Yerdegem wint toernooi Damesploeg V oorwaarts akt titel Jeugdtitel voor JBH3 Knappe zege Even Kijken Sas van Gent te zwak voor Air Products Spannend slot BeVoBo Hulst terneuzense Boys in de verlenging onderuit Uitslagen korfbal Toertocht trimmers 5 APRIL 1983 AXEL - Voorwaarts heeft een bijzonder succesvol sei zoen afgesloten. De Axelse dames toonden zich oper- machtig in de tweede klas en werden dan ook zonder noemenswaardige tegen stand kampioen. Slechts twee keer moesten de pun ten afgestaan worden: aan Dynamo'70 3 in het begin van het seizoen en wat later aan Volharding. Ook met de Zeeuwsch-Vlaamse concur rentie werd gedecideerd af gerekend: BV Hulst, vroe ger steevast een lastig strui kelblok, bleek dit seizoen niet standvastig genoeg om enig gevaar voor de Axelse dames op te leveren en Ope- ratie'71 1, de ploeg die een verdiende tweede plaats be haalde, bleek evenmin op gewassen tegen het Voor- waarts-geweld. Een ploeg die eveneens kan meepraten over de Axelse kwaliteiten is Valke- nisse 3, dat met niet minder dan 93-8 totaal van het veld geveegd werd. Voorwaarts, dat na de wedstrijd tegen Operatie'711 (5 maart) reeds officieus kampioen was en dit officieel kon bevestigen een week later tegen Me- vo'80, komt volgend seizoen dus uit in de nieuwe tweede klas, gevormd uit de hoogste vier van de huidige tweede klas en de laatste zes uit de huidige eerste klas. Dit be tekent ongetwijfeld een veel evenwichtigere indeling dan dit seizoen en dus ook meer tegenstand. Gezien de resul taten van het afgelopen jaar kan Voorwaarts met een ge rust hart uitkijken naar de toekomst. Zaterdagmiddag werd in Vlissingen door Marathon een basketbaldag gehouden met als hoogtepunt een de monstratiewedstrijd tussen T8 PAGINA SPORT 6 Van onze sportmeclewerker Op de foto het jeugdteam van JBH 3, dat de titel veroverde bij de teamwedstrijden voor de jeugd in het district Zeeuwsch-Vlaanderen van de Koninklijke Nederlandse Bil jart Bond. Van links naar rechts Robert Vermeulen, Edy Vermeulen en Alexander Josiassen. HULST - Het team van de Hulsterse jeugdbiljartvereni- ging JBH 3, heeft de teamwed strijden voor de jeugd in het district Zeeuwsch-Vlaanderen gewonnen. Vooral door een sterke tweede competitiehelft wist dit team, bestaande uit Alexander Josiassen en Ro bert en Edy Vermeulen, de eindzege voor de neus van JBH 2 weg te kapen. Halverwege deze biljart competitie in handicapvorm stond JBH 2 nog riant aan de leiding. Dat team totaliseerde toen een aantal van 45 punten. Op zeven punten achterstand volgde JBH 3, maar in de tweede helft pakte laatstge noemd team 41 punten tegen JBH 2 slecht 29. Daardoor wist JBH 3 met vijf punten voor sprong te finishen. De eindstand: 1. JBH 3 79 punten, 2. JBH 2 74.3. JBH 5 72,4. JBH 6 55,5. JBH 4 52, 6 JBH 1 49, 7. 't Turp (Hoofdplaat) 42. 8. JBH 7 36,9. Axel 31 punten. van onze volleybalmedewerker IJZENDIJKE - In de Zeeuwse volleybalcompetitie werd afgelo pen zaterdag in de promotieklas heren toch nog één wedstrijd ingelast. Even Kijken uit Zuidzande moest aantreden tegen Morres 2 in Hulst. Even Kijken, dat dit seizoen wisselvallig speelde, maar de laatste weken weer de juiste vorm te pakken had, was superieur aan Morres 2. Met 1-3 werd dit duel terecht gewonnen door de Zuidzandse ploeg. Even Kijken begon gespan nen. Zeven jaar geleden boek ten de Zuidzandenaren hun laatste winst in Hulst. In de eerste set bleef de thuisploeg, die ook in de degradatiezone verkeert, dicht bij Even Kij ken. Na negen punten kregen de gasten meer vat op de wed strijd en Morres kon dan ook niet verhinderen dat Even Kijken naar 9-15 doorstoomde. In de tweede set was er even eens geen vultj e aan de lucht. De Zuidzandse opslag leverde voldoende punten op. Morres had teveel moeite met deze service: 4-15. In de derde set waren de rollen echter omgekeerd. Mor res overheerste en bleef op voorsprong. Dit resulteerde uiteindelijk in een verdiende 15-13-setwinst. Ook in de laat ste set leek de thuisploeg nog even terug te komen. Morres nam een 10-8-voorsprong, maar viel daarna terug. Even Kijken kreeg de thuisploeg toch op de knieën ondanks knap tegenspel van De Hul sterse ploeg. Voor de gasten betekende dit de zege. Van onze volleybalmedewerker SAS VAN GENT - In de Sasse recreatieve colleybalcompeti- tie boekte Air Products een ruime 3-0-winst op het team van de gemeente Sas van Gent. De ambtenaren-equipe kon geen vuist maken en slaagde er dan ook niet in meer dan 16 punten te scoren. In de eerste klas dames is VV Kielman 1 vrijwel zeker van de titel. Deze keer was het team van Dames Westdorpe 1 de tegenstander. Ondanks goed tegengas kon de West- dorpse ploeg niet verhinderen dat Kielman met 3-0 won. Deed het eerste van Kiel man het goed, het tweede team brak geen potten tegen Savok 2. De eerste set won Savok van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Ook dit week einde zijn de meeste ingelaste wedstrijden niet doorgegaan wegens de slechte toestand van de terreinen. Hieronder volgen de uitslagen van de wedstrijden die wel doorgin gen. Landelijk: Promotieklas C: Rust Roest-Fides Pacta 7-7. Reserve over gangsklas A: Rust Roest 2-KVS 2 7-7, PKC 3-VEO 2 6-7. DISTRICT: Eerste klas B: Snel-Swift 7-7, GKV-Pernix 8-9. Tweede klas C: Oranje Wit-TOP 5-4. Tweede klas D: ONDO-DKC 9-10. Junio ren A: Snel-GKV 6-5. Afdeling: Eerste klas: Blauw Wit-Swift 2 6-7. Tweede klas: Swift 3-Volharding 6-5. Vierde klas A: Swift 4-ONDO 3 8-3. Junioren 1; Blauw Wit-Luctor 0-5. Junioren 3: Luc- tor 2-TOGO 2 2-3. ruim. In de volgende set krab belde Kielman meer terug '3- 15 en 14-16. NSM maakte korte metten met VV Kileman 3. De eerste twee set boekte NSM zelfs opzienbarende uitslagen door met 1-15 en 0-15 te win nen. De laatste set deed NSM het wat rustiger aan. Zuipcy- linders en Savok 4 maakten er een spannende partij van. Eerstgenoemde formatie won de eerste set, maar moest in de tweede set Savok voor laten gaan. De laatste set herstelde het zich knap door alsnog de eindzege veilig te stellen. Uitslagen: dames: eerste klas: W Kielman 1-Dames Westdorpe 1 3-0 (15-6 15-1115-9), VV Kielman 2-Savok 2 0-3 (7- 15 13-15 14-16). Tweede klas: VV Kielman 3-NSM 0-3 (1-15 0-15 8-15), Zuipcylin- ders-Savok 4 2-1 (15-6 16-18 15-13). Ge mengd: VV Philippine-Johan de Block 0-3 <14-16 13-15 9-15). Heren: eerste klas: NSM 1-Zaamslag 1 0-3 (7-15 10-15 8-15), KPJ Westdorpe-Jeroen 0-3 (0-15 9-15 4- 15). Tweede klas: Air Products-Gemeen- te Sas van Gent 3-0 (15-7 15-615-3). van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Zaterdag 23 april houdt de trimclub De Griete een toertcht voor trim mers over een afstand van 60 kilometer. Deze tocht voert het trimmersveld door Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Het vertrek voor deze rit, die als start- en finishplaats café De Griete heeft, is be paald op negen uur 's morgens. De inschrijving begint een uur eerder. Het is voor de eerste keer dat deze Grietetocht wordt verreden. door Rinus Verberkmoes ^NEUZEN - Steen is, door Terneuzense Boys met 3.1 te kloppen, doorgedrongen tot de vierde ronde om deKNVB-beker van het district Zuid 1. In een vrij mgelukkige wedstrijd - ongelukkig aan spelers-zijde ,n aan de kant van de scheidsrechter - slaagde de Steen-formatie er in voldoende bressen te slaan in het Terneuzense bastion terwijl de gastheren niet verder kwamen dan één geldig doelpunt. De tweede Terneu zense Boys-goal werd door de man in het zwarte pak afgekeurd. Als enige zag hij een Terneuzenaar in bui- lenspelpositie staan en liet het Terneuzense feestje dan ook niet doorgaan. Zodoende kwam er geen 2-1- score op het bord te staan en moest er verlengd wor den omdat de reglementaire speeltijd met een 1-1- siand was afgesloten. Steen was met een handje vol invallers naar Terneuzen gekomen. Triest en De Rechter waren al enige tijd gebles seerd en Van Dorsselaar, Adrie de Bodt, Eric Nagelker- keenGuino Franckaert moes ten wegens werkzaamheden verstek laten gaan. „Nu kun- nen we eens zien of we vol doende breedte hebben", zei Steen-trainer Van Duysse. Om tegen de Terneuzense oranje-zwarte brigade te spe len, had de Steen-trainer vol doende „breedte". Het team dat met Erwin Nachtegaal - hij was een van de betere spe lers - Freddy Boussen en Mark Strijdonk uit het tweede elftal aantrad, was niet min der dan Terneuzense Boys. Desondanks bleef Steen onder het niveau waarop het nor maal pleegt te spelen. De met meer lichaams kracht spelende Terneuzena- ren eisten in de beginfase een veldoverwicht voor zich op dat resulteerde in enkele kansen. Uit een daarvan scoorde Rolf .Wilting de eerste treffer, die na aangeven van de uit vorm zijnde Jacky Scheele en nadat Kees Verplanke - hij viel ge blesseerd uit - de bal liet lo pen. Lang duurde de Terneu zense voorsprong niet. Routi nier Jo van Remortel belastte zich met een vrije trap en voordat doelman Bart Edward van Muyen positie had geko zen, verdween de bal via de paalinde touwen: 1-1. In het begin van de tweede helft waren de beste kansen opnieuw voor Terneuzense %s. Maar aangezien de vi zieren van Rolf Wilting en Jacky Scheele de juiste nichtng misten, werd er niet gescoord. Dit deed Van der tyck, hij verving Verplanke, wel. Maar zoals al vermeld keurde arbiter Nefs dit doel punt af. Vestigde de ongelukkig lei dende arbiter steeds de aan dacht op zich door te fluiten op momenten dat niemand be greep waarom hij floot, na een kwartier spelen in de tweede helft begreep vermoedelijk al leen hijzelf waarom hij Steen een strafschop cadeau deed. Werner Blanckaert, die zich hiermee belastte, vond echter in doelman Van Muyen een onoverkomelijke hindernis, zodat de stand geen wijziging onderging. Ondanks de wissel - Ko Si mons moest het veld ruimen voor Jan Cornelissen aan Ter neuzense Boys-zijde en De Roeck mocht zijn opwachting maken voor Morter aan Steen- se kant - onderging de stand geen verandering meer. Dit gebeurde pas in de eerste ver lenging. Een hoekschop, geno men door Werner Blanckaert, kwam bij de Roeck terecht. Deze mocht onder het toekij ken van de Terneuzense de fensie tot twee keer toe kop pen waarna de bal voor de voeten van Jo van Remortel belandde. De Blonde Steen spelverdeler bedacht zich geen moment en schoot binnen, 2-1. In de tweede verlenging wa ren de beste kansen voor Steen. Nadat Van Remortel net naast had geschoten was het De Kesel (hij verving Strijdonk) die alleen op Van Muyen af mocht gaan. De Ter neuzense doelman won dit duel, maar moest later toch capituleren bij een inzet van Erwin Nachtegaal, die een pass van Blanckaert op zijn juiste waarde schatte en 3-1 liet noteren. Steen kon jui chen, al moest het wel met en kele geblesseerde spelers - Morter, Paul Dobbelaar en Blanckaert - afreizen. Bij Ter neuzense Boys kwamen Kees Verplanke, Arjan Wilting, Rolf Wilting en Willy Meer- tens eveneens niet ongeschon den uit de strijd. van onze sportmedewerker HlLST - De eerste klas dames In de Hulsterse bedrijfsvolley- alcompetitie gaat een spannend slot tegemoet. Stond lange tijd Voorwaarts hier op kop om deze aan Morres 2 te verspelen, nu is Lybeert/Verstraeten dat de koplopers onderuit haalde. Met M'ng Morres het schip In. Lybeert komt door de zege op één Puot van de leiders in de rangschikking terwijl de beste papie- weer in handen zijn gekomen van Voorwaarts, dat één duel ™nder heeft gespeeld. Winnen de Axelse dames dit inhaald»"' "u nemen ze weer de leiding. U>e teams van Morres en Ly- ®ortVerstraeten maakten "u hun treffen een spannen- e partij. In de eerste set ging gelijk op met uiteindelijk ybeert/Verstraeten als win- "ar, 17-15, Morres pakte de set met 15-12 en de ™e set werd met dezelfde Iters voor Lybeert/Verstrae- U gewonnen. Morres 1 bleef Ue hoogste klas bij de dames n de goede kant van de score "iet 2 i*^" ProPr'is' UHet won ,.™j de heren in de eerste drukte CVC Alberdo het 'uig slagvaardige Brandax "ter op de laatste plaats. om §ing Brandax ten uur met 3-0. Alleen in de sta j et k°od het goed tegen- Wpm maar toen met verloren was het verzet beiri Met 15-8 werden de e volgende sets verloren. prj.k'aRen dames: eerste klas: cvc <Hs,Torres 1 1-2 (12-15 8-15 15-12), '5-1!,Vybeer"Verstraeten 1-2 (15-17 "-15). Tweede klas: Ortho Mok- VV Hulst 1 0-3 (Mok niet opgekomen), Neckermann-Biesbroeck 3-0 (15-8 15-6 15-4) Derde klas: W Hulst 2-WC De Vilder 2 1-2 (10-15 6-15 15-5), Van de KIundert-Solmar SV Aloy 1-2 (15-8 8-15 8-15), Voorwaarts 2-Morres 3 3-0 (15-5 15-11 15-1). HEREN: Eerste klas: Brand- ax-CVC Alberdo 0-3 (14-16 8-15 8-15). Tweede klas: VV Hulst 2-Smash 2000 1-2 (9-15 16-18 15-12), Voorwaarts-Necker- mann 2 1-2 (15-5 8-15 16-14), WC 1-Sol- mar SV Aloy 2-1 (15-2 11-15 15-9). Derde klas: Morres-WC 2 2-1 (0-15 15-6 15-10), Voorwaarts 2-Ortho Mok 1-2 (12-15 15-12 11-15), Van Wesemael-Wilfried 1-2 (11-15; 15-11 10-15), Morres-Luctor 2-1 (16-14 8-k 1515-11). STANDEN: DAMES: Eerste klas: Morres 8-16, Lybeert/Verstraeten 8-15, Voorwaarts 1 7-14, Van Damme 7-10, CVC Proprijs 8-10, Morres 1 6-6, WC De Vilder 7-6. Tweede klas: Neckermann 7-20, VV Hulst 1 6-13, Hako 8-11, Bies- broeck 8-10, CVC Van de Sande 6-8, Or tho Mok 6-8, Haulez 6-6, Rijk 7-4. Derde klas: WC De Vilder 2 7-18, Solmar SV Aloy 7-15, W Hulst 2 7-11, Van de Klun- dert 7-11, Voorwaarts 2 7-10, Zeeuwse Bondsspaarabank 6-5, Morres 3 7-2. HE REN: Eerste klas: Old Tuffy's 6-15, We- molin 6-13, Neckermann 1 6-9, VC Kem- zeke 6-9, CVC Alberdo 7-9, W Hulst 1 6-8, Brandax 7-1. Tweede klas: VV Hulst 2 7-16, WC de Vilder 7-14, CVC Tiptop 7-14, Smash 2000 6-13, Lybeert/Verstrae ten 6-12, Neckermann 1 7-10, Solmar SV Aloy 9-9, Ambulo 6-7, Rijk 7-6, Voor waarts 8-5. Derde klas: Morres 7-18, Luctor 8-17, Ortho Mok 9-17, W Hulst 3 8-14, Voorwaarts 2 8-12, Wilfried 8-8, WC de Vilder 2 8-6, Van Wesemael 8-3. Steen bekert verder na winst Duel in de lucht tussen Jacky Scheele van Terneuzense Boys (donker shirt) en Carlo Nachtegaal van Steen, terwijl Steen- doelman Theo de Bodt en zijn clubgenoot Freddy Boussen toekijken. - foto de stem /cohj de boer een selectie van Zeeuwse spelers (dat wil zeggen gere- cruteerd uit Volharding en Souburg, de tweede hoogste spelende clubs uit Zeeland) en een team bestaande uit in Nederland uitkomende Amerikanen. De talrijke toeschouwers konden genieten van een basketbalspektakel dat zijn weerga niet kende. Zoals te verwachten, bleek de Zeeuwse selectie te licht voor dit Amerikaanse ge weld, wat ook wel duidelijk naar voren kwam uit de eindstand: 79-142. De Ame rikaanse profs speelden een ware propaganda wedstrijd, met als absolute uitblinkers Pipkin, Lockheaert, de Bruin en Jones. Scorend vanuit alle posities, dun kend, goochelend en sho wend vlogen de gelegen heidsspelers langs de ver bouwereerde Zeeuwen. Aanvallend vielen vooral Pipkin en Jones op, die bei den goed waren voor 32 punten. Pipkin schoot een percentage van niet minder dan 87 procent bij elkaar. Verdedigend stal met na me Tom Lockheart, uitko mend voor De Stars, de show: hij was goed voor maar liefst 18 verdedigende rebounds, terwijl hij er in de aanval nog eens zeven voor zijn rekening nam. Aan Zeeuwse zijde vielen Bas Both, Wim Elve en Hans van de Linde in positieve zin op. Both speelde een uitste kende partij, scoorde tien punten, maar maakte zich vooral als geraffineerde spelverdeler verdienstelijk. Wim Elve (14 punten) en vooral Hans van de Linden (22 punten), respectievelijk uitkomend voor Souburg en Volharding, bewezen aan hun Amerikaanse tegen standers over geduchte af standsschoten te beschik ken. Maar zoals gezegd: de Ni- kes All Stars waren opper machtig. Bij rust bedroeg de achterstand voor de Zeeu wen nog maar 20 punten (43-63) maar na de herva ting werd de ploeg volledig van het veld gspeeld. En op een manier om van te smul len. Een geslaagde dag, zo wel voor Marathon als voor het in grote getale aanwezi ge publiek. Dit tiende paasvolleybal- toernooi kende, behalve Ericsson uit Gilze, alleen maar Zeeuwse ploegen. Dit bracht enkele verassende uitslagen naar voren, vooral doordat sommige teams el kaar al hadden ontmoet in de NeVoBo-competitie. In de heren 1-klas was vooral de 0-2-zege van Verdegem op Ericsson een leuk resul taat. Evenals in de competi tie moest YVC Athanatos voor laten gaan. Deze maal werd het 2-0 voor de ploeg uit Kloosterzande. In de heren 2-poule bleek CVC van het begin af aan hoge ogen te gaan gooien. Na 1-1 tegen Ardito kende de ploeg uit Clinge geen pardon meer en pakte alle tegenstanders in met 2-0. Bij de dames trad ook de Zeeuwsch-Vlaamse aspi rantenkampioen aan, name lijk Athanatos uit Klooster zande. Naast Sluvoc kwa men ook de dames van At tack verrassend uit de bus. Na afloop kon de toer- nooicommissie, bestaande uit Mario en Jacqueline Ne- lisse - die het voortreffleijk hadden gedaan - en de nieu we voorzitster van Verde gem, Alexandra Brugge, te rugzien op een geslaagd toernooi. Vooral de eindzege van Verdegem deed de or ganisatoren goed. Na wat tegenslag in de afgelopen maanden kreeg men het toch voor elkaar dit tiende paasvolleybaltoernooi te houden. Wethouder J. Ver gouwe van Oostburg ver zorgde de prijsuitreiking. De eindstanden in de verschillende klassen waren als volgt: Heren 1: 1. Verdegem 7 punten, 2. Mytilus 5, 3. Athanatos 4, 4. Ericsson 3, 5, YVC 1 punt. Heren 2:1. CVC 9, 2. Ardito 7, 3. Verdegem 6, 4. Attack 3, 5. Athanatos 2,6. YVC 1 punt. Dames: 1. Sluvoc 8,2. Attack 7, 3. Athanatos 5, 4. Verdegem 5, 5. YVC 4, 6. Athanatos-aspiranten 4 punten. »ci4 yflT1 onze volleybalmede werker OOSTBURG - Het tiende Verdegem-paasvolleybal- toernooi werd bij de heren 1 'y verrassend gewonnen door de organiserende vere ring. In de heren 2-klas us CVC superieur en sleepte voor de derde maal ie wisselbeker in de wacht, gluvoc uit Sluiskil liet er bij je dames geen twijfel over bestaan wie de sterkste was. get werd terecht winnaar. Op de foto het damesteam van Voortwaarts, dat een succesvol seizoen afsloot met het kampioenschap. foto de stem cor j de boer

de Stem | 1983 | | pagina 15