Sluiskil belast op revanche tegen Haarsteeg NTTV-Hoek: duel van de waarheid Provinciale marathon voor I „de 4hVH prestatielopers IffSffl Badmintonvereniging Steen 58 bestaat 25 jaar: WSELEHKLASSKMEI DEST] Amateurs naar Gent-leper I DE STEM Virus heej De Ster op dreef Zwemstrijd Oostburg VRIJDAG 18 MAART 1983 PAGINA SPQRt. Armand van den Berg „Mister Zeeland" Nieuwelingen naar Omloop Maasland Dressuur in W olphaartsdij k Hockey Zaalhandbal Voetbal Volleybal Basketbal Fietscross Pech voor van Kempen Voor eeuwwisseling 400.000 Zeeuwen Damestennis nadert de ontknoping Verfspuiter actief in Terneuzen T14 van onze sportredactie TERNEUZEN - In de twee de klasse B van het ama teurvoetbal heeft Sluiskil afgelopen zondag uitsteken de zaken gedaan door het inhaalduel tegen lijstaan voerder Alliance verrassend met 2-1 te winnen. De for matie van Hanne van der Hooft heeft zich via deze overwinning verder uit de hoek gespeeld waar de de gradanten zich plegen te be vinden en dat is een goede zaak voor de kanaaldorpbe woners. Zondag kunnen de Sluiskillenaren hun positie nog verder verbeteren. Het eveneens niet hoog geklas seerd staande Haarsteeg komt op bezoek in Zeeuwsch-Vlaanderen. Van der Hooft en zijn mannen zijn fel belust op revanche. Immers, het openingsduel deze competitie tegen Haar steeg werd maar liefst met 4-0 verloren en Sluiskil heeft dus duidelijk iets goed te maken. Bij winst mag de Van der Hooft-brigade zich een vei lige middenmotor noemen. De overige wedstrijden kunnen dan met meer rust tegemoet worden' gezien. Voorts staat in de tweede klasse B de derby Vlissin- gen-Middelburg op het pro gramma. Een duel waarin de als tweede geklasseerd staande hoofdstedelingen favoriet zijn. In de derde klasse D blijft Breskens het opmerkelijk goed doen. De Bressiaanders staan nu twee punten los van de concurrentie en dat belooft nog een boeiend competitieslot. Tegen het Brabantse DIVO moet het voor de Westzeeuwschvla- mingen mogelijk zijn die leidersposititie te consolide ren. DIVO verkeert immers in de onderste regionen. Grootste concurrent van Breskens is op dit moment Steen, al ligt ook het Bra bantse Steenbergen op de loer. Kans is echter groot dat het kampioenschap dit seizoen bij een Zeeuwse re presentant terecht komt. Steen gaat zijn titelkansen verdedigen in en tegen Roo sendaal. Geen gemakkelijke opgave voor de mannen van Walter van Duyse. Met de nodige inzet moeten de pun ten echter meegenomen kunnen worden naar Zeeuwsch-Vlaanderen. Bijzonder moeilijk om de dans nog te ontspringen wordt het voor het West- dorpse RIA. De ploeg van Jaap Lensen vecht voor zijn laatste kans op behoud van een plaatsje in de derde klasse tegen Zierikzee. Bij verlies kunnen de Lensen boys zich langzamerhand op gaan maken voor een ver blijf in de vierde klasse vol gen seizoen. Jong Ambon zit in hetzelfde schuitje als RIA en moet het opnemen tegn streekgenoot RCS. Bij ver lies ziet de toekomst er ook voor Jong Ambon somber uit. Goes en SC Gastel zijn twee stevige middenmoters, die aan elkaar gewaagd zijn. Een puntendeling lijkt de meest voor de hand lig gende uitslag. In de vierde klasse H spitst de strijd om de titel zich duidelijk toe tussen HVV'24 en Clinge, dat zon dag zijn inhaalduel tegen Zeeland Sport in winst om zette. HVV'24 staat op eigen terrein voor de lastige derby tegen Axel, dat het in vriendschappelijke wed strijden aanzienlijk beter doet dan in de competitie. De Hulstenaren mogen de zaken zeker niet onderscha- ten. Voor Clinge geldt dat eveneens tegen Terneuzen, altijd een gevaarlijke tegen stander. De formatie van trainer Maurice de Windt mag zich al als uitgescha keld beschouwen voor de titel, maar vrijuit spelend is Terneuzen een gevaarlijke tegenstander. Voor de de gradatieplaats zijn vooral Hontenisse, Zeeland Sport en IJzendijke in de markt. Van die teams heeft Zeeland Sport het zondag nog het lastigst tegen het sterke Hoofdplaat. De winst zal. zo goed als zeker voor de Zeeuwsch-Vlamingen zijn. Voor Hontenisse en IJzen dijke zijn er winstkansen tegen respectievelijk Bier vliet en Aardenburg. Koe wacht mag blij zijn als het aan het duel tegen Vogel waarde één puntje over kan houden. In de vierde klasse G kan Patrijzen de degradatie vrijwel niet meer ontlopen. Of er zouden al heel gekke dingen moeten gebeuren. De ploeg uit 's-Heerenhoek zal zondag door kampioenskan didaat MOC'17 nog steviger op de laatste plaats worden gedrukt. Programma Tweede klasse B: DOSKO-Alliance, WVO-Berk- dijk, Sluiskil-Haarsteeg, Vlis- singen-Middelburg, NOAD-In- ternos, Virtus-Madese Boys. Derde klasse D: Roosendaal- Steen, DIVO-Breskens, Jong Ambon-RCS, Zierikzee-RIA, Goes-SC Gastel. Vierde klasse G: Patrijzen-MOC'17. Vierde klasse H: HW'24-Axel, Honte- nisse-Biervliet, IJzendijke-Aar- denburg, Hoofdplaat-Zeeland Sport, Clinge-Terneuzen, Koe wacht-Vogelwaarde. Fons de Kind Dip een idealist HULST - In sporthal Den Dullaert in Hulst werden on der auspiciën van de NBBF (Nederlandse Body Building Bond Federatie) de Zeeuwse kampioenschappen body buil ding gehouden. Armand van den Berg van sportschool Adonis uit Axel werd „mister Zeeland" en Ti- na Kats van sportschool Sam son uit Vlissingen „miss Zee land". Uitslagen: Dames: 1. Tina Kats (Sam son, Vlissingen), 2. Ellen Mans (Samson, Vlissingen), 3. Kennet Matthew (Samson, Vlissingen) Heren-junioren: 1. Kennet Matthew (Samson, Vlissingen). Lichtge wicht heren: 1. Werner Samson, (Sam son, Vlissingen), 2. Kennet Matthew (Samson, Vlissingen), 3. Allan Pagney, Adonis Axel). Middengewicht heren: 1. Chris Beekman (Samson, Vlissingen), 2. Thijs Gilde (Samson, Vlissingen). Half- zwaargewicht heren: 1 Noél Houtelez, (Adonis, Axel), 2. Adrie Sowiza (Samson, Vlissingen), 3. Dirk de Rooy (Adonis, Axel). Zwaargewicht heren: 1. Armand van den Berg (Adonis, Axel), 2. Albert Engelbrecht (Nautilus, Middelharnis), 3. Louis Klein (Samson, Vlissingen). Alle categorieën heren: 1. Armand van den Berg (Adonis, Axel). van onze sportredactie TERNEUZEN - De nieuwelin gen van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen starten morgen (zaterdag) in de Om loop van het Maasland. Aan deze klassieker mogen drie renners van deze wielervere niging deelnemen. De sportcommissie heeft Jan Mobach, Mark de Smit en Arnold van Goethem aange wezen voor deze klassieker. Als begeleider gaat opnieuw Dennis Kramer mee. Voor volgende week staat voor de junioren de klassieker van het Lage Land met start in Zaandam op het program ma. Hiervoor zijn Patrick van Passel, Eric Vereecken en Conno van de Sande geselec teerd. van onze sportmedewerker ST. JANSTEEN - Zelden zal een vereniging die het 25-jarig bestaan viert, zo weinig bekend zijn in de re gio als de badmintonvereniging Steen '58. Toch is deze club springlevend en kerngezond. Het onbekend zijn ligt in het feit dat er door deze vereniging niet aan competities wordt deelgenomen. „Daarvoor is de tot onze beschikking staande accomodatie te klein. Had den we een grotere zaal, dan zouden we ook meer kunnen trainen en meer spelers en speelsters kunnen inschrijven. Nu kan dit eenvoudig niet", aldus Fons de Kind, penningmeester van de Steense badmintonclub en al 25 jaar lid van deze groep. Pratend met Fons de Kind bemerk je al gauw te doen te hebben met een Idealist die badminton als tweede favorie te hobby heeft. Zijn eerste hobby is de vogelwacht De Steltkluut, waarvan hij al 40 jaar lid is en voor welke club hij de excursies verzorgt. Weet hij enorm veel te vertellen over de vogelwacht, over de Steense badmintonclub weet hij alles. De Kind: „Vijfentwintig jaar geleden zijn we met zeven man gestart in het patronaats gebouw. Van die zeven zijn de huidige voorzitter Jo de Potter en mijn persoontje nog actief. Langzamerhand zijn er meer aanmeldingen gekomen waar door het gebouwtje eigenlijk te krap werd. Toch was het daar een leuke periode. Voor dat we konden beginnen, moesten we de stoelen en ta fels aan de kant schuiven ter wijl je tijdens het spelen op moest passen niet in een gat in de vloer te trappen. Want dat kon je destijds gebeuren ter wijl het opvliegende stof je letterlijk om de oren stoof. Toen we vanuit het patro naatsgebouw verhuisden naar de gymzaal, leek het wel of we in de „hemel" terecht waren gekomen. Maar al gauw kwa men we er achter dat de ruim te te klein was. Vandaar dat we altijd dubbels spelen en slechts een beperkt aantal le den kunnen toelaten. Eenvou dig omdat je als bestuur toch wil dat iedereen een shutteltje kan slaan". Om toch meer armslag te krijgn zou een grotere zaal no dig zijn, maar aangezien die niet in St. Jansteen voorradig is, blijft het voor De Kind en zijn mannen behelpen. „Ik ben afkomstig van St. Jansteen en ga nergens anders naar toe", zegt hij. „Trouwens nu betalen we al 900 gulden zaalhuur. Als dat veel meer wordt, wie moet dat dan opbrengen? Ik ont vang nu ongeveer 1100 gulden j'i1 BREDA - Corné Heeren (amateurs). Patrick Tolhoek (Junioren), Daan Luykx en Erie Koevoets (beiden bij de nieuwelingen) voeren het Stem-wlelerklassement aan na de rondes van Nieuw-Borgvliet, St.Willebrord, waarvan bij de nieuwelingen alleen de koers voor tweede jaars meetelt, en Wouwse Plantage. Evenals voorgaande jaren komen alleen Zeeuwse en Westbrabantse coureurs In aanmerking voor het Stem-wielerklassement, waarvoor uitgezonderd de klassiekers al le koersen in Zeeland en district Brabant I meetellen. Uitgesloten zijn die renners, die in het verleden prof zijn geweest Standen amateurs: 1 Corné Heeren (St.Willebrord) 33 punten, 2 Hennie Rovers (Roosendaal) en Nico van de Klundert (Hoogerheide) 25, 4. Bart van Est (Dlnteloord) 23, 5. John de Crom (Hoogerheide), Cees Lazeroms (Zegge), Rainiör Valkenburg (Ber gen op Zoom), Jos Gevers (Rijsbergen) en René Haast (Rijsbergen) 19, 10 Peter Hof land (Roosendaal) 17,11Ad Cloots (Lepelstraat) en Werner Wieme (IJzendijke) 15,13. Rob Bijvanck (Sas van Gent) en Christ Hollemans (Bergen op Zoom) 13,15. Ad Hamers (Bergen op Zoom), Jac van de Toorn (Zevenbergen), Tini van Rijsbergen (Sprundel) en Ad van der Poel (Hoogerheide) 12 Junioren: 1 Patrick Tolhöek (Yerseke) 27 punten, 2/3 Jan Siemons (Zundert) en Edwin Rovers (Roosendaal) 25, 4/5 Bob Rasenberg (Terheijden) en Jack van Trijp (Putte) 20. 6 Peter van de Klundert (Hoogerheide) 19, 7. Pierre Raas ('s-Heerenhoek) 17. 8/9 J Jansen ('s-Gravenpolder) en R Zijlmans (Oud-Gastel) 16,10/11 John van Dij- ke (Tholen) en F Pirard (Breda) 15, 12. John Leljs (Oud-Gastel) 14, 13, T Akkermans (Zevenbergen) 13,14/15 Bert Kuljten (Waspik) en M Rommens (Roosendaal) 12. Nieuwelingen: 1 /2 Daan Luijkx (Sint Willebrord) en Eric Koevoets (Sint Willebrord) 30 punten, 3 H Oomen (Etten-Leur) 25, 4 Corné Tak (Oud-Gastel) 22, 5. Corné van Rij en (Hoeven) 20,6 B Vermunt (Etten-Leur) 19, 7/8 B de Wit (Zegge) en A Goense (Ove- zande) 18, 9/11 Theo Akkermans (Nieuw Vossemeer) en Cees Smits (Zundert) 17,12. Mare Siemons (Zundert) 16, 13/14 A Polvorosa (Roosendaal) en Nico Deijkers (Sint Willebrord) 15,15 Corné Mannien (Putte) 13 aan contributie waarvan nog eens 200 gulden aan shuttles op gaat. Dus reken maar na", laat De Kind weten. Om het badminton binnen het bereik van de jeugd te brengen, begon De Kind enke le jaren geleden met de op vang van de Steense jeugd en gaf de jongeren zelf gratis badmintonles. Toch Stopte hij daar vorig jaar mee. De reden: „Ondanks dat het niet veel kostte, werd de contributie te hoog. Mijn aanvraag om sub sidie werd afgewezen, dus werd het niet meer haalbaar. Voor mij onbegrijpelijk, want zo blijft de jeugd van de straat. Jeugd die nog van alles wil en dat ook doet. Ze spelen niet alleen badminton, maar doen ook nog aan andere spor ten. Alleen kunnen zij dat niet zelf betalen. Vandaar dat ik subsidie wilde. Niet dat ik een voorstander ben van louter subsidie, want voor volwasse nen zou dat voor mij zo afge schaft mogen worden. Die moeten zichzelf kunnen be druipen naar mijn smaak. Want wie groot wil doen, moet maar groot betalen ook, is mijn devies", aldus De Kind. De enkele malen dat Steen '58 naar buiten treedt, is tij dens het jaarlijkse toernooi dat in samenwerking met de badmintonclubs uit het Belgi sche De Klinge, Kruisbeke en Stekene wordt gehouden. „Een gezellig toernooi is dat altijd. Niet zo formeel en afstandelijk zoals vaak gebeurt, maar echt op z'n Belgisch. Na afloop ge zellig samen een pintje drin ken en wat nakaarten. Trou wens al zouden wij meer con tacten met andere clubs wil len, wij kunnen ze eenvoudig niet ontvangen. En dan houdt het op. Maar ja, als pure ama teurs, of beter nog als recrean ten, kun je als vereniging toch ook best 25 jaar bestaan. Dat zie je wel aan ons", besluit Fons de Kind. van onze sportmedewerker HULST - De Zeeuwsch - Vlaamse rayonkampioen zaal voetbal De Ster is in de strijd om het Zeeuwse kampioen schap bijzonder sterk begon nen. Tegen de Walcherse titel houder Sinke schoten de Hul stenaren goed uit hun slof en wonnen met 8-1. De openingsfase van dit duel was overigens wel voor Sinke, dat al snel een 1-0- voorsprong nam. De Ster voerde daarna het tempo op, terwijl goalie Ron de Rjjcke een betrouwbare sluitpost vormde in het Hulsterse doel. Sinke kon deze tempoverho ging niet bolwerken en werd op rechtmatige wijze naar de slachtbank gevoerd. Paul Seg- hers knalde evenals Lucas van de Voorde twee keer raak en de uitstekend spelende Hans Picavet nam vier doelpunten voor zijn rekening. Door deze zege stelden de Hulstenaren zich in ieder geval kandidaat voor de Zeeuwse titel. Penningmeester Fons de Kind van de badmintonvereniging „Steen '58". We beschikken niet over een goede accomodatie". - roT0 DE STEM1C0R J DE B0EFI ""dagblad voor ZUIDWEST t van onze sportmedewerker AXEL - De derde klas in het KNVB-zaterdagvoetbal gaat een spannend weekeinde tege moet. De meeste belangstel ling gaat uit naar het treffen tussen de nummers een en twee van de ranglijst, Hoek en NTVV. Een treffen dat in Nieuwe-Tonge wel eens het duel van de waarheid kan worden. Hoek verloor tot nu toe slechts één keer en dat was juist van NTVV. Op eigen veld werden de mannen van trai ner Jan Doorns kansloos met 4-0 ingemaakt. Een ervaring die bij de wit-blauwe Hoek- formatie nog sterk leeft. Naar een sportieve revan che wordt dan ook al lange tijd van onze zwemmedewerker OOSTBURG - De Zeeuwse zwemjeugd tot 13 jaar komt zondagmiddag in het zwem bad te Oostburg tegen elkaar uit in de derde aflevering van de zogenaamde Speedo-jaar- gangwedstrijden. In geheel Nederland wordt dit programma gezwommen. Het doel is de twaalf beste tij - den bij elkaar in de finale te krijgen. Het aanwezige zwem- talent kan dan in een vroeg stadium op goede wijze wor den ontwikkeld en begeleid. uitgekeken. Slaagt Hoek er in NTVV te kloppen, dan zet het de mannen uit Nieuwe Tonge op vier punten. Verliest Hoek dan komen de teams in de rangschikking weer op gelijke hoogte. Ondanks de „koude" start -beide teams speelden op de eerste competitiedag tegen elkaar- speelde Hoek een re gelmatiger competitie dan NTVV. Het scoorde vier keer meer, maar moest daarente gen twee treffers tegen meer incasseren. Met een punt rij ker huiswaarts keren moet voor Hoek zonder meer haal baar zijn. De belanstelling van Hoek en NTVV zal eveneens uitgaan naar de uitslag van het duel Terneuzense Boys- Serooskerke. Immers, Seroos- kerke kan gelijk komen met Hoek en NTVV. Daarvoor moet het wel winnen van de Terneuzense formatie en moet Hoek verliezen. Gebeurt dat, dan komen deze drie teams met een gelijk aantal punten op kop. Maar zo ver zal Ter neuzense Boys het niet laten komen. Daarvoor is het te eer zuchtig en wil het via een zege op Serooskerke een gooi doen naar de sub-top. Naast het be ter benutten van de kansen is de Terneuzense defensie min der toegevend geworden. Ter neuzense Boys start als favo riet. Zaamslag vertrekt naar Ka- pelle. De gastheren hebben de kans op de titel zo goed als ze ker vespeeld en kunnen vrijuit voetballen. Voor de mannen van trainer Gerrit Emans is het een bittere noodzaak mini maal éh puntje mee terug naar Zaamslag te nemen. De rode lantaarn is wel overgedaan aan Dinteloord en Wemeldin- ge, maar Zaamslag is beslist nog niet uit het schijnsel van deze weinig begeerde licht bron verdwenen. AZVV, de enige Zeeuwsch- Vlaamse tweedeklasser, ver trekt naar Bruinisse waar Bruse Boys de tegenstander is. In Axel werd van deze tegen stander verloren, met name door goed tactisch spel van de Bruinissenaren. De eer van de winst is hier de inzet. Beide teams hebben voldoende pun ten verzameld om niet meer in degradatiegevaar te komen. Aangezien de aanval van Bru se Boys schotvaardiger is dan die van de Axelaars en de Axelse defensie hechter in el kaar steekt dan die van de gastheren ligt een gelijk spel in de lijn der verwachtingen. Programma. Tweede klas A: SHO- SSC'55, Oranje Wit-Oostkapelle, SC Everstein-Altena. Arnemuiden-ASWH, Bruse Boys-AZW, NEO'25-WHS. Derde klas B: BWH-Wemeldinge, Terneuzense Boys-Serooskerke, NTVV-Hoek, Kloe- tinge-Dinteloord, Kapelle-Zaamslag. TERNEUZEN - Vrijdag 18 maart houdt de bedrijfsvoet balvereniging Stoffels een re ceptie van 20.00 tot 21.00 uur in café 't Keldertje te Terneuzen. Aanleiding van deze recep tie is het 12Vi-jarig jubileum van deze club, die speelt in de recreatieve voetbalcompetitie te Hulst van onze sportmedewerker GRAAUW - Met een marathon sluit de sportvereniging Si uit Graauw zaterdag 19 maart het winterseizoen voor prest lopers af. De belangstelling voor deze eerste „42 kilometer e meter" voor prestatielopers in Zeeland is goed. Ruim 30 voom I schrijvingen rolden bij Remy Magnus in de bus. Om 13,00 u l wordt het gezelschap voor het sportcentrum van St. Aloy lr\j Graauwse Dorpsstraat weggeschoten. Dit op een pakoers dat loopt via Duivenhoek, Paal, Zand berg, Schelfhoutshoek, Dui venhoek en terug naar Graauw. Een omloop die een lengte heeft van 21 kilometer en twee keer dient te worden afgelegd. Het betekent niet het enige spectakel komende za terdag, want om half twee worden de deelnemers voor de halve marathon weggestuurd terwijl er daarnaast nog gele genheid is om de 3,5 of 8 kilo meter te doen. De deelnemers aan deze laatste lopen gaan van start om vijf over half twee. „We willen zoveel mogelijk lopers op de weg hebben. Dit om de deelnemers aan de ma rathon te stimuleren, want die klus is niet niks", stelt Remy Magnus, die zaterdag met zo'n 35 medewerkers voor de orga nisatie tekent. Naast de voor inschrijvingen kan er nog tot een kwartier voor de start voor alle evenementen worden ingeschreven. De deelnemers aan de marathon komen uit alle windstreken. Er staan na men op de lijst uit Brugge, Brussel, Nijmegen, Rotterdam en Alkmaar. Op de halve ma rathon komen de dames Corrie Dekker en Erna van Himst -beiden uit Terneuzen- in ac tie. Op de route zijn drie foura- geposten opgesteld terwijl een Rode Kruis-ploeg uit het Bel gische Beveren gespeciali seerd in het werk op de lange afstand present is. Ook mas seur Jo de Nijs is tijdens en na de wedstrijd van de partij. van onze paardesportmedewerker WOLPHAARTSDIJK - In manege „Mon Plaisir" in Wol- phaartsdijk wordt zaterdag 19 maart een indoor-dressuur- concours hippique gehouden. De organisatie van dit evene ment, waarvoor zich 62 combi naties uit de kring Noord- en Zuid-Beveland hebben aange meld, is in handen van de lan delijke rijvereniging en pony club De Dijkruiters. Het concours begint om ne gen uur 's morgens. De 62 combinaties zijn verdeeld over de volgende categorieën: 19 in de B-klas se paarden; 6 in de B-klasse pony's; 8 in de Ll-klasse pony's; 3 in de L2-klasse pony's; 4 in de M-klasse pony's; 2 in de Z-klasse pony's, 9 in de Ll-klasse paar den; 7 in de L2-klasse paarden; en tel kens 1 in de Ml-, M2- en Z2-klasse paar den. Heren tweede klasse A: Olympia- Tempo. Aanvang 14.45 uur op sportvelden Oude Vaart te Ter neuzen. Dames vierde klas: Olympia- Hoekse Waard. Aanvang 12.30 uur op sportvelden Oude Vaart te Ter neuzen. Afdeling Zeeland. Sporthal De Veerhoek te Oostburg. Dames tweede klas: Operatie'71-EMM 4. Aanvang 13.30 uur. Sporthal ,,'t Zwaantje" te Terneuzen. Heren eerste klas: Utopia-Walcheren. Aanvang 13.10 uur. Landelijke competitie. Sporthal Breda, aanvang 12.45 uur. Dames derde divisie: Tornado-GSC. Zondagvoetbal KNVB afdeling Zeeland. Eerste klas: Sluis-Lewe- dorpse Boys, Corn Boys-Volhar ding, Philippine-SDO, Robur-Hul- sterloo, Zeelandia-Noormannen, Oostburg-Renesse. Aanvang 14.30 uur. Sporthal Den Dullaert te Hulst, aanvang 17.00 uur: Morres-Brevok 2 (dames), Morres-Set Up (heren) en Morres 2-EVVC (dames). Sportzaal aan Kennedylaan Kloos- terzande, aanvang 16.30 uur: Atha- natos-Voorwaarts (dames). Sportzaal Zuiddorpe, aanvang 13.00 uur: De Sterre-YVC (heren), 15.00 uur: De Sterre-Mytilus 3 (da mes). Sporthal De Veerhoek te Oostburg, aanvang 17.30 uur: Verdegem-My- tilus 2 (heren). Sportzaal Zuidzande, aanvang 14.00 uur: Even Kijken 2-Kikkers (heren). Vrijdag 18 maart: Sporthal De Veerhoek te Oostburg, aanvang 19.45 uur: Operatie '71 1-Marathon 4 (dames); aanvang 20.45 uur: Ope ratie '711-Voorwaarts (heren). Sporthal De Bevelanden In Goes, aanvang 21.00 uur: Volharding 2- MEVO'80 (heren); Volharding 2- Delta Colijnsplaat l.(dames). Oostburg: terrein Eenhoorncros sers aan de Baljuw Veltersweg, 12.00 uur startschot. Inschrijvingen van 10.00 tot 11.00 uur op het cross- terrein. Naar alle waarschijnlijk I heid blijft het niet bij 1 eerste uitgave van een rr, thon. Remy Magnus: „Heul een proef om eens te kij hoe de belangstelling ligte we in de toekomst met eJ groep lange afstandlopers aai evenementen in binnen- e!L buitenland kunnen deelne men. Op onze agenda staa'ï dit najaar deelname een marathon van Berlijn en lange afstandwedstrijd op t Nürburgring. Dat er belant stelling voor is, blijkt opnies uit het aantal inschrijvingë- In het begin dacht ik indH.| daad van deze marathon f éénmalige gebeurtenis te n ken, maar hoe dichter we t, gen het uur „U" komen, h« meer ik met de gedachtespee: er een jaarlijks terugkerend! gebeurtenis van te maken. De. ze marathon betekent voor J een afsluiting van een J slaagd prestatieloopseizoerj Na 19 maart gaan we defcej op, want ook de toerafdelinl -los van het prestatieloopgj. deelte- heeft een aantal grcie evenementen op het program! ma". TERNEUZEN - Zondag neemtl de wielervereniginJ Zeeuwsch-Vlaanderen detll aan de klassieker Gent-Yepel De sportcommissie van del wielervereniging heeft de vel gende renners daarvoor gese l lecteerd: Karei van Goethecl Adrie de Maesschalck, hij woil vorige week al een semi-klas-| sieker in België, Ab Verplanc l ke, Hans Moens en Adri| Schaalje. Van onze correspondente HULST - Tijdens de vergade ring van het dagelijks bestuu „„n het gemeenschapswer Hulst is het aantal leden vai je agendacommissie lokal omroep tot vijf personen uit gebreid. De commissie bestaa nu uit de heren G. Lernhoul H Metsers, W. Heyman, J. vai Ma Van onze dtlive TERNEUZEN - Nu dc ren werd besloten, da duivenhouders verpli ten inenten, is ook i van postduiven volop verplichte inenting g( ouder dan 6 weken en ren. van onze sportredactie TERNEUZEN - De beslissendel finale van de strijd voor del nationalen in de 125 B-klasI in het Brabantse St. Antho-I nius (omlijstingsprogrammil van de Cross der Azen) begoil hoopgevend voor Marcus vai| Kempen uit Oost-Souburg. Na twee ronden was dc| Zeeuw al opgerukt naar twaalfde plaats. Een valpartijl in de derde ronde deed her. I echter helemaal terugvallen! naar de staart van het veld, Desondanks wist hij toch enkele plaatsen naar voren :e schuiven om tenslotte als f te finishen. Uitslagen. Nationalen 125 B-kliJK I Eerste serie: 1. Hans van der Büdt(Bui-r nik), 13. Kees den Dekker (Goes), 32. Ai-I dré van de Graaf (Goes). Tweede serie:I Jaap Kooter (Schoonhoven), 11. Marcus! van Kempen (Oost-Souburg). Finale:1 I Jaap Kooter, 22, Kees den Dekker, Marcus van Kempen. ir Hoewel nog steeds niet i: komen vast te staan, om welkt ziekte het exact gaat, wil dt overheid toch kennelijk met de uitvaardiging van dit gebod, geen enkel risico lopen. Te meer daar het dodelijke virus, dat tot nu toe nog alleen bi, postduiven is ontdekt, moge lijk ook op andere vogelsoor ten kan overslaan. Reden tot paniek hoeft er volgens insiders, nog niet te zijn. Als iedereen meewerkt er de vogels laat inenten is he zeer goed mogelijk, dat de ziekte over enkele maander volledig de kop is ingedrukt. Dierenarts Pol-Van de Vij ver te IJzendijke is die mening ook toegedaan en voegt er aai toe, dat het zeer goed mogelijk is, dat deze eenmalige inenting voldoende zal zijn. Wel ach Van onze Haagse redactie DEN HAAG - Het aanta Zeeuwen zal voor het jaar 200( boven de vierhonderdduizent stijgen. Dat blijkt uit de laat ste bevolkingsprognoses van het Centraal Bureau voor d< Statistiek. De berekeningen, die to stand kwamen in overleg me I de Provinciale Planologische Dienst, gaan er van uit dat di huidige tendens zich voortzet. Volgens het CBS telde Zee land in 1980 348.000 inwoner: en in 1990 zullen dat er onge veer 378.000 zijn. In het jaai 2000 verwacht het CBS meel dan vierhonderdduizent Zeeuwen, tussen de 410.000 er 424.000. Tegen die tijd zullen ei ongeveer 15,5 miijoeh Nederi landers zijn. uan onze tennismedeiverm TERNEUZEN - De eindron den van het damesteamten® in de Ador-sporthal nadert einde. De woensdag gespeel® wedstrijden stonden in het te ken van een vijfde tot en nj' achtste plaats in de uiteinde lijke rangschikking. Het team van Smolde' speelde gelijk tegen De M» maar dankzij het koppel vei' heij/Everaert, dat met Dobbeleir/Verhelst verslw behaalde Smolders meer ga' mes en belandde daardoor o? de vijfde plaats. Voor het tea- van De Rijke waren het Cnri tian Nijsten en Joke van Q1* kelberghe die met 10-5 Heus en Smolders versloeg® Dankzij de overwinningj» Van Waterschoot op GL-Sd i eindigden deze teams resp tievelijk als zevende en ac*1 ste. De persoonlijke uitslag waren: Van Waterschoot/K'6 zing-Cramer/Schouppe y Reisen/Jansen van daal-Saalmink/Henry U"5 Volgende week woenf' volgt de ontknoping. Het te van Van Amersbeek moe0 trachten voor de tweede m de titel binnen te halen fflj kan op geduchte tegens rekenen van Baarends. de laatste plaats strijden derhoud en Isabella. TERNEUZEN - In de nach van woensdag op donderdag was in de Bomenbuurt eei verfspuiter actief. Met groem verf bekladde hij van vier wo ningen de ramen, muren ei deurstijlen. Ook de ingang van flatge bouwen aan het Wilgenplant soen, de Eikenlaan, de Linden- laan en het Magnoliapleii werden beklad evenals eet tweetal auto's. "u VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoonnum mers op pagina 2. Radactie erneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Jan Jan sen (p|v chef), Frank Dey, raul de Schipper, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Hulst: Eugène Ver- jyaeten. Goes: Gé van Ber- Kel Middelburg: Henk Post- ma- Oostburg: Co Meertens. Servicepunten Kloosterzande: mevr. Neve, w. Aiexanderstr. 4, 01148- 2250. Advertentie-expl. i 'dspecteur Zeeland: C. Me- 'u. orivé 01150-95839.

de Stem | 1983 | | pagina 8