Jeugd-tennis-toernooi Goes De Ster mist titel op het nippertje Recreatieve atletiek DEgTEM ZILVEREN SCHOEN Tweede lustrum paasvolleybal toernooi Oostburg dragen n. Titel ABN iaand betaalt, jien nog eens n e-percentage. ende 'potheek-spe- schillende .En dat maakt >ijzonder mak- ieek te advi- il bij u en uw )orwaarden )theek"van de agen opnieuw )sten.De goed- voor bijvoor- uw huis. ge lager is dan lening of door- De Smickel succesvol toe Her nieuwe 'loegen n Sasse aalvoetbal Zaalvoetbal om zilveren bierpullen Gelijk spel B-selectie tegen RCS WIËLMUiLASSlMENI netde e Rabobank. een adviesge- een afspraak: 308. U kunt bel- 19.00 uur en op jur. Wanneer u dviseur van de t u een zaterdaq 2 APRIL 1983 Opening van jeugdwieler seizoen in Koewacht TOPSCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBAL Recreatief toernooi van Savok Damtoernooi junioren in Vlissingen .roS S3 HG03I T14 PAGINA SPORT 2 imn onze sportmedewerker fi0ES - Zaterdag 9 april Houdt de Autorallycrossclub Zuid-Beveland haar eerste ss van dit seizoen op het „rrein aan de Kattendijkse Dijk in Goes. De aanvang is 13 uur. Er worden dit jaar actl( wedstrijden gehouden jn het kader van het club- kampioenschap van de IRCZB. Zes daarvan in goes en twee in Kamper land. Dit seizoen wordt in vijf klassen gereden. Vervallen ]S namelijk de 0 tot 1000 cc. bij de opgevoerde wagens. Eerste rallycross nieuwe seizoen Het aantal deelnemers in deze categorie liet namelijk al enkele jaren te wensen over. Het crossterrein in Goes is door zelfwerkzaam heid van leden en bestuur van de ARCZB verbeterd. Een der bochten is verhard, en dat maakt het terrein ze ker meer acceptabel. Zo'n zestig coureurs hebben in geschreven voor de cross op tweede paasdag. In de 0-1000 cc stan daardklas vertrekken als favorieten Ger van Eenen aam uit Goes, Rini de Kam uit Kamperland en Gerrit Hakkert uit Wissenkerke. Kanshebbers in de 1000 tot 1300 cc zijn Leo Francke uit Kamperland en Piet Ver- bart uit Ovezande. De enige vrouwelijke deelnemer in deze klas is José Verbart uit Ovezande. Bij de opgevoerde wagens van 0 tot 1300 cc zullen naar wordt aangenomen opnieuw hoge ogen kunnen gooien de Goesenaar Adri Remijnse, Han Braam uit Lewedorp, Huib Rentmeester uit Ove zande. Adri de Jager uit 's Gravenpolder, die voor gaande jaren furore maakte in deze klas, is nu overge stapt van de 1300 naar de 1600 cc. Hij gaat het onder andere opnemen tegen Kees Francke uit Cadzand en Ri- nus Buick uit Oostburg. In de klas 1600 cc en hoger blijft Jacky Buick uit Oost burg ook nu een van de grootste favorieten. Zijn vernaamste tegenstanders lijken op papier Roel Lucht- meijer uit Grijpskerke, Ri- nus Dekker uit Zaamslag, Jan Piet de Feijter uit West- dorpe, Arie Hakkert uit Goes en Gerrit Post uit Ka- pelle. Spectaculaire duels kunnen op deze dag zeker tegemoet gezien worden. Zij nog vermeld dat in beide standaardklassen ook punten kunnen worden ge scoord voor de strijd om het Zeeuws kampioenschap. De wedstrijdkalender van de ARCZB ziet er na 9 april als volgt uit: 7 mei Kamper land, 23 mei (tweede pink sterdag) Goes, waar dan ook stockcars in actie komen, 18 juni en 2 juli en 20 augustus Goes, 2 september Kamper land, en 24 september Goes. Sterke start Tas en Snelders Van onze sportmedewerker SLUISKIL - De openingspartijen van het Zeeuwse kampioenschap kader 38/2 in hotel-restaurant Dallinga te Sluiskil, zijn veelbelovend begonnen. Nogmaals het bewijs dat er „n representatief gezelschap «n deze titelstrijd deelneemt. Peter Snelders won de ope- jingspartij in 10 beurten van Ibeo Tas en Johnny Rottier ton op het ander biljart na een nek aan nek race van Koos Zwanink. Vooral de laatste partij had jn enerverend verloop. Ver rassend omdat Johnny Rottier _:g sterk opende, en het er verdacht veel op leek dat Koos Zwanink niet in het stuk voor bi komen. Zo stond na 5 tarten de stand 135-44 in het an onze sportmedewerker ÏERNEUZEN - Het team van De Smickel uit Hulst heeft, als plaatsvervanger voor De Ster, iet toernooi tussen de beker winnaars van de verschillende rayons in Zeeuwsch-Vlaande- itn gewonnen. In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen, waar It commissie van dat rayon zich met de organisatie belast had, trof De Smickel slechts in Verpoorte de kampioen van hel rayon Axel, een tegenstan- der van formaat. Het was Verpoorte dat De Smicel enigszins kon bedrei- i. Daarom ook was het duel teen De Smickel en Ver- poorte beslissend voor de toer nooizege. Beide ploegen gaven elkaar weinig toe en de sco ringskansen deden zich aan beide zijden voor. Via een toch wel ietwat gelukkig doelpunt eper Piet Verpoorte zag de te laat tussen een wirwar tan benen op zich afkomen om le stoppen- van Walter Mor- tier greep De Smickel de zege dit duel. Daarna boekte die nog ruime overwinnin- lenop Eksakt (5-2) en 't Oude jaedhuys (4-1). Eerder had De Smickel al royaal met 5-1 van 1CRRS gewonnen. Na afloop ®kte burgemeester Ockeloen ter aan de winnaar uit. *5-2, FC Wte-rc RRS 6-2. Eksakt-Verpoor- el 1-5, 't Oude 1-3, De Smickel-Ek- 't Oude Raedhuys 4-2, De Smickel-'t ikt-FC RRS 5-2, •rte 1-3. Eind- Hmd.i Verpoorte 1-3. Emd- i De Smickel 8 (15-4), 2. Verpoorte H3. Eksakt 4 10-10, 4 FC RRS 2 9-18, 'Oude Raedhuys 0(5-14). tan onze sportmedewerker VAN GENT - Zoals het er "naar uitziet zal het Sasse aalvoetbal volgend seizoen ploegen rijker zijn. Dat "k tijdens een vlot verlopen "gadering van het rayon Sas °ent in hotel Royal. De "ploegen, die onderge- a™t zullen worden in de Je,e?e klas, zijn: Houtepen, JVestdorpe, Racing White 4 ®e Rijnvaart 2. ,e m°gelijkheid is niet uit- 'oten dat zich nog een ploeg aanmelden, omdat de in- 1 "l^ngstermijn op 1 mei De nieuwe competitie zal S'n september aanvangen mocht het aantal ploegen in *eede klas te groot zijn om "en week allemaal in actie nnen komen dan zal een ...eern gehanteerd worden nn één ploeg om de vier X? wij af heeft. Nadat afgevaardigde Jan .aa'je nog een uiteenzetting ever de uniformiteit van tNVn 8nten zowel bij de lv a's bij de aangesloten an rfS' W commiss*e tte aanwezige teams ge- loiiiT"1 er belangstelling be- fPl Voor een tweede klasse gv<*tbal. in Sas van Gent de belangstelling voor xe ueiangstelling Voetbal vrijwel nihil. voordeel van Johnny Rottier. De productie stopte bij de tot dan soepel draaiende biljarter uit Kloosterzande, en dat bood Kees Zwanink de gelegenheid om dichterbij te sluipen. Kri tiek werd het pas na 11 beur ten toen Zwanink een serie van 59 produceerde, en de stand 180-185 in het voordeel van Zwanink werd. Rottier maakte in de twaalfde beurt geen fout, en met 20 carambo les voltooide hij de 200 te ma ken caramboles. In de nabeurt kwam Zwanink nog beangsti gend dichtbij, maar strandde op 5 caramboles van het einde. In feite gaf de partij Tas- Snelders in de beginfase een zelfde wedstrijdbeeld. Theo Tas opende sterk, en na 3 beurten stond hij met 64-19 voor. Snelders begon hierna zijn ritme te vinden, en ge steund door series van 63 in de vijfde en 57 in de zevende beurt, nam hij de leiding over om die niet meer af te staan. De eindstand van de partij Tas-Snelders was: 142/200 in 10 beurten. Vandaag (zaterdag gaan naar de opening door wethouder Rekveld de partij en om 13.00 uur verder. Ook zondag en maandag wordt op dat tijdstip begonnen. De fina lepartij op tweede paasdag zal omstreeks 16.00 uur plaatsvin den. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - ABN is kam pioen geworden in de eerste klas van het Terneuzense zaalvoetbal. Door met 6-2 van MKC te winnen is de ploeg on bereikbaar geworden voor de nog enig overgebleven concur rent FSV. Met ABN heeft de eerste klas een goede kam pioen gekregen, want die for matie is tot nu toe zonder pun tenverlies. Het tekent de klasse van de ze formatie. Qua voetbal was ABN misschien niet eens zo veel beter dan het op de twee de plaats eindigende PSV, maar de rust en het beheerste verdedigen van ABN waren er de oorzaak van dat de ploeg moeilijk te kloppen was. Toch ziet het er niet naar uit dat de kampioen ook naar de regio competitie gaan. Sommige spelers wel, maar anderen voelen zich niet aangetrokken tot dat avontuur. De uitslagen van afgelopen week wa ren: Eerste klas: Belastingen-Ovet 3-6, Gemeente 1-OAZ 2-4, NSM 1-Van der Poel 1-7, HKC-ABN 2-6, FSV-RWS 9-3. Derde klas: Mistrappers-TAS 2-5. Stan den: Eerste klas: ABN 20-40, FSV 20-34, Van der Poel 20-27, Gemeente 20-21, HKC 20-21, OAZ 20-20, Philips 1 19-18, NSM 20-17, Terneuzen 1 19-16, RWS 20-9, Ovet 20-8, Belastingen 20-7. Acht van de tien deelnemers aan het biljartkampioenschap in beeld. V.l.n.r. Frits Bakker, Louis Dallinga, Koos Zwanink, Theo Tas, Ger Monster, Peter Snelders, Johnny Rottier en Adrie Geelhoed. - foto de stem/cor j de boer van onze sportmedewerker KOEWACHT - Zondag 3 april wordt in Koewacht het wie- Ierseizoen voor jeugdlicentie- houders geopend. Het is al voor de zevende keer dat het wielercomité Koewacht in sa menwerking met de jeugdaf deling van de wielervereni ging Zeeuwscha-Vlaanderen de „Eierrace" houdt. Aan de start komen de drie Zeeuwse wielerverenigingen: Zeeuwsch-Vlaanderen, Theo Middelkamp en Zeeland. In eerste instantie zou ook het district Zuid-Holland present zijn, maar dit district heeft wegens wedstrijden in eigen provncie afgezegd. De jongste categorie (8 jaar) start om half twee in de Kerklaan waar ook de aankomst is. Walter van Acker en zijn mannen hebben opnieuw ruim duizend eieren te verdelen. Die prijsuitrei king zal plaatsvinden in café De Oude Molen te Koewacht. Van onze tennismedewerke GOES - Op tweede paasdag start in Goes voor de eerste maal het paastoernooi voor de jeugd, georganiseerd door de tennisvereniging TSI uit Goes. Met voorna melijk deelname uit Zee land en Noord-Brabant kent men een grote inschrij ving van totaal 185 jongens en meisjes, die op de buiten banen in Goes zullen strij den in de diverse leeftijds categorieën. Alle partijen worden ge speeld in poules, waarvan de duur is bepaald op een half uur. „We voldoen daar mee aan de opzet dat ieder een veel wedstrijden kan spelen en tevens is hiermee rekening gehouden met de toch wel grote krachtsver schillen in de beginfase", zegt Hans Felius, die zegt dat zowel in de enkel- als de dubbelspelen in poules wordt begonnen. In het hoofdtoernooi komen de nummers 1 en 2 van de pou les terecht, waarin overi gens om twee gewonnen sets wordt gespeeld. Vooral in de jongere categorieën kent men een sterke Zeeuwse be zetting. Zo zullen tot en met 10 jaar Bernd van Quekel- berghe (Sas van Gent) en Guido Tolhoek (Axel) weer eikaars krachten meten in dien alles volgens planning verloopt. Emerance van Wingen en Isabella Leen houwers worden bij de meisjes de sterksten geacht. Jeroen Verstraeten (Hulst) moet zich dit seizoen gaan waarmaken in de ho gere groep tot en met 12 jaar. Als sterksten kan hij de nodige tegenstand ver wachten van Gyon Assel- man (Hontenisse), Dennis de Jong en Vincent de Kerf (Tholen). Doordat Sandra Begijn niet inschreef in de groep tot en met 12 jaar, zul len Angela Latuheru, Eliza beth Buijs en Elly Cijvat moeten uitmaken wie nu de sterkste zal zijn. Bij de jon gens tot en met 14 jaar zijn geen grote verschillen aan wezig, hoewel Marcel van Sabben (Middelburg) en Ro nald van Remortel (St. Jan steen) afzonderlijk worden genoemd. Bij de meisjes maakt Ingeborg van de Kerk (Tennisschool) haar opwachting met als Zeeu wen Monique van de Borgt, Sandra Begijn en Nathalie van Waterschoot. Bij de ouderen komt de kracht uit Brabant (Mike Simon). Bij de meisjes zal strijd moeten worden gele verd tussen Annemarie Verrijzer, Ingeborg van de Kerk en Corina van de Borgt. Overigens werd de leeftijd tot en met 21 jaar hier bijgevoegd. „Omdat de ze leeftijd te weinig aan de bak komt, hebben we deze verruimd tot en met 21 jaar", aldus Hans Felius, die Serge Carpentier uit Oost burg als sterkste tipt, naast Rob van de Bogaard en Pe ter Willemse. De finales zijn gepland op zondag 10 april. TERNEUZEN - In Zeeland gaan atletiekverenigingen hun posten openzetten voor atletiekliefhebbers die deze tak van sport een warm hart toedragen, maar zich niet ge roepen voelen deel te nemen aan wedstrijden. Recreatieve atletiek zou deze sport ge noemd kunnen worden. De Zeeuwse Sportraad heeft in samenwerking met de Ko ninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) een plan ontworpen waarvoor de vere- nigingen AV'56 uit Goes, RKHAV uit Hulst en het Vlis- sicgse Zeeland Sport enthou siast zijn geworden. Men hoopt dit enthousiasme over te brengen op mensen die vroeger ooit wel eens kennis gemaakt hebben met atletiek op school, of in een vereniging of op een andere wijze geïnte resseerd zijn. Bij genoemde 1 B van Craenenbroek (Clinge) 18 doelpunten, 2. F. van Cauteren (Clinge) 15, 3. S. Soulimans (Hoofdplaat) 14, 4. B. van de Broeke (Breskens) 13, 5. J. de Grip (Goes) 10, 6. F. van de Pi/I (Hoek) en P Verbart (Patrijzen) 9, 7. H. van de Sluis (Goes), K Broek man (Koewacht) en A. Mortier (Steen) 8. 8. F. Verstraeten (Axel), J. de Lobel (Bres kens). E Audenaerd (Ria W) en F. Boogaard (Terneuzen) 7, 9 R Ingels (Biervliet), M. van de Hooft (Breskens), D. van Puijvelde (Clinge), H. Ottens (Hoofdplaat), J. Jacobs (Hoofdplaat), L. van de Voorde (HW'24), P. van Eekelen (HW'24), K. Kleppe (Kloetin- ge), P Picavet (Koewacht) en E.J Wilting (Terneuzense Boys) 6,10 B Corijn (Axel), G Wolters (Goes), P van Langevelde (Hoek), G. van de Boom (Hoek), J. van de Walle (HW'24), P van de Hooft (Sluiskil) en J. van Remortel (Steen) 5. 11 P de Rijke (Aar denburg), D de Pooter (Axel), M. Verhelst (Axel), H. Michels (Axel), R. de Muijnck (Breskens), D. Elve (Hoek), J. Maas (Hontenisse), A. Wilting (Terneuzense Boys) en J de Zwarte (Zaamslag) 4.12. B. Cools (Aardenburg), Buzeijn (Aardenburg), M. Quataart (Aardenburg), J. de Pooter (AZW), R Scheele (AZW), W. van de Broeke (Breskens), J Hamelink (Hoek), P. Hamelink (Hoek), W. Thomas (Hoofdplaat), H. Bun (HW'24) N. van de Houten (Kloetinge), F. Jacobs (Kloetinge), C. van de Regenmortel (Koewacht), H Westdorp (Patrijzen), W Blanckaert (Steen), H. Theunissen (Terneuzense Boys), Verplanke (Terneuzense Boys). R. Harding (Terneuzen), J. Huisman (Terneuzen), R van de Bun (Vogelwaarde), E. Lambert (Vogelwaarde) en P Erpelink, allen 3 doelpun ten Clubscore: 1. Clinge, 44 doelpunten, 2. Hoek 36 doelpunten. 3. Breskens 35 doelpun ten verenigingen kunnen deelne mers één avond per week te recht om atletiek te beoefenen. Er zal kader aanwezig zijn om de nodige instructie te verzor gen en die aanwijzingen geven die nodig zijn om die onderde len die men wil beoefenen on der de knie te krijgen. Dat betekent niet dat deel nemers zich aan zware trai ningen moeten onderwerpen. Het is immers recreatiesport. Ieder kan zelf bepalen hoe in tensief hij of zij wil deelne men. Op deze avonden zijn ook gehandicapten van harte wel kom. Het is gebleken dat atle tiek voor veel gehandicapten een prima sport is, waaraan veel plezier kan worden be leefd. Deze activiteiten vinden plaats: Goes bij AV'56 elke donderdag van 18.30 tot 20.00 uur op sportpark Het Schenge. De eerste avond is 7 april. Hulst bij RKHAV, elke woens dag van 18.30 tot 20.00 uur op het gemeentelijk sportpark aan de Zandstraat. De eerste avond is 20 april. De eerste vier avonden zijn gratis, daar na kan men lid worden van de desbetreffende vereniging. van onze sportredactie TERNEUZEN - In sporthal 't Zwaantje te Terneuzen wordt maandag 30 mei het zevende Zilveren Bierpul-zaalvoetbal toernooi gehouden, georgani seerd door Terneuzenaar Jan de Wolf. Het toernooi begint om 19.00 uur. Ook dit jaar zal er gestreden worden om de zilveren bier pullen (eerste tot en met de achtste prijs) en om de fraaie wisselbeker, die in 1977 door Cito, in 1978 door Veteranen, in 1979 door Eksakt, in 1980 door Veteranen en in 1981 en 1982 opnieuw door Eksakt gewon nen werd. Aan het toernooi nemen acht teams deel: Eksakt (Ter neuzen), Bliek Breda, Wim de Waal (Axel), Buitenlust (Cad zand), Bliek Terneuzen, Van Looy/Groosman (IJzendijke), El Sombrero (Axel) en Vetera nen (Terneuzen). De teams zijn ingedeeld in twee poules. In poule A spelen Bliek Breda, Eksakt, Wim de Waal en Buitenlust en in poule B Bliek Terneuzen, Van Looy/Groosman, El Sombrero en Veteranen. In de poules wordt een halve competitie gespeeld. De eerste twee teams gaan over naar de kruisfina les. Omstreeks 23.15 uur wordt de prijsuitreiking verwacht in de kantine van sporthal 't Zwaantje. van onze sportmedewerker OOSTBURG - De Oostburgse volleybalvereniging Verdegem houdt vandaag haar tiende paasvolleybaltoernooi, dat zal plaatsvinden in sporthal De Veerhoek te Oostburg. jarenlang was dit groots opgezette toernooi voorzien van een internatio naal tintje, door deelname van Engelse of Franse teams. Dit jaar echter heeft de organisatie zich moeten beperken tot bijna al leen Zeeuwse volleybalteams. Vanuit Brabant komt Ericsson naar Oostburg. De bekerwinnaar in de heren I klas van vorig jaar, EVVC. moest ook dit jaar verstek laten gaan. Het toernooi is voor veel teams nog erg belangrijk om het wedstrijdritme vast te houden. In dit stadium van de competitie vechten nog veel ploegen voor promotie of tegen degradatie. Mario en Jacqueli ne Nelisse hebben dit jaar de organisatie op zich genomen. Andere jaren nam Hans Brand de honneurs waar, maar ook hij heeft bij Verde gem de pijp aan Maarten ge geven. Toch zijn Mario en Jacque line er in geslaagd er een ge mêleerd gezelschap van te ma ken. Bij de heren I lijkt Erics son hoge ogen te gaan gooien, terwijl bij de heren II Verde gem en Attack de kandidaten voor de eindzege zijn. Ook de bekerwinnaar van vorig jaar CVC uit Clinge is er op het laatste moment nog bijgeko men. „Het is voor ons de eerste keer dat we een dergelijk toer nooi opzetten. In februari moesten we nog plannen ma ken en de verenigingen aan schrijven", zegt Jacqueline Nelisse. Verdegem, dat dit seizoen veel ups en downs heeft ge kend, ziet de toekomst nu weer iets rooskleuriger tegemoet. Een goed verloop van dit toer nooi kan dit alleen nog maar bevorderen. Vanaf 8.45 uur strijden de teams in het tiende Verdegem-paasvolleybaltoer- nooi. Rond 17 uur zal de prijs uitreiking plaatsvinden in de foyer van de sporthal. De deelnemende ploegen bij de heren I zijn: Athanatos, IJVC, Mytilus, Erics son, Verdegem. Bij de heren II: Attack, Athanatos, Ardito, IJVC, Verdegem, CVC. Bij de dames: Athanatos, Athana- tos-aspiranten, Attack, Sluvoc, IJVC, en Verdegem. van onze sportredactie ZIERIKZEE - Wie zich zaal- voetbalkampioen van Zeeland mag noemen, is nog niet be kend. Het Hulsterse De Ster leek recht op deze titel af te stevenen en mocht de laatste wedstrijd tegen het Zierikzee- se Country Club zelfs met ge- van onze volleybalmedewerker SAS VAN GENT - De volley balvereniging Savok uit Sas van Gent houdt van dinsdag 5 t/m zaterdag 9 april een re creatief volleybaltoernooi in sporthal De Vlaanderen in Sas van Gent. De wedstrijden beginnen om 19.00 uur. Vrijdagavond komen de verliezers tegen el kaar uit. Zaterdagmorgen, ko men de teams die in aanmer king komen voor een plaats in de middenmoot, in het veld vanaf 10.00 uur en zaterdag middag om 14.00 uur beginnen de poulewinnaars. De poules zijn na loting als volgt in gedeeld: Gemengd: Poule 1: Bowling- bond Sas van Gent, De Plakkers, Rabo bank Sas van Gent 1, Blue Eyes, Scou ting 2, STV. Poule 2: Ons Genoegen, Bowling St.-Albert 1, familie Dhondt, De Watergeus, tennisclub Drive, Sakko, Poule 3: Trenbac, Westneuzen, CSM 2, Steentjes, Mengelmoes, D'Oobronkels, Poule 4: De Rotterdam, Deho'80, W Phi lippine 2, Werha, Scouting 1, CSM 1. Pou le 5: St.-Albert 2, Johan de Block, Klos Westdorpe, W Philippine 1, Rabo 2, Vis* club. Heren: Poule 1: Laatflokkers, Grutmoole, KPJ Philippine, Verenigde Vrienden, DOT, Groosman-Smulders. Poule 2: Vroedschap, Jeroen, Pijke Zot, CPC, Drive, Savok. Poule 3: Valcke, Deurdouwers, Gemeente, KPJ Westdor pe, Fredje van de Stelle, Wadoewedoe. Poule 4: Peters, Rooien Oedt, Frans Kind, Ventjes, Zuipcylinders en NSM. AXEL - De Zeeuwse B-junio renselectie heeft in Souburg met 1-1 gelijk gespeeld tegen RCS Al. In de eerste helft was het een leuke partij waarin Arjan Visser de B-selectie op een 1-0-voorsprong. zette. Na de pauze was het spel van een stuk minder gehalte. Voor RCS scoorde na rust Marien de Mey. De Zeeuwseh- Vlamingen die in de B-selectie speelden waren Joop Lauret, Eric de Koeijer en Onno Rib- bens (allen Terneuzen), Carlo de Waele (Koewacht), Peter Speyer (IJzendijke), Eddy Breepoel (Hoek) en Peter Cambeen (Hontenisse). ring verschil verliezen om zich kampioen te mogen noemen. Dit feest ging niet door omdat de Zierikzeese ploeg er in slaagde op gelijke hoogte ko men met de Hulstenaren door De Ster met 6-1 te verslaan. Zowel qua punten als doel saldo eindigden deze twee teams gelijk waardoor een be- slissingdsduel noodzakelijk is geworden. In de ontmoeting te Zierik- zee, een nerveus duel, begon De Ster goed en nam via Ben ny van de Brande een 1-0- voorsprong. Daarna was Country Club steeds de betere ploeg en had in Wim van Overweel een topschutter. Hij knalde vier keer raak. Robby Wijnstekers en Marcel van Grrunsven namen de ove rige Country-treffers voor hun rekening. De Ster-goalie De Rijcke hield de Hulsterse ploeg in de race door een strafschop te stoppen. De beslissingswedstrijd is inmiddels vastgesteld op woensdag 6 april, 's-avonds om acht uur in Sporthal Rei- merswaal in Kruiningen. De Goese scheidsrechter Toine Debbaut fluit de wedstrijd, die bij een gelijkspel met 2 x tien minuten wordt verlengd en eventueel via strafschoppen zal worden beslist. Eindstand: tussen haakjes doelge- middelde: De Ster 3-4 (17-11), Country Club 3-4 (12-6), Sinke 3-4 (12-13), AKF 3-C (18-6). VLISSINGEN - In de kantine van de scholengemeenschap Scheldemond in Vlissingeiw begint tweede paasdag een groepstoernooi voor junior dammers, die strijden om het kampioenschap van Neder land. Het toernooi duurt tot 9 april De acht deelnemers komen elke dag in actie, drie van hen plaatsen zich voor de finale. Elders in het land komen deze week drie andere groepen in actie, zodat men straks met twaalf spelers aan de eind strijd begint. De Damclub Middelburg heeft de organisa tie van dit toernooi in Vlissin- gen, waaraan ook door een Zeeuw wordt deelgenomen, namelijk Jaap de Jonge van de organiserende vereniging. De andere deelnemers zijn: Richard Bharos uit Den Haag; Wim Kalis, Hard- inxveld; Gerard de Groot, Nijkerk; Sjors Wiering, Schagen; Henk van der Zee, Leeuwarden; Peter Hoopman, Doetin- chem en Alex Mathijssen, Schijndel. De leeftijd van de deelnemers is 16 tot en met 20 jaar. jij1 Nieuwelingen: 1 Daan Luykx (Sint Willebrord) 65 punten, 2 Corné van Rijen (Hoeven) 58, 3 4 Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer) en Eric Koevoets (Sint Willebrord) 56, 5. H Oomen (Etten-Leur) 52, 6. Stephan Rakers (Roosendaal) 37, 7 A Goense (Ovezan de) 33, 8 S. Koole ('s-Heerenhoek) 31, 8. Mare Siemons (Zundert) 30, 10. N. Deykerk (Sint Willebrord) 28,11 12 B de Wit (Zegge) en P Mol (s-Gravenpolder) 25,13 Cor né Tak (Oud-Gastel) 22,14 B. Vermunt (Etten-Leur) 19,15. H. Rasenberg (Terheyden) 18 punten.

de Stem | 1983 | | pagina 9