0Uten9.98 Sleedoorn goed alternatief voor meidoorn Brabantse successen in kaartleesrit RC De Vossenrijders Vertegenwoordiger hengelsport stapt uit Sportraad I de 4 in 1 krant riSSERIJVERENIGING ONS BELANG: Handgranaten gevonden op strand Groede Grote vangsten bij internationale zeehengel wedstrij d lag, dinsdag oensdag: Geen subsidie voor recreatieplan Sas' Kanaaleiland Miljoenen opdracht voor Ooster- scheldewerken enten krst i achterham DE STEM MAANDAG 28 MAART 1983 ENDMAKING LLUIKEN i werken. BRESKENS - Voorzitter P. de Baare van de visserij verenigin Ons Belang in Breskens heeft afgelopen zaterdag felle kritiek geuit over de rol van de Scheepvaartinspectie bij de controle van vissersboten. Plantdag van eikebomen in Westdorpe 'verwaterd' Natuurbeschermingsvereniging 't Duumpje Uitbreiding vloot Haringvisserij W. van Maele uit Terneuzen kreeg hoge onderscheiding Gewonde bij ongeval in Terneuzen Coaltie- vergadering partijen Aardenburg Na incident wethouder Rekveld Terneuzen f i A3 1.150 gram ram ■53 ^3 rtij, Maximaal 3 eenheden per klant, c- Geldig t/m woensdag 30 maart 1983 DAGBLAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND ff II VAN ZEELAND T6 PAGINA ZEELAND 1 Scheepvaartinspectie stelt te hoge eisen Un wethouders van Terneu- /ereenkomstig het bepaalde van de „Ontgrondingenver- hd" ter openbare kennis, dat r A.P. de Feijter te Biervliet van Gedeputeerde Staten n aanvraag om een vergun- an voornoemde verordening or het gedeeltelijk ontgron- ceel, kadastraal bekend ge ien, sectie BB, nummer 579 e Koninginnepolder te Bier- ïde aanvraag ligt vanaf 29 iet 27 april 1983 voor een ter gemeentesecretarie, af- 3 zaken, Oostelijk Bolwerk 4 g van de aanvraag kan een 3rtig dagen na de dagteke- ekendmaking schriftelijk be- n bij het College van Gede- ;n van Zeeland, St.-Pieter- Iburg. laart 1983. n wethouders voornoemd, C. Ockeloen, burgemeester A.J. van Pagee, secretaris. DELIGSTE ADRES voor fabrikaat in geéloxeerd aluminium f PVC-uitvoering dvies - levering - montage - door uw vakhandelaar it«ri«urspecialiat - Hulst - telefoon 01140-14120 MIDDELBURG - De ge meente Sas van Gent moet voor het recreatieplan 'Ka naaleiland' niet op subsidie van de provincie rekenen. De werkcommissie van de provinciale raad voor de recreatie in Zeeland, die een adviserende taak heeft, vindt de regionale functie van het plan Ka naaleiland 'zeer onderge schikt'. „Dit betekent dat het project niet subsidiabel is", aldus de werkcommis- E Het project, waarvan de totale kosten op ruim ze ven ton zijn geraamd, voorziet volgens de com missie primair in de re creatiebehoefte van de plaatselijke bevolking. Voorts acht de commis sie het 'recreatieve ele ment' van de Vogelkreek erg laag. Het waterschap Hulster Ambacht vroeg vorig jaar subsidie voor de aanleg van twee parkeer plaatsen aan de zuidzuide van de Vogelkreek. Dit ten behoeve van sportvissers. De parkeerplaatsen (14 in totaal) zouden nodig zijn omdat het betrokken weg- ledeelte daar erg smal is. Geparkeerde auto's zijn daar zeer hinderlijk voor het verkeer. Ook dit ver- toek vindt geen genade in de ogen van de commissie, j De verzoeken komen 11 april aan de orde in een vergadering van de Pro vinciale Raad. ma staat op, r zichzelf gaan visclub, van iederéén et En daar zien tid. at maak tijd kan sdat we kon- gaan doen. bttig en ie je hebt. at, sturen ie gegevens navolgen, iet in huis. ;tbus 259,1000 AG Amsterdam, is boekje "Straks met pensioen lit blad, in samenwerking met SIRE). Van onze correspondent GROEDE - Op het strand te woede nabij de Walendijk hoeft J.d.V. uit Groede een tweetal handgranaten van 40 gevonden. Door de Mijnop- fuimingsdienst zijn inmiddels ^handgranaten gedemon Van een onzer verslaggevers „Toezicht door Scheep vaartinspectie vinden wij op zich een goede zaak maar het wordt vaak te ver dooge- voerd", zo zei de Baare in zijn jaarrede. „Vissersvaartuigen die voorheen wel altijd aan de gestelde criteria hebben vol daan en soms nog beter zijn dan vele schepen van de hui dige Nederlandse vissersvloot blijken dan plotseling te moe ten worden aangepast wat een aanzienlijke extra investering kan kosten. De moeilijkheden die aspirant-eigenaars moeten overwinnen om een eigen kot- tertje in de vaart te brengen Van onze corrspondent WESTDORPE - De feestelijke planting van de eerste eike boom in het kader van het honderdjarig bestaan van de fanfare 'Eikels worden bomeh' in Westdorpe is niet geheel volgens planning verlopen. Door het trieste weer van af gelopen zaterdag kon de ver koopactie van honderd boompjes niet doorgaan. Deze is nu opgeschort tot volgende week zaterdag. Wel werd de eerste boom geplant. Aan een perkje aan de Graafjansdijke pootte loco- burgemeester L. E. M. Mar quinie van de gemeente Sas van Gent in het bijzijn van de Westdorpse raadsleden M. Weemaes, L. van Waes en G. de Buck het eerste eike boompje. De boompjes zijn door J. de Guchenaire gekweekt. Loco burgemeester Marquinie prees de bijdrage van de fanfare aan het gemeenschapswerk. „Het is weer eens iets anders dan een loterij of een fancy-fair", aldus Marquinie. Voorzitter A. Jongbloed zie in zijn dank woord datde fanfare niet kan functioneren zonder sympa thie van de bevolking'. De plechtigheid werd luister bij gezet door de fanfare, on der leiding van dirigent Eddy de Causemaeker. Het bleef echter bij een paar marsen omdat de verkoopactie, waar bij de fanfare voor de begelei- dingsmuziek zou zorgen, niet doorging. Van een onzer verslaggevers NIEUWVLIET - De Westzeeuwschvlaamse natuurbe- schermingsvereniging 't Duumpje ziet de sleedoorn als een goed alternatief voor de bij fruittelers inmiddels zo verfoeide meidoorn. Zaterdagmorgen werd in een ge snoeide meidoornhaag van fruitteler C. van 't Westeinde 'n Nieuwvliet de eerste sleedoorn officieel geplant. Dit gebeurde door voorzitter H. van Oosten van het Zeeuws Coördinatie Orgaan (ZCO). Hij kantte zich bij die gelegenheid fel tegen de plannen van het ministerie van Landbouw de stompen van de af gezaagde meidooms (de haard van het gevreesde bacte- hevuur) te doden. „Het ZCO vindt dit te ver gaan en pleit voor een voortzetting van de intensieve controle zoals voorheen", alijus Van Oosten. In de loop van de ochtend werden door tien leden van 't Duumpje en Van Oosten ruim 150 sleedoorn geplant, rnijs Kramer van 't Duumpje hoopt dat het initiatief van a® vereniging een vervolg krijgt. Hij ziet hier een rol Weggelegd met name voor de vorige week in Oostburg °Pgerichte stichting Landschapverzorging Zeeland. lijken bijna onoverkoombaar", aldus De Baare. Hij deed uit de doeken dat aankoop in eigen land ontzet tend duur is en nieuwbouw voor beginners financieel on haalbaar. Aankoop in het bui tenland biedt in feite ook wei nig soelaas omdat de Scheep vaartinspectie hiervoor 'ex treem zware eisen' heeft vast gesteld. Ondanks de kritische gelui den is de Breskense vloot het afgelopen met een schip uitge breid. Lof in dit verband had de voorzitter voor het initia tief van de gemeente Oostburg die voor de aankoop van twee dehandsschepen een ganran- tieregeling heeft ingevoerd. „Dat hiermee een goede sti mulans wordt gegeven zal duidelijk zijn", aldus de Baare die nog meer lichtpuntjes zag. Zo is eind december vorig jaar de record-omzet van 14 mil joen gulden overschreden. Duidelijk werd gistermid dag tijdens de jaarvergade ring van de vereniging in hotel Scaldis in Breskens dat 'Ons Belang' een goed jaar achter de rug heeft. Met name de gar- nalenvangst was van uitzon derlijke kwaliteit. De Baare toonde zich gister middag voorstander van het openstellen van de haringvis serij voor Breskens. „Het is in middels een vaststaand feit dat enkel uit politiek geharre war de haringvisserij te lang verboden is geweest". Haast is geboden. De scholvangsten zijn de afelopen twee jaar sterk teruggelopen. „Minder schol en het verloren gaan van de Nederlandse handel in ver se haring is het gevolg". Van onze correspondent TERNEUZEN - Voorzitter Willy van Maele van de Ter- neuzense aquariumvereniging De Albino Zwaarddrager heeft vrijdagavond een hoge bondsonderscheiding gekre gen. Voor zijn jarenlange acti viteiten in deze hobby speldde hoofdbestuurder Van de Berge hem de gouden vin op de re vers. Eerder op deze avond was de heer J. van Drongelen beloond met het zilveren schepnet. Hierna opende burgemees ter C. Ockeloen, de tentoon stelling in de voormalige MA- VO-school De Branding aan. de Walstraat. De vereniging houdt deze expositie in ver band met het 35-jarige be staan van de club. De tentoonstelling waarop in zo'n dertig aquaria een hon derdtal verschillende tropi sche vissoorten te zien zijn loopt nog tot zaterdag 2 april. Dagelijks te bezichtigen van 15 tot 21 uur en op de sluitings dag van 10 tot 17 uur. Ook zee biologisch kan genoemd wor den de expositie van G. de Zeeuw te Zaamslag die mede de show omlijst. Verder te zien een verzameling van fossielen van de Terneuzenaar Harte en een kunstmatig aangelegde vijver door het Hulsterse be drijf Terra Nova. De équipe W. en P. Weyers uit Gennip vlak voor de start. Links naast de auto uitzetter E. Voerman, die het vertreksein zal geven. De équipe werd in de B-klasse 10e - FOTO WIM KOOIJMAN Van onze correspondent HULST - Gisteren werd in de gemeente Hulst een kaartleesrit verreden, die meetelde voor het kam pioenschap van RAC-Zuld. Uiteraard waren hiervoor de grote kanonnen uit de zuidelijke provincies van ons land naar het Zeeuws- vlaamse gekomen. Dankzij een voortreffelijke organi satie door het bestuur van de Hulsterse Ralleyclub De Vossenrijders verliep deze rit, die de naam kreeg van Zes uren van Groot-Hulst, vrijwel vlekkeloos. Lof en waardering voor Ralley- club-voorzitter Eddy Voer man en zijn helpers na af loop van de rit, werd dan ook veel gehoord. De rit kon ook zo vlot ver lopen, mede omdat alle langs de te rijden route geplaatste controlevlaggen en borden door derde onaangeroerd werden gelaten. Na afloop werden in café De Ster te Hulst, nadat de rekenkamer zich van zijn taak had ge kweten bij het vaststellen van de strafpunten, de prij zen aan de winnaars uitge reikt. Uitslag: A-klasse 150 km te rijden: 1. A. en J. Hendriks te Oosterhout (Baronierijders) 358 strafpunten, 2. F. van Soest/J. Jansen te Lottum en Venlo (AS Boxmeer) 410 strafpunten, 3. echtpaar Ingenhou uit Kuijck (AS Boxmeer) 429 strafpunten, 4. H. en H. Korst te Sas van Gent (VOssenrijders/Zeevac) 502 strafpunten, 5. H. Koolen/P. An- tonissen te Bergen op Zoom (Krabbenrijders) 533 strafpun ten, 6. H. Tolner/H. Timmer mans te Teteringen (Baronierij ders) 540 strafpunten, 7. D. en A. Hendriksen te Hulst (Zeevac) 617 strafpunten, 8. J. Abraham- sen/G. Verbeke te Terneuzen en Sas van Gent (Zeevac/Vossen- rijders) 635 strafpunten, 9. P. van Hooije/E. Audenaerd te West dorpe en Zuiddorpe (Zeevac) 720 strafpunten, 10. M. Stolp/W. Mulderij te Oostburg en West dorpe (Zeevac/Vossenrijders) 914 strafpunten. B-klasse 121 km: 1. W. Fran sen/H. Stappers te Sint Anto- nis/O vertoon (AC Boxmeer) 299 strafpunten, 2. E. en L. Meyle- mans te Ossendrecht en Essen (Krabbenrijders) 300 strafpun ten, 3. J. Sneyer/A. van Drunen te tilburg (Hertogrijders) 321 strafpunten, 4. C. van den Brink/F. van Oostveem Maar- senbroek en Bergen op Zoom (Krabbenrijders) 361 strafpun ten, 5. J. en W. Koopmans te Kessel en Haelen (Geef Um Gaes) 422 strafpunten. C-klasse 110 km.: 1. H. van Zuylen/W. Potjans te Heyen (Geef Um Gaes) 120 strafpunten, 2. J. Teunissen/L. Vermeulen te Eindhoven (Hornerijders) 196 strafpunten, 3. A. van Hulsel en A. Ribbens te Breda (Baronierij ders) 300 strafpunten, 4. B. Nieu- wenhuijs/B, van Dongen te Ba- vei en Breda (Baronierijders) 573 strafpunten, 5. M. de Jong en A. Christ te Breda (Baronierijders) 574 strafpunten, 6. echtpaar Luc- casse te Zuiddorpe (Vossenrij ders) 630 strafpunten. TERNEUZEN - Bij een be drijfsongeval op het terrein van De Meijer aan de Zwe- denweg liep de Sassenaar A.A.S. dusdanig zwaar her senletsel op dat hij moest wor den overgebracht naar het Academisch ziekenhuis te Gent. Het ongeluk gebeurde vrij dagavond laat toen hij na het laden van zijn vrachtauto, dat bestond uit pulp, (een grond stof voor het maken van pa pier) het voertuig vanwege de regen onder een afdak reed, om de lading met een zeil af te dekken. Tijdens deze werk zaamheden is de man daar af gevallen en kwam met het hoofd op een drie en halve me ter lager gelegen betonvloer terecht. Hij werd met spoed naar het Junianaziekenhuis te Terneuzen overgebracht, waar men overbrenging naar Gent noodzakelijk achtte. Van een onzer verslaggevers BURGHSLUIS - Dos- bouw, de aannemerscom binatie die de pijlerdam in de Oosterscheldemond bouwt, heeft aan scheepswerf De Merwede in Hardinxveld-Giessen- dam de bouw van de matlegponton Sepia op gedragen. De bouwtijd bedraagt twee maanden. De aanneemsom is 3.200.000 gulden, exclusief btw. Op 13 mei zal de Sepia worden opgeleverd. Het ponton, dat samen met de „Jan Heijmans" in de Oosterscheldemonding wordt ingezet, is 30 meter lang en 25 meter breed. Inmiddels heeft Rijks waterstaat aan Dos bouw werken (bestekken) op gedragen tot een bedrag van een dikke 43 miljoen gulden. De grootste posten vor men: ankerbehande- lingsactiviteiten (14.445.000 gulden), het lossen van stenen (9.699.000 gulden) en het exploiteren, in werking houden en onderhouden van de filtermattenfa- briek (8.222.000 gulden). Van onze correspondent ZAAMSLAG - De Hengelaarsvereniging Sport en Ontspanning (HVSO) opende afgelopen zaterdag het internationale hengelseizoen van de Westerscheldefe- deratie (WSF) met een zeehengelwedstrijd. Ondanks het gure en koude weer trotseerden 182 henge laarsisters) de elementen in deze 3 uur durende wed strijd. Gevist werd op het bekende parkoers nabij de Terneuzense watertoren. Wellicht nooit eerder wer den in een WSF-wedstrijd zo veel gevangen als zaterdag het geval was. De winnares ving bijna 4 kg vis. Na afloop wer den in het verenigingsgebouw De Poort te Zaamslag de prij zen aan de winnaars uitge reikt door HVSO-voorzitter J. de Blaey. Winnaar van de hoofdprijs, een eethoek plus een fraaie beker, werd mevrouw De Poorter van de Hengelaars vereniging Ons Huis te Zelzate met 3900 gram aan gevangen vis, 2. J. Boeding HSV De Vo gel te Kloosterzande 3780 gram t plus de beker voor eerst ge klasseerde Nederlandse heer, 3. F. de Jonge te IJzendijke 3207 gram, 4. D. de Poorter van Ons Huis te Zelzate 3203 gram, 5. A. van Hooije van HSV De Knorhanen te Heijkant 3100 gram, 6. K. v. Kerkhoven HSV De Vogel te Kloosterzande 2971 gram, 7. M. Roose van de Noordzeevissers te Knokke 2915 gram en de beker voor de best geklasseerde heer, lid van een buitenlandse club, niet aangesloten bij de WSF, 8. A. Cappendijk van HSV De Vogel te Kloosterzande 2846 gram, 9. A. Winteijn 2723 gram en 10. D. Rabaeij 2699 gram, beiden lid van Noordzeevissers te Knok ke. De beker voor de beste Ne derlandse dame ging naar me vrouw Van Hooije van HSV De Knorhanen te Heijkant, die voor de buitenlandse dame naar mevrouw Buijens van Ganda-Gent. Best geklasseerde junior was Ad Roose van Noordzee vissers in Knokke en de beker voor het eerstgeklasseerde HVSO-lid werd gewonnen door J. de Ruijter te Othene. AARDENBURG - Dinsdag 29 maart wordt in café 's Lands Welvaren in Aardenburg een openbare coalitievergadering gehouden. Hieraan nemen deel de fracties van de WD, PvdA, D.66 en lijst Standaert. Het is wellicht de laatste keer dat in deze vorm wordt vergaderd. Volgens H. van Rie loopt de publieke belangstelling hier voor terug. „En we zaten nog maar in de experimenteerfa se". De vergadering begint om '9.30 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Ter neuzense hegelsportvere- nigingen moeten op zoek naar een lid die bereid is zitting te nemen in de Ter neuzense sportraad. De huidige vertegenwoordi ger, W. Koole uit Terneu zen, stapt op. „Ik zit er niet in om alleen ja of nee te zeggen", aldus Koole. Directe aanleiding van zijn besluit is het incident tussen hem en wethouder A. Rekveld van de ge meente Terneuzen tijdens een vergadering van de sportraad eind vorig jaar. Tijdens die vergadering ontspon zich een discussie tussen Koole en de wet houder -tevens voorzitter van de raad- over het elek trisch bevissen van de Otheens Kreek door een beroepsvisser. Koole stelde toen dat dit niet altijd vol gens de reglementen van de Visserij wet gebeurde. Toen hij deze reglementen aan de voorzitter wilde 3 overhandigen om zijn be- H toog te onderbouwen wei- 3 gerde Rekveld deze in ont- vangst te nemen. „Stuur g maar op", zo adviseerde S Rekveld. Daarmee was 3 voor Koole de maat vol. Drs. A Rekveld, wet- 5 houder van Terneuzen - FOTO ARCHIEF DE STEM Zijn bedanken kwam s vrijdagavond aan de orde i tijdens de jaarvergadering s van de hengelaarsvereni- ging ONI (Ontspanning na Inspanning). In een brief 3 aan het bestuur schrijft 5 Koole: „Na mijn ervarin- gen op 13 december tijdens een vergadering van de Terneuzense sportraad is het volgens mij niet moge- lijk de belangen van de hengelsport op een juiste wijze te behandelen". §j ONI-voorzitter A. C. Ha- 3 melink kon de handelwijze van Koole goed begrijpen. „Het is in Terneuzen blijk- baar niet mogelijk om op E een nette manier j e mening naar voren te brengen". illlUIUUlUUIIIIIUIIIUUIIIIIIIIUUIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIUIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIli

de Stem | 1983 | | pagina 5