G-G special sües Eric Geboers blijft winnen Dames 1 Tweede voor Ma Borg ten onder in Tokio Tafeltennis Opvallende prestaties Verstappen Rob Clerc prolongeert damtitel Olson over 5,69 meter Portugal te sterk voor Nederland Zijspancross Den Bosch kampioen Schipper tweede in E5-prijs Dode in de motorspor Ernstig ongeluk op Hockenheim Berrevoets naar EK turnen Dames dammen Amerikanen zwemmen snel Teun van Vliet sterk in Ronde Neder saksen Rob Ehrens naar finale wereldbeker Jannes heeft weinig zin Pantalon problemen? Opgelost! KNSB: nog geen nieuwe schaats trainers Kortsjnoi bijna in halve finale Motortoppers blijven weg uit Tolbert Nederlandse judoka's: geen titels Een paard dood in Grand National sport in 't kort Zesde plaats Jan Lammen op Monza Hübner trekt stand gelijk Tweede zegt in klassieke! voor Snijdei MAANDAG 11 APRIL 1983 T12 PAGINA SPORT; HOCKENHEIM - In de laatste training van de Formule Ford voor de „Jim Clark"-wedstrij- den van zondag op het circuit van Hockenheim is de West duitser Karl Kirts ernstig ge wond geraakt bij een ongeluk. Op het einde van het rechte stuk voor de hoofdtribune reed hij met volle snelheid rechtdoor, de vangrails in. Kirst kwam met het hoofd te gen een paal en werd bewuste loos, met ernstig schedelletsel, naar een ziekenhuis in Schwetzingen gebracht. DEN HAAG - Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Ver bond (KNGV) heeft voor de Europese kampioenschappen voor dames, die op 7 en 8 mei in gothenburg worden gehou den, de turnsters Therese Wil mink (RK DOS, Kampen), Ca- rola Eenkhoorn (DOO, Utrecht) en Carianne Berre voets (Delta Sport, Zierikzee) aangewezen. Er gaat geen reserve mee naar gothenburg. HAARLEM - Na de weekeind- partijen in het toernooi om het Nederlandse damkampioen schap voor dames hebben twee damsters de leiding: Van Lith en Toonen. Beide speelsters kwamen in de vijfde en zesde ronde tot maximale winst. Poepjes volgt op één punt. De uitsl&gen van de partijen uit de vijfde ronde ronde zijn: Toonen - Heit- meier 2-0, Nieuwenhuizen - Graas 1-1, Buist - Van Lith 0-2, Veenboer - Van Geemen 1-1, Poepjes - Schouten 1-1. Zes de ronde: Graas - Heitmeier 0-2., Van Lith - Schouten 2-0., Buist - Nieuwen huizen 1-1., Veenboer - Toonen 0-2., Van Geemen - Poepjes 0-2. De stand is na zes ronden: 1. Van Lith en Toonen 10 punten., 3. Poepjes 9., 4. Graas en Heitmeier 7., 6. Van Geemen en Veenboer 5., 8. Nieuwenhuizen 3., 9. Buist en Schouten 2. Toonen - Heitmeier 2-0, Nieuwenhuizen - Graas 1-1, Buist - Van Lith 0-2, Veenboer - Van Geemen 1-1, Poepjes - Schouten 1-1 INDIANAPOLIS - Op de vier de en laatste dag van de Ame rikaanse kortebaankampioen- schappen werden drie beste- wereldprestaties geleverd. Jeff Kostoff deed dat op de 1650 yards vrije slag (14.46,11), Tiffany Cohen op de 650 yards vrije slag (1.46,54) en Sue Walsh op de 100 yards rugslag (54,74). De beste prestaties le verde echter de 20-jarige Tra cy Caulkins, die met vier gou den medailles haar totaal aan tal nationale titels opschroefde naar 46. De belangrijkste uitslagen zijn: da mes: 1650 yards vrije slag: 1. Tiffany Co- hen 1.46,54.100 yards schoolslag: 1. Jean ne Childs 1.01,97, 2. Kim Rhodenbaugh 1.02,57 100 yards vlinderslag: 1. Laurie Lehner 53,28, 2. Tammy Thomas 53,6 100 yards rugslag: 1. Sue Walsh 54,71,2. Deb bie Rysen 55,33 heren: 1650 yards vrije slag: 1. Jeff Kostoff 14.46,11. 100 yards vlinderslag: 1. Tom Jager 47,87, 2. Pablo Morales 47,89 100 yards rugslag: 1. Rick Carey 48,32, 2. Mark Rhodenbaugh 49,17 100 yards schoolslag: 1. Steve Lundqulst 54,07,2. Bob Jackson 54,82. TOKIO - Ook nu Björn Borg zich volledig concen treert op het demonstratie- tennis blijft Jimmy Connors voor hem een moeilijk te be strijden tegenstander. De Amerikaan, die on langs zijn onafhankelijke positie in de tenniswereld heeft opgegeven en zich heeft aangesloten bij de ma- nagersgroep Proserv (Do nald Dell), versloeg in de fi nale van het 250.000 dollar- gebeuren in Tokio de Zweed met 6-3,6-4, In de strijd om de derde plaats won John McEnroe met 6-7, 7-5, 6-3 van de tot Amerikaan genaturaliseer de Zuidafrikaan Johan Kriek. LISSABON - Zes dagen na zijn overwinning in Monté Carlo over de Ameri kaan Mell Purceli vierde de I8-jarige Zweed Mats Wi- lander alweer een toernooi zege. In de finale van het met 315.000 dollar gedoteerde toernooi van Lissabon won hij met 3-6, 7-6, 6-4 van de Fransman Yanriick Noah. HOUSTON - In de finale van het met 750.000 gulden gedoteerde WCT-toernooi in Houston staan Ivan Lendl (Tsj) en Paul McNamee (Aus) tegenover elkaar. De Tsjechoslowaak won vrij gemakkelijk van Bill Scanion: 6-2, 6-2. De onge plaatste McNamee schakel de de Amerikaan Mark Dickson uit in drie sets: 4-6, 6-0,6-2. 'tyilllllllllliilllllllllNIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!llllllllllllllimilllllllltllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllliilllllllllllllllllllll| NIENBURG - De Neder- landse amateurs zijn de eni- j ge Westeuropese wielren- ners die zich met het Oost- j duitse en Russische geweid in de Ronde van Nedersak- sen tot nu toe enigszins kun- nen meten. Met name Teun van Vliet deed dat. De E Maaslander zegevierde za- j terdag in de eerste etappe en j was de favorieten uit het Oostblok te snel af. In de tweede rit, van Lü- neburg naar Nienburg over E154 kilometer, deed Sergej jNawolokin met zijn ploeg- genoten een aanval op het leiderstricot van Van Vliet. Nawolokin won de etappe, maar slaagde niet in zijn opzet leider te worden. Van Vliet, lid van de ploeg van Herman Krott, behield drie seconden voorsprong in het algemeen klassement. Peter Hoondert was in de tweede etappe de best geklasseerde Nederlander. Hij eindigde als achtste. De uitstag van de eerste etappe is: 1, Teun van Vliet (Ned) 160 km in 3 uur 23 min 20 sec., 2. Ivan Felse (Sov) s op 5 sec., 3. Oleg Jarosjenko (Sov) op 21 sec., 4. Sergej Nawolokin (Sov) op E 25 sec., 5. Olaf Ludwif (Odl)., 6. Frank E Lambeck (Wdl)., 7. Henk van Weers E (Ned)., 8. Oleg Logwin (Sov) allen in dezelfde tijd als Nawolokin. De uitslag van de tweede etappe is: 1. Nawolokin (Sov) 154 km in 3.25,10., 2. Barth (Odl) op 6 sec., 3. Liepinsch (Odl) op 11 sec., 4. Logwin (Sov) op 16 sec., 5. Raab (Odl) z.t„ 6. Felse (Sov) z.t„ 7. Jarosjenko (Sov) z.t., 8. Hoon- dert (Ned) z.t., 9. Woronin (Sov) z.t., 10. Romascanu (Roe) z.t., 11. Van Vliet op 20 sec., 14. Verhoeven z.t., 16. Van Weers op 1.10., 66. Van Asten z.t., 68. Hoflandz.t. Algemeen klassement: 1. Van Vliet 6.48,47., 2. Nawolokin op 3 sec., 3. Felse op 5 sec., 4. Liepinsch op 14 sec., 5. Barth op 20 sec., 6. Jarosjenko op 21 sec., 7. Logwin op 30 sec., 8. Raab z.t., 9. Woronin z.t.. 10. Romascanu z.t. Moeizame winst hockeydames GOTHENBURG - Rob Ehrens heeft zich als enige Neder landse springruiter weten te plaatsen voor de finale van de wereldbeker springen, die van 20 tot en met 24 april in Wenen wordt gehouden. Ehrens verzamelde 41 pun ten en eindigde daarmee op de gedeelde veertiende plaats. De eerste zestien ruiters plaatsten zich voor de eindstrijd. Jan Tops kwam vijf punten te kort. Hij reikte nu met 35 pun ten niet verder dan de negen tiende positie. HAARLEM - Wereldkam pioen Jannes van der Wal heeft weinig zin de match te gen Harm Wiersma te spelen om de wereldtitel. Van der Wal vindt dat de weigering van de Russische damfederatie hem als wereld kampioen te erkennen hem de motivatie ontneemt de twee kamp geconcentreerd te kun nen spelen. KNDB-voorzitter Joop Meure verklaarde dat er nog een gesprek zal plaatsvin den tussen de KNDB en Van der Wal alvorens er een defi nitieve beslissing zal worden genomen omtrent de verdere gang van zaken. ZOETERMEER - De lente kampioenen bij het tafeltennis zijn tevens de nationale club kampioenen geworden. In sfeervolle wedstrijden in Zoe- termeer prolongeerden Scylla bij de dames en De Veluwe bij de heren de nationale titels. Scylla won met 6-3 van To- renstad. De Veluwe won bij de heren met 6-3 van Scylla van ome speciale verslaggever KOEALA LOEMPOER - „De kop is er af", verzuchtte Gijs van Heumen na de uiterst moeizame overwin ning van het Nederlands dames hockeyelftal tegen India (2-1) op de openingsdag van de strijd om de we reldbeker in Koeala Loempoer. „De punten zijn bin nen, maar daar is eigenlijk alles mee gezegd. Het bes te kunnen we deze waardeloze wedstrijd zo snel mo gelijk weer vergeten". gen. Daar kwam niets van te recht. Integendeel. India kreeg al na zeven minuten een straf hoekslag te nemen, waaruit Sudha Chaudhary meteen de openingstreffer maakte (0-1). Met enig geluk boog Oranje voor rust de achterstand nog om in een voorsprong. Eerst scoorde Sandra le Poole en in de twintigste minuut joeg Fie- ke Boekhorst de bal uit de tweede Nederlandse hoekslag via een Indisch been achter doelvrouwe Razia Zaidiox (2- 1). Het was vooral dankzij het voortreffelijke werk van doel vrouwe Monique Broere dat Nederland in de tweede helft overeind bleef. In de andere poule verloor wereldkampioen West-Duits- land met 0-1 van outsider Ar gentinië. De ervaren Corina Lingnau miste een strafbal, nadat Veronica Alonso na een kwartier Argentinië op voor sprong had gezet. De bondscoach had gelijk. Het spelpeil was ronduit be droevend. Dat lag slechts ten dele aan de Nederlandse ploeg, die in de tropische hitte (voor het begin van het duel werd vlak boven de grond een tem peratuur van vijftig graden Celsius gemeten) niet bij machte was enige inventiviteit te ontwikkelen. En dat was broodnodig tegen dit India, dat louter anti-hockey speelde en meer uit was op het raken van lichaamsdelen dan van de bal. Bij binnenkomst in het fraaie Tun Razakstadion le ken de kleine Indische dames totaal onschuldig. Zodra het beginsignaal klonk ontpopten zich ze als ware vechtersbaas jes. Nederland raakte al snel geintimideerd door het primi tieve hakwerk van India en kwam (zelden) tot de zo zeer door Van Heumen gewenste vlotte combinaties. Vooral spits Sandra le Poole moest het ontgelden. Zodra zij in het centrum van de Indische ver dediging opdook, werd de Am sterdamse hard aangevallen. Als een volleerd horden-loop ster wist ze vaak nog vele ve nijnig uitgestoken sticks te ontwijken. Nadat ze voor de derde keer moest worden op gelapt, besloot Van Heumen haar halverwege de tweede helft naar de kant te halen en debutante Martine Ohr in te zetten. „Ik zag het nog liever gelijk worden dan dat ik Sandra kwijt zou raken", zei Van Heumen na afloop. „Het Is voor mij werkelijk onbe grijpelijk dat er geen enkele groene kaart is uitgedeeld. Ze mochten gewoon hun gang gaan". Met Aletta Van Maanen in haar tweede interland als rechterverdedigster en Else- mieke Hillen als aanspeelpunt in het midden had Van Heu men opdracht gegeven zo snel mogelijk strafcorners te force ren om het „kanon" Fieke Boekhorst in stelling te bren- De opstelling van Nederland was: Monique Broere., Fieke Boekhorst, Alet ta van Manen, Margriet Zegers en Irene Hendriks., Lisette Sevens, Elsemieke Hillen en Marieke van Doorn., Annelies Kaptein (58. Carina Benninga), Sandra le Poole (51. Martine Ohr) en Marjolein Eysvogel. Scheidsrechters: Aichinger (WDL) en Lario (Spa). G+G Special Sizes verkoopt herenkleding in de grotere maten. Wij hebben de kleding voor heren die langer en zwaarder zijn. Wij beginnen bij maat 53 en gaat door t/m maat 751 Wij zetten heren met 'n lengte van 2.18 m of met 'n gewicht van 200 kg vlot in het pak. Buikomvang 170 cm? Wij hebben een perfekt passend overhemd. Ook das sen en riemen die langer dan normaal zijn hebben wij I Kortom: èlle maatproblemen worden opgelost door: Schouwburgring 5-7 5038 TK Tilbury Tel.: 013/42.68.47 Vestigingen in Amsterdam, Groningen, Den Haag en Antwerpen. Maandag gesloten van onze sportredactie AMERSFOORT - Het hoofd bestuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond wil eerst de vaderlandse schaatstop 'horen' alvorens een besluit wordt genomen hoe voor het volgend Olym pisch seizoen de samenstelling van de trainersstaf voor de kernploegen er uit gaat zien. Dat besluit nam het KNSB- hoofdbestuur nadat zaterdag coördinator Henk Boer ver slag uitbracht van de evalua- tie-gesprekken tussen trainers onderling en tussen schaatsers en trainers. Nadat de gesprek ken met de rijders (sters) en hoofdbestuur hebben plaats gevonden, zal pas het advies, dat Henk Boer uitbracht, wor den bekeken. In dat advies pleit Henk Boer voor handhaving van de huidige trainersstaf (dus in clusief de omstreden Henk Louwmans). Het hoofdbestuur wil echter onderzoeken in hoe verre samenwerking tussen dames en Louwmans en tus sen Boer en all-rounders mo gelijk blijft. Dit gezien het feit dat binnen beide kernploegen nogal wat kritiek werd geuit op de aanpak van de trainers. BAD KISSINGEN - Viktor Kortsjnoi, de ex-rus, die te genwoordig de Zwitserse na tionaliteit heeft, is nog slechts een half punt verwijderd van de halve finales van het kan didatentoernooi om het we reldkampioenschap schaken. In Bad Kissingen besloten Kortsjnoi en tegenstander La- jos Portisch uit Hongarije in de zevende ronde tot remise, waardoor de stand 5-2 in het voordeel van Kortsjnoi is ge worden. Kortsjnoi speelde met wit en nam geen risico's. Portisch trachtte iets aan zijn achter stand te doen. Kortsjnoi had de partij evenwel onder con trole en zijn remise-aanbod op de 28e zet werd door de Hon gaarse grootmeester aan vaard. Uit drie partijen heeft Kortsjnoi, de vice-wereld kampioen, nog een half punt nodig voor een plaats bij de laatste vier. Hij zal daarin uit komen tegen Gary Kasparov uit de Sovjet-Unie, die zich reeds eerder kwalificeerde. In de eerste ronde bij de 500 CC lag Rob Punt (12) nog op kop voor voor Jack Middel burg (2) en Henny Boerman (23). Middelburg zou kort daarna de leiding overnemen om die niet meer af te staan. - foto anp TOLBERT - Bij de eerste wegraces om het Neder lands kampioenschap weg race, zondag in Tolbert, ver schenen de titelverdedigers in de belangrijkste klassen, 500cc en zijspannen, niet aan de start. Regerend kam pioen Boet van Duimen ging op het Groningse circuit de strijd met concurrent Jack Middelburg niet aan. Van Duimen kreeg vrijdag te maken met droeve familie omstandigheden. Bovendien kampte de Ammerzoder, voor wiens komst een speciale sponsor was aangetrokken, nog met de naweeen van de vorige week in Le Mans gekwetste knie. Van Duimen wordt maandag in het Belgische Mol door chirurg Derwedu wen onderzocht. Jack Mid delburg kende in de stro mende regen geen enkel probleem de eerste 500cc- kampioensrace op zijn naam te schrijven. Bij de zijspannen trainde het titelverdedigende duo Streuer/Schnieders wel, maar reed de race niet. Technische problemen met het in Zwitserland gecon strueerde span noopten de Asser coureurs tot voorzich tigheid. Streuer vond het niet verstandig risico's te nemen met zijn dure LCR- machine. Hein van Drie en de voor de in Frankrijk ge schrokken Bouma in de bak gestapte passagier Willem van Dis scoorden vervolgens de eerste dertig punten voor het Nederlands kampioen schap. KERKRADE - De dertiende editie van het toernooi om de open Nederlandse kampioen schappen heeft de Nederland se judoka's geen titels opgele verd. De vaderlandse judo-eli te diende dit weekeinde in Kerkrade genoegen te nemen met troostprijzen. Via zilver en brons stelden vijf judoka's uit de selectie van Peter Snij ders hun kandidatuur voor de europese titelstrijd in Parijs. De uitstagen van de finales van de eerste dag van de open Nederlandse ju dokampioenschappen in Kerkrade zijn: tot 60 kg: finale: Guy Delvingt (Fra) wint met yuko van Peter Jupke (Wdl). 3. Buj- ko Tamas (Hon) en Yves Hardy (Fra). Tot 65 kg: finale: Gerardo Padilla (Mex) wint op beslissing van Jo Gevers (Ned), 3. Luc Chanson (Zwi) en James Martin (Vst). Tot 71 kg: finale: Steffen Stranz (Wdl) wint op wasa ari van Kerrith Brown (Gbr). 3. Kieran Foley (Ier) en Marcel Pietri (Fra). Boven 95 kg: 1. Alex ander von der Gröben (Wdl) wint door houdgreep van Elvis Gordon (Gbr). 3. Wil Wilhelm (Ned) en Jevgeni Tsjigna- kov (Sov). tot 95 kg: finale: Robert van de Walle (Bel) wint met wasa ari van Vla dimir Goerin (Sov) 3. Günther Neureu- ther (Wdl) en Leo van Oosten (Ned), tot 86 kg: finale: Alexander Sivzev (Sov) wint met ippon van Klaus Burggraf (Wdl) 3. Eddie Kapers (Ned) en Densing White (Eng) tot 78 kg: finale: Brett Bar ron (Vst) wint met ippon van Johan van Heest (Ned) 3. Frank Wieneke (Wdl) en Michel Nowak (fra) ABERDEEN - Annemarie Verstappen heeft zaterdag tij dens internationale zwem wedstrijden in Aberdeen twee nummers gewonnen. Verstappen zegevierde zo wel op de 100 meter rugslag als de 100 meter vlinderslag. Zij finishte op de 100 meter rug slag in 1 minuut en 4,41 secon den. Op de 100 meter vlinder slag liet zij een tijd noteren van 1.02,76. Beide resultaten liggen iets boven haar per soonlijke toptijden. LAUNSDORF - De Belgische motocrosser Eric Geboers maakt in de strijd om het we reldkampioenschap 125cc een fantastische seizoenstart. Na de twee manche-zeges in de openings-wedstrijd in Best won Geboers zondag ook de volgende twee ritten. In Launsdorf was de Belgische titelverdediger oppermachtig in de strijd om de Grote Prijs van Oostenrijk. Uitslagen grote prijs van oostenrijk motocross 125cc: eerste manche: 1. Ge boers (Bel) Suzuki 45.05,6.. 2 Rinaldi (Ita) Suzuki 45.14,1., 3. Maddi (Ito) Gilera 45.48,1., 4, Vehkonen (Fin) Yamaha., 5. Gibson (Vst) Yamaha., 6. Andreani (Ito) KTM., 7. Vimond (Fra) Yamaha., 8. Vel- keneers (Bel) Gilera.. 9. Contini (Ito) Aprilia., op 1 ronde: 10. John Hensen (Ned) Yamaha Tweede manche: 1. Geboers 45.38,1., 2. Rinaldi 45.41,1., 3. Maddii 46.26,1., 4. An dreani., 5, Gibson., 6. Vimond., 7. Lejeune (Lux) Cagiva., 8. Hensen 9. Contini., 10. Vehkonen. Stond na vier manches voor het we reldkampioenschap: 1. Geboers 60 pun ten., 2. Rinaldi 40.. 3. Gibson 34., 4. Maddii 28., 5. Vehkonen 21., 6. Hensen 20. LIVERPOOL - De Grand Na tional heeft zijn bekendheid als zwaarste hindernisren ter wereld zaterdag in aintree ook bij de 137ste editie weer ruim schoots waargemaakt. Van de 41 startende combinaties be reikten na 7.22 kilometer en 30 hindernissen slechts tien de eindstreep. Eén paard werd bij een val gedood. De wedstrijd werd gewon nen door de achtjarige hengst Corbiere onder jockey Ben de Haan (23 jaar). Hij had een voorsprong van driekwart lengte op Grease'Paint en Yer Man. Bij de weddenschappen gingen meer dan 20 miljoen pond sterling om. Er waren meer dan 40.000 toeschouwers. HAARLEM - Op de valreep heeft internationaal groot meester Rob Clerc zijn natio nale damtitel toch behouden. In de slotronde van het 65ste landskampioenschap behaalde hij na bijna zes uur spelen een zege op Bauke Bies, waardoor hij op gelijke hoogte kwam met zijn clubgenoot Jos Stok- kel, die al enkele uren eerder mede-titelgegadigde Auke Scholma had geklopt. Op reglementaire gronden kreeg Clerc de titel weer toegewezen. De uitslagen van de partijen uit de elfde en laatste ronde zijn: Bastiaannet - Bronstring 1-1., Stokkel - Scholma 2-0., Bies - Clerc 0-2., Palmer - Van der Wal 1-1., Smeenk - Vermin 2-0., Brouwers - Luteyn 2-0. De eindstand is: 1. Clerc 16 punten., 2. Stokkel 16., 3. Scholma 14., 4. Bastiaannet en Palmer 13., 6. Brouwers en Bies 10., 8. Smeenk 9., 9. Luteyn, Vermin en Van der Wal 8., 12. Bronstring 7. AUSTIN - De Amerikaan Bil ly Olson heeft zaterdag bij at letiekwedstrijden in Austin (Texas) het polsstokhoog springen gewonnen met 5,69 meter. De bebrilde Amerikaan, houder van het officieuze we reldrecord indoor met 5,80 me ter, haalde in zijn tweede po ging al de winnende hoogte. Hij liet daarna de lat op 5,82 meter leggen in een poging het wereldrecord van Wladimir Poljakov (5,81) te verbeteren. Hij faalde echter in alle drie sprongen. Brad Pursley, die tien dagen geleden het Amerikaanse re cord evenaarde (5,75 meter), liet het nu op 5,28 meter afwe ten. Het Amerikaanse talent Dale Jenkins won de junioren wedstrijd met 5,59 meter. Het hoogspringen werd ge wonnen door Brian Tietjens, die over 2,28 meter kwam. HILVERSUM - Het Neder lands rugbyteam heeft de laatste, eigenlijk theoretische, kans de promotie af te dwin gen naar de A-poule van de FIRA-competitie niet gegre pen. Zondag leed het team voor duizend toeschouwers in Hilversum een tweede neder laag: tegen Portugal met 6-13. Die uitslag was geflatteerd voor de weinig imponerende Portugezen, die in de slotfase toesloegen, nadat Nederland tot tweemaal toe een voor sprong had genomen. Ook het Oranje-team imponeerde al lerminst. In de driekwartlijn durfde Diederik Renardel geen tackle aan. Zijn spel, dat het best met kick and rush was te om schrijven, ontwrichtte het sa menspel, waardoor met name Paul Henneveld niet in zijn spel'kon komen en de aanval gaandeweg buiten spel werd gezet. Desondanks slaagde Bas Kasteel tweemaal te scoren. Beide malen uit een strafkick. De eerste keer na 11 minuten, de tweede keer even na rust. Domingos Megre, die voor de Portugezen in de negentiende minuut had gelijkgemaakt, bracht bij de vierde strafkick de Portugezen in de 65ste mi nuut op 6-6 en benutte vier minuten later opnieuw een strafkick. In de 79ste minuut tenslotte bracht Luis Reis met een trie Portugal op 6-13. Scoreverloop: 11. Bas Kasteel 3-0 (strafkick) 19. Domingos Megre 3-3 (strafkick) 50. Bas Kasteel 6-3 (strafkick) 65. Megre 6-6 (strafkick) 69. Megre 6-9 79. Luis Reis 6-13 Aantal toeschouwers: 1.000 Stand: 1. Spanje 2-4 pnt 2. Nederland 4-4 3. Polen 2-2 4. Portugal 2-2 5. Zweden 2-0. REEK - Het duo August Mul- ler/Cor van der Bijl heeft zon dag een goede start gemaakt in de strijd om het Nederlands kampioenschap zijspancross. In Reek wonnen de coureurs uit Holten, vorig jaar tweede in de nationale titelstrijd, bei de manches. Uitslagen zijspancross in Reek, cir cuit De Molen, eerste wedstrijd tellend voor het nationaal kampioenschap: eer ste manche: 1. Muller/Van der Bijl (Hol ten) EML/Yamaha., 2. Janssen/Geurts van Kessel (Schayk) WASP/Yamaha., 3. Van Goch/Sies Hurkmans (Schijndel) WASP/Yamaha., 4. Van Gastel/Erik Hurkmans (Eindhoven) EML/Yamaha., 5. Jan van Heugten/Derks (Amersfoort)., 6. Maessen/Maessen (IJsselsteyn) WASP/Yamaha., 7. Van der Laan/Hoo- gervorst (Ter Aar) Victor/Yamaha., 8. Bakens/Van Heek (Asten) EML/Yama ha tweede manche: 1. Muller/Van der Bijl., 2. Van der Laan/Hoogervorst., 3. Bakens/Van Heek., 4. Maessen/Maessen., 5. Janssen/Geurts van Kessel., 6. Knui- man/De Wild (Wijchen) EML/Yamaha Stand In het Nederlands kampioen schap: 1. Muller 60 punten 2. Janssen 48 3. Van der Laan 44 4. Maessen 42 5. Bakens 40 DEN BOSCH - Basketbalclub Den Bosch is zaterdag in Den Bosch Nederlands kampioen geworden. Het nam de titel over van Donar uit Groningen. Den Bosch zegevierde ook in de derde wedstrijd van de play-offs om het Nederlands kampioenschap tegen Haaks bergen. Het werd 69-58 na een ruststand van 40-32. AUTOSPORT - Wereldkam pioen Keke Rosberg uit Fin land heeft de Formule I-race der kampioenen gewonnen. De race telde niet mee voor het wereldkampioenschap. De Amerikaan Danny Sullivan bezette de tweede plaats en voormalig wereldkampioen Alan Jones uit Australië werd derde. IJSHOCKEY - De Westduitse ploeg won een week voor het begin om het wereldkam pioenschap in de A-groep een oefenduel tegen Canada met 5-4. De periodestanden waren 1-1, 2-3 en 2-0, Voor West- Duitsland scoorden Wolf (3), Truntschka en Kuhl. HEVERLEE - Jos Schlpp^, zaterdag in de E5-wie|erpj in Belgie als tweede geeta Schipper won de sprint v een achtervolgende groep i tevergeefs jacht maakte op, Belg Etlenne van der Helst Schipper kwam dertig conden later over de finisht dan Van der Helst, die dei kilometer rond het pi^. Heverlee aflegde in 4 uur e:: minuten. De Belg Yvan Lars te bezette de derde plaats De uitstag is: 1. Etienne van dér (Bel) 185 km in 4 uur 30 min 2 Schipper (Ned) op 30 sec., 3. YvanLa-,' (Bel) z.t., 6. Heddie Nieuwdorn (Wf 7. Hans Langerijs (Ned) z.t., 11. \j$' Dongen (Ned) op 50 sec., 21 Gerri Gerwen (Ned) z.t., 22. Theo Smit (Ned! MONZA - Jan Lamme» he met zijn Britse teamgenot Richard Lloyd en Tiff Neeft de zesde plaats veroverd in 1000 kilomter van Monza. De uitslag van de 1000 kilometer Monza, meetellend voor de strijd onte wereldkampioenschap endurance C-groep: 1. Wollek/Boutsen (Fra/& Porsche 5 uur 12 minuten en 6,9secc« (173 ronden) 2. Ickx/Mass (Bel/Wdiip. sche 5.13.19,8 op 3 ronden. 3. Stoning Heyer/Schickentanz (Wdl) Porscher- ronden: 4. Plankenhorn/Lassig/fc (Wdl) Porsche op 12 ronden: 5, Fik trick/ Hobbs (Gbr) Porsche 6, Lloydv, delI/Lammers (Gbr/Gbr/Ned) PonA Bell/Holbert (Gbr/Vst) Porsche 8.Si la/Truffo (Ita) Lancia 9. Patrese/Altcü to (Ita) Lancia IMOLA - De Italiaan» c torcoureur Guido Paci is ai dag bij de 200-mijIsracc n Imola om het leven gekora Paci maakte, in zesde pui verkerend, een zware val het insteken van de La Tm bocht. De 34-jarige raakte zijn val een muurtje. In het eerste-hulpcentr. van het circuit van Imola k slechts de dood van de Ma geconstateerd worden. Pat de derde dode van dit wer ce-seizoen. Vorige week ki men op het circuit vat Mans de Zwitser Michel Fr. schi en de Japanner Iwaols. kawa om het leven. VELDEN - De Westduii grootmeester Robert Hiiba heeft zaterdag in Veideo negende partij in de scluB tweekamp in de kwartM van het kandidatentoem om het wereldkampioen») tegen Vassili Smislov uil Sovjet-Unie gewonnen. Hl ner zegevierde na 36 zetten bracht daarmee de spana in de tweekamp terug, stand is 4(4 -4(4. Wanneer de tiende en la ste partij, die voor maanda vastgesteld, in remise eis wordt de tweekamp met ontmoetingen verlengd B schakers hebben tot nutte! partij gewonnen: Smisloï vierde en Hübner de neger.) De partij tussen Hübner lel) Smislov (zwart) had het volgendïtë verloop: 1. C2-c4 E7-e5 2. G2-gS, ft 3. Lfl-g2 pb8-c6 4. Pbl-c3 d7-dJj e3 Lc8-g4 6. Pgl-e2 dd8-d7 7. K; Lg4-e6 8. Pc3-d5 Ie6xd5 9. C4X«, b4 10. Ddl-b3CT-C5 11. A2-a3 ptj< 0-0 g7-g6 13. D2-d4 e5xd4RB If8-g7 15. Db3-e3 Ke8-t8 ld.» H7-n6 17. Lcl-e3 C5-c4 18. Tfl-j»., C8 19. Pe2-f4 K18-g8 20. Lg2-flff, A3-a4 b5xa4 22. Lflxc4. Fa6-«J d3 Tc8-b8 24. Tcl-c2 Kg8-h7BJ> h6-h5 28. Tal-cl Th8-c8 27. H» Pc7xd5 28. Ph5xf6 Pd5xf«2S.» tc8xc2 30. H5xg6 f7xg6 31. W Dd7-h3 32. D4-J5 tb8-f8 33. Lc2-dl- d7 34. Df3-e4 Pd7-f6 35. De4xai ft 36. Le3-g4 Smislov geeft het op. HOOGEVEEN - Ron I uit Zwanenburg heeft dag de amateurklassiel'1 Ronde van Drenthe gewo® Snijders won de eindsp' van een kopgroep van renners, die vijftien sec»' voorsprong had op een volgende groep. Snijders legde de 191' meter af in 4 uur 32 nuf- en 44 seconden. Bert We" uit Peize bezette de W plaats en Jannes Slendet werd derde. De triomf betekend' tweede klassieke zege Snijders in dit seizoen. had hij zich in de Omloop de Baronie de sterkste toond. De Ronde van Df'- was uiterst zwaar voor reurs, die bij Exloo en 8® een gedeelte van 24 kilo'1 heuse kasseien moeste11, men. Op dat gedeelte vie1 de beslissing. De uitslag is: 1. Ron Snijd'1', nenburg) 191 km in 4 uur 32 nun* Bert Wekema (Peize) z.t, 3. JW® debroek (Geldrop) z.t„ 4. P'el (Kerkenveld) z.t., 5. Jan SpP®L pen) op 15 sec., 6. Berry Zoontje? burg) z.t., 7. Tiny van Rijsbergeny del) z.t., 8. Dirk van Oorschot z.t., 9. Jack Verlouw (AmmervJ^ 10. Egbert Koersen (EmmelooraP MAANDAG 11 APRIL 1983 HULST - Slaagt Old Tuf- fv's er bij de heren niet In de Hialsterse BeVoBo-tltel te pakken dan moeten de man nen van Gerrlt Naessens wel heel domme dingen gaan doen. Tegen Neckermann bleef Old Tuffy's aan de goede kant van de score, 2-1. Een normale uitslag gezien het te vaak met teveel Inval lers aantredende Necker mann. Wemolin, dat van de ze uitslag had moeten profi teren en daardoor dichterbij de koperloper had moeten komen, liet het tegen VC Kewmzeke afweten. In plaats van te winnen, ging de Wemolin-selectie de boot in met 2-1 waardoor i Old stam gers, van j Me dame Voao te pa versf beert met 2 - het YVCte Van onze volley balmedeu IJZENDIJKE - In de promotie de YVC een nipte 3-2-zege in de Kijken. De Sterre had geen prob (3-1) en Scheldesport kon maa Mytilus 1: 3-2. In de eerste klas kers uit Aardenburg kampioen d winnen met 0-3. In de eerste kis kers het goed doen. Het zegevi EVVC 3. Promotieklas dames: EVEN KIJKEN-MORRES 2 2-3 (15- 13 3-15 16-14 7-15 13-15) - Een knappe zege van Even Kijken. Voor Morres valt er de reste rende wedstrijden niet veel meer te halen. Toch wist Even Kijken het deze keer de Hul- sterse equipe moeilijk te ma ken. Vooral Inge Malipaard deed het goed bij de thuis ploeg. Morres kon nog net winnen met 2-3. EWC-ATHANATOS A3-0 (15-7 15-13 15-3) - Athanatos is nog steeds niet compleet en dat leverde tegen EWC pro blemen op. De eerste en twee de set ging het allemaal nog goed. EWC won weliswaar, maar de gaten werden niet weggespeeld. Het Athanatos- blok was echter van minder gehalte en daardoor kon EWC telkens gemakkelijk scoren. MYTILUS-YVC 3-0 (15-6 15-7 15-7) - Voor Mytilus bete kende dit treffen de slechtste wedstrijd van het seizoen. Toch kon YVC hiervan niet profiteren. Aanvallend was de thuisploeg ondanks de slechte dag nog te sterk voor de IJzen- dijkse dames. Het ziet er dan ook naar uit, dat YVC het vol gend seizoen weer een trapje lager zal moeten proberen. VOORWAARTS-SC Morres 3-0 (15-4 15-13 15-5) - Voor waarts pakte de eerste set vrij simpel. De volgende set kwam SC Morres voor met 11-4, maar het gaf de setwinst uit handen. Ook in de laatste set viel het spel van de Hulsterse ploeg tegen en kon Voor waarts de wedstrijd op zijn slofjes uitspelen. Promotieklas heren: MYTI- LUS-DE STERRE 1-3 (15-5 0- 15 8-15 15-17) - Beide ploegen hebben dit seizoen aanvanke lijk de dienst uitgemaakt. De Sterre werd verdiend kam pioen, maar Mytilus viel ver terug. Ook in deze wedstrijd bleek nogmaals het verschil. De Sterre beschikt over een sterke service en dit gaf ook deze keer de doorslag. YVC-EVEN KIJKEN 3-2 <16-14 15-7 4-15 12-15 15-6) - Een echte derby waarin Even Kijken fel van start ging. In de eerste set raakte Rrené Zon neheld geblesseerd en werd vervangen door Art kramer. De eerste twee sets waren vrij gemakkelijk voor de thuis ploeg. Daarna viel YVC echter ver terug en liet Even Kijken nog langszij komen: 2-2. In de laatste set bleek YVC toch de betere ploeg, al zorgde Abe Kramer (Even Kijken) met zijn optreden nog voor een ir ritante vertoning: 3-2. „EVVC 2-VERDEGEM 3-0 (15-4 15-5 15-8) - Het draaide naren sets. I ze ze' 14. D beurd. Da LUS 15 14- heeft over 1 te wa gensta mum dat worde ling wezig' woor Er w schik pioe He~ KERS 13-15 de set voor een s set t maak zijn o veel men hetoo Uitsla Kijkë -Atha 3-0, 3-0, Here YVC- 2-Ver Mytil- natos Eer Mara Dyna kers Kikk De Po to 3-1. Tw EVV 5-Sgr 2-Bo vo 1- De 2-Ma Mytil 61-3, Tw Voor Here 3 3-0, YVC- Van onze sport medewerker OOSTBURG - In het Oost- ïkü?8® za»lvoetbal werd afge- n» week «n uiterst mager Progrsnana afgewerkt. In verb«nd met de plaatselijke ■wddenstandsbeurs die in Porthal De Veerhoek werd ij"**5den' werd er slechts één avond gevoetbald. W^ter]s m£>akte van de ge- gebruik om in de do s °P te rukken naar bol plaats op de rangta- Sho„ t door wtnst op GL de tweede klas pakte Wo2 r. Verrassend één punt Gemeente Oostburg en hield ties g Kom Shop- Telepo: Oostbu STA Sluis 1 22, O Shop liaert/ 16-9, Rabo 1 de 27, A OLS 17, K Gem- Oostb kens 15-1.

de Stem | 1983 | | pagina 14