WONINGINRICHTING POT GEEFT AUTO WEG U. TBURG 'Werknemers willen liet zonder vaste spraken inleveren' Commissie Hulst praat over Speelvoorzieningen Mevrouw Regenmortel wint seniorentienkamp Werkgroep zoekt alternatieven voor werkloosheid Qemeente gaat Bezuinigen Ay .vLJL L MA I Tafeltennis- toernooi in Lamswaarde HULST - De gemeente Hulst wil de straatver lichting 's avonds een uur eerder op 'het nacht pitje' zetten. Dat wil zeggen dat de a vond ver lichting voortaan om tien uur zal worden uit geschakeld in plaats van om elf uur. De maat regel wordt genomen uit bezuinigingsoverwe gingen. Mogelijk zullen binnenkort ook andere Zeeuwsvlaamse gemeenten het voorbeeld van Hulst volgen. Vossen naar solisten concours Renovatie Malpertuus in Clinge )riekamp mclubs Laatste wedstrijd Axelse bridgeclub -bestuurder Jorritsma: Philatelica Middelburg viert feest met expositie Grote deelname Coopertest Hulst Plaatselijk nieuws Hulst Koewacht IDlESjj^KEDll VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND 2 ezoenenI ubileum, receptie, ing, overwinning, ior, mag best eens >p de pagina is dat niet en duur 6 regels kosten t 'n tekst op, belt inze bijkantoren ot de balie. culieren. Eén grote regel iiiplaatsen van een toeslag. Bij niet 2,50 adm.kosten kantoren Hulst, 11140-13751, tel. 01150-17920 01100-28030 «toiïvJ I XXJ-d» Goedemorgen artelijk gefeliciteerd iet je 38e verjaardag, an Miranda en Ronald Licht in Hulst uur eerder uit tij beschikking van e Arrondissements- achtbank te Breda d. 25 maart 1983 i et faillissement van j Jeoffrey Bredow, ..o.n. Huge Film, wo- ,ende te 4817 VG Bre- a, Wilderen 34, opge- even wegens de toe- tand van de boedel. Mr. B.M. Lips, curator Parkstraat 8 4818 SK Breda Van een onzer verslaggevers LAMSWAARDE - De Werkgroep Sportieve Re creatie Hontenlsse houdt in samenwerking met de tafeltennisvereniging S.A.R. op zaterdag 16 april een tafeltennistoer nooi in Lamswaarde. Het evenement, waar eenieder gratis aan kan meedoen, vindt plaats in het dorpscentrum de Lui- fel, van 10.30 tot 17 uur. Belangstellenden kunnen zich laten inschrijven vanaf 10 uur. De deelnemers worden verdeeld in vier leef tijdsklassen, tot en met 10 jaar, 11 tot en met 13 jaar, 14 tot en met 17 jaar en 18 jaar en ouder. Voor de drie besten in elke klasse is een prachtige prijs be schikbaar. Bovendien krijgen alle deelnemers een sticker. Van een onzer verslaggevers Hulst heeft over de ver vroegde omschakeling regio naal overleg gevoerd emt an dere gemeentebesturen en ook met de PZEM. De electrlci- teitsmaatschappij staat op het standpunt dat 11 uur 's avonds de beste tijd is de avondver- llchting te doven, omdat dit het tijdstip waarop veel men sen, die clubs bezoeken en cur sussen volgen thuis plegen te komen. Vervroeging van het tijdstip betekent volgens het nutsbedrijf een vergroting van eventuele risico's. Uit een rapport van de Dienst Openbare Werken van de gemeente Terneuzen blijkt het tegendeel. Een en ander zou slechts geringe gevolgen hebben voor de verkeers-, en openbare veiligheid. Elke avond de straatlan taarns een uur vroeger uit be tekent voor de gemeente Hulst een bezuiniging van ruim 11.000 gulden per jaar. Daar komt nog bij dat het gemeentebestuur van Hulst de gemeenteraad wil voorstel om uit alle 617 lantaarns in de ge meente een van de twee aan wezige 20-watts TL-buizen te verwijderen. In plaats van die ene buis wordt in de lichtar- matuur een aluminiumplaat gemonteerd die het licht van de overgebleven lamp zo ef fectief mogelijk reflecteert. Deze operatie moet een netto bezuiniging van een kleine 4000 gulden per jaar opleve ren. HULST - Zeven meisjes van het Hulster majorettenpeloton de Vossen reizen zondag 24 april naar het Limburgse Pos- terholt, om er hun beste beentje voor te zetten tijdens het federatief majoretten-so- listenconcours dat daar wordt gehouden. Bij de jeugd B komt Tamara Vermeulen in het strijdperk, bij de 3e divisie Jacqueline Roegies, Veronique de Poorter, Yvonne Peters en Petra van dorsselaer en in de 2e divisie Sonja Heijens en Jacinta Fer- ket. In totaal doen aan het concours zo'n 100 majoretten mee. Uit bezuinigingsoverwegin gen wordt samen per bus ge reisd met de majoretten van de Weldoen door Vermaak uit clinge, die elf meisjes afvaar digt. Er wordt bovendien een extra bus ingezet om de sup porters te vervoeren. [CLINGE - De gemeente Hulst gaat het dak van het gemeen- uhapscentrum Malpertuus" in j Clinge laten repareren, tege- kertljd zullen een aantal ilerende voorzieningen wor- n aangebracht. Renovatie van Sfalpertuus gaat de gemeente 000 gulden kosten. Een foorstel om het dak grondig te iepareren komt aan de orde ijdens de eerstvolgende ver gadering van de gemeentelijke timmissie voor openbare wer- len, maandag 18 april in het Hulster stadhuis. I van alledag, met de staan waarin het kind szig te laten zijn. Wij ind, omdat wij ervan een optimale ontwik- iran het kind. Bijvoor- dramatische expres- loikamp. ealiseren wat we wil- sr worden. oor iedere school een te komen, r. jrijs gesteld dat u een j, 4511 GT Breskens, laas, Dorpsstraat 82, 4, 4512 AW Hoofd- J. Riemens, Delta- 01174-412. at 13, 4503 AK Groe- hr. Th. Kerckhaert, ide, tel. 01171-1685. 4, 4501 CT Oostburg, Steijaert, Eiigiusplem •3227. wstr. 2, 4507 AM id. hoofd Dhr. M. De- 5 CK IJzendijke, tel. bat 1, 4515 AT IJzen- r. A. Lips, Schutters- 01176-1579. oljaar moeten vóór1 ben bereikt. LUIS - Zaterdag 23 april zul- de gymnastlekverenlgln- i WIK uit Sluis, DIO uit skens en de gymnastiek- [ereniging FEL uit Aarden- >rg een grote driekamp hou- n in de sportzaal te Sluis. In totaal 100 leden zullen slnemen aan deze driekamp lie wordt gehouden over di verse gymnastiekonderdelen. e driekamp begint om negen fur's morgens. Van onze correspondent AXEL - Bridgeclub Axel heeft de laatste wedstrijd van de wintercompetitie gespeeld. De heren Pel/Scheele hebben in de A-lijn de eerste plaats be- haald. In de B-lijn waren het 'nifeVföUW Dekker en de hèer Koek die met de hoogste eer gingen strijken. Zij gaan evenals het echt paar Verstraten over naar de A-lijn, gezien de prestatie af gelopen winterseizoen. Uit de A-lijn verdwijnen de heren Scheele-Esselbrugge, me vrouw Van Acker en de heer Geilleit. Uitslag laatste wedstrijd: A-lijn: 1. heren Pel/Scheele, 2. dames Koek/Pel, 3. mevrouw Botter/de heer Arnoldi. B-lijn: 1. heren Maris/Lindenbergh, 2. mevrouw Dekker/de heer Koek, 3. dames Caessens/Ha melink. Eindstanden: A-lijn: 1. he ren Pel/Scheele, 2. Van Bam- bost, 3. Moeiliker, 4. Olyslager, 5. dames Koek en Pel. B-lijn: 1. mevrouw Dekker en de heer Koek, 2. echtpaar Verstraten, 3. Lindenberg, 4. dames Caes- sen/Hamelink, 5. dames Naeye/Naeye. Van een onzer verslaggevers EL - Werkgevers in de Kanaalzone doen er goed j»n na te gaan wat het beschikbaar stellen van prijs- P®Pensatle oplevert voor verbetering van de werk- Renheidsituatie. 1 Niet een bedrijf is tot nu toe tneus ingegaan op dit aan- T>,yan de vakbeweging. „Als Fkgevers veronderstellen r de werknemers willen in- peren zonder verdere kon- afspraken dan is dat een we vergissing", aldus CNV- Fnctbestuurder S. Jorrits- r gisteravond op de leden- FSadering van de CNV afde- PS Axel in 'De Ink'. [Hij zei ook waarom. „Het ef- van het verplicht inleve- van 2 procent prijscom- fcu.l,r en een half procent pantietoeslag is immers nul P,ma "ui geweest. De werk- C/ 'd is alleen maar toege- KnTÏ zo vond de districtbe- [uurder. I «Daarnaast staat in de cen- F* afspraak van 1982 niet F een verbetering van de re- fenets positie van de onder- Ci?n maar °°k een ™eer- >m r voor 6611 betere ieit„ !ng van de bestaande gelegenheid". I tl vond het overigens al te simpel om alleen de werkge vers de mislukking van een betere werkverdeling in de schoenen te schuiven. „Ook werknemers zijn niet geheel vrij te pleiten. Nog steeds wordt er erg veel overwerk verricht en niet alleen als dat dringend noodzakelijk is". Van werkgeverszijde wordt volgens Jorritsma overwerk verdedigd door de volgende argumenten: er is een over- werkvergunning verleend, dus is overwerk verplicht en het extra inkomen door overwerk is nodig en mooi meegenomen. Jorritsma vindt dan ook dat als het zo moet er geen over- werkvergunnlng meer ver leend mnoet worden. Hier ligt een taak voor de arbeidsin spectie die vooraf met de on dernemingsraden zou kunnen overleggen of overwerk wel nodig is. „Nu vindt een derge lijk overleg in veel gevallen niet plaats". Is overwekr on vermijdelijk dan kan dat het beste betaald worden met vrij tijd. Van onze correspondente HULST - De commissie Openbare Werken buigt zich tijdens de vergadering van 18 april over het resultaat van een onderzoek en kostenraming, inzake plaatsing van speelvoorzieningen in het Gildenkwartier te Hulst en in het plan Roskam te Sint Jansteen. In het Gildenkwartiet zou mankracht op deze vergade- een dr-iedelig .duikelrek, een ring aanwezig te zijn. kleuterspeelhuis er^gen dub bel velligheidsschbmmel kun nen worden geplaatst op het H.Geesthuisplein. et houder W. Keyzer, ,die Jeugd- en Sportzaken beheert In de Roskam zouden op en kele verspreid liggende plaat sen twee driedelige duikelrek- ken, twee dubbele veiligheids schommels, een kleuterspeel huis, een evenwichtsbalk en een wig-wam kunnen worden geplaatst. De buurtbewoners stelden zich garant voor aanpassing van de bestrating en voor plaatsing van de speelwerk- tuigen. Levering van mate riaal en speelwerktuigen komt de gemeente voor Hulst op zo'n 8.600,- en voor Steen op zo'n 3.575,- te staan. Wanneer de spel voorzienin gen worden gepaatst zou dat in Hulst op rubberen tegels plaatsvinden en in Sint Jan steen op grasmatten. Als op het eind van de maand door de gemeenteraad positief wordt beslist, levert dat wel zeer ge lukkige actiecomités en buurt bewoners op. Ze zijn dan ook zeker van plan met royale in Hulst, liggen de speelgele- genheden na aan het hart. „In beide buurten heeft de jeugd zowat alleen stenen om op te spelen. Spel voorzieningen zijn zeker op hun plaats", meent de wethouder. Oorspronkelijk was een groenstrook gepland tegen de zijgevel van de woning aan Brouwersplein 8 in Hulst, te gen bescherming van stevige treffers van jongensvoeten, die een balletje trappen over het parkeerplein. Maar de ge meente gaat er van uit dat de speelwerktuigen het voetbal len ter plaatse voldoende be lemmeren. Van onze correspondent MIDDELBURG - De postzegelvereniging Phi latelica gaat haar 40-ja- rig bestaansfeest vieren door een grote grensover schrijdende postzegelten toonstelling te houden, die de naam Midphilex draagt. Deze zal zijn 15, 16 en 17 april in sporthal De Kruitmolen te Mid delburg. Vrijdag 15 april 's avonds om half acht zal burgemeester P.A. Wol- ters de tentoonstelling of ficieel openen. In De Kruitmolen zijn vijfhonderd kaders opge steld, die ieder twaalf al bumbladen bevatten met postzegels en postwaar- destukken. Tot de lief hebbers die voor deze tentoonstelling hun ver zamelingen exposeren, behoren verzamelaars uit Zeeland en West-Bra bant en daarnaast vele Belgische filatelisten. Van onze correspondente HULST - De afdeling recrea tiesport van de Hulsterse atle tiekvereniging RKHAV hield vanavond een zogenaamde Coopertest op de atletiekbaan in Hulst. De test wil ieders persoon lijke conditie nagaan en doet dit door middel van 12 minu ten hardlopen. Na afloop krijgt iedere deelnemer een soort diploma, waarop naam, datum en individuele prestatie wordt aangegeven. De Coopertest begon om 19.00 uur. Er waren 112 deelne mers, bijna 20 meer dan de vo rige keer. Acht deelnemers lie pen minder dan 2000 meter, 65 liepen tussen 2000 en 3000 me ter, 38 deelnemers liepen 3000 tot 4000 meter en een bereikte een aantal meters van meer dan 4000. Winnaar werd de at leet Hans Vonk, tweede was Mario Schouten, ook een aan komend atleet, en derde en vierde waren twee vrijwillige deelnemers J. Polderman en T. de Loos. Coopertesten worden enkele malen per jaar gehouden door de Hulsterse atletiekvereni ging- Van onze correspondente KOEWACHT - Gisteren werd in het verenigingsgebouw De Vlaschaard te Koewacht een seniorentienkamp gehouden. Deze tienkamp werd georgani seerd door de Bond van Oude ren en het gecoördineerd be- jaardenwerk afdeling Koe wacht in samenwerking met het Zeeuwse Kruis. Er werden tien spelletjes ge speeld, o.a. ringwerpen, poor- thockey, kegelen, vakwerpen, sjoelen. De spelletjes zijn spe ciaal voor ouderen. Er is een uitslag voor groep jes, die uit vier mensen be staan, en een voor individuë- len. De hoogst geklasseerde in dividueel kreeg een wisselbe ker. Verder was er voor iedere deelnemer als herinnering een balpen met het opschrift „Oud en sportief Koewacht". Op deze seniorentienkamp waren veertig deelnemers. De hoogst scorende individueel was mevrouw Regenmortel, op de -voet gevolgd door de heer Bours en de heer Buijs. De seniorentienkamp in beeld - FOTO'S DE STEM/CORJ.DE BOER (ADVERTENTIE) AXEL. Op zaterdag 30 april herdenkt woninginrichting Pot (Nieuwendijk 89) te Axel de dag waarop zij vijf jaar geleden haar nieuwe, riante pand betrok. Belangstellenden die vanaf heden tot een nader bekend te maken datum in mei, de zaak bezoeken, staat een aangename verrassing te wachten. Men kan er een Peugeot 104 ZL winnen of één van de twintig leuke troostprijzen. Iedere bezoeker(ster) krijgt geheel gratis een genummerde waardebon. Notaris mr. G. Borgers maakt in de week van 12/18 juni 1983 in deze krant de winnende nummers bekend. Woninginrichting Pot staat al vele jaren bekend om zijn exclusieve meubels. In de grootste en mooi ste meubelzalen van de gehele Benelux, verzorgd door erva ren binnenhuisarchitecten, vindt de bezoeker een grote ex clusieve collectie meubelen van wereldklasse, zoals Aurora, Artifort, Brunati, Cassina en Castle-furn en Castelijn, de Sede, Durlet, Gelderland, Hülsta, Interliibke, enz. enz. In totaal meer dan 25 meubelmerken. De bezoeker kan er op rekenen dat ervaren adviseurs hem van het begin tot het eind van dienst willen zijn. Van onze correspondente HULST - Het „Kollektief", een samenwerkingsvorm tussen de Jongerenbeweging en het Jongeren Advies Centrum in Terneuzen, zoekt een alternatieve vorm om de werkloosheid aan te pakken. Volgens hen is het hoog tijd de bakens te verzetten, af te rekenen met „doemdenken" en alle krachten van de werklo zen te bundelen om het depri merende spook van de werk loosheid het hoofd te bieden. De werkgroep „Kollektief" bestaat uit acht mensen. Zij pretenderen niet de werkloos heid uit te kunnen bannen, maar willen de sluizen om al ternatieve projecten op touw te zetten mee openen. Naast officiële instanties, zoals ge meenten, wil „Kollektief" in eerste instantie de werklozen zelf bereiken om initiatieven aan te dragen. Daarom starten zij met een diaserie m diverse plaatsen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Deze serie vertelt een en ander over de problematiek van de werk lozen en geeft en passant nog die van werkende jongeren, schoolverlaters, vrouwen en gastarbeiders weer. Vanuit deze problematiek wordt inge haakt op de mogelijkheid om alternatieve projecten op touw te zetten, waarbij zoveel mo gelijk wordt ingespeeld op de ideeën van de werklozen zelf. „Kollektief" hoopt hiermee een stuk isolement van de werklozen te doorbreken. De diaserie wordt gebracht onder de titel „De maat is vol, nu werk, poen en lol" en wil zo veel mogelijk jeugd bereiken. De data zijn als volgt: Op 15 april in Axel in De Halle om 15.00 uur. Op 15 april in Bier vliet in De Paraplu om 20.00 uur. Op 22 april in Clinge in Malpertuus om 20.00 uur. Op 28 april in Koewacht in De Vlaschaard om 20.00 uur. Op 29 april in Schoondijke in het Hervormd gebouw om 20.00 uur. Op 11 mei in Vogelwaarde in het gemeenschapshuis om 20.00 uur. Op 17 mei in Sluiskil in het Gildehuis om 20.00 uur. Op 20 mei in Hulst in het Hou tenkwartier om 14.00 uur. Steltkluut - De vogelwacht De Steltkluut heeft voor de ko mende week weer een aantal aktiviteiten op het program ma staan. Zaterdag 16 april vertrekt de vogelwacht vanaf Halfeind voor een krekentocht langs Nieuw-Namen en Clin ge. Vanaf Interjute Zeeland start men zondagmorgen om half tien voor een fietstocht door de WMZ-bossen. Op dinsdag 19 april is er vanaf 19 uur een zomeravondwande ling op de Gasdam in Saaf- tinghe. 1 Tenslotte houdt de Steltkluut op 20 april een Saaftinghe-excursie. Het ver trek is om 13 uur vanaf Em- mahaven. OJC - Het Open Jongerencen trum Hulst houdt op vrijdag 22 april een algemeen infor matieve avond.. Op de agenda staat ondermeer het bespre ken van de positie van de vrij willigers binnen het centrum. De bijeenkomst begint om 20 uur op de tweede verdieping van het Houtenkwartier. Bingo - Maandag 18 april houdt de contactgroep Oude ren een bingomiddag voor ouderen in gemeenschapscen trum De Vlaschaard. De bingo begint om 13.30 uur. Dansavond - Zaterdag 23 april houdt de bond voor ouderen een dansavond in De Vla schaard, aanvang 20.00 uur. De muziek wordt verzorgd door het orkest The Williams. Deze avond is voor alle ouderen bo ven de 50 jaar. Gouden bruiloft - Woensdag 20 april hoopt het echtpaar Co Baert-Bertha Baert-de Guch- teneire het gouden huwelijsk- feest te vieren. Het feest be gint met een mis in de paro chiekerk om half drie en van 18.30 tot 19.30 uur is er gele genheid tot feliciteren I 1

de Stem | 1983 | | pagina 11