Zware val Kerrie Knetemann Voetbalveld bezet Fiscus reikt Willem II de hand erheid kiest. ttig, oi kan zijn, leeftijden mmen Kom naar ae grootste woning van Nederland! ZEGE LUDO PEETERS Zware straffen in betaald voetbal Veel publiek in Rucphen Toptijd FC DEN BOSCH OPNIEUW IN MOEILIJKHEDEN n beetje dezelfde 'n. De nieuwe Opel el kenmerken van van ruimte binnen, verbruik. e bumpers en een ïorsa wordt u zelfs er meer. Veelmeer. 3 Ajax alleen zondagmiddag welkom bij AZ Jan Keizer fluit in Mexico 3 manifestaties in 1 Kijken, kiezen en kopen- van 19 t/m 27 maart U jaarbeurs-utrecht door Hoin Groothuis RUCPHEN - Het wk bandstoten is gisteren in Rucphen met een aantal daverende verrassin gen begonnen. Christ van der Smissen, uiterst gemotiveerd achter de tafels, startte uitste kend door streekgenoot Jan Arnouts met goed spel af te troeven. UEFA-team verliest Afgebroken sport in 't kort New York Uniek duel door Romaln vin Damme A64 Sen. Lichtmetalen velgen zijn extra rsa. l^ijPAG 25 MAART DE STEM SDC/lt 1983 i— T26 PAGINA SPORT 1 van onze sportredactie ALKMAAR - Burge meester Roozemond van Alkmaar wil, dat de ere divisiewedstrijd AZ'67- Ajax van zaterdagavond 9 april naar zondagmid dag 10 april wordt ver plaatst. Als de Koninklij ke Nederlandse voetbal bond (KNVB) het ver zoek van de Alkmaarse burgemeester niet hono reert, dan overweegt Roozemond de wedstrijd te verbieden. De burgemeester heeft de verplaatsing aan knvb-competitieleider Huybregts voorgesteld, omdat hij rellen in de Alkmaarse binnenstad wil voorkomen. Bij de wedstrijd AZ-Feyenoord van enkele weken gele den was het de hele za terdagmiddag onrustig in het centrum van Alk maar. Het winkelende publiek vluchtte voortij dig de stad uit, waardoor de middenstand een ge voelig verlies leed. Roozemond wil op za terdag rust in de binnen stad. De verplaatsing van de wedstrijd AZ- Ajax naar zondagmiddag is daarvoor noodzakelijk. De KNVB heeft nog geen beslissing genomen. De voetbalbond gaat ervan uit, dat in een dergelijk geval beide betrokken partijen (AZ en Ajax) akkoord moeten gaan. AZ'67 gaat mee met het voorstel van de burge meester. Ajax wil niet en schermt met de versto ring van de voorberei ding op de beslissende halve finale voor de KNVB-beker, woensdag 13 april tegen PSV. Voor zitter Harmsen, donder dag nog in het buiten land, zal vrijdag de defi nitieve beslissing nemen. Roozemond heeft op voorhand al aangekon digd, dat bij een weiger achtige houding van de KNVB de wedstrijd zal verbieden. De eerste bur ger van Alkmaar kan met de noodverordening in de hand het gebied rond het AZ-stadion tot verboden gebied verkla ren. ZEIST (ANP) - De FIFA heeft lan Keizer uitgenodigd tij dens het toernooi om het we reldkampioenschap voor ju nioren van 2 tot en met 19 juni in Mexico een aantal wedstrij den te leiden. Voor deze finaleronde, waaraan ook Nederland zal deelnemen, heeft de FIFA nog 23 scheidsrechters aangewe zen. (ADVERTENTIE) Jf Hét Nati male woongebeuren Internationale Keuken Manifestatie Vormgeving en goed wonen openingstijden a 19 en zo 20/3 van 10-17 uur a ?1 I'm vr. 25/3 van 14-22 uur a 26 en zo. 27/3 van 10-17 uur 5 f. 7,50, kinderen tot r Gratis (kindercrèche aanwezig) j (f voordelige treinfoegangsbifjetten en L^J0|ders bij 230 NS-stations verkrijgbaar iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Vervolg van pagina 1 Knetemann's ploegleider Pe ter Post heeft zich er al mee verzoend dat de renner dit sei zoen niet meer in actie zal ko men. „Ik ga er vanuit dat Ger- rie dit jaar niet meer zal fiet sen", zei Post gisteravond, „in dat soort dingen moet je eer lijk zijn. Bovendien: wat heeft het voor zin om zon jongen half genezen mee te nemen naar de Tour? Bij mij staat de gezond heid van de mens voorop. Knetemann moet niks gaan overhaasten, rustig revalide- ren. Dat is de eerste zore. Hii hoeft geen angst te hebben dat hij door zijn ongeluk buiten de ploeg zal vallen. Hij hoeft im mers niks meer te bewijzen". Post bevestigde de scheen beenbreuk van Knetemann. „Bovendien heeft hij een open armbreuk", aldus Post. „Over zijn dijbeen is me nog niets be kend. In de pols is de slagader doorgesneden en zijn enkele pezen afgescheurd. Het is best ernstig". Het ongeval gebeurde bij Oudenaarde. Volgens veld wachter Leon Provoost, die di rect na het gebeurde ter plaat se was maakte Knetemann deel uit van een groepje ren ners dat in regenachtig weer een rij op de weg geparkeerde wagens van mensen die in de directe omgeving aan het werk waren, passeerde. Kne temann merkte de wagens te laat op en botste op de achter ste auto, waarbij de achterruit werd verbrijzeld. Knetemann vloog over de auto heen en kwam op het wegdek terecht. Volgens veldwachter Provoost gebeurde het ongeval kort voor half drie. De val van Knetemann is al de 16e met min of meer ernsti ge afloop in het prille seizoen. Zonder precies te weten welke verwondingen Knetemann heeft, omdat het ziekenhuis personeel in Gent geen officie- Ie mededelingen mocht doen, is intussen duidelijk dat zijn val tot dusver met afstand de zwaarste is geweest. De uitslag van de wedstrijd Dwars door België Is: 1. De Wilde (Belg) 222 km in 5.43.00 2. Raas (Ned) op 15 seconden 3. Vanderaerden (Bel) z.t 4. Van den Haute (Bel) z.t 5. Lange- rijs (Ned) op 35 6. Adri van Hou we lingen (Ned) op 1.35 7. Matthijs (Bel) z.t 8. Segers (Bel) z.t 9. Rogiers (Bel) z.t 10. Lammerts (Ned) z.t 11. Onghena (Bel) op 2.15 12. Schipper (ned) z.t 13. De Ridder (Bel) op 3.05 14. Van de Wiele (Bel) z.t 22. Van Vlimmeren (Ned) op 3.15 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii MURCIA (RTR) - De publieke belangstelling voor het Olympisch voetbalelftal van Spanje nam woensdag in Murcia ongekende vormen aan. Voor de interlandwedstrijd Spanje - Frankrijk uit de voorronden van het Olympisch voetbaltoernooi meldden zich dertigduizend kijkers. Het plaatselijke stadion heeft een capaciteit van 24.000 plaatsen. Bij de kaartverkoop was daar echter geen rekening mee gehouden. De toe schouwers, die geen plaatsje vonden, bezetten daarop het veld. Het duurde tenslotte meer dan een uur, voordat scheidsrechter Egbert Mulder het beginsignaal kon bla zen. De politie kwam er aan te pas om het veld te ontrui men. Frankrijk won het kwalificatieduel uit de B-poule van de Europese groep D met 1-0. Xuereb schoot twee minu ten voor tijd raak. Verrassingen In Rucphen Later op de avond gleed de Willebrorder echter on verwachts onderuit tegen de Fransman Vierat. Van der Smissen was echter niet de enige favoriet die te gen een nederlaag opliep. Ook de Belg Ludo Dielis kwam niet zonder schade door de eerste dag heen. Kobayashl zette hem tijdens de tweede ronde de voet dwars. Verder mag Jan Arnouts zich prak tisch als uitgeschakeld be schouwen. De kasteleinszoon uit Etten-Leur kreeg twee ne derlagen te slikken. Door deze resultaten gaat de Westduitser Zenkler verrassend alleen aan de leiding. Christ van der Smissen bleek in het beladen duel met Jan Arnouts uitstekend be stand tegen de druk, die onge twijfeld op zijn schouders moet rusten. Hij acteerde niet alleen formidabel - hij leverde in de openingsronde de kortste partij af, tien beurten, een meer dan titelverdediger Ludo Dielis gebruikte tegen de Ar gentijn Berardi - maar toonde zich ook mentaal ijzersterk. Op geweldige wijze verwerkte hij twee tegenslagen in het prille begin van de partij. De Willebrorder begon de confrontatie met zijn streek genoot uiterst ongelukkig. Van acquit verzamelde hij de bal len snel in hoek, maar aan een hoge productie kwam hij niet toe. Zijn zevende carambole werd door arbiter Bob Janse afgeteld, omdat er geen band aan te pas zou zijn gekomen. Van der Smissen bestreed de waarneming van de kleine Zuidhollander, maar die (Van der Smissen: „Janse stond op de verkeerde plaats en zal het niet gezien hebben") bleef on vermurwbaar. Dat incident had grote ge volgen, want Van der Smissen liet een voortreffelijke positie achter voor Arnouts. De kasteleinszoon profiteerde dankbaar met een fraaie reeks van 54. Tijdens die serie de monstreerde Arnouts rust en zekerheid. Nadat Van der Smissen direct de kloof een stuk smaller had gemaakt met een totaal van 27 in de tweede beurt, onderging Arnouts evenwel een metamorfose. Krampachtig vervolgde de Westbrabander, die duidelijk onder de spanning leek te lij den, de partij. Zozeer zelfs, dat hij enkele erg kostbare mis sers produceerde. Tot twee maal toen gaf hij Van der Smissen de ballen op een pre senteerblaadje. Van der Smis sen bleek een koele killer. Na het eerste geschenk (een te zachte piqué, waardoor de ballen prachtig bij elkaar in de hoek kwamen te liggen) nam hij door een serie van 77 het heft stevig in handen: 119- 69. Toen Arnouts even later weer in de fout ging, maakte Van der Smissen het karwei pratisch af: 178-87 na een reeks van 34. Een beurt later had hij zijn eerste zege op zak. „Christ speelde goed, maar ik heb het aan mezelf te wijten dat ik zo de boot in ging. Ik heb teveel goede posities ach tergelaten", verklaarde een te leurgestelde Arnouts. Jan Arnouts slaagde er niet in zich tegen de Westduitser Dat de strijd tussen Van der Smissen en Arnouts met belangstelling tegemoet gezien werd, bewijst deze foto wel. In sporthal 'de Vijfsprongvolgden enkele honderden toeschouwers de strijd. - foto de stem/dick de boer BADALONA - De vreugde om de tweede opeenvolgende Ra- leigh-zege (van Ludo Peeters) in de vierde etappe van de Cata laanse Week is gisteren kort geweest. Om 18.00 uur belde ploeg leider Peter Post het hotel van de coureurs in Badalona en deel de zijn assistent Jules de Wever het trieste nieuws rond de val van Gerrie Knetemann in Waregem mee. De zege van Peeters werd meteen overschaduwd, de uit gelaten stemming sloeg om in een lange stilte. „De mannen waren erg onder de indruk", aldus Jules de Wever. De etappe-uitslag veran derde weinig in het algemeen klassement dat vandaag in de afsluitende vijfde rit over drie cols van eerste catagorie in zijn eindvorm zal worden ge goten. De lange rit van giste ren over 234 kilometer stond in het teken van een imponeren de solo van Michel Pollentier. De Belg demarreerde meteen toen het startschot klonk en werd pas na 220 kilometer, bij het oprijden van het plaatse lijke circuit van 4 kilometer in Badalona, ingehaald. Er wa ren nog 14 kilometer te rijden. Bij het oprijden van de plaat selijke ronde, die drie keer moest worden afgelegd, maakten zich vijf renners los uit het peloton: De Keulenaer, Peeters, Dietzen, Ad Wijnands en een Spaanse renner. De groep, met drie Raleigh-cou- reurs, kon uit de greep van het peloton blijven. Met nog enke le kilometers te rijden viel Ad Wijnands met een lekke band weg. Een vrij zekere sprintze ge ontviel hem op die manier door pech. Op 30 kilometer voor het einde van de etappe, die in een de primerende motregen werd verreden, raakten enkele tien tallen renners betrokken bij een valpartij. Onder hen ook Theo de Rooy en de ritwin naar van woensdag Jacques Hanegraaf. „Ze zijn er god dank met wat schaafwonden afgekomen", vertelde Jules de Wever, „het was een glibberig dagje". Het klassement: 1. Alberto Fer nandez, 2. Gorospe op 19 sec., 3. Dietzen op 52,4. CoII op 1.23, 5. Pee ters op 1.49, 6. Jo Maas op 2.16, 7. De Wolf op 2.28,11. Hanegraaf op 2.58, 14 De Rooy op 3.11,17. Wijnands op 3.39, 38. Veldscholten op 7.43, 47. Winnen op 9.26, 52. Van der Velde op 9.38. Zenkner te revancheren. Hij maakte een aangeslagen in druk en kwam de hele partij niet in zijn normale doen. Ar nouts, die constant tegen een achterstand aankeek, leek even kansen te krijgen, toen de Westduitser, die in Madrid verrassend beslag legde op de derde plaats bij het Europees kampioenschap, ook ver schrikkelijk ging modderen. De inzinking van Zenkner duurde evenwel niet lang. Met series van 60 en 28 in de tiende en elfde beurt bracht hij Ar nouts in geslagen positie: 166- 51. Met een antwoord van 49 caramboles mocht Arnouts nog even moed putten. Met een slotserie van 29 maakte Zenk ner er in de dertiende beurt snel een eind aan. Een ontgoochelde Arnouts: „Nu kan ik in feite naar huis. Voor mij is het toernooi afge lopen. Ik heb de pech gehad te verliezen in twee korte partij en. Ik heb daardoor geen gele genheid gekregen in mijn spel te komen. Ik moet echter ook toegeven dat ik slecht gespeeld heb". Wolfgang Zenkner, die zijn eerste partij in maar liefst 36 beurten had gewonnen, tegen de Fransman Vierat, was de enige, die in de eerste avond partijen de volle winst vast hield. De Oostenrijker Johann Scherz, die 's middags de Ja panner Kobayashi had ge vloerd, leek ook hard op weg naar tweede overwinning, toen hij een voorsprong van 109-24 had genomen. Vanaf dat moment kon de veteraan evenwel niets meer. De grilli ge Berardi, die in zijn eerste partij tegen Dielis maar een goed moment kende (een serie van 62), rook zijn kans en kreeg na een explosie in de 22ste beurt (82 caramboles) de partij in zijn greep: 154-127. Scherz kwam nog een keer weer voor (170-172), maar Be rardi had de langste adem. Met een serie van 30 bereikte hij de finish. In de laatste avondpartijen zorgde Kobayashi voor een daverende verrassing door Ludo Dielis volstrekt kansloos te laten. De Japanner, die 's middags niets had laten zien, had het verschrikkelijk op zijn heupen en leidde na zes beur ten al met 115-11. Dielis was volledig van de kaart en niet in staat te antwoorden. Uit eindelijk bereikte hij het scha mele totaal van 68 caramboles in 13 beurten. UITSLAGEN Arnouts Zenkner Berardi Scherz 103 13 49 7.92 200 13 60 15.38 200 27 82 7.40 172 27 36 6.37 Kobayashi Dielis Vierat V.d. Smissen 200 13 40 15.38 68 13 27 5.23 200 20 63 10.00 183 20 63 9.15 Eerste ronde: Vierat (Fra) 158 36 28 4.38 Zenkner (Wdl) 200 36 29 5.55 Kobayashi (Jap) 153 26 36 5.80 Scherz (Oos) 200 26 27 3.69 Berardi (Arg) 90 11 62 8.18 Dielis (Bel) 200 11 65 18.18 V.d. Smissen (N) 200 10 77 20.00 Arnouts (N) 95 10 54 9.50 Tweede ronde: ZEIST (ANP)- De tuchtcommissie betaald voetbal van de KNVB heeft Ben Rietveld van FC Utrecht een schorsing van vijf wed strijden opgelegd. Rietveld kreeg zondag in de wedstrijd tegen FC Groningen ai na zeven minuten een gele kaart, waardoor hij weer een reeks van drie volmaakte. Rietveld is dit seizoen al acht duels geschorst geweest. Ook Lems van DS'79 moet vijf wedstrijden aan de kant blij ven. Drie spelers kregen een schorsing van vier duels opgelegd: Tollenaar van Wageningen, Aubrun en Mulder van Telstar. Van Zinnen (NEC) kwam er met drie wedstrijden van af. Voorts legde de tuchtcommissie trainer Frits Korbach van Volendam een boete van 500 gulden op, waarvan de helft voor waardelijk. Scheidsrechter Dolstra stuurde Korbach afgelopen zaterdag tijdens de wedstrijd tegen FC Den Bosch van het veld nadat hij herhaaldelijk aanmerkingen op de leiding had ge maakt en telkens de dug out uitrende. Elftalleider Jan Erkelens van het tweede team van DS'79 mag een maand lang geen voetbalploeg leiden. Erkelens was zich en kele weken geleden te buiten gegaan aan beledigende opmer kingen aan het adres van het leidende trio. van onze sportredactie RUCPHEN - Het halen van het WK bandstoten naar Rucphen lijkt na de eerste dag al een gouden greep. Bij de meeste titel- toernooien. ook in het buitenland, zijn de tribunes op de ope ningsdag door enkele tientallen mensen bevolkt. In sporthal De Vijfsprong in Rucphen waren gistermiddag 400 betalende toeschouwers. Dat vrij unieke gebeuren had overi gens ook veel te maken met het duel tussen de streekfavorieten Van der Smissen en Arnouts, dat op het programma stond. Dat bleek gisteravond wei, toen een kleine 200 mensen acte de pre sence gaven, overigens nog opmerkelijk veel. PALMA (AFP) - Het Neder landse UEFA-jeugdelftal (spelers tot en met achttien jaar) heeft zich niet geplaatst voor het eindtoernooi om het Europees kampioenschap. Ne derland verloor woensdag avond in Palma de Majorca met 0-2 van Spanje. De ploeg van bondscoach Ger Blok had de eerste wedstrijd met 1-0 ge wonnen. De Spanjaarden maakten beide doelpunten in de eerste helft. Het duel werd geleid door de Zwitserse scheids rechter Macharet. VELDEN (ANP)- De eerste partij uit de kwartfinales van het kandidatentoernooi om het wereldkampioenschap scha ken tussen de Westduitser Ro bert Hübner en de Rus Vassili Smyslov, die in Velden (Oos) wordt gespeeld, is donderdag na 40 zetten afgebroken. In de derde partij voor de kwartfinales van het dames kandidatentoernooi zegevier de de Chinese Liu Shi Lan, die met zwart speelde. Bij de veertigste zet gaf Nana Iosela- ni (Sow), die in grote tijdnood was geraakt, de partij op. De stand in de match,die even eens in Velden wordt gespeeld, is nu 1,5 - 1,5. De zeventienjarige Joerj Schoelka uit de Sovjet-Unie heeft tijdens schaatswedstrij den op de baan van Alma Ata de 3000 meter gereden in 4 mi nuten 11,11 seconden. Dat is dè beste tijd ooit door een junior verwezenlijkt. De wereldtopper stond op naam van de Noor Geir Karl stad, die vorig jaar 4.15 min. noteerde. Tracy Austin, Chris Evert- Lloyd, Sylvia Hanika en Betti- na Bunge hebben zich als eer sten geplaatst voor de kwartfi nales van het tennistoernooi om het kampioenschap van New York. In dat toernooi valt 900.000 gulden aan prijzengeld te verdienen. Uitslagen: Tracy Austin (VSt) - Virgina Ruzici (Roe) 5-7 6-1 7-6, Chris Evert-Lloyd (VSt) - Zina Garrison (VSt) 6-3 6-0, Sylvia Hanika (WDl) - Kathy j Rinaldi (VSt) 6-0 6-2, Bettinae Bunge (WDl) - Bonnie Gadu-■ sek (VSt) 6-3 6-2. Het vijftigjarig jubileum van de Nederlandse Rugby Bond wordt 24 april afgesloten met een voor Nederland unieke rugbywedstrijd. In Hilversum spelen dan alle vertegenwoor digende team een wedstrijd. De absolute topper is de wedstrijd van het Nederlandse vijftiental tegen een zogenaamd Presi dents XV. TILBURGDEN BOSCH - Willem II kan de toekomst weer wat zonniger tegemoet gezien. Een gesprek met de fiscus, een van de voornaamste schuldeisers (ongeveer 1,6 miljoen), heeft de Tilburgse club hoop gegeven dat komende zomer de grootste pro blemen uit de weg ge ruimd zijn. De fiscus is namelijk bereid Willem II tegemoet te ko men. Anders ligt het in Den Bosch. Daar hikt de plaatse lijke FC tegen een halsstar rige gemeenteraad aan. Vanavond wordt er in Den Bosch gesproken over het toekennen van subsidie, een kwart miljoen groot. Zoals de zaken er nu voor staan zal de meerderheid van de raad het subsidievoorstel echter verwerpen, waardoor FC Den Bosch opnieuw in de problemen raakt. Aanvankelijk zag het er in Tilburg naar uit dat de fiscus de overlevingskansen van Willem II tot een mini mum zou terugbrengen. De onderhandelingen met de fiscus zaten muurvast. Een voorstel van Willem II om de opgelegde boetes (in to taal acht ton) kwijt te schel den leek door de fiscus als te optimistisch in de prullen bak gestopt te worden. Deze week had bewindvoerder Franken opnieuw een ge sprek met de fiscus. Met een positieve afloop. „We hebben een gemeen schappelijk uitgangspunt gevonden", licht Franken een tipje van de sluier op, „primair is er overeenstem ming. Nee, je kan niet stel len dat de boetes kwijt ge scholden worden. De belas ting ziet de schuld als één geheel. Hoe de regeling er precies gaat uitzien, kan ik niet zeggen. Het is een zeer belangrijke doorbraak. Daarmee wil ik niet zeggen dat alle problemen uit de weg geruimd zijn. Maar de kans dat het sanerings plaatje rond komt, is aan merkelijk gestegen. Ik ben in ieder geval een stuk opti mistischer dan twee maan den geleden". De volgende belangrijke stap die nu door Willem II gezet moet worden, is rich ting gemeentehuis. Om de destijds geblokkeerde subsi die, 430.000 gulden, en voor de komende drie seizoenen nog eens een kwart miljoen, los te peuteren. „We hebben nog geen verzoek inge diend", begint voorzitter Wim Groelsch hoopvol aan dit hoofdstuk, „dat hadden we nog niet gedaan omdat wij eerst het resultaat van de besprekingen met de fis cus wilden afwachten. Nu dat positief verlopen is, kunnen we naar de gemeen te. We hebben goede hoop dat het college van B en W een subsidievoorstel door willen schuiven naar de raad. Aan de meeste eisen kunnen we voldoen. Alleen die accountantsverklaring overleggen lukt niet". Negentien april zal het college zich buigen over Willem II. Vier mei wordt het voorgelegd aan de com missie sport en dertig mei moet het voorstel dan in de raad behandeld worden. Heel andere geluiden ko men er uit de Brabantse hoofdstad Den Bosch. Daar wacht de hoofdbewoner van stadion 'De Vliert' met angst en beven op de gemeente raad van vanavond. FC Den Bosch, dat in totaal eën schuld heeft van zes ton aan fiscus en bedrijfsvereniging, heeft de gemeente een kwart miljoen gevraagd. In de raad neigt het merendeel echter naar nee. PVDA en VVD zijn tegen. Met in hun kielzog enkele splinterpar tijen en diverse CDA'ers. Wellicht zal de PVDA van avond een nieuw voorstel lanceren. In het kader van de subsidieafbouwingsrege- ling wil de PVDA in sep tember een halve ton uitke ren en later in het seizoen nog eens 50.000 gulden. FC Den Bosch heeft echter al laten weten daar niet mee gediend te zijn. Volgens penningmeester Bechtold zal het niet verstrekken van subsidie FC Den Bosch pijn lijk treffen. Wellicht zullen dan de spelers, die het loon zakje op zeer onregelmatige tijden binnen krijgen en in middels alweer het nodige geld tegoed hebben, aanstu ren op een faillisement. Bo vendien zitten de fiscus en de bedrijfsvereniging nog steeds op de stoep om bij het minste geringste alsnog met een faillisementsaanvraag binnen te stappen.

de Stem | 1983 | | pagina 9