JR op bt A VRO's Twee keer per jaar jarig 4:* DE STEM even..^ UITBLAZEN Fabrikanten: gei Blijven hopen DINSDAG 19 APRIL 1983 ;PAGINA TWEE Supporter AMSTERDAM - In Nederlar ren aanwezig om duizenden in de windmolenindustrie. 1 afzet van windturbines op markt niet groot en stagneert Kinderarts 'brengt' kinderen op leeftijd Ex-directeur Slavenburg gearresteerd Vi PESTEMCOMM DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Jaargang 123 Nr. 20.105 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Rabo rek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573 Abonnementen Betaling 076-236347 20,49 per maand 61,15 per kwartaal 238,00 perjaar Postabonnementen met toeslag Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236882 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911 Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227 Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 414811 NN. Abonnementen 076- 236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Goes Klokstraat 14461 JK Tel. (alle afd.) 01100-28030 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Hulst Steenstraat 14, 4561 AS Tel. (alle afd.) 01140-13751 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel, redactie 01620-51800 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN Tel. (alle afd.) 01650-37150 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Vllsslngen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910 Kantooruren ma t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Er is in het afgelopen week einde aardig wat troep naar beneden gekomen. Ik be doel niet de regen zelf, maar wat daarin moet hebben ge zeten. Gistermorgen kon je het op de auto's zien liggen: geel poeder, druppelsgewijs achtergelaten door de ver dampte regen. Je vraagt je dan meteen, een beetje ver ontrust, af wat het is. Giftige stoffen uit Antwerpen, het Roergebied of Europoort? Of van nog verder weg: Po len, Tsjechoslowakije, De Engelse Midlands? In sommige streken van het land was de hoeveelheid poeder, die met de regen naar beneden kwam, zo groot en opvallend dat tal van mensen ervan schrokken en het KNMI belden. De weerkundigen konden de opbellers geruststellen. De wolken waaruit de regen kwam, hadden zich boven Spanje ge vormd zodat het gele poeder met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid gewoon Spaans stuifzand moest zijn. Heel fijn, poe derachtig zand. Een fascinerende gedachte eigenlijk, dat er zondag, behalve een hoop regen, ook ette lijke tonnen Spaans zand op Ne derland neerdaalden. Wie ook op Nederland neerdaal de was de heer John Ross Ewing sr. uit Dallas, Texas, vergezeld van een echtgenote met wie hij al zeld zaam lang is getrouwd, zoals her haaldelijk en met nadruk werd vastgesteld door kwebbelende slip pen dragers die hem door de AVRO waren toegevoegd. John Ross Ewing bestaat niet. Hij is maar een bedenksel van een Hollywoodse te levisieschrijver. Des te opvallender was het daarom dat tienduizenden Nederlanders uitliepen om een glimp van hem op te vangen. Heel Volendam was voor hem uitgelopen. De politie had het blijk baar goedgevonden dat de heer Ewing werd rondgereden in een dikke limousine, voorzien van een in Nederland ongeldige en zelfs in Amerika waarschijnlijk niet geregi streerde nummerplaat „Ewing 1 Dat de AVRO en het blad Televi- zier - één pot nat, twee handen op één buik etc. etc. - iets met het ho ge bezoek te maken hadden, bleek duidelijk toen een deel van de kost bare zendtijd die eraan werd ge wijd, in beslag werd genomen door twee merkvlaggen - AVRO en 7e- levizier - die aan de mast van de radarboot „Kapitein Kok" wapper den. Ik was dus niet verbaasd toen ik gisteren in de krant las dat de heer Ewing in Nederland was om de televisie-serie „Dallas" aan te bevelen en een aantal winnaars van een „Televizier"-prijsvraag ge lukkig te maken. Nu heb ik niet veel verstand van het promotievak en ik zou ook niet weten hoe ik een tv-serie als „Dal las" zou moeten aanprijzen bij een groot publiek, maar zelfs voor mij was het duidelijk dat de AVRO een kans voor open doel miste door te verzuimen de heer John Ross WIM KOCK In Volendam moest het echtpaar Hagman In het visserspak. Typical Dutch" Ewing door een vakkundig intervie wer m/v eens uitgebreid aan de tand te laten voelen. Aan gebrek aan zendtijd kan het niet gelegen hebben. Wanneer een staatshoofd ons land bezoekt dan is dat goed voor een paar flitsen in het Journaal, maar „JR in Holland" was de AVRO in totaal vijftien mi nuten zendtijd waard. Vijf minuten voor zijn aankomst op zaterdag en op zondag nog eens tien minuten voor achtereenvolgens een pose bij een draaiorgel, een boottochtje naar Volendam en een prevele- mentje op het podium van een pa tronaatachtig zaaltje. Larry Hagman, de man die John Ross Ewing speelt in „Dallas" is een heel wat aardiger man dan zijn tv-alias Ewing. Dat bleek ook wel een beetje uit de goedmoedigheid, waarmee hij reageerde op het ge sol van zijn Nederlandse promo tors, die trouwens ook z'n reis had den betaald. Maar wie Larry Hag man is en wat hij over het een en ander denkt werd niet duidelijk. Zelfs Henk van der Meiiden haalt meer uit zijn sterren dan het AVRO-personeel dat op Hagman was gezet. Misschien hebben ze bij de AVRO gedacht dat de echt geïnte resseerden vorige week al naar de Duitse tv hadden gekeken toen die een uitvoerig, in Amerika opgeno men, interview met de suksesvolle acteur uitzond. Je kunt van Dallas vinden wat je wilt, maar erkennen dat JR een fenomeen is kun je niet nalaten. Mijn jongste zoon is al maanden lang een toegewijde fan van JR en nu deze is verwikkeld in een strijd op leven en dood met zijn eens zo zachtaardige broertje Bobby, is mijn zoon zijn felle sup porter met de neiging korte metten te maken met eenieder die durft voorspellen dat Bobby als winnaar uit de bus zal komen. Die aanhan kelijkheid aan het volstrekt immo rele monster uit Dallas heeft mij een tijdlang verontrust. De tijden mogen best veranderd zijn, maar mijn zoon leek zich wat erg ver te hebben verwijderd van de navol ging van heiligen wier voorbeelden ons vroeger werden voorgehouden tijdens retraites. - FOTO ANP Nu zoveel mensen uitliepen om JR te zien (en niet Larry Hagman) I ben ik enigszins gerustgesteld. De intrigerende vraag blijft echter waar die mateloze populariteit van JR vandaan komt, hoe het mogelijk is dat de volstrekt gewetenloze oliebaron, de meest volmaakte tv- slechterik sinds de uitvinding van het medium, de held van miljoenen tv-kijkers is geworden. Misschien dat Larry Hagman het antwoord op die vraag ook niet weet, maar men had hem in elk geval kunnen stel- len. Men kwam echter niet veel ver- der dan wat kneuterig geleuter over zijn in progressief-Hollandse 1 ogen veel te langdurige huwelijk en de vraag wie zijn favoriete ster was. Rutger Hauer" zei Hagman. Maar dat was blijkbaar niet het goede antwoord. Had het misschien Lin- da Grey moeten zijn? De reacties van de zaal noopten de heer Hag- man in elk geval een paar keer te benadrukken: Werkelijk waar. Dat vind ik echt de beste. Dallas, Dynasty en Falcon Crest. I Soap Opera's genoeg. Maar er is maar één JR en die is me, ook na E zijn bezoek aan AVRO's kikker- 1 land, nog altijd een raadsel. Siiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii; Rond de cijfers dienen in de richting van de wijzers van de klok woorden van vier letters te worden ingevuld. De eerste letter vna ieder woord komt in het vakje bo ven het cijfer te staan. 1. schijf, 2. part, 3. rivier in Duitsland, 4. kleur, 5. genees heer, 6. gast, 7. hap, 8. nauwe, 9. drietal, 10. eekhoorn, 11. jongensnaam, 12. goed door bakken, 13. hetzelfde, 14. wa tervogel, 15. insekt, 16. be hoeftige. 3UJUV 91 '31U3! SI 'pU33 f>l 'uiapi SI 'ivoB zi btP3 Tl '01 'out fi 'afiua g 'jaaq i U3J3 '9 'sjzv '1330 f 'aqja f jaap z '5p)d -j :Buisso]do PRINSES DIANA werd tijdens het bezoek dat zij met haar man prins CHARLES aan Nieuw Zeeland bracht gis teren op een traditionele Maori-begroeting getrac- teerd. Een plaatselijke schone drukte haar voor hoofd en neus tegen die van de prinses. De Maori zijn de oorspronkelijke bewoners van Nieuw Zeeland. T5 PAGINA? DINSDAG 19 APRIL 1983 CORRIE TEN BOOM, Nederlands schrijfster en evangeliste, is op 91-jarige leeftijd in Los Angeles overleden. Corrie ten boom kreeg vooral be kendheid door haar boek „De schuilplaats", dat werd verfilmd. Daarin gaf zijn haar oorlogservaringen weer.'Haar boeken werden in vele talen vertaald en verschenen in een oplage van tientallen miljoenen exemplaren. De familie Ten Boom kreeg bekend heid door haar onvermoei bare hulp aan joden tijdens de oorlog. Corrie ten Boom publiceerde haar ervarin gen in het concentratie kamp Ravensbrück onder de titel „Gevangene en tochhaar zuster Betsie overleed in dat kamp. SIR LARRY LAMB, de man die van 'The Sun' het meest verkochte Britse dagblad maakte, is benoemd tot hoofdredacteur van de 'Daily Expres'. Dit heeft de directie van de Express be kendgemaakt. Lamb ver vangt .CHRISTOPHER WARD die volgens perskringen een gouden handdruk kreeg van 160.000 pond (bijna 700.000 gulden). Hij wordt de vierde hoofdredacteur van de Daily Express sinds 1977. Lamb was van 1969 tot 1981 hoofdredacteur van de Sun. In deze periode steeg de oplage van het eind ja ren zestig zieltogende dag blad van 650.000 naar over de vier miljoen. De conser vatieve Sun passeerde de op Labour georienteerde 'Dai ly Mirror' en werd het meeste verkochte Britse dagblad. Dit succes werd niet in het minst bewerk stelligd doordat de Sun er als eerste toe overging om foto's van gedeeltelijk ont klede vrouwen af te druk ken. Onder de populaire Londense 'tabloids' (klein formaat dagbladen) woedt al jaren een felle concur rentieslag. De Daily Expres dreigt een van de slachtof fers te worden van deze krantenoorlog en de direc tie lijkt dit met het aan trekken van Lamb te wil len voorkomen. WILFRIED J. BLANK is door de synode van de Duitse Evan- gelisch-Lutherse kerk in Namibië benoemd tot hoofd van de Namibische predi kanten ('Landespropst'). Hij versloeg in de vierde stemronde de huidige 'Lan despropst' PAUL GERHiHB KAUFFENSTEIN. De stemming was noodzakelijk gewor den, omdat de Evangelische Kerk van Duitsland bezwa ren had tegen de manier waarop Kauffenstein aan zijn taak gestalte heeft ge geven. De EKD had bij een herverkiezing van Kauf fenstein gedreigd de finan ciële hulp aan de Namibi sche kerk op te schorten en geen predikanten meer naar te zenden. Wilfriei Blank was van 1964 tot 1972 directeur van de Christelij ke Academie van Zuidelijk Afrika in Johannesburg. JOERI TARNOPOLSKY, die om toestemming heeft ge vraagd de Sowjet-Unie 'te verlaten en vorige 'maand is aangehouden, is in de ge vangenis van Kharkov (Oekraine) in hongersta king gegaan. De 46-jarige Tarnopolsky, die vier jaar geleden om toestemming vroeg met zijn gezin de Sowjet-Unie te verlaten, is op 15 maart gearresteerd, waarschijnlijk op verden king van 'anti-Sowjet-pro- paganda'. Bij een huiszoe king trof de politie brieven aan van verwanten en pu blieke figuren in het bui tenland. Vorig jaar is Tar nopolsky 40 dagen in hon gerstaking geweest. De Zuidafrikaanse metho distenpredikant CEDRIC AMT- SON is naar het buitenland gevlucht. Hij zou gisteren terecht moeten staan in Pretoria op beschuldiging van hoogverraad en het in gevaar brengen van de vei ligheid van de staat. Hij zon lid zijn van de verboden Afrikaanse bevrijdingsbe weging ANC. Plaat wind stagn Van onze redactie bint Dit heeft de Vereniging van Ne lenfabrikanten maandag gezegd ferentie in Amsterdam. Volgens de vereniging is het de schuld van de lagere over heden en de elektriciteitsbe drijven dat er nog niet meer dan ongeveer 100 commerciële windturbines in Nederland geplaatst zijn. „De gemeenten nemen het beleid van de regering niet over en zijn conservatief. Bouw- en hinderwetvergun ningen zijn hierdoor moeilijk te krijgen. De elektriciteits maatschappijen werken niet altijd mee doordat zij niet- realistische eisen stellen aan windturbines, die aan het net gekoppeld worden", aldus de VNW. Vooral een beter vergunnin genbeleid zou in belangrijke mate bijdragen aan ruimere toepassing van windenergie. Volgens de ombudsman voor windenergie, R. de Bruij- ne, zijn er vooral problemen met de afzet van de kleine tot middelgrote windturbines. „De overheid stimuleert de ontwikkeling van windener gie. De grootschalige toepas singen die zij noemt zullen wel gerealiseerd worden. Met de aanleg van 15.000 kleine mo lens die de overheid wil, ligt dat anders. Dit is een zaak die op gemeentelijk niveau gere geld moet worden. En daar liggen de problemen", aldus De Bruijne. Hij denkt dat de gemeenten wachten op informatie over veiligheid en geluidshinder. Door de sterk gestegen olie prijzen wordt windenergie, volgen windn de VT Voora Austr; liggen „Voort op de moet zelf go De VNW voorat gie pit vanaf damse Ter ge vanda: energi landse Door Frits Stommels NIJMEGEN - Er wordt wel eens gezegd dat het een feest zou zijn om tweemaal in een jaar jarig te zijn. Maar zo'n festiviteit is dat niet, want voor een kind is het nog al tijd het beste de werkelijke leeftijd te voeren. Elk jaar komt het echter een aantal malen voor dat kinderen op zo kort mogelij ke termijn een aantal jaren moeten inhalen. Dat gebeurt bijvoorbeeld als het geboor tebewijs de drie- of vierjari ge leeftijd aangeeft, terwijl het in werkelijkheid vijf of zes jaar zou moeten zijn. Door deze kinderen twee keer per jaar jarig te laten zijn kunnen ze hun werke lijke leeftijd inhalen. Ernstig De Nijmeegse kinderarts (ge specialiseerd in groeistoor nissen) prof. dr. G. B. A. Stoelinga krijgt zo'n zes tot acht keer per jaar te maken met kinderen, die volgens het geboortebewijs drie of vier jaar zijn, maar die in werkelijkheid vijf of zes zijn. Het gaat in alle gevallen om adoptiekinderen uit Zuid- Amerika en ook wel uit In donesië. Soms gaat het ook wel om kinderen van bui tenlandse werknemers. Zo'n geboortebewijs heeft ernstige gevolgen voor deze kinderen. In plaats van op de kleuterschool komen ze bij- KUNNEN MEDICI met een betrouwbare methode iemands leeftijd (ongeveer) bepalen? Ja, zegt een aantal doktoren. Nee, zeggen andere doktoren, waaronder artsen van de ge neeskundige inspectie van het Ministerie van Justitie. Deze vraag duikt steeds weer op tijdens korte gedingen van buitenlanders tegen de Staat der Nederlanden. Die buitenlan ders halen in het kader van regelingen voor gezinshereniging hun vrouw en kinderen naar Nederland. Toelating is gebon den aan leeftijd. De opgave daarvan klopt lang niet altijd en dan kan het tot rechtzaken komen. Een van de opvallendste rechtszaken is de zaak van het Turkse meisje Sahziye Bulut uit Doetinchem geweest. Zij was 27 jaar, maar een Turkse rechtbank wijzigde haar geboorte datum, zodat zij 7 jaar jonger werd verklaard. Het Ministerie van Justitie wilde daar niet aan. Ook de Arn hemse rechtbankpresident besliste in kort geding dat het meisje teruggestuurd mocht worden. Maar in hoger beroep bij het gerechtshot in Arnhem klonk een ander geluid. Het hof hechtte veel gewicht aan de verklaringen van 4 artsen, die al len concludeerden dat Sahziye nog geen 21 jaar moest zijn. Met name de verklaring van prof. dr. G.B.A. Stoelinga, hoogle raar Groeistoornissen/ Endocrinologie in Nijmegen, woog zwaar voor het hot. Het Turkse meisje mocht dus voorlopig blijven. Het geven van advies in dit soort zaken is één van de werk zaamheden van de Nijmeegse hoogleraar. Ook op het gebied van adopties wordt zijn hulp vaak ingeroepen. Aan prof. Stoe linga de vraag: Kunnen artsen iemands leeftijd enigszins nauwkeurig bepalen? voorbeeld op een crèche te recht, waar ze zeker niet thuis horen. Er is Stoelinga samen met de pleegouders - die aan de leeftijd zijn gaan twijfelen - alles aan gelegen om deze kinderen zo snel moaeliik onder leeftijdgenootjes te brengen. „We proberen er in ieder geval voor te zorgen dat ze tijdig op de lagere school terechtkomen," aldus Stoe- 'inga. 1 januari De eerste aanleiding om te twijfelen aan de leeftijd is het feit dat heel veel adoptie kinderen (op papier) op 1 ja nuari jarig zijn. Voor Stoe linga is het een te grote toe valligheid dat veel te veel kinderen op deze fraaie da tum geboren zouden zijn. Bij het aangeven van deze kinderen bij de Nederlandse burgerlijke stand wordt de geboortedatum daarom voorlopig (een half jaar tot een jaar) niet ingevuld. Ook begint Stoelinga niet meteen zijn onderzoek naar de leeftijd. Dit omdat het kind bij binnenkomst in het land vaak niet in een ideale gezondheidstoestand ver keert en nog geen woord van onze taal verstaat. Zijn on derzoek begint nadat het kind een half jaar in Neder land is. Dan is het voldoende aangesterkt om het onder zoek vrij nauwkeurig te kunnen doen. Twee jaar la ter wordt de leeftijdbepaling - als dat nodig is - bijgesteld. Dat onderzoek gebeurt de hand van röntgenfoto van het skelet. Bepaleri voor de (skelet)leeftijd is lengtegroei en de ontwikke ling van de botten. DaarW worden zogenaamde g\ schijven zichtbaar die fl®>' gelang het kind ouder dichter naar het bot toe li groeid zijn. Als de jongere is wW' groeid zitten deze schip'1 vast aan het bot. De eerstej«' ren daarna blijft de aftikt ning van deze schijven til zichtbaar en dat duidt erdi' weer op dat de jongere i» niet zo lang is uitgegroeid In het geval van het Turk se meisje Sahziye bleek St«' linga dat het meisje in iede geval dichter bij de jon# leeftijd (20 jaar) moest zilt'" dan bij de leeftijd van jaar. Het meest duidelijk is' leeftijd 'af te lezen' aan i groeischijf op het bekken Deze groeit namelijk I"' laatst dicht. Ook wordt ll' bruik gemaakt van eenzofi' naamde handfoto en van£l gebitsbepaling. De leeftijd is eigenlijk leen maar vrij nauwkeun te bepalen zo lang een kf' in de groei is. Voor een M gen is dat tot gemiddt achttien jaar, voor een F-- je tot gemiddeld zestien P' Daarbij wordt vastgehoui aan het feit dat de skeletlei' tijd over het algemeen ovë' eenkomt met de kalende'' leeftijd. Van onze redactie binnenland ROTTERDAM - In het onder zoek naar zwart-geld-activi- teiten van Slavenburg's Bank heeft de politie maandagmor gen een arrestatie verricht. Een justitiewoordvoerder in Rotterdam liet weten dat het speciale opsporingsteam de 42- jarige F.L.B. heeft aangehou den, die in de periode 1979-1982 directeur was van het kantoor in Dordrecht. De arrestatie werd verricht op grond van het administra tieve materiaal, dat justitie op 18 februari bij invallen in kantoren van de bank in Rot terdam, Dordrecht en Den Haag in beslag nam. B wordt verdacht van vals heid in geschrifte en van be lastingontduiking. zi vr UTF van re vloe wiel H raac seer de h scha mee juist den is, w ves opge W vrot blad kuni kort aan vitai zwa: voor D ding de r< zwa: door van van Van losk' het huis De men het blijk Het bloei facte verb het niet van, TOCH WAS de Amerikaanse ambassad ®^erPst bewaakte gebouwen ter wereld ondanks kon worden opgeblazen bewijs! e.en zorgvuldig geraamde aanslag v og steeds geen afdoende bescherming verontrustende gedachte. rin^ewe' een anti-Amerikaanse lran-v ng de verantwoordelijkheid voor de aan e mogelijkheid niet worden uitgeslotei ria?h„0rü ®en doelbewuste poging om ee rion n ^en over bet Amerikaanse v Ianl" ?ten onmogelijk te maken. Die or 51afgebroken omdat koning Hoesse onderhng sterk verdeelde PLO niet tot o n ver.e?n (beperkt) zelfbeschikkings van h/u verband met Jordanië ondi da =2? bestaansrecht van Israel. De Arr waar pen dagen hemel en aarde b in hQfa^ !?ie',e krijgen, om de kleine ke at Midden-Oosten, niet weer voor aaa"'D'e vredeswil heeft nu tientallen mi uit nilJe[dduizenden Palestijnen en Isr ven lar ag dat zii vveer vreedzaam Donr h«n hanpvo1 tanatiekelingen aan be aehai^ het Midden-Oosten een kt berifa?JM'dden-Oosten in vuur en vlam k eiging blijft voor de wereldvrede, moeten van_.a"® betrokken partijen de misdaLW0:den Sevraagd om te voork non vn daad de toch al zo 9e: f Qeen anw 9 oncontroleerbaar maakt. V eron to hi6re us dan ondanks talloze t wil hel d 'ven bopen dat de redelijkheic dao 72 w?s zal winnen van de machten ay zal dat zijn.

de Stem | 1983 | | pagina 2