Vraagtekens bij bezuiniging op straatverlichting Hulst gemeente kan verder werken aan woonwagencentrum 1 Diamanten echtpaar in Zuiddorpe erkgroep Ihoudt rimcross CITROEN* STIEKEN IUSEN »P HOSE Walle immaert [axel/koewacht Onduidelijk Plaatselijk nieuws Dranghekken I zelf halen en brengen R ■ïtnimet 12jaar betalen 2,50 7^°lwassenen ƒ3. Voor na- „«ngen kan men wenden tot bureau voor- ring/welzijn van de ge- nle Axel, tel. 2220, toestel 36 deelnemers recreatief tafeltennis Eenakter festival Vogelwaarde Axel Clinqe Succes voor postzegel verzamelaars W. DE BLOCK Graauw Hulst Heikant Koewacht Hengstdijk 'Open ochtend' groeve Nieuw-Namen Kloosterzande Terhole j april lenschie- ting Sport te Lams. Aanvang 1330 fJTJE nu noo ERDER dan voor. [Tevens drogisterij [arfumerie itionsweg 9 Hulst l.nr. 13093. ype gezet la de telefoon (dat u moet 3,25 extra me of een nsturen. Irvoor wij u 1800 MB If komma Prijs incl. 4% BTW If 3,10 4,65 6,20 7,75 9,30 10,85 1 12,40 13,95 f 15,50 ECoewacht ontruimd Van een onzer verslaggevers De gemeente Axel kan verder gaan wer- i ken aan de inrichting van een woonwagen centrum aan de Em mabaan in Koewacht. ■Het terrein waar het [kamp moet verrijzen, lis gisterochtend enke- I le uren voordat de I deurwaarder op de [stoep stond door de voormalige eigenaar [Frits Hoogerheide zelf ontruimd. Had hij dat niet gedaan dan hou dat klusje 'kwaadschiks' [voor hem zijn opgeknapt. „Ik heb de eer aan mezelf gehou den. En dit vooral om financiële redenen, want anders had ik waarschijnlijk voor de kosten van de ontruiming moeten op draaien", aldus Hoogerheide, die zijn verblijf aan de Emma- baan zo lang mogelijk heeft gerekt. „Eerst een nieuwe plaats voor mij", zo stelde hij zich steeds op. Hoogerheide versleepte gis terochtend zijn boeltje een eindje verder naar een vlas perceel waar hij van de eige naar voorlopig mag blijven. „Hoe lang? Tot er een oplos sing is. Ik wil een standplaats in Koewacht hebben, maar dat wil de gemeente niet. Ik heb gezegd dat ik er dan zelf wel een zal zoeken". Er valt met hem alleen te onderhandelen als hij een an dere plek krijgt. Zelf stapt hij in elk geval niet naar de ge meente. „Het initiatief moet nu maar van de gemeente ko men. Ik blijf nu waar ik zit". Hoogerheide, die aan de Emmabaan een sloopbedrijf had, werd in december 1981 failliet verklaard. In maart 1982 ging Axel met curator P. de Kerf in zee om de grond te kopen. Voorwaarde was wel dat de grond onbewoond opge leverd moest worden. Aan die verplichting voldeed De Kerf pas gistermorgen. Daarvoor moest hij twee korte gedingen voeren om eerst Frits' ex- echtgenote van het terrein te krijgen en later Frits zelf. De rechtbank in Middelburg besliste dat Frits tot 15 april de gelegenheid moest krijgen om daar vrijwillig weg te gaan. Er school echter nog een addertje onder het gras. De grond uit 2A8HS De heer Hoogerheide haalt zijn wagen zelf van het terrein af. het faillissement kan niet zon der meer worden verkocht. Het terrein is opgedeeld in drie stukken. Het kleinste is vrij, maar op de twee andere stukken rust een hypotheek.' Voor het ene stuk moet één bank toestemming geven tot onderhandse verkoop. Voor het andere stuk moe ten twee banken hun fiat ge ven. Een van deze twee ban ken heeft de schuld echter overgedaan aan een inwoner van Koewacht die daarmee blijkbaar wil voorkomen dat de transactie tussen De Kerf en Axel schipbreuk lijdt. Juri disch gesproken valt er vol gens De Kerf echter geen speld meer tussen te krijgen. B en W van Axel wilden geen enkel risico lopen en rie pen de raad afgelopen woens dag in spoedvergadering bij een. Dit om het eerder geno men raadsbesluit tot aankoop zodanig te wijzigen dat de overeenkomst zonder meer wordt afgesloten. Ook als de betreffende hypotheekhouder geen zogenaamde acte van royement afgeeft. Wat Hoogerheide nu te wachten staat is onduidelijk. „Daar maken we ons nog niet druk over", aldus wethouder J. van Schaik, blij dat het ter rein nu eigendom van de ge meente is. Als alles verloopt zoals het moet staat het cen trum er begin volgend jaar. Binnenkort worden de eerste kennismakingsbijeenkomsten - FOTO DE STEM/COR J DE BOER gehouden tussen de bewoners van Koewacht en de toekom stige kampbewoners. o Van een onzer verslaggevers HULST - Hulstenaren die evenementen op touw fretten, waarbij drang hekken, vlaggen en mas- ten aan te pas komen, 'zullen deze attributen voortaan zelf bij de Stadsschuur moeten ha len en terugbrengen. Tenminste, als de ge meenteraad daarmee in stemt. Sinds een jaar of acht j Is volgens B en W het ge bruik van hekken bij al- ilerlei evenementen zo toegenomen, dat het el- kens weer ophalen en brengen van de spullen (link in de papleren loopt. Vandaar dat in het kader van de bezuinigingen het voorstel Is gelanceerd om de gebruikers het mate riaal zelf te laten opha len. Voor niet-commer- ciële doeleinden blijft het [ebrulk gratis. Daartegenover staat dat het tarief voor ge bruik van hekken voor commerciële doeleinden [ten door mensen van bui- I ten de gemeente wordt opgetrokken. Tot nu toe Is dat 2,85 voor drie dagen cn voor elke extra dag ■og eens eenzelfde be trag. Dat wordt nu 3,25 Pilden. Overigens, zo werkt het college op, bomt het gebruik voor commerciële doeleinden cn door gebruikers van buiten de gemeente bijna niet voor. 1MENADE 38 1-12581 iL - De werkgroep spor- |ve recreatie Axel houdt za- ag 23 april weer een trim 's in het Axelse bos. Deel- lers aan deze trlmcross >en hun eigen tempo be teni omdat in deze cross geen ™rijdelement is verwerkt. E5i o afstanden bedragen 3% kilometer. Wie mee wil .«an vanaf 13.00 uur in- ihjven in de kantine van de ^"vereniging Axel. Er Ir, 7 gestart vanaf 14.00 uur. Hf kleedkamers van voet- ereniging Axel bestaat te- s de mogelijkheid zich te [leden. c Inschrijfgelden zijn als J samengesteld: kinderen Van onze correspondent LAMSWAARDE - Een recrea tief tafeltennistoernooi trok afgelopen zaterdag 36 liefheb- i bers naar Lamswaarde. Het evenement was op touw gezet door de werkgroep sportieve recreatie Hontenisse, in sa menwerking met tafeltennis club SAR. Er werd gespeeld in vier actegorieën. De uitslagen: Tot en met 10 jaar: 1. Inge Leer- aert, 2. Wim van Acker, 3. Natasje de Block. 11.13 jaar: 1. Kees van Tiel, 2. Jacqueline Vermue, 3. Nan cy Vernimmen. 14.17 jaar: 1. Geert van Tiel, 2. Etienne van der Vee ken, 3. Peter Eysackers. 18 jaar en ouder: 1. W. Mardenborough, 2. J. de Bakker, 3. G. Mahu. Van onze correspondent VOGELWAARDE - De jeugd afdeling van Toneelvereniging ODI hield afdgelopen week eind een geslaagd eenakter festival in het Dorpscentrum. Zaterdagmiddag viel de be langstelling met 70 man (waarschijnlijk door het goede weer) wat tegen, maar zater dagavond kwamen 180 be langstellenden een kijkje ne men. In totaal voerden de jeugdi ge acteurs en actrices acht korte stukjes op. Op het laat ste moment werd het avond programma nog uitgebreid met een door drie leden zelf geschreven stukje. Dat er niet voor niets eenh half jaar lang geoefend is bleek uit het en thousiaste applaus van het pu bliek. Tijdens het eenakterfestival werd ook een loterij gehouden i ter ondersteuning van het jeugdtoneel. De prijzen daar voor werden beschikbaar ge steld door de middenstand. piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiii^ H De heer en mevrouw A. Vermont-Kaas. Van onze correspondent 1 ZUIDDORPE - De heer en mevrouw A. Fermont-Kaas uit Zuiddorpe herdachten gisteren het feit dat zij zestig jaar geleden in het huwelijk traden. Het diamanten feest §5 werd grotendeels In huiselijke kring ge- vlerd met als afsluiting een feestelijke maaltijd In café Gemeentehuis. De heer Vermont werkte op jeugdige leeftijd als bakkersknechtje. Echter niet voor lang, want het grootste deel van zijn verdere leven bracht hij door als landbou- - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER wer. Momenteel beheert zijn enige zoon het bedrijf. Nog dagelijks is de 80-jarige Vermont op zijn vroegere boerderij te vinden. Hij geniet nog een goede gezondheid. Zijn 79-jarige vrouw is niet meer zo goed ter been. Beiden zijn geboren en getogen in Zuiddorpe. Het echtpaar heeft drie kleinkinderen. Felicitaties en bloemen waren er van ve len, waarbij een gelukstelegram van de Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland. Ook burgemeester A. Hack van de gemeente Axel kwam het diamanten echt paar zijn gelukwensen aanbieden. Toneelavond - Woensdag 20 april zal in bejaardendien stencentrum 't Trefpunt een toneelavond worden gehou den. Voor de pauze voert to neelgroep Spuie het blijspel „Meneer logeert bij zijn vrouw" op. Na de pauze is de beurt aan amateurgezelschap Trefpunt met het stuk „De narcose voor de loodgieter". De aanvang van de avond is half acht. Dineravond - Woensdag 27 april wordt in bejaardendien stencentrum 't Trefpunt een dineravond gehouden ter af sluiting van de winteractivi teiten. S. Berrevoets uit Goes treedt op als conférencier. De avond begint om 18.00 uur. Men kan zich opgeven voor dit diner tot en met maandag 22 april in 't Trefpunt. De kosten zijn tien gulden per persoon. Bridge - „jSfidgeclub Axel speelde in De Halle de jaar lijkse voorjaarsdrive. Er na men 57 paren uit geheel Zeeuwsch-Vlaanderen aan deel. Het hoogste percentage werd gescoord door het echt paar Van Dijk met 69,44 Er werd gespeeld in 6 lijnen. Uit slag: A: 1. echtpaar Bode, 2. dames Biesbroeck-Goossens. B: i. heren Pel-Scheele, 2. da mes Hof man-Verloop. C; 1. echtpaar Van Dijk, 2. me vrouw Van Waterschoot-de heer De Schrijver. D: 1. echt paar Van de Heijden, 2. me vrouw Meijer-de heer Bode. E: 1. de heer Sandrini-mevrouw Visser, 2. mevrouw Bruins-de heer Van Geel. F: 1. echtpaar Kint, 2. echtpaar De Kort en de dames Brevet-Pieters. k Vv IJ 7 Trosvriendeii - In café De Landbouw hield topbiljart- club De Trosvrienden een feestavond, waarbij de kam pioenen werden gehuldigd. Tijdens de feestavond, waar aan ook een etentje verbonden was, werd tussendoor een spelletje bingo gespeeld. Als clubkampioen werd uitgeroe pen L. van der Hoof uit St. Gillis. Hij kreeg een beker en een wisselbeker. Tweede werd alDllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHllllllllllllllllllllllllllllllllllllllln; Van een onzer verslaggevers HULST - Enkele raadsleden hebben gisteren in de commis sievergaderingen voor finan ciën en openbare werken vraagtekens gezet bij de ge meentelijke plannen om te be zuinigen op de straatverlich ting. CDA-er H. Vercauteren verklaarde zich ronduit tegen het plan om de verlichting voortaan al om tien uur op een lager pitje te zetten. Hij voelde er meer voor om de lampen in de polders te doven. R. Eeman (eigen lijst) wees erop dat het sociale leven om tien uur nog lang niet afgelopen is en dat het vroeger uitdoen van de verlichting wellicht meer ge vaar tot gevolg heeft voor vrouwen en kinderen, die zich dan door het duister huis waarts moeten begeven. „Is de totale veiligheid het wel waard om 11.000 gulden te besparen?" vroeg hij zich af. Ook CDA-er R. Scheele onder kende het probleem en hij op perde om de politiepatrouilles tussen tien en twaalf uur te intensiveren. Maar dat zal volgens burgemeester P. Molt- hoff niet lukken. De commissieleden bleken zich overigens de afgelopen intensief met de verlichtings- problematiek te hebben bezig gehouden. P. Stevens (ge meenschappelijke belangen) lanceerde het idee om ook 's ochtends te bezuinigen, door de lampen een uurtje later aan te doen. Het plan om uit 617 lichtmasten één TL-buis te halen zag hij niet zo zitten. Hij voelde er meer voor om links en rechts wat masten te vellen. Zijn fractiegenoot W. de Brou wer vroeg zich af of er wel licht ook bezuinigd kan wor den op de verlichting op de in valswegen naar Hulst. „Het is toch niet nodig", meende hij, „dat je 's nachts tussen Hulst en Sint-Jansteen de krant kan lezen?" HULST - Twee leden van postzegelvereniging Het Land van Hulst hebben met succes deelgenomen aan de tentoon stelling Midphilex in Middel burg. Camiel Hageman uit Clinge won met 'Afstempelingen op brieven uit Bohemen en Mora- vië' een bronzen medaille en Jo Goossen uit Terneuzen be haalde met 'Het paard in de fi latelie' een diploma. Beiden deden mee in de con- currentieklasse. De tentoon stelling werd gehouden ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan van vereniging Phila- telica. Naast vele Zeeuwse en Brabantse liefhebbers waren er ook Belgische inzenders aanwezig. (ADVERTENTIE) Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-12058 L. van Cruissen en dere W. Valke. In de handicap-compe titie werd L. van der Hoof eveneens kampioen. L. van Cruissen veroverde ook daar de tweede plaats en de derde was voor Jo Pilaet. Majoretten - Komende zondag gaan elf majoretten van de fanfare Weldoen door Ver maak naar het solistencon cours in het Limburgse Pos- terholt. De meisjes zijn opge leid door mevrouw Van Hoye en Jeannine van Hoye. In de afdeling jeugd A strijden Na- tassia Schelfhout en Annous- ka Valent, terwijl Wendy Ac- ke in de jeugd B uitkomt. In de derde divisie komen uit Cori- na van Damme, Aniek Acke, Belinda de Vet en het duo Mi randa van Goethem, Naney van Dorselaer. Tenslotte tre den in de tweede divisie op Marjon Verbunt, Sandra van Campenhout en Majella van Goethem. Gezinsfietstocht - Woensdag 20 aril wordt door sportvereni ging. ${,^Alèy gestart met de wekelijkse gezinsfietstochten. Gereden zal worden met een snelheid van 15 kilometer per uur. De start is om 18.45 uur aan sportcentrum St.-Aloy. Iedereen kan hieraan deelne men. De leiding is in handen van G. Rens, mevrouw Van Heese en A. Dumez. Toerclub - Woensdag 20 april gaat toerclub St.-Aloy van start. Gereden wordt met een snelheid van 22 kilometer per uur. De start is om 18.00 uur aan sportcentrum St.-Aloy. Iedereen kan deelnemen. De leiding is in handen van J. Buys en E. Strobbe. Dansen - Zaterdag 23 april wordt in sportcentrum St.- Aloy een dansavond gehouden met muzikale medewerking van het orkest Sandy. Aan vang 20.30 uur. Trimclub - Zondag werd door trimclub St.-Aloy deelgeno men aan de trimloop te Beve- ren, België. De afstand was 21 kilometer. St.-Aloy wist de eerste prijs in de wacht te sle pen. Toerclub - Zondag 1 mei neemt toerclub St.-Aloy deel aan de toertocht te Tervuren, België. De afstand bedraagt 75 kilometer. Degenen die hier aan willen deelnemen, moeten zich zo spoedig mogelijk aan melden bij Henk de Wit te Hulst, telefoon 01140-14350. Pinkertoertocht - Het pink- sterweekeinde gaat toerclub St.-Aloy deelnemen aan de ronde van Luxemburg, die drie dagen duurt. De over nachting is in Beaufort (Klein Zwitserland). Inlichtingen bij R. Mangnus, waar men zich ook kan aanmelden tot 25 april en bij C. de Rooy te Terneuzen. Kaarting - In de zaal bij W. Blommaert werd een prijs- kaarting gehouden, waaraan 36 personen deelnamen. Uit slag: 1. A. Nijs, 2. mevrouw Peters, 3. L. Blommaert, 4. me vrouw Verdunt, allen Hulst; 5. mevrouw Jonkers, Klooster- zande. Schaakvereniging - Schaak vereniging Hulst heeft weer een aantal wedstrijden voor de clubcompetitie afgewerkt. In groep A gaat W. van Denderen met 8 punten aan de leiding, gevolgd door J. Schillemans met 5ti> en J. Bareman met 4% punt. De kop in groep B wordt ingenomen door N. Fryhoff en P. Piasmans met 5 punten, op een half puntje gevolgd door C. Vogelaar. Collectes - De collecte ten bate van Tanzania heeft 1250,-op gebracht. de collecte ten bate van Poolse seminaries ƒ300,- en de collecte ten bate van de Oostpriesterhulp 400. Rommelmarkt - De rommel- markt die zaterdag door mu ziekvereniging EMM werd ge houden, was een groot succes. Er werd een antiekveiling ge houden en men kon genieten van koffie met een wafel. De markt bracht 2.000,- op. De opbrengst is bestemd voor het uniformen- en instrumenten fonds. Vrouwensoos - Woensdag 20 april viert de Vrouwensoos haar vierjarig bestaan. Op de ze feestavond krijgt iedereen een tractatie en er wordt bingo gespeeld voor leuke prijzen. Iedereen is welkom in café Sa fari bij Maria. De avond be gint om acht uur. Bejaardenbond - Donderdag 28 april houdt de bond van ouderen afdeling Koewacht haar jaavergadering in ge meenschapscentrum De Vla schaard. Er wordt begonnen met een mis om half twee voor de overleden leden van de bond die wordt opgedragen door pastoor A. van Wezel met medewerking van het plaatse lijke bejaardenkoor. Om drie uur begint de jaarvergadering met onder meer jaarverslagen en een be stuursverkiezing. Aftredend en herkiesbaar zijn mevrouw N. de Schepper-Jansen, me vrouw A. van Waesberghe-de Vrieze en de heer J. de Groot. NIEUW-NAMEN - Afgelopen zaterdag opende burgemeester P. Molthoff de gerestaureerde groeve aan het Kerkpad te Nieuw-Namen. Omdat in de groeve de plaatsruimte be- i... een bijeen- „Het zou evenwel een on recht zijn aan de bewoners van Nieuw-Namen en Kiel- drecht", zo meent vogelwacht De Steltkluut, „als zij niet de kans kregen een bezoek te brengen aan wat in de toe komst waarschijnlijk een trekpleister zal worden voor wetenschapsmensen en toeris ten". Daarom wordt komende zaterdag van 9 tot 12 uur een 'open ochtend' gehouden voor aller inwoners van Nieuw- Namen en Kieldrecht. Bingo - Op camping De Vogel werd een bingo-avond gehou den, waaraan 100 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Freyser', Hulst; 2. me vrouw De Haan, Dendermon- de; 3. mevrouw Kraft, Merk- sem; 4. Tineke van de Bos, Hengstdijk; 5. J. Hofman, Til burg. Hengelen - Zeehengelvereni- ging De Vogel houdt zaterdag 4 23 april de tweede clubwed strijd. Er wordt gevist van 11.30 tot 14.30 uur in de Wes- terschelde aan Kruispolder. Inschrijving en prijsuitreiking zijn in café De Kastanje. Kaarting - In zaal De Kastan je werd een prijskaarting ge houden, waaraan 45 personen deelnamen. Uitslag: 1. me vrouw Keyzer, Axel; 2. H. van Dommelen, Kloosterzande; 3. mevrouw Boogaert, Ossenisse; 4. mevrouw Somers, 5. G. de Kruif, beiden Kloosterzande. Gaalbollen - In zaal De Kroon werd een gaaibolling gehou- den, waaraan 7 personen deel namen. Uitslag: hoge en linker zijvogels: Anje Saman; rech ter zij vogel: Th. Saman, bei den Sas van Gent; grootste aantal (12): mevruw A. Forrer, Terhole. A12 niNSDAG 19 APRIL 1983 BH OBilllMI VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 2 ,0-14120. Emmabaan

de Stem | 1983 | | pagina 11