De generaal als symbool van het Argentijns drama VNGEi DE RTEM PHILIPI Blanke nalat UIT DE WEEKBLADEN Hartinfarct op retour PE STEM CC VRIJDAG 15 APRIL 1983 ■PAGINA TWEE' Sciencefiction Geweten Ai LEOPOLDO GALTIERI KRIJGT CELSTRAF ypi.lbAG 15 APRIL 1S den haag - Gemeei perkte mogelij kheder ning te weigeren, oo koopsector. Geen personeels advertenties van rijksscholen T5 PAGINAJ DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Jaargang 123 Nr. 20.102 Uitgave Uitgeversmaatschappij De Stem b.v. Directie Drs. J.H.M. Brader Hoofdredactie L. Leijendekker H. Coumans Breda - Hoofdkantoor Spinveld 55 Postadres: Postbus 3229 4800 MB Breda Telefoon: voor directe verbinding zie onder betreffende afdeling Algemeen nr. 076-236911 Telex: 54176 Kantooruren ma. t.m. vr. van 8.15-17.00 uur Bankrelaties Postgiro 1114111 ABN rek. 520538447 NCB rek. 230301584 Rabo rek. 101053738 Handelsregister 27420 Centrale redactie Breda Nieuwsdienst 076-236883 Stadsredactie 076-236880 Sportredactie 076-236884 Lezersservice Inlichtingen over Stemreizen en promotie: 076-236911 Fotoservice: 076-236573 Abonnementen Betaling 076-236347 20,49 per maand 61,15 per kwartaal f 238,00 perjaar Postabonnementen met toeslag Nieuwe abonnees: opgave bij elk rayonkantoor en servicepunt. Ook telefonisch of d.m.v. bon in de krant. Bezorgklachten Voor telefonische meldingen zie onder-betreffend rayonkantoor. Rubriek 't Kleintje Opgave 076-236882 tot 17.00 uur 2 dagen voor plaatsing Grote advertenties Algemene informatie over mogelijkheden en tarieven: 076-236881 Regionale informatie: alle kantoren Postadres: postbus 3229, 4800 MB Breda Afsluittijd adv.: 09.00 uur één dag voor plaatsing; ;l maandagkrant vrijdag 12.00 uur in Breda Overlijdensberichten 076-236442. Buiten kantooruren ma. t/m vr. van 19.00-20.30 uur en zo. van 18.30-21.30 uur 076-236394/236911 Debiteurenadministratie Advertenties 076-236227 Rayonkantoren Bergen op Zoom Zuivelstraat 26, 4611 PJ Tel. (alle afd.) 01640-36850 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Breda - Stadskantoor Nwe. Ginnekenstraat 414811 NN. Abonnementen 076- 236322. Overige afd. 236326. Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Bezorgklachten 076-236888 ma. t/m vr. 8.15- 18.00 uur, za. 8.15-17.00 uur Etten-Leur Markt 28, 4875 CE Tel. (alle afd.) 01608-21550 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Goes Klokstraat 1,4461 JK Tel. (alle afd.) 01100-28030 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Hulst Steenstraat 14, 4561 AS Tel. (alle afd.) 01140-13751 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Oosterhout Arendstraat 14, 4901 JK Tel. abonn. en adv. 01620-54957 Tel. redactie 01620-51800 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Roosendaal Molenstraat 45, 4701 JN Tel. (alle afd.) 01650-37150 Kantooruren ma. t/m vr. van 8.15-17.00 uur Terneuzen Nieuwstraat 9, 4531 CV Tel. (alle afd.) 01150-17920 Kantooruren ma t/m vr. van 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur Vllsslngen Torenstraat 4381 ET Tel. (alle afd.) 01184-19910 Kantooruren ma t/m vr. van 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur „Een thriller, waarvan de ontknoping nog niet vast staat". Zo noemt VRIJ NE- DERLAND, zonder valse be- scheidenheid, het deze week gepubliceerd verhaal over het slagerijconcern De Vleeschmeesters. De com- missarissen van dit concern, Barend Biesheuvel, Anton Dreesmann en Jan Lanser, zouden volgens VN al jaren I proberen een miljoenenfrau- de uit de openbaarheid te houden. Naar die fraudes stelt Justitie al sinds 1980 een onderzoek in. Met behulp van vervalste papieren zou 1 het De Vleeschmeesters bijvoor- beeld zijn gelukt om voor 21 mil- joen gulden aan EG-heffingen te ontduiken. Inmiddels zijn veel van de bij de duistere activiteiten be- trokkenen weg bij het slagerijcon- cern, terwijl de status van de ver- dach te commissarissen is terugge- bracht tot die van getuige. Wie ook niet wordt gehinderd door valse bescheidenheid is de Amsterdamse PvdA-wethouder Jan 1 Schaefer. In een interview in DE TIJD geeft Schaefer, de personifi- 1 catie van het opgestroopte mou- wen-socialisme", er blijk van vol- gaarne Joop den Uyl te willen op- volgen. „Ik heb de kwaliteiten. Ik kan een verhaal verkopen Burge- meester van Amsterdam wil hij niet worden. „Dan ben je voor een hele lange tijd van de landelijke politiek uitgesloten. En ik ben een doe-fi- guur, ik wil wat uit m'n fikken laten komen 1 Over de benoeming van een nieuwe burgemeester voor Amster- dam buigen zich deze week ELSE- VIERS MAGAZINE en VRIJ NE- DERLAND nog eens. EM houdt een vergelijkend warenonderzoek onder de kandidaten voor die post en komt tot de conclusie dat Ed van Thijn de meeste kans maakt op „de fijnste rotbaan die er in Neder- land bestaat". Onder de kop Waarom Amsterdam nooit de goede burgemeester kan krijgen" debiteert EM de wijsheid dat de kandidaten, wanneer ze eenmaal op de burgemeesterszetel plaats 1 hebben genomen, het nooit goed zullen doen. Maar dat kan natuur- lijk onder het hoofdstuk 'risico's van het vakworden geplaatst. Over hetzelfde onderwerp inter- viewt VRIJ NEDERLAND de com- missaris van de Koningin in Noord- Holland, Roel de Wit. Hij acht het onbestaanbaar dat er iemand an- ders dan de vier meest genoemde kandidaten (Van Thijn, Van Keme- nade, Dales en Grewel) de Amster- damse burgemeester wordt. Uiteraard ook veel aandacht in de weekbladen voor de politiek van VS-presidant Reagan. ELSEVIERS WEEKBLAD gaat in op de „Star I Wars-speech van Reagan over ia- serstralen als defensie-systeem. De Udlnkliever werk dan geld. - FOTO ARCHIEF DE STEM Jan Schaefer.Ik heb de kwali teiten... -FOTO ANP Anton Dreesmann..miljoenenfraude. - FOTOARCHIEF DE STEM „pure science fiction" van Reagan zai volgens EW, wanneer het al haalbaar is, onder meer tot conse quentie hebben dat de economie van de westerse wereld geheel ten dienste komt te staan van de bewa pening: een oorlogseconomie. Eer het zover is moeten er nog heel wat technologische vragen worden beantwoord. „De fantasie van de president nam een hoge vlucht". De HAAGSE POST heeft een in terview met Wayne Smith, tot voor kort Amerika's vertegenwoordiger op Cuba. Reagans politiek in Cen traal Amerika vormde voor Smith aanleiding om ontslag te nemen. Nu bekritiseert hij openlijk Ameri ka's „blunders in haar achtertuin". Smith: We flitsen rond en zeggen dat we een grootmacht zijn en naar de bron van de subversieven gaan, maar in feite doen we dat niet. En we gebruiken de mogelijkheden tot onderhandelen evenmin. Geen di plomatie". Voorts in HP een verhaal over Venray, „een dorp in de maal stroom van de wereldpolitiekvan wege de beoogde opstelling van kruisraketten aldaar. Als die ra ketten er komen, is Venray geen Venray meer, dan wordt het hier Nederland" en „Als die IKV'ers zo bang zijn voor de dood, schort er dan niet iets aan dat geloof zijn enkele uitspraken die de reportage in Noord-Limburg oplevert. Ook in HP een uitvoerig gesprek met de Amerikaanse schrijver Nor man Mailer, die met Ancient Events weer een mammoetproduktie heeft Reagan..oorlogseconomie. - FOTOUPI afgeleverd. Elf jaar werkte hij aan dit boek, dat hij bestempelt als „de meest ambitieuze roman die ik ooit heb geschreven HERVORMD NEDERLAND be steedt onder meer aandacht aan de Israëlische vredesbeweging, die zichzelf steeds groter en sterker ziet worden. Maar: „Zolang er aan Arabische kant geen vredesbewe ging is, komen wij nooit in de meer derheid", aldus Israels „geweten Verder in dit magazine „Een an dere Amerikaanse droom een ar tikel over het Institute for World Or der in New York. Deze ijveraars voor de utopie van een wereld rechtsorde zien de nabije toekomst zowaar optimistisch tegemoet nu steeds meer mensen zich de on derlinge vervlochtenheid van we reldproblemen realiseren De invloedrijkste disc-jockey van Hilversum, Frits Spits, wordt in VN geïnterviewd. Zijn door pluggers en collega's erkende invloed spruit voort uit het gegeven dat Spits da gelijks een uitzending heeft en zo doende miljoenen luisteraars be reikt. „Maar ik beschouw me niet als een verlengstuk van de platen industrie", aldus Spits. Hij zegt zelf wel te bepalen wat hij draait, maar „ik geef de mensen ook wat ze wil len horen De titel „De koperen glans van de gouden handdruk" boven een artikel in EM verraadt de strekking er al van. De 'golden handshakes' die scheidende directeuren krijgen nadat ze een schip verlaten dat niet zelden zelf tot zinken hebben gebracht zijn echt niet zo riant als kranten doen vermoeden, zo licht EM de iezer voor. Onder anderen komt Udink aan het woord, die uit het ineenstortende OGEM-concern nog enkele miljoenen op zijn bank rekening kreeg gestort als gouden handdruk. Liever had ik werk dan geld gehad", vertrouwt hij EM toe. En passent meldt dit weekblad ook dat jonkheer De Brauw, die voor zijn deeltijdbaan als voorzitter van de BMD ruim twee ton per jaar krijgt, een uitkering van f 650.000,- verzweeg. Ëiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiililiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiih- De componist STOCKHAUSEN heeft voor de muziekdagen in het Westduitse Donaue- schingen een nieuw werk, een operafrag ment, gereed, dat aan de fluitiste KATHINKA PASVEER(23) uit Zaandam is opgedragen. Zij en het Kolberg ensemble voeren het in concertvorm voor het eerst uit op 15 oktober. Het stuk duurt ongeveer 25 minuten en is geschre ven voor fluit en slagwerk. Het heet „Kathinkas Ge- sang als Luzifers Requiem". Met Kathinka Pasveer en de slagwerkgroep Den Haag wordt het werk in mei volgend jaar in de Sca la in Milaan tien keer uit gevoerd. Het is een scène uit de opera „Samstag aus Licht" van Stockhausen die daar zijn wereldpremière beleeft. Hiermee is de twee de opera gereed in het pro ject van zeven - naar de da gen van de week - dat Stockhausen in 2000 denkt te hebben voltooid. Oorspronkelijk had de componist de klaagzang bij de dood van Lucifer ge schreven voor de slagwerk groep Den Haag. Bij het project dat vorig jaar onder zijn leiding door het ko ninklijk conservatorium in Den Haag is uitgevoerd, maakte hij kennis met het fluitspel van de studente uit Zaandam, die in juni afstudeert. Dit leidde ertoe dat in samenwerking met haar een nieuwe versie van de klaagzang is gemaakt. De nabestaanden van ar chitect Ir. J.J.P. OUD zijn ver ontrust door onlangs door de gemeente Den Haag be kendgemaakte plannen voor verdere bebouwing van het gebied rond het Congresgebouw. De ge meente overweegt vergun ning te geven voor de bouw van twee kantoortorens en een tentoonstellingshal naast het bestaande door Oud ontworpen complex. In een brief aan de ge meenteraad schrijven de weduwe en de zoon van de architect de indruk te heb ben gekregen dat enkele raadsleden, gespeend van iedere stedebouw kundige of architectonische kennis, beslissingen willen nemen met hoofdzakelijk finan ciële belangen voor ogen. Zij verzoeken de raad met klem geen overhaaste be slissingen te nemen en een aantal niet belanghebben de architecten een stede bouwkundig plan voor het hele gebied rond het Con gresgebouw op te laten stellen, als de conceptie van Oud tenminste perse teniet moet worden gedaan. Volgens Ir. HANS OUD, zoon van de architect en bourner van het door zijn vader ontworpen Congresge bouw, dreigt de gemeente Den Haag opnieuw door de knieën te gaan voor de chantage van oliemaat schappijen en verzeke ringsconcerns, die grond opeisen voor hun kantoren. De raadsleden moeten ech ter wel beseffen, dat zij de bedoelingen van BERLAOS (met het nabij gelegen ge meentemuseum) en Oud de genadeslag toebrengen. De bouw van het Bel Air-ho tel, onder soortgelijke druk tot stand gekomen, vormde daartoe reeds een aanzet, aldus Oud. Glazen bolletje In plaats van horizontaal en verticaal dienen de woor den van linksboven naar rechtsonder en van linkson der naar rechtsboven te wor den ingevuld. Van linksboven naar rechtsonder: 1. hoofddeksel, 2. schrijflijn, 3. geen enkel persoon, 4. speelgoed, 5. ge sloten stand, S. huidopening, 9. stuk karton, 10. gift aan een arme, 11. epistel, 12. te genvaller, 13. vis, 14. labora torium. Van linksonder naar rechtsboven: 5. etenbereider, 6. telwoord, 7. schoenmakers gerei, 8. geestelijke, 9. glazen bolletje, 10. planeet, 11. vuur, 14. bloem, 15. licht brekend, 16. stevig, 17. vogel, 18. moed. Magisch vierkant midden. 1. stel, 2. tijdperk, 3. genees heer, 4. vijlwerktuig. 'ƒ31 '81 'imnzvd 'Li 'foals gi 'sooiq gj '3i\3\ pi 'pumq u 'apxrn 0i ')DDi3f 6 'aoojsvd g 'jsaaj 'U3Ö3U g '3(05g :uaaoqs;ipdi xmm xapuosoiuyi upa '9D1 'hl 'laxof ft 'doxis zx 'faiuq II 'saotajDD oi jxvmi g 'aixod g 'ajsosf g joi 'f 'puvwaiu g 'jaflat Z "uoojloi i uapuosmasx xvvu uaaoqsyuii uva :6msso]do iRGENTINIE heeft een even rijke als onstuimige tra ditie in het opruimen van fa lende symbolen. De manier waarop dat gaat is overigens meer decoratief dan inhoude lijk. Deze week werd ex-pre sident Leopoldo Fortunato Galtieri - de man die Argen tinië aanvoerde in de zo desa streus verlopen oorlog om de Falkland-eilanden verleden voorjaar - een tweede ont manteling. Galtieri verblijft sinds dinsdag in een militaire strafgevangenis, omdat hij tegenover enkele Argentijnse bladen uitspraken deed over de verantwoordelijkheid van de hele Argentijnse top voor de fatale misrekeningen in de Falkland-crisis. In een inter view-serie met het veel gele zen dagblad „Clarin" be schuldigde hij met name de toenmalige gouverneur van de 'bevrijde' Malvinas, gene raal Menendez. Die had, vol gens Galtieri, een te rooskleu rig beeld geschetst van de En gelse leger- en vlootmacht, die kort na de Argentijnse be zetting van de Falklands uit rukte om de gekwetste Britse trots te wreken. In de van Galtieri bekende brallerige stijl haalde de ex-president ook zijn mede-juntaleden Saint Jean, Nicolaides en Ayala over de hekel voor de manier waarop ze hem, Gal tieri, na het debacle pootje lichtten. Galtieri's kritiek op dit drietal kwam er kort ge zegd op neer dat men hem al leen had laten bloeden voor het Malvinas-avontuur, ter wijl de verantwoordelijkheid gezamenlijk gedragen be hoorde te worden. Met de interviews heeft Galtieri ontegenzeggelijk een aardig inkijk verschaft op de frustraties binnen de legertop na het echec. Diepe twijfel, terughoudendheid en een aarzelend ingezette terugkeer naar de democratie (eind ok tober zijn er, eventuele tus sentijdse staatsgrepen buiten beschouwing latend, verkie zingen in Argentinië); het is deze geestesgesteldheid die het land te pakken heeft sinds de vorige zomer. Klus Galtieri's afrekening met zijn aandeel in het Argen tijnse drama doet modern aan; want in dit land was het doen van gevoelige uitspra ken tot voor een jaar nog een levensgevaarlijke klus; ook voor hooggeplaatste figuren. Dat de onfortuinlijke gene raal zijn 'slechts' met twee maanden cel en daarna een bezoekje aan een 'ereraad' moet bekopen, dankt de ge neraal uiteindelijk aan het feit dat hij zo sterk het gezicht is geweest van de junta. Met Galtieri berechten de overge bleven junta-leden uiteinde lijk ook zichzelf, maar tegen het licht van de absolute poli tieke en economische on be kwaamheid van de militairen was dat ook onontkoombaar. Galtieri staat in vele op zichten model voor de tot fa len gedoemde Argentijnse militaire elite. Als zoon van een Italiaanse immigrant (bijna de helft van alle Ar gentijnen heeft familie in Italië) bracht hij 40 van zijn 56 jaar door in het leger. Als jonge, dandy-achtige man ging hij in 1960 naar de VS om daar te worden opgeleid tot ingenieur. Behalve een graad hield hij aan zijn ver blijf daar ook een diepe liefde over voor whisky en de Ame rikaanse mentaliteit. In de ja ren zeventig was er voor Gal tieri een hoofdrol weggelegd in het opruimen van de stads- guerrilla. Voor de uitroeiing van de Monteneros werd hij in 1975 beloond met een lei dende functie binnen de mi litaire top, die een jaar later op het dieptepunt van poli tieke en economische crises de macht greep. Eerst onder Vi- dela en later onder Viola was hij zo ongeveer de meest toonaangevende generaal. Toen generaal Viola eind 1981 „om medische redenen" aftrad was de tijd voor Gal tieri aangebroken. De metho den die hij zich liet aanprij zen om de gigantische econo mische problemen te lijf te gaan brachten hem in con flict met de verboden politie ke partijen. Samen met de eveneens in de schemering opererende vakbonden orga niseerden die massale stakin gen in maart verleden jaar. Toen het leek dat Galtieri's regime onder deze druk zou bezwijken werd de troefkaart van de Malvinas getrokken. Het volk schaarde zich in deze door de junta opgedrongen oorlog massaal achter de mi litairen. Het rigoreuze alter natief van de oorlog fungeer de niet alleen als bliksemaf leider; het voldeed ook aan de persoonlijke ambities van de generaal. Galtieri droomde al als jonge officier van een 'groot-Argentinië'. Dat 'groot' sloeg minder op een gebieds uitbreiding als wel op een voor iedereen duidelijke Ar gentijnse kracht, als tegen wicht voor Brazilië. Dat Galtieri voor de verwe zenlijking van zijn bizarre droom de gok van een mili taire nederlaag tegen Enge land waagde, nam hij graag voor lief, zoals zijn voorgan gers ook meer naar eigen roem dan naar een leefbare natie streefden. De generaal betaalde, als zovele regeerders voor hem in dit land, de gepaste prijs voor zijn zijn avonturen. Nog maar kort nadat de Argentijnen van de Falklands verdreven waren werd een paleisrevolu tie opgezet tegen Galtieri. In de zomer van verleden jaar werd hij als president ver- LEOPOLDO Galtieri bizarre droom fotoV vangen door generaal Bigno- ni. Zijn aftocht werd overi gens verdedigd op een manier die de junta past: Galtieri had zich onvoldoende krach tig getoond in de oorlog met de Engelsen. Hij had te snel opgegeven en te weinig oog gehad voor de belangen van het land. De junta kwam met dit zoenoffer natuurlijk rij kelijk laat en moest mede door de ineenstorting van de economie een andere politie ke uitweg zoeken. Galtieri verdween van het hoogste schavotje en mocht zich stil letjes in een hoekje gaan schamen om zijn gebrek aan manhaftigheid. Kennelijk was het de laat ste dagen wat over die schaamte heen, wat in de al genoemde interviews resul teerde. De analyse die Galtit' ri geeft in die vraaggesprek ken is tamelijk openhart'l voor deze kwalijke hoofdrol speler. Maar voor het Argen tijnse 'eer'-gevoel, dat de -mi litairen nog in top hebben was Galtieri's aanval onge past. Een nederlaag verwerk je in stilte, volgens die ere code, niet door om je heen Ij slaan. Het stond vrij kil in W persbericht dat Galtieri "l zijn celstraf voor een 'ererad» moet verschijnen. Maar i" feite is deze rechtsgang "s beste illustratie van het Ar gentijnse drama, waarvt"1 Galtieri de verpersoonlijk'"! Van onze Haagse redactie I DEN HAAG - Het kabinc S wil bedrijven niet dwinge I om hun werknemers op mei vrij te geven. Ook ee I sluiting van de winkels o I bevrijdingsdag wil het kabi S „et niet centraal opleggen, i pat liet minister Rietker I (Binnenlandse Zaken) giste I ren weten in de Tweede Ka mer. De PvdA drong aan o S een algemene vrije dag op I mei zodat iedereen in stat i is om de bevrijding van 6 I Duitse bezetters in 1945 1 5 kunnen herdenken. "Mi han Van onze h Zo kan een gemeentera per van een huis in de v ning ontzeggen omdat hi, vang van het gezin niet voldoet. PIETER egge® UTRECHT - Het hartinfarct is op zijn retour. Sinds 1972 daal langzaam maar zeker het aan tal mensen, dat jaarlijks dooi een hartaanval om het levei komt. Volgens voorlopige cijfer, van de Centraal Bureau voo de Statistiek overleden vorii jaar 800 mensen minder aai een hartaanval dan in het jaa daarvoor. De oorzaak daarvan is nie alleen de verbeterde medisch zorg, maar ook gezondere ie vensgewoonten, zei dr. Hoo gendoorn van de Stichtin Medische Registratie DEN HAAG - Rijksscholei mogen geen personeelsadver tentles meer plaatsen in kran ten en weekbladen. Ze moetei zich voortaan rechtstreeks to het arbeidsbureau wenden in dien ze een vacature willet vervuilen. Dat heeft staatssecretari mevrouw Ginjaar (Onderwijt besloten. (ADVERTENTIE! ALUS MET W& GINNEKENS MET TOESTEMMING VAN D MINISTER-PRESIDENT Mugi leid vanwege de meedogenlc aanhangers van zijn aartsriv onder zijn verantwoordelijkhi plunderd zou worden heeft I van hem vijandig gezinde bui wuiven. Nu echter ook de F onlangs „onomstootbare bev produceerd zal hij, naar ver\ Per controle proberen te krijg 'ukken zal. De onderlinge voormalige Rhodesië is erg g De beroeringen in Zimbat gering van Zuid-Afrika het b A'rikaan niet rijp is voor one staten hebben het inderdaac ®n Zaïre zijn evenzovele vo< Pen Afrikaanse landen die ®'9en benen te leren staan, i gering de^l voort uit de nala» overheersers. Die hebben b 'ng van de Afrikaanse buit s ning te houden met stamverl te zorgen voor een goed opc ervan meepraten. net iS te hopen, dat Mug «,fe,r Sne' or|der controle krij e kunnen de blanke kolon K=i overdracht van de so oe angrijte r0| spe|en en e U'd-Afnka. Maar dan moet waarborgen. X. W

de Stem | 1983 | | pagina 2