99 11 Sasse kaartclub bij Frank Kramer POR: wildgroei bij volwasseneneducatie Gemengd koor Westdorpe krijgt het weer druk Mits onder verantwoordelijkheid gemeenten Links Zeeuwsch Vlaanderen viert 1 Mei in Terneuzen Pil I0CCASI0NSI REMORTELl OPTIEK ffERKNi Haarmanweg afgesloten Bonnie en en Benny in Hulst Pop in Terneuzen Uitgaan in Midden- Zeeland TDEï VAN ZEELAND van de BMW-dealer Garage Verbruggebv Beekse Bergen dumpt prijzen Plaatselijk nieuws Hoek Sluiskil Terneuzen Westdorpe Zuidzande politierapport aardenburg - Paasfiets- tocht Axel Schietingen markten WOENSDAG 30 MAART 1983 TERNEUZEN - Het verkeer naar Ter- neuzen wordt bin nenkort andermaal geconfronteerd met een aantal ingrijpen de veranderingen. De Haarmanweg wordt van 5 april tot 8 juli voor een gedeelte (vanaf de Lange Rek- sestraat tot garage Van Fraassen) afge sloten, in verband met de aanleg van de nieuwe verbindings weg rotonde Driewe- gen-Haarmanweg. T20 PAGINA ZEELAND 3 I ^qëNSPAG 30 MA/ Het genoemde gedeelte moet worden opgehoogd. Het doorgaand verkeer moet vanaf die datum via de Zwedenweg-Noorwe- genweg-Du itslandweg en de Industrieweg Terneu- zen in. Het industriegebied bij Driewegen blijft nor maal bereikbaar via de Lange Reksestraat. Dat geldt tot 8 juli ook voor de woonwijk Driewegen. De nieuwe verbinding moet voor een gedeeltelijke ontlasting van de Axelse- straat zorgen. „Wij ver wachten, dat het woon werkverkeer gebruik gaat maken van de nieuwe weg, om zo in het industriege bied en de havens te gera ken", zo deed een woord voerder van de gemeente Terneuzen gistermiddag uit de doeken. De voor naamste reden is echter de ontsluiting van het haven gebied. De nieuwe weg wordt 500 meter lang en krijgt 2 gescheiden rijbanen. Bij de aansluiting op de Haar manweg komen verkeers lichten. De spoorwegover gang daar wordt tegelij kertijd beveiligd door zo genaamde haki's, halfau- tomatische knipperlichtin stallaties. De klus kost in totaal 3 miljoen gulden. Terneuzen kan echter van dit bedrag 40% subsidie claimen bij de provincie. „Anders zou het er nooit van gekomen zijn", aldus de woordvoer der. De weg is een deel van de rondweg, die in de verre toekomst ooit nog eens he lemaal afgemaakt moet worden. Verwacht wordt dat de nieuwe weg in no vember van dit jaar in ge bruik genomen kan wor den. (ADVERTENTIE) WESTDORPE - Het ge mengd zangkoor van West- dorpe zal het de komende maanden weer druk krijgen. Dat bleek tijdens een druk bezochte ledenvergadering, die werd gehouden in Het Verlaet. Voorzitter O. He- melsoet bleek goed te spre ken over de gang van zaken in de vereniging. Uit het jaarverslag van secretaris S. Pluijm bleek dat in het afge lopen verenigingsjaar heel wat activiteien zijn onder nomen. Hj gaf een overzicht van de optredens van het koor in diverse plaatsen in de omge ving. Bij de bestuursverkie zing werden O. Hemelsoet en mevrouw P. Kayser her kozen. Uit het jaarverslag van penningmeester C. de Hulsters bleek dat een batig saldo aanwezig is. Dat is volgens de penningmeester te danken aan de extra fi nanciële steun die het koor van particulieren krijgt. Ook de eigen activiteiten en de contributie van de leden hebben de kas een gunstiger aanzien gegeven. De voorzitter vertelde dat weer een aantal concerten op het programma staat en verzocht de leden de repeti ties trouw te blijven bezoe ken. Naast de medewerking die het koor verleent aan praktisch alle kerkelijke plechtigeheden in de West- dorpse parochie, zijn er ook vieringen met enkele groe pen, waarbij het koor zal zingen. Enkele uitstapjes zal het koor met beide handen aan grijpen. Zaterdag 23 april neemt men deel aan een in ternationaal koorfestival te St.-Jansteen, zaterdag 28 mei zingt het koor in Hoofd plaat en IJzendijke en in ok tober zal de groep te beluis teren zijn in de Noordfranse stad Bailleux. Tot lid van de kascommis- sie werd Armand Spuesens benoemd. Op verzoek van de leden zal deze zomer weer een fietstocht voor leden en hun huisgenoten worden ge houden. Ook zal aandacht worden besteed aan de vie ring van het 15-jarig be staan van het dameskoor, een onderafdeling van het gemengd koor. T erneuzen in voor cultuurmanag I Van een onzer verslaggevers Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De 1 mei-viering van alle linkse par. tijen in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt dit jaar in Zuidlandtheater in Terneuzen gehouden. Onlangs is een zogenaamd 1 mei-comité opgericht, dat de feestelijkheden moet voorbe reiden. Het „initiatief van de PSP" wordt door de verschil lende partijen als iets unieks ervaren, omdat het de eerste keer in Zeeuwsch-Vlaanderen is, dat de 1 mei viering door een dergelijk breed comité wordt voorbereid. Een werk groep van het comité is op dit moment druk doende de feestelijkheden voor die dag op een rij te zetten. Er is gekozen voor een geva rieerd programma met thea ter, muziek uit Latijns-Ame rika en een culturele manifes tatie. Tevens worden er opna men vertoond van de oude- TERNEUZEN - B en W van Terneuzen staan positief tegenover het aanbod van de provincie om een culturele regiomanager aan te stellen, die gaat adviseren bij de keuze van theater programma's. Die manager moet dan wel on der verantwoordelijkheid van de Zeeuwsch - vlaamse gemeenten opereren. Een regiomanager als ver lengstuk van het intergemeen- telijk theaterbureau van de provincie Zeeland wijst wet houder drs. A. Rekveld van Terneuzen van de hand. De drie Westzeeuwsch- vlaamse gemeenten zijn onder bepaalde voorwaarden ook bereid om mee te werken aan het theaterbureau. Sluis, Oost burg en Aardenburg gaan er van uit dat de activiteiten worden begeleid door Reggy Barra, die vroeger werkzaam was bij „Uit in Zeeland". Terneuzen is het daarmee eens. Rekveld: „Hij past pre cies in de organisatie zoals wij die voor het Zuidlandtheater al hebben opgebouwd". De Terneuzense wethouder voelt weinig voor een nieuwe ge meenschappelijke regeling. „Maar je moet vooraf wel dui delijke afspraken maken". De Westzeeuwschvlaamse gemeenten en Terneuzen laten gedeputeerde mr. J. Boersma vóór eind volgende week we ten of ze verder willen praten. Terneuzen heeft er haast mee, ook al omdat er in het Zuid landtheater verschillende va catures moeten worden ver vuld. Zeker is in ieder geval dat wanneer Barra in Zeeuwsch-Vlaanderen aan de slag gaat Terneuzen afziet van de aanstelling van een hoofd artistieke en administratieve sectie voor het Zuidlandthea ter. De vier andere Zeeuwsch- vlaamse gemeenten haakten twee weken geleden definitief af bij het theaterbureau. Zij gaan hun theaterprogramma's helemaal zelf opstellen. Industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Telefoon 01150-13451 Van ome correspondent SAS VAN GENT - De kaartclub Klavertje Vier uit Sas van Gent is in april op de tv te zien, om precies te zijn in de Frank Kramer-show. De hoofdrol in dit bekende spelprogramma wordt gespeeld door de leden van de Sasse kaartclub Peet Freyzer, Constant Ferket en Ben Evertsen, allen vergezeld van hun echtgenoten. Vrijdag 8 april worden in Hilversum de opna men gemaakt en worden de drie echtparen ge steund door niet minder dan 40 supporters. Het idee is afkomstig van me vrouw M. Evertsen, maar in eerste instantie werd het idee door de KRO af gewezen, omdat men in Hilversum dacht dat Sas van Gent in België lag. Een telefoontje bracht echter al vlug de oplos sing en gistermorgen was Frank Kramer met enke le KRO-mensen in Sas van Gent present om kennis te maken met de drie deelnemende echt paren. Zaterdag 30 april wordt het spelprogram ma uitgezonden en dan zal blijken of de Sasse- naars de inmiddels be roemde Frank Kramer- showfiets mee naar huis kunnen nemen. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De Zeeuwse Onderwijsraad (POR) gaat de coördinerend minister voor de volwassenene ducatie, W. Deetman waarschuwen voor „wildgroei" in Zeeland. Vooral het stimuleringsbe leid dat verschillende ministe ries voeren ten aanzien van educatieve activiteiten voor culturele minderheden, loopt volgens de Onderwijsraad uit de hand. „Diverse regelingen sluiten niet of nauwelijks op elkaar aan of staan haaks op elkaar". De Raad vindt dat samen hang en kwaliteit van de edu catieve activiteiten voor min derheden niet gewaarborgd is. De Raad wijst daarbij met na me op de ontwikkelingen rond Na marktonderzoek Van een onzer verslaggevers HILVARENBEEK - Beekse Bergen, het attractiepark in Hilvarenbeek met een safari- en een recreatiegedeelte, gaat in verscheidene sectoren de prijzen dumpen. Deze prijs verlaging vloeit voort uit de gegevens, die een vorig jaar door Beekse Bergen gehouden marktonderzoek aan het licht bracht. Met name in de horeca-sec- tor gaan de prijzen omlaag. Dat heeft alles te maken met het feit, dat Beekse Bergen met ingang van 2 april een sa menwerking aangaat met het Ahold-concern. Een tak daar van, AC-restaurants geheten, gaat de horeca in het Hilva- renbeekse park exploiteren. De zeven man horeca-perso- neel, die tot en met vandaag bij Beekse Bergen in dienst zijn, worden door AC in dienst genomen. De toegangsprijzen worden als gevolg van een soort kop pelverkoop eveneens omlaag- gebracht. De toegang tot het safaripark en het recreatie park kost in beide gevallen 7,50. Toch kan in het komend seizoen een bezoek aan beide parken gebracht worden voor 12.50. de intensieve taalcursussen voor buitenlanders, waarvoor het Rijk geld beschikbaar stelt. De afdeling volwassenene ducatie van de Onderwijsraad schrijft in een notitie: „Door de gemeenten is ingespeeld op deze nieuwe maatregel zonder enig ovrleg met andere reeds bestaande activiteiten". Daar bij doelt men op het feit, dat allerhande organisaties en zelfs „leken" subsidiegelden naar zich toe trekken. „Het kleine beetje coördina tie dat begon te ontstaan, sa menhang en overleg via regio nale educatieve centra en het opstarten van een provinciaal platform voor culturele min derheden, werd daarbij volle dige genegeerd". „Weer nieuwe begeleiders moeten zich via in de haast opgezette bijscholingsbijeen komsten deskundigheid eigen maken voor het werken met deze doelgroep. Deskundig heid, aanwezig in de regio wordt daarbij over het hoofd gezien en een goede afstem ming van activiteiten en mid delen is in de diverse regio's niet eens ter sprake geweest". ^Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllfllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllit' even er IN ZAAL Tiffany in Hulst zijn zaterdag 2 april Benny Neyman en Bonnie St. Clai re te zien en te horen. Zij worden begeleid door het Hulster show- en dansorkest Bluesette. Daarnaast is er in een aparte zaal een optreden van het dansorkest Amber uit Kloosterzande. De aan vang van deze muzikale avond is 21.30 uur. Benny Neyman genoot een gedegen aan de Acade mie voor Kleinkunst. In 1973 verscheen zijn eerste lang speelplaat. De echte door braak kwam met zijn lp „Samen zijn we rijk". Ney man schrijft al zijn teksten t en muziek zelf. De in Maas tricht geboren zanger is in middels een veel gevraagd artiest in Nederland, maar ook in België. Bonnie St. Claire begon een dikke tien jaar geleden haar carrière met de pop groep Unit Gloria. Na het uiteenvallen van deze band ging ze op de solotoer en zij is de afgelopen jaren regel matig terug te vinden ge weest in de hitlijsten, zowel met Nederlandse als Engels talige liedjes. Momenteel staat ze weer in de belang stelling met het nummer „Verder valt het wel mee", dat ze samen met Benny Neyman heeft opgenomen. Benny Neyman I DE NEDERLANDSE rock- groep Lace treedt vrijdag I april op in de Imageclub te 3 Terneuzen. Aanvang 21.00 3 uur. Lace, die al een tweetal 3 jaren de vaderlandse club- 3 circuits met succes rond- 3 trekt, heeft een geluid dat 3 het best getypeerd kan wor- 3 den als een mengeling van 3 hard-rock en rock-and-roll. 3 Aan het eind van het seizoen '81-'82 heeft de groep met te- 3 genslag te kampen gehad S door bezettingsverandering, 5 maar nu is het viertal weer compleet. 3 Ook zondag 3 april kun- nen muziekliefhebbers in de Imageclub terecht. Vanaf 3 15.00 uur treden op de rock- E and-rollband Joint du Cu- 3 lasse en de punkgroep Porte E Mentaux, beide uit Parijs. 3 De theatervoorstellingen 5 van Freek de Jonge, op 1 3 april in Goes en 2 april in 3 Middelburg, zijn UITVER- KOCHT. Vrijdag 1 april: Midgard 3 Middelburg, Stealer and E Special Gast, 21.00 uur. E Zondag 3 april: Demerary E Middelburg, blaasconcert E met vokaal kwartet 't Quar- E tiertje, 15.00 uur. Bonny St. Claire piiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii]? FOTO PHONOGRAM Wafelactie - De wafelactie, die zaterdag gehouden is door de openbare lagere school De Wegwijzer ten bate van de SOS-kinderdorpen in Hondu ras, is geslaagd. Er zijn 930 wafels verkocht. Karabijnclub - De uitslag van de jaarlijkse hanenschieting, gehouden in café Dallinga, is als volgt: top: Ans van Puy- velde, Winnetou Sluiskil; lin ker zij vogel: Patrick van Damme, Dingo Moerbeke; rechter zij vogel: Mark Fro- ment, Winnetou Sluiskil; grootste aantal (3): Alex Fro- ment, Winnetou Sluiskil en Patrick van Damme. Er na men 40 schuttes deel. De vol gende schieting is zaterdag 16 april om 19.30 uur in café Dal linga. Golgotha-klanken - Morgen, op Goede Vrijdag wordt in de zaal van het Leger des Heils in de Donze Visserstraat een zang-declamatieavond gehou den. De dienst begint om 19.30 uur. Bridge - Uitslag bridgewed- strijd van Emergo: Groep A: 1. mevrouw Biesbroeck-de heer Ysebaert 58,33 2. heren Sandrini-Visser 55,09, 3. me vrouw Bruijns-de heer Rom- son 54,17, 4. heren Pel-Scheele 53,70, 5. echtpaar Den Haan 50,93. Groep B: 1. heren Kra- mer-Dourelijn 61,11, 2. dames Verloop-Vreugdenhill 57,64, 3. dames Sandrini-Van de Dries 53,47, 4. dames Borm-Visser 52,08, 5. echtpaar Van Dijk 51,39%. Collecte - De collecte, gehou den in de week van 7 tot 14 maart ten bate van het Rheu- mafonds, heeft ƒ9238,81 opge bracht. Bejaarden - De kaart- en spe- lenmiddagen van de bejaar- denbond zijn niet meer weg te denken in het ontspannings programma voor de ouderen. Na twee middagen is de span ning groot. De beslissingen in de diverse categorieën laten echter nog even op zich wach ten. Dinsdag 12 april wordt in het verenigingsgebouw .Con cordia de derde kaart- en spe- lencompetitiedag gehouden. Er wordt ook weer bingo ge speeld. Paaseieren zoeken - Paasza terdag 2 april wordt in Zuid zande weer de traditionele wedstrijd eieren zoeken ge houden voor kinderen tot en met vijf jaar. De wat oudere jeugd, tot en met twaalf jaar, kan dan deelnemen aan een paasspeurtocht. Wie mee wil doen wordt zaterdagmorgen om tien uur verwacht bij de muziektent op het Dorpsplein. (ADVERTENTIE) jaarsshow van Freek de j0B ge. In het middagprograrrini' wordt zoveel mogelijk reke ning gehouden met de jeugd 's Avonds komen 2 sprekers aan het woord. Zeker is dai Jan de Boer, directeur van de Sociale Dienst in Leeuwarden naar Terneuzen komt. ml tweede spreker is een verte, genwoordiger van de buiten landse werknemers in Neder- land. De avond wordt afgaiJJ ten met muziek uit de jaren®-, Belangstellenden kunnen J hele dag in het Zuidlandthei- ter terecht voor 3,50. Maandag 7 april volgt laatste vergadering van l;al comité, waarin het program, ma en de leuzen definitie; worden vastgesteld. Het conto té wordt gevormd door: PSp CPN, PvdA afdeling Terneu zen, Axel, Hulst, Sas van Gent de werkgroep kernenergie IKV, Wereldwinkel, KWjl FNV afdeling Axel en Terneu zen, ABVA/KABO, Eritreil steuncomité, de Turks-Islait;. tische culturele vereniging et de bedrijfsledengroepen vat een aantal bedrijven uit dl Kanaalzone. BRESKENS - Op de kruising Buitenlust verleende A.J.E. Groede met zijn personenauto geen voorrang op de kruising aan een personenauto be stuurd M.A.C. uit Rotterdam. C. werd licht gewond en werd ter plaatse door een arts verzorgd. OOSTBURG - Op de Indus trieweg reed A.J.V. uit Oost burg met zijn personenauto van de parkeerplaats weg toen B.E.M.M. uit Oostburg kwam aangereden. Een at rijding was onvermijdelijk. OOSTBURG - In de Breedes- traat stak de bromfietser F.W.R.V. uit Breskens de over en lette hierbij niet op een naderende personenauto bestuurd door K.D.S. uit Wil- lich. Materiële schade was hiervan het gevolg. SLUIS - C.D.G. uit de Grote Maagdenstraat deed bij de po litie aangifte, dat een muurtje rond zijn tuin omver was ge reden. De veroorzaker is door gereden en de schade 250,-. SLUISKIL - Tijdens afwezig heid van de familie Van de B aan de Baljuwstraat te kil hebben inbrekers woens dagmiddag tussen half drieea half vijf hun slag geslagen gingen er met een brandkast met geld, sieraden en goederer vandoor. Zij verschaften toegang door verbreking vat een raam en doorzochten 4 gehele woning. Voor de gemeentepolitie vat Terneuzen is het wel duidelijk dat de dieven gebruik maak ten van een auto, mogelijkmS aanhangwagen, of een auto, die moet hebben op de oprit van de garage de zijde van de Pierssenspol- derstraat. De Terneuzense ge meentepolitie verzoekt dei nen die woensdagmiddag bovengenoemde periode i dergelijks hebben gezien, z met haar of met de rayonag®1 te Sluiskil in verbinding stellen (tel. 01150-94151), ZAAMSLAG - Op de eerste dag dat de familie Vermei» haar woning aan de Rozeffl- rijnstraat had betrokke» kreeg zij dinsdagavond kampen met een schoorsteen; brand. Er was een open haat' voor de schoorsteen geplaatst maar deze kon blijkbaar ff' de hitte verdragen en scheur de. De brandweer bluste W vuur en brak de schoorstee!1 af. Verdere schade was er niet WESTKADE 76 SAS VAN GENT TEL. 01158-2106 era MODEBRILLEN OOGMETING KONTAKTLENZEN Van onze correspondent XIEUWVLIET Campii 'en recreatiecentrum pannenschuur te Nieuw viert deze zomer drie ju leums. Ter gelegenh daarvan staan voor de riode tussen 10 mei en el juli diverse zomerfeesten! het programma. Pr Aa Van een oi briek, die eind oktoï poorten sloot, zal vol weer kunnen hervattj' Tien van de veertien oij dan weer aan de slag. Van onze correspondent AXEL - Voor degenen die m j de paasdagen eens graag op fiets zitten en dit vooral groepsverband willen doe) heeft de Sportieve Recreat: Groot Axel een fietstocht uil gezet. De tocht is op maanda 4 april. De deelnemers kunnen kif zen uit 2 afstanden: 15 en km. Beide tochten zullen ger< den worden in de directe on geving van Axel. Het deeln< mersgeld bedraagt voor al twee de afstanden 3,- en vcx kinderen tot 12 jaar 2,50. Er wordt gestart vanaf 13.; uur bij de sporthal 't Sportur te Axel. Voor inlichtingen ka men terecht bij de werkgroe Sportieve Recreatie Groi Axel p/a gemeentehuis Axc afdeling Welzijn, tel. 0115! 2220. AARDENBURG - Hanenschietir eerste hoge vogel: M. Francke Roosendaal; tweede hoge vogel: van Hermon, Aardenburg; eers zij vogel: C. de Kempe, Knokh tweede zij vogel: R. Mouton, Ad gem; Beker: D. Gerrdin, Eeklo. OVEZANDE - Bar R2, Willem Tc liggende wippen, 58 schutters: W: 1: hoge vogel: G. van Garsel, Son nus; eerste zij vogel: Joh. Ren' meester, Willem Teil; tweede zi vogel: W. van Loon, Roosendac grootste anatal (5): L. Rentmeest* Willem Teil. Wip 2: eerste hoge v< gel: M. van Beers, Roosendaa tweede hoge vogel: M. Verdon Doel Naar Hoger; eerste zijvoge M. Allemekinders, Victoria; twee de zij vogel: E. Rentmeester, W lem Teil; grootste aantal 75): Allemekinders, Victoria. TERNEUZEN - 30-3-1983. P stuk: sla 43-52. Per bos: selderij 2 ■•7, peterselie 26, radijs 74-84. P kg: andijvie 140-143, breekpeen 1 prei 49-100, spinazie 206-2( spruiten 60-61, witlof A 320-340, i 270-300,3 170-180. DOES - Schoolvoetbal - O woensdag 6 en donderdag april vindt in het sportpai Het Schenge in Goes het jaa: hjkse schoolvoetbaltoerno Plaats. In totaal nemen nii minder dan 95 elftallen uit h lager- en voortgezet onderwi aan de wedstrijden deel. HEINKENSZAND EN HANS WEERT - Concert Het Senic ren Orkest Zeeland onder le: "tPg van Daan Burger gee: °P zaterdag 9 april in De Ster £6 in Heinkenszand een cor cert tijdens de ouderenonl ■Poetingsdag. Aanvang 15.! uur. Op woensdagmiddag 2 fpril treedt het Senioren Oi Kest op in de r.k. kerk in Hans weert. Dit concert begint or ta uur. ^ISSENKERKE - Bram weerwedstrijden - Op zater f®g 16 april worden in Wi: enkerke regionale branc weer wedstrijden gehouden. E ebben veertien korpsen u oord- en Zuid-Beveland ir Beschreven. De wedstrijde iii?lnnen om 9 uur- De Pr«s .Piking vindt op vrijdag 2 pru tijdens een bindings

de Stem | 1983 | | pagina 20