l',f SBOL ek bij sbol YDoburo Diabetesteam voor het eerst in Z-Vlaanderen V Zeeuwschvlaams onderwijs zit in achterstandssituatie fflWfID L MEDEWERKER 6.95 KAASBOL 4.25 Openbare les op 23 april l/' Overheid heeft weinig stimulerende invloed VAN ZEELAND IGING OPHALEN HUISVUIL strial Service B.V, KAASSALADE AC Welzijns- commissies vergaderen Rei Rome zen naar Bierkaaistr. 26 Hulst weer 4in' 30 Pupillen Goedkoop Plaatselijk nieuws Clinge Hulst Lamswaarde Sint-Jansteen Molen in Doel vertrekpunt wandeltochten Zelfregulatie patiënten Jongeren centrum zoekt nog rommel Gregoriaanse dag in Vlissingen Wat is er? Getallen Moeilijk riek om te zoenen] ens, bedankje, jubileum, receptie geboorte, verloving, overwinninn n ga zo maar door, mag best eens e krant, en wel op de pagina richten. Moeili|k Is dat niet en duur t niet te zijn. (b v. 6 regels kosten n tientje) U stelt 'n tekst op, belt naar één van onze bijkantóren oI eett hem af aan de balie. Alleen voor particulieren. ~r regel f 1,40 Eén grote regel f 2,- Voor het bijplaatsen van een ekenen wij J 10, toeslag. Bij niet betaling wordt 2,50 adm kosten nd. Onze rayonkantoren Hulst nstraat 14, tel 01140-13751 Nieuwstraat 9. tel 01150-Ï792n Klokstraal 1tel. 01100-28030 IERS eliciteerd rjaardag. in, Ma- Wendy, Goedemorgen ABRAHAM EN SAAR H G met jullie 50e Coby en Bernard Ro mers. SATERDAG 2 APRIL 1983 MES T20 PAGINA ZEELAND 2 Gehandicapten krijgen paard rijles r en wethouders van Hulst maken be- .m. Pasen, de dinsdagroute polder orden gereden op donderdag 7 apri 983 r en wethouders van Hulst, de burgemeester, P.J.G. Molthoff. de secretaris, J.F. van Denderen erneuzen diensttreding een TENT - MANAGER voor haar gevraagd: wenst zen of omgeving richten aan: Delta Ships and 37, 4388 ZG Oost-Souburg M hele kilo Originele PARMA HAM 100 gram Van onze sportredactie ABSDALE AXEL NIEUWVLIET - De gehandicapten in Zeeuwsch-Vlaanderen krijgen binnenkort volop de gelegenheid tot paardrijden. De „Stichting paardrijden ge handicapten Zeeuwsch-Vlaanderen" is er in geslaagd drie manegehouders te interes seren voor dit initiatief. Hans de Kruyk, de Terneuzense voorzitter van deze stichting, die in 1982 werd opgericht, zegt: „Zaterdag 23 april presenteren we ons tijdens een openbare les in manege Margrette van Piet Kös- ters in Axel. Er rijden dan vier pupil len van het gezinsvervan gend tehuis in St. Jansteen. Dat viertal is ook al eerder actief geweest in manege Absdale van Walter de Buck. De derde manege die graag medewerking wilde verlenen is manege Riemens in Nieuwvliet. Zo zitten we mooi over geheel Zeeuwsch- Vlaanderen verspreid". Het bestuur van de „Stichting paardrijden ge handicapten Zeeuwsch- Vlaanderen", bestaande uit Hans de Kruyk uit Terneu- zen (voorzitter), Jan van Hoeve uit Biervliet (vice- voorzitter en fysiothera peut), Monique Hoefijzers- Joossen uit Hengstdijk (groepsleidster), Jo Nijskens uit Terhole (penningmees ter) en Marjan Schol uit (ADVERTENTIE) Kantoormeubelen voor kleine kantoren en grote projecten. Boschstraat 148,4811 GK Breda Te/efoon 076-141456 T NSVVW Heeft u onze r FRANSE KAASCROISSANTS al eens geproefd? Van een onzer verslaggevers HLXST/HONTENISSE - De welzijnscommissies van Hulst Hontenisse komen donderdag aPril bijeen voor een geza menlijke vergadering in de raadszaal van het gemeente huis te Kloosterzande. Aan de orde komen onder meer concept-wijzigingen van ue procedure-verordening Welzijnsplan, de verordening ™ak, samenstelling enz van de welzijnscommissie en de sub sidieverordening Welzij nspro- Sramma. Deze wijzigingen houden verband met de noodzakelijk geachte vereenvoudigingen, wet verandere inzichten voor- Vat betreft de plaats die de velzijnscommissie behoort in 'e nemen in de gemeentelijke structuur en met geconsta teerde onvolkomenheden in de bestaande verordeningen op 1111 gebied. ,_P„e vergadering begint om 49.30 uur. Van een onzer verslaggevers TILBURG - Rome/Assisië- feizen zijn evenals in de vijfti- v/Uaren weer in- Voor een j reis in oktober naar Ita- h\ t ïovee' belangstelling ge weken, dat de organisatoren tientallen mensen hebben feeten teleurstellen. Woordvoerder Herman van tnther: „We hadden gedacht «an vijf bussen genoeg te heb- en. We hebben nu zes bussen gecharterd. Meer kan niet, ant dan wordt- de groep te groot. Wij gaan nu met 286 mensen". De NCB-woordvoerder weet 'et of de plotseling interesse °r Rome-reizen iets te ma- u® heeft met de viering van "«Heilig jaar. Terneuzen (secretaresse) heeft zich het laatste jaar bijzonder ingezet om dit project te kunnen realiseren. Hans de Kruyk: „In totaal hebben we de aanmelding van zo'n dertig pupillen bin nen. Het grootste deel, 14 aanmeldingen, is afkomstig uit Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren. Begrijpelijk, want daar zitten we met De Sterre in Clinge en het gezinsver vangend tehuis in St. Jan steen. Voorts een achttal aanmeldingen voor manege Margrette en acht voor ma nege Riemens in Nieuwvliet. Laatstgenoemde aantal len zijn afkomstig van het dagverblijf in Schoondijke en de scholen voor zeer moeilijk lerende kinderen, de zogenaamde ZLMK- scholen. Tijdens de openbare les zal het publiek kennis kunnen maken met het paardrijden voor gehandi capten. Gedeputeerde Barbé komt ook kijken zo heeft hij toegezegd en we verwachten een flinke opkomst van de zijde van het publiek. De openbare les begint om tien uur. We hebben alle mede werking van Piet Kosters gekregen. Zo heeft Kosters toege zegd dat hij met een pony wagen de polder intrekt met de rest van de pupillen. We hebben werkelijk van alle kanten medewerking gehad. Zo hielp de MTS bij de bouw van een speciaal opstap- PAARDRIJDEN: straks ook voor gehandicapten - FOTOARCHIEF DE STEM bouwwerkje voor de gehan dicapten en het passeren van de statuten door notaris Van Steen kostte ons niets". Het idee om de gehandi capten te laten paardrijden is oorspronkelijk afkosmtig vn Henk van der Meijden uit Spui. Hans de Kruyk: „Daarna hebben we rond de tafel gezeten met Albert Doorenbos, consulent spor tieve recreatie van de Zeeuwse Sportraad, die ons allerlei goede adviezen heeft gegeven. Dankbaar zijn we ook voor de startsubsidie van CRM en de Zeeuwse kerken. Op deze manier hebben we de zaak voor de pupillen heel goedkoop kun nen houden. De pupillen betalen ƒ7,50 per les. We zijn per uur 50,- - aan de manege kwijt. Dat is een belachelijk laag be drag. Wij rijden in groepjes van vier. Normaal gebeurt dat met tien personen, die zestien gulden de man kwijt zijn. We zijn dus goed gehol pen. We rijden vanaf 1 mei tot en met 1 juli elke week in de drie maneges een half uur onder deskundige lei ding. Het is zeer intensief werk tenslotte. Het aantal liefheb bers voor het paardrijden voor gehandicapten is ons enorm meegevallen. We hadden aanvankelijk ge mikt op vijftien pupillen. Het zijn er nu al dertig. Daardoor is er wel een groot gebrek aan vrijwilligers ontstaan. Ieder paard moet worden begeleid door een vrijwilliger. Ik zou dan ook graag een beroep willen doen op vrij willigers afkomstig uit de paardesportwereld of en thousiastelingen die graag met paarden en gehandicap ten werken, zich bij ons aan te melden. Dan kunnen we onderling tijden afspreken. Dat geldt dus voor vrijwilli gers uit geheel Zeeuwsch- Vlaanderen, want we kun nen ze gebruiken zowel in Nieuwvliet, Absdale ais Axel". Na 1 juli gaat het bestuur van de „Stichting paardrij den gehandicapten Zeeuwsch-Vlaanderen" op nieuw rond de tafel zitten. De Kruyk: „Juli en augustus zijn de typische vakantie maanden. Dan ondernemen we geen activiteiten. We gaan de zaak dan evalueren. Daarna hopen we er weer met frisse moed tegenaan te gaan". (Zie ook De Stem Gids-Weekend.) Rheumafonds - Voor het rheumafonds hebben zich de N.K.V.-vrouwen ingezet. Zij hebben langs de huizen met bussen gecollecteerd. De totale opbrengst was precies 800,--. Het bedrag is inmiddels naar het Rheumafonds overge maakt. Rode Kruis - Op woensdag 6 april aanstaande wordt in Den Dullaert te Huist om 19.30 uur een lezing gehouden over de taken van het Rode Kruis bij rampen door dr. A. Maenhout, provinciaal commandant van het Rode Kruis Zeeland. Alle EHBO-ers en andere belang stellenden zijn van harte wel kom bij deze lezing, die geor ganiseerd wtJrdt door de EHBO Hulst in samenwerking met de Rode Kruis-colonne Hulst. De toegang is gratis. Bridgewedstrijd - In café De Vier Jaargetijden speelden de leden van de bridgeclub hun 7e wedstrijd in de voorjaars competitie. Het was een Ho well 12 met 11 paren. De uit slag was: 1. Serrarens-De Kerf, 2. Biesbroeck-Radema- kers, 3. Dames Goossen-Kint, 4. Dames Pauwels-Staal, 5. Echtpaar De Kort en Van de Wielen-Van Esbroeck. Supportersclub - De suppor tersclub van de VV Steen laat maandag 4 april (2e Paasdag) een autobus rijden naar Mid delburg, om de supporters ge legenheid te geven de voetbal wedstrijd Steen-Jong Ambon te bezoeken. De bus vertrekt om 12.30 uur aan de kerk te Heikant en een kwartiertje la ter aan de kerk te Sint-Jan steen. Zwemavond KPJ - De KPJ- afdeling Sint-Jansteen hield in het overdekte zwembad De Driehoek te Hulst een zwem avond. Gedurende anderhalf uur konden de leden tonen wat ze van de zwemkunst terecht brachten. Na afloop kregen de deelnemers een drankje aan geboden. Vanwege het succes wordt in april nogmaals een dergelijke avond op touw ge zet. DOEL - Wie tijdens het Paasweekeind trek heeft in een fikse wandeling kan even over de grens zijn hart ophalen in het plaats je Doel. Daar werd gisteren offi cieel de de opgeknapte Mo len officeel geopend, het hoogtepunt van een geza menlijke inspanning van gemeentebestuur en ex ploitanten. De molen van Doel is nu beter uitgerust om zijn functie als toeristisch at tractiecentrum te vervul len en bovendien is er een brochure opgesteld waarin talrijke wandelmogelijk heden in de polders rond om Doel worden toegelicht. Ai die wandelingen ver trekken vanaf de molen. Zelfs uitstappen in het Verdronken Land van Seattinghe kunnen via de molen worden georgani seerd. Wie per fiets het Waasland en Zeeuwsch- vlaanderen wil verkennen, kan op de stafkaarten in de molen zijn route komen uitzoeken. De molen was al be faamd om zijn 'paling in 't groen', maar met de nu ge heel vernieuwde keuken installatie kunnen de be zoekers zich aan tal van gerechten tegoed doen. Tenslotte wil de molen ook cultureel een steentje bij dragen. Daarom zullen er regelmatig beperkte maar zorgvuldig geselcteerde tentoonstellingen worden gehouden. Mare Raes, le raar aan de kunstacademie van Leuven, bijt de spits af met 'tekeningen omtrent Doel'. p TERNEUZEN - De afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Diabetesvereniging Nederland houdt zaterdag 9 april om 14.45 uur een bijeenkomst in de vergader zaal van het Julianaziekenhuis te Terneuzen. Bijzonder aan deze bijeen komst is de aanwezigheid van een uit drie personen bestaand team dat werd opgeleid, geïn strueerd en begeleid door de medische adviseur van de Diabetesvereniging Neder land, ds. H. Dankmeyer. Het is de eerste keer dan dit team in Zeeland diabetespa tiënten komt voorlichten. Na een inleidend gesprekje wor den met behulp van een dia serie de zelfcontrole en de spuittechnieken besproken. Secretaris R. Hemelsoet van de afdeling Zeeuwsch-Vlaan deren zegt hierover dat de zelfregulatie, die eveneens door het team wordt bespro ken, bedoeld is om de verant woordelijkheid zoveel moge lijk bij de patiënt zelf te leg gen. Daardoor wordt hij beter gemotiveerd en zal hij zich ook beter aan zijn dieet houden. „Er is wel een grote mate van kennis vereist. Als de dia beet veel over zijn toestand weet, kan hij gemakkelijker met zijn handicap leven en hoeft hij geen 'zielige' figuur te zijn, zoals dat enkele tien tallen jaren geleden vaak het geval was. Hij zal tot de ont dekking komen dat hij een heel normaal leven kan leiden. De zelfregulatie heeft tot doel om via een betere instelling van de patiënt mogelijke com plicaties en daarmee eventuele ziekenhuisopname te voorko men". Hemelsoet wijst er ook op dat voor de omgeving van de patiënt, niet alleen de ouders maar ook de eventuele leraren en zelfs de politie, belangrijk is van een en ander op de hoogte te zijn". 4 De afdeling Zeeuwsch- Vlaanderen telt momenteel 380 leden en heeft sinds haar bestaan al heel wat voor deze mensen weten te bereiken. Van 4 tot 10 juli wordt een col lecte gehouden voor het Dia betesfonds Nederland, tenein de het wetenschappelijk on derzoek naar suikerziekte te bevorderen. Degenen die aan deze collecte willen meedoen, kunnen inlichtingen krijgen bij de heer Hoek, Margriet- straat 11 te Heikant, telefoon 01140-14205. HULST - Het Hulster Open Jongerencentrum is nog op zoek naar oude spulletjes voor de rommelmarkt, die zaterdag 16 april op de Grote Markt op touw wordt gezet. Met dit evenement wil het OJC geld bijeen brengen voor de inrichting van hun eigen ruimte in het activiteitenge bouw 't Houtenkwartier. Wie tijdens de grote schoonmaak nog wat spulletjes is tegenge komen en die beschikbaar wil stellen, kan bellen naar 01140- 13514. De 'rommel' wordt tus sen 10 en 15 april thuis opge haald. (ADVERTENTIE) Ydo Binnenhuisarchitektuur Boschstraat 148 1 4811 GK Breda Telefoon 076-141456 Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN - In Vlissingen wordt op 23 april een Grego riaanse dag gehouden. Er doen onder meer koren aan mee uit Brugge, Hulst (basiliekkoor van dirigent Jo Ivens), Ulven- hout, Middelburg en Vlissin gen. De dag begint om 10.00 met een ontvangst en een Latijnse Mis, gevolgd door een rede over gregoriaans gezang na Vaticanum II door pater N. Wesselingh osb. Daarna tre den de verschillende koren op. Zowel tijdens de mis als tij dens de optredens wordt zo veel mogelijk gelegenheid ge geven tot samenzang. Het gebeuren vindt plaats in de O.L. Vrouwekerk bij het stadhuis. Woordvoerder van het organiserend comité is de heer L. Menheere. Hij laat we ten dat het intitiatief is gebo ren uit de positieve reacties op de contactdagen van de Gre- gor'ius Vereniging in Etten- Leur. „Daardoor aangemoe digd hebben wij het plan op gevat om de vele liefhebbers van het Gregoriaans gezang een hart onder de riem te ste ken en vooral om te zorgen dat het Gregoriaans geen mu seumstuk zou worden." iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiniiiiiiii^ Dit MDGO zou het huidige MHNO moeten vervangen per 1 augustus 1984. De overheid heeft voor de spreiding van dit onderwijs een plan opgesteld dat uitgaat van het principe van denominatie. Dat wil zeg gen dat de spreiding bepaald wordt vanuit geloofsovertui ging. door Hanneke Mouws HULST TERNEUZEN OOSTBURG - Een bekend beeld in Zeeuwsch-Vlaande ren: een groep scholieren inge pakt in regenkleding. Door weer en wind zijn ze op weg naar school, naar het voortge zet onderwijs. Of het nou glad is of mistig, waait of regent. Ze fietsen er door. Afstanden van meer dan vijftien kilometer zijn geen uitzondering. Langs de grote weg van Hulst naar Perkpolder rijdt zo'n sliert over het fietspad. Een brommer zwenkt er rake lings langs, moet de weg op, en mist op een haar na een haas tige vrachtwagen, die de pont nog wil halen. Een bijna symbolisch beeld; die vrachtwagen zal de boot nog wel halen, maar in hoe verre zijn die scholieren in hun onderwij spositie bepaald door hun positie „achter het water?" Wat biedt Zeeuwsch- Vlaanderen aan voortgezet onderwijs. Voor welk onder wijs moet de jeugd elders z'n heil zoeken? Wat zijn de con sequenties aan financiële be lasting voor de ouders en het zo vroeg doorbreken van de gezinssituatie? Komen die stu derende jongelui nog terug naar Zeeuwsch-Vlaanderen, of betekent hun weggaan een definitief verlies aan intelli- gentiepotentieel? Welke ini tiatieven neemt de overheid? In eerste instantie is het be langrijk te weten, wat er pre cies bestaat aan voortgezet on derwijs in Zeeuwsch-Vlaan deren. Een overzicht: VWO: Hulst 1, Oostburg 2, Terneuzen 2. Havo: Hulst 1, Oostburg 2, Terneuzen 2. Mavo: Axei 1, Hulst 2, Oostburg 3, Terneuzen 3. Lts: Axel 1, Hulst 1, Oost- burg 1, Terneuzen 1. Ito: Ter neuzen 1. Ihno Hulst 1, Ter neuzen 1. Lhno: Axel 1, Hulst 1, Terneuzen 1, Sas van Gent 1, IJzendijke 1. Mhno: Hulst 1, Terneuzen 1, IJzendijke 1. In Hulst en Terneuzen kan bo vendien leao-onderwijs wor den gevolgd, waarbij het eer ste en het tweede leerjaar worden gecombineerd met lhno. Verder is er in het kader van het „kort middelbaar be roepsonderwijs" de opleiding in de verzorgende beroepen in Terneuzen. Dan is er de zoge naamde „inservice"-opleiding, de opleiding in de gezond heidszorg in Terneuzen; er zijn dag/avondopleidingen in het leerlingenwezen in Ter neuzen, Axel en Hulst, Le vensscholen voor werkende jongeren in Terneuzen, Hulst en Oostburg en buitengewoon voortgezet onderwijs in Ter neuzen. Maar daarmee is het ook ver bekeken. Er is een redelijk aanbod aan avo/vwo binnen de regio, het lager en middel baar nijverheidsonderwijs komt er behoorlijk uit de verf maar wie bijvoorbeeld een so ciale of pedagogische acade mie wil volgen, een opleiding als kleuterleidster, kraamver zorgster, fysiotherapie, logo pedie, om maar wat te noe men, die komt niet meer ver der. Netzomin als degene die naar de HTS wil, de HEAO, de Hogere Zeevaartschool, de la- boratoriumschool. Om van het universitair onderwijs nog maar niet te spreken. De overheid heeft hier een weinig stimulerende invloed. Men baseert zich op getallen, gaat uit van een dunbevolkt gebied met een dalend aantal leerlingen. Een ontwikkeling die nauwelijks uitzicht biedt op vestiging van meer be roepsonderwijs in Zeeuwsch- Vlaanderen. Wat het onderwijs, toch al zuchtend onder de druk van de bezuinigingen een benauwde veste dreigt te maken. Wie uitbreiding van het beroeps onderwijs nauw ter harte gaat, zoals de directeur van het Arbeidsbureau in Terneu zen, lijkt een roepende in de woestijn. „En toch zou vestiging van meer beroepsonderwijs in Zeeuwsch-Vlaanderen de bloei ten goede komen. Er zou gedacht kunnen worden aan een school met internaat om de leerlingen te huisvesten. Het is toch bij vestiging van nieuwe onderwijsfaciliteiten wel mogelijk om verder te ko men dan Middelburg, daar houdt Zeeland toch niet op?" Je zou het soms wel denken. En door het gebrek aan on derwijsfaciliteiten wordt me nig schooldirectie of schoolde caan geconfronteerd met het probleem van een te jonge leeftijd, waarop men buiten Zeeuwsch-Vlaanderen op ka mers zou moeten gaan wonen voor het volgen van beroeps onderwijs. Mejuffrouw de Buck, directrice van de scho lengemeenschap De Leeuwtjes uit Terneuzen; „Zestien jaar is gewoon te jong om op kamers te gaan. Die mening zijn de meeste ouders ook toegedaan. In de praktijk ziet men, dat de jongelui doorstuderen tot achttien jaar, een meer ge schikte leeftijd om weg te gaan. In het nijverheidsonder wijs zien we dikwijls de tus senoplossing die gevonden wordt door het volgen van de „Inas"-opleiding na het lager beroepsonderijs. Daarna kan men dan buiten de regio ver der, omdat ze de studie op zo jonge leeftijd niet volhouden". In het algemeen wordt acht tien jaar als marge aangehou den. Op jongere leeftijd is de gezinsgebondenheid nog groot, en speelt heimwee een behoor- lijke rol. Binnen het avo/vwo wordt dikwijls doorgestudeerd in een volgend schooltype, bij voorbeeld havo-atheneum, voordat men de stap waagt om moeten we gewoon rekening mee houden. Op uitbreiding van het on derwijs is nauwelijks te reke nen. Dat betekent dat we op zijn minst het aanbod van on derwijs zoals dat op het mo ment is, moeten zien te hand haven. Dat houdt in dat de scholen zich niet in de eerste plaats moeten inspannen om kost wat kost als zelfstandige school te blijven bestaan, maar uit moeten gaan van het belang van het voortgezet on derwijs in haar geheel. Dus als dat betekent, dat kleinere scholen moeten gaan fuseren, dan moet dat gewoon geen punt van overweging zijn om dat niet te willen". Met een navrant gevoel voor humor grijpt hij de koe bij de horens door te stellen dat „de jeugd van Zeeuwsch-Vlaan deren onze beste vorm van ex port is". Een niet zo best beeld van een toch al niet zo best be deelde regio. Zoals gezegd, voert de overheid er een niet zo erg stimulerend beleid. En een plan zoals het huidige spreidingsplan MDGO (Mid delbaar diensten- en Gezond- heidsonderwijs), is daarbij welhaast desastreus. Dat zou voor Zeeuwsch- Vlaanderen inhouden één rooms katholieke vestiging in Hulst. De overige vestigings- punten in Zeeland worden dan een in Vlissingen (gemeente lijk), twee in Goes (protestants christelijk en algemeen bij zonder). De opleiding MDGO in Hulst zou een opleiding ver zorging (VZ), een opleiding cultuur, jeugdwerk en inrich tingswerk (SA LL) en een op- leiding verpleging (VP) gaan omvatten. In de praktijk zou dat gaan betekenen dat de leerlingen in Zeeland een soort dagelijkse volksverhuizing moeten gaan ondernemen om op school te komen. Op het moment zijn er negen vestigingspunten van het MHNO in Zeeland en is de spreiding naar geloofsrichting veel praktischer uitgevoerd. Het is een vrij gecompliceerd plan geworden, dat de leerlin gen opzadelt met enorme af standen. Met name bij scholenge meenschap De Leeuwtjes is er dan ook fel verzet gerezen te gen het huidige spreidingsplan MDGO. Men ziet een neu traal-bijzondere vestiging in Terneuzen als zonder meer noodzakelijk. De gemeente en de provincie staan hier volle dig achter, maar de behande ling van het verzoek van De Leeuwtjes om een neutraal- bijzondere MDGO-vestiging in Terneuzen te realiseren, laat op zich wachten llllllilllllllllllll)lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilJllllllfl)lllllllill]||||||||||llllllllllllllltlllllllt1llllllllllllll|j||||||)llllllllll(llll1jllllllllll(lllllll[[llllljlljl(lllllljjtlirt{lll{lllljlllllllllllltltllllll(ll(lllll(l{l(llfllllllll(llllllllllllllll[llll[fl[[lllllllllllllllllll(llllll[[ljllf[ll[llfltllllll[lllllll(llll[fljjjlllll[lll(lllllllllll

de Stem | 1983 | | pagina 17