ÏT 299.- ).V. :tia België tegen Zeeuws team uitersportvereniging Axel is kerngezond Agenda Axel Festijn voor liefhebbers ruitersport Lachplezier in blijspel Competitie touwtrekken foto Internationale motorcross op terrein Axel Achttal )oekt succes Trim- cross in axel Geef nu een cadeaukaart elreflex- ktieve prijs! nONDERPAG 21 APRIL 1983 Meer pony's Geen dravers T VERSCHIL. OP koken 'EN' c=M .ueben, M EEN WENL BOVARIO- met de onder- en lenwarmte derwarmte met hetelucht lucht verwarming warming - bo systeem rio systeem :air rwarming pakte, lichtgewicht belichtingsmeter, irbelichting wordt jitertljden van 1 tot iner van 4 tot 10 sek. INFO-AXEL UITGAVE: DE STEM/ZEEUWS VLAAMSE KOERIER - REDAKTIE: TON KOOMEN EN EDDY DE SCHRIJVER 609 AXEL - Voor de Zeeuwsch-Vlaamse voetbal liefhebbers staat er donder dag 21 april een interessante wedstrijd op het program ma. Op het terrein van de voetbalvereniging Axel wordt dan de wedstrijd ge speeld tussen het Zeeuwse KNVB-elftal en de nationa le Belgische voetbalploeg. Een leuke stunt van de voet balvereniging Axel, die me de mogelijk werd door fi nanciële steun van Dow en Lensen. „Het kost ons ook wel wat geld, maar dat heb ben we er graag voor over", zegt Axel-voorzitter Piet Peeters. De wedstrijd begint om 19.00 uur. De Belgen, die vooral fu rore maakten tijdens de we reldkampioenschappen in Spanje - waar gewonnen werd van de toenmalige we reldkampioen Argentinië - en de Europese kampioen schappen in 1980, waarin de rode duivels tweede werden - komen met hun sterkste opstelling naar Axel. Waar schijnlijk zijn alle spelers van de partij, die onlangs present waren in het duel tegen de DDR, waarin de Belgen met 2-1 wonnen en zich daardoor zo goed als ze ker plaatsen voor de eind strijd van het Europees kampioenschap 1984 in Frankrijk. Vraag is alleen of bondscoach Guy Thijs kan beschikken over de gebles seerde doelman van Bayern München Jean-Marie Pfaff. De Belgische selectie ziet er als volgt uit: de keepers Jacky Munaron (Ander- lecht) en Wim de Koning (Waregem) en de veldspelers Michel de Groote, Ludo Coeck, Franky Vercauteren en Erwin van den Berg (al len Anderlecht), Walter Meeuws, Eric Gerets, Jos Daerden en Guy van der Smissen (allen Standaard Luik), Luc Millecamps (Wa regem), Jan Cuelemans (Club Brugge), Mare Baecke (Beveren), Swat van der Eist (Westham United), Leo Cleysters en Eddy Voordek kers (beiden Waterschei) en René Verheyden en Ray mond Mommens (beiden Lo keren). Coach Jo de Waal uit Vlissingen van het Zeeuwse KNVB-elftal kan putten uit de volgende geselecteerden: Rob Grüben (Breskens), Jo- han Dijkhuizen (RCS), Jan Hamelink (Hoek), Wim Geelhoedt (Arnemuiden), Eugène Fagg (Oostkapelle), Johan le Conté (Middel burg), Robby de Muynck (Breskens), Frans van der Pijl (Hoek), Paul van Kaute- ren (Sluiskil), Nico Bouman (AZVV), Gerard de Schipper (Oostkapelle), Bram van de Broecke (Breskens) en Peter de Waard (Vlissingen). De entreeprijs voor dit in teressante duel bedraagt vijf gulden. amenwerking instructie perfect 11155-2093 1LTUD SCHERP IN PRUS' ikeninEuropo AXEL - „We vormen samen een geweldig goed iam. De sfeer is optimaal, te vragen heb je nooit it, want iedereen staat voor iedereen klaar. Dat is basis voor successen", zegt de 45-jarige Sluiskil- iaar Piet Kielman, instructeur van de Ruiter- rtvereniging Axel, gevormd door de landelijke jvereniging De Oranjeruiters en de ponyclub De leppertjes. Kielman, een sympathieke paarde nliefhebber en een vlot prater - wat niet van al collega's gezegd kan worden - fungeert als rzitter van het uitgebreide instructieteam van de Ruitersportvereniging Axel. De ponycombinaties worden geïnstrueerd door enkele rou tiniers, zoals Ko den Hamer en Chris den Hamer-de Feijter, die beiden al zo'n 25 jaar „in het vak" meelopen. Paarde- sportenthousiasten in hart en nieren, die op publicitair ge bied het liefst op de achter grond blijven, evenals Nel Scheele-de Feijter, de 49-jari- ge instructrice die het succes volle achttal onder haar hoede heeft en al vijftien jaar haar beste krachten geeft aan de Ruitersportvereniging Axel. Dit bovengenoemde drietal krijgt volop assistentie van de 21-jarige Marian Kielman (zelf zowel Z-klasse springen als dressuur), de Sluiskilse die de nodige ervaring heeft opge daan in de afgelopen jaren. Vier jaar geleden bijvoor beeld, startte ze nog met kam pioenschappen. Ze deed het daar lang niet onverdienste lijk. De 18-jarige Jeanet Mur- re - eveneens Z-dressuur en Z-springen - levert voor het AXEL - Het achttal pony's in De Kleppertjes, dat reeds jltien keer de Zeeuwse titel wr zich opeiste, is duidelijk :l „paradepaardje" van de ultersportvereniging Axel. De selectie waaruit het httal wordt geformeerd dat tseizoen opnieuw een gooi il doen naar de Zeeuwse titel estaat uit: Ingeborg de Feij- met Paridou, Karin Murre iet Remo, Wynanda Groot- lert met Ambres, Mirella de eer met Spirite, Nicole Schie- an met Happy Story, Wal ler Murre met Til's Jippy, taa Herman met Palmer, ohn den Hamer met Romano 1 Raymond Knoester met tocival. Woensdag 6 april tot en met zaterdag 30 april - Tentoonstelling .Met palet en tekenstift" door cursisten van Zeeuwse Volks Uni versiteit in Streekmuseum „Het land van Axel". Donderdag 21 april - Voetbalwedstrijd Zeeuws elftal - Belgisch nationaal elftal op terrein voetbalvereniging Axel. Aanvang 19.00 Vrijdag 22 april - Veiling in Veilinghuis Zeeland aan de Noord- straatpromenade in Axel. Zaterdag 23 april - Weekmarkt kern Axel. Van 09.00 tot 17.00 uur. Trimcross in Axelse bos. Vertrek 14.00 uur. 'Start paardrijden voor gehandicapten in manege Kosters in Magrette. Aanvang 10.00 uur. I Handboogschieting liggende wip in café Groenewegen in Koe- I Wacht. Aanvang 14.30 uur. Voetbalwedstrijd AZVV - SHO. Aanvang 14.30 uur. I ^hollerentoernooi volleybal in sporthal ,,'t Sportuus" in Axel. I r "dS voor kinderkleding, kinderboeken en speelgoed. Organi- I n Buurt- en clubhuiswerk Axel in kelder cultureel centrum Oe Halle van 09.30 uur tot 12.00 uur. £™a8 24 april - Zaalvoetbaltoernooi Primus - Pluym/Donkere I u sP°rthal „'t Sportuus" in Axel. Aanvang 12.00 uur. IMandboogschieting liggende wip in café De Kind in Koewacht. Aanvang 14.30 uur. Dinsdag 26 april - Vergadering gemeenteraad Axel in voormalig waterschapsgebouw aan de Burchtlaan. Aanvang 19.30 uur. ëf?.aar?enschieting Oude Molen. Aanvang 13.30 uur. Blijspel „Binnenste Boven" in cultureel centrum De Halle in Axel. Aanvang 20.00 uur. woensdag 27 april - Motorcrosswedstrijden RES voor niet-start- 1800uur'n8h0UderS °P motorcrossterrein Smitschorre. Aanvang L^e<TvedstrÖ(3 damesbasketbal Voorwaarts - BC Sas in sport- f."'Sportuus". Aanvang 19.00 uur. d"\, s 28 aPr" - Informatiebijeenkomst betreffende de „Bre- VrlH«a apPelÖke Discussie" in cultureel centrum De Halle. in 9 aPr" - Laatste sport- en spelinstuif seizoen 1982-1983 7»iÏÏ sPortuus" in Axel. ?g 30 april - Weekmarkt kern Axel van 09.00 tot 17.00 uur. nr ,er sconcours tijdens de weekmarkt in kern Axel. o[.ar0rtes,tiviteiten in de kernen van de gemeente Axel. eni!;,„ met medewerking van showorkest Johnny Contra in ureel centrum De Halle in Axel. Aanvang 21.00 uur. Gratis Handboogschieting staande i wsrt,?<iA00gsctlieting liggende wip in café Groenewegen te Koe- Aanvang 14.30 uur. I - pr.t.0rcros,swe{-istrIJden RES op terrein Smitschorre. Nederland KSS wedstrijd. Aanvang 12.00 uur. 30 april en zondag 1 mei - H ■oewacht. Terrein nabij de Lang 1 en maandag 2 mei - Kermis in kern Koewacht. I te Kr!!!! ™e|- Handboogschieting liggende wip in café De Kind DinBH o Aanvang 14.30 uur. lobe"!!!!1??' en, met zaterdag 4 juni - Tentoonstelling van li,Hett!na rye9 door de heer CJ' Jansen in streekmuseum «M t anAxel'. lSmi!!'i!crossweds*rOden om RES-trofee op motorcrossterrein Itw L Aanvang 18.00uur. Do„H„ÏÏherdenkmgin kern Axel. Beiaürü8 Nationale bevrijdingsdag. IVriidaoc; ?ting °ude Molen. Aanvang 13.30 uur. ilenyoHctr',!?, j8, en 20n<lag 8 mei - Juniorendriedaagse (wie- VriidaS k 1 e kernen Axel, Zuiddorpe en Koewacht. |6rwnenadén Velllng in Veilinghuis Zeeland in Noordstraat- S0»naa 7 7 Landelijke Fietsdag ANWB. wdag,EZAC op terrein Smitschorre, zwe HanHK^3 titern Axel van 09 00 t°t 17.00 uur |AanvangHe30uurmg Iiggende wip in eafé Kind te Koewacht. ZEVAC met parkoers door gemeente Axel. zweefvliegveld. tweede jaar assistentie bij de pony-instructie, tegen Marian Kielman het eerste jaar. M- dressuuramazonen Lieveke Goossens (tweede jaar) en Yolanda Murre (eerste jaar) - beiden 19 jaar jong - en André le Feber (19) completeren het aantal assistent-instructeurs en instructrices voor de pony afdeling. „We hebben uiteraard een uit gebreidere bezetting van de instructie voor de pony's no dig", zegt Piet Kielman. „Im mers, er maken zo'n zestig po- nyruiters en amazonen deel uit van onze vereniging tegen twintig personen bij de paar den". De paardencombinaties krijgen instructie van de al eerder genoemde Plet Kiel man, al zo'n jaar of tien actief in die functie - voor die tijd reed hij zelf bij de Axelse ver eniging - en Bram Cambier, vijf jaar geleden nog Zeeuws reserve-kampioen in de tijd dat hij nog in Breskens woon de en actief was bij De Zwin- ruiters in Nieuwvliet. Gelukkig voor de Axelse vereniging kwam advocaat Cambier in Axel wonen en dat betekende meteen een enorme aanwinst voor de Axelse club. Kielman en Cambier kunnen bij de instructie van de paar den rekenen op de steun van „good old" Ko den Hamer en Wim Bolleman, die zich al 45 jaar lang liefst het „manusje van alles" van de Axelse rui tersportclub noemt. Piet Kielman: „Ik ben bij zonder gelukkig dat we veel OP DE foto het instructieteam van de Ruitersportvereniging Axel. Van links naar rechts: André le Feber, Yolanda Murre, Marian Kielman, Bram Cambier, Nel Scheele-de Feijter, Jeanet Murre, Ko den Hamer, Chris den Hamer-de Feijter, Lieveke Goossens en Piet jonge krachten bereid hebben gevonden zich in te zetten voor onze club. Dat verse bloed is nodig voor de doorstroming. Lieveke Goossens en Jeanet Murre hebben al een comman dantencursus gevolgd en er volgen er meer. Op die manier formeer je een klinkend in structiekorps, dat geheel pro deo bezig is voor de vereni ging. En het complete team is steeds present. Dat is prettig voor de leden. Op die manier kunnen resultaten niet uitblij ven". En dat de Axelse club voor resultaten zorgt en heeft ge zorgd in het verleden is zo klaar als het bekende klontje. Zo werd het aantal pony's vijftien keer Zeeuws kam pioen en reisde evenzovele malen naar de Levade, de na tionale titelstrijd in Apel doorn. „Dat komt door de ge weldige onderlinge band, die er is. Het is een grote vrien- denploeg", stelt Piet Kielman. Talentvolle ponycombinaties die De Kleppertjes momenteel naar voren brengt, zijn John den Hamer met Romano, Wy nanda Groothaert met Pharos en Ingeborg de Feijter met Pa ridou. „Bij de paarden", zegt Bram Cambier, „hebben we even eens verschillende talentvolle combinaties voorhanden. Zo als Noud Loos met Rosalinde, Marjan Kielman met Tindar en Jeanet Murre met Granat in de M-klasse en Lieveke Goossens met Silvain in de L2- klasse". Resumerend kunnen we stellen dat de Ruitersportver eniging Axel bloeit. Niet in het minst door de inzet van een keihard werkend team van in structeurs en instructrices. AXEL - De ruitersport- hereniging Axel, gevormd loor de landelijke rijvereni- ;ing „De Oranjeruiters" en le ponyclub De Kleppertjes leeft de organisatie in han- len van een groot interna- .ionaal concours-hippique roor paarden en pony's, dat :raditioneel op tweede pink sterdag, maandag 23 mei, wordt gehouden. Plaats van landeling is het unieke rui- [ersportterrein in Axel, een voortreffelijke accommoda tie, die de beste in Zeeland genoemd kan worden. „We zijn al weer volop net de voorbereiding bezig", '.egt Nemi de Vin, die samen -net Jan Murre deel uit- -naakt van de pubbliciteits- :ommissie rond dit hippi sche evenement. „Evenals voorgaande jaren rekenen we weer op een sterke bezet ting. In totaal verwachten we toch zeker zo'n 400 com binaties aan de start in Axel. De Ruitersportvereniging Axel heeft een klinkende re putatie op het gebied van de organisatie van hippische evenementen en dat willen we ook tweede pinksterdag weer bewijzen. Behalve alle Zeeuwse verenigingen die present zullen zijn met hun topruiters en amazonen ver wachten we ook heel wat sterke Belgische kleppers aan het vertrek. Zo zijn we zeker van deelname van topruiters en amazonen van clubs als De Tassijnridders (Belsele), Broeder Isidoor (Waasmunster), De Kruis ridders (Eksaarde) en Jong Waasland (Beveren)". „Gelukkig geven de boog schutters alle medewerking in Axel. We kunnen deze dag ook gebruik maken van hun terrein, zodat we vol- Qp de foto de publiciteitscommissie van de Ruitersportvereniging Axel rond het komende inter- aoenae ruimte neDDen. üe nationale concours- hippique. Van links naar rechts: Nemi de Vin, Jan Murre en Rinus Murre, de aanpak is dit jaar iets an- voorzitter van de Axelse club. ders dan voorgaande jaren", zegt Jan Murre. „Zo zullen we dit jaar iets langer door gaan met ons programma. De Belgische dravers komen dit jaar niet in actie. We hebben daar altijd een prettige samenwerking mee gehad, maar het leek ons leuk nu eens een ander, af wisselend en aantrekkelijk programma samen te stel len. Het springgebeuren moet het belangrijkste zijn. Zo kan het publiek weer ge nieten van de SKOL-wagen met trekpaarden, waarmee Toon Simons uit breda een show zal verzorgen en heb ben we de Zeeuwsch- Vlaamse aangespannen ver eniging „In de triem" met bestuurszetel in Waterland kerkje kunnen contracteren. Tal van leden van „In de triem" zullen met prachtige, attractieve aangespannen rijtuigen naar het ruiter sportterrein in Axel komen om er een demonstraie te verzorgen als omlijstings programma. Tijdens het springen zullen zij een echte wedstrijd rijden in Axel. Dan is er nog een „Tally Ho- wedstrijd", een zogenaamde snelheidswedstrijd voor po ny's. Dat is iets speciaals, een onderdeel van de paar- desport dat al zo'n dertien jaar van de wedstrijdkalen der is verdwenen, maar dat in Axel opnieuw gepresen teerd wordt. Bij de Zeeuwse dag van het paard gebeurt dat eveneens. De pony's starten in reeksen, stappen 100 meter, draven 100 meter en gaan later over in galop. Een leuk schouwspel, dat ongetwijfeld aan zal slaan bij het ruitersport minnende publiek". Het ruitersportprogram ma begint 's morgens al om halfnegen. Het L-springen (zo'n 200 combinaties) zal voor de middag worden af gewerkt en in het middag programma, dat om half- twee begint, komen de M- en Z-combinaties in de arena. Aantrekkelijk voor de jeugd is voorts dat er op een spe ciaal gedeelte van het rui tersportterrein gratis pony gereden kan worden door de jeugdige paardesportlief- hebbers. AXEL - De Stichting Recreatieve Exploitatie Smitschorre (RES) heeft voor zaterdag 30 april, koninginnedag, een aantrek kelijk motorcross-interland Nederland - België op het program ma staan. Wim Wikkerink, die samen met Sam Hamelink en wed strijdleider Jaap de Zeeuw uit Terneuzen tekent voor een flink aantal activiteiten op crossgebied op het Axelse crossterrein, zegt: „Sinds drie jaar hebben we dus weer een internationale motorcross in Axel. Harry Goossens en zijn mannen zijn er destijds mee gestopt en we zijn blij de draad weer te kunnen oppak ken. Via de voorzitter van de Belgische Liefhebbers Bond, de heer Laeremans en de Ne derlandse organisatie, de MON, is deze cross tot stand gekomen. Er komen sterke crossers uit Brabant, Limburg, Zeeland en België naar Axel. De trainingen beginnen om tien uur 's morgens en de wed strijden om twaalf uur". Voorts staan er de komende maanden tien crossen op het programma voor amateurs en acht voor de strijd om de RES- trofee. De eerste wedstrijd voor de amateurs staat voor woensdag 27 april op het pro gramma, aanvang 18.00 uur. De amateurs komen in actie op: 27 april, 11 mei, 25 mei, 8 juni, 22 juni, 6 juli, 20 juli, 3 augustus, 17 augustus en 31 augustus. De wedstrijden voor de RES-trofee zijn vastgesteld op 5 mei, 18 mei, 1 juni, 15 juni, 29 juni, 27 juli, 10 augustus en 24 augustus. Het duel van woensdag 4 mei - dodenher denking - is verplaats naar donderdagavond 5 mei. Aan vang 18.00 uur. n cultureel cemrum DcTTOille in Axel 1 AXEL - In cultureel centrum DerüMle in Axel kunnen de theaterliefhebbers dinsdagavond 26 april weer volop aan hun trekken komen. Zij kunnen dan genieten van „Binnenste Bo ven", een blijspel van Alan Ayckbourn met onder andere Ton Kuyl, Marja Lieuwen en Jennifer Willems. Het blijspel begint om 20.00 uur. In het nieuwe stuk van blij spelspecialist Ayckbourn spe len zich op drie verdiepingen van een huis allerlei bijna niet te vertellen verwikkelingen af. De bewoner van het huis is van plan het te kopen, in de veronderstelling zijn vrouw daar een groot plezier mee te doen. Deze gaat echter gebukt onder de frustratie dat zij ooit haar balletcarrière heeft op gegeven voor haar huwelijk. De situtatie in huis wordt ex tra verstoord door de aanwe zigheid van haar broer, die vergeefse plannen maakt met een aandoenlijk, wat ont spoord meisje. Als dan ook nog de eigenaar en assistent van de notaris de zaken ingewik kelder maken dan nodig is, zijn de misverstanden niet van de lucht. U, als publiek, bent er goed mee, want hierdoor valt u een onbezorgde avond vol ongebreideld lachplezier ten deel. Toegangskaarten per voorstelling kosten vijftien gulden en voor de houders van een Cultureel Jongeren Pas poort (CPJ) of Pas 65 9,50. Bovengenoemde voorstel ling vormt de laatste in de reeks van acht voorstellingen die de gemeente Axel in sa menwerking met de werk groep professionele kunsten heeft georganiseerd in het sei zoen 1982-1983. De voorbereiding op het theaterseizoen 1983-1984 zijn reeds in volle gang. In dit nieuwe seizoen zal getracht worden ook in de gemeen schapshuizen in Koewacht en Zuiddorpe een voorstelling te plannen. In de volgende uitga ve van INFO-Axel meer hier- AXEL - De werkgroep sportieve recreatie Groot-Axel houdt ook dit jaar touwtrekwedstrijden in de gemeente Axel. Gezien het grote succes van de eerdere Braderietouwtrekwedstrijden in 1982 heeft de werkgroep gemeend dit jaar een touwtrekcompeti tie in de kernen Koewacht, Zuiddorpe en Axel op touw te moe ten zetten. De organisatie is mogelijk geworden door de mede werking van het comité Berlaersfeesten, het comité Boekweit feesten den de Stichting streekcentrum Axel. De wedstrijden zullen wor den gehouden in Koewacht tij dens de Berlaersfeesten op maandag 23 mei, tweede pink sterdag. Aanvang 15.00 uur. In Zuiddorpe tijdens de Boek weitfeesten op zaterdag 13 augustus, aanvang 15.00 uur en in Axel tijdens de Braderie. In Axel waarschijnlijk op AXEL - De werkgroep spor tieve recreatie in Axel houdt op zaterdag 23 april opnieuw een trimcross in het Axelse bos. Deelnemers aan deze trimcross kunnen hun eigen tempo bepalen, omdat in deze cross geen wedstrijdelement is verwerkt. De afstanden be dragen 3,5 en 6 kilometer. Wie mee wil doen kan zich vanaf 13.00 uur laten inschrij ven in de kantine van de voet balvereniging Axel en er kan gestart worden vanaf 14.00 uur. In de kleedkamers van de voetbalvereniging Axel be staat tevens de mogelijkheid zich te verkleden. Het inschrijfgeld voor kin deren tot en met 12 jaar be draagt 2,50 en voor volwas senen 3,-. donderdag 1 september, aan vang 18.30 uur. Voor deze competitie stelt de VVV afdeling Axel een grote VVV-wisselbokaal en dagprij zen beschikbaar. Elk deelne mend team dient te bestaan uit vijf personen, aangevuld met twee reserves en een coach/begeleider. Er zal ge streden worden in een aparte dames- en herencompetitie. Iedere geïnteresseerde, woon achtig in de gemeente Axel, kan een team inschrijven voor één, twee of drie wedstrijden, slechts de teams die aan alle drie de wedstrijden hebben deelgenomen, komen in aan merking voor de wisselbokaal. Verenigingen, stichtingen, groeperingen of vriendenploe- gen die aan deze wedstrijden deel wensen te nemen, kunnen contact opnemen met de werkgroep sportieve recreatie Groot-Axel, gevestigd op het stadhuis in Axel. Telefoon 01155-2220,toestel 33. AXEL - De Stichting Streekcentrum verzorgt nog steeds de uitgifte van cadeau- kaarten ten bedrage van vijf, tien en vijfentwintig gulden. De cadeaukaarten zijn ver krijgbaar bij de Amro-bank in Axel en te besteden bij alle le den van de Stichting Streek centrum Axel.

de Stem | 1983 | | pagina 27