bevobo-titels ird- en id-beveland TSI-j eugdtennistoernooi V ier-sterren-toernooi ZIJN VERDEELD Lterschap I^l (ederlaag ïemeente iïimloop Oostburg Nnersnieuws i OVERWINNING ZEEUWSE SELECTIE Zaaltitel voor De Ster Aspiranten volleybal Willemsen in ziekenhuis RECORD VAN DALEBOUT Vierde plaats J.P. de Bruin Demonstratie Toernooien zaalvoetbal gemeente ItfllJPAG 8 APRIL 1983 PAGINA 2 gemeente Ihow vans Snelkrediet Oproep ven iern Dansavond A55 T14 i de gemeente Terneu- jat de reed van deze aadering van 24 maart "te verklaren, dat een i/an het bestemmings- rdt voorbereid. besluit met de daarbij fligt op het stadhuis, af- ken, kamer 504, vanaf - ter inzage. 983, lornoemd, C. Ockeloen Igelijks bestuur van het water- I Noord- en Zuid-Beveland Ibekena dat zijn besluit d.d. 17 Iber 1982 tot het brengen van "erend goed kadastraal bekend j K no. 431 - zijnde een perceel [van de Nassauweg bij 's Hee- het bepaalde in artikel 12 van de oor Gedeputeerde Staten van I d.d. 15 maart 1983, onder no. en binnen 30 dagen na heden Ivan Gedeputeerde Staten op Vinistratieve Rechtspraak Over- f-oep instellen bij de afdeling ld van State, Binnenhof 1, 2513 lagelijks bestuur voornoemd, Igraaf J.C.M. Glerum, Griffier Ithouders van Terneuzen, bren- Jhet bepaalde in de artikelen 12, |9, vijfde lid van de Wet Algeme- Puhygiene ter openbare kennis, ]Js eerder is bekend gemaakt - |itief te beschikken op de d.d. 18 nen aanvraag van de heer J.P. Biervliet, om een vergunning in let voor het uitbreiden van een kkerij met een bloemsilo op het pkend Markt 16, Biervliet, kadas- ite Terneuzen, sectie BC, num- Ider onder het stellen van voor- Ixning of beperking van gevaar, yten de inrichting. I ontwerp-beschikking opgesteld, Iking met het originele ontwerp ■arden is gewijzigd c.q. toege- i-beschikking en andere terzake len met ingang van heden voor lie ter gemeente-secretarie, afde- |n, en wel tot 22 april 1983, elke i tot 12.00 uur en van 13.30 tot [donderdag van 19.00 tot 22.00 lukken wensen in te zien op don- ten verzocht daarvan vooraf me- |(tel. 01150-17980, toestel 123). Idens de kantooruren een monde- 1 de stukken worden verkregen. nede degenen die eerder bezwa- [acht naar aanleiding van de aan- Jonkelijke ontwerp-beschikking en loont dat hij daartoe redelijkerwijs leest, kunnen tot 22 april 1983 ge- lelijke bezwaren inbrengen naar gewijzigde ontwerp-beschikking lezwaarschrift indient, kan verzoe- Ijke gegevens niet bekend te ma- hl 1983 lemeester en wethouders ferneuzen ckeloen, burgemeester I de Brauwer, loco-secretaris IS» onze sportrnedewerker BMEOZEN - De vier kam- j in de Terneuzense be- EvoJleybalcompetitie zijn Iiend. In de eerste klas ging !e titel naar Zeldenrustcollege I ne formatie van Rob Stompt T, -ie Roelofs met 3-0, maar trloor met dezelfde cijfers ;0 Dees. Voor Promenade lag 1 je kans om op gelijke Ijte met Zeldenrustcollege komen open. Het klopte Lstraeten Verbrugge Kt 3.0, nadat het PSV met .welfde cijcers aan de kant y gezet. Tegen Dees gingen Ie mannen uit de Terneuzense jkelstraat met 2-1 de boot waardoor ze de twee pun- L jie nodig waren om mede T,kop te komen, de mist in za len gaan. T voor Zeldenrustcollege 1, Kaande uit Rob StompfLu- Hn Speleman, Frank Aude- Lrde, Marjolein Schellekens, éi.- Kerckaert en Guust de kon toen het feest be ton. Promenade kreeg de fiëede plaats toegewezen. Het ügde in punten gelijk met Bow 1, maar het had een bete- Isetscore. I In de tweede klas gingen (tel en promotie naar Douane, ie equipe van Teun Melissen Jersloeg PZEM met 3-0 en daardoor voor de con tinentie buiten schot. Het jtccesvolle team bestond ver uit Jan Dijkman, Piet lommaert, Jan van Laer, Jan tijzen, Willy Sluijster en Bou- Je Gemeente, dat op de tweede lats eindigde voor PZEM, Innoveert eveneens naar de logste klas. 1 Bravenboer en Scheers |ierd kampioen in de derde Het team bestaande uit la de Bruyne, Frits Luycke, lor van Overdulve, Jan Scheers, Piet van Ast, Anton ■ader en Nico Trap, verdiende laar tevens de promotie naar je tweede reeks mee. Met deze j promoveert Sterbanden ls tweede geplaatste mee. De lente plaats op de ranglijst lordt hier ingenomen door pit 1 de laagste klas ging de |',el naar Gemeente 2. Het ■istenarenteam van Jan lissen dat verder bestond uti iet van Driel, Jan Locht, lost de Waele, Marjolein ■sebaert, D. Tromp-Vinke en josersma, mag het daarom llgend seizoen samen met p een klas hoger proberen. S'MEAO miste de promo- t Het eindigde op de derde 'aats. lUTSLAGEN: eerste klas: PSV Itaenade 1 0-3 (7-15 4-15 4-15), TKraeten Verbrugge-Prome- p 10-3 (8-15 8-15 11-15), Dow- PHoop 3-0 (15-6 15-4 15-3), Roe- p-Zeldenrustcollege 0-3 (7-15 6- T'-IS), Dees 1-Zeldenrustcollege 1 jt (15-11 15-3 10-8), Roelofs-De pp 3-0 (15-8 15-11 15-6), Dees 1- hnenade 2-1 (10-15 15-9 15-9); ravans. assager ïus en ten. Di- 'tikelen. in 45, 1-49136, bedrijf, Sling. BROMMER Honda MB 50, bwj. '82, stand 5000 km. prijs 96388. 1500,-. tel. 01150- van met j nping te Vaste nsl. Met en koel te bevr. m ome sportrnedewerker SNEUZEN - Nadat Doua- Ne kampioen van de twee- plas in het Terneuzense be- filsvolleybal, zich al had ge- utst voor de bekerfinale, is 1 tweede team voor deze •strijd eveneens bekend, rdekiasser Bravenboer ers plaatste zich ten koste tweedeklasser Gemeente, l-smeente verloor in de hal- ]taale met 3-0 (4-15 5-15 6-8) i de derdeklasser. In de hmzense bekerstrijd fflden de eersteklassers niet Zij speelden tegen de •sterse BeVoBo-teams om zogenaamde „vriend- i'psbeker". Heeft u snel een lening no dig? Snelkrediet, 0118?" 33035. n.a.v. positieve nee?''!® van de dagbladen nodigs wij alle alleenstaanden u te reageren voor relatie?®' snste. in- peningst. kend ge- 9.00 uur ïgen. Te- 6. l>- löaywivi. - .-je middeling op ideële basi U betaalt slechts adm.Ko® ten 29.50. Helpt mee de strijd aan te binder11 gen degenen die veel ge verdienen aan uw ee zaamheid! Contacteren trum, Postbus 45, Stee bergen, tel. 01672-3093^ oning der j, Aan- ichieting tisf 75.-, ur in café ■heen voor alleenstaanden, vt'J' dag 8 april om 20.00 ur| bij Hotel 't Hoofd, Markt Zevenbergen. MAN 48 jr~ schtM gesch., licht 9el?a mag| Vrouw die ik zoek m«l licht gehandic. zijn. vast werk, eigen wonw meno'^i 953316-34^ liefst met foto. Van ome sportredactie STBURG - In Oostburg 'tt zaterdag 9 april de Gro- [Gat Loop gehouden. Dit *»iks terugkerend evene- ®>voor sportliefhebbers en «mers vindt dit jaar voor lierde keer plaats. [ei kan zich laten inschrij - ''anaf 13.30 uur bij café P René op de Markt in f-ourg. Er kan gekozen rn uit twee afstanden: de '0 kilometer. De start is H.30 uur op de Markt en [startschot wordt gegeven burgemeester Spijker man Oostburg. Grote Gat Loop is geor eerd door de sportvereni- jperatie'71 uit Oostburg, Verwerking met de atle- ereniging Scheldesport •erneuzen. event, samenwonen 0'*111 welijk, br.o.nr. Een KLEINTJE nu ncö TREFZEKERDER dan voor-1 heen I,!1 "me sportrnedewerker t'RG - Na twee seizoe- j.erlaat Patrick Boussen tïs-derdekiasser Groe- Prdat de in Oostburg ■chtige trainer bij Groe- was hij een aantal leugdtrainer van Corn tweede klas: Juiiana-Gemeente 1-3 (5-15 10-15 15-12 15-8), PZEM 1-Douane 0-3 (0-1512-15 8-15), Dees 2-Roelofs 2-1, PSV 3-De Meyer 1 1-3 (15-0 8-15 15-13 7-5), Verstrae- ten 61 Verbrugge 2-Belastingen 3-0 (reglementair wegens niet opko men van Belastingen), Juliana- Verstraeten Verbrugge 2-1 (8-15 15-10 15-2); derde klas: Promenade 3-Kint 2-1 (9-15 15-10 7-5), Zelden rustcollege 2-PSV 0-3 (reglemen tair, Zeldenrustcollege niet opge komen), Philips-Dow 2 0-3 (3-1513- 15 10-15); vierde klas: MTS/ MEAO-PZEM 1-3 (14-16 11-15 15-5 14-16), Gemeente 3-Douane 2 3-0 (15-11 15-10 16-14), Elopak-Rabo 0-3 (5-15 15-89-15). Van onze tennismedewerker GOES - Het door TSI geor ganiseerde jeugdtennistoer- nooi kent in de diverse cate gorieën tot nu toe geen echte verrassingen. Het kan ook weinig anders, want het vol gens poulesysteem opgezette toernooi met partijen van een half uur, Iaat hier ook weinig ruimte voor. Men is thans zover, dat de meeste poulewinnaars bekend zijn. Ook de als tweede geëindig- den gaan over naar het hoofdtoernooi, waarin vol gens het afvalsysteem ver der wordt gespeeld om twee gewonnen sets. In de jongste leeftijds groep tot en met 10 jaar zijn Emerance van Wingen (Ka- pelle) en Isabella Leenhou wers (Sluis) als winnaressen uit hun poule tevoorschijn gekomen en in deze volgorde geplaatst. Zij spelen verder tegen respectievelijk Fran- cesca Adriaanens (Hulst) en Manon Kienjet (Schoondij- ke). Bij de jongens werden na de poulewedstrijden Axelaar Guido Tolhoek en Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent respectievelijk eerste en tweede geplaatst en zij ontmoeten Arthur Ga- brielse en Joehem de Klerk. Sassenaar Kim Langeraert speelt in het hoofdtoernooi tegen poulewinnaar Cees Oostrom en Harold Schipper kan een ronde verder komen via Jauco Bronckhorst. Sandra van Keulen uit Sluis verraste door haar winst op Anneke Engelse, maar krijgt in het hoofd toernooi bij de meisjes tot en met 12 jaar te maken met de als eerste geplaatste Eliza beth Buijs, terwijl Riny Kort (Zaamslag) en Gyon Assel- man (Hontenisse) bij de jon gens doordrongen tot het hoofdtoernooi evenals Ja- scha Leenhouwers uit Sluis. Sterkste meisjes tot en met 14 jaar is ongetwijfeld Inge borg van de Kerk, die als eerste geplaatste weinig moeite zal hebben met Do- rien Brasser. Ook de Hul- sterse meisjes Sandra Begijn en Maaike Verstraeten drongen door tot heth oofd- toernooi. Ronald van Re- mortel (St.-Jansteen) en Frank Hamelink (Terneu zen) kwamen als poulewin naar terecht op het schema van 16 bij de jongens tot en met 14 jaar, waar zij echter op de nodige tegenstand kunnen rekenen. Annemarie Verrijzer (TSI) voert het schema aan bij de meisjes, gecombineerd met de leeftijd tot en met 21 jaar en datzelfde doet Oost burger Serge Carpentier, die via een bye de halve finale bereikte en het zal moeten opnemen tegen Peter Wil- lemse, die dan wel moet winnen van Marcel Zuidhof. Frans Oostinga en Jaap Moerland moeten uitmaken wie zal spelen tegen de als tweede geplaatste Vlissinger Rob van de Bogaard. De fi nales zijn alle gepland op zondag en worden, als de weergoden dit toelaten, op de buitenbanen gespeeld. TENNIS IN KOEWACHT VAN DE Van onze tennismedewerker KOEWACHT - „Het wordt gewoon een bloeiende tennisvereniging en meer niet", luiden de nuchtere woorden van de al even nuchtere Frank van Mos- sevelde uit Koewacht, de eerste initiatiefnemer voor de totstandkoming van een tennisvereniging in Koewacht. Dat dit initiatief geslaagd kan wor den genoemd, bewijst wel het feit dat in Koewacht thans sprake is van een 150 leden tellende vereni ging, die zaterdag 2 april de poorten wijd open heeft gezet voor haar leden. Overigens verliep niet alles even gemakkelijk. „We heb ben wel eens gedacht om er een punt achter te zetten", al dus Van Mossevelde, die in het huidige bestuur de functie be kleedt van penningmeester. De anderen van het „eerste uur" vormen tevens het groot ste gedeelte van het bestuur, bestaande uit Jo Kindt (voor zitter), Fieke de Waele-Gee- raerds (secretaresse) en Jack Boeckling, Eric Martens, Jan Stam en Vivian Krap-Coppens als leden. „Achteraf kunnen we gerust stellen dat wel veel steun heb ben gehad van de gemeente Axel", aldus Jo Kindt, die ver heugd is met de aanleg van de twee gravelbanen op het ge meentelijk sportpark. „Onze banen zijn uniek gelegen, om dat er rondom reeds beplan ting aanwezig was", aldus Eric Martens, die vervolgens op merkt dat de gemeente Axel eerst met het idee speelde har de banen aan te leggen. Maar de miskleun van „buurman Terneuzen" op het sportpark Oude Vaart was een mooi voorbeeld van hoe het niet moest. In Koewacht kent de vere niging nu reeds een grote aan hang uit alle lagen van de be volking. „Zo hoort het ook", aldus Kindt, die in de toe komst rekent op een nog gro tere aanwas vanuit de voet ballerij. Aansluiting bij de KLNTB, de landelijke tennis- bond, heeft men nog niet over wogen. „Veel hangt af van het spelniveau. We weten op dit moment nog niet hoe het ni veau zal zijn van de leden", stelt Kindt vast, „maar als het volgende seizoen competitie kan worden gespeeld, zullen we deze mogelijkheid zeker bekijken". Om een bepaald niveau te kunnen bereiken, is het in de tennissport onontbeerlijk, ze ker in de beginfase, lessen te nemen. Ook daar heeft de ver eniging in voorzien. Via een onderzoek onder de leden kwam vast te staan dat hier aan een grote behoefte be staat. Zo wordt er op drie da gen les gegeven, waarbij ook de jeugd op de woensdagmid dagen niet wordt vergeten. De lessen staan onder leiding van Gerard Kouwijzer uit Terneu zen, gediplomeerd tennisle- raar. Ook aan een ledenstop schijnt men in Koewacht niet te ontkomen. „Er is destijds op de algemene ledenvergadering bepaald, dat het ledenbestand niet mag uitkomen boven de 150", stelt Van Mossevelde vast, „zodat wij al aan deze li miet zitten". Glimlachend 3tellen de ove rige bestuursleden vast, dat er nog ruimte is voor de aanleg van een derde baan. Overigens heeft men plannen volop. De bouw van een kantine zal de volgende stap zijn, maar zover is men nog niet. Dat het be stuur alles goed heeft voorbe reid blijkt wel uit de opstelling van een baanreglement, de mogelijkheid van tennislessen en een onderlinge competitie in poule-verband, georgani- Op de foto een drietal bestuursleden van de Koewachtse tennisvereniging „De Eikenhof'. Van links sevelde, Jo Kindt en Jack Boeckling. naar rechts Frank van Mos- - FOTOW1MKOOYMAN seerd door de technische com missie. „Dit jaar zal zuiver recrea tief zijn we moeten gewoon af wachten", stelt voorzitter Jo Kindt, die tevens meedeelt dat de officiële opening van de ba nen plaats vindt zaterdag 7 mei door de burgemeester van Axel, hetgeen gepaard zal gaan met een officieel ope- ningstoernooi voor de leden. PV'. VS;KA\Ï I Van onze atletiekmedewerker HULST - De Hulsterse atletiekvereniging RKHAV houdt zaterdag 27 augustus het na tionale kampioenschap over 25 kilometer. Afgelopen week viel hierover definitief de beslissing na een gesprek met Wim Ver hoorn, de nationale lange afstandstrainer en full-time in dienst van de KNAU. Rudl Neefs, coördinator van de organisatie: „Er was nog een aantal punten dat besproken moest worden. Onder meer het parkoers. We hebben de problemen na een goed gsprek met Wim Verhoorn hier in Hulst opgelost. De start- en aankomstplaats komen op het 's- Gravenhofplein en niet zoals eerder de be doeling was bij het sportpark aan de Zand straat". „Verhoorn was van mening dat de sport naar de mensen gebracht moet worden en niet andersom en daar zijn we bepaald niet ontevreden mee. We vangen nu twee vliegen in één klap. Immers onze Braderieloop kwam door deze titelstrijd te vervallen waardoor we onze jarenlange goede verstandhouding met de plaatselijke middenstand dit jaar geen gestalte konden geven. Nu we weer in de binnenstad zitten verandert er niets. Het kampioenschap over 25 kilometer zal zeker meer mensen aantrekken dan de Braderie loop. Het verkeersvrij maken van het par koers moet zeker geen problemen opleveren. De mensen kunnen de binnenstad immers ten alle tijde, zij het langs andere wegen, be reiken". RKHAV heeft het bij de KNAU voor el kaar gekregen dat het voor het eerst een „open" kampioenschap wordt, wat inhoudt dat ook buitenlanders kunnen meedoen. Met België op een steenworp afstand zeker aan trekkelijk. De Hulsterse organisatie krijgt tevens een primeur op het gebied van tijd saanduiding en verversing. Neefs: „Wim Verhoorn zag hoe men tijdens de marathon van Tokio om de duizend meter alle atleten en atletes hun tijd doorgaf. Hij wil dit hier in Hulst voor het eerst in Neder land toepassen om het drie weken later te ge bruiken tijdens het nationale marathonkaoi- pioenschap. Het comité Enschede, dat deze ti telstrijd organiseert, komt hier kijken. Hoe het werkt kan ik nog niet meedelen, want het staat nog niet precies op papier. Ook de tele visie heeft belangstelling. Van die zijde plaatst men alleen nog de kanttekening van een „acceptabel" deelnemersveld. Ook het aangeven van de afstanden zal op een specia le, volgens Verhoorn uit te werken manier, plaatsvinden". Het parkoers voor dit kampioenschap ziet er als volgt uit: 's-Gravenhofplein, Dubbele Poort, Glacisweg, Zandstraat, Rietstraat, Hontenissestraat, Zandstraat, Glacisweg, Dubbele Poort en 's-Gravenhofplein. Een ronde van 8,3 kilometer, die drie keer zal worden afgelegd zodat ook het publiek zeker aan zijn trekken komt. Het startschot zal om 14.00 uur worden gegeven. Van onze sportrnedewerker BRESKENS - De tweede en laatste selectiewedstrijd van het Zeeuwse elftal tegen de Belgische bevorderlngsploeg Eeklo - te vergelijken met on ze eerste klas amateurs - in Breskens, leverde een ver diende 2-0-zege op voor de se lectie. Dit door twee treffers van de voor eigen publiek spe lende Bram van de Broecke, die een sterke indruk achter liet. Trouwens ook de twee an dere Breskense vertegenwoor digers, Bobby de Muynck en Rob Griiben, haalden een dik ke voldoende. Bij de selectie ontbraken Frans van der Pijl (blessure) en doelman Johan Dijkhuizen, die door griep geveld het bed moest houden. Begrijpelijk liepen de „Zeeuwen" elkaar in de eerste helft te zoeken. Toch waren de beste kansen voor de selectie. Het was volkomen volgens het spelbeeld dat Bram van de Broecke in de 20e minuut de bordjes op 1-0 bracht. Hij bleef bij de zaak toen Eeklo's laatste man Eric de Baedt in de fout ging. Ook Gerard Schipper kreeg in die eerste helft nog een uitsteken de mogelijkheid. Hij knalde echter ver over. Na een kwartier in de twee de helft legde Bram van de Broecke de eindcijfers vast toen hij een voorzet van Robby de Muynck magistraal tegen het net kopte. Voor trainer Jo de Waal de niet gemakkelijke taak de Zeeuwse formatie vast te leggen. Hij toonde zich na afloop tevreden over het ver toonde. „Met de sterke tegenstan ders op het programma denk ik aan een tweetal rustgeven de spelers achterin en twee spitsen vooraan. Als je het ac cent teveel op de anaval legt, ga je het schip in, dat hebben we verleden jaar gezien". De opstelling van de selectie was: doel: Rob Grüben, ach ter: Jan Hamelink (Wim Geel hoed), Jaap Meerman, Klaas van Belzen, Eugène Fagg, midden: Johan Ja Conté, Paul van Kouteren, Robbie de Muynck, voor: Gerard Schip per, Bram van de Broecke, Jaap Klein (Paul van der Hooft). Scheidsrechter was William Roegiest. Van onze tennismedewerker HULST - De Zuidhal van Den Dullaert in Hulst is zaterdag het strijdperk van de vierde en laatste ronde van het „Vier Sterren-tennistoernooi" tus sen de onderlinge tennishallen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Hoewel er tegen de opzet en realisatie verschillend wordt aangekeken, is er in ieder ge val mee bereikt dat de deur werd geopend tot een geza menlijk overleg, hetgeen voor de toekomst onmisbaar zal blijken te zijn. Initiatief ne mer Kees Walraven van de Terneuzense Jarinohal is dan ook best tevreden met het ver loop ervan. In dit toernooi worden al leen dubbels gespeeld in alle categorieën. Het feit dat tel kens weer dezelfde tegenstan der wordt ontmoet, is voor sommigen minder aantrekke lijk, vooral als er sprake is van een groot krachtsverschil. Voor anderen is het alleen maar en stimulans, zodat ook hierover de meningen ver deeld zijn. In de categorie bij de jeugd, zowel bij de jongens als bij de meisjes, is Ador Sport niet meer in te halen, zodat Sandra Begijn, Nathalie van Water schoot, Ronald van Remortel en Frank Hamelink hun prij zen in ontvangst zullen kun nen nemen. In de E-categorie bij de dames is Den Dullaert, zonder verliespunt, de onbe twistbare leider en aan Tiny Adriaansens en Gaby Stroob- and zal het niet liggen dat daarin verandering zou ko men. Ook bij de E-heren (Frans Strooband en Leo van Hoije) lijkt Den Dullaert met de eer te gaan strijken, hoewel Jarino op de loer ligt., In de D-categorie heren is Ador Sport nog ongeslagen voor wat betreft het duo Pièr- re Lampert en Hans van den Akker, dat ook hier ijzersterk voor de dag komt. Lies Mast en Loes Asselman vormen de sterke D-combinatie voor Den Dullaert, dat zijn leidersposi tie ook zaterdag kan en zal be houden. Een strijd tussen Ador Sport en Jarino is ontbrand in de C-categorie, waarin Coen Dobbeleir en Tim van Dijk met één punt voor staan op de Jarino-combinatie Bram van Dijk/Dieter Gajewski. Marti- ne Nijsten en Annemarie Dob beleir (Ador Sport) staan vier punten voor op de Jarino-da- mes Nell Hendrikse en Ans van Dijk en kunnen zich zeker geen misstappen veroorloven. De aanvangstijd van de partijen is vastgesteld op 10.00 uur. Van onze sportrnedewerker KRUININGEN - Het team van De Ster uit Hulst heeft de beslissingswedstrijd om het Zeeuwse zaalvoetbalkam pioenschap met 6-3 gewonnen. Tegenstander Country Club uit Zierikzee speelde niet best en moest ondanks dat het een 1-0-voorsprong nam, nog voor de pauze toestaan dat Lucas van de Voorde een knappe hattrick scoorde. Toen Arnold Seghers direct na de hervatting 4-1 had laten aantekenen, kwam Country Club terug tot 4-2. Benny van de Brande bracht de ploeg van de Hulsterse coach Edward van de Brande daarna weer op een marge van drie treffers. Country Club verkleinde deze achterstand nog een keer, maar toen Lucas van de Voor de in de slotfase voor de zesde goal van De Ster tekende, wa ren de mannen uit Zierikzee geklopt en had De Ster de Zeeuwse titel definitief bin nen. Van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - Zaterdag 9 april zal om 10.00 uur in de LTS te Hulst de beslissings wedstrijd worden gespeeld om het Zeeuws aspiranten-vol leybalkampioenschap. De strijd zal gaan tussen Athana- tos uit Kloosterzande en Myti- lus uit Goes. Beide teams zijn met grote overmacht kampioen gewor den in hun eigen poule. Atha- natos behaalde 47 punten uit 16 wedstrijden, terwijl Mytilus er 35 behaalde uit 14 partijen. Een echte kanshebber voor de Zeeuwse titel is niet aan te wijzen, al zal de spanning te snijden zijn. Voor Athanatos zal er waarschijnlijk veel pu blieke steun te verwachten zijn. KORFBAL Promotieklas C: Fides Pacta-Tjoba. Eerste klas: Luctor-Zuidwesters, aanvang 16.00 uur. Twee de klas A: TOGO 1- Stormvogels 2, aanvang 16.00 uur. Volharding- Zaamslag, aanvang 16.00 uur. Vierde klas A: BKC 1-Swift 4, aanvang 16.00 uur. VOETBAL Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland, eerste klas: Sluis-Zeelandia, Oostburg-Hulsterloo, Re- nesse-Philippine, Noor- mannen-Corn Boys, Ro- bur-Lewedorpse Boys, SDO-Volharding. Aan vang van de wedstrijden 14.30 uur. BASKETBAL Vrijdag 8 april: De Veer- hoek Oostburg, aanvang 19.45 uur: Operatie'71 1- Jumping Crabs 2 (da mes). 't Zwaantje Ter neuzen, aanvang 20.30 uur: Scheldesport 1-Dy- namo'70 1 (heren). De Be- velanden Goes, aanvang 21.00 uur: Volharding 2- Dynamo'70 2. Zaterdag 9 april: Den Dullaert Hulst, aanvang 18.30 uur: BV Hulst 2-Voorwaarts (heren). HOCKEY Heren tweede klas C: Olympia-Pollux, aan vang 14.45 uur sportvel den Oude Vaart Terneu zen. Heren derde klas: Rapide-Prinsenbeek, aanvang 14.45 uur, sport velden Grote Kreekweg Hulst. Dames vierde klas: Olympia-Goes, aanvang 12.30 uur sportvelden Oude Vaart Terneuzen. Rapide-Spijkenisse, aan vang 12.30 uur sportvel den Grote Kreekweg Hulst. Van onze sportrnedewerker TERNEUZEN - Het wegrace- seizoen is voor de Terneuzense motorracer Johnny Willemsen ongelukkig begonnen. In Am- merzoden, waar hij zijn eerste rit bij de internationalen in de 500 cc-klasse reed, kwam hij ten val en brak daarbij zijn sleutelbeen, terwijl zijn linker heup eveneens niet onge schonden uit de „schuifpartij" kwam. Zowel in de eerste als tweede (fatale) manche had Willemsen last van een onwil lige gasschuif. Mede daardoor eindigde de Terneuzense motorracer „slechts" op een vijfde plaats. In de tweede manche reed de Suzuki-renner op de tweede plaats achter de uiteindelijke winnaar Jack Middelburg. In de voorlaatste ronde bleef de gasschuif van zijn motor han gen, vermoedelijk door de kou, waardoor Willemsen teveel vaart bleef houden voor de op doemende bocht. „De keus was tegen een boom knallen of een schuiver maken", liet men uit het rennerskwartier van Wil lemsen weten. Willemsen koos voor de schuiver, die ontvel lingen en een gebroken sleu telbeen tot gevolg hadden. Van onze sportrnedewerker RUISELEDE - Huib Dalebout liep tijdens de sterk bezette Moldendorp-marathon in het Belgische Ruiseiede naar een nieuw persoonlijk record. De AV'56-atleet legde op een der de plaats beslag in een tijd van 2 uur, 23 minuten en 32 secon den. Zijn persoonlijk record stond op 2 uur, 29 minuten en 40 seconden. In het totaalklassement ein digde hij op een derde plaats na de Belgen Johan Geirnaert (2.19.32) en Gino Braeckeveldt (2.19.37). John Guequerre van Dynamo'709 finishte in dit veld op een 31e plaats. De Mid delburgse postbode kwam na de blessureperikelen van de afgelopen maanden tot een aanvaardbare 2.50.45. Kees Marcusse (Dynamo) en Jan Roose (AV'56) liepen even eens naar een persoonlijk re- caord. Marcusse werd met 2.53.28 vijfendertigste en Roose liep naar een tijd van 3.11.42. Er gingen ruim 250 atleten van start in deze goed georgani seerde marathon. Van onze sportrnedewerker ULESTRATEN - Jean-Paul de Bruin heeft een verdienste lijke vierde plaats behaald in een sterk bezet internationaal toernooi kader 47/2 te Ulestra- ten. En wat belangrijker was, de Zeeuwsch-Vlaamse jeugd- biljarter kan terugzien op een vrij sterk algemeen gemiddel de tijdens zijn debuut in het kaderspei op groot biljart. In Ulestraten scoorde Jean Paul de Bruin een gemiddelde van 13.06 en een hoogste reeks van 81. Zijn kortste partij was 12 beurten (200 caramboles). De eindstand van dit toer nooi: 1. Ronald Lemmens, Ule straten 12-16.80-76; 2. Peter Claessens, Meers-Elsloo 11- 13.02-68; 3. Dickie Jaspers, St. Willebrord 8-13.70-102; 4. Jean Paul de Bruin, Hulst 8-13.06- 81; 5. Johnny van der Stappen, Waalwijk 6-15.71-165; 6. Uwe van den Berg, West-Duitsland 6-9.56-74; 7. Karei de Wickere, België 5-11.13-89; 8. Christian Rudolph, West-Duitsland 0- 7.34-73. Van onze sportrnedewerker DRAAIBRUG - Vandaag ver zorgt de actieve biljartvereni ging BCD uit Draaibrug in sa menwerking met de ereklas- sers Jan Arnouts en Louis Ha- vermans een demosntratie- avond in café Tramzicht te Draaibrug. Een buitenkansje voor de biljartliefhebbers om deze be kende vaderlandse toppers eens op Zeeuwsch-Vlaamse bodem in actie te zien. Het ligt in de bedoeling dat het tweetal elkaar zal bekampen in de spelsoorten kader, bandstoten en driebanden. De mogelijk heid is daarnaast ook aanwe zig dat er nog een demonstra tie kunststoten - als de tijd het toelaat - gegeven wordt. De avond begint om acht uur. Van onze sportrnedewerker WESTDORPE/ZELZATE - De Westdorpse zaalvoetbal vereniging De Molenkreek houdt op de zaterdag 9 en 16 april toernooien in sporthal Sint-Laureyns te Zelzate. Op 9 april komen vanaf tien uur de tweede teams in actie en 16 april vanaf hetzelfde tijdstip de eerste teams. De deelnemende ploegen zijn: zaterdag 9 april: Sluis, De Rooien Oedt, De Schepper, IZV, MIR 2 en PVV 2 uit Vlis- singen, Molenkreek 2, Racing White 2, Philippine 2, Klaus/ Napoleon 2; zaterdag 16 april: De Tol, El Sombrero, De Gra vin, MIR 1 en PW uit Vlissin- gen, Spitters Sport, De Waal, Eksakt, Molenkreek 1 en Klaus/Napoleon. De prijsuitreiking op deze dagen is steeds na afloop, om streeks vijf uur in de lokaliteit van De Molenkreek, café Oude Raedhuys te Westdorpe.

de Stem | 1983 | | pagina 9