Expo modelbouwers in Terneuzen druk bezocht Actie Polen in Koewacht erg geslaagd STAFMUZIEKKORPS VAN LEGER DES HEILS IN AXEL EN TERNEUZEN Bang voor overval in de kreek Rake klappen om. parkeer plaats Storm vernielt strandtent MAANDAG 28 MAART 1983 I-I VAN ZEEL PAGINA ZEELAND? mandag 28 MAART Avondexcursies in Saeftinghe Uitgaan in Zeeland TERNEUZEN - Het bestuur van de hen gelsportvereniging O.N.I. (Ontspanning Na Inspanning) gaat in de toekomst streng optreden tegen sportvissers die in de oevers van de Uitwatering van de Otheen- sekreek zogenaamde kreekwormpjes ste ken. Als de overtreder lid is van ONI, wordt hij onmiddellijk geroyeerd. Officiële Volvo-dealer H.F. VAN OOSTERHOUT I VOLVO I Fancy-fair in IJzendijke erg geslaagd politierapport Kloosterzande Sint-Jansteen 'Wat komen die Ho doen, verkopen of vraag van een Fran een wat pompeuze gloednieuwe interi trum van Marseille, probleem waarmee deskundigen van de del uit Z.Frankrijk zich te benadrukke handel over en weer Pezuinigen M ONI treedt op tegen wormstekers T15 EMMAHAVEN - Binnenkort kunnen belangstellenden weer deelnemen aan de zomeravon- dexeursies op de zogenaamde Gasdam in de Saeftinghe. De ze excursies worden over het algemeen druk bezocht. Er zijn in dit gebied veel vo gelsoorten waar te nemen, men heeft een goed zicht op het natuurgebied De Saefting he en de stilte is een ervaring apart. Op droge avonden is de Gasdam ook goed toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De excursies beginnen tel kens om 19 uur en eindigen uiterlijk om 21 uur. Ze starten in tegenstelling tot andere ja ren niet op Emmahaven, maar op het plateau van de Gasdam. De excursiegangers kunnen via wegwijzers met de tekst 'zomeravondexcursie' de weg hier naartoe vanuit Emma- dorp vinden. De excursiedata zijn: 4 april, 19 april, 4 mei, 19 mei, 3 juni. 18 juni, 27 juni en 5 juli. Gidsen zijn respectievelijk Ju- lien van Hooije, George Spon- selee, Richard Bleyenberg en Adri van de Wiel. BERGEN OP ZOOM - Za terdagmiddag ontstond op de Grote Markt een Bergen op Zoom een ge vecht om een parkeer- plaatsje. A. R. uit Tholen zag iemand wegrijden en wilde zijn auto achteruit neerzetten in de vrijgeko men ruimte. Op dat moment tracht te een vrouw hem tegen te houden. Ze probeerde hem aan zijn verstand te brengen dat de auto van haar man, die verderop stond te wachten, daar moest komen te staan. A. R. trok zich van het protest niets en zette zijn auto weg. Op dat moment stapte zijn parkeerrivaal op hem af, pakte de bril van R. en smeet die weg en gaf de Tholenaar vervolgens een klap. A. R. sloeg terug en op die manier vielen er klappen over en weer. R. deed aangifte van mis handeling op het politie bureau. Zijn rivaal was echter onvindbaar. AXEL Galerie Bellemans, Oosterstr. 11- Expositie van Annie Blewanus met textielobjecten. Kindergalerie- Il lustraties van Annemiek Bors- boom. Geop. dag. 10-18 u. (t/m 2 mei.). GOES Grandtheater - 20 u. E.T. a.l. HULST De Koning van Engeland - 20 u. De vierde man, 16 j. 20 u. Zwarte rui ter, a l. 20 u. Annie, a.l. 20 u. Reds, a.l. 14.30 u. Teenagers in love, 18 j. W. Blommaertr-14.30 u. schieting. DE KLINGE De Herleving- 15 u. schieting. MIDDELBURG City theater- 20 u. Poltergeist. 16 i. OOSTBURG Ledeltheater- 20 u. Annie, a.l. TERNEUZEN Luxortheater - 20 u. De vierde man, 16 j. 20 u. Game of death, 12 j. Gemeentehuis- Expositie van Jola Groentjes met aquarellen en etsen. Geop. tijdens kantooruren (tot 5 apr.). VLISSINGEN Alhambra I - 20 u. De vierde man, 16 jAlhambra 2 - 20 u. De rechter en de linker hand van de duivel, a.l. (Van orue correspondent) Het is bewezen dat henge laars het water in gaan en dan onder de waterspiegel vanuit de oevers grond spitten. Dit kan in vele gevallen leiden tot een vorm van oeverval. Om te voorkomen dat ONI dit voor haar zo belangrijk viswater daardoor zal verliezen, heeft het bestuur bij monde van voorzitter A.C. Hamelink drei gende taal eeuit. Dat gebeurde tijdens de af gelopen vrijdag gehouden voorjaarsvergadering van O.N.I., in café Centraal. Ook zal bij de komende clubwed strijden in de Westerschelde nauwlettend worden toegezien dat door de deelnemers aan de verplichting te vissen met goed verankerd lood wordt voldaan. Omtrent het al of niet gebruik van klaarliggende ge aasde onderlijnen kon geen beslissing worden genomen omdat de ONI reglementen hierin niet voorzien. Het ONI-bestuur heeft tot de gemeente Terneuzen het verzoek gericht om op het vis water De Bron karper en snoekbaars uit te zetten. Ver der ligt het in de bedoeling op de Spuikreek 2000 kleine snoekjes in het water te bren gen. Bij de bestuursverkiezing werden de heren A.C. Hame link, P. van de Berge, J. van de Made, A. Kayser en D. Tholens bij acclamatie herkozen. Er waren vel l vragen over de geshowde modellen (van onze correspondent) TERNEUZEN - De Model Boot Vereniging (MBV) hield afgelopen zaterdag in de benedenzaal van hotel Rotterdam een tentoonstel ling. Leden van de vereni ging hadden op deze show ruim zestig schepen en boten bijeengebracht. Groot of klein het waren allemaal ju weeltjes van eigen bouw kunst. „De belangstelling voor de MBV is nog steeds groeiend," zei voorzitter B. van Goeije te Vogelwaarde. Niet alleen wat de toename van leden betreft, maar ook het publiek is bij optredens naar buiten door de MBV steeds in grote getale aan wezig. Je moet maar eens zien als we vaarwedstrijden houden op de vijver in Ter- neuzen in het Zuidersport- park. dan worden we zelf soms in het water gedron gen." In dit verband prees hij ook de goede samenwer king met het gemeentebe stuur. Zo was ook burge meester C. Ockeloen op de show aanwezig. „Hij bouwt zelf ook een modelboot," al dus Van Goeije, om aan dachtig het vele moois te aanschouwen. Volgens de MBV voorzit ter hoeft deze op het eerste gezicht duur lijkende hobby niet veel geld te kosten. „Je begint met het kopen van een bouwpakket voor bij voorbeeld een vissersboot en compleet met „zendertje" lig je voor zo'n driehonderd gulden in het water. Wel is het zo dat als je er eenmaal mee begint het een versla ving wordt want je wilt steeds meer gaan bouwen. Het leuke ervan is boven dien dat je het doet met je hele gezin en je bent haast altijd thuis, naar de kroeg gaan kost ook geld." In een andere zaal van het hotel waren de door de leden van de Model vliegtuig bouwclub Zeeuwsch Vlaan deren gebouwde vliegtuigen en helicopters te zien. Op vallend daarbij een stukje historie. De heer P. van Her- mon te Hoek was op deze - FOTO WIM KOOIJMAN show aanwezig met een door hem natuurgetrouw nage bouwde Duitse bommen werper uit de Tweede We reldoorlog. Een driemotorige Juncker 52-3M. Een toestel van dat type moest in het najaar van 1942 in de omge ving van Othene nabij Ter- neuzen een noodlanding ma ken. De Duitse bezetters die het toestel niet wilden de monteren besloten tot het aanleggen van provisorische startbaan. Sloten werden overbrugd met zware bal ken en een aantal in de te volgen baan van het vlieg tuig bij het opstijgen staan de bomen werd gekortwiekt. Dat de Zeeuwsch Vlaamse modelbouwers er ook wat van kunnen bleek wel uit het feit dat een hunner, M. van Tatenhove, vorig jaar bij de Nationale kampioen schappen tweede werd. - -g fnzamelactie voor Polen in Koewacht Van een onzer verslaggevers KOEWACHT - De actie voor Polen, afgelopen zaterdag in Koe wacht en omstreken gehouden, is uitgelopen op een groot succes. „We zijn in alle polders geweest en overal waar we kwamen stond er wel iets voor ons klaar. Zelfs na afloop van de actie kwam er iemand bij mij thuis nog achttien pakken koffie bren gen. En ook nu nog worden volop paketten gebracht. Het is grandioos", aldus Ankie de Kloe van de werkgroep Koewacht na afloop. Acht vrijwilligers en tien jongeren gingen zaterdagmorgen met twee bussen op stap om de goederen op te halen. De bussen werden vooropgegaan door een auto met geluidsinstallatie die de bewoners waarschuwde. De collecte die tegelijkertijd werd gehouden leverde ruim dertienhonderd gulden op. De goederen, tot het plafond geladen in een loods aan 't Zand, worden 21 april meegestuurd met het convooi dat vanut Terneuzen vertrekt. De actie is ook in samenwerking met het comité Terneuzen Help Polen tot stand gekomen. Tot 21 april kunnen nog goederen worden ingeleverd. Inlichting bij Ankie de Kloe 01146-2004. „We hebben ook nog vrijwilligers nodig die helpen sorteren. Er is zo veel binnen gekomen. Dat hebben we niet verwacht", aldus De Kloe. Zaterdag 9 april wordt -opbrengst ook voor Polen- in het ge meenschapscentrum De Vlasschaard in Koewacht een ontspan ningsavond gehouden. Hieraan werkt de volksdansgroep De Grutmoole ut Sas van Gent geheel belangeloos mee. Van onze correspondent TERNEUZEN - Het stafmu ziekkorps van het Leger des Heils bracht in het afgelopen weekeinde een muzikaal be zoek aan Terneuzen en Axel. Zaterdagmiddag was er een officiële ontvangst in de hal van het stadhuis te Terneuzen. Nadat het in 1961 opgerichte korps dat inmiddels een inter nationale bekendheid heeft gekregen, enkele nummers had gespeeld, sprak de burge meester er zijn voldoening over uit dat ook Terneuzen met een bezoek werd vereerd. Hij wees verder op de steeds groeiende contacten met het Leger des Heils, dat ook in de ze gemeente een goede naam heeft en waarvoor de belang stelling verder gaat dan alleen maar lid zijn. Als stoffelijke blijk van waardering voor dit muzikaal bezoek, overhandig de hij aan de kolonel J. Mast, die met de algemene leiding is belast een tegel waarop ge schilderd het wapen van Ter neuzen. Na een korte toe spraak door de kolonel, nam de burgemeester, die was ver gezeld van echtgenote en wet houder J. van Rooijen, een grammofoonplaat in ont vangst, „The Prospect Before Us" - (Het vooruitzicht wat we hebben), gespeeld door het stafmuziekkorps van het Le ger des Heils. Hierna werd af gemarcheerd naar het oude raadhuis aan de Noordstraat, waar een openluchtconcert werd verzorgd. Om halfacht die avond was het korps te gast in de Nederlands her vormde kerk. Zondag verleen de men muzikale medewer king aan een gezamenlijke kerkdienst te Zaamslag. In de middag volgde een concert na bij het Julianaziekenhuis en het bezoek aan Terneuzen werd afgesloten met een op treden in de Opstandingskerk. (ADVERTENTIE) Stationsweg 6 HULST tel. 01140-13191-11489 Van onze correspondent IJZENDIJKE - De show- drumband Jeugdbelang te IJ zendijke heeft afgelopen weekend een geslaagde fancy- fair gehouden. Velen konden de weg naar het jeugdgebouw vinden, waar diverse spel letjes waren opgesteld. De bezoekers konden onder andere pieken, bussen gooien, schieten en deelnemen aan een caviaspel. Ook de goochelaar professor Sarkos, die zater dagavond van de partij was, had veel succes. Zaterdagmiddag had de Oostburgse wethouder J. Tho- maes de opening verricht. Hij gaf Jeugdbelang een pluim. „Vele verenigingen zijn al ter ziele gegaan, doordat de leden te weinig wilden doen", aldus Thomaes, „voor jullie gaat dit niet op. Het is natuurlijk de opzet de kas bij te vullen. Voor de gemeente zou het ook wel eens makkelijk zijn een fancy- fair te houden, want wij heb ben geen geld". Zaterdagavond wist profes sor Sarkos tijdens zijn optre dens de bezoekers leuk te boeien. Ook de Showgirls, le den van de drumband, oogsten veel succes. Er heerste steeds een gezellige sfeer onder de muzikale medewerking van de Scharbino's. Gisteren werd de uitslag be kend gemaakt van een teken wedstrijd, die Jeugdbelang had georganiseerd. De win naars waren: Renate Dupon en Tosca Faes (klas 6), Robin Martens en Sjoerd van de Wijnckel (klas 5), Jeroen van de Vlies en Walter Dees (klas 4), Fabian Lookman en Randal de Jaeger (klas 3), Stefan de Schoolmeester en Mario van de Bunder (klas 2), W. Corne- lissens (klas 1). De organisatoren konden gisteravond terugzien op een geslaagde fancy-fair, die zij dit jaar alleen hadden georga niseerd. Andere jaren werd er samengewerkt met de plaatse lijke fanfare. De opbrengst is bestemd voor het uniformen fonds. Op zaterdag 30 april worden de nieuwe uniformen aan de bevolking gepresen teerd. ABSDALE - Vrijdagnacht om 1 uur reed de autobestuunw F. M. uit Clinge over de Abs daalseweg komende van rich ting Axel. Ter hoogte van Absdale probeerde hij een de weg lopende hond te on(P wijken. Daarbij M. de macht over het stuur en belandde in de sloot. Hierbij ontstond ma teriële schade. CADZAND - Op het kruispunt Potjes nabij Cadzand was een bord van de ANWB omver ge waaid en in de sloot terecht gekomen. HULST - Onbekenden hebben in de nacht van zaterdag zondag van de kantine van ue Hulster atletiekvereniging aan de Tabakstraat twee rui ten ingeslagen. HULST - Materiële schade ontstond zaterdagnacht om uur bij een aanrijding tussen twee personenauto's op dt Steenstraat in Hulst. Bestuurder J. V. uit Capel- le-Brug, die achter A. V. uit Sint Jansteen stond gepar- keerd, wilde wegrijden en reed daarbij achterop de auto van A. V. HULST - Na nu pas bekend werd, werd aan het zwembad te Hulst op 22 maart de auto van A. v. d. W. uit Klooster- zande met een scherp voor werp bekrast. De schade be- droeg 900,-. IJZENDIJKE - Op de weg IJ. zendijke-Waterlandkerkje is een boom over de weg geval len. De boom was zo groot, dat een takelwagen er aan te pas moest komen om hem aan de kant te krijgen. KORTGENE - In de periode van eind februari, maart j.l. werden diverse in braken gepleegd in caravans op een camping in Kortgene. Naar aanleiding van deze in braken hebben twee jongens van 15 en 16 jaar uit Kortgene een bekentenis afgelegd. Een groot gedeelte van de goederen is teruggevonden. SAS VAN GENT - Bij een bot sing gistermorgen op de rijks weg 252 werden twee perso nenwagens zwaar beschadigd. Het ongeluk gebeurde doordat F. S. uit Sas van Gent, komen de uit de richting van de West- sluis, geen voorrang verleende aan de auto van H. van H. uit Assenede. Beide bestuurders bleven ongedeerd. SINT JANSTEgN - Tijdens het afgelopen weekend wer den op Vrijheer te Sint Jan steen uit de geparkeerde auto van M. V. uit Sint Jansteen 4 bespeelde cassettebandjes haald.De auto werd met valse sleutels geopend. VLISSINGEN - In een ont moetingscentrum in de Pa lingstraat te Vlissingen raakte M. Z. uit Vlissingen slaags met M. M. uit Colijns- plaat. Buiten werd M. Z. mei een mesje gestoken en liep verwondingen in zijn zij op Hij is opgenomen in het Be- thesdaziekenhuis te Vlissin gen. M. M. is ingesloten op het politiebureau. De heer Van Heivoort (links. IHIIIIIIIIIIIIIIIIIimilllllllllimillMllimilllllll Van onze correspondent GROEDE - De storm van hel afgelopen weekend heeft o[ enkele plaatsen in West- Zeeuws-Vlaanderen wat schade aangericht. Op het strand te Groedewas een strandtent, eigendom van mevrouw K. uit Westdorpe 'slachtoffer' van de storm. P' totale inhoud van de straw- tent lag over het strand ver spreid, terwijl de strandtent geheel werd vernield. Rommelmarkt - De rommel' markt/fancy-fair die sho«' band Kloortje het afgelop® weekend hield, genoot veel W' langstelling. Het is de tien® achtereenvolgende keer ®- Kloortje een dergelijke act®' teit, in het kader van het lij- jarig bestaan van de b"" hield. Paasviering - De rk Bond van Ouderen houdt de paasvierkS woensdag 30 maart in De Wa rande om 13.30 uur. Deze mid dag begint met een mis, oplf' dragen door pastoor "an Leemput, waarbij de gezang- worden verzorgd door het K' j aardenkoor onder leiding v® P. de Pundert. Na de mis volg' een pauze waarin koffie ma- versnapering wordt ge5eI' veerd. Hierna houdt Jaem® Meroy, hoofd bewegingsthera pie van de psychiatrische in richting De Sterre te Cliw- een lezing over haar werk. A» slot wordt er een film ver' toond van zuster Theresa over haar werk in India. Van een onzt De hele trip, waar maan den van intensieve voorbe reiding aan vooraf gegaan zijn, zou zelfs niet doorge gaan zijn als Brabant niet de toezegging had gedaan een groep Zuidfranse onder nemers op precies dezelfde manier te zullen ontvangen. Frankrijk staat er econo misch gezien na twee jaar Mitterand beroerd voor. Zijn industrieel stimuleringsbe leid, gekoppeld aan een ver betering van de sociale om standigheden voor de min der bedeelden, hebben de Franse schatkist in 1982 een tekort op de betalingsbalans van 95 miljard francs be zorgd, ongeveer 40 miljard gulden. Door dit stimuleringsbe leid is de Franse bevolking aangespoord meer te gaan kopen. Voordat Mitterand met dit beleid begon, kon de Franse industrie de binnen landse vraag redelijk aan. De Fransen wilden Mitte rand best zijn zin geven, maar de Franse industrie bleek de vraag niet aan te kunnen. Het gevolg was, dat 90 procent van de produkten die de Fransen wel méér wilden kopen dan voorheen uit het buitenland aange voerd moest worden. Het ge volg was dat het handelste kort met sprongen omhoog ging. Paniek Alom paniek. De Franse regering ging het eigen be drijfsleven nog meer in be scherming nemen, want het voorzag dat de buitenlandse Producenten een te grote greep op de Franse markt zouden kunnen krijgen. De grensformaliteiten werden aangescherpt, tot dan toe soepel gehanteerde afspra ken binnen de EEG ging men letterlijk uitleggen, be talingen aan buitenlandse handelspartners weden zo *ang mogelijk uitgesteld. Begrijpelijk, dat het be drijfsleven buiten Frankrijk weinig gelukkig was Mitterand. Frankrijk wil nu binnen de EEG de medewerking van de lidstaten om uit Problemen komen, die grotendeels zelf veroorzaakt heeft. De economische poli tiek van Mitterand en de zij hen, maar ook fout manage ment, sloom ondernemer- ehap en gebrek aan goede Pleidingen voor de export evordering worden door "uitenbandse experts als voornaamste oorzaken hoemd. de ge- De Franse oplossing is nu ™at de andere EEG-landen langer prediken: bezuini- infl A"een dan zal de hoge datie teruggedrongen nnen worden tot een aan- fanbaar peil. Iedere assen Franse toerist maar 700 gulden pei vnn 'n ?let buitenland uitge- u ónderen 350 gulden ^redietkaarten mogen de ni<?»nsen *n bet buitenland vnilmeer gebruiken. De -i king van Frankrijk weer ep s i-'- vrijdag, dat ieder- d dle meer dan 2000 gul- Per maand verdient ""ilttlimuiHHIliiniiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiiinii vol- mag per

de Stem | 1983 | | pagina 6