Ajax wankelt naar winst U spaart heel persoonlijk bij de Zakenbank Slavenburg 's Bank De Zakenbank DESTEM-SCmr Frits Schür tweede in ronde Normandië Rode kaart in duel Eindhoven-Y eendam André van Gerven verbijt de pijn Nu nieuwe verbeterde voorwaarden Zusjes Cameron leiden Engeland wil WK voetbal De Heer en Homburg niet in Garmisch Juniorenteam laatste A\ O £ortsjnoi loopt verder uit Zege voor Freddy Maertens DINSDAG 5 APRIL 1983 PAGINA SPORT a Europese toer belgië west_duitsland uitslagen plus standen buitenlands voetbal engeland italië Portugal spanje Mexico vraagt Azië steun Van der Kuylen in technische staf van PSV Handbalbeker voor Y en L T11 iiiiiiiiiiJiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiimiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiim van onze sportredactie AMSTERDAM - Een goede ploeg kan ook slecht spelend winnen. Ajax heeft het maan dag tegen Roda JC bewezen. Na het hollen in de halve-be- kerfinale tegen PSV was het stilstaan in het vierde duel van dit seizoen met Roda JC, dat zich veel beter verweerde dan in kwart-eindstrijden van het bekertoernooi. De Limburgers waren ster ker op het middenveld waar Marij nissen spotte met de re putatie van Cruijff en Van der Ven duidelijk maakte dat Ajax goede zaken doet als Lerby in München gaat spe len. Coach De Mos van Ajax liet hetzelfde elftal spelen dat het woensdagavond tegen PSV goed had gedaan omdat de herstellende blessure van Op- hof hem nog beperkingen op legt en omdat Vanenburg, Ol- sen en Schoenaker met griep- problemen tobben. Hij kon niet het hele viertal buiten de lijnen laten, maar met name aan Olsen, die het hele duel moest voltooien, was te mer ken dat hij - en dus Ajax - een beetje ziek was. Schoenaker echter was niets meer of min der dan normaal en op hem moest Ajax terugvallen om niet onderuit te gaan. Roda profiteerde in de openingsfase echter niet. Dat betekende lijfsbehoud voor Ajax, want Mölby en Rij kaard in het centrum konden Raeven dan wel gemakkelijk beteugelen, de vrijheid die Van der Ven en Marij nissen afdwongen, groeide hen gere geld boven het hoofd. Ajax profiteerde aan de andere kant van het veld wel. Kieft scoorde in de 24e minuut en Schoenaker onmiddellijk na rust, beide keren na voorzet ten van Molenaar. De succes- periode van Molenaar werd afgebroken door een lichte blessure en zijn vervanging door Ophof was geen verster king, het inruilen van Van Basten voor Vanenburg zorg de wel voor een lichte verbete ring. Wat echter niet veranderde was de overmacht van Roda op het middenveld, waar Cruijff als een echte generaal - ver van het strijdgewoel - werkte. Het tegendoelpunt van Eriksen, na een zwak mo ment van Ophof, was een re delijke beloning voor het de gelijke werk van Roda JC. De Limburgers dachten zelfs - en met recht - aan de gelijkma ker. Het kwam er niet van, ge deeltelijk omdat Roda er de brutaliteit voor miste, gedeel telijk ook omdat de verdedi ging een derde dure fout maakte. Schoenaker, letterlijk en figuurlijk niet stuk te krij gen, mocht na een vrije trap van Lerby ongehinderd inkop pen. Zijn eerste poging strand de op Smits, die de tweede keer echter geen reddingsmo gelijkheid meer had. AJAX - RODA JC 3-1. (1-0). 24. Kieft 1-0. 53. Schoenaker 2-0, 72. Eriksen 2-1, 81. Schoenaker 3-1. Scheidsrechter: Bakker. Toeschouwers: 14.000. Gele kaart: Erik sen (Roda JC). AJAX: Schrijvers; Molenaar (Ophof), Mölby. Rijkaard, Boeve; Schoenaker, Cruijff. Lerby; Van Basten (Vanenburg), Kieft en Olsen. RODA JC: Smits; Hanssen. Degens, Cal- derwood. Klein (Cremer); Van der Ven, Marij nissen, Van Geel; Hofman, Raeven en Eriksen. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiifiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiM CAEN (ANP) - De Fransman Ivan Frébert heeft de Ronde van Normandië voor amateurs gewonnen. De Nederlanders Frj,, Schür en Henk van Weers eindigden respectievelijk als tweede sneller sprintte dan Joop gn bers, Jürgen Sopp (W'Dl) Fons Schotmans. en derde. Eindklassement: 1. Ivan Frébert (Fra) 19 uur 6 minuten en 15 seconden, 2. Frits Schür (Ned) op 41 seconden, 3. Henk van Weers (Ned) op 1 minuut en 43 seconden, 4. Michel Duf our (Fra) op 2.03, 5. Kristian Allberg (Zwe) op 3.14, 6. Jiri Bares (Tsj) op 3.22. De traditionele wedstrijd over 160 km in Westfalen (West-Duitsland) met start en finish te Unna werd gewonnen door de Deen Ole Byriel, die uit de kopgroep van vier man LONDEN (ANP) - Enge land zal zich vrijwel zeker kandidaat stellen voor de organisatie van het toer nooi om het wereldkam pioenschap voetbal 1986. Dit heeft de secretaris van de Football Association, Ted Croker, zaterdag ge zegd. „Als het mogelijk is het toernooi naar Europa te halen, dan is Engeland kandidaat", aldus Croker. De secretaris van de En gelse voetbalbond zou Me xico, dat thans de voor naamste kandidaat is, geen goede keus vinden. „Gezien de economische problemen, de hitte en de hoogtepro blemen in dat land en het feit dat Mexico in 1970 al het eindtoernooi organi seerde". Het bestuur van de FIFA zal op 20 mei tij dens een vergadering van het bestuur in Stockholm een definitieve beslising nemen. Eenvoudige winst Feyenooed GRONINGEN - „Ze zullen in Amsterdam wel zijn ge schrokken van onze zege van 2-1 bij FC Groningen. Ik ben natuurlijk bijzonder tevreden. Mijn elftal heeft uitstekend gevoetbald, ik pak nu een pilsje en straks in de trein nog een". Feyenoord-trainer Fafié, was meer dan tevreden met de zege van zijn ploeg in Gro ningen. BUENOS AIRES (ANP) - Het voetbalelftal van Argentinië zal volgend jaar vriendschap pelijke wedstrijden spelen te gen Zweden en België. Dit heeft bondscoach Carlos Bi- lardo vrijdag in Buenos Aires bekend gemaakt. Het duel met Zweden zal in Argentinië worden afgewerkt, waar de ontmoeting met de Belgen wordt gehouden is nog niet vastgesteld. Zijn Groningse collega Theo Verlangen kon alleen maar toegeven dat zijn ploeg terecht had verloren. „Er was tegen dit sterke Feyenoord geen kruid gewassen. Zowel in speltechnisch opzicht als in fy sieke zin was Feyenoord de betere ploeg. De beide Koe mannen draaiden niet zoals gewoonlijk en daarmee verlo ren wij heel duidelijk de slag op het middenveld". Bij de rust leidde FC Gro ningen nog met 1-0 door de voltreffer van Erwin Koeman, vijf minuten voor de pauze ge maakt. Maar iedereen was er in de rust wel van overtuigd dat deze stand in strijd was met het spelbeeld. Feyenoord was in die eerste helft heel na drukkelijk de dominerende ploeg en dat de Rotterdam mers toen niet tot scoren kwa men, was in feite een wonder. In de aanvallen van Feyen oord zat constant dreiging en iedereen verwachtte het ope ningsdoelpunt aan Rotter damse zijde. Een kopbal van Jeliazkov' draaide nog juist langs het Groningse doel. De stugge Hoekstra kopte op de lat, Gullit teisterde daarna de Groningse paal en even later kreeg Gullit na een levens- Van onze sportredactie EINDHOVEN - In de wed strijd voor de extra-competi tie in de eerste divisie van het afgelopen weekeinde heeft Eindhoven zaterdag met 6-4 gewonnen van Veendam. Veendam-speler Boer kreeg van arbiter bannet twee gele kaarten, waardoor hij met 'rood' van het veld kon ver trekken. Met strafschoppen nemen hielden beide ploegen elkaar in evenwicht: 4-4. groot misverstand tussen De Haan en Tukker een kans, die hij eigenlijk blindelings had moeten benutten. Maar hoe groot steeds de dreiging van een Feyenoord-doelpunt was, het werd toch niet geprodu ceerd en toen Erwin Koeman vijf minuten voor de rust doel man Hiele met een overigens voortreffelijk schot passeerde, waren de zaken in het Gro ningse Oosterpark op hun kop gezet. Feyenoord trok al heel gauw na de hervatting de za ken recht. Kort achter elkaar scoorden Hoekstra en Gullit (1-2) en van dat moment was de strijd beslist, ook al omdat FC Groningen allerminst in zijn beste vorm stak. Het an ders zo sterke Groningse mid denveld met de beide Koe mannen en Theo Keukens had de slag verloren en hoewel de Groningers toch met veel energie poogden de wedstrijd een ander aanzien te geven, het spel werd ook in deze pe riode niet best. Ronald Koe man probeerde het steeds met afstandschoten maar dat lukte helemaal niet. Eenmaal kwam de naar voren stormende Hid- dink vrij voor Hiele, maar die redde met een voortreffelijke actie. Tegen dit technisch en fysiek sterke Feyenoord kwam FC Groningen maan dag veel te kort en de ploeg was in feite geen schaduw van het elftal, dat in het bekerduel tegen hetzelfde Feyenoord zo voortreffelijk speelde en de Rotterdammers uit het beker toernooi werkten. FC Groningen - Feyenoord 1-2 (1-0). 40. Erwin Koeman 1-0. 47. Hoekstra 1-1. 55. Gullit 1-2. Scheidsrechter: Van Etteko- ven. Toeschouwers: 17.500. Gele kaart: Van Deinsen (Feyenoord). FC Groningen: Tukker; Steenge, Hid- dink, De Haan (Van Dijk), Mulder; Ro nald Koeman, Erwin Koeman, Keukens (De Jonge); Broeken, McDonald en Jans. Feyenoord: Hiele; Wijnstekers, Duut, Nielsen, Van Deinsen; Hoekstra, Stafleu, Valke; Gullit, Jeliazkov en Vermeulen. Feyenoord-doelman Joop Hiele pareert een hard schot van de niet zichtbare Ron Jans. Op de achtergrond kijkt Henk Duut bewonderend toe. - foto anp AMSTERDAM - Jack de Heer en Fred Homburg zijn niet met het nationale ijshockeyteam afgereisd naar het trainingskamp in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo. In Italië zal de formatie van Cliff Stewart de laatste hand leggen aan de voorbereiding voor de twee kwalificatieduels voor de Olympische winterspe len, die zaterdag en zondag in Garmisch Partenkirchen gespeeld worden tegen Noorwegen. Jack de Heer, die na afloop van het in Boedapest gehouden toernooi om het wereldkampioenschap (groep C) in Canada is geopereerd aan een jukbeenbreuk, vraagt een naar het oordeel van de Nederlandse IJshockey Bond (NIJB) te hoge financiële tegemoetkoming. Homburg, die in Boedapest bij de eerste twee wedstrijdén langs de kant werd gehouden, maar zich later toch ontpopte tot een van de beste verdedigers van het toernooi, leek tijdens het trainingskamp in Zoetermeer opnieuw buiten de basis te vallen. De Nijmegenaar trok zich daarop terug. Voor De Heer en Homburg zijn geen vervangers aangewezen. lililllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Andeplecht ondanks verlies non aan kop BRUSSEL - Antwerp heeft in het paasweekeinde de kans gemist leider in de Belgische voetbalcompetitie te worden. Nadat Anderlecht zaterdag met 1-2 bij Gent had verloren, werd Antwerp op eigen veld verslagen door Standard Luik, 0-2. Anderlecht, dat zijn eerste nederlaag leeej onder het be wind van Pol van Himst, bleef lijstaanvoerder, met een punt voorsprong op Standard en twee op Antwerp. Anderlecht heeft in Gent slechts één keer een achter stand kunnen wegwerken. Cordiez zorgde voor 1-0, Coeck maakte gelijk. Na rust werd het door Bouvy 2-1 voor Gent en acht minuten voor tijd mis te Lozano een strafschop voor Anderlecht. Dat leverde tal van Brusselse protesten op. Op het moment dat de 'Belgische Spanjaard' zijn aanloop nam, werd er door Gent-speler Rombouts met modder ge gooid. Ondanks de Anderlecht protesten weigerde scheids rechter Alex Ponnet de straf schop over te laten nemen. Anderlecht was dfermate van slag dat de ploeg van Aad Koudijzer en Cees Schapen donk de voorsprong vast kon houden. Standard lijkt weer terug in de strijd om de titel. Antwerp kreeg op eigen veld geen schijn van kans tegen de Luikse ploeg, die door Van- dersmissen en Tahamata aan zijn doelpunten kwam. Uitslagen: AA Gent - Anderlecht 2-1, Beveren - Lokeren 2-1, Seraing - Club Brugge 1-2, RWDM - Lierse 2-0, Water schei - Tongeren 2-0, Cerkel - Winter- slag 2-2, Antwerp - Standard 0-2, Luik - Waregem 3-0, Kortrijk - Beerschot 1-3 Stand na 27 speeldagen: 1. Anderlecht 39 punten 2. Standard 38, 3. Antwerp 37, 4. Club Brugge, Waterschei en Gent 34 7. Beveren 33, 8. Lokeren 31, 9. RWDM 28, 10. Kortrijk 25,11. Beerschot 23,12. Lierse SK, Cerkel en FC Luik 22, 15. Waregem 18, 16. Seraing 17, 17. Winterslag 15, 18. Tongeren 14 Voor het eerst in de geschiede nis van het Westduitse beker voetbal is de eindstrijd een plaatselijke ontmoeting. Met FC Köln bereikte Fortuna Köln de finale. De ploeg uit de tweede Bun- desliga, die eerder Eintracht Braunschweig en Borussia Mönchen-Gladbach had ver slagen, zette maandag in het bomvolle (14.200 toeschouwers) Keulse Südstadion Borussia Dortmund voor schut, 5-0 na een ruststand van 3-0. De Keulse finale zal op 11 juni in het Müngersdorfstadion van FC Köln worden gespeeld. Fortuna had een geweldige start. Al na zeven minuten scoorde topscorer Schatzsch- neider. Het werd echter nog veel mooier voor de kleine Keulse club. Borussia kreeg geen voet aan de grond, bij uitvallen ontmoedigde doelman Helm- schroth de Dortmunders en nog voor rust werd het door Lemke en Baier 3-0. In de laatste minuten maakten Schatzschneider en Werres de ontluistering van Borussia Dortmund compleet, 5-0.De uit- slagen van de wedstrijden, die zaterdag In de bundesllga werden gespeeld, zijn: Borussia Mönchen-Gladbach - Karlsru- her SC 5-0 Hertha BSC - Werder Bremen 0-1 VFL Bochum - Bayer Leverkusen 3-2 Kaiserslautern - Schalke 04 2-0 Zaterdag werd ook een wedstrijd uit de halve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker gespeeld, FC Köln - VFB Stuttgart 3-2 (2-2, na verlen ging). Bayern München heeft zaterdag de strijd om de westduitse supercup gewonnen. De bekerwinnaar won na strafschoppen (4-2) het duel met landskampioen HSV, dat in een gelijkspel van 1-1 was geëin digd. Na de inhaalwedstrijden van zaterdag ls de stand in de Bundesllga: 1. Hamburger SV 26 38 2. Werder Bremen 26 37 3. Bayern München 26 36 4 VFB Stuttgart 25 35 5. Borussia Dortmund 26 34 6. 1. FC Köln 25 33 7. 1. FC Kaiserslautern 26 32 8. l.FC Nürnberg 26 24 9. Eintracht Frank furt 26 23 10. Eintracht Braunschweig 26 23 11. VFL Bochum 26 22 12. Fortuna Düsseldorf 26 22 13. Arminia Bielefeld 25 21 14. Bor. Mönciiengladbach 26 20 15. Bayer Leverkusen 25 18 16. Hertha BSC 26 18 17. Schalke 04 26 14 18. Karlsruher SC 26 14 De zaterdag in de Engelse lea gue stond in het teken van de degradatiestrijd, het enige ge vecht in de eerste divisie dat nog boeiend is sinds de titel van Liverpool onvermijdelijk is geworden. Liverpool won trouwens, door Souness, met 1-0 van Sunderland, dat in de vorige zeventien wedstrijden zonder nederlaag was geble ven. Winnaars aan de staart van de ranglijst waren Brighton en Norwich City. Norwich versloeg mede-degradatie kandidaat Luton met 1-0, maar Brighton haalde de grootste stunt uit. De halve- bekerfinalist stond op eigen veld, vijf minuten voor tijd, nog met 0-1 achter tegen Tot tenham Hotspur toen verdedi ger Chris Ramsay van het veld werd gestuurd. Het bleek het, late, keerpunt van de wed strijd, want door doelpunten van Steve Gatting en Gerry Ryan won Brighton alsnog met 2-1. In de tweede ronde van het paasweekeinde kwamen de staartploegen er slecht af. Manchester City, Birmingham en Luton Town verloren. Het gelijke spel van Norwich tegen Ipswich werd daardoor waar devol en de overwinning van Notts County op West Brom- wich Albion bracht het be houd een stuk dichterbij. Manchester City was het slachtoffer van Liverpool, dat met 4-0 won. Souness, Fair- clough (twee) en Kennedy brachten de veertiende titel, een record in de league, dich terbij.uitslagen van de op paaszater dag voor de eerste divisie van de Engelse competitie gespeelde voetbalwedstrijden zijn: Arsenal - Southampton 0-0 Bir mingham City - Swansea City 1-1 Brigh ton - Tottenham Hotspur 2-1 Ipswich Town - Aston Villa 1-2 Liverpool - Sun derland 1-0 Luton Town - Norwich City 0-1 Manchester United - Coventry City 3-0 Nottingham Forest - Everton 2-0 Sto ke City - Notts County 1-0 West Brom- wich Albion - Manchester City 0-2 West Ham United - Watford 2-1 De uitslagen van de wedstrijden, die maandag In de eerste divisie van de En gelse league werden gespeeld, zijn: As ton Villa - Birmingham 1-0, Everton - Stoke City 3-1, Manchester City - Liver pool 0-4, Norwich City - Ipswich Town 0-0, Notts County - West Bromwich Al bion 2-1, Sunderland - Manchester Uni ted 0-0, Tottenham Hotspur - Arsenal 5-0, Watford - Luton Town 5-2. De stand na de wedstrijden van maan dag is: Liverpool 34 77 Watford 35 61 Manchester United 33 59 Aston Villa 35 58 Tottenham Hotspur 34 50 Southamp ton 34 50 Nottingham For. 34 49 Ipswich Town 35 49 Everton 35 48 West Bromwich 35 47 Stoke City 35 51 West Ham United 33 46 Arsenal 34 46 Coventry City 33 44 Sunderland 34 44 Notts County 36 44 Manchester City 36 41 Norwich City 34 37 Swansea 34 36 Birmingham 34 34 uton Town 33 34 Brighton 34 34 GLASGOW - Aberdeen is op paaszaterdag de leiding in de eredivisie van de Schotse lea gue kwijtgeraakt door een ne derlaag op eigen veld tegen St. Mirren: 0-1. Frank McEach- ran maakte het doelpunt. Celtic nam de eerste plaats weer in handen door in Glas gow op gemakkelijke wijze Motherwell terug te wijzen: 3-0. McGarvey en verdediger McAdam scoorden voor de thuisclub, het derde doelpunt kwam tot stand toen Harrow zijn eigen doelman passeerde. De uitslagen van de zaterdag voor de Schotse eredivisie gespeelde voetbal wedstrijden zijn: Aberdeen - St. Mirren 0-1 Celtic - Motherwell 3-0 Dundee Uni ted - Rangers 3-1 Hibernian - Kilmar nock 8-1 Morton - Dundee 1-0 De stand in de eredivisie is: 1. Celtic 29 gespeeld, 45 punten 2. Dundee united 29 - 44 3. Aberdeen 29 - 44 4. Rangers 30 - 30 5. St. Mirren 30 - 27 6. Hibernian 29 - 25 7. Dundee 30 - 25 8. Motherwell 30 - 22 9. Morton 30 - 2010. Kilmarnock 30 - 14 LISSABON - Door een neder laag van 0-3 bij Benfica is de Portugese bekerhouder Spor ting Lissabon zaterdag in de kwartfinales van de nieuwe editie van het toernooi uitge schakeld. De uitslagen van de kwartfinales zijn: Benfica - Sporting Lissabon 3-0 Porto - Braga 3-0 Portimonense - Boavista 1-0 Valaevez - Academico Coimbra 1-2 MADRID - Met nog drie wed strijden te spelen in de Spaan se voetbalcompetitie is Real Madrid weer terug aan de kop van de ranglijst. Real won zondag met 2-0 van Athletic de Bilbao, dat eerste was met een punt voorsprong. Barcelona, dat Real vorige week van de toppositie had getrokken, ver loor zaterdag in San Sebastian bij Real Sociedad met 0-1. Het toptreffen tussen Real en Bilbao trok 100.000 toe schouwers naar het Berna- beu-stadion en leverde een re cette op van 1.250.000 gulden. De kijkers moesten tot diep in de tweede helft wachten op het openingsdoelpunt van Hernandez, acht minuten voor tijd zorgde Pineda voor 2-0. De uitslagen van het paasweekeinde zijn: Real Madrid - Athletic de Bilbao 2-0, Real Sociedad - Barcelona 1-0, Celta de Vigo - Las Palmas 3-0, Betis Sevilla - Osasuna 4-2, Salamanca - Valencia 1-0, Santander - Valladolid 5-0, Sporting Gij on - Sevilla 1-1, Espanol - Atletico de Madrid 1-2, Malaga - Zaragoza 1-3. De stand is nadat alle clubs 31 wedstrij den hebben gespeeld: Real Madrid 45 Bilbao 44 Barcelona 42 Atletico Madrid 40 Zaragoza 38 Sevilla 36 Real Sociedad 34 Gijon 31 Betis 29 Espanol 28 Malaga 28 Salamanca 28 Las Palmas 25 Valladolid 24 Osasuna 22 Celta de Vigo 22 Santan der 21 Valencia 21 CANNES (ANP) - Het Nederlands juniorenelftal heeft het 32ste internationale voetbaltoernooi van Cannes in de ach terhoede beëindigd. Nederland speelde zondag tegen Qatar gelijk (I-I) en eindigde door dat resultaat ais vierde in poule B van het acht-landentoernooi. Maandag duelleerde het Nederlands elftal van 16/17-jari- gen met China om de bezetting van de zevende plaats en verloor met 2-0. Nederland eindigde in het toernooi dus als achtste en laat ste. De 2-0 stand was al bij rust bereikt. Voor de treffers zorgden Li in de 28e en Gong in de 39e minuut. Frankrijk won het toernooi door in de finale na verlen ging de noodzakelijke strafschoppen beter te benutten. Na de verlenging was de stand 1-1. Van onze sportredactie BREDA - Strompelend had doelman André van Gerven zich za terdagochtend bij de selectie van FC Twente gevoegd. Naar eigen zeggen nauwelijks tot lopen in staat hees Van Gerven zich in de spelersbus. Met de bedoeling 's avonds in Breda toch onder de lat te gaan staan. Gesterkt door twee pijnstil lende tabletjes die zijn linker lies beweeglijk moesten hou den, zei Van Gerven ja tegen de smekende Spitz Kohn. Verre van fit speelde Van Gerven het duel uit. „Als je re sultaat hebt denk je minder aan de pijn", klonk het somber uit de mond van de doelman, „na deze nederlaag doet alles pijn. Het is ongelooflijk. Het is net alsof een deel van de ploeg de handdoek reeds in de ring gegooid heeft. Op deze manier komen we er nooit uit". En: „Neem die eerste goal van NAC. Dat is toch geen verdedigen anno '83. Ik weet het nu ook niet meer". Voor Spitz Kohn wachten daarom nog moeilijke weken. De Luxemburgse trainer hikt immers ook nog eens tegen een steeds verslechterende sfeer in de ploeg aan. In Breda was duidelijk merkbaar dat FC Twente intern de rijen niet ge sloten heeft. Vreijsen sloeg aan het rebelleren, Rini Pias mans, eerder dit seizoen na drukkelijk in de belangstel ling bij NAC, wil zijn contract in het voor hem en zijn vrouw vreemde Twente voortijdig beeïndigen. Al stelt de rasech te Westbrabander wel reeël dat FC Twente hem eenvoudig aan zijn contract kan houden. Bovendien knaagt de onzeker heid aan de selectie, waardoor zowat iedereen wantrouwig om zich heen kijkt. „Maar", mompelde de aangeslagen manager' Ton van Dalen, „we moeten verder. En blijven ho pen". Uitslag: 1 Byriel (Den), 160 km m uur 8 minuten en 30 seconden 2 Rihü (Ned), 3. Sopp (WD1), 4. Schotman* zelfde tijd als Byriel, 12. Wolters (Nedi 3 minuten en 10 seconden, 13. Boom m1? zelfde tijd. 1 De Nederlandse ploeg won wedstrijd. Een Nederlandse ploeg heefi de paaswedstrijd in Bruns. wijk (WD1) gewonnen. Zaterdag werd Bert Wefe. ma zesde in de wedstrijd 80 kilometer in dezelfde als de winnaar, de Belg p™ trick Cuppens. Zondag Wekema het criterium in jf binnenstad van Brunswft met een ronde voorsprong' Gerard Schipper en Bai Hoekstra en de overige con currenten. MEXICO (ANP) - Mexico m zijn campagne om als organi sator van het toernooi om hei wereldkampioenschap voetbal 1986 te worden aangewezen voort. De competitieleider van de hoogste afdeling, Rafaël Le- brija, vertrekt op 7 april voor een verkiezingsreis naar hel Verre Oosten. Lebrija wil zich in Hong Kong verzekeren de steun van Henry Fok, de voorzitter van de Aziatische voetbalfederatie. Namens een speciale comissie van de we reldvoetbalbond (FIFA) is donderdag verklaard, dat Me xico de enige kandidaat is voor de organisatie van de ti telstrijd. Van onze sportredactie EINDHOVEN - PSV probetn Willy van der Kuylen voor volgend seizoen in de techni sche staf te krijgen. De voor malige vedette van PSV stopl aan het eind van het seizoen bij de Belgische tweedeklassei Overpelt Fabriek. Van der Kuylen was naar die club uil- geweken, toen hem duidelijk werd dat zijn functioneren bi] PSV op moeilijkheden stuitte, PSV zal wel een manier moeten vinden om Willy va» der Kuylen legaal aan hel werk te zetten. De Helmonde: is namelijk niet in het bezit van de vereiste papiertjes PSV denkt echter een oplos sing te kunnen vinden. (ADVERTENTIE) Rentetarieven per 16-3-1983 Spaarrekening Minimumsaldo f 100,- Vru opneembaar f 5.000.- per maand. Over bedra gen boven f 5.000,- en bin nen de opzegtermijn van 1 maand, wordt 1/4% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Renterekening Minimumsaldo f 500,- Vru opneembaar 11.000.- oer maand Over bedra gen boven de f 1.000,- en binnen de opzegtermijn 1 maand, wordt 1/2% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Spaardeposito's Minimumsaldo f5000,- Geldmarktrekening Minimumsaldo f 2.500,- Vru opneembaar f 2.000.- oer maand Over bedra gen boven de f 2.000,- en binnen de opzegtermijn van 3 maanden, wordt 1% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Rente afhankelijk van de ontwikkeling op de geld markt. looptijd 1 jaar vast 2 jaar vast 3 jaar vast 4 jaar vast 5 jaar vast 6 jaar vast Toprenterekening Minimumsaldo f 2.500,- Vru onneembaar 13.000,- per maand. Over bedra gen boven de f 3.000,-én binnen de opzegtermijn van 6 maanden, wordt 11/2% van het opgenomen bedrag aan u berekend. Renteverrekening op jaarbasis 4,75% 5,50% 5,75% 6,50% 7,00% 7,00% op maand basis 5,37% 5,60% 6,31% 6,78% 6,78% De tarieven van Kascertificaten, Spaarcertificaten, Premiecertificaten en Kapitaalcertificaten worden u op aanvraag gaarne verstrekt. Bij alle kantoren van Slavenburg's Bank liggen folders over alle spaarvormen alsmede de algemene spaarvoorwaarden Breda, Prinsenkade 3,076-222820 Hulst, Houtmarkt 6,01140-13456 Oosterhout, Mathildastraat 13-15,01620-58600 Roosendaal, Molenstraat 50, 01650-39326 Sas van Gent, Keizer Karelplein 8, 01158-3415 Sluis, Lange Wolstraat 10,01178-1740 Terneuzen, Kersstraat 13,01150-95851 Hoofdkantoor Coolsingel 63, Postbus 1045, 3000 BA Rotterdam Telefoon 010-694400. DINSDAG 5 APRIL 19 „in KISSINGEN (ANP) Viktor Kortsjnoi heeft toch al ruime voorsprong weekamp voor het Karn. „schaaktoernooi tegen Hongaar Lajos Portisch za Lr verder vergroot. De Zwitserland uitkomende ous wist in de tweede zittini de vrijdag afgebroken partij op zijn naam te oen. Kortsjnoi leidt nu 1 05 en heeft uit de resterendi jes' partijen nog slechts punten nodig om zich vc halve finales te plaatsen. Na een blunder gaf Portiscl zich op de 56ste zet gewonnen pe Hongaar had na 51 ze door een torenruil remise eeuwig schaak kunnen dwingen. Hij besloot echter winst te spelen en kwam een zwakke damezet in ei „e moeilijkheden. De zesde partij voor tweekamp tussen I Smislov (wit) en Robert ner is maandag in de t\. zitting in remise geëindigd In de strijd bij de dame: tussen Nana Ioseliani (Sov) Liu Shi Lan (China) heeft schaakster uit de Sovjet door winst in de zevende een vrijwel onaanta: voorsprong van twee punter bereikt, 41/2 - 2 1/2. De tiende partij voor tweekamp tussen de Sovjet- russische dames Irina Leviti na en Nona Gaprindasjvili maandag in Lvov na de zet afgebroken. Levltina de leiding met 5-4 en aan mise voldoende om zich plaatsen voor de halve finale: van het Kandidatentoernooi. zijl in di Kandida di zater voo ex _..tin| vierdi bren i met 3,i •endi twei voor di zettei me af- oi dooi i ernsti- d< Vassil Hüb- tweedi er d( Uni< parti de 1 41st( i heef' te! van onze sportredactie HANNUIT - Na een langduri ge inzinking heeft Freddy Maertens, voor wie het vorig< seizoen een volledige misluk king opleverde, maandag ge toond dat hij nog een wieier wedstrijd kan winnen. De Belgische wereldkam pioen bij de beroepsrenners oj de weg van 1981 zegevierde ir een wedstrijd over 185 kilome ter in de Belgische plaats Han- nuit. Maertens versloeg in d< eindsprint medevluchter Wal ter Dalgal. Beste Nederlandei was Gerry van Gerwen, die oj 27 seconden vijfde werd. Maric van Vlimmeren werd negende HILVERSUM- De Zeven bergse zusjes Arjette en Per- nette Cameron hebben na dri< ronden samen met Heieen di Greef de leiding in het natio nale schaakkampioenschaj voor meisjes. Uitslagen meisjes: tweede rondel Henriette de Greef - Jessica Harmsei L2-1/2, Pernette Cameron - Masjenk; Dubbeldam 1-0, Claudia Torenbeek Arjette Cameron 0-1, Mariette Drewes Heleen de Greef afg., Sjannet v.d Broei - Yvette Nagel 0-1, Adrienne v.d. Boog aard - Roelie Altena 0-1, Patricia de Wi Karin Bulle 1-0, Jacqueline v.d. Berg MomqUe schuit uitg.; derde ronde: Ar lette Cameron - Pernette Cameron Vs - Vi Nagel - Henriette de Greef 0-1, Heleen d Lreef - Harmsen 1-0, Altena - Drewe Dubbeldam - De Wit Vz-\z, Vand «erg - Torenbeek 1-0, Bulle - Van d Doogaard 0-1, Schuit vrij. atand aan kop: 1. Arjette en Pernett 1 1on en Heleen de Gre f 2Vt punten k iv^ gen Jongens: tweede ronde: Je r p°1n vanheste - Friso Nijboer 1/2-1/: I p 00 Haak - Klaas Landsman l-( gas v.d Plassche - Piet Peelen 0-1, Tim fenseler - Michael Riemens 0-1, Bar wiye Yvo Volman 1/2-1/2, Ja - Johan Quist 1/2-1/2, Marce met - Ruurd Dam 1-0, Jan de Wit - Ja| «oebers 1/2-1/2; derde ronde: Riemens El 1_0- peelen - Vanheste 1/2-1/2, Nij ooer Wiersma 1-0, Volman - Piket 0-: {-"anasman Van de Piassche i-o, La lnye Wit 1-0, Roebers - Quist 0. I"*1 - Henseler 1-0. ju aan k°P; f Riemens en Nijbcx ion' rt^ndsman, Haak, Vanheste, Pet t ien' Lahaye en Piket 2. SITTARD (ANP) - Vlug e ^nig heeft de handbalbek tl 1,eren veroverd door «r«ag in Sittard de finale «en De Gazellen met 22 winnen. 9,e damesploeg van 7 zich gehandhaafd «"We van de handbalcoir I L j Zaterdagavond einc beslissingswedstrijd jo, ectum Ad Mosam :i2- «adat PSV bij rus oorsprong van 9-6 bezat. -.„T.oordat de beslissin "3d tussen de beide Ut. ®e'rik waren geëi i yoorlaatste plaats, ui. r,af-eeindigd, geldt voor «Paling van de rangs - doelsaldo over de f bp?1Petitie' Dat van f Waardoor Tr Mosam degradeert. za te 13 t van PS in c 1 eindig 1 te i ee gswec team, ndigd o onbesli: .„or de be rangschikkin le normal ._.i PSV wa Trajectum A

de Stem | 1983 | | pagina 12