Hinault: „Ik hoop dat Saronnl na uitdaagt" Hockeyteam in halve finales VOOR DE GRAFICI. OA'S PAS WERK. Vultink maakt indruk in Spanje tortsjnoj ^rtisch jBundesliga Nederland Bulgarije Etappezege Snijders in Italië FIFA keurt Mexicaans stadions af [Selectie Blok Van Poppel ritwinnaar in Frankrijk ZATERDAG 16 APRIL 1983 Ronde van Nedersaksen T ennistoernooien Weikméé! De FNV-strijd voor een eerlijke verdeling van banen is een stnjd waarbij we üw hulp hard nodig zullen hebben. Ik wN lid worden, stuur me snel Ie kade koj indse schepen eders Felix* spelen een We, ke rol In 3 treekse ultiej leOruga-halii [t het WDR, iuna Hockn». aalfde lestlvu trm. Het Pf(, n diverse Euro. -Europese la„! uitgezonden. T, horen zijn Jo, vin Rowland 4 ght Runners en nse groep Kin, and his Africa? Jackson in ISt". - FOTO CBS e ezetene R op het derde laat Marlon 1 kwaliteiten alt en. Nadat Stan- reeds met de begonnen wai, ;ot een ruzie met Ier Marlon toen zelf de re- nam. De film li interessantste eworden, die ooit erden. Het is ooi regie-werk van dieven. 'De beie- verhaal van een De bandiet Rio jf jaar uit de ge< a gaat naar Mom sherlf f daar her- jn oude makker len), die hem ni verval in de ge< tracht en met de itte. Rlo zweert en benoemt de alleenheerserei te. Ze wordt eent tares en daanu haar. Als Caesar wordt, zoekt Cleo- n bij Marcus An- Jidl met de fiedel tlse uit It speelfilm de laatste bijdri erie 'Jiddische Ki- tweede Duitse ia heeft ultgezon- een amusante ko- veel joodse folko- pulaire liedjes, die nent belangrijk ii verloren gegane en rgeten cultuur. Het Iraait om een vader dochter, die ah izikanten door bet 1, De dochte' man verkleed Iringerlge mannen lijf te houden. Hier- fitslaan natuurlij» ;anden, die dienen lost te worden de stems; luik - Wie Bernard Hi- nault donderdag door de Waalse Ardennen heeft zien razen met toprenners aan zijn achterwiel die blij wa ren dat ze zijn moordende tempo konden volgen, zal moeilijk een andere kans hebber voor Luik-Bastena ken-Luik (morgen) naar vo ren kunnen schuiven dan de Breton. De getergde Hinault liet na de eerste Arden- nenklassieker zelf al strijd vaardig weten een complete TTjjÉif week' in gedachten tevHbhen. De karrevrachten kritiek die Hinault oogstte voor zijn slechte voorseizoen en de commerciële oversteek naar Amerika om het startpistool een keer te laten knallen, is in enkele dagen tijds weer legd en Hinault lijkt van zins zijn criticasters op een verpletterende manier te recht te wijzen. „Het par koers van de Waalse Pijl is me geweldig bevallen", ver telde Hinault donderdag, „gaandeweg de koers kreeg ik er steeds meer zin in. Mijn ploeggenoten waren bovendien een grote steun zodat ik extra gemotiveerd raakte om de jongens uit mijn ploeg te laten zien dat ik nog steeds op topniveau sta. Mijn maats verdienden het immers. Zij wonnen al enkele keren, terwijl ik ach ter bleef" „De pijlen van Hinault zijn weer giftig en raak" en „Hinault bant alle twijfels" vertelden enkele koppen in Belgische vrijdagkranten. „Ik heb nimmer aan mezelf getwijfeld", aldus Hinault, „Jammer alleen dat er zo veel twijfelaars en be moeials op de wereld rond lopen. Iedereen zou toch in tussen moeten weten dat ik mijn seizoen zorgvuldig voorbereid. Maar voor wie het nog niet mocht weten: de Ronde van Spanje en de Ronde van Frankrijk zijn mijn hoofddoelen. Vandaar dat ik totaal geen behoefte had om in Pa- rijs-Roubaix ook maar één enkel risico te nemen. Dat had mijn hele seizoen kun nen verknallen". In 1977 en in 1980 werd Bernard Hi nault als winnaar van Luik- Bastenaken-Luik gehuldigd op de Boulevard de la Sau- veniere in Luik. Met een knipoog blikte hij donder dag vast vooruit naar zon dagmiddag half vijf. „Hoe heet die Boulevard ook al weer waar de aankomst is?" Hinault verwacht in Sa- ronni zijn voornaamste be lager te vinden op de Ar- dense wegen. De wereld kampioen stapte in de Waalse Pijl ruim voor de fi nale uit de koers,terwijl hij zich eerder de hele dag schuil hield in het peloton. „Ik verwacht zeker een betere Saronni", voorspelde Hinault in Huy, „hij maakt de indruk een topkoers te willen winnen. Hopenlijk daagt hij mij op weg naar Luik uit, dat zou fijn zijn voor het wedstrijdverloop. Stel je voor dat ik ook zon dag kan afrekenen met die ambitieuze Saronni. Dan gaan we met wapperende vlag naar de Ronde van Spanje. Want daar rijdt Sa ronni ook. Jan Raas en Adrie van Houwelingen zijn niet opge nomen in de Post-ploeg voor de 2e Ardense klassieker. Hun plaatsen worden inge nomen door Ludo Peeters en Peter Winnen die in Luik zijn heroptreden maakt na een vervelende oor-ontste king. De andere Raleigh- renners die de Waalse Pijl reden, komen ook aan de start van Luik-Bastenaken- Luik: Ad Wijnands, Theo de Rooy, Jacques Hanegraaf, Ludo de Keulenaar, Johan Lammerts, Henk Lubber- ding, Johan van der Velde en Gerard Veldscholten. Hennie Kuiper, de verras sende Joop Zoetemelk, mo gelijk de tandem Contini-De Wolf (uitblinkers in L-B-L van vorig jaar) en Stefan Mutter worden naast Hi nault en Saronni vooraan verwacht. ode kaart veor sectiebestuur EIST - Bondscoach Ger Blok heelt vrijdag 22 spelers gese- tteerd voor de kwalificatie wedstrijd voor het Olympi- iche voetbaltoernooi tegen [Roemenië. j Het duel wordt op 27 april in pimicu Vilsea afgewerkt. De lijst van geselecteerden ziet er als rolgt uit: van Ede (FC Utrecht), Storm Excelsior), Hanssen (Fortuna), Suvrijn Fortuna), Maessen (Fortuna), Koever hans (Fortuna), Wouters (FC Utrecht), idelaar (FC Utrecht), Kruys (FC iJtrecht), Carbo (FC Utrecht), Van Tig- gelen (Sparta), Van Gaal (Sparta), Van fleBerg (Sparta), Holverda (Sparta), Ma- hjmssen (Roda JC), Hofman (Roda JC), Woudsma (Go Ahead Eagles), Van Dord \FC), Van de Hooft (Helmond Sport), loutman (Feyenoord), Hoekstra (Feyen- »rd) en Drost (PEC Zwolle). AD KISSINGEN - In de .weekamp tussen Viktor lortsjnoj en Lajos Portisch in lad Kissingen is de beslissing log altijd niet gevallen. De ne- (ende partij tussen de met 5-3 tldende Zwitser en de Hon- iaarse grootmeester werd dag na 47 zetten afgebro- 1 Kortsjnoj staat met een to- ptegen loper duidelijk beter jh zal naar het zich laat aan- len zaterdag bij het uitspelen lemakkelijk het half punt jjnnenhalen. dat hem nu nog fheidt van de halve finales. ELDEN - Wassili Smislov en obert Hübner zijn vrijdag in jot Oostenrijkse velden be- ronen aan hun twaalfde par- I van de tweekamp voor het indidatentoernooi. [Het is de tweede partij van F noodzakelijk geworden plenging, nadat de eerste Jon partijen geen winnaar op- ■verden. De ontmoeting, die o 46 zetten werd afgebroken, werd gekenschetst als de pmst interessante uit de serie. ADRID - De Hongaarse Wtmeester Zoltan Ribli rat donderdag in Madrid in o kwartfinales van het kan- flatentoernooi om het we- RJdkampioenschap schaken pon Eugene Torre uit de Phi- II ?nen opnieuw gewonnen. IRibli leidt in de tweekamp f! 4-2. Hij zegevierde zowel puevijfde ais de zesde partij E Seymour en Ti' Buttoms in „W 1". foto kip" beroemde film *»jj :an met James Deo" oofdrol kunnen in Duitsland de levisieserie naar W 1 John Steinbeck Het is het Kata rhaal van W* die strijden offl1 an hun vader. heeft kort na de $e' zelfmoord gepleeg™ ider Trask gedvvon- Jn zoons alleen oP Hij heeft een diu»«' orkeur voor Ad»® iter van karakter 1 broer Charles, y slaat Charles ilfdood. PORTMUND - Borussia K®rtmund heeft vrijdagavond "e thuiswedstrijd voor de "Mesliga een achterstand 7 ö"3 tegen degradatiekan- t Bayer Leverkusen na rust weggewerkt. De uit- W werd uiteindelijk 3-3. I "Mand en Waas (2) leken h„ Pauze Leverkusen op Fst te zetten. Dortmund, dat r ruzie in de technische voor de vierde keer niet L*lnnen, redde een pun- ob s ^jdens een storm tor Abramczik, Keser en 1 5 Leverkusen verzuimde fase opgelegde kansen .'ro volle winst te benutten. °<>r de Bundesliga werden wedstrijden vooruit peeld. Nurnberg won thuis L i van Fortuna Düssel- r Kaïserslautern versloeg lid m6? oV<;ld Arminia Biele- fcofTc j Nilsson. Geye en scoorden voor de ploeg, fr"anspraken maakt op na de rust. «Ptepunt m dit duel was de C. art van Bielefelder Bü- "'Bongartz" 0vertredinS te' UTRECHT - Eind deze maand, maandag 25 april om precies te zijn, zullen de clubs in het betaald voetbal het sectiebestuur beleefd doch dringend vragen om op te krassen. Gisteravond werd tijdens de algemene FBO-vergadering een motie aangenomen waarin de afkeuring van het gevoerde beleid van het sectie-be stuur betaald voetbal in zijn totaliteit verwoord wordt. Van de 33 aanwezige clubs, FC Den Haag was niet aanwezig, stemden 27 clubs voor en 6 clubs tegen. door Romain van Damms De motie werd aangenomen omdat tegen de wens van de meerderheid van de vergade ring betaald voetbal, een an der standpunt ingenomen werd ten aanzien van het ver eveningsfonds en het vergoe dingensysteem. In de algemene vergadering van november vorig jaar werd o.a. door de algemene verga dering bepaald dat het vereve ningsfonds met zeven procent van de behaalde recettes ge vuld moest worden. Op aan dringen van het BBI sloeg het sectiebestuur echter een ande re richting in en bepaalde dat 3,7 procent van alle inkomsten in het fonds (minimaal 2 mil joen gulden) gestort moesten worden. In het vergoedingensysteem willen de clubs geen wijzigin gen. Dat is in ieder geval het standpunt van de FBO, die haaks staat tegenover de voor stellen die het sectiebestuur 25 april op de vergadering wil doen. Het sectiebestuur wil, op aandrang van de externe geld gevers, het vergoedingensys teem humaniseren. van onze sportredactie ASSEN - In de sporthal De Spreng te Assen is vrijdag avond de dames turn-inter- landwedstrijd Nederland - Bulgarije begonnen. De Bulgaarse meisjes leiden na de verplichte oefenstof met 189.00 - 182.35 punten. De individuele prestaties: Nederland: sprong, brug ong, balk, vr.oef, totaal, klassement Therese Wilmink 9.55 9.50 9.40 9.55 38.00 (2) Maria Tzavos 8.75 0.00 7.65 8.60 25.00 (12) Carla Eenkhoorn 9.40 9.00 9.15 9.35 36.90 (9) Miriam Eigenhuy- sen 9.30 9.35 9.10 9.35 37.10 (6/7) Miriam van Cleef 9.10 8.00 8.40 8.70 34.20 (11) Mar- ja Huiting 9.20 9.00 8.85 9.10 36.15 (10) Bul garije: Galja Marinova 9.70 9.55 9.20 9.70 38.15 (1) Sylvia Topalova 9.30 9.70 9.40 9.50 37.90 (3) Bojanka Demirova 9.50 9.50 9.40 9.25 37.65 (5) Kamelia Trojanova 9.50 9.35 9.50 9.50 37.85 (4) Mariela Manolova 9.65 9.10 9.00 9.35 37.10 (6/7) Ivanka Gramati- kova 9.25 9.15 9.30 9.25 36.95 (8) Van onze sportredactie BERGAMO - Ron Snijders uit Zwanenburg heeft vrijdag de derde etappe van de Italiaanse wegwedstrijd voor amateurs „Settimane Bergamschi"ge- wonnen. Snijders, eerder dit seizoen winnaar van de Omloop van de Baronie, zegevierde in de sprint van een kopgroep van vrij renners. Hij nam door zijn overwinning in de rit over 142 kilometer met start en finish in Bergamo tevens de leiding in het algemeen klassement. De wedstrijd in het noorden van Italië duurt in totaal ze ven dagen. De consequenties van de aangenomen motie zijn duide lijk. Het sectiebestuur kan niets anders doen dan opstap pen. In de gisteravond aange nomen motie is het namelijk opgenomen dat het sectiebe stuur geconfronteerd wordt met het standpunt van de clubs. In feite is de gele kaart, die de clubs reeds 8 februari trokken, veranderd in een ro de kaart die door 70 procent van de algemene vergadering betaald voetbal omhoog ge houden zal worden. Er zal dus een nieuw be stuur moeten komen. Volgens FBO-directeur Gerard Slager zijn op dit moment nog geen nieuwe mensen voor de straks vrijkomende functies gevon den. Dat moeten er vijf zijn. Geen gemakkelijke taken, om dat er niet bepaald gevochten wordt om de baantjes in Zeist. Sectie-voorzitter Erik Vilé werd gisteravond door FBO- secretaris Eugène Lemmens op de hoogte gebracht van het ingenomen standpunt. Een dag eerder waren de sectiebe stuursleden Couwenberg en Stoop in Breda al ingeseind over de mogelijke consequen ties van de vergadering. Het FBO-bestuur had toen echter nog geen kijk op de stemming verhouding die uiteindelijk doorsloeg naar 'Weg met dit sectiebestuur'. Een ruime meerderheid, die het FBO-be- stuur deed besluiten in ieder geval te blijven zitten. TAMPICO - Op de rondreis door Mexico in verband met de eventuele organisatie van het toernooi om het wereld kampioenschap in 1986 heeft de onderzoekscommissie van de FIFA twee stadions afge keurd. Hermann Neuberger, de voorzitter van de commissie, deelde mee dat na de arena in Toluca ook het Tamaulipas- stadion (in de buurt van Tam- pico) niet aan de eisen voldoet, die de FIFA aan de stadions stelt. De afstand tussen het speelveld en de tribunes is vol gens Neuberger te gering, waardoor de veiligheid van de spelers (en de officials) in het gedrang komt. van onze sportredactie VENDOME - Jean-Paul van Poppel heeft vrijdag de twee de etappe van de Ronde van Loire en Cher in Frankrijk ge wonnen. Hij versloeg na 191 kilometer de Oostduitser Dit- tert in de sprint. Dries Klein werd achtste. In het algemeen klassement steeg Van Poppel naar de zevende plaats. Leider bleef de Ameri kaan Weaver. Lisette Sevens tijdens een aanvaring met de Australische keepster Elspeth Clement. Op de achtergrond de bepaald niet overvolle tribunes. - fotoanp upi AKOEALA LOEMPOER - „Het eerste doel is bereikt. De plaats in de halve finales kunnen ze ons niet meer af nemen". Dat waren de eer ste woorden van Gijs van Heumen na de slijtageslag met Australië, die Neder land vrijdagochtend in het opnieuw bloedhete Koeala Loempoer niet geheel zon der fortuin met een kleine overwinning kon afsluiten. Net als twee dagen eerder tegen de Verenigde Staten was één benutte strafcorner van Fieke Boekhorst genoeg voor de zege (1-0). Met slechts vier doelpun ten voor in evenzoveel wed strijden is Nederland, dat op een puntentotaal van zeven kwam, niettemin al zeker van kwalificatie bij de laat ste vier. De Verenigde Sta ten en Australië hebben weliswaar slechts twee pun ten minder, maar moeten nog tegen elkaar uitkomen. Daarbij heeft Australië, dat een iets gunstiger doelsaldo heeft, aan een gelijkspel voldoende. Het laatste duel van Nederland voor groep A, zaterdag tegen Wales, kan ontspannen tegemoet worden gezien. Zowel Nederland als Australië had grote proble men bij het nemen van de strafcorners. Eenmaal zag Fieke Boekhorst de bal net naast gaan, na een kwartier mislukte de rebound van Marjolein Eysvogel en in de 22e minuut greep de Austra lische doelvrouwe Kym Ire land goed in. Van de vier Australische corners voor rust werd er één afgekeurd wegens gevaarlijk spel. Ook de tweede periode startte moeizaam voor Oranje, dat de inspanningen van de afgelopen dagen steeds meer begon te voelen. De Westduitse arbiter Far- ke leek in de 42e minuut een strafbal aan Australië te ge ven, omdat Aletta van Ma nen, die de gepasseerde Mo nique Broere te hulp schoot, de bal tegen de voet zou hebben gekregen. Na Ne derlandse protesten zag Farke echter van haar voor nemen af. Net als in voorgaande wedstrijden voerde Gijs van Heumen twee wijzigingen in de spits door. Eerst maakte Le Poole plaats voor Annelies Kaptein en even later ruilde de bondscoach, die nog altijd last heeft van darmstoornissen, de uitge rende Eysvogel in voor Eve line Kuik. Halverwege de tweede helft kreeg de wat overbelast rakende Neder landse defensie weer wat lucht, vooral dank zij de keihard werkende Lisette Sevens. Het gevolg was dat Fieke Boekhorst tweemaal ach tereen mocht uithalen voor een strafcorner. Bij de vijf de poging in totaal was het raak. Via een Australische stick verdween de bal ach ter Ireland: l-0.Nederlalld Australië 1-0 (0-0), Verenigde staten - India 1-0 (1-0) Opstelling Nederland: Monique Broere, Fieke boekhorst, Ca rina Benninga, Margriet Zegers, Ire ne Hendriks, Aletta van Manen, Li sette Sevens, Elsemieke Hillen, Ma- riek van Doorn, Sandra le Poole (An nelies Kaptein) én Marjolein Eysvogel (Eveline Kuik). Scheidsrechter: Farke (Wdl) en Lanning (Can). Toeschou wers: 1000. Stand in groep A: 1. Nederland4 3 1 0 7 4-1 2. Australië4 JL1 1 5 9-5 3. Verenigde Staten4 2 1 1 5 5-2 4. Schotland4 0 2 2 2 2-5 5. Wales4 0 2 2 2 4-8 6. India4 0 13 14-7 De stand in groep B is: 1. Canada4 2 1 1 5 6-4 2. Engeland3 1 2 0 4 5-4 3. West-Duitsland4 2 0 2 4 4-3 4. Sovjet-Unie3 1113 2-3 5. Nieuw-Zeeland4 1 1 2 3 5-6 6. Argentinië4 1 1 2 3 2-4 T26 PAGINA SPORT 1 van onze sportredactie ELDA - Het heilige moeten is er bij Hans Vultink, Nederlands meest succesvolle biljarter uit de geschiedenis, al enige tijd af. In EIda, waar dit weekeinde volgens het nieuwe systeem om de Europese titel in het 47/2-kaderspel wordt gespeeld, strijdt de 45-jarige Vultink echter met ouderwetse inzet. De Nederlandse kampioen wil niet afgaan in een toernooi, waarin het experi ment met het CEB-systeem het onderuithalen van favorieten een stuk gemakkelijker heeft gemaakt. Vultink is daar ook van overtuigd. „Als je even niet oplet, ben je bij die setjes van 100 punten zo gezien. Je moet echt vanaf de eerste stoot met volledige concentratie bezig zijn, anders kun je het echt vergeten", aldus de biljarter, die op het weinig verwende Spaanse publiek tot nu toe de meeste indruk heeft gemaakt. Na zijn indrukwekkende ope ningspartij van donderdag avond tegen de Westduitse fa voriet Thomas Wildförster (met twee series van maxima le lengte: 100) werd Vultink vooral door de voornaamste aanhangers van het setsys teem, de Zwitserse CEB-voor- zitter Andre Gagnaux en de Belgische bondsvoorzitter Frans Gomber, op de schou ders geklopt. Vultink had laten zien hoe attractief en spannend het CEB-systeem in de praktijk van de ontmoetingen tussen topspelers kan uitpakken. Vrijdagmiddag volgde van Vultinks zijde wederom een demonstratie. Tegen de Deen Tini Wijnen, twintig jaar gele den als Nederlander nog Euro pees kampioen in deze spel- soort, gooide Vultink er bijna weer twee series van honderd caramboles uit. Slechts in de eerste set (100-8) mislukte die opzet doordat een aantal bin- nenstruikelende bejaarden bijna tegen Vultinks keu aan viel. Bij 78 brak de concentra tie in de serie. In de tweede set kende Vul tink die handicap niet. In alle rust en met een verba zingwekkend tempo maakte hij na de gemiste acquit-stoot van de gelaten opererende Wijnen de 100 punten binnen het kwartier vol. 36 minuten na het door de Spaanse siesta weer met een uur verlate aan- vangstijdstip kon Vultink de handen van zijn groeiende le ger Spaanse supporters druk ken. De overwinning van 8-0 (2 gewonnen sets) deden zijn kansen op een kans in de fina leronde stijgen. De gelijk gestarte partij tus sen Vultinks concurrenten in poule B, de Belg Bracke en de Spanjaard Albert, vergde twee uur meer. Albert, meer ca- ramboleur dan kadrist, dwong zijn Belgische tegenstander tot een zenuwslopende krachtsin spanning over drie sets en 2,5 uur: 6-2. Uitslagen: Poule A: Hose (Wdl) - Mastny 7-1, 100-52 (2), 100-100 (2) en 100-1 (4). Za~ netti (Ita) - Bourezg (Fra) 5-3, 100-12 (3), 100-100 (5), 1-100 (1), verlenging 16-1. De stand in groep A na drie ronden: 1. Hose2 4 15 29.41 2. Zanetti2 4 11 20.79 3. Bourezg3 4 15 21.06 4. Tusset2 0 2 17.73 5. Mastny3 0 5 16.13 Poule B: Vultink (Ned) - Wijnen (Den) 8-0 (100-8) (2), 100-0 (1) Bracke (Bel) - Albert (Spa) 6-2. 100-27 (2 beurten), 93-100 (7) en 100-64 (3). Vierde ronde groep B: Wildfórster (Wdl) - Bracke (Bel) 6-2,100- 27 (2), 97-100 (1), 100-10 (1). Vultink (Ned) - Albert (Spa) 6-2,0-100 (1), 100-0 (1) en 100- 67(4). De stand in groep B na vier ronden (ach tereenvolgens, speler, gespeeld, wed- strijdpunten, setpunten en algemeen ge middelde) is: 1. Vultink.....3 6 20 43.60 2. Bracke3 4 14 24.46 3. Albert4 4 16 19.17 4. Wildförster3 2 10 29.28 5. Wijnen3 0 4 16.65 SINT ANDREASBERG - De zevende en voorlaatste etappe van de Ronde van Nedersak sen heeft vrijdag een overwin ning opgeleverd voor de 30-ja- rige Oostenrijker Helmuth Wechseiberger. De rit voerde door het Harzgebergte over 176 kilometer. De uitslag van de zevende etappe is: 1. Helmuth Wechseiberger (Oos) 176 km in 4.03.43 2. Michael Marx (Wdl) op 1.10 3. Artur Splawski (Pol) 1.39 4. Uwe Raab (Odl) 1.58 5. Dainis Liepinsje (Sov) z.t. 23. Van Vliet op 2.35 28. Verhoeven op 3.06 35. Van Asten op 3.16 42. Van Weers op 3.34 43. Hoondert z.t. Het algemeen klasse ment is: 1 Liepinsje 23.33.50 2. Raab op 23 sec. 3. Dan Radtke (Odl) op 1.14 4. Iwan Felse (Sov) op 1.28 5. Van Vliet op 2.30 9. Verhoeven op 7.22.12. Van Weers op 11.57 23. Hofland op 17.15 27. Hoondert op 20.51 28. Van Asten op 21.15 Amelia Island (Florida): Grand Prix, da mes: Michelle Torres (USA) - Zina Gar rison (USA): 6-1 6-1, Rafaela Reggi (Ita) - Evonne Cawley (Aus): 6-3,6-3. 6-3, Ka- thy Rinaldi (USA) - Claudia Kohde (Wdl): 6-4, 6-3, Carling Basset (Can) - Eva Pfaff: 6-3, 6-4. Chris Evert-Lloyd, Sylvia Hamka en Hana Mandlikova plaatsten zich een dag eerder voor de laatste acht. Los Angeles: Grand Prix, heren: Gene Mayer (USA) - Robert van 't Hof (USA): 6-2, 7-6, Sandy Mayer (USA) - Roscoe Tanner (USA): 6-3, 6-3. Jimmy Connors (USA) - Raul Ramirez (USA) 6-3, 7-6. Kriek (USA) en Pfister (USA) plaatsten zich een dag voor de kwartfinales. Hilton Head: WCT, heren: kwartfinale: Guillermo Vilas (Arg) - Paul McNamee (Aus): 6-2,6-0,6-1. Aix-en-Provence: Grand Prix, heren, kwartfinales: Mats Wilander (Zwe) - Victor Pecci (Par) 6-3, 6-2 Joakim Nys- trom (Zwe) - Alejandro Ganzabal (Arg) 6-2, 6-0 Sergio Casal (Spa) - Loic Cour- teau (Fra) 5-7, 6-3, 10-8 Henri Leconte (Fra) - Jairo Velasco (Col) 6-3,6-2 De FNV heeft een plan dat binnen 'n paar jaai zo'n 240.000 banen kan opleveren. Als iedereen maar éven goed meewerkt als nü in de grafische sector. Want daar is een principe-akkoord bereikt over korter werken. Daardoor zullen er 2000 2500 banen bijkomen. En doordat iedereen korter gaat werken, zullen er even veel behouden blijven. Zo kan er een halt worden toegeroepen aan de terugloop van de werkgelegenheid in de grafische industrie. Complimenten dus voor onze onderhandelaars. Die dit resultaat hebben bereikt zónder dat het brutoloon omlaag gaat. Het FNV-plan werkt prima! Word dus lid. Want dan knjgen we met de FNV méér voor elkaar! méér informatie over de voordelen van het FNV-lidmaatschap. Naam: Straat: Code/Plaats: Telefoon: Stuur deze bon m een open envelop (zonder post zegel) naar de FNV, Antwoordnummer 250, 10Ö0PW Amsterdam.

de Stem | 1983 | | pagina 21