Sartawi, man van de dialoog Amin wil Oeganda 6 Steunfonds voor inzage in eigen medisch dossier Machtsposities in kabinet beginnen zich af te tekenen HUGO DE GROOT HERDACHT I fEST-DUITSLAND WIL ONDERZOEK RUZIE OVER VOORJAARSNOTA ITALIAANSE PREMIER FANFANI NAAR TILBURG PAGINA 2 FINNEN-BUITENLAND1 INLANDSE iRAMMA'S IE NED 1 SLAND 1 antt.ddt Kunnen ,tet uMm. laten wf tahj* roehen LAMBSDORFF: VS mag handel Oost-West niet beperken BONN - West-Duitsland heeft Frankrijk ver zocht alles in het werk te stellen om de vaten giftig afval uit Seveso terug te vinden, waar van de aanwezigheid voor het laatst werd vastgesteld op 20 september 1982 in Saint- Quentin in Noord-Frankrijk. Brandt blijft voorzitter van Socialistische Internationale Oproep tot top conferentie over Midden-Amerika KOV: Overheid tegenstander vernieuwingen in onderwijs Moordaanslag mislukt in Amsterdam Het weer Nu en dan regen Weer in Europa Zon en maan Hoogwater Fout Toveren MAANDAG 11 APRIL 1983 T7 Seveso-gif nog steeds spoorloos koenen. Of dit 1 piiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Familie Oppermann crisis en de op. kn Hitier speelt oj grond van de Duit- in twee delen 'De Opperman', ver naar een roman Feuchtwanger. In kadert de joodse fa ppermann over de van hun Berlijns drijf. In het voor- |dat Hitier wel eens selier zou kunnen besluiten de Opper hun familiebedrijf Itten in een NV. Avontuur Bondsrepubliek ichiedenis van it publiek wordt in de e weken op de Duit- Isie verteld aan de an de belevenissen doorsnee na-oorlogi Iet de onvoorwaar- capitulatie eindigde de poging om een jarig Germaans we. te stichten. 50 ml! loden, 25 miljoen lingen, krijgsgevan- vermisten enz., dat balans van de natlo' ialistiscbe megalo- De familie Michel t op de rokende pen opnieuw te be Het riool erie bekende Poolse t de jaren vijftig en vertoont het eerste net 'Het riool' van Wajda. De fllffl n het Warschau van e opstand van het verzetsleger tegen de bezetting staat op het elkaar te storten. De uitenant Zadra krijgt rel de rest van gnie naar het een' an de stad terug te en. Hiermee begint een ipige doodsmars door en van Warschau Van onze redactie buitenland BONN - De Westduitse minis ter van Economische Zaken Otto Lambsdorff heeft zater dag gezegd, dat de Verenigde Staten het plan om de handel tussen oost en west verder te beperken moeten laten varen. In een vraaggesprek met de Sueddeutsche Rundfunk zei Lambsdorff dat West-Europai al de last van de plaatsing van nieuw Amerikaanse kernra ketten moet dragen. Daar kan geen nieuwe last op het gebied van handel en economie bij komen, zei hij. Nieuwe beperkingen van de westerse handel met het oost- blok kunnen de werkloosheid verder doen toenemen, waar schuwde Lambsdorff. Hij liet doorschemeren dat bondskan selier Helmut Kohl de kwestie zal aansnijden wanneer hij donderdag en vrijdag in Washington besprekingen voert met president Ronald Reagan. Van onze redactie buitenland Het verzoek kwam nadat dokumenten van de Ita liaanse Mannesmann-dochter Mannesmann Italiana over de dioxine van Seveso geen enkele aanwijzing hadden opgeleverd over vervoer of opslag in enigerlei vorm van het afval in de Bondsrepubliek of eventuele doorvoer over Westduits grondgebied. Hetgeen betekent, dat de 41 vaten met in totaal 6,55 ton zwaar giftig afval nog steeds spoorloos zijn. Mannesmann Italiana is de Milanese dochteronderneming van de groep, die van de Zwit serse farmaceutische fabri kant Hoffmann-Laroche als eigenaar van de fabriek Icme- sa in het Noorditaliaanse Se veso opdracht kreeg het giftig afval buiten Italië te brengen. Volgens het Westduitse mi nisterie bevindt zich onder de ongeveer 50 pagina's tellende documenten van Mannesmann Italiana geen enkele officiële bevestiging door autoriteiten van opruiming van het afval volgens de regels en bevatten zij ook geen enkele aanwijzing voor een plaats waar het defi nitief zou moeten worden op geslagen. Het ministerie uitte zware verwijten aan de firma Hof- fman-Laroche en het Franse transportbedrijf Spelidec. Dat bedrijf werd ingeschakeld voor het vervoer en de tijdelij ke opslag van het afval door tussenkomst van de Zwitserse firma Wadir, die in opdracht van Mannesmann Italiana een „opruimingsplan" had opge steld. De sleutel tot de oplossing van de zaak ligt bij de Franse autoriteiten, omdat de ver dwenen vaten voor het laatst in Frankrijk zijn gesignaleerd, zo zei het ministerie. De Fran se minister van Milieu Bou- chardeau had vorige week verklaard dat het afval naar een buurland was gezonden, dat zij evenwel niet kon noe men. Daarop werd in kringen van Franse milieubescher mers de veronderstelling geuit dat dit West-Duitsland was. Van onze redactie buitenland ISSAM Sartawi, de verte genwoordiger van de Pa lestijnse bevrijdingsorga nisatie PLO die gisteren werd doodgeschoten in Portugal, was een man die vooral bekend is geworden door zijn pogingen een dia loog op gang te brengen tussen de Palestijnen en de Israëliërs. Zijn optreden stond ge heel in het teken van de opvatting dat alleen via de weg van de dialoog vrede kan worden bereikt in het Midden-Oosten. Met dit standpunt haal de hij zich de woede van de radicale Palestijnen op de hals en de hoon van veel Israëliërs. Maar niettemin was Sartawi het enige vooraanstaande lid van de PLO met wie gematigde Israëliërs zich openlijk konden verstaan. Het kostte hem in fe bruari van dit jaar nog zijn zetel in de Palestijnse Na tionale Raad, het Pales tijnse „parlement-in-bal- hngschap", toen vooraan staande PLO-ers van de radicale vleugel niet toe stonden dat hij het woord zou voeren tijdens een bij eenkomst in de Algerijnse hoofdstad Algiers. In een recent interview zei Sarta wi dat de leden van de rdad in verlegenheid zou den zijn gebracht door wat hen had te vertellen, had hun willen zeggen «t zij Israel in feite allang lebben erkend, wat de Pa- rijnse leiders ook steeds „ebben m°gen beweren, en nat het niet langer nodig was dit voor de wereld Verborgen te houden", al- 'dus Sartawi. Desalniettemin leek de wan, die vaak was om- pr Ifven als de reizende "ambassadeur en p?aatf medewerker van si„? flder Jasser Arafat, 1 in ongenade te gevallen wegens zijn wat contacten met wat de plo de „Zionisti_ sche vijanden" pleegt te vSn;Maar ondanks het bin na ïgen ziin persoon de an wanhoopte HH ®"Jange Sartawi niet. dat >TS eFvan overtuigd de müZSn de steun van Oe meerderheid van de Pa- 2® beweging niet in duJnH°U zyn geweest ge durende een periode van Issam Sartawi - foto upi ten minste zeven jaar con tacten te onderhouden met Israëliërs. Al in 1979 werd Sartawi met de dood bedreigd, toen hij - tegen de wens van de top van de PLO - een prijs van de Oostenrijkse kan selier Kreisky aanvaardde. Terwijl sommige PLO- leiders zich meestal in va ge termen plachten uit te laten over een oplossing van het Midden-Oosten conflict, waren Sartawi's gedachten op dit punt dui delijk. Hij was van mening dat de Palestijnen moest worden toegestaan een on afhankelijke staat te stich ten op de Westelijke oever van de Jordaan en in de Gaza-strook, de gebieden die Israel sinds de oorlog van 1967 bezet houdt. De PLO diende volgens Sarta wi van haar kant een aan tal van haar fundamentele politieke richtlijnen te wij zigen. Sartawi was echter rea list genoeg om tegelijker tijd te beseffen dat de in gewikkelde structuur van de PLO - in feite een over koepelende organisatie die een grote verscheidenheid aan groeperingen omvat - Arafat weinig speelruimte biedt voor standpuntbepa lingen die aantrekkelijker zijn voor het westen. In februari dit jaar boekte Sartawi wat dit be treft een laatste succes toen hij een ontmoeting re gelde tussen Arafat en drie linkse Israëliërs in Tunis. Maar de haviken binnen de PLO haastten zich deze ontmoeting te veroordelen. En ook de Israëlische dele gatie haalde zich thuis de nodige gramschap op de hals. ALBUFEIRA - De Westduitse oud-bondskanselier Willy Brandt is zondag herkozen als voorzitter van de Socialisti sche Internationale (SI). Dat gebeurde op het congres van de organisatie dat sinds don derdag in Albufeira, in Zuid- Portugal, werd gehouden. De leider van de Finse so ciaal-democratische partij Pe- ni Vaananen, werd aangewe zen als secretaris-generaal, als opvolger van Bernt carlsson. Onder de 24 vice-voorzittersi die werden gekozen, zijn twee nieuwelingen - de leider van de Libanese Vooruitstrevende Socialistische Partij, Walid Joumblatt, en de Secretaris generaal van de Franse socia listische partij, Lionel Jospin, die Francois Mitterrand, het tegenwoordige Franse staats hoofd, opvolgt. MANAMA - De in 1979 uit zijn land verdreven dictator Idi Amin wil terug naar Oeganda „om het land van het regime van president Milton Obote te bevrijden". „Ik ben erg trots en erg blij te kunnen mededelen, dat mijn volk mij gevraagd heeft naar Oeganda terug te keren om leiding te geven aan de bevrijdingsstrijd tegen de tirannie van Obote," aldus Amin letterlijk in een telfoongesprek met het persbureau Associated Press. Amin belde zelf vanuit Jidda in Soedaie-Ara- bië, waar hij met een van zijn twee vrouwen en het merendeel van zijn 23 kinderen in ballingschap leeft. Amin heeft al vaker vanuit zijn ballingsoord aangekondigd, zijn land te zullen bevrijden. Zijn aanhang onder de Oegandese bevolking zou echter zeer gering zijn. Sinds februari 1981 voeren in Oeganda verscheidene guerrilla groeperingen sporadische campagnes tegen de regering-Obote. Zij betogen dat Obote en het Tanzaniaanse leger, dat Amin in 1979 heeft verdreven, bij de verkiezingen van december 1980 hebben gefraudeerd om Obote aan de macht te brengen. Geen van de guerrillagroepen zegt echter banden te onderhouden met Amin. AMSTERDAM - De Cliënten bond in de Welzijnzorg heeft een steunfonds in het leven geroepen om de strijd tegen het achterhouden van medi sche dossiers door Instellingen voor gezondheidszorg te kun nen blijven voortzetten. De directe aanleiding hier toe is de uitspraak van de rechtbank in Breda in het kort geding dat een patiënte on langs aanspande tegen Het Hooghuys in Etten-Leur. De patiënte eiste de ontbrekende stukken uit haar dossier op om te kunnen achterhalen in hoe verre zij behandeld is met het gevaarlijke en inmiddels ook verboden medicijn 'Halcion'. Volgens de bond is dit ge neesmiddel voor de vrouw zo nadelig geweest, dat zij in Het Hooghuys opgenomen moest worden. De vrouw wilde de informatie ook hebben om een Haagse psychiater van dienst te zijn in het proces dat hij binnenkort zal aangaan tegen de fabrikant van 'Halcion', de firma Upjohn. De Bredase rechter veroor deelde de patiënte tot terugga ve van dat deel van haar dos sier dat zij al in haar bezit had. Dit op straffe van een dwangsom van 10.000 gulden. Bovendien moest zij de pro ceskosten van 1650 gulden be talen. PANAMA-STAD - De staats hoofden van Costa Rica en Pa nama hebben zaterdag opge roepen tot een topconferentie over Midden-Amerika. Op een dergelijke bijeenkomst zou moeten worden gesproken over de manier waarop in dit gebied de vrede kan worden hersteld. President Alvarez van Cos ta Rica zei op een gemeen schappelijke persconferentie dat het door de Verenigde Sta ten gesteunde forum voor vre de en democratie, dat vorig jaar oktober werd gelanceerd met het doel het electorale proces in Centraal-Amerika te versterken, een mislukking is geworden omdat het Nicara gua uitsluit. Volgens Monge en zijn Pa namese collega Ricardo de la Espriella is nu de tijd gekomen voor een topontmoeting. Daar aan zouden moeten deelnemen alle Middenamerikaanse lan den, inclusief Nicaragua, Me xico, Venezuela, Panama en Colombia. Tijdens de nationale .lerdenking van de 400e geboortedag van Hugo de Groot droeg de ac teur Henk van Ulsen za terdagmiddag in de Nieuwe Kerk in Delft voor uit het literaire werk van de grondleg ger van het Hollands staatsrecht en het zee recht. Onder de toeho orders bevond zich prinses Juliana (uiters rechts) -fotoanp Van een onzer verslaggevers RIJSWIJK - De Katholieke Onderwijs Vakorganisatie be schouwt de overheid niet lan ger als een medestander om tot een goed en voor iedereen toegankelijk onderwijs te ko men, maar juist als een regel rechte tegenstander. Het be stuur stelt in een verklaring dat de vernieuwingsprocessen in kleuter, lager en voortgezet onderwijs worden tegenge houden door regering en par lement. De organisatie roept de schoolteams op taken in en buiten de school zeer zorgvul dig af te wegen en duidelijk prioriteiten te stellen. Dit zo mogelijk in overleg met ouder en bevoegd gezag. De KOV zal de regering vragen met spoed een onaf hankelijk onderzoek te laten houden naar schoolorganisatie en raakbelasting in het basis onderwijs. 'AMSTERDAM - De 35-jarige S.D. uit Amsterdam dankt zijn leven aan de weigering van een pistool. Zaterdagavond loste de 27-jarige M.S. in een koffiehuis aan de Cabraistraat van een paar meter afstand een schot op hem. De kogel bleef echter steken in de loop. Volgens de politie ging het hier om een regelrechte moordaanslag. af ea toe regen s' Veel bewolking en nu en dan regen. Middaglemperatuur ongeveer 10 gra den. Vrij krachtige wind. aan de kust van Holland en Zeeland hard, in de loop van de dag draaiend van zuidwest naar noordwest en aan de kust mogelijk toe nemend tot stormachtig. Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenfurt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanbul Las Palmas Tel Aviv Tunis VANDAAG Zon op Zon onder Maan op Maan onder MORGEN Zon op Zon onder Maan op Maan onder VANDAAG Bergen op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge MORGEN Bergen op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge regenbul 12 gr. onbew. 23 gr. zwaar bew. 19 gr. geheel bew. 14 gr. geheel bew 20 gr. licht bew. 16 gr. regen 14 gr. zwaar bew 21 gr. geheel bew. 5 gr. zwaar bew 20 gr. zwaar bew. 22 gr. zwaar bew. 9 gr. zwaar bew. 21 gr. zwaar bew. 17 gr regenbui 15 gr. regenbui 15 gr. licht bew 26 gr. licht bew. 23 gr. onbew. 22 gr. regen 16 gr zwaar bew. 16 gr. licht bew. 10 gr zwaar bew. 17 gr zwaar bew. 18 gr. licht bew 20 gr. onbew. 11 gr. half bew. 15 gr. zwaar bew. 19 gr. licht bew. 31 gr. onbew 17 gr. licht bew. 23 gr. niet ontvangen licht bew 19 gr. 06.54 20 29 06.50 18.14 06.52 2031 07.06 19.28 03 32 en 15.53 02.59 en 15.22 02.15 en 14.38 01.51 en 14.12 03.44 en 16.01 04.04 en 16.25 03,32 en 15.57 02 49 en 15.09 02.23 en 14.44 04.21 en 16.37 Van onze correspondent ROME - De Italiaanse eerste-minister Amlntore Fanfanl zal de ze week tijdens zijn verblijf in Nederland ook een bezoek bren gen aan Tilburg. Op uitnodiging van premier Lubbers brengt Fanfani 13,14 en 15 april een officieel bezoek aan ons land. Donderdagmiddag de 14e heeft hij gereserveerd voor een uitstapje naar de Katholieke Hogeschool van Tilburg. Daar zal hij een rede houden met als onderwerp 'De moeilijkheden van de twee grootste economische stelsels en de huidige sociale crisis'. Premier Fanfani was hoog leraar in de economie voordat hij, in 1945, in de politiek ging. Premier Fanfani begint zijn bezoek aan Nederland woens dagochtend, 13 april, met de gebruikelijke audiëntie bij het staatshoofd, koningin Beatrix. Vervolgens zal hij met zijn ambt genoot Lubbers van gedachten wisselen over de voornaamste internationale kwesties, de Europese eenheid en de Italiaans- Nederlandse betrekkingen. Na zijn rede aan de Katholieke Ho geschool donderdagmiddag in Tilburg, reist Fanfani naar Rot terdam voor een ontmoeting met Italianen die om culturele of economische redenen in ons land verblijven. Vrijdagochtend is Fanfani in Amsterdam, waar hij op het Italiaans cultureel insti tuut opnieuw landgenoten zal ontmoeten. Fanfani wordt tijdens zijn bezoek aan Nederland vergezeld door zijn ministers van Buitenlandse Zaken en Landbouw, resp. Colombo en Mannino. Vervolg van pagina 1 Achteraf blijkt echter dat de voorstellen die hij op tafel leg de om 3,5 miljard te bezuini gen, vooral „technisch" van aard waren. Zelf zou Ruding al hebben getwijfeld aan de haalbaarheid en wenselijk heid van dat bedrag en ak koord gaan met een miljard minder. Hij onderschreef de visie van Lubbers die meent dat te veel bezuinigen op de overheidsuitgaven (dogma tisch verlagen van het finan cieringstekort) nadelig kan zijn voor de ontluikende eco nomische bloei. Ook was er een ander soort weerstand, die met name van uit de CDA-fractie en van verschillende ministers kwam. Zo zegt minister Brinkman (WVC): „Je moet niet elke keer halverwege het jaar nog eens een hele hoop maatregelen overwegen. Dat is bestuurlijk, organisatorisch en admini stratief nauwelijks meer te behappen. Je bemerkt ook een zekere moeheid." De eerste so ciaal-economische woordvoer der van de CDA-fractie, drs. Gerrit Gerritse, voegt daar aan toe: „Het is met bezuini gen net zoals met die hond van wie de sftart gekort moet worden. Als je iedere keer een stukje wegknipt, begint die hond iedere keer weer te jan ken. Dus kan je beter in één keer een groot stuk wegha len." In die stemming zou het op stellen van de Voorjaarsnota ook geen al te grote problemen hebben opgeleverd, afgezien natuurlijk van het traditionele „gekissebis" over honderd miljoen meer of minder. Op een gegeven moment ging het toch fout. In het CDA wijst men dan met de beschul-' digende vinger naar WD-lei- der Nijpels, die opeens riep dat" er een kabinetscrisis zou drei gen als er te weinig bezuijrigd zou worden. In de CDA-fractie wordt nogal besmuikt gespro ken over de grote mond die Nijpels in het openbaar opzet, terwijl hij binnenskamers blijk zou geven van te weinig kennis op sociaal-economisch terrein. Ook een CDA-minis- ter weet dat „Nijpels de draagwijdte van zijn uitspra ken niet overziet." In het WD-kamp gaat de beschuldigende vinger echter de andere kant op. CDA-frac- tievoorzitter De Vries zou het Catshuis niet met allerlei al ternatieven hebben mogen be stoken en zich net als Nijpels (die de cruciale dagen met va kantie naar Griekenland ging) buiten de kabinetsdiscussie hebben moeten houden. Nu maakte De Vries („tegen de afspraak") misbruik van het feit dat de VVD-vertegen- woordiger De Korte door ge brek aan politieke macht, veel minder in de melk te brokke len had. Ook CDA-minister De Ko ning (Sociale Zaken) krijgt de schuld. Om bezuinigingen in de sociale sfeer af te wentelen, zou hij, zonder zijn WD-col- lega Rietkerk (Binnenlandse Zaken) daarvan op de hoogte te stéllen, het plan hebben in gediend op de ambtenaren-sa- laristsen te bezuinigen. En toen dat in het kabinet ter sprake kwam, was De Koning (voor het eerst sinds drie jaar) op vakantie. Furieus Rietkerk was furieus en werd nog kwader toen hij vo rige week via via hoorde dat premier Lubbers openlijk had verteld dat het probleem van de Voorjaarsnota was, dat Rietkerk niet akkoord wilde gaan met een arbeidstijdver korting voor „zijn" aihbtena- ren per 1 juli. In de VVD-frac- tie noemt men dit een tacti sche blunder van Lubbers. Precies het tegenovergestelder wat CDA-ers er van vinden. Gevolg was in ieder geval dat Rietkerk zich onverzette lijk toonde: handen af van de ambtenaren. Zelfs de eerste VVD-er in het kabinet, de „trouble-shooter" van de coa litie, vice-premier Van Aar- denne kon na zijn terugkeer uit Japan nauwelijks meer be middelen. Ook toen de meeste betrokken ministers naar Van Aardennes vakantie-adres op de Veluwe trokken, om de pro blemen uit te praten, verliet niemand de ingenomen stel lingen. Om afgelopen vrijdag toch met een Voorjaarsnota te ko men, waar vooral premier Lubbers op hamerde omdat hij wilde voorkomen te wor den herinnerd aan zijn opmer kingen als ex-fractie-voorzit ter die altijd om spoed vroeg met de Voorjaarsnota, werd het compromis uitgedokterd, waarover CDA en VVD nu openlijk in de clinch liggen. Er wordt ambtenaren per 1 juli geen arbeidstijdverkor ting opgelegd, maar wel wordt verwacht dat ze „in open over leg" met de overheid hierover een afspraak maken dit jaar. „Rietkerk heeft dus gewon nen", constateert Nijpels. Dat lijkt waar, maar volgens ver schillende CDA-er heeft Lub bers echter al die tijd geweten dat het invoeren van een 39- urige werkweek op I juli niet haalbaar en zelfs niet wense lijk (in deze vorm althans) was. Sleept Rietkerk echter geen akkoord met de ambte naren binnen, dan mag de VVD straks ook niet dwarslig gen, voor de gevolgen daar van; wat Lubbers betreft be lastingverhoging, wat de CDA-fractie betreft ook nog het afzien van de korting op de sociale uitkeringen. Bovendien is in ieder geval voor 1984 een forse reductie van de werkweek bij de over heid gegarandeert, met alle voordelen (bezuiniging en nieuwe banen voor jongeren) van dien. Al met al resteert een Voor jaarsnota met nogal wat gaten en deuken. Niet alleen wat de korting op de uitkeringen be treft, ook het bevriezen van de vakantie-uitkeringen voor mbtenaren en uitkeringsge rechtigden. Dat was al in de begroting voorzien en de in de Voorjaarsnota geboekte „be zuiniging" is eigenlijk de „op brengst" van de belasting en premies die werknemers in het bedrijfsleven moeten beta len omdat ze (niet in de begro ting voorzien) dit jaar wel een hogere vakantie-uitkering krijgen. Dan zijn er nog andere ga ten: waar „tovert" Volkshuis vesting opeens ƒ675 miljoen vandaan („Winsemius gaat akkoord en laat Brokx dan het probleem oplossen"), hoe wordt de PTT-verhuizing van Den Haag naar Groningen be taald (de telefoon-tarieven omhoog of afzien van de ver huizing?) en nog wat meer vragen, die pas beantwoord worden als de Voorjaarsnota eind deze maand ook werke lijk op papier staat en bere kend kan worden hoe „hard" die twee miljard opbrengst eigenlijk wel is. CDA en VVD zullen elkaar te lijf gaan: uitkeringen alleen omlaag als ook ambtenaren inleveren en ze later ook nog eens „dubbel pakken" als de werknemers korter gaan wer ken en de uitkeringen dus weer omlaag gaan? Nijpels en De Vries staan recht tegen over elkaar en delen minder vriendelijke sneren uit. En ook in het Catshuis is de sfeer poli tiek minder harmonieus als men de buitenwereld wil doen geloven. De machtsposities be ginnen zich af te tekenen en dat zullen sommigen maar moelij k kunnen accepteren.

de Stem | 1983 | | pagina 3