Eerste steen gelegd voor kruisgebouw in Terneuzen Emancipatoir personeelsbeleid Zeeland maakt de tongen los HONDE )ok Spe ^oslbur 16 APRIL IN TERNEUZEN Daniël Sahuleka naar Biervliet Brandweer Kattendijke Terneuzense Y rouwenbond FNV geeft dia-avond 'Première' commissie Sas van Gent Bijzondere diensten in Terneuzen Achttien maanden voor Vlissinger Modelboten- en vliegtuigenshow in Terneuzen 'Mannelijk9 presentje Niet ideaal politierapport Plaatselijk nieuws Westdorpe Terneuzen Sas van Gent markten ZATERDAG 26 MAART 1983 D1BT1M VAN ZEELAND T20 PAGINA ZEELAND a Culturele dag in teken van zeehavens GOES - Per abuis was gisteren in De Stem te le zen, dat het brandweer korps van Krabbendijke zou blijven bestaan. In de Goese gemeente raad werd donderdag echter niet gesproken over het brandweerkorps uit Krabbendijke, maar over het elf mensen tel lende korps uit Katten dijke (gemeente Goes). Van onze correspondent TERNEUZEN - De afdeling Terneuzen van de Vrouwen bond van de FNV houdt maandag 28 maart 's avonds om acht uur in café du Com merce aan de markt een dia avond in het kader van de emancipatie activiteiten. Vertoond wordt de diaserie 'Nougewoon huisvrouw', die is gekozen omdat veel vrou wen zichzelf in deze serie zul len herkennen, maar ook mannen zijn welkom. van onze correspondent SAS VAN GENT - Voor het eerst komt volgende week in Sas van Gent de commissie voor Openbare Werken bijeen en deze „première" vindt plaats op maandag 28 maart om 19.00 uur in het gemeente huis aan de Westkade. Raads lid M. Weemaes is daarom een gelukkig man, want hij was het die al jaren ijvert om deze commissie te laten instellen. Aan de orde komen onder meer de vuilstortplaats aan de Kapittelstraat te Westdorpe, de riolering in de Zandstraat, aanpassing plantsoenen in de Walstraat en Tulpstraat en de reorganisatie van de buiten dienst. van onze correspondent TERNEUZEN - In de stille week, voorafgaande aan Pa sen, zal in de Goede Herker- kerk te Terneuzen iedere avond een kort avondgebied gehouden worden als voorbe reiding op het paasfeest. Dit initiatief werd genomen door de werkgroep Eredienst Wijk 3 van hervormd Terneu zen, die hiermee aansluit op de al eeuwenoude traditie van de stille week zoals die in de meeste kerken wordt gevierd. De avondgebeden van maandag 28 maart tot en met woensdag 30 maart zullen een sober karakter hebben en heb ben ongeveer dezelfde vorm als de avondgebeden die al ge ruime tijd plaatsvinden in de Grote Kerk. Op witte donder dag zal echter een uitgebreide liturgie gehanteerd worden, waarin uiteraard het avond maal centraal staat. Deze liturgie is rijk aan ge zangen die onder andere geno men zijn uit het ordinarium van Willem Vogel. Ook zijn enkele elementen uit de By zantijnse liturgie voor man nenkoren opgenomen. Mede werking zal verleend worden door de hervormde Cantorij van Terneuzen onder leiding van Arie Karreman, terwijl ds. Wolbert zal voorgaan. De aanvangstijden van de avond gebeden en de witte donder dag-dienst zijn half acht. Van een onzer verslaggevers TERNEUZEN - De vierde culturele dag die de stichting Zeeland/Frans-Vlaanderen op zater dag 16 april houdt in Terneuzen, staat vooral in het teken van de zeehavens Terneuzen en Duinkerke. De Gentse professor M. Anselin komt 's morgens een inleiding houden over de parallel tussen de twee ha vensteden. Ook andere havens in het Deltagebied laat hij de revue passeren. de cultuur (onder meer liede ren, vertolkt door het kamer koor Vocalitas)en de schoon heid van Frans-Vlaanderen. Die schoonheid komt tot uiting in een speciaal vervaardigd klankdiaporama. In de hal van het Zuidlandtheater is de hele dag een expositie te be wonderen van poppen, boeken en kaarten uit zowel Frans als Zeeuwsch-Vlanderen. Het Terneuzens Museum sluit ook aan bij het evene ment met een tentoonstelling (van 9 tot 30 april) over de ha vens van Terneuzen en Duin kerke. Er is onder meer mate riaal te zien over 150 jaar ka naal Gent-Terneuzen. Dat gebeurt tijdens de aca demische zitting die om 10.20 uur wordt geopend door bur gemeester C. Ockeloen van Terneuzen. Na Anselin spreekt Francis Allacker uit het Noordfranse Bieren over 'de huidige Frans-Vlaemsche beweging', waarna om 12.30 een ontvangst volgt door het gemeentebestuur van Terneu zen. De Frans-Vlaamse culturele dag wordt gehouden in het Terneuzense Zuidlandtheater. In vorige jaren kwamen ach tereenvolgens Hulst, Sas van Gent en Oostburg aan bod om het evenement onderdak te verlenen. Volgens voorzitter drs. A. Hildebrandt van de stichting Zeeland/ Frans-Vlaanderen neemt de interesse in en voor het kleine Nederlandstalige gebied in Noord-Frankrijk steeds toe. Hij wijst erop dat er in West-Europa in totaal 20 miljoen Nederlandstaligen wonen. „Een middelgrote mo gendheid, echter verdeeld over drie staten", aldus Hilde brandt. De stichting is er bijzonder content over dat de Franse re gering de verschillende dialec ten steeds meer gaat respecte ren. Dat manifesteert zich vooral in het onderwijs. Het Frans-Vlaams mag nu gespro ken worden in menige klas. En er zijn heel wat jongeren in het overigens Franstalige ge bied die Nederlands (willen) studeren. Ook daarvoor is aandacht op de culturele dag. De mid dagzitting, na een Zeeuwsch- Vlaamse koffietafel in het Zuidlandtheater, is gewijd aan Poging brandstichting Van onze correspondente MIDDELBURG - De 34-jarige Vlissinger T. D. is conform de eis van het openbaar ministe rie veroordeeld tot een gevan genisstraf van achttien maan den. De rechtbank heeft hem schuldig bevonden aan een po ging tot brandstichting door middel van een brandbom, die overigens tijdig onschadelijk kon worden gemaakt. Voor de meervoudige kamer betoogde D. veertien dagen ge leden dat hij de bom welis waar geplaatst had, maar ze ker wist dat deze niet zou ont ploffen. Hij had dit gedaan om druk uit te oefenen op de eige naar van het pand (een café in Middelburg) van wie hij meende nog 20.000 gulden te goed te hebben. Zijn raadsman had dan ook gesteld dat D. niet gepoogd had brand te stichten, maar er slechts mee gedreigd had, omdat de bom, ook vol gens het laboratorium, onmo gelijk had kunnen ontploffen. In de zaak tegen de 31-jari- ge spil van de harddrugshan- del in Vlissingen en omgeving, de 31-jarige Turk A. O. is de rechtbank ver onder de eis van het openbaar ministerie geble ven. De man werd vandaag veroordeeld tot achttien maanden waarvan vijf maan den voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Offi cier van justitie mr. Van Ma rion had tijdens de behande ling van de zaak voor de meer voudige strafkamer twee jaar geëist. Ook de Goese spil van de softdrugshandel in Goes, Mid delburg en Vlissingen (de 26- jarige F. J.) werd veroordeeld tot een lagere straf dan was geëist, namelijk drie maanden waarvan twee maanden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Het openbaar ministerie had tegen hem drie maanden geëist waarvan één maand voorwaardelijk. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Terneu zense Modelbootvereniging houdt vandaag in samenwer king met de Vliegclub Zeeuwsch-VIaanderen een tentoonstelling in hotel Rot terdam aan de Westkolkstraat te Terneuzen. Leden van de Modelboot vereniging zullen deze dag la ten zien wat voor modelsche pen er zo al zijn, zoals visser schepen, sleepboten, zeilboten, stoom- en oorlogsschepen. Al of niet uitgerust met elektri sche brandstofmotoren voor de voortstuwing. De Vliegclub Zeeuwsch- VIaanderen laat zien wat er aan verschllende vliegtuigmo dellen bestaat en de vele mo gelijkheden met deze model len. Tevens zullen er enkele modelhelikopters worden ten toongesteld, alsmede diverse modelauto's. Tijdens de tentoonstelling worden er dia's vertoond, die te zien geven wat er allemaal met deze modellen te land, ter zee en in de lucht kan worden gedaan. De tentoonstelling, die gratis voor het publiek toe gankelijk is, is geopend van 10.00 tot 17.00 uur. =5: ..tpRDAG 26 MAART Danil Sahuleka. FOTO ARCHIEF DE STEM BIERVLIET - Tijdens de feesten rond „800 jaar Biervliet" schotelt MAB De Zeeuwsch-Vlaamse popliefhebber een avond vol kwaliteitsmuziek voor. Op vrijdagavond 13 mei verschijnen achtereenvolgens de Belgische topgroep The Kids en de Nederlandse 7-mansformatie van Daniël Sahule ka op het Biervlietse podium. The Kids behoren tot de beste Belgische live-acts op dit moment. De Antwerpse groep startte in 1977 en ontwikkelde zich, mede dankzij de uitstekende songs van Ludo Mariman, van heavy-punk band tot een erg solide moderne rock 'n roll band. Tijdens Europese toernees verzorgden The Kids al in 1978 veel voorprogramma's van toppers als Iggy Pop, Patti Smith en The Runaways. Totnutoe verschenen vijf elpees, een EP en elf singles. Begin januari '82 werd de eerste live l.p. opgenomen met The Rolling Stones Mobile Studio. Deze plaat werd in de Stones-studio in Parijs gemixt. Ook de in Semarang op het Indonesische eiland Java ge boren Daniël Sahuleka kan op een succesvolle carrière bo gen. De in Indonesië als superster betitelde Daniël Sahuleka is een vakbekwaam artiest. Totnutoe verschenen van hem zes elpees. Met de hit „Giddyap a Gogo" reikte hij onlangs hoog op de Nederlandse hitparades. Met „Such luck" staat Daniël momenteel in de hitparades. Een opvolger voor deze plaat is al op komst. Het festival in Biervliet begint om 19.30 uur in de feesttent aan de Braakmanlaan. Wethouder J. Doppegieter-Thiel metselt met grote zorg de eerste steen vast. Van onze correspondent TERNEUZEN - De Terneuzense wet houder J. Doppegieter-Thiel, die onder andere de portefeuille volksgezondheid beheert, heeft gistermiddag de eerste steen gelegd voor het nieuw te bouwen kruisgebouw van kruisvereniging Ka naalzone Zeeuwsch-VIaanderen aan de Katspolderlaan. Met de bouw is een bedrag gemoeid van 450.000 gulden. Getracht wordt het nieuwe onderkomen op 1 juli van dit jaar in gebruik te nemen. Daarin zullen vier wijkverpleegkundigen en een zie kenverpleger werkzaam zijn. Het wijkgebouw aan de Van Steen bergenlaan te Terneuzen blijft gehand haafd voor de bewoners van Terneu- zen-noord. Daarentegen komt het wijk gebouw nu nog in gebruik aan de Peter van Anrooylaan in Terneuzen-zuid te - FOTOWIMKOOYVlAN vervallen. Het nieuwe gebouw is ontworpen door het architectenbureau Gruysen BV te Terneuzen en wordt gebouwd door het Terneuzense aannemersbedrijf Gebroeders Simons BV. Namens dit be drijf bood de heer P. Simons de wethou der een aandenken aan voor het ver richten van deze officiële gebeurtenis. Zij kreeg daarvoor een beeldje, dat een werkende bouwvakker voorstelt. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - De provincie Zeeland heeft de voorraad relatiegeschenken weer op peil ge bracht. Er zijn stropdassen met daarop het provin ciewapen aange kocht. De statenle den kregen er giste ren allemaal eentje cadeau. Het WD-statenlid C. de Dreu vroeg zich af hoe zo'n „mannelijk" pre sentje zich nu eigenlijk verhoudt met het eman cipatiebeleid, dat juist gisteren aan de orde was. Gedeputeerde Maris- Koster, partijgenoot, stelde haar gerust. Er zijn ook nog sjaaltjes in de maak met het provincie wapen, ook daarvan krij gen de statenleden bin nenkort een exemplaar cadeau. Mannelijk of vrouwe lijk, het statenlid C. van Waterschoot (PPR/EVP) bleek van dit soort pre sentjes niet gediend. „Voor dit soort grappen is er altijd wél geld te vinden", zei hij ver stoord. Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG - „Een eerste stap". Zo betitelt de Zeeuwse emancipatie-gedeputeerde E. Maris-Koster (VVD) haar no ta over het emancipatiebeleid voor het Zeeuws provincieper- soneel. De nota maakte giste ren tijdens de statenvergade ring de tongen los, maar bleef uiteindelijk ongeschonden overeind. Voor de progressieve frac ties gaat het werkstuk lang niet ver genoeg, voor de gere formeerde fracties wordt er teveel in geknaagd aan de bij belse opvattingen over huwe lijk en gezin. CDA en VVD waren nog het meest gelukkig met de middenweg die in het werkstuk wordt bewandeld, al heeft de voorbereidingstijd dan wel zo'n vier jaar gekost. Het „compromis" gaat er in ieder geval van uit dat de be handeling van mannen en vrouwen in alle opzichten ge lijk behoort te zijn. Dat stre ven -zo mocht gedeputeerde Maris-Koster blijmoedig con stateren- wordt in ieder geval „breed gedragen". Aan de an dere kant kon worden vastge- stelt dat het werkstuk lang niet in alle opzichten bij zal dragen tot opheffing van ach terstandsituaties waarin vrouwen veelal verkeren. Vooral het statenlid J. Du- pré (PSP/CPN) legde de gede puteerde het vuur na aan de schenen. Hij zei dat slechts sprake is van mooie woorden en lippendiensten, maar dat niet thuis gegeven wordt zo dra er geld mee is gemoeid. Zijn conclusie was dan ook: „Gedeputeerde staten voeren geen emancipatiebeleid^! zijn dat ook niet van plan". De gedeputeerde moest toe geven dat inderdaad van een „financiële bottle-neck" spra ke is. Vooral haar weigering om ten behoeve van het pro vincie-personeel een creche voor kinderopvang te realise ren hield de gemoederen bezig. Ze wees erop dat met een der gelijke voorziening 20.000 gul den per jaar gemoeid zou zijn om nog maar niet te spreken van de benodigde rijksbijdra ge. Uiteindelijk zegde ze toe eens met de bestaande kinder opvangcentra in Middelburg te gaan praten om te bekijken of die wellicht enig soelaas kunnen-bieden. Vooral PvdA en D'66 drongen op het zoeken van zo'n „voorlopige" tussen oplossing aan. Problemen hadden de pro gressieve fracties ook met de weigering van de gedeputeer de om onderzoek te laten ver richten naar de omstandighe den die de carièreplanning van (vrouwelijke) personeels leden in de weg Staan. Aan vankelijk noemde ze een der gelijk onderzoek, dat als sta ge-project uitgevoerd zou kunnen worden, onmogelijk omdat de provincie niet meer beschikt over de adressen van vrouwen die ontslag genomen hebben. Uiteindelijk zegde ze toe te bekijken of dit probleem uit de weg kan worden ge ruimd. Vooral G. de Vries- Hommes (PvdA) pleitte voor een onderzoek. In een ambte lijke werkgroep is opgemerkt dat zo'n onderzoek de nood zaak van kinderopang aan kan tonen. Uitvloeisel van de emanci patie-nota is ondermeer een regeling voor de bevordering van deeltijdarbeid. De staten stelden de regeling gisteren vast al werd die door verschil lende fracties nog lang niet ideaal geacht. CDA-gedepu- teerde J. Ventevogel (perso neelszaken) zegde toe dat ver schillende aspecten van de re geling nog eens nader zullen worden bekeken. VVD-woordvoerdster C. de Dreu-Koster zei dat de eman cipatienota een goed even wicht te zien geeft tussen „vol gend en vooruitlopend" beleid. CDA-woordvoerdster H. Re- mijn-de Badts bracht in het midden dat de provincie niet voor kinderopvang hoeft te zorgen omdat de ouders (dus het personeel) daar in eerste instantie zelf voor verant woordelijk is. CADZAND - Vrijdagmiddag omstreeks twee uur is op de Ringdijk-noord een personen auto, bestuurd door D. H., van de dijk afgereden. Dit kwam doorde harde wind. De wagen ramde een schrikhek en kwam op de kop in de sloot terecht. De twee inzittenden kwamen wonder boven wonder met de schrik vrij. SAS VAN GENT - Met twee wagens rukte donderdag avond de Sasse brandweer uit wegens een brandmelding bij de familie T. aan de Oostdam waar een vloerkleed in de woonkamer in brand was ge raakt. Toen de brandweer ar riveerde was het vuur al ge blust. TERNEUZEN - De fiets, met in de tas een klopboormachine en een aantal boortjes ter waarde van 140 gulden, die aan het Tuinpad stond en eigendom is van de Terneuze- naar J. S. werd donderdag avond gestolen. TERNEUZEN - Tijdens een routinecontrole op vrijdag middag, trof de Terneuzense gemeentepolitie in de auto van de 22-jarige Terneuzenaar E. H., die bovendien zonder gel dig rijbewijs reed, een kist si naasappelen aan. Bij nader verhoor bleek hij deze en een tweede kist, donderdagmiddag te hebben gestolen bij een groente- en fruithandel in Terneuzen. Tegen de man werd proces-verbaal opge maakt, waarna hij werd vrij gelaten. „iniiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiii Fiets in - In Westdorpe wordt dinsdag 29 maart een fiets-j» gehouden, waarvan de ön brengst in zijn geheel ten goe de zal aan de Vastenactie. fa" tiatiefnemers zijn het Comitl Vastenactie, SKW, het onder, wijzend personeel en oudercommissie. Deelname staat voor ieder, een open. Er zijn drie verschil! i lende tochten uitgestippeld I respectievelijk met een lenetf van 7, 15 en 25 km. De start I vindt om 18.30 uur plaats bij I de kantine van de sportvelden in de Kapittelstraat. Onder- weg staan enkele controlepos! ten opgesteld, waar de deelne. merskaarten moeten worden afgestempeld. Aerobic-dansen - Binnenkort wordt in de zaal van Het Oude Raedhuys een cursus Aerobic dansen gegeven, een dans met rytmische oefeningen. De cur sus wordt gegeven onder lei. ding van mevrouw Vermandei uit Sas van Gent. Opgaaf voor deelname aan deze danseur- sus, die in april van start gaat kan gebeuren in Het Oude Raedhuys. Vleeskaarting - Zondag 3 april (Eerste Paasdag) wordt in de zaal van Het Oude Raedhuys een prijskaarting om vlees ge- houden. De wedstrijd begint's avonds om zeven uur. De deel- nemers kunnen zich vanaf uur laten inschrijven. Terre des Hommes - Vandaag (zaterdag 26 maart) wordt van tien tot vier uur in de rk Mavo Steelant aan de Mozarthof een kledingbeurs gehouden. De opbrengst komt ten goede aan Terre des Hommes. Lezing - Op uitnodiging van het Leger des Heils houdt de Terneuzense huisarts dokter H. Hammer op dinsdag maart om 20.00 uur in het bouw van het Leger des Heils aan de Donze Visserstraat een lezing over zijn ervaringen als zendingsarts. Dokter Hammer was gedurnde 3W jaar als danig werkzaam in een zen dingsziekenhuis in Soeloelanf (Zuid Afrika). Films - De buurthuizen De Soete Inval, De Sluis en De Bolster houden in de paasva kantie een tweetal filmdagen voor kinderen van de scholen. De films zullen in de afzonderlijke buurthuizen worden gedraaid worden dat voor iedereen de mogelijk heid bestaat de voorstellingen te bezoeken. In de pauze zal aan de kinderen een glas limo nade worden aangeboden. De entreeprijs bedraagt in alle buurthuizen 1,50. De kinde ren zullen allerlei bekende te kenfilms en stripfiguren te zien krijgen. De film zal ver toond worden op dinsdag 5 april om 10 uur in de Sluis; 13.00 uur in de Bolster; 15.30 uur in de Soete Inval. Woens dag 6 april om 10 uur in peu terspeelzaal Bruintje Beer. Open dag - Zaterdag 16 april wordt een open dag gehouden door buurthuis de Bolster in en rondom het gebouw aan de Kastanjelaan. Activiteiten zijn er in de vorm van een Vlaamse Kermis en een rommelmarkt met gaaibollen, Puut van Gies, Rad van Avontuur, pieken en verloting van een herenfiets. Voor de verloting zijn nog en kele loten op de open dag zelf verkrijgbaar. Verder zijn er bij de diverse stands prijzen te winnen als taarten, dopsleu- telsets, zaklampen, horloge- schroevendraaiersset, elec- trisch verlichte vergrootgla zen. Op de rommelmarkt zijn diverse meubels, klein huis raad, electrische apparatuur, kleding en boeken te koop te gen redelijke prijzen. Wie bij de voorjaarsschoonmaak nog spulletjes aantreft waar men geen weg mee weet dan komen de mensen van de Bolster ze graag ophalen. Eventueel kun! men ze zelf brengen naar de Bolster, Kastanjelaan 88a/90, tel. 01150-96084. De open dagis van 10 tot 14.00 uur. Fiets-in - De langzamerhand ten einde lopende vastenactie in Sas van Gent krijgt van daag een vervolg met een fiets-in. Aan deze fietstocht kan iedereen meedoen en de deelnemer wordt gesponsord door vader, moeder, familie kennissen. Dit sponsorgeld gaat in de kas van de vasten actie. De start van dit sportie ve gebeuren is om 13.00 uur aan school De Valckeburchtm Sas van Gent. In het kader van de vasten actie, dit jaar ten bate van Guatemala en de Filippün® is het winkeltje voor de twee dehands kleding nog steeds geopend en vindt in de open bare bibliotheek een tentoon stelling plaats over de derde wereld. GOES, 25 maart - Sla gladst fc] Boerenkool kil 2 0,60. Radijs bos '11. 0,36-0,38. Andijvie glas kf 1 0,39-0,75. Spinazie glas kg 0,70-1,30. Spruiten ongeschoold' 1 A 0,54-0,76; kl. 2 E 0,98, D 0/1 0,21, A 0,21. Prei kg kl. 1 B A 0,57-0,75. Rodekool kg kl. 1 "K Savooiekool groen kg kl. 2 U Uien kg kl. 2 MD 0,17. j Eikels worden Boomen it Door Pc WEST DORPE - 'Ji wordt nog wel eens spraak kreeg Westd muziekgezelschap. wijze d*Ei naam gaf i bekend geworden ei ook nietzoveel toe: c worden e n ze groeier Westdorpe viert dit jaai het eeuwfee i >t van 'de me- ziek'. We nte -men even een kijkje in het clublokaal, het cafe van Er.n ma de Rijcke aan de Graail 'jansdijk. Elke dinsdagavond repeteren hier de spiedende leden, tweeëntwintig in totaal. Di recteur Beert usert uit Ter neuzen is er wianavond niet. Zijn plaatsvei /anger Eddie Soetaert hante e ;rt met vaar dige hand de st c ik. 'Beat and svv -eet' heet de langzaam slepe r ide deun die op het programma. Ta..ta..ta, ta', ziii igt Soetaert voor, de blazers vallen in en de ritmesectie roffelt net snel genoeg orr de zaak gaande te hemden. Het klinkt best aardi gin het ca félokaal waar een verlich ting van tl-lampe>r gecombi neerd is met luch ti ers aan de bruine zoldering t=i n waar de behaalde diplome i' s van de fanfare aan de ni uur han gen. Aan de gelagta f el wordt stil geluisterd doo r enkele bestuursleden, ze z.it ten ach ter een pint en de r ook van een goede sigaar kringelt langs hun kritisch o, or. Ook de antieke jukebox ihi uit zich in eerbiedig zwijgen. 'Eikels worden Boomen' heef t meer niveau dan instant-n luziek hhiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmmiiiiiiiiiiii illinium ,®BDRG - De spei-oi-- >n sporthal de Veerhoelk: ./j^tburg draait nu bijna hu iaar' ^at veel mensem "'Inbaar niet weten is dat die en sportuitleen is opgezeit samenwerking met dei "wse Sportraad door en de drie West-Zeeuwsch- '•atnse gemeenten Oostburg, "menburg en Sluis. Subsidie geeft het ministe- »n W.V.C. met een bedrag an 115.000,-. Voor wie en wat nu is deze tntleen? Sporthalbeheer- peter van de Bekke is .ri}f bereid er wat over te sri h "De uitleen is vooral l.G, ,°P campings, buurt- en "huiswerk, scholen, vereni- tkfo' welz'jnswerk voor are11: bedrijven, maar ook r,,,!cu'leren kunnen er ge- Wel Van maken", vertelt hij. aar! ,moet een vereniging ien een abonnement ne- waarvoor zij ƒ25,- be-

de Stem | 1983 | | pagina 18