DU Plan voor 13 woningen in Hoofdplaat vrijwel rond Geen geld van waterschap naar gemeenten ^Beheersraad van jachthaven Breskens functioneert niet' uwsch en ei izen WERKNEMERS WEER AAN DE SLAG MIDDEN-ZEEUWS Zomerfeesten rond camping Pannenschuur PAGINAZEELAND3 j WOENSDAG 30 MAART 1983 politierapport VIERING DRIE JUBILEUMS Paasfiets tocht Axel Schietingen markten DIJKGRAAF G. J. DE JAGER: Aardenburg Plaatselijk nieuws Draaibrug Goes Sint-Kruis E. JACOBSEN VANJACHTHAVENBELANGEN: Uitgaan in Zeeland DEBT® VAN ZEELAND T27 PAGINA ZEELAND 4 verslaggevers iering van alle linkse par. :ren wordt dit jaar in het :en gehouden. jaarsshow van Freek de jon ge. In het middagprogramma wordt zoveel mogelijk reke- ning gehouden met de jeugd 's Avonds komen 2 sprekers aan het woord. Zeker !s dat Jan de Boer, directeur van de Sociale Dienst in Leeuwarden naar Terneuzen komt. pe tweede spreker is een verte- genwoordiger van de buiten landse werknemers in Neder land. De avond wordt afgeslo ten met muziek uit de jaren 60 Belangstellenden kunnen de hele dag in het Zuidlandthea- ter terecht voor 3,50. Maandag 7 april volgt een laatste vergadering van het I comité, waarin het program-1 ma en de leuzen definitief worden vastgesteld. Het comi té wordt gevormd door: PSP CPN, PvdA afdeling Terneu- zen, Axel, Hulst, Sas van Gent, de werkgroep kernenergie! IKV, Wereldwinkel, KWJ FNV afdeling Axel en Terneu-1 zen, ABVA/KABO, Eritrea steuncomité, de Turks-Islami tische culturele vereniging en I de bedrijfsledengroepen van I een aantal bedrijven uit de Kanaalzone. BRESKENS - Op de kruising Buitenlust verleende A.J.E. uit Groede met zijn personenauto geen voorrang op de kruising aan een personenauto be stuurd M.A.C. uit Rotterdam. C. werd licht gewond en werd ter plaatse door een arts verzorgd. OOSTBURG - Op de Indus trieweg reed A.J.V. uit Oost burg met zijn personenauto j van de parkeerplaats weg, toen B.E.M.M. uit Oostburg kwam aangereden. Een aan rijding was onvermijdelijk. OOSTBURG - In de Breedes- traat stak de bromfietser F.W.R.V. uit Breskens de weg over en lette hierbij niet op een naderende personenauto, bestuurd door K.D.S. uit Wil- lich. Materiële schade was hiervan het sevolg. SLUIS - C.D.G. uit de Grote I Maagdenstraat deed bij de po litie aangifte, dat een muurtje rond zijn tuin omver was ge reden. De veroorzaker is door gereden en de schade bedraagt I 250,-. SLUISKIL - Tijdens afwezig-1 heid van de familie Van de B. aan de Baljuwstraat te Sluis-1 kil hebben inbrekers woens dagmiddag tussen half drie en I half vijf hun slag geslagen en gingen er met een brandkast met geld, sieraden en goederen vandoor. Zij verschaften zich I toegang door verbreking van een raam en doorzochten de gehele woning. Voor de gemeentepolitie van I Terneuzen is het wel duidelijk dat de dieven gebruik maak ten van een auto, mogelijk met aanhangwagen, of een bestel auto, die moet hebben gestaan op de oprit van de garage aan de zijde van de Pierssenspol-1 derstraat. De Terneuzense ge meentepolitie verzoekt dege nen die woensdagmiddag it I bovengenoemde periode iets dergelijks hebben gezien, zicnl met haar of met de rayonagent I te Sluiskil in verbinding te f stellen (tel. 01150-94151). ZAAMSLAG - Op de eerstel dag dat de familie Vermeirel haar woning aan de Rozema-I rijnstraat had betrokken.! kreeg zij dinsdagavond te kampen met een schoorsteen- brand. Er was een open haaro voor de schoorsteen geplaatst! maar deze kon blijkbaar niet de hitte verdragen en scheur- de. De brandweer bluste he I vuur en brak de schoorsteen I af. Verdere schade was er niet f modebrillen oogmeting kontaktlenzen Van onze correspondent jilEUWVLIET - Camping- jn recreatiecentrum De pannenschuur te Nieuwvliet yiert deze zomer drie jubi- leums. Ter gelegenheid daarvan staan voor de pe riode tussen 10 mei en eind juli diverse zomerfeesten op het programma. De Pannenschuur zelf gaat dit seizoen het 25e jaar als recreatiecentrum in. Het recreatieteam, dat elke zo mer weer voor de nodige ac tiviteiten zorgt, doet dat voor de tiende keer, en de tourclub van het centrum heeft er vijf jaar opzitten. Het jubileumprogramma ziet er in grote lijnen als volgt uit: maandag 23 mei(tweede pinksterdag) wordt een grote fietscross- wedstrijd gehouden, zondag 12 juni een jubileumsterrit en zaterdag 30 juni zijn de wandelaars aan de beurt voor tochten over 5, 10, 15 of 20 kilometer. De laatste week van juli, wanneer de bouwvakvakan tie wordt afgesloten, staat in het teken van een groot zo merfeest. In een feesttent op het campingterrein start dinsdag 26 juli een Vlaamse Kermis, een dag later ge volgd door oude Vlaamse volksspelen. Donderdag 28 juli is er een kindermiddag, opgeluisterd door een clown, en 's avonds kunnen de ouderen terecht voor een dansje. Vrijdag wordt een rollen- wedstrijd gehouden, en za terdag is er weer gelegen heid tot dansen. De feest- week wordt zondag 31 juli afgerond met het optreden van een country orkest. Produktie steenfabriek Aardenburg weer hervat Van onze correspondent HOOFDPLAAT - Volgens het jaarverslag van de Hoofdplaatse dorpsraad is het vrijwel zo goed als ze ker dat de regionale Woningbouwvereniging Axel dit voorjaar begint met de bouw van vier eensgezinswo ningen en acht tweepersoonswoningen in plan Noord ader te Hoofdplaat. Van een onzer verslaggevers AARDENBURG - De Aardenburgse Steenfa briek, die eind oktober vorig jaar tijdelijk de poorten sloot, zal voor de zomer de produktie I weer kunnen hervatten. I Tien van de veertien ontslagen werknemers kunnen dan weer aan de slag. Omdat de produktie de eerstkomende tijd op een wat lager pitje wordt gezet dan voorheen, is het niet mogelijk het totale werknemersbestand opnieuw in dienst te nemen. De vier overgebleven mede werkers hebben overigens al elders een baan gevonden. Volgens directeur J. Trap man is de exacte datum waar op de enige nog in Zeeland overgebleven steenfabriek weer wordt opgestart, afhan kelijk van de snelheid waar mee bepaalde partijen stenen, die nu nog in voorraad zijn, bij de klanten kunnen worden af geleverd. „Maar binnen enkele maanden, en in elk geval voor de zomer, draaien we weer", zegt hij. Aanvankelijk was het de bedoeling dat de produkties- top in maart of april zou wor den opgeheven. De opgehoopte voorraden zijn echter niet zo snel geslonken als was ver wacht, terwijl er ook strubbe lingen ontstonden met de eni ge geldschieder van de steen fabriek, de NMB. Fan onze correspondent I AXEL - Voor degenen die met de paasdagen eens graag op de iiets zitten en dit vooral in groepsverband willen doen, heeft de Sportieve Recreatie Groot Axel een fietstocht uit gezet. De tocht is op maandag I (april. De deelnemers kunnen kie- zen uit 2 afstanden: 15 en 30 i. Beide tochten zullen gere- i worden in de directe om- I geving van Axel. Het deelne- mersgeld bedraagt voor alle tweede afstanden 3,- en voor I kinderen tot 12 jaar 2,50. Er wordt gestart vanaf 13.30 I uur bij de sporthal 't Sportuus ie Axel. Voor inlichtingen kan men terecht bij de werkgroep Sportieve Recreatie Groot Axel p/a gemeentehuis Axel, afdeling Welzijn, tel. 01155- 2220. I AARDENBURG - Hanenschieting, eerste hoge vogel: M. Francken, Roosendaal; tweede hoge vogel: D. van Hermon, Aardenburg; eerste zijvogel: C. de Kempe, Knokke; ■weede zij vogel: R. Mouton, Ade- gem; Beker: D. Gerrdin, Eeklo. 1 OVEZANDE - Bar R2, Willem Teil, liggende wippen, 58 schutters: Wip j 1 hoge vogel: G. van Garsel, Sora- nus; eerste zij vogel: Joh. Rent meester, Willem Teil; tweede zij- vogel: W. van Loon, Roosendaal; grootste anatal (5): L. Rentmeester, Willem Teil. Wip 2: eerste hoge vo- i gel: M. van Beers, Roosendaal; tweede hoge vogel; M. Verdonk, i Doel Naar Hoger; eerste zij vogel: M. Allemekinders, Victoria; twee de zij vogel: E. Rentmeester, Wil lem Teil; grootste aantal 75): M. Allemekinders, Victoria. TERNEUZEN - 30-3-1983. Per stuk: sla 43-52. Per bos: selderij 20- Peterselie 26, radijs 74-84. Per Kg: andijvie 140-143, breekpeen 15- to. prei 49-100, spinazie 206-208, spruiten 60-61, witlof A 320-340, A2 270-300,3170-180. Krediet Deze bank had in eerste in stantie zo weinig vertrouwen in de overlevingskansen van de fabriek, dat overwogen werd geen nieuw krediet meer beschikbaar te stellen. Pas na diverse gesprekken met de fa- brieksdirectie kwam men op dit standpunt terug. Trapman: „De zaak is nu vrijwel rond, zodat er op dat punt geen pro blemen meer zijn". Reden voor de ommezwaai van de bank is dat de order portefeuille van de steenfa briek voor de eerste tijd rede lijk gevuld is. Zowel uit Ne derland als uit België is een behoorlijk aantal opdrachten binnengekomen, waar men de eerstkomende maanden op kan draaien. Of het ook vol doende zal zijn om aan het eind van het jaar een nieuwe produktiestop te voorkomen, weet Trapman niet. „Het is nog te vroeg om daarover al uitspraken te kunnen doen", aldus de fabrieksdirecteur. kOrt GOES - Schoolvoetbal - Op woensdag 6 en donderdag 7 april vindt in het sportpark Het Schenge in Goes het jaar lijkse schoolvoetbaltoernooi plaats. In totaal nemen niet minder dan 95 elftallen uit het ager- en voortgezet onderwijs aan de wedstrijden deel. jffiINKENSZAND EN HANS- TOERT - Concert Het Senio ren Orkest Zeeland onder lei- ®n6 van Daan Burger geeft °P zaterdag 9 april in De Sten- -e in Heinkenszand een con- Wrt tijdens de ouderenont- moetingsdag. Aanvang 15.30 w. Op woensdagmiddag 27 april treedt het Senioren Or- *est op in de r.k. kerk in Hans- weert. Dit concert begint om '5 uur. JJ'SSENKERKE - Brand- eervvedstrijden - Op zater- ag 16 april worden in Wis- enkerke regionale brand- eerwedstrijden gehouden. Er ■ebben veertien korpsen uit „°°rd- en Zuid-Beveland in schreven. De wedstrijden "e.g'nnen om 9 uur. De prijs- eiking vindt op vrijdag 22 Pnl tijdens een bindings avond in De Vroone te Kapelle plaats. VLISSINGEN - Kunstspeur tochten - Onder de titel Kijk om je heen worden op woens dag 13 april in de Vlissingse binnenstad voor scholieren kunstspeurtochten gehouden. Er zijn vier tochten samenge steld met als kernthema's mo de, architectuur, beeldende kunst en reclame. De kunst- speurtochten gaan uit van de scholen in samenwerking met het Zeeuws Steunpunt voor Kunstzinnige Vorming en het Stedelijk Museum. Alle toch ten beginnen om 14 uur en ein digen in het Stedelijk Museum aan het Bellamypark. VLISSINGEN - Ledenverga dering Dierenbescherming - De Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren afd. Noord- en Midden-Zee land houdt op maandag 11 april een algemene ledenver gadering in het wijkcentrum Open Hof in Vlissingen. Onder meer zal een nieuwe voorzitter moeten worden gekozen om dat de heer H.J.Haverman als zodanig zal aftreden. De ver gadering begint om 20 uur. Momenteel staat Hoofdplaat bovenaan het lijstje van het gemeentebestuur en is het wachten op de ministeriële goedkeuring. Burgemeester C. Spijker boer van Oostburg zal tijdens de jaarvergadering van de Hoofdplaatse dorpsraad, die gehouden wordt vrijdag 8 april om 20.00 uur in Het Wa pen van Zeeland, informatie geven over de woningbouw plannen in Hoofdplaat. Verder is hij bereid de stand van za ken over plan Vossekaai uit een te zetten. In het jaarverslag aan de plaatselijke bevolking werden de activitaeiten van het afge lopen jaar opgesomd. Zoals bekend staat men achter de plannen van het gemeentebe stuur van Oostburg om de oude voormalige school in te richten als dorpshuis. Eventu eel kan men met een peuter speelzaal starten. De gemeente is momenteel bezig de plannen technisch uit te werken. Het reconstructieplan van de Havenstraat-Dorpsstraat vindt men een verbetering op gebied van verkeersveiligheid, terwijl het aanzien van de 1 straten zal worden verfraaid. Halverwege dit jaar wel men echt proberen te starten met een dorpskrant. De dorpsraad en het Evene mentencomité zijn al een paar jaar betrokken bij de voorbe reiding van de 1 november- mars. Bij de te houden jaar vergadering, voor iedereen toegankelijk, zijn de heren J. van de Ameele en B. Lange- raert periodiek aftredend en herkiesbaar. Eventuele kandidaten kun nen zich tot en met de verga dering opgeven bij mevrouw A. Verstraete-Aerssens. Na de pauze volgen er filmpjes over Hoofdplaat van de lataste tien jaar. Directeur J. Trapman wandelt over zijn nu nog verlaten fabrieksterrein. Binnen niet al te lange tijd zal er weer volop be drijvigheid zijn FOTO DE STEM COH J DE BOER Van een onzer verslaggevers GOES - „Er is geen sprake van dat de waterschappen geld overhouden als het wegenbeheer over zou gaan naar de gemeenten, laat staan dat dit geld overgeheveld zou kunnen worden naar de gemeen ten. Waterschappen mogen immer niet meer geschot heffen dan voor de uitoefe ning van htm taken beno digd is". Dat zei dijkgraaf G. J. de Jager gisteren in de algemene vergadering van het water schap Noord- en Zuid-Beve land. De Jager reageerde daarmee op een recente uitla ting van burgemeester drs. G. C. G. van den Heuvel van Bor- sele naar aanleiding van de nota Herziening wet uitkering wegen. Burgemeester Van den Lentebloesem - Door de stich ting Katholiek Onderwijs is aan de leerlingen van de kleu terschool en lagere school en hun ouders mededeling ge daan van het ffeit, dat zuster Thomasina, hoofdleidster, de rk kleuterschool Lentebloesem op het eind van het school jaar 1982-1983 zal verlaten. Zuster Thomasina is sinds 1969 aan deze school verbonden. Op Dreef - De rk lagere school Op Dreef verzorgt een goede vrijdagviering in de parochie kerk, vrijdag 1 april om kwart voor drie. De dienst werd voorbereid door de werkgroep Jongerenpastoraat. Het thema van de viering is „Hij kruisig de, wij kruisigden, zij kruisig den". Gezinsdienst - Eerste paasdag wordt om tien uur in de parco- hiekerk een gezinsdienst ge houden met daarin de doop van enkele kinderen. Mede werking aan de dienst wordt verleend door het Jongeren koor Aardenburg onder lei ding van W. Dierick. Aan het orgel zit Rob de Vrieze, slag werk Paul de Ruijsscher en Freddy Moens speelt trompet. De Nachtuuln - De carnavals vereniging De Nachtuuln ver toont vrijdag 8 april de film van de carnavalsviering 1983. Om 14.00 uur krijgen de bewo ners van Coensadike de film te zien en om 20.00 uur zijn alle overige belangstellenden wel kom in De Roode Leeuw. 10 jaar DSV - Op 4 april wordt het 10-jarig bestaan gevierd van de Draaibrugse Sport Vereniging. Deze viering staat in het teken van sportwed strijden. Er wordt gevoetbald door vetereanen van DSV, DSV, jong DSV en DSV-ge- mengd. De dames van DSV gaan handballen. De jeugd zal daarbij zijn krachten meten met de veteranen. Aanvang 14.00 uur. Geboren: Maria Antonia, dv. G.M. Westdijk en C.B.M. Noordwin, Irena Chantal, dv. P.R. Mohr en G.M. Proost, Flo- ri, zv. A. Scheele en L. Diele- man, Saskia Nancy Petronella, dv. H. Verbeke en M. Rhem- rev, Petrijn Willem Jacob zv W.J. van der Bijl en H.B. Schippers, Silvester, zv. P.G. Versluis en R.U. Jakob, Adriaan Karei Jan, zv. A.F. Honkoop en J.H. HardemaN, Jelle Jozias, zv. J. Klap en C.E. Wirtz, Alexander Jan, zv. J.A. de Leeuw en R.H. van Wel, Ja cob Cornelis zv. J.J. Slabbe- koorn en M. de Kok, Geesje, dv. M.J. den Toonder en M.E. Otte. Overleden: Gommert Lin- denberg 73 jr. ev. C.J. Antho- nise, Pieter Vermue, 93 jr. ev. P. de Jonge, Johannes de Jon ge, 94 jr. wv. J.J. van Malde- gem, Johannes Bal 73 jr. wv. J. Poortvliet, Jacobus van Zwe den 80 jr, Martina Wilhelmina Verhage, 85 jr. ev. J.J. de Bruijne, Leendert Begthel, 86 jr. wv M.J. van der Moere, Adriana Maatje Janse, 64 jr. wv. S.C. van Strien, Pieter Ka- kebeeke 83 jr. ev. H. Steene- poorte, Cornelis Walhout 85 jr. wv. E.P. Oranje. Jan Murre 81 jr. ev. E.B. Wienbröcker, Wil helmina Cornelis Wulffers, 62 jr. ev. B.F. van Harmeien. Gehuwd: Daniël Cornbelis Rouw en Adriana Cornelia Sanderse, Elias Geerardus Eenenaam en Cornelia Maria Geijs, Leendert Johannes Dronkers en Corini Dini Han- nie van Maldegem, Robert Koens en Carla Johanna de Vos, Frans Ivens en Antonia Wilhelmina Liberton. Toren - Op 7,8 en 9 mei zal het 500-jarig bestaan van de toren worden gevierd. Deze viering valt samen met de jaarlijske kermis. Er wordt gewerkt aan een uitvoerig programma,1 waarin onder andere zullen worden opgenomen de rehabi litatie van de oude stadspomp, een academische zitting, sportwedstrijden, bollingen en schietingen, een optreden door het koor Junbilate en de Aar denburgse Volksdansgroep, alsmede de Koninklijke Aar denburgse Fanfaren. Van een onzer verslaggevers BRESKENS Er dienen grote vraagtekens te worden ge plaatst bij het functioneren van de beheersraad van de ge meentelijke jachthaven te Breskens. Het weinig slag vaardig optreden van deze raad is er de oorzaak van dat de jechthaven dit jaar tussen de 50- en 100.000 gulden min der aan inkomsten zal beuren. Dat is de mening van E. Ja- cobsen uit Groede, die namens de Stichting Jachthavenbe- langen in de beheersraad zit ting heeft. Op zijn uitdrukke lijk verzoek komt de raad vol gende week woensdag in een extra zitting bijeen om deze problematiek te bespreken. Jacobsen zegt het idee te hebben dat de beheersraad en kel voor „Piet Snot" bezig is, omdat vrijwel elke beslissing afhankelijk is van het veto van de gemeente Oostburg. „En zo'n log bestuurlijk appa raat verhindert een snelle en efficiënte besluitvorming", meent hij. „Daarbij komt ook dat de politiek meespeelt, waardoor er in de beheersraad veel te weinig rekening wordt gehou den met de mening van leden die op grond van hun deskun digheid zitting hebben en niet omdat ze toevallig door hun fractie in de gemeenteraad zijn aangewezen". Volgens Jacobsen is door al deze factoren een gebrek aan visie ontstaan op het jachtha- vengebeuren. „Het is toch uiterst vreemd dat er in 1980 nog een wachtlijst lag met 330 gegadigden voor een ligplaats en we op dit moment met zo'n onverhuurde plaatsen zitten, zonder dat iemand dit blijk baar aan heeft zien komen. Was er een middellange ter mijnplanning geweest, dan zou zo'n teruglopende tendens al veel eerder zijn opgemerkt en hadden er bijtijds adequate maatregelen genomen kunnen worden". Mosterd De pogingen van de be heersraad om nu nog via een verlaging van het liggeld en een advertentiecampagne zei lers naar Breskens te lokken zouden dan ook duidelijk mos terd na de maaltijd zijn. Jacobsen: „De deplorabele situatie van het moment, die de jachthaven op zo'n 50.000 gulden tot een ton minder in komsten aan niet verhuurde ligplaatsen komt te staan, is dan ook te wijten aan dat ge brek aan visie. De gemeente durft gewoon geen risico's te nemen en bracht de door de beheersraad vastgestelde ver laging van het liggeld met 5 gulden per m2 terug tot 3 gul den. Gewoon uit pure voor zichtigheid. Het resultaat is wel dat mensen die voor de Terneuzense jachthaven op de wachtlijst staan toch niet naar Breskens komen, omdat het hier nog steeds te duur is". De extra vergadering van de beheersraad wordt gehou den in het Oostburgse ge meentehuis en begint om 15.30 uur. Heuvel stelde dat, wanneer geschotsplichtigen van het waterschap in de toekomst minder betalen aan het water schap, het deel dat bestemd is voor wegenbeheer overgehe veld dient te worden naar de gemeenten en dat de vrijstel ling van de onroerend goedbe- lasting op bedrijfsmatig geëx ploiteerde cultuurgrond (dus landbouwgrond) opgeheven zal moeten worden. Volgens dijkgraaf De Jager hebben geschotsplichtigen al jarenlang een oneigenlijke last gedragen. „Er wordt te ge makkelijk vergeten dat waar waterschappen het wegenbe heer hebben, globaal gespro ken de helft van de bevolking, namelijk de eigenaren van on roerend goed, de lasten dra gen. Het is toch van den dolle om zo'n scheve situatie te wil len continueren en dan nog wel met de geldopbrengst richting gemeenten", aldus De Jager. Volgens de dijkgraaf ligt het meer voor de hand dat water schappen en gemeenten de handen ineenslaan om er zorg voor te dragen dat tussen 1 ja nuari 1984 en het in werking treden van de herziene wet het wegenbeheer op hetzelfde ni veau kan plaatsvinden als tot dusver het geval is, dan de las ten opnieuw af te wentelen op de geschotsplichtigen van het waterschap. AXEL Galerie BeUemans, Oosterstr. 11- Expositie van Annie Blewanus met textielobjecten. Kindergalerie- Il lustraties van Annemiek Bors- boom. Geop. dag. 10-18 u. (t/m 2 mei.). GOES Grandtheater - 20 u. E.T. a.l. HULST De Koning van Engeland - 20 u. De vierde man, 16 j. 20 u. Firefox, a.l. 20 u. E.T., a.l. 20 u. De erotische avonturen van Annette Haven, 18 j. KOEWACHT Oude Molen-13.30 u. schieting voor bejaarden. LAMSW AARDE Café de Sport- 13.30 u. schieting voor bejaarden. ST. ANNA TER MUIDEN Voormalig Gemeentehuis- Exposi tie van Horst de Blaere met etsen, Liesbeth Huser met lino's, Ernst Joachim met tekeningen en etsen en Johannes Kollaard jr. met aquarellen. Geop. vrijd. 19-21 u„ zat. en zond. 14-17 u. (t/m 10 apr.). TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. De vierde man, 16 j. 20 u. E.T. a.l. Gemeente huis- Expositie van Jola Groentjes met aquarellen en etsen. Geop. tij dens kantooruren (tot 5 apr.). VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. Aas der azen, a.l. Alhambra 2 - 20 u. De vierde man, 16 j.

de Stem | 1983 | | pagina 21