Hulsterloo pakt fors uit Eén doelpunt is genoeg tegen Virtus-team Clinge omzeilt lastig Hoofdplaat I Breskens te sterk voor Steenbergen Idook HVV'24 krijgt met 2-1 klop in Aardenburg Verdacl ten del moord: Minist< bankej Yerlies voor Middelburg Nederlaag Vlissingen Patrijzen in de fout O pTTk< besten* Merijntj MAANDAG 28 MAART 1983 PAGINA SPQrt Broer verdachi ALGEMENE T1 uan onze sportmedewerker TERNEUZEN - Hulsterloo behaalde een verrassend grote zege in de eerste klas van afdeling zondagvoetbal in de uitwedstrijd tegen Zeelandia: 0-4. SDO en Sluis deelden de buit (1-1) en Corn Boys was op schot tegen Re- nesse: 5-1. Volharding won met 1-0 van Robur. De top per Philippine-Lewedorpse Boys werd afgelast. Oost burg kwam niet in actie we gens bekerverplichtingen. ZEELANDIA-HUL- STERLOO 0-4 - Ondanks dat Zeelandia in de eerste helft de betere ploeg was, keek die ploeg toch tegen een 0-1-achterstand aan. Het was Karei van Damme die Hulsterloo op voor sprong kopte. Na rust op nieuw een sterk startend Zeelandia, maar nadat Dan ny van Acker 0-2 liet note ren was de weerstand bij de thuisploeg gebroken en kon Hulsterloo nog vrij gemak kelijk naar 0-4 uitlopen via opnieuw Karei van Damme en Gerry Smet. CORN BOYS-RENESSE 5-1 - Een veel sterker Corn Boys heeft een gemakkelijke zege behaald. Bij rust stond het al 2-0 door goals van Frank de Meyer en Erwin Faas. Kort na de pauze liet Henk van Oosten 3-0 note ren, waarna De Jonge voor de enige tegentreffer kon zorgen. Opnieuw Frank de Meyer en een penalty van Henk van Oosten zorgden er voor dat een 5-1-eindstand werd bereikt. SDO-SLUIS 1-1 - SDO was de gehele wedstrijd sterker, kreeg ook de beste kansen, maar wist die, zoals zo vaak, niet te benutten. Slechts één keer werd de juiste weg gevonden. Dat deed Mare Heyens vlak na het begin van de tweede helft. Sluis kwam nog langs zij toen een voorzet ineens in de goal zeilde. SDO had meer verdiend. VOLHARDING-ROBUR 1-0 - Een gelijk opgaande strijd. Volharding kwam in de eerste helft op 1-0 toen Piet de Jonge één van de schaarse kansen benutte. Na rust een aanvallender Robur dat gretig op zoek ging naar de gelijkmaker. Die ploeg kreeg wel enkele kansjes, maar die konden niet doel treffend afgerond worden. Stand: Lewedorpse Boys 16-23, Philippine 15-20, Corn Boys 16-20, Sluis 16-18, Oost burg 15-17, Robur 16-17, Noormannen 16-16, Zeelan dia 16-15, Volharding 16-15, Hulsterloo 16-14, SDO 16-11, Renesse 16-4. Sluiskil moeizaam naar winst Van onze sportmedercerker SLUISKIL Sluiskil is weer twee punten rijker. Zondagmiddag werd het bezoekende Virtus uit Ze venbergen met 1-0 geklopt. Een bijzonder moei zaam bevochten zege voor Sluiskil, want in feite was Virtus de betere ploeg. Na de 1-0-voorsprong kroop Sluislkil nadrukkelijk terug op eigen helft en wist met veel inzet en vaak met „weg-is-weg-voet- bal" de voorsprong tot het laatste fluitsignaal vast te houden. De openingsfase was veel belovend. Sluiskil opende sterk en probeerde de tegen stander onder druk te zetten om zo snel mogelijk een treffer te produceren. Virtus had het even moeilijk met het vinnige aanvalsspel van de thuisploeg, maar kon na ruim zes minuten toch al gevaarlijk uitbreken. Er was een knappe redding van Sluiskil-doelman Patrick Wauters voor nodig om een schot van Jan Brand uti de hoek te halen. In feite kreeg Virtus in de beginfase de beste kansen. Halverwege de eerste helft moest diezelfde Wauters weer knap ingrijpen bij een inzet van Cees Boot. Toch bood Sluiskil in de eerste helft goed tegenstand en was de thuis club het meest in balbezit. Dat leverde ook kansen op. Zo kon Jan de Block na een strakke voorzet van Paul van Koute- Van onze sportmedewerker BERKDIJK - Middelburg is er niet in geslaagd de winst uit Berkdijk mee naar huis te ne men. In een bijzonder attrac tieve wedstrijd was Berkdijk de gelukkigste ploeg en won met 3-2. Middelburg nam voor de thee een 1-0-voorsprong door Michel Dek, maar kon niet verhinderen dat Van Wanrooy na de pauze de gelijkmaker liet noteren. In de 73e minuut leek Middelburg weer op ro zen te zitten. Via Tahapary kwam het op 1-2. Een straf schop, verzilverd door de Berkdijk-speler Gerard Net ten betekende weer een gelijke stand. Met nog een viertal mi nuten te gaan was het uitein delijk De Waele die de thuis club op voorsprong zette en daarmee tevens de winnende goal scoorde. Van onze sportmedewerker VLISSINGEN - In de pauze zag het er nog naar uit dat Vlissingen het bezoekende NOAD met lege handen huis waarts zou sturen. Door Moens hadden de mannen van trainer Pentury in de eerste helft een 1-0-voorsprong ge nomen. Deze werd echter na de thee teniet gedaan door Willems uit een strafschop. Vlissingen kwam er daarna niet meer aan te pas en moest lijdzaam toestaan dat NOAD nogmaals scoorde en zodoende de zege mee naar Tilburg nam. Van onze sportmedewerker 's-HEERENHOEK - Patrijzen heeft in eigen huis weer de puntjes uit handen moeten ge ven. Tot de pauze ging het nog goed en ging Patrijzen met een 1-0-voorsprong rusten door een doelpunt van Peter Ver- bart. Na de thee schoot Luc Ivens de Patrijzen-droom aan dig gelen door drie keer raak te knallen. Albert de Jonge bracht het verschil daarna te rug tot één treffer, maar toen Suykerbuik de vierde RSV- goal liet noteren, was Patrij zen geklopt. ren de bal vrij voortrekken, waar echter niet voldoende at tent gereageerd werd door de Sluiskil-voorwaartsen. Direct na die mogelijkheid was het aan de andere kant opnieuw Jan Brand die voor het nodige gevaar zorgde. Een wedstijd met wisselende kansen. Met nog een kwartier te spelen kwam Sluiskil op voor- prong. Een voorzet van Paul van der Hooft bereikte de ge heel vrijstaande Peter de Zwart, die simpel in kon tik ken. Na die treffer nam Virtus het initiatief wat over, maar tot echt uitgespeelde kansen kwam het niet meer voor rust. Rommelig Na rust verzandde de wed strijd in veel rommelig voet bal. Sluiskil, vastberaden om de 1-0-voorsprong vast te hou den, hoefde niet meer zo nood zakelijk naar voren. Het be lang van dit duel - Sluiskil zou bij winst opschuiven naar een veilige middenmootpositie - woog zwaar. Daardoor kwam er de nodi ge spanning binnen de Sluis kil-gelederen. Het spel deed denken aan degradatievoet bal. Hoofdzaak bij de thuis ploeg was, zoals reeds gezegd, het vasthouden van de voor sprong. Dat nam echter niet weg dat de ploeg regelmatig probeerde uit te breken en ook Sluiskil fel bezig de 1 -0-voorsprong te verdedigen tegen Virtus. Hier aanvaller Paul van der Hooft in een verdedigende rol. - foto wim k00yman nog voor enkele gevaarlijke momenten na rust kon zorgen. Virtus had in die periode wel een veldovrwicht, mar echt gevaarlijk kon die ploeg nau welijks worden. Pas in de slot fase kreeg Sluiskil het echt be nauwd. De druk werd groter en de paniek nam hand over hand toe. Vic Clarijs schoot tijdens dat offensief net naast en Leo Dietvorst kopte zelfs buiten bereik van Wauters tegen de lat. Op een bepaald moment werd er zelfs door al wat Vir tus heette om een strafshcop geroepen, maar de bekwaam leidende De Brouwer reageer de daar terecht niet op. Het al- les-of-niets-offensief van Vir tus was er in de slotminuut wel debet aan dat Paul van der Hooft de kans van de wed strijd kreeg. Alleen voor doel man Piet Kanters kon de Sluiskil-spits, die een matige partij speelde, die kans niet benutten. Geen ramp, want slechts luttele seconden later floot De Brouwer voor het eindsignaal. Van onze voetbalmedewerker HOOFDPLAAT - „Dit is de kampioensploeg", conclu deerde Hoofdplaat-trainer Piet Meertens na afloop van de topwedstrijd in de vierde klasse tussen Hoofdplaat en Clinge. De rood-witte for matie van Rob Haak ging gisteren in de door alle te genstanders gevreesde „Oesterputten" met 0-3 win nen en verstevigde met nog vier wedstrijden te gaan hun toppositie. Gezien het spelbeeld een zege waar weinig aan af te dingen valt, al had de thuis ploeg zeker recht op een eer reddend doelpunt. Clinge won de wedstrijd op het middenveld, waar Nelis de Visser, Denny van Puyvelde, Fonds Cornelis en Alex Dru- mont vooral in de tweede helft de dienst uitmaakten. Daarnaast beschikt Rob Haak over twee snelle effec tieve spitsen: Boudewijn van Craenenbroeck en Fred van Cauteren, die elke ver dediging de nodige nacht merries bezorgen. De thuisploeg startte dan ook erg voorzichtig. Walter Thomaes en Johnny Corne lis, zich vaak belastend met het aanvallend werk, be perkten zich gisteren met het schaduwen van de twee Clinge-spitsen. Het begon overigens hoopgevend voor de thuisploeg, want al in de openingsminuut moest de erg onzeker optredende Clinge-doelman Frits Haak handelend optreden. Haak tastte volledig mis op een hoge bal van Rudy Cornelis, waardoor Stanny Soulimans plots mogelijkheden kreeg. Zijn inzet belandde echter in het zijnet. Tien minuten la ter moest doelman Haak -erg zwak vooral op hoge ballen- al zijn talenten aan wenden om een knal van Henk Ottens uit de winkel haak te krabbelen. Clinge, met beter ver zorgd voetbal, moest tot de 22e minuut wachten om ge vaar te kunnen stichten voor het hok van Mark Pielaet. Een vrije trap van rechter- vleugelverdedigiger Luuk Mangnus werd door Boude wijn van Craenenbroeck doorgekopt in de voeten van Bennie van Puyvelde, wiens inzet hoog over verdween. Even later zou ook een af standsschot van Van Crae nenbroeck de juiste richting missen. Aan de overzijde had Bennie Pielaat -zoals altijd hard werkend in het belang van de ploeg- weer pech dat zijn goed geplaatste kopbal door Haak in extre mis kon worden gepakt. Over geluk mocht Frits Haak vijf minuten voor de pauze bepaald niet klagen toen een afstandsschot van Henk Ottens via zijn arm naast ging. Ottens -de beste thuisspeler- zou kort voor de pauze worden opgeschreven door een uitstekend leidende scheidsrechter Van der Hart uit het Brabantse Halsteren toen hij in de clinch ging met voorstopper Johan Ras. De maagdelijk blanke rust stand was dan ook een uit stekende weergave van het vertoonde spel in de eerste 45 minuten. Spelmoment uit de topper in de vierde klas H tussen Hoofdplaat en Clinge. Een voorzet van Hoofdplaat (lichte shirts) wordt hier net gemist door de spits van de thuisclub. - fotowimkoovman Zeven minuten na de her vatting mocht de Clingese aanhang juichen. Nelis de Visser, de absolute uitblin ker, gaf op maat voor rich ting tweede paal, waar Fred van Cauteren zijn enorme sprongkracht liet bewonde ren en beheerst binnenknik- te: 0-1. Het gevolg was dat Hoofdplaat de stellingen moest verlaten en juist dat was in de kaart van de rood witte bezoekers. Eventjes scheen het duel zelfs uit de hand te lopen. Rudy Corne lis pakte Fred van Cauteren te hard aan en verdween in het boek van Van der Hart. In de 20e minuut was een uitstekende Johnny Cornelis nodig om de schade voor de thuisploeg te beperken. Bij een afgeslagen Clinge-aan- val kreeg Denny van Puy velde de bal voor de voet. Hij „lobde" keurig over de te- rugrennende doelman Pie laet, maar Johnny Cornelis kopte de bal van de lijn. Vier minuten later was het dan toch raak. Een in draaiende corner van Nelis de Visser werd onvoldoende weggewerkt en met een ma gistrale omhaal bracht Bou dewijn van Craenenbroeck de 0-2-stand op het bord. Karakterploeg Hoofdplaat wenste echter de capitula tie-overeenkomst nog niet te tekenen. Tot twee keer toe bracht het houtwerk red ding voor een verslagen Frits Haak. De eerste keer bij een knappe actie van Herbert Versluijs, die op rechts Jackie Everaert het bos in stuurde om vervol gens terug te leggen op Stanny Soulimans, die in het houtwerk kogelde. Drie mi nuten later kopte Jackie Ja- cobse -in de ploeg voor de geblesseerde Rudy Tho maes- tegen de paal. Fred van Cauteren zou Hoofd plaat alle illusies ontnemen. Nadat hij eerst nog faalde toen hij voor open doel het voorbereidend werk van Nelis de Visser niet kon af maken, legde hij vijf minu ten voor het inrukken de 0-3-eindcijfers vast. Na slecht uitverdedigen van de thuisploeg kwam hij oog in oog met doelman Mark Pie laet en deze keer maakte hij geen fout. &rer^eBreda/I AMSTERDAM - gaan vanaf midden model girobetaalkaf beter tegen fraude t Over een jaar zal: nieuwe model in bezl ten tegen fraude scl| worden, zodat er ge die manier is namaa van de kaart bevind ding van het nummel geruimd waarop het den. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Het was gisteren in de derde klas D een goede dag voor leider Breskens. Niet alleen werd van concurrent Steenbergen met 3-1 gewonnen, maar de andere kopploegenlie- ten steken vallen. Zo kwam Steen op eigen veld tegen het toch bepaald niet sterke RCS niet verder dan 1-1. SC Gastel bracht het er nog slechter af en verloor in en van Roosendaal met 2-1, Jong Ambon versloeg Zierikzee met 2-0 en DIVO-Goes eindigde in 0-0. Dat alles maakte het voor RIA zeker niet beter. Ondanks het gelijke spel dat de Westdorpenaren tegen BSC behaalden, 2-2. BRESKENS-STEENBER- GEN 3-1 - Zeker zo'n 800 toe schouwers zagen een leuke wedstrijd met een verdiende overwinning voor Breskens. Bij een Breskens-aanval werd Bram van de Broecke in het strafschopgebied van Steen bergen finaal onderuit ge haald en scheidsrechter De Koster uit Vlissingen wees naar de witte stip. Robby de Munck voltrok het vonnis, 1-0. Door een te laconieke terug speelbal door de Breskens-de- fensie kon doelman Grüben een op de loer liggende Steen bergen-aanvaller alleen nog maar stoppen door deze bij de benen te grijpen. Uit de toege kende penalty was het Bert de Ron die de partijen weer op gelijke voet bracht. Na rust scoorde uit een van de verre doeltrappen van Grüben, Bram van de Broecke 2-1. Uit een dieptepass van deze speler was het Milco van der Hooft die nog 3-1 liet aantekenen. STEEN-RCS 1-1 - Een in de eerste helft beter Steen. Doel man Dijkhuijzen van RCS redde bij tal van hachelijke momenten. Er was dan ook een eigen goal van De Nooijer voor nodig om Steen op 1-0 te brengen. Ook in de tweede helft tal van kansen aan beide zijden, maar zonder succes. Na een half uur kwam RCS op ge lijke hoogte. Bij een aarzeling in de Steen-defensie was hij er als de kippen bij om 1-1 te sco ren. BSC-RIA 2-2 - Een slechte wedstrijd aan beide kanten RIA kreeg in de eerste helft een strafschop te nemen die door Audenaerd werd benut. Kort voor rust kwamen de gasten zelfs op 0-2 door een doelpunt van Mechelinck. Na rust een beter BSC. Het werd door doelpunten van Van der Sander en Brusseiers zelfs 2-2, JONG AMBON-ZIERIK- ZEE 2-0 - Rust 1-0. Tuankotta 1-0, Siwabessy 2-0 (straf schop). ROOSENDAAL-SC GASTEL 2-1 - Rust 0-1. Van Hooijdonck 0-1, Van Buuren 1-1, Vos 2-1. DIVO-GOES 0-0 - Rust- en eindstand. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - In de vierde klas H omzeilde koploper Clinge een lastige klip door in Hoofdplaat met 0-3 te winnen. HVV'24 stelde opnieuw teleur. Het verloor in Aardenburg met 2-1. Hon- tenisse droeg de rode lantaarn over aan Zeeland Sport mede dankzij de 1-0-overwinning die het tegen Vogelwaarde behaal de. IJzendijke pakte thuis tegen Koewacht de volle winst (2-0) en Axel-Terneuzen (2-2) en Biervliet-Zeeland (1-1) eindigden in een draw. AXEL-TERNEUZEN 2-2 - Tijdens eneealles-of-niets-offen- sief in het laatste kwartier bij de stand 2-0, is Terneuzen er toch nog in geslaagd een gelijk spel te behalen. De eerste helft gaf een beter Axel te zien en dat resulteerde in de tiende minuut in een treffer van Renato Ambrosini. Kort na rust werd het 2-0 door een fraai doelpunt van Fonny Verstraeten. Terneuzen nam hier na het heft in handen en de Axelse verdediging ging steeds pa niekeriger spelen. Na een half uur was het Tonny de Kort die voor 2-1 zorgde en met nog enkele minuten te gaan scoorde Ja" Huisman 2-2. HONTENISSE-VOGELWAARDE 1-0 - De thuisclub had hel beste van het spel. Er kwamen ook kansen die door slecht schie ten echter verloren gingen. Het duurde dan ook nog tot de 35e minuut voordat de Hontenisse-aanhang kon juichen. Een doel punt dat mede tot stand kwam doordat Vogelwaarde-goalie De Schepper bij een hoekschp de zaak wat al te gemakkelijk opvat te en Gino Bruijsrogge kon scoren. Na rust eeefel aandringend Vogelwaarde en Hontenisse moest in de verdediging. Doelman George van Damme van de thuisclub was in goede vorm en red de veel. AARDENBURG-HVV'24 2-1 - Een goed spelend Aardenburg heeft een verdiehde overwinning behaald op een teleurstellend HVV'24. Alleen dankzij het uitstekende optreden van doelman Van de Kinderen bleef de schade tot twee doelpunten beper»J Maar die waren voor de thuisclub voldoende voor de volle winst Na een half uur mocht de thuisclub een vrije trap nemen. Mar- tin Quataert schoot de bal langs de HVV'24-muur in de uiters® bovenhoek: 1-0. Door een doelpunt van Jos van de Walle kwa men de gasten vlak voor rust op 1-1. In de tweede helft was Aar denburg sterker en na een half uur kwam het op 2-1 door e® gave treffer van Eric de Cocq. IJZENDIJKE-KOEWACHT 2-0 - Een sportieve en gelijk op gaande wedstrijd waarin de thuisclub de geboden kansen bete' benutte. IJzendijke kon met een veilige 2-0-voorsprong d°°' doelpunten van Rudy de Meijer en Ronald Boeije gaan rust® De tweede helft gaf een iets meer aan de bal zijnde Koewacht® zien, maar succes bleef uit. Zelfs een in de laatste fase van wedstrijd aan Koewacht toegekende strafschop bleef onben®' De door Peter Picavet genomen penalty werd door doelman J®1 Verdonck gestopt. BIERVLIET-ZEELAND SPORT 1-1 - Al in de eerste miuj® van dit slechte duel had Biervliet succes. Uit een onmogeliJK hoek schoot Eddy Doens raak: 1-0. Nog net voor rust kon Zoo- land Sport tegenscoren. De Vlissingers kregen in de tweede hel-' de kans op de volle winst, maar een toegekende strafschop wet niet benut. RIJEN - De rijkspolitie 1 gen gedaan in de moord restanten zijn de 23-jariQ C.J.V. uit Axel. Daarmee is het aant restaties op drie gek Niet uitgesloten wordt nog een vierde arrestat volgen. De man die rui{ maand geleden gelede eerste verdachte werd houden, de 25-jarige de V, uit Axel, heeft „nojj volledige bekentenis legd." Hij heeft echter een politiewoordvoerder voldoende losgelaten. Politiewoordvoerder Worm deelde mee dat voldoende materiaal meld is om de zaak rd maken. De 23-jarige P. uit Rijen is een jongere j van Patrick de V. De nieuwe aanhoud vonden gistermiddag oi en 's avonds om achj plaats. Volgens de poli men tot aanhouding ot gaan na diepgaand onde van tips en aanwijzingelf moordzaak. De gedeel' bekentenis van Patrick zou daar geen aanwij; voor hebben opgeleverd. I den haag - Al in juli Rekenkamer de toenmal Stee op de hoogte gesteld «ei-vond bij het winnen v; Vorige maand zei eer baasde minister Ruding Kamer voor het eerst vai klachten kennis te nemer De Rekenkamer maal bewindsman per brief op een verslag van de 1 (fiscale Inlichtingen- ei sporingsdienst) over waarin staat dat de weer tegen het verstrekken va sevens omtrent derden c 'Ik groeiend is. Dat golc gens de FIOD zowel voor icuhere bedrijven zoals tiogen'S V0°r over'lei(^si RJ?e minister antwoord riat amer al in novei n eÜ 6011 studie gaand* «ar de mogelijke en wen uitbreiding van de Volgens stelen voort de goed program

de Stem | 1983 | | pagina 16