Overwinning Van Zoggel in eerste race 500 CC Lange rijs laat winst glippen Verrass Succe Kaais Wereldrecord voor Seb Coe Snoek winnaar CHIO Dortmund Ethiopië beheerst wk veldloop Duitse atleet bij surfen verongelukt Spinks enige kampioen MAANDAG 21 MAART 1983 RTEM-SZX?^ Titel Dijkstra Kasparov in halve finale V olleybalbeker voor Starlift Winst voor Ebel Keizer Vier judoka's zeker van EK Eline Coene weer sterkste JBN contra Henk Paanen Valkens waard uitgeschakeld Fortuna pakt titel zaalkorfbal Phil Mahre wint reuzeslalom Wereldrecord schansspringen Smyslov ziek MAANDAG21M T12 PAGINA SPORT d Seb Coe. - fotoanp OSLO (Rtr) - Sebastian Coe heeft zaterdag tijdens de indoor- atletiekontmoe ting tussen Noorwegen en Engeland in Oslo het offi cieuze wereldrecord op de 1000 meter verbeterd. De Engelse atleet kwam tot een tijd van 2 minuten en 18,58 seconden. Het oude record stond op naam van de Westduitser Paul-Heinz Wellmann, die zeven jaar geleden 2.19,1 had neerge zet. GATESHEAD (ANP) - Zoals de laatste jaren gebruikelijk was heeft Ethiopië het wereld kampioenschap veldloop, dat zondag in het Engelse Gates head werd gehouden, beheerst. De 20-jarige Bekele Debeie, vorig jaar in Rome nog tiende bij de junioren, zegevierde bij de heren en de Noorse Grete Waitz behaalde bij de dames haar vijfde titel sedert 1978. De Noorse revancheerde zich voor de tweede plaats, die zij een jaar geleden in rome behaalde. Niet alleen bij de heren ze gevierde een Ethiopiër. Bij de junioren werd het zelfs een dubbele zege door Fisha Abe- be en Angaso Telga. Nederland speelde in Gates head geen rol in het gebeuren. Klaas Lok liep bij de heren kort na de start eventjes op kop maar verdween daarna uit beeld. Landenkiassement: 1. Ethiopië 13 punten 2. Spanje 41,3 Engeland 58. MALAGA (AFP) - Het li chaam van de Westduitse at leet Jürgen Thiel, die sinds af gelopen dinsdag werd vermist, is vrijdag teruggevonden op het strand van Marbella. Thiel bevond zich temidden van zijn collega-atleten de af gelopen week in Marbella. On danks een zeer sterke wind ging hij plankzeilen op zee en verdween in de golven. Hoe wel groot reddingsmaterieel (drie helicopters, een vlieg tuigje en verscheidene red dingsboten) werd ingezet, werd de 25-jarige Thiel niet gevonden. Thiel, een specialist op de 400 meter, was op 11 maart in gezelschap van twaalf andere Westduitse atleten in Estepo- na (bij Malaga) gearriveerd. SCHAESBERG (ANP) - De worstelaar Dijkstra van 'de Halter' uit Utrecht heeft zon dag in Schaesberg het Neder lands kampioenschap vrije stijl in de zwaarste klasse ver overd. De nieuwe kampioenen zijn: tot 48 kg: Kortman (Spartacus, Zwijn- drecht); tot 52 kg: Rovers (De Halter, Utrecht); tot 57 kg: F. Snijders (Simson Schaesberg); tot 62 kg: Janssen (Olym- pia, Utrecht); tot 68 kg: W. Snijders (Simson, Schaesberg); tot 74 kg: Berken bosch (Achilles, Arnhem); tot 82 kg: Bak ker (Hercules, Amsterdam); tot 90 kg: Kroes (Hercules, Amsterdam); tot 100 kg: Winters (Achilles, Arnhem); boven 100 kg: Dijkstra (De Halter, Utrecht). MOSKOU (ANP) - Gary Kas parov uit de Sovjet-Unie heeft zich zaterdag geplaatst voor de halve finales van het Kan didatentoernooi om het we reldkampioenschap schaken. In Moskou won de negen tienjarige Kasparov de negen de partij in de tweekamp te gen zijn landgenoot Aleksan- der Beljavski. Daarmee bracht hij de eindstand op 6-3. Kas parov had zelfs aan remise voldoende gehad om in de vol gende ronde te komen. Daarin speelt hij tegen de winnaar van de tweekamp tussen Vik tor Kortsjnoi (Zwitserland) en Lajos Portisch (Hongarije), die op 26 maart in Bad Kissingen begint. ZWOLLE - De coach van de dames-kernploeg schaatsen Henk Louwmans blijkt toch niet zo zeker van zijn aanblij ven als hij vorige week zelf wilde doen geloven. Terwijl Louwmans meldde dat de le den van zijn kernploeg zich uitspraken voor het aanblij ven in het Olympisch seizoen van de Hilversumse gymnas tiekleraar, blijkt nu dat Ali Boorsma en Ineke Kooiman via KNSB-coördinator Henk Boer hebben laten weten dat zij de verdere samenwerking met Louwmans niet meer zien zitten. Ook Henk Boer zelf zal in het voorstel naar het hoofdbe stuur van de KNSB toe de her nieuwde kandidatuur van Louwmans als damescoach Louwmans weer ter discussie door Rob van Doursen niet voor de volle honderd procent steunen. De Groningse fysio-therapeut neemt het Louwmans bijzonder kwalijk dat hij vorige week uit de school klapte, terwijl was af gesproken tot het moment dat het hoofdbestuur van de schaatsbond op de hoogte was gebracht, er niets van het 'plaatje' voor het volgend sei zoen bekend zou worden ge maakt. Boer zaterdag na een vergadering van vijf-en-een- half uur in Zwolle van de be leidsgroep training (naast Boer bestaande uit Louw mans, Nijholt en Verheyen): „Louwmans heeft zijn mond voorbij gepraat. Totdat het de finitieve voorstel aan het hoofdbestuur geformuleerd was, zou er niets, maar dan ook niets naar buiten worden gebracht. Louwmans heeft die afspraak geschonden. Zijn po sitie als damescoach staat dan ook nog helemaal niet vast". Vrijdag zal de beleidsgroep training van de KNSB het on derlinge gesprek voorzetten. Dat het zaterdag allemaal niet tot een eensluidend voorstel kwam lag echter niet alleen aan het gegeven dat Louw mans buiten z'n boekje ging. Op de achtergrond speelt te vens mee dat de KNSB de sol licitatie-procedure voor een full-time-trainingscoördina- tor is gestart. Een taak, die Henk Boer afgelopen seizoen vervulde op part-time-basis naast die van coach van de all round-kernploeg. Inmiddels is bekend gewor den dat Tj aart Kloosterboer, de conditie-trainer, die vorig jaar zomer aan de kant werd gezet, één van de belangrijk ste, zo niet de belangrijkse kandidaat voor die functie is. Een functie overigens, die ver vuld moet worden, omdat an ders het ministerie van VWC de dispensatie wat betreft de salaris-subsidie voor die func tionaris zal intrekken. Het gaat de KNSB jaarlijks onge veer 60.000 gulden schelen als de positie van een trainings coördinator niet door iemand in volledige dienst van de schaatsbond wordt ingeno men. Inmiddels neemt het hoofd bestuur van de KNSB het standpunt in dat de beleids groep training veel te voortva rend bezig is. Wim Comello, directeur van de schaatsbond: „Allereerst moet de coördina tor benoemd worden. En het ligt aan hem hoe de beleids groep training er voor het vol gend seizoen zal uitzien. Alle onderlinge gesprekken van de huidige coaches ten spijt. En daarnaast is het nog altijd zo dat het hoofdbestuur de eind beslissing neemt en niet de trainers. Dus ze kunnen zo veel voorstellen als ze willen". Volgens Comello zal binnen kort pas een advertentie ge plaatst worden waarin een full-time-coördinator ge vraagd wordt. Saronni verrast concurrentie SAN REMO - Met zijn overwinning in Milaan - San Remo heeft Beppe Saronni de hoogste graad van po pulariteit bereikt. De wereldkampioen behaalde het meest begeerde wielersucces van Italië door de com plete wielertop met stomme verbazing achter te laten. Zijn vlijmscherpe eindsprint bracht hem in het verle den slechts tweede plaatsen. Een solo op het laatste bergje, de Poggio, leverde hem de bloemen in de „pri- mavera" op. Jan Raas, derde op de Via Roma, vertel de: „Van iedereen was een demarrage te verwachten, behalve van Saronni. Eer wij van de schrik waren be komen, was hij al uit het zicht". Saronni deed het dit keer te gengesteld. Alles was parado xaal aan hem. Hij wilde pas in de Ronde van Italië in top-' vorm zijn, Milaan - San Remo interesseerde hem hoege naamd niets. Ondertussen zat hij te broeden op een daad, die iedereen zou verrassen. In de Tirreno - Adriatico werd hij in de afsluitende tijdrit op bij na twee minuten gereden. De leider in het klassement deed het bewust en verloor de da gen ervoor ook sprints om te verbloemen dat hij wel dege lijk in topconditie verkeerde. Hoe goed zijn vorm was, bleek wel op de Poggio. Raas: „Ieder ander valt op de Poggio na honderd meter stil, Saronni trok maar door". Met elf seconden voor sprong op de top hoefde Sa ronni alleen nog af te dalen naar San Remo, waar hem op de Via Roma een groots ont haal wachtte. Hij deed het in superieure stijl, net als in het recente verleden Merckx, De Vlaeminck, Raas en De Wolf. Ook Raas erkende dat de an ders zo laffe Saronni een grootse winnaar van de 74ste Milaan - San Remo was. De 74ste Milaan - San Remo was 294 kilometer lang, de strijd 22 kilometer kort. De ge beurtenissen van vorig jaar, toen de outsider Gomez na een vroege ontsnapping zegevier de, in gedachten hielden alle ploegen het peloton vanaf de start gesloten. Het was onmo gelijk dat er een groepje „naamlozen" kon ontsnappen. Op de eerste helling, de Tur- chino, met Moser als eerste op de top, gevolgd door Pirard, gebeurde hoegenaamd niets. Bij de eerste bevoorrading, na 184 kilometer, was er alleen beroering over het afstappen van Bernard Hinault. De vier voudige Tourwinnaar had van Milaan - San Remo zijn eerste grote doel gemaakt. Een dag voor de start echter klaagde hij al over te weinig conditie. De knieblessure uit de Ronde van Sardinië was opnieuw voelbaar. Pas op de Cipressa, het voorlaatste bergje, werd het tempo opgeschroefd. Daar kwamen de duur betaalde kopmannen de wedstrijd in handen nemen. Raas fietste kort voor de top van de Ci pressa aan het wiel van Oos terbosch naar de ontsnapten Bincoletto en De Vooght. Op dat moment vond er pal achter hem een valpartij plaats. De Italiaanse kampioen Gavazzi kwam in aanraking met een motorrijder van de televisie. Lammerts, Lubberding, de Belg Hoste en nog tien ande ren werden in de valpartij op een hoop gegooid. Allen waren op slag kansloos. Een selecte groep ging naar de Poggio, waar de beslissing moest vallen. Saronni was er ook bij en het was al opvallend dat hij niet wilde onderdoen voor zijn aartsvijand Moser bij het uitbouwen van de voorsprong. Wie zich ook flink weerde, was Frits Pirard. Hij zat er toch weer bij. De Bra bander werd op de eindstreep twaalfde. Naast Moser zaten in Me kopgroep nogal wat sprinters: Raas, Kelly, de Belgen De Jonckheere en belofte Vande- raerden en de Italianen Bon- tempi en uiteraard Saronni. De VIP's leken kort na het be gin van de klim op de Poggio verrast te worden door een de marrage van de Spanjaard Juan Fernandez, vorige week twee keer tweede in de Tirre no - Adriatico. Aanvankelijk reageerde niemand. Totdat Kelly zijn zenuwen niet meer de baas was en zijn knecht Bittinger opdracht gaf de Spanjaard te gaan halen. Dat lukte en bij de hergroepering dook Saronni in de vrije ruim te. Dat had hij nooit eerder in een grote koers gedaan. De uitvinder van het catenaccio- wielrennen ging tot de aanval over. Raas: „Het was ongelofe lijk. In de groep begrepen wij DORTMUND (ANP) - De Westduitser Hendrik Snoek is de ver rassende winnaar geworden van het springconcours om de we reldbeker in Dortmund. De 34-jarige Snoek uit Munster zege vierde met Palma Nova na één barrage voor de Zwitser Bruno Candrian met Van Gogh, die vier strafpunten opliep. Snoek en Candrian waren de enige ruiters die zich had den gekwalificeerd voor de barrage. De Nederlanders speelden voor de topplaatsen niet mee. Meer dan de verrassende zege van de Westduitser Hen drik Snoek stond parkoers bouwer Dr. Gego zondag bij het Chio in Dortmund in de belangstelling. De Westduitser kreeg na afloop van het springconcours om de wereld beker heftige kritiek te ver werken. In de ogen van het overgrote deel van de spring ruiters was het parkoers veel te zwaar. Ruiters en het pu bliek werden daarvan het slachtoffer. Van de 39 inge schreven combinaties trokken zich zeven terug en gaven zes équipes de strijd op. De uitslag van het springconcours om de wereldbeker is: 1. Hendrik Snoek (Wdl) met Palma Nova 0 strafpunten, 2. Bruno Candrian (Zwi) met Van Gogh 4 (beiden in de eerste barrage), 3. WilliDert Mehlkopf (Wdl) met Salut 3, 4. Gert Wiltfang (Wdl) met Gordon, Peter Schmitz (Wdl) met Divolo, Ferdi Tyteca (Bel) met Ransome, Walter Gabathüler (Zwi) met Beethoven allen 4 (allen in het normale parkoers) op de gedeelde acht ste plaats volgen dertien combinaties met acht strafpunten. De stand in het wereldbekerkiassement is: 1. Nick Skelton (Eng) 75 punten, 2. John Whitaker (Eng) 73, 3. Frederic Cot tier (Fra) 62, 4. Edgar Cuepper (Bel) 50,5. Gerry Mullins (Ier) 47, 6. Fritz Ligges (Wdl) 44, 7. Malcolm Pyrah (Eng) 43, 8. Paul Schockemöhle (Wdl), Thomas Frühmann (Oos) beiden 41, 10. Rob Eh- rens (Ned), Norbert Koof (Wdl) beiden 40, 12. David Broome (Eng) 39, 13. Jan Tops (Ned), Herve Godignon (Fra) beiden 35, 15. Gerd Wiltfang (Wdl) 32, 16. Hendrik Snoek (Wdl), Patrick Caron (Fra) beiden 30. Jan Tops eindigde zaterdag tijdens het internationale concours hippique in Dortmund als vierde in het jachtspring- concours. Uitslag jachtspringen: 1. Eddie Mac- ken (Ier) Wendy 38,98 seconden, 2. Tho mas Fuchs (Zwi) Itosc 40,54, 3. Fritz Lig ges (WD1) Fandango 40,56, 4. Jan Tops (Ned) Nargus 40,58. Beppe Saronni heeft de hoofdprijs binnen. De wereldkampioen reed een uitstekende finale. Voor de concurrentie bleef slechts de bewondering over. F0T0 ANp er geen van allen iets van. Wat ging hij hard". Uitslag: 1. Giuseppe Saronni (Ita) 294 km in 7 uur 7 min 59 sec (gemiddelde snelheid 41,216 km per uur), 2. Guido Bontempi (Ita) op 44 sec, 3. Jan Raas (Ned), 4. Eric Vanderaerden (Bel), 5. Sean Kelly (Ier), 6. Juan Fernandez (Spa), 7, Franco Chioccioli (Ita), 8. Noel de Jonck heere (Bel), 9. Rene Bittinger (Fra), 10. Gabriele Landoni (Ita), 11. Francesco Moser (Ita), 12. Frits Pirard (Ned), 13. v_qj l.dl, 1U. UtrilK Lubberding (Ned), 17. Serge Demierre (Zwi), 18- Hennie Kuiper (Ned), 19. Fran cis Castaing (Fra), 20. Roger de Cnijf (Bel) allen in dezelfde tijd als McKenzie. De klassering van de overige Nederlan- irs: 31. Adrie J ders: 31. Adrie van der Poel op 1.31, Gerrie Knetemann z.t„ 62. Steven Rooks z.t., 77. Henri Manders op 2.01, 80. Wies van Dongen z.t„ 82. Rene Koppert z.t„ 85. Jac van Meer op 2.18,114. Jo Maas op 3.22, 117. Adri van Houwelingen z.t. ATLANTIC CITY (AFP) - Michael Spinks wordt door de zége op zijn landgenoot Dwight Braxton zowel door de WBA als de WBC erkend als wereldkampioen halfzwaargewicht. punten. op TILBURG (ANP) - Starlift Voorburg heeft zondag in Til burg de nationale volleybalbe ker bij de heren veroverd. De landskampioensploeg zegevierde in vier sets over Martinus. Na verlies in de eer ste set vonden de Voorburgers het juiste ritme: 13-15,15-7,15- 13,17-15. GRONINGEN (ANP) - Ebel Keizer uit Munten dam heeft de Ronde van Groningen (een B-klassie ker) gewonnen. De Ronde van Gronin"- gen stond in het teken van de valpartijen. In totaal gebeurde het zeven keer dat een groep renners ten val kwam. Een van de laatste valpartijen leidde de beslissing in voor de overwinning. Het drietal Keizer, Arends en Van der Weide profiteerde van de verwar ring door te ontsnappen. De ploeggenoten Keizer en Arends demarreerden in de slotfase om beurten. Van der Weide was kans loos. Keizer was de snelste in de eindsprint. Uitslag: 1. Ebel Kgizer (Munten dam) 165 km in 3 uur §7 min 37 secÏ2. sterdam) op lftsss;;f ,(Groeplo) vp 40 sec,?! mwahenbufg^ctsy-.iO. (Sint GeertruidJ z.t., 7. Everi Schmidt (Wervershoof) z.t,, 8. Auke Jolman (Wehe den Hoorn) z.t., 9. Evë^Ddnze (YJJmëïii z.ti *0|£reri<n HENGELO (ANP) - Gieljo van Zoggel heeft in de eerste moto- cross om het Nederlands kam pioenschap in de 500cc-klasse titelverdediger Toon Karsma- kers met het kleinst mogelijke verschil verslagen. Van Zog gel, de winnaar van de tweede manche, eindigde in puntental op gelijke hoogte met Kars- makers, die de eerste heat had beheerst. Ook Sigmans kwam met twee tweede plaatsen op vier punten, maar Van Zoggel werd via de tijdmeting de to taalwinnaar. De 21-jarige Brabander had eenhonderdste van een seconde minder nodig gehad voor de twee manches in het zand van Hengelo. Uilslagen: eerste manche: 1. Toon Karsmakers (Waalre) Honda, 2. Frans Sigmans (Bakel) Yamaha, 3. Gieljo van Zoggel (Berlicum) Suzuki, 4. Peter Her- lings (Gemert) Yamaha, 5. Jaak Ver- waayen (Rhenen) Honda, 6. Peter Klomp (Grave) Maico. Tweede manche: 1. Van Zoggel, 2. Sigmans, 3. Karsmakers, 4. Herlings, 5. Verwaayen, 6. Klomp. Eindstand: 1. Van Zoggel, 2. Karsmakers, 3. Sigmans. Stand in het Nederlands kampioenschap na twee manches: 1. Van Zoggel en Karsmakers 55 punten, 3. Sigmans 54. Bennie Wilken won zondag op het Ronostrand bij Roden de eerste motocross tellend voor het Nederlands kam pioenschap 1983 in de 250cc- klasse. Wilken was oppermachtig in beide manches en trad in de rol, die per traditie voor Kees van der Ven is weggelegd. Van der ven, viervoudig kampioen in de kwartliter-categorie, was echter met griep thuisge bleven. Het maakte de zaak voor zijn stalgenoot Wilken bijzonder eenvoudig, al was het machtsvertoon van de Drent indrukwekkend. Uitslagen: eerste manche: 1. Bennie Wilken (Nieuw-Schoonebeek) Honda, 2. Bert Kuipers (Noordbroek) Suzuki, 3. Henk van Mierlo (Boekei) Yamaha, 4. Gert-Jan van Doorn (Veghel) Suzuki, 5. Henk Poorte (Nijverdal) Honda, 6. Rob van Keimpema (Hoofddorp) Suzuki. Tweede manche: 1. Wilken, 2. Van Keim pema, 3. Van Doorn, 4. Kuipers, 5. Henk Meijer (Dronten) Kawasaki, 6. Martin Schalkwijk (Hilversum) Honda. Stand in het Nederlands kampioenschap na twee manches: 1. Wilken 60 punten, 2. Kuipers 50,3. Van Doorn 48. KEMZEKE (ANP) - Hans Langerijs heeft zondag een kans laten liggen om zijn ere lijst enigszins te verlengen. In de Omloop van het Waasland, met start en finish in Kemze- ke, was hij het peloton ont vlucht met de onbeduidende Belg Alain van Hoornweder. In eendrachtige samenwer king bleef het tweetal uit het zicht van de hoofdmacht. Op het moment dat het op de eindsprint aankwam liet de 'vierkante' Noordhollander zich verschalken door zijn me devluchter. Langerijs reageer de nog wel op de felle sprint van van Hoornweder, maar kyvamop de streep, luttele ""•fiëtetö tekort. Oiplëpp van het Waas- laiSlfivWas \/6or Freddy Maer- tens en nog een dertigtal cou reurs van korte duur. In de waarbii ook de wereldkam pioen van 1981 was betrokken. Maertens staakte, evenals zijn overige getuimelde collegae, de strijd. De uitslag van de omloop van het waas land is: 1. Alain van Hoornweder (Bel) 200 km in 4 uur 41 min 2. Hans Langerijs (Ned) z.t. 3. Benny Vermeulen (Bel) op 20 sec 4. Jan Jonkers (Ned) z.t. 7. Gerrie van Gerwen (Ned) z.t. 14. Mario van Vlimme- ren (Ned) op 1.40 18. Fons van Katwijk (Ned) z.t. 19. Heddie Nieuwdorp (Ned) z.t. 21. Henk Mutsaars (Ned) z.t. Dries Klein is zondag als vierde geëindigd in de klassie ke wegwedstrijd voor ama teurwielrenners Keulen Schuld - Frechen. Klein, twee weken geleden winnaar van de Ster van Zwolle, won de sprint van een groep renners, die 1 minuut en 8 seconden na een drietal ontsnapte West duitsers finishte. Werner Stauf zegevierde. Hij legde de 171 kilometer af in 4 uur 1 minuut en 26 seconden. In de eindsprint bleef hij zijn medevluchters Ulli Rottier en Peter Hilse gemakkelijk voor. MANNHEIM - Vier Neder landse judoka's hebben zich zaterdag tijdens het toernooi om de open Westduitse kam pioenschappen in Mannheim geplaatst voor de Europese ti telstrijd. Bert Verhoeven, Leo van Oosten, Rob Henneveld en Jo Gevers verzekerden zich van een startbewijs voor het toernooi in Parijs door een ereprijs te grijpen. Verhoeven, de enige van het viertal die vorige week in Em- men niet het nationale kam pioenschap behaalde, verover de in de klasse tot 86 kilogram de Westduitse titel. Van Oos ten werd in de finale in de klasse tot 95 kilogram versla gen. Henneveld (tot 78 kilo gram) en Gevers (tot 65 kilo gram) werden in hun catego rie derde. De overige Nederlandse ju doka's krijgen tijdens de open Nederlandse en de open En gelse kampioenschappen nog een kans zich voor het toernooi in Parijs (van 12 tot en met 15 mei) te kwalificeren. BASEL (ANP) - Nationaal badmintonkampioene Eliii Coene heeft zondag in Bas»i haar open Zwitserse titel m» succes verdedigd. Ze versl», in de finale de Zwitserse e! ex-Europees kampioene W lotte Blumer met 11-5, 7.11 11-8. In het damesdubbel reikt» ze met Jeanette van Drw eveneens tot de hoogste tred» Het Westduitse koppel Hon pe/Szcesny was in twee games te zwak voor de Nederlands, dames: 14-17, 6-15. Van Drie] greep met Bas von Barna» Sijthoff tevens de titel in het gemengd dubbel. In het heren- dubbel zegevierde het Neder- landse duo Ivan Kristanto/ Frank van Dongen. AMERSFOORT (ANP) - De commissie van beroep van de Judo Bond Nederland behan- delt op 28 maart in Amersfoort de zaak tegen Henk Paanen. De j udoscheidsrechter en lid van verdienste van de JBN werd in januari tot 7 mei ge- schorst. Tegen de beslissing van het hoofdbestuur van de JBN is Paanen in beroep ge- gaan. Paanen was geschorst omdat hij zich laatdunkend had uitgelaten over bestuurs leden van de JBN. VALKENSWAARD - Val- kenswaard heeft zaterdag de finale van het toernooi om de Europacup III tafeltennis niet gehaald. In eigen zaal verloor Valkenswaard met 1-5 van Vasas Boedapest. Gedetailleerde uitslagen: Winnubst (Valkenswaard) - Frank (Vasas) 15-21 21-19, 20-22, Potton (Valkenswaard) Takacs (Vasas) 21-17,17-21,17-21, Potton - Frank 21-15, 22-20, Gootzen (Valkens waard) - Nozicska (Vasas) 21-11, 14-21, 15-21, Winnubst - Nozicska 15-21,16-21, Gootzen - Takacs 17-21,14-21. AMSTERDAM (ANP) - Voor het eerst in de geschiedenis heeft Fortuna de Nederlandse zaalkorfbaltitel behaald. In sporthal Zuid in Amster dam won Fortuna zaterdag met 14-10 van Deetos. Bij rust stond Fortuna, dat tevens voor het eerst in de eindstrijd speelde, met 8-6 voor. FURANO (AFP) - Phil Mahre, reeds winnaar van de wereld beker, heeft zaterdag in Fura- no de laatste reuzeslalom tel lend voor deze trofee op zijn naam gebracht. De Amerikaan was de snel ste deelnemer in de eerste manche en werd in de tweede derde. Uitslag: 1. Phil Mahre (VSt) 2.3SJ0 (1.17,58 en 1.17,62), 2. Max Julen (Zwi) 2.35.21 (1.17,67 en 1.17.54), 3. Inge™' Stenmark (Zwe) 2.35,27 (1 18.19en 117.08). De Amerikaanse Tamara McKinney heeft zondag in Fu- rano de laatste slalom voor het klassement om de wereldbe ker 1983 gewonnen. Uitslag: 1. Tamara McKinney (VSt 1.11,80, 2. Erika Hess (Zwi) 112.00,3. Mal- gorzata Tlalka (Pol) 1.12,12, 4. Ha» Wenzel (Lie) 1.12,25, 5. Ursula Konzen (Lie) 1.12.94. Eindstand wereldbeker slalom: 1. En- ka Hess (Zwi) 110 punten, 2. Tamara McKinney (VSt) 105,3. Maria-Rosa Qua- rio (Ita) 89, 4. Hannl Wenzel (Lie) Roswitha Steiner (Oos) 70. HARRACHOV (DPA) - De Tsjechoslowaak Pavel P'oc heeft zaterdag tijdens de we reldkampioenschappen ski- vliegen in Harrachov het we reldrecord verbeterd en ge bracht op 181 meter. Het re cord stond op naam van de Oostenrijker Armin Kogler met 180 meter. De Oostduitser Klaus Ost- wald werd wereldkampi0® skivliegen. Eindstand: 1. Klaus Ostwald 1051 punten, 2 Pavel Ploc (Tso) 10®AJ Matti Nykaenen (Fin) 1043,5. 4 t Kogler (Oos) 1043,0, 5. Richard (Oos) 1038.0. VELDEN (ANP) - De eerste partij voor de tweekamp het kandidatentoernooi tu*>se de schaakgrootmeesters »as- siii Smyslov en Robert Hübner moest zondag in Velden wj>r' den uitgesteld wegens ziek van de Sowjetrus. Een arts Be paalde dat Smyslov te griepe* rig was om te spelen. minimum van onze sportmedewer uULST - In een spann en interessante partij I hg,, de jeugdige spelers I Hulst 1 met 3-0 van Nee I mann gewonnen in de ee I klas van de Hulsterse drijfsvolleybalcompetiti I Do0r deze nederlaag is nermann zo goed als I v00r de tweede periode S uitgeschakeld. Een ge I van het te weinig me vaste basisspelers binne I den. En daar maakt d I genstander dankbaar I bruikvan. pit neemt niet weg ïiiiiiiiiiiimmimmmmmimmiii De van onze vt IJZENDIJKE - In de De Sterre uit Zuiddorp te halen in de promotii loor met 3-1 van EVVC zege binnen haalde op dames kon Morres 2 de nen: 0-3. Voorwaarts met 1-3. Promotieklas dam ATHANATOS-VOOR WAARTS 1-3 (15-10 10-15 9 11-15) - Van beide kant werd vechtlust verwacht dat werd ook getoond. Ath natos zit in de hoek waar klappen vallen. Veel dan zijn geblesseerd, maar to speelde Athanatos zaterd goed. Voorwaarts kon aanvi lend beter doordrukken pakte daarmee een verdien 3-1-overwinning. MORRES 2-EWC 0-3 (14 10-15 14-16) - Een topper rr spannend en goed volleyt van beide kanten. EWC het veel lengte in de ploeg en nutte dit goed. Bij de thui ploeg rommelde het nogal het kon geen vuist makt Morres was niet zoveel mind dan EWC, maar de laats ploeg pakte wel de puntf Hierdoor is Morres uitgesch keld voor de titel. Promotieklas heren: STERRE-YVC 3-0 (15-13 15- 15-6) - Het ging allemaal vi moeizaam bij de kampioe YVC sputterde nog even tege Toch won De Sterre met 3-0 werd het door het verlies v; Scheldesport terecht kan pioen. Dat de titel bij de bes ploeg is terecht gekomen, da; twijfelt niemand aan. VERDEGEM-MYTILUS 1-3 (15-7 10-15 9-15 13-15) - Oi danks de goede start toch et slechte uitslag voor de thuis ploeg. De laatste weken va Verdegem ver terug. Mytili had een beter blok en hiero had de Oostburgse ploeg geei antwoord. Door deze Verde gem-nederlaag blijft he spannend in de onderste regio nen. MORRES 2-ATHANATO 2-3 (15-12 17-15 6-15 14-16 7-li - Door het succes van de laai ste weken was deze 2-3-uitsla een tegenvaller voor Athana tos. De eerste twee sets over heerste Morres. Athanato draaide vanaf de derde set iet heter, met name door een goe blok, waardoor een ommekee in de wedstrijd kwam. Een te rechte uitslag. EVVC 2-SCHELDESPOR' 2-1 (8-15 15-0 15-12 15-11) - I: de eerste set speelde de Ter neuzense ploeg goed. EW( ham daarna het initiatief ove en speelde Scheldesport in d tweede set weg: 15-0. EWI van onze voll OOSTBURG - In de recreatie n v°Heybalcompetitie "ostburg heeft het team e, Kaaispugers uit Sluis •ume 3-0-zege geboekt op a -dames. De ploeg uit Slui et er geen twijfel over be aan wie het meeste recht ha °P de winst. va ee Ook Amro-Slui; eelmlerde met de hoogst mo S® score: 3-0. Slachtoffe Kiui e<«uipe van Het Vrije. kers en Rozenoort L

de Stem | 1983 | | pagina 12