Goede week goed begonnen MAAK EIND AAN GEZINSBEDRIJF ROBOT OF MENS? BROCCOLI MET HASJ Honderden doden bij gevechten in Noord-Nicaragua Nederlanders leven lang, maar IJslanders aan de top Walesa doet mee aan demonstratie Fransen woedend over beperking bewegingsvrijheid VS willen opleidings centrum in Honduras VS 'betreurt' reactie Van Aardenne plotseling naar Japan Censuurwet in de maak in Turkije Lesotho meldt weer aanval Zuid-Afrika PAGINA 2 BUITENLANDSE PROGRAMMA'S DUITSLAND 1 DUITSLAND 2 -BIN NEN LAND BUITENLAND- PAGINA 3 van Andropov Gezinsbedrijf Ontploffende paaseieren zaaien paniek Het weer Te koud Weer in Europa Zonenmaan Hoogwater T49 MAANDAG 28 MAART 1983 T 7 |iiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiimuiiiiiiiiii,iii||iu; r.ijk kunnen gebeuren toen j stille steen ontdekt werd 1 Iden ze in dat geval zeer 1 \>eht. Internisten verwij- I j chirurgen weieens dat ze 1 Et al te rap zijn op het mes I li operatie is niet niks eri I [arom opereren als dat he- I naai niet nodig is? Vie er gelijk heeft is nog I volstrekt onuitgemaakte k/c. Harde gegevens om het 5 lijk of ongelijk van de 1 lee kampen te bewijzen I Itbreken. Die gegevens zul- 1 m, er wel nooit komen. I |ant wil je dat echt onder- 1 eken dan kan dat alleen I nar door een weliswaar 1 itenschappelijk, maar har- 5 Jloos onderzoek. Kortom, ze 5 I'bben beiden op eigen wijze t llijk, al kan niemand zeg- M In hoevéél. Een troost, een S Tr gezaghebbend leerboek 5 gt: „Het maakt waar- 1 nijnlijk niets uit wat je lef omdat de risico's in bei- 1 gevallen even klein zijn." I Goed,"zegt Mrs. Gladsto- 1 aan het eind van dat stuk, I tdat ze dit allemaal heeft i |i ngehoord, „ik heb een be- I uitgenomen." „En?" vraagt de dokter. „Kunt u me naar een an- I Ire dokter doorverwijzen, 1 wil nog een tweede ad- I llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllH]: 23.00 Voor waardelijk [De Amerikaanse film 'The Dozens', die onder de titel 'Voorwaardelijk' op het eer- Iste Duitse net verschijnt, is leen diverse malen bekroond [product van de jonge onaf- [hankelijke regisseur Rand- all Conrad. De 21-jarige Sal- ly heeft er twee jaar gevan genis opzitten wegens het [vervalsen van cheques, die haar man gestolen had. Als ze wordt vrijgelaten, is ze vast van plan een deugd zaam bestaan op te bouwen. Ze zoekt een baan en een huis en ze neemt haar vier jarige dochtertje weer bij zich. Wanneer er geldgebrek dreigt, moet ze bij haar man aankloppen, die haar weer van de rechte weg afbrengt. [21.20] Nosferatu Regisseur Werner Herzog laat zijn griezelfilm 'Nosfe ratu' honderd jaar geleden spelen in het bekende Dra- cula-dccor van Transsylva- nië. Jonathan Harker moet voor zijn baas, een make laar, de verkoop van een huis regelen met graaf Dra- cula (Klaus Kinski). Als hij de graaf gevonden heeft, ontdekt Jonathan, dat hij een vampier is, die het op Jonathans jonge bruid Lucy gemunt heeft. Er ontstaat een wedloop tussen die twee, waarbij Jonathan te laai komt. Lucy .offert zichzelf op, terwijl Dracula al van Jonathans bloed heeft ge dronken. Klaus Kinski in „Nosferatu". - foto archief de stem. urft' l'ork - Voor het vooruitzicht op n lang leven is IJsland de plaats om Ivoren te worden. pit blijkt uit het demografisch jaar- ..1,1981 van de Verenigde Naties. Ook «rwegen, Nederland, Japan en Zwe ien bieden statistisch de waarschijnlijk heid van een hoge leeftijd. Het jaarboek bevat een veelheid van gegevens over verschillende aspecten van de wereldbevolking die medio 1981 geschat werd op 4.508 miljoen, een toena me van 76 miljoen in vergelijkking met het jaar daarvoor. Het blijkt dat op IJsland geboren vrouwen de langste levensduur kunnen verwachten: 79,7 jaar. De IJslanders voeren ook de lijst aan van lang levende mannen met een verwachte levensduur van 73,7 jaar, gevolgd door Japan met 73,3 jaar, Zweden 72,8 en Nederland 72,4. Daarentegen hebben in 47 landen of gebieden van Afrika geboren vrouwen een verwachte levensduur van minder dan 50 jaar. PvdA wil nieuw landbouwbeleid Van onze redactie buitenland GDANSK - Lech Walesa, de leider van de verboden Poolse vakbond Solidariteit, heeft gisteren voor het eerst sinds zijn vrijlating vijf maanden geleden deelgenomen aan een demonstratie in zijn woon plaats Gdansk. Na een mis zei Walesa tegen enkele honderden omstanders dat „de tijd zal komen dat wij zullen winnen". Walesa liep daarna demonstratief voorop in een palm-pasen-processie, waarbij hij een geblakerd houten kruis droeg, dat bij het herdenkingsmonument voor de gevallenen van de opstand van 1970 stond, maar daar in brand was gestoken. De oproerpolitie, die giste ren een oogje in het zeil hield, I greep overigens niet in. Lech Walesa foto archief de stem WASHINGTON - Het Ameri kaanse ministerie van Buiten landse zaken heeft, geheel te gen zijn gewoonte In, zaterdag commentaar geleverd op de uitlatingen van de Russische leider Joeri Andropov over de plannen van president Reagan voor de opbouw van een futu ristisch afweersysteem voor raketten. Het ministerie zegt „de toon en de inhoud van de reactie te betreuren". President Reagan heeft volgens het Pentagon „duidelijk gemaakt dat het rijn bedoeling is de mogelijk heden te onderzoeken om te komen tot een vermindering van het aantal ballistische ra ketten en niet om de Sowj et- Unie te 'ontwapenen' of een zijdig voordeel op de Sowj et- Unie te behalen", zoals Andro pov uit Reagans plan had ge concludeerd. Inmiddels hebben Ameri kaanse geleerden zich zeer sceptisch getoond over het plan om een anti-raketsys teem in de ruimte te bouwen. Enerzijds menen zij dat iets dergelijks onuitvoerbaar is, anderzijs een grotere bedrei ging van de wereldvrede. WAGENINGEN - De Partij van de Arbeid wil zowel nationaal als in Europees verband een nieuw landbouwbeleid, dat gericht moet zijn op behoud van bestaande en scheppen van nieuwe werkgelegenheid. Zo zal onmdermeer een einde moeten komen aan het gezinsbedrijf, de ken merkende bedrijfsvorm in de huidige landbouw. Tegelijkertijd moet er een einde komen aan de geldver slindende overproduktie van de landbouw in tien EG-lan- den. PvdA-leider Den Uyl zei dit zaterdag tijdens een agra risch congres in Wageningen. Hij wees op de sterk gestegen kosten van het Europees land bouwbeleid, thans ongeveer 40 miljard gulden, die daarmee het plafond van het Europees begrotingsbeleid hebben be reikt. Volgens de PvdA zou al leen meer geld moeten worden gegeven als er de voorwaarde aan wordt gekoppeld dat het Europees landbouwbeleid wordt gewijzigd. Het scheppen van arbeids plaatsen in de landbouw ziet Den Uyl niet zo zeer als uit vloeisel van de wijziging in het beleid. De socialistische voorman meent dat herverde ling van de bestaande arbeid daar wel toe kan leiden. Hij schat dat 10 procent arbeids tijdverkorting voor 1986 alleen al in de agrarische sector on geveer 20.000 tot 25.000 ar beidsplaatsen kan opleveren. Den Uyl pleitte daarom voor initiatieven van regeringszijde en de inzet van alle betrokken werkgevers en werknemers. Volgens Den Uyl moet er een einde komen aan het ge zinsbedrijf, omdat dit de her verdeling van arbeid in de weg staat. Het is dan wel zaak dat ondernemers in deze sec tor in de gelegenheid worden gesteld nieuwe wegen in te slaan, bij voorbeeld door fisca le regelingen, door het uitbou wen van bedrijfsverzorgings diensten of door het bevorde ren van samenwerkingsbe- drijven. In dat laatste geval werken twee of meer bedrijven samen teneinde het draagvlak te ver sterken, zodat de ondernemer en zijn familie zo nu en dan vrij hebben en ziekte of onge val kunnen worden opgevan gen. W |-W< I Van onze correspondent PARIJS - In Parijs is het zondag tot een eerste demonstratie gekomen tegen de krasse versoberingsmaatregelen van de linkse regering, met name tegen de zogenaamde inperking van de bewegingsvrijheid door de buitenlandse reizen te be perken, die onverwacht hard aangekomen zijn. Om de rampzalige toe stand van de Franse finan- ciêel-economische ontredde ring te keren (het land heeft tegenwoordig een schulden last die gelijk staat met die van zekere Zuidamerikaan- se staten of zelfs meer) heeft tie regering een serie uiterst strenge maatregelen geno men, waarvan de meest on populaire is die welke vol gens de Fransen hun bewe gingsvrijheid inperkt. De fransen mogen vanaf dins dag maar de tegenwaarde van minder dan 800 gulden in vreemde deviezen per jaar besteden voor buiten landse reizen plus 1000 francs (minder dan 400 gul den) per reis. De reisbureaus en tour operators zijn daar meteen tegen in verzet gekomen ter wijl de maatregelen in heel net land grote ontevreden- heid en zelfs verontwaardi ging verwekt hebben. De 'ermen 'beperking van be wegingsvrijheid' worden ge buikt, terwijl in 1981 de meeste Fransen voor Mitter rand gestemd hadden omdat ze var> hem grotere vrijheid op elk gebied verwachtten. De uitroep 'Wij zijn gijze- 'aars van Mitterrand en ge hangenen van Mauroy', het oetigen van de nogal over geven term 'Goelag' waren niet van de lucht een groep directeuren an reisagentschappen en ouroperators de Nationale ergadering binnenstorm en, waar het bestuur van J socialistische partij juist oon einde maakte aan een Jeers'achtige en slepende 'leenkomst. De demon- kanten begonnen de nieu- ,e minister voor Buiten- andse Handel en Toerisme, evrouw Edith Ores son, er- an te beschuldigen dat zij J nood van een bedrijfstak ha6'üSte' dat zij de werkloos- id ging uitbreiden dat zij ranknjk wat de persoon- "JKe vrijheid betreft, inlijf- toen de bij de landen van het Oostblok. Mevrouw Cresson, die als vorige minister van Landbouw enige ervaring heeft met demonstraties van ontevreden volksgroepen, bleef koel en verzekerde dat zij voet bij stuk zou houden waarop zij uitbundig uitge jouwd werd. De demon stranten manifesteerden op de eerste plaats uiteraard voor hun eigen positie, om dat een en ander binnen en kele weken tot het ontslag van 9000 tot 20000 werkne mers in de toeristennijver heid zou kunnen leiden. Enkele jongeren-organi saties die reizen en verblij ven in het buitenland orga niseren, mede om zich in vreemde talen te bekwamen, verklaarden zaterdag dat zij niet van zins waren te beta len voor de fouten van de re gering en zij zouden, zoals ze zeiden, proberen te fraude ren als dat mogelijk blijkt. De regering heeft ook het gebruik van kredietkaarten in het buitenland verboden en de Fransen zullen behal ve de gebruikelijke reisdo cumenten voortaan ook een deviezenboekje aan de douane moeten overleggen. Voor zakenreizen wordt een uitzondering gemaakt, ter wijl de deviezenbeperkingen niet van toepassing zijn op de overzeese gebiedsdelen van het land en de twaalf Afrikaanse staten die tot de franc-zone behoren. Intus sen hebben met name Span je, Italië en Tunesië al pro testen laten horen omdat zij de landen zijn die de meeste Franse toeristen aantrekken (Spanje bijvoorbeeld vier miljoen per jaar). Het verzet tegen de beslis sing lijkt in de komende da gen dermate uitgebreide vormen te kunnen aanne men, dat het niet onmogelijk geacht wordt dat de rege ring min of meer bakzeil zal halen. Dit zou psychologisch voor de overheid een soort nederlaag betekenen. De Argentijnse militaire rege ring heeft een voor vandaag aangekondigde algemene sta king van 24 uur onwettig ver klaard. Volgens politieke bronnen zal de regering waar schijnlijk niet de hulp van het leger inroepen om de staking te voorkomen. Belangrijkste gevolg van het verbod is dat stakende arbeiders niet zullen worden uitbetaald. EEN wat griezelig beeld: de Amerikaanse grenspolitie heeft, naast speciale drie-wielers voor woest terrein, de beschikking gekregen over infra-rood-brillen. Daarmee kunnen ook men sen die in het nachtelijk duister illegaal de Mexicaans-Amerikaanse grens proberen over ste ken opgespoord worden. -foto ap DE rijkspolitie heeft gisteren op het industrieterrein in Putten (Gld.) drieduizend kilo hasj ter waarde van tien mil joen gulden in beslag genomen. Drie mannen die bezig wa ren het spul vanuit een vrachtwagen over te laden in een grote bestelauto werden op heterdaad betrapt en aangehou den. Later volgde de arrestatie van nog drie mannen, ver moedelijk de organisatoren en geldschieters van het trans port. De hasj zat verpakt in binnenbanden van auto's, die weer verborgen waren tussen de lading groenten, broccoli uit Italië. -foto anp Van onze redactie buitenland MATAGALPA - De strijd tussen rechtse opstandelingen en het sandinigtische leger in de drie noordelijke provincies van Nica ragua duurt overminderd voort. Daarbij zouden al enkele honderden doden zijn geval len. De rebellen, aanhangers van de vroegere dictator So- moza die vanuit Honduras Ni caragua zijn binnengevallen, hebben laten weten, dat zij hun activiteiten zullen voort zetten tot het Sandinistische bewind gevallen is. Het Sandinistische bewind heeft alle Nicaraguanen opge roepen de strijd met de rebel len aan te binden. Gisteren deelde de regering van Nica ragua mee dat haar troepen een bende opstandelingen om singelden die de aanval op Rancho Grande, 43 km ten noorden van de plaats Mati- guas in de provincie Matagal- pa, uitvoerden. Zaterdag kwam bij een mortieraanval van de opstandelingen op Rancho Grand de Franse arts Pierre Grosjean om het leven. Het is niet bekend hoeveel opstandelingen in het gebied van Matagalpa opereren, maar de minister van Defen sie, Umberto Ortega, zei afge lopen week dat er in genoemde provincie 200 waren en 1.200 verder noordelijk. Een goed overzicht over het verloop van de strijd, die lijkt uit te lopen op een regelrechte burgeroorlog, is niet mogelijk aangezien geen journalisten aan het front worden toegla- ten. Volgens de laatste cijfers van het Sandinistische be wind, die dateren van enkele dagen terug, zijn bij de strijd in de provincie Matagalpa 270 mensen om het leven geko men, 57 van de doden waren regeringssoldaten. Homeopathie DE ledenvergadering van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering der Geneeskunst (KNMG) heeft zich uitgesproken tegen het uit het ziekenfondspakket halen van homeopatische, an troposofische en andere 'niet- reguliere' geneesmiddelen. Het gaat de KNMG vooral om het principiële punt, dat de be handelingsvrijheid van artsen door een dergelijke maatregel zou worden aangetast. BOSTON - De Ameri kaanse regering treft voor bereidingen voor de vesti ging in Honduras van een opleidingscentrum voor de bestrijding van guerrilla- activiteit. Dit heeft de Boston Glo be zondag gemeld. Op dit centrum zouden 17.000 Sal- vadorianen door 50 tot 100 Amerikaanse militaire specialisten kunnen wor den gevord. Het blad, dat 'hooggeplaat ste functionarissen' in Washington citeert, schrijft dat de opening van het opleidingskamp in de komende maand haar be slag zou kunnen krijgen als de regering van Hon duras met het beginsel ak koord gaat en als het con gres de nodige fondsen be schikbaar stelt. De Globe voegt eraan toe dat de Amerikaanse regering er de voorkeur aan zou heb ben gegeven het centrum in El Salvador te vestigen. Zij heeft echter voor Hon duras gekozen omdat het congres niet wil er in El Salvador meer dan 55 mili taire adviseurs komen. Van onze Haagse redactie DEN HAAG - De minister van Economische Zaken (Van Aar denne) is gisteren voor een be zoek van twee dagen naar Ja pan vertrokken. Van Aardenne voert in Ja pan gesprekken met premier Nakasone en met de minister van Buitenlandse Zaken Abe. Via de commissaris van aqui- sitie in Japan, Van Oosten, wordt Van Aardenne in con tact gebracht met diverse ver tegenwoordigers van het Ja panse bedrijfsleven. De belangrijkste reden waarom de minister van Eco nomische Zaken naar Japan vertrekt is het uitblijven van de vestiging van een Europees distributiecentrum voor on derdelen van de Japanse auto mobielfabrikant Nissan. De Nissan-directie heeft in een eerder stadium Nederland als land van vestiging van een dergelijk distributiecentrum genoemd. Het project moet aan ongeveer 300 mensen werk bieden, kost 200 miljoen gul den en zou in Nieuw-Vennep gebouwd worden. Van Aardenne is donderdag weer terug in Nederland. Hij kan daarom niet aanwezig zijn bij de RSV-besprekingen die vandaag in Den Haag star ten. LEROUVILLE - Een vrouw in de Franse stad Lerouville die paaseieren wilde klaarmaken, heeft paniek gezaaid bij haar buren. De vrouw had een pan met eieren op het gas gezet om te koken. Daarna was ze ze totaal vergeten en was naar bed gegaan. Toen het water was verdampt, veroorzaakten de harde en droge eieren een reeks kleine ontploffingen. Bu ren meenden dat er iets ernstigs aan de hand was en wapenden zich met ge weren en stokken terwijl ze op de politie wachtten. Door onze correspondent Cees Manders VATICAANSTAD - De Goede Week is in Rome goed begon nen, met een stralende zon in een intens blauwe hemel. Be ter weer dus dan vrijdag toen aanhoudende regenbuien de plechtige opening van het Hei lig Jaar bedierven. Tienduizenden toeristen en Romeinen profiteerden zon dag van dat fraaie voorjaars weer om samen met de paus op het St. Pietersplein de litur gie van Palmzondag te vieren, De mis was allang afgelopen toen nog honderden mensen bij de politie in de rij stonden om na fouillering het plein te kunnen betreden. De Via della Conciliazone, de 'oprijlaan van het Vaticaan' was afgesloten voor het rij dend verkeer, maar niet voor het stilstaand, want touring cars uit vrijwel alle landen van Europa hadden er een parkeerplaats gevonden. Daartussen door: duizenden slenterende mensen, Romei nen en 'pelgrims', kinderen met ballonnen en huisdieren, ouderen met palmtakken en toeristen met camera's, allen op de huid gezeten door hon derden zeer ambulante verko pers, die de meest onwaar schijnlijke dingen aan de man trachtten te brengen. Takken recent geplukt uit de olijf gaarden rond Rome, gingen als palmtakken voor 'mille li re' (2 gulden) per stuk van de hand. Ballonnen, slangen, por temonnees, en medaillons, Heilig Jaar-gebak en gram mofoonplaatjes met St. Pie tersplein-geluiden vonden (voorzien van de pauselijke goedkeuring) gretig aftrek. De sfeer op deze tweede ochtend van het Heilig Jaar was dus ontspannen als gold het de eerste dag van een zeer lange vakantie. De paus voelde deze vakan tiestemming goed aan want hij weerhield zich ervan zijn gehoor al te zeer te vermoeien met zware preken en lange homelieën. Opvallend kort was zelfs de Angelus-toe- spraak vanuit het venster van zijn studeerkamer. Hij be perkte zich tot een korte ver melding van de betekenis van Palmzondag (het einde van de Hosanna, en het begin van de lijdensweg), en tot enkele nut tige aanwijzingen voor de pel grims die in dit Heilig Jaar zijn generale audiëntie van woensdag willen bijwonen. Deze audiënties zullen het ko mend jaar het karakter van een liturgieviering krijgen, „geweven rond het mysterie van de verlossing." De paus bedankte allen voor hun komst, vooral diegenen die (door de trage en strenge poli tiecontrole) buiten de omhei ningen van het Pietersplein hadden moeten blijven. „Ik wens jullie een heilige, heilige week", zo zei de paus. Paus Johannes Paulus II, met in de hand een palmtak, op weg naar het altaar op het St. Pietersplein -fotoupi zonnige perioden C S Veel bewolking en al en toe regen. Later op de dag enkele maartse buien. Mid- dagtemperatuur omstreeks 6 graden. Matige wind. eerst noordoostelijk, later draaiend naar noordwest Amsterdam Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genève Helsinki Innsbruck Klagenturt Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Mallorca Munchen Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zurich Casablanca Istanbul Las Palmas Tel Aviv Tunis VANDAAG Zon op Zon onder Maan op Maan onder MORGEN Zon op Zon onder Maan op Maan onder VANDAAG Bergen op Zoom Hansweert Ter neuzen Vlissingen Wemeldinge MORGEN Bergen op Zoom Hansweert Terneuzen Vlissingen Wemeldinge geheel bew. 6 gr. licht bew. 18 gr. geheel bew. 15 gr. licht bew 7 gr. regenbui 12 gr regen 7 gr, geheel bew. 7 gr. regen 6 gr. sneeuw 0 gr. hall bew 7 gr.] onbew. 11 gr niet ontvangen regenbui 15 gr. geheel bew. 13 gr. regen 8 gr. regen 4 gr motregen 15 gr. half bew 25 gr zwaar bew. 16 gr onbew 6 gr. geheel bew 15 gr. sneeuwbui 4 gr. regen 8 gr onbew 14 gr. onbew 10 gr. licht bew. 5 gr. onbew 8 gr. zwaar bew 6 gr. zwaar bew. 18 gr. licht bew 18 gr, halt bew 21 gr. onbew 29 gr onbew. 16 gr. 07.26 20 06 19.40 07.50 07.24 20.07 21.02 08 08 04.12 en 16.34 03.42 en 16.07 02 55 en 15.16 02.31 en 14.53 04 26 en 16 46 04.55 en 17.13 04.22 en 16.48 03 36 en 15.54 03 14 en 15.32 05.08 en 17,27 ANKARA - In Turkije is een wet in voorbereiding voor cen suur vooraf op alle perspubli- katies, zo heeft het linksgeo riënteerde Turkse blad Cum- huriyet zondag bericht. De wet zou op 9 april aan de raadgevende vergadering worden voorgelegd en van kracht moeten worden op het moment dat de thans nog gel dende staat van beleg in het land zou worden opgeheven, zo werd gezegd. Het in 1980 aan de macht gekomen mili-' taire bewind heeft algemene verkiezingen in het vooruit zicht gesteld die tegen het eind van dit jaar of begin volgend jaar zouden moetèn worden gehouden. Op weigering de naam te noemen van de auteur van een artikel zou volgens het ont werp een minimumstraf van een jaar cel komen te staan. Elke krant die communisti sche propaganda zou maken of de bepalingen van scheiding van staat en religies zou schenden zou een verschij ningsverbod van minimaal drie maanden moeten kunnen krijgen. Een wegens politieke misdaden veroordeelde per soon zou geen journalist kun nen worden en districtshoof den zouden de bevoegdheid krijgen om de verschijning en distributie te verbieden van kranten en tijdschriften. Van onze redactie buitenland MASERU - Het volledig door Zuid-Afrika omgeven konink rijk Lesotho heeft gisteren ge meld, dat zaterdag een gewa pende groep uit Zuid-Afrika een aanval heeft uitgevoerd op een paramilitaire kazerne aan de zuidgrens waarbij aan Zuidafrikaanse zijde 20 doden of gewonden vielen. Ook meldde het de arresta tie van een aantal zwarte Zuidafrikaanse politieman nen, maar een Zuidafrikaanse politiewoordvoerder in Preto ria noemde de meldingen on zin. De jongste beschuldigingen zijn een vervolg op een serie daarvan aan het adres van Zuid-Afrika die volgde op een Zuidafrikaanse commando- aanval op de hoofdstad Mase ru van Lesotho in december als gevolg waarvan 40 mensen omkwamen.

de Stem | 1983 | | pagina 3