeschouwers op haar hand te krijgen. Veel bal verlies, slordig uitverdedigen en angst om alsnog de finale mis te lopen, bood Bohemians de gelegenheid in de tweede helft de hoofdrol te pakken. Het was echter niet voldoende om Anderlecht, dat in de slot fase Czerniatinsky en Degreef nog binnen de lijnen bracht, uit de lonkende finale te hou den. Dat Czerniatinsky er in de slotseconde nog 3—1 van maakte, was niet belangrijk meer. Bohemians had toen de moed al opgegeven. Ex-Madenaar Wim Hofkens in duel met een speler van Bohemians DEN HAAG - Theo de Rooy heeft woensdag tijdens een wielerkoers in Anderluez (Belgie) bij een valpartij een sleutelbeen gebroken. Dokter Derweduwen uit Mol heeft woensdag foto's van de breuk gemaakt. De pechvolle cou reur wordt donderdagochtend geopereerd. De herstelperiode vergt ongeveer twee tot drie weken. De koers leverde ove rigens een zege op voor de Belg Michel Pollentier. Bert Oosterbosch bezette de vijfde plaats. Vorig jaar overkwam De Rooy hetzelfde. Toen echter sloeg het noodlot in januari toe, waardoor zijn seizoenop- bouw nauwelijks in gevaar kwam. Het wegvallen van de in het Limburgse Spaubeek woonachtige renner is de tweede tegenslag voor de suc cesvolle formatie van ploeglei der Peter Post. Eerder raakte Gerrie Knetemann ernstig ge wond, toen hij tijdens een wedstrijd in belgie tegen een geparkeerde auto reed. De Rooy was een van de twaalf renners, die post voor lopig had geselecteerd voor de Amstel Goldrace, die zaterdag wordt gehouden. De tien cou reurs die deelnemen zijn: Jan Raas, Leo van Vliet, Jacques Hanegraaf, Adri van Houwe- lingen, Henk Lubberding, Cees Priem, Bert Oosterbosch, Johan Lammerts, Ad Wij- nands en Johan van de Velde. HAMBURG - Ernst Happel verloor gisteravond de wed denschap dat HSV de finale van het Europacup 1 toernooi niet zou halen, maar zal daar niet rouwig om zijn geweest. De trainer van de Hamburgers had zo weinig vertrouwen in een goede afloop van het twee de duel tegen Real Sociedad, dat hij alleen wedde dat Ju- ventus de finale zou halen. Te gen wie liet hij in het midden. Happel verloor van goklusti gen die de 'droomfinale' HSV- Juventus voorspelden. Beter deed het een Zwitsers reisbureau dat al enige dagen in Duitsland per affiche reizen LODZ - Michel Platini heeft Juventus de finale van de Europa Cup 1 ingeloodst. De Franse vedette was de uitblin ker in de moeilijke return in Lodz tegen het Poolse Widzew. Dank zij hem bevocht de Ita liaanse kampioen een gelijk spel van 2-2 en was de over winning van 2-0 thuis goed voor de finaleplaats tegen Hamburger SV op 25 mei in Athene. Si! Door onze verslaggever WAGENINGEN - De clubs uit de eerste divisie willen het sectiebestuur betaald voetbal maan dagavond tijdens de al gemene voorjaarsverga dering de gelegenheid ge ven hun beleid te verde digen. De vertegenwoordigers van de clubs, die gister avond in Wageningen bijeenkwamen, zijn na lange beraadslagingen tot dit besluit gekomen. De clubs (alleen MVV, Veendam en Telstar lie ten verstek gaan), nege ren daarmee de motie van wantrouwen, die de Federatie van Betaald Voetbalorganisaties van plan is maandagavond in te dienen tegen het sec tiebestuur van de KNVB. Nadat dit bestuur zijn beleid uit de doeken heeft gedaan, willen de eerste divisieclubs de vergade ring schorsen voor nader overleg. Achtergrond voor de aarzelende houding van de eerste divisieclubs is de vrees dat men door een definitieve breuk met het sectiebestuur wei eens subsidiegelden zou kunnen mislopen. In de 32e minuut verstuurde Platini een schitterende voor zet naar Rossi. De schutters- koning van het wereldkam pioenschap opende de score. Negen minuten na de rust bracht Surlitt de stand in evenwicht. De gelijkmaker was de inleiding tot een inci dent, Grensrechter de Vrieze werd aan het hoofd getroffen door een steen. Scheidsrechter Charles Corver verliet onmid dellijk het veld. Hij werd kort daarna gevolgd door de beide elftallen. De gewonde grens rechter werd voorzien van een groot verband op het hoofd. Corver had op dat moment de wedstrijd definitief kunnen staken. Juventus zou in dat geval overgaan naar de eind strijd. Volgens de reglementen van de UEFA was Widzew Lodz verantwoordelijk voor dit voorval. Na overleg met zijn grens rechters en de UEFA-waarne- mer besloot Corver de wed strijd na een kwartier te her vatten. De politie had intussen de dader ingerekend en opge sloten. De wedstrijd eindigde ook zonder incidenten. Lodz had een sterk slotoffensief. Surlitt bracht de stand tien minuten voor tijd op 2-1. Hij verraste zoff met een vrije schop van grote afstand. De spanning duurde slechts twee minuten. Doelman Mlynarc- zyk maakte een overtreding tegen de Poolse spits van Ju ventus, de vorig seizoen nog voor Widzew spelende boniek. Platini benutte de strafschop feilloos. aanprees naar de EC-finale HSV-Juventus. Hoewel HSV de hele wedstrijd een ruim veldoverwicht had, is de ploeg tot de laatste minuut onzeker geweest van een finale-plaats. De Hamburgers bestormden 90 minuten lang het doel van Real Sociedad, kwamen in de 76e minuut eindelijk op een verdiende voorsprong (doel punt van Dietmarr Jacobs), maar tot ontzetting van de 55.000 toeschouwers maakten de Spanjaarden vier minuten later gelijk na een van de spaarzame counters. Bakero tekende voor het doelpunt. Er waren nog tien minuten te spelen en een verlenging leek te moeten beslissen wie tegen Juventus zou mogen spelen. Het talent Thomas von Heezen reageerde een paar minuten voor tijd echter attent op een door Hrubesch per ongeluk van richting veranderd schot van Magath. Doelman Arco nada lag in de verkeerde hoek, Von Heezen hoefde slechts in te tikken. De vreugde was groot toen de scheidsrechter voor de laatste keer floot. Alleen Jimmy Hartwig rende huilend van het veld. De middenvelder liep kort voor tijd tegen een gele kaart op die hem de weg naar de finale versperde. Het was zijn tweede. Trainer Ernst Happel: „De finale is nog ver weg. We moeten ons nu eerst concentreren op het kam pioenschap. Daarna zien we wel verder". DORTMUND - In het wereld kampioenschap ijshockey in de A-groep heeft Zweden woensdag na een 4-0-voor- sprong een kleine overwin ning behaald op Oost-Duits- land: 5-4 (1-0,3-2,1-2). Rusland had weinig proble men met gastland West Duits land. De Russen wonnen met 6-0. MADRID - Het Schotse Aber deen, dat zich dinsdag in Wa terschei reeds plaatste, ont moet Real Madrid in de finale van het Europese bekertoer nooi voor bekerwinnaars. De Spaanse club versloeg in eigen stadion het Oostenrijkse Austria Wien met 3-1. De eer ste wedstrijd eindigde twee weken geleden in 2-2. In het Bernabeustadion waren alle vier doelpunten van Spaanse makelij. Santillana (2) en Jua- nito scoorden voor Real, Juan Jose passeerde zijn eigen doel man voor Austria. Er waren 70.000 toeschouwers. Real Madrid was de gehele wedstrijd superieur. Zeker na het snelle doelpunt van Santil lana. Austraia kwam nog wel even op 1-1, maar was op die stand nog steeds uitgescha keld. Zonder Stieleke, Bonet en Gallego bouwde Real de stand in de slotfase nog ge makkelijk uit tot 3-1. BREDA - Het ziet er naar uit dat Ad Krijnen deze competi tie, nog vier weken lang, niet meer in actie zal komen. De verdediger van NAC heeft nog altijd veel last van zijn rechter knie. Gisteren werden voor al le zekerheid foto's genomen van de pijnlijke knie. Begin volgende week krijgt Ad Krijnen te horen wat er precies aan de hand is. Een operatieve ingreep is niet uit gesloten. Zaterdagavond, tegen AZ'67, zal Krijnen niet van de partij zijn. Hij„Dat zit er niet in. Want dan krijg je precies hetzelfde. Vorige week heb ik vrijwel niets gedaan, alleen die wedstrijd tegen Roda JC gespeeld. Op die manier kun je niet bezig blijven. Ik heb deze week ook nog niet getraind. De knie blijft pijnlijk, vooral als ik een strekkende beweging maak". ZEIST - Jan Mölby en Frank Rijkaard van Ajax zullen de topwedstrijd in de eredivisie tegen Feyenoord op 1 mei moeten missen, evenals het duel van het komende week einde tegen FC Utrecht. Beide spelers liepen in de bekerwedstrijd tegen PSV op 13 april elk tegen hun derde gele kaart op. De Deen staat twee duels aan de kant, Rij kaard, juist weer door bonds coach Kees Rijvers opgeno men in de selectie voor de Ne derlandse ploeg voor de vreindschappelijke wedstrijd tegen Zweden op 27 april, moet drie ontmoetingen toekijken: tegen FC Utrecht, Feyenoord en Helmond Sport. Huub Stevens van PSV, die ook in dat duel zijn derde gele kaart kreeg, is voor twee wed strijden geschorst. Tevens is hem tot 1 augustus 1983 het recht ontzegd aanvoerder te zijn. Trainer Cor Brom van PEC Zwolle liep tegen een boete van 500 gulden op en een voor waardelijke ontzegging om een functie te vervullen bij PEC, als gevolg van zijn ver wijdering van het veld tijdens PEC Zwolle - Ajax op 26 maart door arbiter Van Ette- koven. Brom liet tijdens dat treffen te vaak blijken niet veel op te hebben met diens leiding. ZEIST - De ondernemings raad van de Koninklijke Ne derlandse Voetbalbond (KNVB) heeft zijn bezorgd heid uitgesproken over de hui dige ontwikkelingen in het be taalde voetbal. De ongerustheid is ontstaan door de publicaties over moge lijke wijzigingen in de struc tuur van het betaald voetbal. De ondernemingsraad stelt dat het eventueel invoeren van een profliga, met minder clubs, niet ten koste mag gaan van het werknemersbestand van de KNVB. De betrokken personen en verenigingen zul len zich tevens moeten realise ren dat voor structuurwijzi gingen wettelijk het advies van de ondernemingsraad be nodigd is, aldus de O.R. in een communiqué. ALICANTE (AFP) - De Phi- lippijn Eugenio Torre heeft dinsdagavond de zevende par tij in de tweekamp in het Kan didatentoernooi voor het we reldkampioenschap tegen de Hongaar Zoltan Ribli gewon nen. De Hongaar heeft de lei ding met 4-3. Bij de dames versloeg de in Zwitserland woonachtige Tat- jana Lematjsko haar ex-land genote Nona Aleksandria uit de Sovjet-Unie in de zesde partij. In de pre-Olympische zeilweek in het Zuidfranse Hyères heeft plankzeiler Stefan van den Berg zijn derde achtereenvol gende overwinning in de Olympische Windgliderklasse behaald. Hij werd daardoor vrijwel onbereikbaar voor de concurrentie. Klasseringen Nederlanders: Windglider: derde race: 1. Van den Berg, 2. Onno Tellier, 13. Wesse- ling, 23. Michel Tellier; 470: tweede race: 7. Stavenuiter; derde race: 11. Stavenuiter; Tornado: tweede ra ce: 5. Duyndam 8. Van Bladel. Finnjollen: tweede race: 8. Neele- man, 12. Haakman.

de Stem | 1983 | | pagina 7