Rob Bijvanck rijdt sterk Bart van Est gelukkig met tweede plaats Overtuigende overwinning Akkermans Karei van Goethem slim in Koewacht grijpt Klein: „Nooit prof" Uitslag Omloop De Waal titel in Axel Lambregts het snelst in Reeuwijk Lendl wint in Milaan, Verplancke vijfde in Harelbeke Terneuzense Boys wint in Waalwijk Kortsjnoi wint eerste partij MAANDAG 28 MAART 1983 Amerika laat punt liggen bij ijshockey School Van Ui? karatekampioe11 Wakker Ti|J?£giyASP0RT4 van ome sportredactie BAD KISSINGEN V|K Kortsjnoi heeft zondag m»T gebroken stelling de JLï' partij in de tweekamp uÏÏ! de Hongaar Lajos Portiek de kwartfinales van hetsr didatentoernooi in Bad Ki#" singen gewonnen. De 0^ Zwitserse vlag snel.-? Kortsjnoi veroverde in eindspel twee pionnen. pü? "se"», die de zwarte stukk» had. verdedigde zijn vertoS stelling tot de 55ste zet. Ook de tweede partij in dl tweekamp tussen Robert Mus ner (WD1) en Vassili Smil. (Sov) uit de kwart-finale, v» het Kandidatentoernooi u i, remise geëindigd. Zaterd». avond bood HUbner. die mei zwart speelde, remise Smislov accepteerde. De deiïï partij wordt vandaag in Vet den (Oostenrijk) gespeeld. T2 PAGINA SPORT 5 van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Van de 2eeuwse renners tijdens de Omloop van De Braakman maakte Rob Bijvanck veruit de beste indruk. De Sasse- naar werd twaalfde, na drie ronden in de kopgroep te hebben gefietst. „Het ging prima. Er werd stevig ge koerst. Ik kwam een paar keer flink in de wind te zit ten en toen doemden die kasseien op. Daarna was het bekeken voor me. Ik heb rustig doorgefietst tot er renners uit de achterhoede kwamen, maar ik ben nu wel doodop. Ik ga eerst maar eens flink rusten", aldus Bijvanck. Werner Wieme fietste zich naar een verdienstelij ke negentiende plaats. „Ik moest van de fiets toen er renners tegen de vlakte gin gen. Daarna kwamen een paar groepjes samen en vie len er weer renners. Ik reed van de vierde groep naar de tweede. Met een beetje goede wil had er weel meer ingeze ten, maar sommige renners wilden gewoon niet fietsen", vertelde Wieme na afloop. Karei van Goethem reed in het begin niet al te best. Hij herstelde zich knap en wist nog een vijfentwintig ste plaats in de wacht te sle pen. „Het ging gewoon niet in het begin. Later ging het veel beter", ventileerde Van Goethem, die in een groepje op elf minuten van winnaar Klein arriveerde. Adrie de Maesschalck en Carlo Steel vielen tegen aan Zeeuwsch- Vlaamse zijde. De Maes schalck: „Veel te gespannen. Ik raakte dat gevoel niet kwijt. En de goede trein was al vertrokken. Het ging niet. Voor eigen volk rijden legt voor mij een te zware druk op mijn schouders. Trou wens, dat is toch geen koer sen zo. Na twee kilometer lagen er al renners tegen de vlakte. Dan kun je het wel vergeten". Carlo Steel moest al na twintig kilometer koers los sen en verdween van het to neel. De aanpassing is voor hem nog erg moeilijk. Peter Hoondert vlamde vorig sei zoen nog in deze wedstrijd. Zijn naam kwam echter za terdagmiddag geen enkele maal door de microfoon. Hij verdween geruisloos naar de kleedkamers. Dries Klein is rapste spurter door Eddy de Schrijver PHILIPPINE - Dries Klein schreef zaterdag de loodzware Omloop van De Braakman op zijn toch al dik bezaaide erelijst bij. Klein won al eerder dit jaar De Ster van Zwolle en een etappe in de Cata laanse Koers, waarin hij als tweede eindigde in het klassement. Bart van Est vierde zijn come back in de klassiekers met een schitterende tweede plaats. -- Hij drong nog even aan, maar moest Klein tenslotte atleet gebruikte zaterdagbu dezege eunnfn- -.Misschien heb ik wel te veel de- na een halve minuut nünZ marrages geplaatst in de eindfase, maar ik ben dol- dan zijn voornaamste concur, i" b''j met deze prestatie. Ik ben weer terug en dat rent steef Kijne bij de loop geeft me voldoening", aldus Bart van Est, die drie over vijftien kilometer om de jaar geen fiets aanraakte. van onze sportredactie REEUWIJK - Cor Lambrepl blijft ongenaakbaar in wei. ura/ifif fi irlon n« il Reeuwijkse plassen. De belangrijkste uitslagen van dt wedstrijden van saterdag sljn- Reu wijk, Plassenloop, 15 km: i CoV S bregts (Unltas-Geleen) 47 minuten en1 seconden, 2. Steef Kijne (Metro-Rotter, dam) 47.33, 3. Geert Visser (De Liemen— Zevenaar) 48.12; dames: 1. Marian Hoe gerhoud (Olympla'70-Naaldwi(lt) 1 uur; minuten en 26 seconden. Brunssum, Af cent-Cross: heren 11 km: 1. Keith Irving (Gbr) 32 minuten seconden, 2 Paul Watson (Vst) 3249 1 Ronnie Agten (Bel) 33.17, 9. Kim tal), nierse (Dynamo-Middelburg) 34.ll; da mes, 4500 meter: 1. Francien Peters (Bel) 16 minuten en 26 seconden, 2. Elly van Hulst (Olympi a '48-Den Haag) 17.10, 3, Sophie Snuch (WD1) 17.43. van ome sportredactie MILAAN - Ivan Lendl hwil na een mindere periode dt succesreeks weer opgepakt, Ia J Gödde, Klein, Jansen, Mackay, Milaan won de 23-jarige Taje choslowaak het Grand Pril. toernooi en verdiende daar. mee een bedrag van 70.000 dol. lar (bijna 200.000 gulden). Makkelijk ging het allemaa niet. In de halve finales hal' Lendl al drie sets nodig gehai tegen de Amerikaan Chi[ Hooper (6-7 7-5 6-2) en in d( eindstrijd bood de Zuidafri kaan Kevin Curren felle te genstand. Na twee en een hal 1 uur mocht Lendl zich uitein delijk de winnaar noemen. Dt setstanden waren 5-7 6-3 7-6. De Zweed Henrik Sunds- tröm heeft zondag het Gran( Prix-toernooi in Nice gewon nen. In de eindstrijd versloei Sundström, minder opvallen! in de hoogste tennisregionei gekomen dan zijn landgenote» Björn Borg en Mats Wilander de Spaanse veteraan Manue Orantes. De setstanden wareir 5-7 6-4 6-3. De Amerikaanse Martini Navratilova toonde zich zon dag in de finale van het da- mestennistoernooi in Ne* York weer ongenaakbaar te gen haar landgenote Chrt Lloyd-Evert, die slechts twa nigde Staten 4 3 1 0 7 27- 9 3 Japan 5 18-12 4. Oostenrijk 4 1 3 0 5 1# Noorwegen 4 2 0 2 4 13-17 6. Zwitseij 0 2 2 2 l?-22 'f Roemenië 40131 Joegoslavië 4 0131 13-35 De Omloop van De Braak man was nauwelijks op gang gekomen of een aantal renners ging tegen de vlakte. Onder hen Plantaz en Jean Paul van Poppel, de winnaar van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren vorig seizoen. Negentien renners maakten dankbaar gebruik van de grote chaos die ontstond. Opvallend was wel dat de grote kanonnen voorin zaten. „En je kunt van te voren voelen dat zoiets kan gebeu ren. Niet voor niets staan de besten vooraan. Ik stond al een kwartier voor de start op mijn plaats. Je weet dat als er hier wind zit je vooraan moet star ten. Doe je dat niet, dan fietsen ze je er zo af", ventileerde winnaar Klein na afloop. De negentien renners die de juiste trein vormden waren Verhoeven, Heeren, opvallend veel Gazelle-rijders, Hassink, Pirard, Adrie de Maeschalck, van onze sportmedewerker PHILIPPINE - Dries Klein werd de verdiende winnaar van de Omloop van De Braak man. Voor de renner uit Ter Apel is fietsen bijzaak gewor den nu hij binnenkort als zwemonderwijzer wordt aan gesteld. „Prof worden is leuk, maar niet in een tweederangs Ploeg. Als je niet bij Raleigh kunt komen heeft het dus geen enkele zin. Ik zie de overstap niet zitten. Deze overwinning ia natuurlijk leuk. Ik wist van te voren dat de slag vroeg zou vallen", aldus Klein. schreef dit jaar voor de games kon winnen: 2-6 0-8.tweede keer De Ster van een wedstrijd om de derae prijs won de Westduitse SyJ' via Hanika met 6-1 7-6 van de Amerikaanse Billie Jean King van ome sportredactie TOKIO - De Verenigde State heeft in de vierde wedstrv van het toernooi om het reldkampioenschap ijshoc»® in de B-groep een punt liggen. In Tokio kwamen de Amer' kanen tegen Oostenrijk verder dan 3-3 (1-21-01-1)- Amerika en Polen, dat1 6-4 won van Zwitserland, heu ben elk zeven wedstrijdpt® ten. De Polen scoorden even wel vaker, waardoor zij eerste plaats innemen. Uitslagen: Polen - Zwitserland Ml 1 1-2 1-1) Verenigde Staten - OosMJ™ 3-3 (1-2 1-0 1-1) Roemenië - 7-7 (3-2 2-3 2-2), Noorwegen - J'P"1 (3-1 1-2 1-1). V.J Stand: 1. Polen 4 3 1 0 7 30-12 2_ Zwolle op zijn naam. Vorig Jaar kwam hij ten val in de Omloop van De Braakman. «Die kasseien hebben niet de doorslag gegeven. Het waren zuiver de wind en de regen", 'iet hij na aflooop weten. Ter- vijl de meeste renners er af gebeuld utizagen, was het aan Klein niet te zien dat hij er een koers van meer dan 170 kilo meter op had zitten. „Ach moe. Dat wel. Morgen (zondag, red.) zal ik wel zere benen hebben. Dan is het de beurt aan andere renners", liet Klein weten. van ome sportredactie SCHIEDAM - School Je|* van Dijk uit Kampen i zondag in de Margrieth»1 p f Schiedam de nationale kar' titel voor teams heroverd. van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Ab Ver plancke was de beste renner van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen in de w-Prijs te Harelbeke. Ver- Plancke zat in de kopgroep en 'Purtte naar de achtste plaats. Ook in Harelbeke was het plecht weer. De renners moes- jen onder andere over de Oude Kwaremont, de Kluisberg, de Kruisberg en het Vossenhol. Op de Kluisberg kwam Ver- P'aneke als tweede boven. Cor Vervaet klasseerde zich in de ze wedstrijd als negentiende door in de sport van de achter volgers vooraan te eindigen. J°op Brooijmans werd 26e. In det Ploegenklassement legde zeeuwsch-Vlaanderen beslag °P de vijfde plaats. Frits Schür, Vaanhold, Weke- ma, winnaar van vorig jaar, Schipper, Melragoul, Laning, Weber, Rob Bijvanck, Habets en Hans Plügers. Een kop groep met klasse In huis. Na amper 10 kilometer koers was de voorsprong van deze elite groep al uitgelopen tot dertig seconden. Op een bijzonder zwaar stuk, waar de wind vrij spel had, moesten Melragoul, Weber, Habets, Schipper, Jan sen, Laning, Wekema en Adrie de Maesschalck lossen en ver dwenen voorgoed uit de eerste waaier. De leiders liepen naar vijftig seconden voorsprong uit. Op dat moment herstelde zich achteraan de chaos ietwat en kwamen een paar groepen weer bij elkaar zodat er pas echt van een achtervolgend peloton gesproken kon wor den. Er werd bijzonder hard gefietst vooraan. Vaanhold, Mackay, Gödde en Heeren moesten even van de „rol", maar konden na een ferme in spanning terug aansluiting krijgen bij de kopgroep. De gevestigde namen in de lei- dersgroep wilden snel orde op zaken stellen en dat resulteer de in een ware slijtageslag. Om de haverklap moesten renners de goede trein laten gaan, zodat uiteindelijk slechts elf coureurs overble ven in het eerste gelid. Dries Klein, Nico Verhoeven, René Heeren, Ari Hassink, John Pi rard, Frits Schür, Geert Schip per, Bart van Est, Hans Plü gers Lucien Gödde en de op vallend goede pedalerende Rob Bijvanck bleven overeind tegen de barre weergoden en het strakke tempo. Af en toe kwam er zelfs hagel uit de he mel met bakken neervallen. Veel renner hielden het dan ook al vroegtijdig voor gezien. Gödde en Schipper verdwe nen uit de kopgroep. Laatstge noemde maakte zich in het vervolg van de strijd nog ver dienstelijk. Er ontstond een achtervolgende groep met on der andere Henk van Weers, Werner Wieme, Frank Moons en diezlefde Schipper. Na 64 kilometer hadden de leiders al een voorsprong opgebouwd van 1 minuut en 20 seconden op de directe achtervolgers. Daarna kwam een groep op van onze sportmedewerker PHILIPPINE - De uitslag van de Omloop van De Braak man luidt als volgt: 1. D. Klein, Gazelle, 174,4 kilo meter in 4 uur 22 minuten en 16 se conden; 2. B. van Est, Van de Big- gelaar 4.22.16; 3. C. Heeren, Gazelle 4.22.23; 4. N. Verhoeven, Gazelle 4.22.29; 5. A. Hassink, 4.22.23; 6. H. Plügers, Van de Biggenaar 4.22.29; 7. F. Schür, Markthof 4.22.29; 8. F. Moons, Jan van Erp 4.28.24; 9. B. Wekema, Batavus 4.28.28a; 10. G. Schipper 4.28.28; 11. J. van Dam, Batavus 4.28,28; 12. R. Bijvanck, Driessen 4.29.36; 13. N. Melragoul, Univers 4.30.43; 14. H. Wolgers, Amstel 4.32.00; 15. R. Makay, Ga zelle 4.32.00; 16. K. van Bensichem, Jan van Erp 4.32.00; 17. J. Pirard, Amstel 4.32.03; 18. Th. Poels, Jan van Erp, 4.32.06; 19., W. Wieme, Jo van Aarle 4.33.35; 20., H. Vaanhold, Markthof 4.33.48; 21. L. Gödde. 4.33.48; 22. W. Jennen, Gazelle 4.33.48; 23. J. Vos, Driessen 4.33.48; 24. B. Vlaandaaeren, Mako 4.33.48; 25. K. van Goethem, Markthof 4.33.48; 26. R. Stals, Univers 4.33.48; 27. H. Penson, Jo van Aarle 4.34.40; 28. M. de Baat, Driessen 4.48.01; 29 en laatste J. van der Horst, Jan van Erp 4.48.25. Ploegenklassement meetellend voor het merkenkamploenschap: 1. Gazelle, 2. Van de Biggelaar, 3. Ba tavus, 4. Amstel, 5. Jan van Erp, 6. Markthof, 7. Driessen, 8. Univers, 9. Jo van Aarle, 10. R. en B, 11. Mako. Dries Klein (links) gaat zegevierend over de streep in de Omloop van De Braakman. Rechts Bart van Est, die op de tweede plaats be slag legde. fotowimkooyman twee minuten met daarin Jen nen, Hogervorst, De Baat, Ge vers en Van Goethem. De lei ders verstonden elkaar zo goed, dat de achtervolgers geen schijn van kans kregen. Ieder deed zijn werk, zodat na 104 kilometer de tweede groep al op 1 minuut en 50 seconden doorkwam. De groep Jennen volgde toen al op meer dan vier mi nuten. De strijd was eigenlijk gestreden en de achtervolgers beseften dat terdege, zodat hun achterstand nog groter werd. Na 120 kilometer moest de totaal uitgebluste Rob Bijn- vanck de leiders laten gaan. „Totaal op. Het ging echt niet meer. Maar opgeven dat nooit", aldus Bijvanck. Toen de kloof meer dan drie minuten bedroeg werd de Ba- tavus-trein wakker. Geert Schipper, Jan van Dam en Bert Wekema gingen in de te genaanval. Frank Moons sloot zich bij dit trio aan. Het leek erop dat deze vier achtervol gers nog zouden kunnen te rugkomen, maar nadat deze renners tot op twee minuten waren gekomen, stokte het tempo en was het een bekeken zaak. Hans Plügers reed lek in de kopgroep. Hij kwam keurig terug, na uitstekend afstop- pingswerk van Van Est. John Pirard kreeg de klap met de hamer en verloor in twintig kilometer meer dan tien mi nuten. Arie Hassink verwis selde voordat de finale inging van achterwiel, zodat het spervuur van demarrages kon beginnen. Bart van Est was daarin de actiefste. Telkens was hij erbij, maar ook even- zovele keren was er een Gazel le-rijder attent mee. Uiteinde lijk werd het een spurt tussen Bart van Est en Dries Klein. Laatstgenoemde won met dui delijk verschil. Corné Heeren werd derde. van onze sportmedewerker GRAAUW - In Graauw werd de eerste koers van het seizoen verreden voor liefheb bers en nieuwelingen. Bij de liefhebbers ging de overwin ning naar Van der Vlist uit Teteringen. Adrie Dingeman- se werd tweede. Het tweetal had een lichte voorsprong op de achtervolgers. Willy de Fe- ber won de spurt van het pele- ton en werd derde. Bij de nieuwelingen ging de over winning naar Tonnie Akker mans uit Nieuw-Vossemeer. Stefan Koole werd knap twee de en Van Rijen derde. De liefhebbers hebben er in Graauw een spannende wed strijd van gemaakt. Er deden zich diverse ontsnappingspo gingen voor die echter telkens door het peloton teniet werden gedaan. Toch kwam er een ontknoping op het parkoers in de bebouwde kom van Graauw. Nico van der Vlist en Adrie Dingemanse kwamen voorop en werkten eendrach tig samen. Het tweetal bleef daardoor buiten schot. On danks hun geringe voorsprong van slechts tien tellen kon het duo voor de overwinning spurten. Dingemanse kwam net wat tekort, zodat Van der Vlist uit Teteringen de bloe- van onze sportmedewerker TERNEUZEN - Terneuzen- se Boys is winnaar geworden van de Zeeuwse jeugdspelre- gelbeker. In de ontspannings hal van de voetbalvereniging RKC in Waalwijk scoorde het Terneuzense Boys-kwartet 263 punten en bleef daarmee drie punten voor op Zeelandia, dat tweede werd in de Zeeuwse ti telstrijd. Kapelle werd derde met 191 punten en WIK uit Zierikzee vierde met 167 punten. In de eindstrijd om het kampioen schap van het scheidsrechters- district Zuid 1 werd Terneu zense Boys - er werd door 15 rayonwinnaars deelgenomen - negende. Winnaar werd Sam- beek met 380 punten. KNVB afdeling Zeeland-voorzitter Jan Schaalje reikte de Zeeuw se beker uit. KOEWACHT - Karei van Goethem was in de slotfase van de interclubwedstrijd in 't Zand te Koewacht de slimste. Nadat Daan Smits de beslissende kloof had ge slagen sloten Carlo Steel en Karei van Goethem bij hem aan. In de laatste kilometer demarreerde Van Goethem uit alle macht en zijn mede koplopers hadden er geen antwoord op. Carlo Steel maakte het succes voor de wielervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen compleet en werd tweede. Smits moest genoegen nemen met de der de plaats. Jackie van der Horst sprong in de rdimte en reikte naar de vierde plaats hetgeen voor de ex-trimmer toch een opmerkelijke pres tatie genoemd kan worden. Bij de junioren won Emiel de Waal en Cees van den Dries was de sterkste bij de amateurs. De interclubwedstrijd op 't Zand in Koewacht kende een nogal vlak verloop. Op merkelijk was ook dat zelfs renners van de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaande- ren helemaal niet op het ap pèl verschenen en dat is een zeer bedenkelijke zaak. De strijd bij de amateurs spitste zich toe tussen Ab Verplancke, Cor Vervaet en Kees de Nooijer. Ab Ver plancke miste de slag. Hij verzeilde in een groepje met Henk Remijnssen, Joop Brooijmans en Toon Ver meulen. De achtervolgers bleven op welgeteld tien se conden hangen. Vooraan werd het tempo gemaakt door Kees de Nooyer en de gedubbelde Han Harinck. Uiteindelijk bleven er zes leiders over. Dat waren Ka- rel van Goethem, Carlo Steel, Cor Vervaet, Kees de Nooijer, Daan Smits en de verrassend sterk rijdende Jackie van der Horst. De kopgroep bleef echter niet in tact. In de laatste ronde sprong Daan Smits weg. Hij kreeg even later het gezel schap van Karei van Goe them en Carlo Steel. De be- Doorkomst van de kopgroep bij de amateurs vier ronden van het einde van de interclubkoers in Koewacht. Op kop Kees de Nooijer, achtervolgd door Karei van Goethem, de latere winnaar. - FOTOWIMKOOYMAN slissing was gevallen. Karei van Goethem ontliep de spurt en ging solerend als eerste over de streep. Carlo Steel herstelde zich van de mindere prestatie in de Om loop van de Braakman en werd tweede. Smits klas seerde zich als derde. Van der Horst kon nog de vierde plaats voor zich opeisen, Cor Vervaet en Kees de Nooijer vochten een vinnig duel uit voor de vijfde plaats. De Nooyer won weliswaar, maar week duidelijk van zijn lijn af. Hij werd dan ook zonder pardon een plaats te ruggezet. De spurt van het achtervolgende groepje werd gewonnen door Ab Verplancke. De junioren beten de spits af. Pierre Raas en Jos van Baal gingen even aan de haal, maar werden terugge pakt door het peloton. De pogingen van andere ren ners leverden ook niets op, zodat een spurt de beslissing moest brengen. Emiel de Waal won verrassend. Pier re Raas werd tweede en Jan Janssen derde. Eerste ren ner van wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen werd Eric Vereecken. Hij werd vierde. Cees van den Dries won bij de trimmers. Slechts acht renners meldden zich voor de start. Duidelijk geen al te groot succes. Van den Dries was veruit de sterkste. Hij pikte bij de amateurs aan. Theo Wullems werd tweede en Werner D'Hondt derde. UITSLAGEN: Amateurs: 1. K. van Goethem, Kloosterzande 84 kilometer in 2.04.35; 2. C. Steel, Axel; 3. D. Smits, 's-Heerenhoek, 4. J. van der Horst, Oost-Sou burg; 5. C. Vervaet, Walsoorden; 6. K. de Nooyer, Aagtekerke; 7. A. Verplanke, IJzendijke; 8. R. Karelse, Goes; 9. H. Remijnssen, Zaamslag; 10. T. Vermeulen, Kloetinge; 11. J. Brooijmans, Kuitaart; 12. K. Blok, Krulnin- gen; 13. J. de Kok, Wemeldinge. Junioren: 1. E. de Waal, Middel burg; 2. P. Raas, 's-Heerenhoek; 3. J. Janssen, 's-Gravenpolder; 4. E. Vereecken, St.-Jansteen; 5. J. van Baal, Schoondijke; 8. P. Tol- hoek, Yerseke; 7. P. van Passel, Sluiskil; 8 R. Storm, Seroosker- ke. Trimmers: 1. C. van den Dries, 2. Th. Wullems, 3. W. D'Hondt, 4. D. Soethaert; 5. A. de Roo, 6. Ch. Meyer, 7. H. Soemers, 8. P. van 't Westeinde. men in ontvangst mocht ne men. De spurt voor de derde plaats werd gewonnen door Willy de Feber uit Sluiskil. Lou de Jager, Frans Meijaard en Sjaak de Kok volgden in zijn spoor. Wil Wielhouwer won even later de spurt van de grote groep. Bij de nieuwelingen kwa men meer dan zestig renners aan het vertrek. De Zeeuwsch- Vlamingen brachten het er niet al te best van af. Alleen Jan Mobach was in de frontli nie te vinden. Danny Luyckx, eerste in het De Stem-klasse- ment was zeer bedrijvig, maar kreeg met pech af te rekenen, zodat hij de eerste plaats aan zijn neus vos spurten. Tonnie Akkermans, vorig seizoen maar liefst elf overwinningen, won met duidelijk verschil. Stefan Koole werd tweede en Van Rijen drong niet meer aan. Luyckx werd vierde en Koevoets vijfde. Uitslag liefhebbers: 1. N. van de Vlist, Teteringen, 60 kilometer in 1.20.10 2. A. Dingemanse, Grijps- kerke; 3. W. de Feber, Sluiskil; 4. L. de Jager, Kapelle; 5. F. Meijaard, Wemeldinge; 6. S. de Kok, Lewe- dorp; 7. N. Westerbeeke, Westka- pelle; 8. R. de Wit, Koudekerke, 9. S. Broersma, Zoutelande; 10. W. Wielhouwer, Sommelsdijk; 11. H. Slabbekoorn, Kapelle; 12. L. van de Wiel, Breda; 13. K. van Berkhoven, Breda; 14. Van de Elzakker, Heer- Ie; 15. K. Tolhoek, Yerseke; 16. H. Vijfhoek, Willemstad; 17. A. van der Ploeg, Goes; 18. S. van Dongen, Middelharnis; 19. H. van de Oever, wassenaar; 20. W. van Lienden, Berkel. Nieuwelingen: 1. T. Akker mans, Nieuw-Vossemeer; 2. St. Koole, 's-Heerenhoek; 3. C. van Rijen, Hoeven; 4. D. Luyckx, St. Willibrord; 5. E. Koevoets, St. Wil- librord; 6. A. Goense, Oudelande; 7. H. Oomen, Etten-Leur, 8. J. Buik mans, Hoeven; 9. J. Zopfi, Veldho ven; 10. J. Mobach, Sluiskil; 11. P. Haast, Rijsbergen; 12. F. Knarren, Stein; 13. M. Zanoli, Wilnis; 14. N. Deykers, St. Willibrord; 15. P. Kamp, Goes; 16. J. van de Ameele, Terneuzen; 17. R. van Nijnatten, Hoeven; 18. A. Vermuë, Kapelle; 19. R. Boogerd, Den Haag; 20. H. Lind- hout, St.-Maartensdijk. van onze sportmedewerker AXEL - De finale eerste klas bandstoten van het district Zeeuwsch-Vlaandaeren is eeeioterij geworden. Iedere ronde wisselden de spelers in de klassering van plaats in ca fé Benelux te Axel en voordat de laatste ronde van start ging, kon er nog geen zinnig woord gezegd worden wie met de titel zou gaan lopen. Het werd Ronny de Waal van KOT uit Terneuzen. Afgaande op zijn gemiddelde - het hoog ste van alle deelnemers en promotie - was het niet onver diend dat hij kampioen werd. Het was voor hem alles of niets voordat de finalepartij tegen de in eigen huis spelende Etiènne Waelput van start ging. Winst betekende de titel en verlies hield in dat Ronny de Waal naar de vierde plaats zou zakken. Trouwens ook voor Etiènne Waelput stonden er grote belangen op het spel. Zou hij die slotpartij winnen dan was hij kampioen en bij verlies verhuisde hij naar de derde plaats. Begrijpelijk dat de spanning grooto was in deze finale. Daar hielpen de finalisten nog aan mee door elkar geen duimbreed toe te geven. Lange tijd bleef het een gelijk op gaande partij en pas in de slot fase sloeg Ronny de Waal toe om met de cijfers 60-43 in 17 beurten de partij en de ttel te pakken. Een geslaagde machtsgreep van De Waal, die terug kan blikken op een goed gespeeld kampioenschap. Naast het hoogste gemiddelde en promoitie zag het er ook lang naar uit dat hij de kortste partij op zijn naam zou schrij ven. In vijftien beurten had hij vorige week gewonnen van Johan Viane. In de laatste ronde zag hij die eer aan zijn neus voorbij gaan. Bram van de Gazelle van OBV uit Oost burg had precies één beurt minder nodig om de zestig ca ramboles vol te maken. De eindstand van dit kam pioenschap, dat perfect geor ganiseerd werd door Ed Hore mans, was als volgt (respectie velijk aantal matchpunten, al gemeen gemiddelde en hoogste serie); 1. Ronny de Waal 9- 2.65-24,2. Bram van de Gazelle 8-2.43-15, 3. Etiènne Waelput 8-2.14-10, 4. George Mahu 7- 2.25-15, 5. Johan Viane 7-2.10- 14,6. Bennie de Waal 6-2.37-16, 7. George Roets 6-2.27-11, 8. Aad Hoffman 5-2.06-15.

de Stem | 1983 | | pagina 13