„De Reynaert" geopend ETI: Nog veel onzekerheden rond D-zones Voor de eerste maal vakmanshow te Clinge Nieuwe openbare lagere school in Hulst VERDERE SANERING MIDDEN- EN KLEINBEDRIJF ONVERMIJDELIJK deBMM VAN ZEELAND Brandweerlui in Koewacht onderscheiden •Isplel FSCOMPLEX f\_ KATALOGUS 1 AANVRAAG Gloednieuwe Mercedes onbeheerd aangetroffen Binnenste Boven laatste stuk seizoen Axel Tegenstanders Regionaal Dienstverleningscentrum: '''''''''"''iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Bezwaren B en W Hulst: Doortrekken parallelweg niet nodig Politie Yeere haalt zender uit de lucht Nieuwe kotter in Yerseke Plaatselijk nieuws Heikant Hulst Koewacht St. Jansteen Rectificatie 7ATERPAG 16 APRIL 1983 T20 PAGINA ZEELAND 2 H23061 32/37766901 Burgemeester Molthoff onthult het schitterende naambord. Van ome correspondente HULST - Burgemeester P. Molthoff opende giste ren officieel de Openbare Lagere School „De Rey- naert" aan de Sportlaan in Hulst. De school be staat sinds augustus 1982 en is de eerste openbare school in Hulst. Er heerste aanvankelijk nog wat drempelvrees bij de Hulsterse ouders, want er druppelde aan het begin van het schooljaar maar 11 leer lingen binnen. Maar inmid dels zijn het er 16 en het hoofd van de school en enige leerkracht, de heer E. van den Bergen, verwacht er voor het komende schooljaar 26. Bij het aantal van 23 kan er in principe een tweede leerkracht worden aange steld en de aanvraag hier voor is dan ook al onderweg. Inmiddels is er ook een werkgroep openbaar kleu teronderwijs opgericht, die uit ouders bestaat. De mi nister van Onderwijs vindt namelijk, dat de school zich eerst maar eens moet bewij zen voordat met tot een stichting openbare kleuter school moet overgaan. De werkgroep vindt dat het on derwijs zich met een leerlin gentoename van 100% mér dan bewezen heeft en heeft inmiddels 30 handtekenin gen verzameld. Genoeg om nu te gaan praten over de oprichting van een stichting voor openbaar kleuteron derwijs. Burgemeester Molthoff opende de school door samen met de inspectrice van het basisonderwijs, mevrouw M. de Kroon, een schitterend bord met de naam van de school te onthullen. Het bord werd door een van de ouders vervaardigd. Burgemeester Molthoff hoopte uiteraard, dat de belangstelling van de ouders voor het openbaar onderwijs als goed alterna- - FOTO WIM KOOYMAN tief zal groeien. De overige sprekers sloten zich hierbij aan en benadrukten, zoals de inspectrice het enthou siasme in het huidige onder wijs. Verdere sprekers wa ren de heer B. Spee van de vereniging Openbaar On derwijs, mevrouw M. Goes- sen werkgroep Openbare Kleuterschool in Hulst en de voorzitster van de ouder raad mevrouw Visser. KOEWACHT - In het gemeen schapscentrum De Vlas- schaard in Koewacht heeft burgemeester A. Hack van de gemeente Axel bij verschillen de brandweerlieden van de brandweer Groot Axel onder scheidingen opgespeld. Het gaat hier om 5 'spuiters' die twaalfeneenhalf jaar in dienst zijn van de vrijwillige brandweer en drie man die twintig jaar in dienst zijn. Daarnaast had de burge meester een leuke attentie, een wapenschild van de gemeente, voor zeven brandweerlieden die al eerder van het korps af scheid namen. 12% jaar in dienst: P.Bakker, A. de Hul ster en W. de Keizer ut Axel, A.J.M. D'hert en R.P. Synesael uit Zuiddorpe. Twintig jaar in dienst: R.A. Bracke, B.P.Her man en F.P.M. van Nieulande uit Zuiddorpe. Degene die al eerder af scheid namen: C. Bakker, P.G. Eckhardt, J. Geensen en P.Witte uit Axel; M.J.I. de Cock en L.J.R. van Kerckhove uit Zuiddorpe en J.M. de Schepper uit Koewacht. (ADVERTENTIES) eleklnanika Hoofdstraat 16 4564 AP St. Jansteen Tel. 01140-12491 Grootste keuze: Hi-Fi - T.V. - Video. Eigen technische dienst. Gediplomeerd: radio-t.v.-technicus. elektro-installateur OFFICIEEL DEALER] r standplaats OP ZOOM i opdrachtgeefster krach- •tikel 1223 lid 2 van het| tblieke verkoop (toesl ;ebouw, bedrijfshal, legen te Bergen op Zooitl aat 6, kadastraal bekend I Zoom, sectie D numme: ,mer 3282 groot 9.53 are en )P 295.000,-. i gebruik na betaling va» n: uiterlijk vier weken na J met genoemde notaris, gehouden op dinsdag! im acht uur in café „K| ïhandstraat 32 te Berge»! htingen ten kantore va»! en, Antwerpsestraat 41I 40455). Uitgebreide ypm oP E2EEM/ BEL ONS! Brouwerijstraat 35 OOSTBURG TEL. 01170-2504 KLOOSTERZANDE - Aan de Havendijk te Kloosterzande werd vrijdagmorgen een spiksplinternieuwe groene personenauto Mercedes S 230 onbeheerd en zonder kenteken aangetroffen. De waarde van de wagen is '0-000 gulden. Gisteren kreeg de rijkspolitie van de impor- I teur te horen dat de wagen, die I deel uitmaakte van een zen- f ding van Duitsland naar En- Seland, werd gestolen. Van de daders ontbrak gisteren nog elk spoor. AXEL - Dinsdag 26 april wordt in De Halle het laatste toneelstuk -in een reeks van acht voorstellingen- van het seizoen 1982/83 gespeeld. Het gaat hier om het blijspel 'Binnenste Boven' van Ayck- bourn. In dit stuk zien we de volgende acteurs en actrices: Ton Kuyl, Marja Lieuwen, Cor van den Brink, Jennifer Wil- lems, Jaap Wieringa en Rob Fruithof. Op drie verdiepingen van een huis spelen zich de meeste dolle taferelen af. De bewoner van het huis is van plan het te kopen om zijn vrouw een ple zier te doen. Deze loopt zeer gefrustreerd in het leven rond omdat zij ooit haar balletcar rière opgaf om haar man ter zijde te staan. De situatie in huis wordt extra verstoord door de aan wezigheid van haar broer die vergeefse plannen maakt met een aandoenlijk wat ontspoord meisje. De voorstelling begint om 20.00 uur. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De eerste ervaringen met deregule ring en/ of dereguleringszones (D-zones), zijn niet van dien aard dat een gedegen oordeelsvorming over de werking en de effecten ervan mogelijk is. Het ont breekt aan voldoende betrouwbare gegevens over het maatschappelijk profijt van deregulering in vergelij king met bestaande regionale stimuleringsmaatrege len. Tot deze slotsom komt het Economische Technologische Instituut (ETI) voor Zeeland in een notitie over deregulering en/of dereguleringszones. De regulering is een term die in het regeerakkoord van het huidige kabinet wordt ge bruikt. Met deregulering wordt be doeld het streven naar aan passingen van die overheids voorschriften en regels die na delig uitwerken op het func tioneren van bedrijven. Voor standers van deregulering ba seren volgens het ETI hun denkbeelden veelal op politie ke, ideologische en defensieve overwegingen: minder invloed van de overheid, terugkeer naar de markteconomie en vrees voor nadelige invloed van de Belgische T(ewerkstel- lings)-zones op de bedrijvig heid in aangrenzende gebie den van ons land. Tegenstanders van D-zones wijzen op ongewenste effec ten, zoals concurrentieverval- BBIIIIIIIIIIIIillllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll een onzer verslaggevers »!OES - Als gevolg van de ver hinderde bestedingsmogelijk- hten van de consument zal et inkomen van de kleine ftstandige verder dalen. Dit Manks enige fiscale maatre sten zoals verhoging van de oorraad- en vermogensaf- Jek en het permanent worden an de zelfstandigenaftrek. 'n dit licht bezien is verder fde sanering in het eeuwse midden- en kleinhe id onvermijdelijk. Daarom riat.,Van het grootste belang, hni bedrij fsbeëindigings- u p, een toch nog altijd struc- in^ verbeterend instrument, «et wordt gehouden. Dat is van de conclusies in het Diw/313,® van het Regionaal enstverleningscentrum Kleinbedrijf Zeeland. hirT„ de ondernemers in de noea<|nVaart bebben vorig jaar ga' met wat problemen te kampen gehad. Het zwaarte punt kwam te liggen bij de ge meente Terneuzen, een van de twee Zeeuwse gemeenten die aangewezen zijn om de behan deling van aanvragen in het kader van de rijksgroepsrege ling Zelfstandigen van bin nenschippers op zich te nemen. Voor deze tak van het be drijfsleven wordt 1983 een moeilijk jaar. De verhouding tussen vraag en aanbod is, ge let op de overcapaciteit aan binnenschepen, niet op korte termijn op te lossen. De vrachtopbrengst zal naar verwachting dan ook voorlopig onder druk blijven staan. Ichtpuntjes zijn zowel de daling van de brandstof prijzen als de gedaalde rente lasten, voor de scheepvaart Het aantal aanvragen van schippers in het raam van de ze regeling steeg met 16 ten opzichte van 1981. twee essentieel belangrijke zaken. Het Regionaal Dienstverle ningscentrum stelde in het ka der van de rijksgroepsregeling Zelfstandigen in 1982 in 146 gevallen een bedrijfsecono misch onderzoek in. In 71 on dernemingen ging het om een kredietinjectie van in totaal 4,8 miljoen. In slechts 20 ge vallen kon een positief advies worden uitgebracht met een totaalbedrag van 914.000,- of 19 procent van het totaalbe drag. Met betrekking tot de Ver zoeken voor tijdelijke perio dieke uitkering voor noodza kelijke kosten van bestaan werden 39 rapporten uitge bracht. Van de 146 uitgebrach te rapporten in het kader van de rijksgroepsregeling Zelf standigen moest in 54 procent van de aanvragen een negatief advies worden uitgebracht. De opbouw van Vakmanbeurs - FOTO DE STEM COR J. DE BOER Van onze correspondent CLINGE - Nadat van te voren Fanfare Weldoen door Ver maak een muzikale wandeling door een gedeelte van het dorp had, opende burgemeester P. Molthoff gisteravond in het bijzijn van de wethouders Van de Voorde, De Rechter en Kayser in het gemeenschaps centrum Malpertuus de vak manshow '83. Een zestal bedrijven uit het dorp namen hieraan deel. De deelnemende bedrijven wa ren: W. Valent (slager), T. van Meyel (bakker), I. Warrens (frituur), W. van Tienen (schilder), W. Bracke (wikkel- bedrijf) en gebr. Van der Wal- le (electra en fietsen). De show zal tot zondagavond duren en de toegang is gratis. 'Burgemeester Molthoff was vol lof over datgene wat de ondernemers hier in het dorp tot stand hadden gebracht. Hij stelde dit unieke gebeuren als voorbeeld voor de andere ker nen. Door een draai aan een knop (de techniek liet hem even in de steek) begon een si rene te loeien. Daarna ging hij met de wethouders langs de verschillende stands. Tijdens de show zullen de belangstellenden bij de ver schillende stands de nodige in formaties kunnen krijgen, ter wijl bij de standhouders van consumtieartikelen tevens de gelegenheid is, om te proeven. Bovendien zijn er nog ver schillende attracties. Zo is er een speciale folder verspreid, waaronder 10 folders met iets bijzonders. Zij die een derge lijke folder bezitten, krijgen een bedrag van 90,- aan waardebonnen. Voor de kinderen komt er op zondagmiddag een goochelaar, die tweemaal achter elkaar zal optreden. sing, ondermijning van mi lieuwetgeving en sociale wet ten. Zij twijfelen aan het maatschappelijk profijt van dergelijke zones. In Engeland (enterprisezo- nes) en België heeft men al enige tijd ervaringen met deze stimuleringsgebieden opge daan. In Nederland kan wor den gedacht aan deregulerin gen op het gebied van de ven nootschapsbelasting, BTW, douanerechten, vestigingswet ten, bouwvoorschriften, ver gunningenprocedures, plano logische voorschriften en pro vinciale en lokale belastingen. Volgens het ETI lijkt de kans gering dat in ons land binnen afzienbare tijd D-zo nes worden opgericht. Zowel organisaties van werkgevers en werknemers als de minister van Economische Zaken heb ben ernstige bezwaren tegen dit nieuwe beleidsinstrument. Wat Zeeland betreft is het naar de mening van het ETI de vraag of deze provincie, (nog) geen stimuleringsgebied zijnde, als iets kan doen om de vermeende nadelige uitwer king van de Belgische T-zones op de economie en de werkge legenheid in Zeeland tegen te gaan. „Het antwoord op die vraag kan zijn dat provincie en ge meenten het onderne mingsklimaat kunnen verbe teren door na te gaan wat zij zelf kunnen doen aan het ver beteren van de produktieom- standigheden van bedrijven. Wellicht is het mogelijk zelf standig iets te doen aan rege lingen waarvan ondernemers kunnen aantonen dat zij daar van hinder ondervinden. Er zijn bovendien mogelijkheden om lasten die van overheids wege op bedrijven drukken te verminderen. Het lijkt zinvol om de rijks overheid van concrete infor matie te voorzien over wetten en regels die onbedoeld nade lig uitwerken op de economie en de werkgelegenheid en te wijzen op gebreken in de af stemming van regelingen op de behoeften van bedrijven", aldus de ETI. HULST - Het Hulster ge meentebestuur acht het onno dig om het ontbrekende stuk parallelweg tussen de Hulster Nieuwlandsedijk en de Hooge- weg door te trekken. In het verleden is hiervoor meerma len een lans gebroken en een laatste verzoek is hiertoe inge diend door de Vereniging voor Veilig Verkeer afdeling Hulst. Het gemeentebestuur ziet er geen heil in, om op dit idee in te gaan. Zij ziet deze westelij ke parallelweg alleen van nut voor beperkt agrarisch ver keer uit zuidelijke richting. Voor snelverkeer acht ze de aanleg te ontraden, omdat er een sluipweg zou ontstaan met gevaarlijke situaties aan de oversteek naar de Oude Zout- dijk. Voor het fietsverkeer zou er een goede route zijn via de Steensedijk of de Geslegtedijk. Aanleg van de weg zou waarschijnlijk betekenen, dat er verkeerslichten zouden moeten worden geplaatst voor het oversteken van de weg van de Oude Zoutdijk. Het gemeentebestuur vindt, dat het agrarisch verkeer niet van dien aard is, dat deze de kosten van doortrekking van de weg rechtvaardigd. Boven dien ontbreken op het moment de financiële middelen. Oplos singen van de zijde van het waterschap Hulster Ambacht of van Rijkswaterstaat zijn volgens de gemeente niet te verwachten. Van onze correspondente VEERE - De rijkspolitie groep Veere heeft vrijdagmorgen bij de 26-jarige zendamateur R.G. te Serooskerke een zendinstal- latie ter waarde van 7.800,- in beslag genomen. Bij de inval in de woning van G. was de apparateur on der de naam Radio Populair volledig in bedrijf. De politie kwam de zender op het spoor naar herhaalde klachten van storingen op tv's en vrijdag morgen werden zelfs de radio programma's van Nederland 3 weggedrukt. Tegen G. zal proces verbaal worden opgemaakt. Van een onzer verslaggevers YERSEKE - In de vissersha ven van Yerseke wordt van daag de nieuwe mosselkotter van de firma PJ.Barbe'in ge bruik genomen. Het gaat om de YE 19 Cecilia. Het schip meet 36 meter. De nieuwe YE 19 is afge bouwd bij de scheepswerf Maaskant te Bruinisse. Het casco voor de kotter is afkom stig van een Poolse scheeps werf. Schieting - Aan de bejaarden- schieting in 't Heike namen 42 schutters deel. De uitslag was: hoge vogel en eerste zij vogel J. van Kerkhoven te St. Jan steen, tweede zij vogel Th. de Caluwe te Koewacht. De meeste kleine vogels 5 stuks werden afgeschoten door Cyr. Blommaert te St. Jansteen. Bridge - Uitslagen bridgeclub Hulst van donderdag 14 april A lijn met 8 paren: 1. echtpaar Borm 60,12 2. heren Snuve- rink-Burggrave 59,52 3. da mes Beuzenberg-Snuverink 51,79 4. dames Den Boer- Smulders 49,40 5. heren Biesbroeck-Beuzenberg 47,62 B lijn met 8 paren: 1. heren Herman- Van de Dries 56,55 2. heren De Booij-Van Aerl 54,17 3. heren De Nijs-Van Leeuwen 54,17 4. de heer Melchers en mevrouw Van de Boogaard 53,57 .5. heren Gerres-De Maat 49,40 C- lijn: 1. mevrouw Snoodijk en de heer De Leeuw 68,52 da mes Stolte-Sonius 59,26 3. dames Seydlitz-Van Esbroeck 56,56 4. heren Stallaert-Van de Klooster 53,70 5. me vrouw Stallaert en de heer De Nijs 52,70%. Bingo - Op maandagmiddag 18 april wordt door de contact groep voor ouderen op Koe wacht een bingomiddag geor ganiseerd. De aanvang van deze middag is 14.00 uur in het verenigingsgebouw De Vla schaard. De ouderen worden door vrijwilligers met de auto opgehaald. Schieting - Aan de bejaarden- schieting georganiseerd door de Schutterssociëteit Groot Hulst in café De Kroon namen 41 schutters deel. De uitslag was: hoge vogel en eerste zij- vogel J. van Kerkhoven te St. Jansteen, tweede zijvogel Fr. Reunis te St. Jansteen. De meeste kleine vogels 5 stuks werden afgeschoten door G. van Esbroeck te Westdorpe. Helaas is in het artikel over „wildgroei" in de dans, ge plaatst op 14 april, waarin de meningen werden weergege ven van de leraressen Roberta van Loenen en Sim van den Bos, een storende fout geslo pen. De beide leraressen zijn niet verbonden aan de Zeeuw se Volksuniversiteit in Hulst, maar aan het Zeeuws Insti tuut voor Kunstzinnige Vor ming afdeling Hulst.

de Stem | 1983 | | pagina 9