Veel tennissers in Mark Tazelaar naar Smash Wijzigingen in de competitie iDTTT 'XitoIZj JL mil Herencompetitie belooft spanning Uitslagen BeVoBo Tienniscompetitie weer van start Handhaven minimale eis voor De Schelde ZATERDAG 16 APRIL 1983 PAGINA SPORT 3 TG irel STIJDEN BAD: EN Lv'A v, Promotieronde zaalvoetbal T43 isolerende beglazing voorzetramen f530 VB Terneuzen fiT ISOLATIEGLAS GEÏSOLEERDE Lï ISOLATIEGLAS DUBBELWAN- aZETROLLUIKEN horren, Verosol verticale zonwering vouwwanden KORTING ïement volwassenen t kinderen olwassenen ideren 1 f Van onze tennismedeioerker TERNEUZEN - De vierde, vijfde en sinds dit seizoen ook de zesde klas van de gemengde tenniscompetitie wordt ook nu wjet door een aantal Zeeuwse teams die ieder op hun beurt gjles in bet werk zullen stellen een klas hoger te gaan spelen 0( toch minimaal zich te hand haven. Zo zal het eerste team van Sjef uit Aardenburg het moeilijk krijgen In de vierde Uas. Sjef werd ingedeeld in de oeuie met Ludo et Emergo 3, Domburg 1 en MLTC 3. Het team van de Klkkerstad be staat uit Han Willem Buijs- rogge, Sjaak Risseeuw, Iris Trapman en Paul van der Heijden. Een team dat zeker goede gansen heeft op promotie naar de derde klas is Animo 2, dat f 100.0$ - 45.2» bestaat uit Mark Albers, Bram van Dijk en Jan Jurry met de dames Annemarie Dobbeleir, Ans van Dijk en Christian Nijsten. Zware tegenstand in hun poule valt overgens zeker te verwachten van Axel 2, dat het team verrassend heeft sa mengesteld met Menno van den Hout, Jan Verschelling en Jules van Dongen en de dames Marjan Fraanje en Coby de Vos. Kansen zijn er overigens ook voor het eerste'team van Drive, dat in de poule werd in gedeeld met Animo 3, De Stoot 1 en De Schelde 3. Het Sasse Drive wordt gevormd door Ronnie van Remortel en Hans Vermoet samen met de dames Wil van Remortel en Agnes van Acker. Ook het tweede team van Hulster Ambacht ziet promo tie wel zitten, naast de kam pioen promoveert hier tevens de nummer twee. Het Hulster- se team bestaat uit Auk Rot tier, Joop Weemaes, Martine Rottier, Marie-José Baggen en Tjo Weemaes. In de vijfde klas treffen we het team van Hoek aan, dat werd ingedeeld met Sjef 2, DOS 3 en Domburg 2. Hoek wordt gevormd door Jan Huisman, Jaap van Driel, Cor 'Deij en Janny Huisman, Ma rijke van Driel en Mariette van Rumste. Boskreek uit Breskens speelt voor het vierde jaar mee. Ditmaal in de poule met Sluis 1. Boskreek zal aantre den met Dity Boekhout, Jolan- da van Pamelen, Jacky Corne lls, Bram Wisse en Tim Ro bijn. Sluis bestaat uit Eric van Maele, Christian Minnaert, Yvette van Maele en Dirk van Maele. Philten moet proberen zich te handhaven en zal dat zeker doen met Toine de Waal, Ben ny Spuesens, Marjolijn Schel- lekens en Ria Spuesens. Vo gelvlucht 1, Game'78, De Klap pers en Ludo et Emergo 5 vor men één pule, waarin het team uit Vogelwaarde wel eens de beste kansen zou kunnen heb ben. Hier moeten dan voor zorgen Steve Erpelinck, Eric Hermans, Danielle de Schep per en Chantal de Dijcker, ter wijl het Clingse Game'78 wordt gevormd door Karei en Anja Lansu, Piet van Damme en Anj a Vergauwen. Biervliet krijgt te maken met DOS 4, Hulster Ambacht 4 en TSI 4. In de zesde klas spe len ASOC uit Cadzand, Honte- nisse en Tiola uit IJzendijke, die ieder in hun eigen poule zullen trachten dit seizoen een stapje verder te komen. In de herencompetitie moet Hulster Ambacht 1 proberen kampioen te worden om dan via een promotiewedstrijd het volgend seizoen in de vierde klas ut te komen. Of dit lukt hangt af van Guido Verstrae- ten, Roland Renique, Reggie van de Berg, Alfred Koen en Mark Pellemans, maar zal mede afhankelijk zijn van de tegenstand van 't Halve Maantje 2, Souburg 1 en Yer- seke. ludo et Emergo: promotiekans TE HONTENISSE seizoen 1983 zal het ge- ibad „De Honte" te Kloos-1 loorten op maandag 9 mei Izoen an 9.00 tot 12.00 uur en van 3.00 tot 19.00 uur; an 10.00 tot 12.00 uur en an 13.00 tot 19.00 uur; an 9.00 tot 18.00 uur; an 13.00 tot 18.00 uur. ihoolvakantls an 9.00 tot 19.00 uur; tan 10.00 tot 19.00 uur; tan 9.00 tot 18.00 uur; tan 13.00 tot 18.00 uur. Dor het volgen van zwemles- hoolverband (mogelijk voor den van 7 jaar en ouder, met e dat de 8-jarigen voorrang geschieden via een aanmel-j Deze regeling is ook van lor degenen die in voorgaan- ilessen hebben gevolgd. :ijn verkrijgbaar bij de afdeling I lienst en bij de afdeling Bun, if maandag 25 april 1983. an plaatsvinden door inleve- formulier op het zwembad 1983. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De Zeeuwse teams die in de hoogste regio nen verkeren van de landelij ke mixed-competitie, althans voor wat betreft het Zeeuwse tennis, zijn te vinden in Mid delburg en Vlissingen. Het eerste team van MLTC, dat uitkomt tegen Tilburg 1, T0EG Rotterdam 1 en Hoek van Holland I, bestaat uit de Zeeuwse topper Joost Thoore- naar en Remco Maandag sa men met Marjolein Cijsouw en Manon ten Bruggencate. Het tweede team beschikt over Jimmy Salawane en Peter i Willemse met de dames Sacha Biondina, Henriette Gabrielse en Martine van Maarleveld, overgekomen uti Axel. Het is I dit team dat met het Vlis- singse De Schelde in dezelfde j poule zit, samen met BAS-D I en Dash'35 2. Competitieleider Verhulst i van De Schelde: „Het wordt f dit seizoen een zware dobber. Het zal een kunst zijn om ons te handhaven". Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Voor de in de tweede klas uitkomende teams van Smash uit St.-Jansteen en Ludo et Emergo uit Oostburg, betekent de komende competitie een kans om te promoveren naar de overgangsklas. Zowel de kampoen als het als tweede geëindigde team promoveert automatisch. Beide Zeeuwsch-Vlaamse teams zullen zich overigens allerminst zeker van hun zaak voelen, want ook TSI uit Goes maakt deel uit van deze poule, naast het Brabantse SBOZ 2 uit Bergen op Zoom. Het Goese TSI mag dan verzwakt zijn door het vertrek van Marjan Pietersz, het heeft altijd nog genoeg troeven in handen met Annemarie Verrijzer en in mindere mate met Corina van de Borgt. Hans Felius en Dick Waasdorp vormen uiteraard een ijzersterk duo, zodat captain Hans Felius vol goede moed is. „Met een mogelijke promotie wordt toch wel rekening gehouden, hoewel de Brabanders zeker niet te onderschatten zijn", stelt Felius. Eveneens hoop gevestigd op een promotiekans heeft Conny Baarends uit Oostburg. Door het vertrek van Marjan Pietersz min of meer Zeeland's sterkste dame (of meisje) maakt zij reeds enkele jaren deel uit van het eerste team van Ludo et Emergo dat met Barbara du Fossé, Serge Carpentier en Hein Kupfer in de vertrouwde opstelling aan het karwei zal beginnen. Zij kunnen zich direct al in de eerste wedstrijd bewijzen tegen TSI, waarbij het vertrek van Marjan Pietersz toch best eens van doorslaggevende aard zou kunnen zijn, hetgeen zeker zal doorwerken in het nadeel van de Goesenaren. Het team van de Oostburgers belandde in de tweede klas door promotie bij keuze. Voor het eerste team van Smash uit St.- Jansteen geldt maar één wens en dat is zich handhaven in de tweede klas. Zie elders het artikel omtrent de samenstelling van dit team. Animo favoriet win onze tennismedewerker TERNEUZEN - De derde klas wordt in twee poules vertegenwoordigd door zes Zeeuwse teams, waarvan de kansen voor 28.5$ 1.9» 14.2» 8.9» 57.0$ 30.0$ 10.00 art volwassenen art m 14 jaar mleskaart isen kaart gebruik per uur. s van PAS-65 zijn de kinderta-J epassing. ementen kunnen worden afg® j kassa van het zwembad op ei 1983 dagelijks van 10-001° van 13.30 tot 16.30 uur. ing van wachttijden bij openM wordt verzocht om de ab°nr sel mogelijk in de voorverkoop aard ook zwemabonnement®^ tijdens het seizoen gedureno tijden van het bad. van het badseizoen zal plaa,s ijdag 16 september 1983. PMartine van Maarleveld, de topspeelster die van Axel is gestapt naar het Middelburgse MTLC. - fotowiliem mieras het Terneuzense Animo het grootst lijken en waarbij Ludo et Emergo 2 en Hulster Ambacht 1 met het Vüssing»* De Schelde 2 wellicht moeten gaan strijden voor een tweede plaats, die even eens toegang geeft tot de tweede klas. Zonder enige overdrijving kan men het team van Animo als mogelijke kampioen beti telen, hoewel een zekere voor zichtigheid altijd op zijn plaats blijft. Het betreft een jong team, dat met Coen Dob beleir en Tim van Dijk toch de beste spelers uit Zeeuwsch- Viaanderen in huis heeft. Bij de dames zal de routine van Nell Hendrikse onmisbaar blijken naast Martine Nijsten. Zij worden geconfronteerd met Hulster Ambacht 1, dat eveneens promotie best ziet zitten. Hulser Ambacht treedt aan in de beproefde samen stelling zoals ook tijdens de wintercompetitie met Jean Loup Deltour, Mark Leenk- negt, Chantal Baecke, Moni que Begijn en Marion Schelle- kens. Patrick Marteijn en Han Petiet zijn de dragers van het tweede team van Ludo et Emergo samen met Wilma Kupfer en Clasien Baarends. Of zij een echte bedreiging zullen vormen zal het verloop van de competitie uitwijzen. De Schelde 2 wordt gevormd door Helma Tabak, Martine van Ligten, Ardie Bruikman en Jan van der Meulen. Doordat Coen Dobbeleir Axel verruilde voor Animo en Martine van Maarleveld het hogerop zocht bij het Middel- brugse MLTC, kan men gerust stellen dat het er voor Axel 1 somber uitziet, gezien de sa menstelling van het eerste team. Geheel volgens de ver wachtingen treffen we Fred Elliott aan, niet met Menno van den Hout, maar met Paul van Meurs. Karin van Maarle veld en Simone Esselbrugge vormen de vrouwelijke helft van het team, dat moet zorgen zich in de derde klas te hand haven. Hun tegenstanders in deze poule zijn DOS 1, Roosen daal 3 en Huybergen 1. Conny Baarends, de sterkste speelster van Zeeland, zal trachten met het Oostburgse Ludo et Emergo promotie te bewerkstelligen. - FOTO WILLEM MIERAS Van onze sportmedewerker HULST - De promotiecompe titie voor de rayonkampioenen zaalvoetbal gaat woensdag 20 april van start. De inzet van deze reeks wedstrijden is pro motie naar de regioklas. De teams die strijden om twee be schikbare plaatsen in de re gionale klas zijn: Breskens'82, Oostburg; Corn Boys, Sas van Gent; De Kreeft, Hulst; Ver- poorte, Axel en ABN, Terneu zen. Het programma voor de promo tiecompetitie ziet er als volgt uit: 20 april: Breskens'82-Corn Boys, 20.00 uur en De Kreeft-Verpoorte, 21.00 uur. 25 april: Com Boys-De Kreeft, 20.00 uur en ABN-Bres- kens'82, 20.00 uur. 27 april: Ver- poorte-Corn Boys, 20.00 uur en De Kreeft-ABN, 20.00 uur. 2 mei: Corn Boys-ABN, 20.00 uur en Bres kens'82-Verpoorte, 20.00 uur. 4 mei: Verpoorte-ABN, 20.00 uur en Bres- kens'82-De Kreeft, 20.00 uur. IX mei: De Kreeft-Corn Boys, 21.00 uur en Breskens'82-ABN, 20.00 uur. 16 mei: Corn Boys-Breskens'82, 20.00 uur en Verpoorte-De Kreeft, 20.00 uur. 18 mei: Verpoorte-Bres- kens'82, 20.00 uur en ABN-Corn Boys, 20.30 uur. 25 mei: De Kreeft- Breskens'82, 21.00 uur en ABN- Verpoorte, 20.30 uur. 30 mei: Corn Boys-Verpoorte, 20.00 uur en ABN- De Kreeft. 20.00 uur. Van onze tennismedewerker ST.-JANSTEEN - Onder het motto van „wij willen zeker niet degraderen", zal het in de tweede klas uitkomende team van Smash uit St.-Jansteen extra sterk voor de dag komen. Hoewel hier enigszins sprake is van een bepaalde geheimzinnigheid om trent de opstelling van dit eerste team, ligt Richard Bral, compe titieleider van Smash, uit: „Wij willen zeker niet degraderen en aan de hand van de inschrijvingen van onze leden stellen wij de teams samen. Wie dan ook in het eerste team zullen spelen, staat nog niet vast", aldus een geheimzinnige Bral. Aarzelend komt het er uit eindelijk uit dat de oud-Ter- neuzenaar Mark Tazelaar, thans woonachtig in Etten- Leur en lid van de Steense vereniging, zijn opwachting zal maken in het eerste team. Tazelaar, voorkomende de Bl- lijst van het district Noord- Brabant, is ooit bij het Ter neuzense Animo gestart via de lessen en de begeleiding van Jan Willem Visser. „Het is jammer dat Mark momenteel minder goed speelt dan vorig seizoen. Hij is niet vast ge noeg", aldus Bral, die overi gens zelf (waarschijnlijk) ook zal meespelen in het team. De altijd in Axel gespeeld hebbende Aniek Huisman zal eveneens haar opwachting maken in het team, dat met Jacqueline Bral wordt gecom pleteerd. Overigens duikt ook bij de dames nog een andere naam op. De in West-Duits- land woonachtige Elizabeth Schmitt zou eveneens haar op wachting maken in het team. Bral: „De eerste wedstrijd te gen het Brabantse SBOZ wordt de zwaarste. Deze wed strijd zullen wij zeker in de sterkste opstelling spelen". Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Voor de vele tennisfanaten heeft de datum van 17 april een magische klank. De aanvangsdatum voor de lande lijke competitie werd op deze zondag vastgesteld en de velen die hierbij zijn betrokken zijn dan ook al danig aan het oefenen ge weest op de pas geopende buitenbanen en kregen daarmee met regen, wind en zon te maken. Ook de gravelbanen zelf leveren een dusdanig groot verschil op met de snellere buitenbanen, dat een paar weken oefening zeker op zijn plaats is. Voor wat betreft het dis trict Zeeland is het van be lang te weten dat de mixed competitie werd uitgebreid mnet een zesde klas en dat de juniorencompetitie werd onderverdeeld in drie klas sen, naar gelang de resulta ten van het vorige seizoen. Belangrijke wijzigingen zijn aangebracht in het competitiereglement. Voor namelijk met betrekking tot de totale speelsterkte van een ploeg zijn regels opge steld, vervat in een bepaald puntensysteeem, al naar ge lang de plaatsing op de sterktelijsten. Een lager ge nummerde ploeg (ploeg 1) moet in punten gelijk zijn aan of minder dan het totaal aantal punten van de hoger genummerde ploeg (ploeg 2). Voor wat betreft de op stelling per ploeg volgens sterkte kan gebruik worden gemaakt van hetzelfde pun tensysteem. Belangrijk hierbij is tevens dat wan neer spelers op eenzelfde speelsterktelijst staan, men de opstelling per wedstrijd kan wijzigen. Overigens kan het nog van belang zijn in welke klas een bepaalde speler uitkomt. Ook hier voor zijn regels neergelegd, die bijvoorbeeld bepalen dat C-spelers niet lager mogen uitkomen dan de vierde klas mixed. Ongetwijfeld heeft men bereikt met deze wijzigin gen dat een groot aantal protesten kan worden voor komen en het zogenaamde traditionele „geschuif" nu kan plaatsvinden met inachtneming van het regle ment. Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - De herencompetitie brengt ook dit seizoen weer de nodige teams op de been. Het eerste team van MLTC, uitko mend in de eerste klas, bestaat uit Mario Titiheru, Christian Trapman, Piet de Jong en Paul Hermsen, terwijl het team van 't Halve Maantje uit Goes, vorig seizoen in de derde klas uitko mend, dit seizoen promotie bij keuze heeft gekregen en gaat spe len in de overgangsklas. Het vijf man tellende team bestaat uit Bart van der Feen, Aad de Wit, Rob Smit, Max de Rave en cap tain Fred de Rave. Het vorige seizoen kam pioen geworden team van Sluis, doch de promotie ge mist, gaat het dit seizen op nieuw proberen in de tweede klas in dezelfde samenstelling: Teun van Heelsbergen, Philip pe Haldermans, Walter Budts en Peter Paul Roozen. Tegen standers in de poule zijn Zie- rikzee 1, Roosendaal 1 en SBOZ. Drie Zeeuwse teams zijn in gedeeld in de derde klas: Ani mo 1 uit Terneuzen, Kapelle 1 en De Schelde 1 uit Vlissingen met het Brabantse Ouden bosch 1. Captain Enno Cohen van Animo: „We hopen dit sei zoen zeker op handhaving in de derde klas, ofschoon een kampioenschap uiteraard nog mooier zou zijn". Naast Cohen bestaat het team opnieuw uit Gerard Kouwijzer, Huub Nij sten, Dieter Gajewski en als sterke troef Ronnie de Jong. De Vlissingers treden aan met Kees van der Meulen, Rob Viergever, Rob Luitwieler en Jacques de Hond. Een team, dat in de ogen van Terneuze- naar Enno Cohen minder sterk is dan Kapelle, dat samenge steld is uit Theo Gorsse, Adriaan Nieuwenhuize, André Eversdijk en Frank Willekens. In de vierde klas wordt pou le 33 een Zeeuws onderonsje, waarbij Kruiningen 1 wel eens in aanmerking zou kunnen komen voor de promotiewed strijd. Tiola uit IJzendijke mengt zich echter ook in deze strijd. De Zeeuwsch-Vlamin gen kregen promotie toegewe zen naar de vierde klas. Drive en Vogelvlucht zijn in deze poule gevaarlijke outsiders. Het team van Vogelvlucht uit Vogelwaarde bestaat uit Aloys Sponselee, Yvan de Vilder, Fons Schelfhout en Mare Arens. Het Sasse Drive heeft het gezocht in de routine van Eddy Dobbeleir, Jo de Roos, Hanny Langeraert en Harry van Quekelberghe. Van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De volleybalwedstrijd tussen de ploeg van Mor- res uit Hulst en Vovoc uit het Belgische Voselaere was een waardige afsluiting van het bedrijfsvolleybalseizoen in Terneu zen. In een spannende wedstrijd met volleybal van prima ni veau en twee gelijkwaardige ploegen, was het Morres dat uit eindelijk de zege pakte. In de beslissende vijfde set nam Morres duidelijk afstand van zijn Belgische tegenstander, die in deze fase tekort kwam. Setstanden Vovoc-Morres 2-3 (15-12 9-15 11- 1515-114-15). In het kader van de beker wedstrijden tussen Terneuzen en Hulst werd de laatste partij gespeeld tussen Dow 1 en Kemzeke 1. De wedstrijd werd door Kemzeke gewonnen met 3-0 (15-12 15-5 13-11). De beker ging naar Terneuzen, dat met 104 gewonnen sets tegen 36 ge wonnen sets door Hulst een ruime overwinning behaalde. In de wedstrijd waarin de selecties van Terneuzen en Hulst tegen elkaar uitkwa men, ging de winst naar de Terneuzenaren, die met ruim- verschil hun opponenten ver sloegen: 3-0 (15-8 15-8 15-8). Een buitengewone prestatie leverde de ploeg van Braven- boer Scheers, die kampioen werd in de derde klas. In de onderlinge Terneuzense be kerfinale wist Bravenboer Scheers met 2-1 te winnen van Douane 1, de kampioen van de tweede klas (6-1515-7 12-15). In de eerste klas werd nog een belaneriike wedstrijd ge speeld voor wat betreft de de gradatie. Promenade 2 verloor met 1-2 van MTS/MEAO 1 (9- 15 15-7 14-16), maar het blijft toch eersteklasser, met net één punt meer op de ranglijst dan MTS/MEAO 1. Uitslagen vriendschappelijke wed strijden: MTS/MEAO 1-Kemzeke 1 0-3 (10-15 12-15 3-15), Promenade 2-CVC 1-2 (13-15 15-13 13-15), De Hoop-Bravenboer Scheers 1-3 (8-15 10-15 15-8 1-4). In- haalduel derde klas: Sterbanden-Ver- straeten Verbrugge 3 3-0 (15-6 15-0 9-8). Eindstanden: eerste klas: Zeldenrust- college 1 44 punten en kampioen; Prome nade 1 42, Dow 1 42, Dees 1 35, Roelofs 1 25, Verstraeten Verbrugge I 23, PSV 1 23, Promenade 2 16, MTS/MEAO 115 (de gradatie), De Hoop 6 punten (degradatie). Tweede klas: Douane 1 51 (kampioen schap en promotie), Gemeente 1 34 (pro motie), De Meijer 1 31, PSV 3 29, PZEM 1 28, Dees 2 27, Roelofs 2 26, Juliana 20, Verstraeten Verbrugge 2 17 (degrada tie), Belastingen 112 punten (degradatie). Derde klas: Bravenboer Scheers 1 48 (kampioenschap en promotie), Ster banden 44 (promotie), Wiekslag 39, PSV 2 29, Kint TC 28, Verstraeten Verbrugge 3 20, Dow 2 19, Zeldenrustcollege 2 19, Promenade 3 14 (degradatie), Philips 1 1 punt (degradatie). Vierde klas: Gemeente 2 45 (kam pioenschap en promotie), Rabo 43 (pro motie), PZEM 2 42, MTS/MEAO 2 37, Bram 28, Douane 2 28, Gemeente 3 21, Dees 3 20, Elopak 14, Promenade 4 4 pun ten.

de Stem | 1983 | | pagina 25