Pippi Langkous op de televisie De simpelheid van popmuziek KlflNE fSTiH popspraak De kip en het ei Pinkpop met Nena en Doe Maar ?aTERPAG 2 APRIL 1983 DUITSLAND 2 DUITSLAND 2 Pasen Kievitseieren NEDERLANDSE PROGRAMMA'S NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 NEDERLAND 1 NEDERLAND 2 BELGIE NED 2 BELGIE FRANS 1 BELGIE FRANS 2 HILVERSUM 1 BELGIE NED 1 DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 3 HILVERSUM 2 HILVERSUM 3 HILVERSUM 4 BUITENLANDSE PROGRAMMA'S BELGIE NED 1 DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 J2 T3 PAGINA GIDS 2 ghuis. Tot haar verbazing lerneemt ze, dat het meisje len buitenechtelijk kind van haar man zou zijn. 22.25 Trans- Amerika in de komische thriller van Vrthur Hiller 'Silver streak' vordt een levenslustige uit- gever van kookboeken (Ge- Se Wilder) tijdens een trein reis door Amerika, na een opwindende ontmoeting met ben schone (Jill Clayburgh), ■ongewild in een moordzaak (betrokken. 20.15 De muziek komt Sinds dertien jaar en hon derd uitzendingen presen teert Maria Hellwig haar succesvolle folklore-serie 'De muziek komt' voor de eerste keer op zaterdag avond. Ditmaal is zij niet al leen binnen de Bondsrepu bliek gebleven, er wordt ook aandacht besteed aan onze Alkmaarse kaasveiling en groepen uit Hongarije en Italië. 23.05 Getuige van samenzwering Als kritiek op de Ameri kaanse rechtspraak is de film 'The parallax view' van regisseur Alan J. Pakula be doeld, van wie we de tilms Klute' en 'All the presi dent's men' kennen. Tijdens een privé-feestje wordt se nator Charles Carroll, blijk- jaar zonder enig motief, neergeschoten. Verslaggever Joe Frady (Warren Beatty), die op dat partijtje aanwezig was, probeert de moord op te lelderen en wordt tenslotte zelf ook het slachtoffer. Warren Beatty zekere Bruno, die veertig jaar geleden stierf, bij een Zwitserse advocaat depone ren. Deze Bruno evenwel ligt in een put op het terrein van de Russische ambassade in Bonn. 22.25 Bubbling Brown Sugar Deze originele Broadway- productie van de musical 'Bubbling Brown Sugar' met Amerikaanse bezetting be leefde in 1977 in Londen zijn Europese première. De show begint in het hedendaagse Harlem, waar drie oude ar tiesten, die de jaren van Du ke Ellington, Earl Hines, Fats Waller en Billie Holi day nog hebben meege maakt, hun jongere collega's over die grote tijd vertellen. De opnamen van deze uit zending werden gemaakt, toen het gezelschap in 1982 in het Theater des Westens in Berlijn optrad. Heinz Rühmann Speciaal ter ere van het feit, dat de acteur Heinz Rüh mann onlangs 81 jaar is ge worden, heeft de Duitse te levisie een tv-productie uit gekozen, die gebaseerd is op het boek van Georges Sime- non 'II y a encore des noise- tiers'. Hierin speelt Rüh mann de oude bankier Per- ret-Latour, die eenzaam en teruggetrokken leeft. HU krijgt weer nieuwe levens moed, als zijn 16-jarige kleindochter bij hem komt aankloppen, omdat ze een kind verwacht. Hij helpt haar bij de geboorte van de baby en laat het kind onder zijn eigen naam inschrijven. 22.15 De Mars kronieken Het boek 'The Martian Chronicles' van de Ameri kaanse SF-schrijver RW Bradbury geldt als een klas siek werk op het gebied van de Science fiction-litera- tuur. Het boek, dat een opla ge van tien miljoen exem plaren bereikte, werd ij1 twintig talen vertaald. Bradbury schetst daarin, hoe hij zich de kolonialise ring van Mars door de men sen voorstelt. pjppi Langkous komt weer op t.v. Vanaf vrijdag avond 8 april om 7 uur kun je haar voortaan elke week om die tijd zien, 21 afleve ringen lang. je weet toch dat „Pippi Langkous" eigenlijk een boek is? Een heel beroemd boek nog wel, van de Zweedse schrijfster Astrid Lindgren. Ze schreef het al lang geleden, in 1944, voor haar dochter Karin die de naam Pippi Langkous ver zonnen had en daar elke avond een verhaaltje over wilde horen. Pippi is we- reldberoemd geworden. Ze is het allersterkste meisje van de wereld, ze woont met haar paard en haar aapje in een groot oud rommelig huis, zonder vader en moe der die haar van alles ver bieden, en ze trekt zich van niemand iets aan! 't Is heel leuk om over zo iemand te lezen. En ook om naar te kij ken, op t.v. Ter gelegenheid van deze televisie-serie zijn er drie Pippi - Langkousboeken op nieuw gedrukt en ze zijn niet duur: 12.90 per deel. Dus als je binnekort jarig bent, of je oma komt eens op bezoek: trek haar aan haar jasje. De boeken van Pippi zijn echt boeken om te heb ben en steeds opnieuw te le zen. En als je zo'n boek niet te pakken kunt krijgen: bij de bieb staan ze meestal bij bosjes, ga daar ook eens kij ken. Astrid Lindgren: Pippi Langkous komt thuis, Pippi Langkous gaat aan boord, Pippi Langkous in Taka- Tuka-land, uitgeverij Ploegsma, 12,90 per deel. Ga jij ook eieren verven voor het paasontbijt? In een mooi versierd mandje staan ze prachtig op tafel. Eieren zijn een symbool van nieuw leven, al is het bijna niet te geloven dat uit zo'n hard, glad ei een donzig geel, pie pend kuiken kan komen. Vroeger dachten ze dat een ei toverkrachten kreeg als het geverfd werd. Daarom werden ze soms zelfs bij een dode in het graf gelegd. Vooral in Oost-Europa wor den met Pasen echte kunst werkjes op de eieren ge schilderd. Meestal oude mo tieven, maar tegenwoordig ook wel moderne. In Rus land bijv. hamer en sikkel, de rode ster of landbouw- tractoren. Dat bewijst wel dat eierverven daar een le vende volkskunst is. Witte donderdag heet in Griekenland „Rode Donder dag" omdat op die dag de eieren rood geverfd worden. In de Griekse Kerk staan dan manden vol rode eieren die na de dienst worden uit gedeeld. En in het dorp kun je oude mannen met grote snorren tegenkomen. Ze dragen wijde, zwarte kuit broeken. Daaruit toveren ze voor iedereen die ze tegen komen zo'n mooi rood ei te voorschijn. (Aan het eind van de dag zijn ze vast wel moe, want zitten, met al die eieren in je broek....) En wist je dat in Perzië het nieuwjaarfeest dat in de lente wordt gevierd, het „Feest van het rode ei" heet? Onze paastradities zijn: eie ren verven, eieren tikken en eieren eten. En in Twente kennen ze de enorme paas vuren. Vroeger moest je brieven naar: spinveld55 4815hvbreda daar doorheen springen, dan werd je niet ziek. In verha len komen we de paashaas tegen. (Op oude schilderijen verbeeldde de haas vaak Christus). Ook dit jaar zal hij wel weer eieren verstopt hebben in de tuin. Muriel Dit jaar werd het eerste kievitsei gevonden op 13 maart. In Friesland, zoals heel vaak het geval is. Er wordt daar door veel men sen gezocht. Meestal gebeurt het wel voorzichtig, want doordat het zo'n oude tradi tie is, weten ze heel goed hoe het moet. Tot 5 april mag je kievitseieren zoeken, alleen in Friesland tot 12 april. In die noordelijke provincie is het langer koud en worden de eieren dus later gelegd. Na die tijd komen de vogel- beschermers in de weer. Sa men met de boeren zoeken ze nesten van kieviten en grutto's op. Ze zetten er stokken of nestkastjes om heen. Als de boer dan later het zand gaat bewerken met zijn grote machines, kan hij makkelijk zien waar de nes ten zijn en er omheen rijden. Niet alleen tegen mensen en machines moeten de nes ten beschermd worden. Ook tegen andere vogels: meeu wen, kraaien en eksters. Die pikken de mooie, zachtgroen gespikkelde eitjes graag ka pot. In Friesland zijn 20.000 mensen lid van een vogel wacht en in het voorjaar hebben ze het behoorlijk druk! Niet alleen met Pasen, maar het hele jaar door eten we graag eieren en kip, het liefst voor weinig geld. En dat kan alleen als kippen in dustrieel gefokt worden. Kippen die „natuurlijk" le ven, raken in het najaar van de leg en gaan pas in het voorjaar weer goed aan de slag. Dat is onvoordelig. We weten allemaal dat de kip pen in legbatterijen en mas safokkerijen een afschuwe lijk leven hebben. Een plaatsje van 20x20 cm is véél en véél te klein. Meet het maar eens uit... een kip kan haar kont niet keren. Maar ja, hoe meer ruimte, hoe duurder de kip. Protesteren helpt pas écht als wij meer willen betalen en vooral in het najaar en de winter, minder eieren eten. De paas eieren zouden dan nog lek kerder smaken! Ingrid Verheijen, 9 jaar, uit Zundert: de paashaas zoekt 'n goed plekje voorz'n eieren POPMUZIEK IS in aanleg en misschien ook wel in es sentie een simpele aangele- gendheid. Met een minimum aan middelen en een forse hoeveelheid doorzettings vermogen kun je er in sla gen in enigerlei mate tot de onsterfelijkheid door te dringen. Zo is het allemaal begonnen ooit en dat dat nog steeds geldt bewijzen groepen als The Undertones en The Ra- mones. Beide groepen zijn met heel beperkte middelen en nog minder technische vaar digheden begonnen, maar desondanks of juist daar door zorgen ze anno 1983 voor sprankelende popmu ziek. Bij THE UNDERTONES uit zich dat op de vierde el pee 'THE SIN OF PRIDE'. Het heeft even geduurd voor de opvolger van de schitte rende elpee 'Positive touch' en was, maar het wachten is niet voor niets geweest. Zo als op 'Postivie touch' ook al te horen was, hebben de Un dertones weer voor een ge varieerde aanpak gekozen. Er wordt met verschillende stijlen gespeeld en de tek sten zijn met het ouder wor den van deze Noordierse jongens volwassener gewor den. 'The sin of pride' mist daardoor weliswaar de ont wapenende eenvoud, die met name de debuutelpee ken merkte, maar daar tegen over staat, dat deze Under- tones-nieuwe-stijl voor pop muziek met meer inhoud zorgen en dat maakt het luisteren rijker. Met deze elpee zijn de Un dertones in een stadium be land, waarin ze niet langer door hun instrumentale vaardigheden beperkt zijn. Ze zijn in staat de muziek te maken, die ze hun in hoofd hebben en ze weten dat heel goed gestalte te geven. Niet dat er ineens een gepolijst geluid op de plaat staat, maar de diverse nummers hebben meer reliëf en als maar betere teksten. Bovendien weet zanger Feargal Sharkey zijn stem steeds beter te gebruiken, waardoor je met name in de snellere nummers rustig kunt spreken van blanke soul. Vandaar misschien, dat oude nummers als 'Got to have you back' en 'Save me' uit de Motown-stal goed op deze plaat passen. Al met al is 'The sin of pride' een prachtige pop plaat, die me sterkt in de overtuiging, dat The Under tones goud waard zijn. THE RAMONES zijn dat op hun eigen manier ook. Met de nieuwe elpee 'SUB TERRANEAN JUNGLE' bewijzen deze rockers, dat een beperking in stijl wel degelijk tot meesterschap kan leiden. De Ramones ma ken al jaren dezelfde muziek en ze gaan daar op deze achtste elpee gewoon mee door. Terecht, want het blijft meer dan goed klinken en 'Subterranean jungle' is zeker de beste Ramones- plaat van de laatste jaren en misschien wel uit het hele Ramones-oeuvre. De Ramones houden er op 'Subterranean jungle' een gezonde 'geen gezeik'-men- taliteit op na. Dat houdt in, dat er geen moeilijke toeren gebouwd worden aan de hand van een gerenom meerd producer, maar dat de jongens twee plaatkanten lang te keer gaan in het gen re, waarin ze op hun best zijn. Korte songs met de he vigheid van een orkaan en met de aanstekelijkheid van de perfecte rock roll-song dus. Simpelheid in popmuziek kun je op verschillende ma nieren benadrukken. Je kunt de eenvoud laten spre ken zoals THE NITS dat doen op hun nieuwe elpee 'OMSK', je kunt ook de wer kelijkheid opblazen tot gro teske proporties zoals dat gebeurt op 'THE FINAL CUT', de nieuwe elpee van PINK FLOYD. Bij de Nits kom ik dan als luisteraar uit bij een elpee, die me heel veel te bieden heeft. Er wordt van me ver langd, dat ik nadenk, me in leef in de wereld van deze jongens en de kwaliteit van de nummers op 'Omsk' maakt me dat gemakkelijk. Zoals je een goed schilde rij maakt met olieverf, zo maak je goede popmuziek met Engels. Al dat Neder landstalig is wel aardig, maar ik ontkom er niet aan andere rijmwoorden te be denken en, zeg nou zelf, als je die jeugdige Nico Haak van Drukwerk hoort, dan word je toch vanzelf dubbel zinnig. Engels is de taal voor pop muziek en als je dat medium popmuziek goed wilt benut ten, dan zul je goede teksten moeten schrijven. De Nits doen dat en meer zelfs. Ze zetten met 'Omsk' een plaat weg, die voor Nederlandse begrippen uniek is. Meer nog dan op de voorganger 'Work' zetten Henk Hofste de, Michiel Peters, Rob Kloet en Robert-Jan Stips (hij lijkt permanent lid) muziek en teksten neer, die je kou we rillingen geven. De Nits ma ken popmuziek met gaten en met enorme referentieka ders. Je mag het zelf invul len of inkleuren. Hoe anders is dat op 'The final cut' van Pink Floyd. Simpele muziek wordt op die plaat beladen tot een boodschap en een simpele scheet klinkt ineens als een zich van bommen ontlasten de B-52. En als het alleen maar een boodschap zou zijn, dan zou ik daar nog vrede mee kunnen hebben, maar Pink Floyd leest je bij monde van Roger Waters de les over hoe je zou moeten denken over het Ineen schrompelende Britse kei eindredactie wim van leest zerrijk en dat gaat me veel te ver. 'The final cut' is vooral een plaat over haat, haat te gen heel de wereld om een in de oorlog gesneuvelde vader, haat om een Groot-Britta- nië, dat alleen maar kleiner wordt. Roger Waters maakt van dat klein kleinzielig en dat is eigenlijk alleen maar meelijwekkend. Wim van Leest Pinkpop mikt, na het deba cle van vorig jaar, kennelijk op een jong publiek want het voorlopige programma ver meldt de hitparadetoppers Doe Maar en Nena. Daar naast staat op dit moment een concert van de Simple Minds al vast. Verder zijn er vergevorde onderhandelingen gaande met TC Matic, Men at Work en Gary Moore. De voorverkoop voor het Pinkpop-festival, dat op 23 mei plaats vindt, begint vandaag en is o.a. bij de VVV's. Santana, 22 april in Rotterdam (Ahoy) Eric Clapton, 23 april in Rotter dam (Ahoy) TC Matic, Comsat Angels, Goede Doel, Reality, Klein Orkest, Streetlevel en Kreuners, 4 april in Etten-Leur (Paasfestival Vee hallen) Kreuners, 14 april in Breda (Klapcot) De Dijk, 2 april in Oud Gastel (Veerke) Culture Club, 2 april in Amster dam (Paradiso) David Lindley, 3 april in Am sterdam (Paradiso) Kowalski, 8 april in Rotterdam (Arena) en 9 april in Eindhoven (Effenaar) Mari Wilson, 10 april in Utrecht (Tivoli) Sleeping Beauty Het sprookjesballet van Ma- rius Pepita op muziek van Peter Tsjaikowsky is al bij na honderd jaar oud, om precies te zijn werd het in 1890 in Sint Petersburg voor het eerst opgevoerd. In de zomer van 1981 bracht het Nationale Ballet zijn pre mière van dit klassieke bal let tijdens het Holland Fes tival in een instudering van Peter Wright. De NOS-tele- visie maakte destijds opna men in de Amsterdamse Stadsschouwburg, die in de cember 1981 werden uitge zonden en waarvan nu een herhaling wordt gegeven. De hoofdrollen van prinses Aurora en prins Florimund worden gedanst door Ale xandra Radius en Henny Jurriëns. Teplto moet blijven Tepito is een volkswijk in Mexico-City, waar 150.000 mensen wonen temidden van een stadsbevolking, die op 14 miljoen mensen ge schat wordt. De problemen in zo'n miljoenenstad zijn onvoorstelbaar. Soms gaat het stadsbestuur zonder daar vooraf bekendheid aan te geven krottenwijken sa neren. Toen bekend werd dat het stadsbestuur Tepito wilde saneren, hebben de bewoners zich georgani seerd om inspraak af te dwingen in dat stadsont- wikkeiingspian. George Sluizer vervaardigde een documentaire over deze strijd van de bewoners van Tepito. 19.45 Avontuur voor 't leven 20.18 Herfst In Riga Twee groten van onze to neelwereld treden vanavond »P in het toneelspel van de Kussische schrijver Alexej Arbusow 'Herfst in Riga', te weten Mary Dresselhuys en Paul Steenbergen. Arbusow schreef dit stuk in 1975 en "et is in Rusland zelf in meer dan vijftig steden op net repertoire genomen. Ook e Royal Shakespeare Com pany oogst er in Londen veel succes mee. Het verhaal andelt over twee oudere wensen in een sanatorium, 11 aanvankelijk niet met elkaar overweg kunnen, "eiden hebben het een en ander meegemaakt in hun 'even en zijn geen alledaag se figuren, zodat er op den mjur toch een band groeit. A's ze na een maand uit el- »aar gaan, valt het afscheid zwaarder dan ze ooit ge dacht hadden. Pam Ewing of liever Victo ria Principal speelt de hoofdrol in de Amerikaanse tv-film van Steven Stern 'Een avontuur voor het le ven'. Ze bewijst daarin, dat ze meer kan dan alleen het lieve vrouwtje van Bobby spelen. In de film is ze een toegewijde biologe, die be iast is met diepzee-onder zoek. Haar werk betekent erg veel voor haar. Op een dag ontmoet ze een advo caat, die een eerste klas charmeur is. Ondanks dat Diane een meisje met prin cipes is en er heel wat pro blemen te overwinnen zijn, eindigt de ontmoeting in een avontuur voor het leven. Victoria Principal in „Een avontuur voor het leven". - fotoap. NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.15 The Sleeping Beauty. Sprookjesballet van Marius Petipa door het Nationale Ballet. VOO 16.00 Happy days. Amerikaanse familieserie. 16.25 Nederland muziekland. Herhaling van 3 april. NOS 18.55 Studio sport. 19.46 Trekking van de lottogetallen. 20.00 Journaal. KRO 20.18 Herfst in Riga. Tv- bewerking van het toneelspel van Alexej Arbusow. 22.00 Tepito moet blijven. Gedramatiseerde film van George Sluizer over de mensen van Tepito in Mexico- City. a NOS 23.05 Journaal. 23.10 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Vinger aan de pols. Medische rubriek. 19.45 Een avontuur voor het leven. Amerikaanse tv-film van Steven Stern. 21.150ntdek je plekje. Vandaag: Naarden. 21.25 Opsporing verzocht. Programma ter oplossing van misdrijven. 22.05 Hier Frankrijk, hier Jan Brusse. 22.30 Journaal. 22.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. 19.40 Mededelingenen overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De U-2 vlucht. Amerikaanse tv-film van Delbert Mann over de vlucht van Francis Gary Powers. 21.40 Fundamenten: De militante Islam. 22.30 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). 19.00 Tijdrover. Vandaag: Deur afhangen (1). 19.10 De Far West op zijn best. Amerikaanse serie. 19.40 Mededelingenen overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Extra time. Sportprogramma. 21.55 Elektron. Herhaling j ongerenprogramma. 14.00 Printemps a Vienne. Concert uit Wenen. 15.30 Hatari. Amerikaanse avonturenfilm van Howard Hawks (1962). 18.05 Special Lollipop. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Flash minute papillon. 19.30 Journaal. 20.00 Les canons de Navarone. Amerikaanse oorlogsfilm van Lee J. Thompson (1961). 22.45 Nuit géneration '80 du videoclip. 18.10 Le renard a l'anneau d'or. TV-serie. 19.00 Lundi-sports. 19.25 Toto-berichten. 19.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 20.00 Histoires du plaisir d'exister (6). 20.25 On mirake. Waals toneelstuk. 21.40 Indépendants, a votre service. 13.55 Missa in C-Moll. Van W.A. Mozart door het Koor en het Symfonie Orkest van de Beierse Omroep. 14.55 Ofira. Duits-Italiaanse jeugdserie (3). 15.25 De eenzame poema. Walt Disney-dierenfilm door Winston Hibler (1967). 16.55 Johannes (1). Duitse sage over de familie Selzer. 17.45 Ut de Franzosentid. Humor uit Napoleontische tijd. 19.15 Albrecht Roser. Portret van een poppenspeler. 20.00 Journaal. 20.15 Tatort. Duitse politieserie. Afl.: Miriam. 21.45 Hier is Radio Londen. Duitse BBC-programma's tijdens de oorlog. 22.30 Journaal. 22.35 Land van de duizend avonturen (North to Alaska). Amerikaanse film van Henry Hathaway (1960). 00.25 Journaal. 20.15 Hoofd om hoofd. Wetenschappelijk spelprogramma. 21.45 Spiegel van het land. Actualiteiten. 22.15 Diamantenlady. Amerikaanse tv-film van Alan Drustman en Harald Clemens. 23.40 Journaal. 7.02 (TROS) Een goeie morgen - 9.03 Continu muziek - 11.03 Adje Roland met Hollandse platen - 12.03 Herman Emmink vanuit Hil- legom - 13.06 Actualiteiten - 13.20 Raad en liedof niet - 14.03 (NOS) Langs de lijn - 18.05 (TROS) Piekuur - 19.02 Gerard de Vries en zijn country western show - 19.46 'De dood van een marktkoop man', luisterspel van Jan Willem van de Wetering - 20.02 Coulisssen - 21.02 Gastenboek - 22.02 Het sportcafé - 23.02 (NOS) Met het oog op morgen - 0.02 (AVRO) Easy lis tening - 2.02 Avro's service station - 6.02 Auto in? Avro aan. 15.30 Oklahoma. Amerikaanse musical van Fred Zinneman (1955). 18.00 Tik tak. Peuterserie. 18.05 Rondomons. Jeugdprogramma. 18.30 Kopen zonder kater (Open School). 19.05 Butterfly Ball. Tekenfilmpje op 'Love is all' van Roger Glover. 19.10 Het vrije woord. Creationisme/Darwinisme. 10.03 Hetjaarvande schaapherder. Documentaire over Schotland. 10.45 De toverfluit. Poppenkast. 11.15 Tempo 83. Muzikaal programma. 12.00 Internationale Frühschoppen. 12.45 Journaal en Spiegel van de week. 13.15 Programma van de week. Streeknieuws. 10.30 Evangelische eredienst. 11.30 Stadsverhalen: Mainz. Reportage van K. Holzamer. 12.00 Iedereen heeft muziek nodig. Klassieke muziek door muziekstudenten. 13.00 Journaal. 13.50 De zoutprins. Tweede deel sprookje. 14.40 Emily in Aardbeienland. Tekenfilmpje. 15.05 WK Beroepsdansen. 16.10 Journaal. 16.15 Kiss me Kate. Amerikaanse musical van George Sidney (1953). 18.00 De sport-reportage. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.15 De boom. Beelden en teksten t.g.v. de paasperiode. 19.30 De tweede vrouw. Tv- film naar de roman van Eugenie Marlitt. E3 21.15 Journaal en sport. 21.30 De Mars-kronieken. SF- serie naar Ray Bradbury. Afl.: De kolonisten. 22.45 Ludwig van Beethoven: 'Erolca'. Door het Philharmonisch Orkest van Berlijn o.l.v. Herbert von Karajan. 23.45 Journaal. 15.00 Rockpaleis. Met: Bob Marley and the Wailers. 15.40 Shakespeare in het origineel: Taming of the shrew. 18.00 Tv-cursus Duits (25). 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 7.20 (NCRV) Muziek voor Pasen - 7.35 Actualiteiten - 8.11 Dick Lispet geeft U Paastrips-tips - 8.33 Te Deum laudamus - 9.10 Evangelisch commentaar - 9.15 De werkbank - 9.33 Plein publiek - 11.00 De wereld zingt Gods lof - 12.00 Boer en tuin der - 12.16 Overheidsvoorlichting - 12.36 Actualiteiten - 12.55 Informa tie over tentoonstellingen - 13.10 Dick Lispet geeft U Paastrips-tips - 13.33 Kerk vandaag-special - 14.33 Radiovolksuniversiteit - 14.53 (VOO) Ondernemerschap, kunst en muziek in Nederland - 18.50 Geva rieerd programma - 19.00 Veronica sportprogramma - 20.00 De grote verwarring - 21.30 Teleac - 22.40 Veronica film - 23.00 Het zwarte gat. 7.02 (AVRO) Vol gas - 9.02 Bingo - 11.03 Cees van Zijtveld met hitge voelige muziek - 12.03 Hollands Glorie - 14.03 Meta de Vries - 15.03 Jan Steeman met oude hits - 16.03 Toppop disco - 18.02 (NOS) De avondspits - 19.02 (AVRO) Praat- paal-per-adres - 20.02 Folklive - 21.02 Fragmenten uit recente pop elpees - 22.02 Candlelight - 23.02 Swingtime. 7.02 (KRO) Aubade - 8.35 Symfonie nr.3 (Schubert) - 9.00 Op het twee de gehoor - 10.00 Nelson Freire, piano met muziek van Braziliaan se componisten - 11.30 Suite Cha- ractèristique op.9 van Glazoenov - 12.00 Belcanto-programma - 13.05 Strijkkwartet (Claude Debussy) - 13.30 Collage van alledaags en zeldzaam - 14.50 Een keuze van ge dachten uit de literatuur - 15.00 (VARA) Oratorio per la Resurre- zione di nostro Signor Gesu Chris- to (Handel) - 17.00 Overname Hil versum 2 - 20.00 (VARA) Boris Go- doenov, opera van Moessorgski - 22.00 Jazz met Aad Bos. den van Schimanski, moet de commissaris intussen voor twee werken, want Thanner denkt alleen maar aan de herovering van zijn geliefde en verwaarloost zijn politietaken. 20.10 De U-2 vlucht 22.35 Land van avonturen De Amerikaanse tv-film van Delbert Mann heet vol uit 'Francis Gary Powers: The true story of the U-2 spy incident' en verklaart al veel van het verhaal. Op 1 mei 1960 werd in het luchtruim van de Sovjet-Unie een Amerikaans straalvliegtuig van het type U-2 door een Russische raket neerge haald. De piloot Francis Ga ry Powers kon zich met een schietstoel redden. Het toe stel bleek vol spionage-ma- teriaal te zitten. Door dit in cident stegen de internatio nale spanningen ten top en werd de koude oorlog weer danig verscherpt. Powers werd in Rusland tot tien jaar gevangenisstraf ver oordeeld, maar reeds na twee jaar uitgewisseld tegen de Russische spion Rudolf Abel. De rol van Powers wordt in deze film gespeeld door Lee Majors, 'de man van zes miljoen'. De gouddelverswereld van Alaska wordt in de film 'North to Alaska' van HoIIy- wood-veteraan Henry Ha thaway (1960) op stelten ge zet door een attractieve Fra- njaise uit een Tingeltangel cabaret. De hoofdrollen in deze prent worden vertolkt door John Wayne, Stewart Granger en Capucine. 19.30 De tweede vrouw De roman van Eugenie Mar litt 'De tweede vrouw' is ty pisch een verhaal uit de Bouquet-reeks. De graven van Trachtenberg hebben er zo'n dure levensstijl op na gehouden, dat zij enkel door de barmhartigheid van hun schuldeisers nog op het slot mogen wonen. In een opwel ling trouwt de rijke baron Mainau een van de dochters van de gestorven graaf, Lia ne. Ze weet dat haar huwe lijk een farce is, maar lang zamerhand lukt het haar het vertrouwen en de achting van haar aanvankelijk koele echtgenoot te winnen. 22.45 Erolca Lee Majors asl Francis Gary Powers. - fotoap Ter gelegenheid van het feit dat morgen 5 april Herbert von Karajan 75 jaar wordt, herhaalt het ZDF een con certopname van vorig jaar,' die bij het 100-jarig bestaan van de Berliner fhilharmo- niker werd gemaakt. Von Karajan dirigeerde toen de Derde Symfonie van Beet hoven, de 'Eroica'. 20.15 Tatort - In deze aflevering van 'Ta tort' krijgt commissaris Schimanski (Götz George) op een avond bezoek van zijn collega Thanner. Deze is door zijn vriendin de deur uitgezet en zoekt onderdak. Ondanks dat Thanner wat orde schept in het huishou- Herbert von Karajan dirigeert „Eroica Beethoven. van - foto anp

de Stem | 1983 | | pagina 27