mts Transfer van Lerby naar Bayern onzeker 3 O a rc-Olympics in Los Angeles IJSHOCKEY- TEAM BLIJFT GIUSEPPE SARONNI DE FAVORIET ZONDER VORM en de 8800 vergoed"? zelf Ier testen. CANADEES MAAKT ZWARE VAL BIJ SKIVUEGEN j&Olufsen ~U Hanegem ■uitkering ing Ruys O Eddie lawson verrast DENTON GEKLOPT ngenelen op Kyalami-circuit Voor Milaan-San Remo I Vim onze sportredactie I ROTTERDAM - Willem I van Hanegem weigert I een door Feyenoord op- I gestelde verklaring te I ondertekenen, waarin hij akkoord gaat met zijn lag aan het einde van dit seizoen. De Rotter- I damse club zal nu bij het I gewestelijk arbeidsbu- I reau een ontslagvergun- I ning aanvragen. Van Ha- I negem zal zich daartegen I verzetten om in aanmer king te komen voor een I ivW-uitkering. SI MORITZ SPECIAL FILTER tandbediening voor volledig steem. indbediening van een on 8800, 7700 of 5500 tevens alle funkties van de d 8900-V stereo-video recorder is typerend voor de ontwerp- van Bang Olufsen. Dank zij rdachte integratie hebt u als nst een komplete video- n uw handpalm: tv-toestel, corder en teletekst, e tafel mettv-draaiplateau k helemaal in deze gedachte. 018 irmgwersvanbeeWengeliBd naak iier? Sluitingsdatum: 30 april 1983- Wat kunt u winnen? Tot 30 april worden elke week tien van de meest treffende of originele smaak- oond met EEN HELE VIER van ruim 12 kilo. jn er elke week 25 leuke n te winnen als troost- Ivoorw aarden zo veel en zo vaak mee- wilt. De beslissing van dige jury is bindend, tslag is geen correspon- gelijk. Prijswinnaars ont- tomatisch bericht. Mede- n Baars Kaas alsmede rebureau zijn van deel staten. 18 MAART 1983 DE RTEM-S LjCHEN (ANP) - De trans en Sören Lerby van Ajax r Bavern München is door Uitschakeling van de Beier- Liub in de kwartfinales van i toernooi om de Europese >r voor bekerhouders du- j geworden. De Zuidduit- fdub mist door de nederlaag lio tegen Aberdeen (3-2) de t je begroting opgenomen in- .sten uit de halve finales t Europa Cup-toernooi. Ldie opbrengst was Bayern ju plan de transfersom voor Bby aan Ajax (door de club stl,at op 2 miljoen gulden) te voldoen. Het verlies tegen de Schotse koploper heeft een streep door die plannen gehaald. Bayern zal nu naar de bank moeten stappen voor een fors krediet om de beoogde versterking te kunnen realiseren. En daar voor heeft de club de machti ging nodig van de algemene jaarvergadering, die maandag plaats vindt. De stemming bij de achter ban garandeert echter aller minst een hamerstuk. Bayern lijdt dit seizoen namelijk een verlies van rond een miljoen gulden. Voornaamste oorzaak daarvan is een te optimisti sche begroting van de toe schouwersaantallen. Bayern dacht dit seizoen te kunnen af stemmen op een gemiddelde van 32.000 per wedstrijd. In het gunstigste geval wordt dat 28.000 en dan nog moeten de laatste vier thuiswedstrijden (Borussia Mönchengladbach, Kaiserslautern, Hertha BSC en Schalke) druk bezocht wor den, hetgeen uiterst twijfel achtig is. Gevoegd bij de vijf miljoen die Bayern al rood staat, wordt er maandag een turbulente jaarvergadering verwacht, waarop mogelijk de positie van voorzitter Hof fmann ter discussie gesteld zal kunnen worden. Hoffmann maakt zich nog geen zorgen. Hij verwacht zijn leden ervan te kunnen over tuigen dat Bayern dringend versterking nodig heeft. Zeker nu Paul Breitner aan het einde van dit seizoen stopt en Karl- Heinz Rummenigge heeft ge dreigd op te zullen stappen in dien de club geen even bekwa me vervanger aantrekt. Die vervanger moet Sören Lerby worden. De Deense aanvoerder van Ajax is per soonlijk al rond met Bayern en wacht het akkoord tussen Bayern en Ajax af. Hoffmann: „Wij hebben een optie op Ler by tot 31 maart. Voor die da tum zullen wij definitief be slissen omtrent zijn komst. Ik verwacht geen moeilijkheden. Niet met de achterban en niet met de bank. We zullen alleen in de competitie het Europese voetbal moeten veilig stellen en in dat toernooi de volgende keer een beter figuur slaan. Dan zijn we in een klap uit de rode cij fers". Van Hanegem: „ïk heb I a jaar lang premies be- taald. Ik meen bij ontslag I recht te hebben op een hvW-uitkering, net zoals I iedere andere arbeider in I Nederland". Feyenoord zal onge- Ihvijfeld bij het GAK [aanvoeren dat de 39-jari- eVan Hanegem te oud is om het beroep van I voetballer uit te oefenen I en niet optimaal meer functioneert. Regel bij I het GAK in deze proce- I dures is dat advies wordt 1 ingewonnen van de I Stichting Arbeidszaken fvan de KNVB, waarin onder meer een lid van de FBO (werkgever) en I iVCS (werknemer) zit ting heeft, waarna het GAK beslist zonder dat beroep tegen de uit- spraak mogelijk is. Bij een voor Van Ha- I negem gunstige uit spraak komt de speler in aanmerking voor een uit kering, die de eerste zes maanden 80 procent van rijn laatst genoten salaris I (met een maximum van ongeveer 50.000 gulden) I bedraagt. Daarna bestaat mogelijkheid dat hij i daaropvolgende twee I jaar een lager uitvallende I uitkering ontvangt. Pikant in dit verband I is of het GAK het feit dat I Van Hanegem aan het I einde van dit seizoen een I erewedstrijd is aangebo- I fen, bij de overwegingen I ral betrekken. Het groot- I ste deel van de opbrengst van de erewedstrijd komt in handen van Van Ha- I negem. Een bedrag dat I rij een goede bezetting I van het Feyenoord-sta- I dion in de tonnen kan lo- Pen. SNEUE AFWERKING pIST (ANP) - Fortuna Sit- I zal zondag in de Zuidlim- rSse derby tegen Roda JC (""treden zonder Tiny Ruys. linker vleugelaanvaller gisteren door de tucht- Pmissie van de KNVB voor [e wedstrijden geschorst. itatL straffen in het betaald IJsbal zijn: A-spelers: A. I sassen (Helmond Sport) een I/Wwaardelij ke wedstrijd I 1 ln onvoorwaardelijk; mudding (Wageningen) 3 voorwaardelijk; U. Hoek- 1jCambuur) 2 onvoorwaar- Eu' 1 voorwaardelijk plus E" boete van f. 250,-; T. Ruys L ~na Sittard) 3 onvoor- Isardelijk plus f. 175,- boete. ROTTERDAM - In een vloek en een zucht werd gisteren het resterende programma van de tweede ronde van het ABN-tennistoernooi afgewerkt. Ver voor het wedstrijdschema werden de middagpar tijen afgewerkt en voordat het half negen 's avonds was waren de eerste twee partijen van het avond programma al achter de rug. Tot opluchting van het scheidsrechterskorps dat voor de eerste maal deze week genoeg tijd kreeg voor de warme hap tussen de middag- en de avondsessies. een Supreme Court vloer ge speeld zou worden, net zoals bij alle andere toernooien. Pas na de sluitingsdatum werd be kend dat ze hier dat idiote rubber hadden neergelegd. Toen kon ik me niet meer te rugtrekken, anders had ik me nooit hier laten zien. Je ver slijt hier ongeveer een paar schoenen per wedstrijd, om nog maar niet te spreken van je gewrichten". Terwijl Van Patten zijn van humor niet gespeende speech ten beste gaf liet de als num mer twee geplaatste Gene Mayer de Nieuw-Zeelander Russel Simpson alle hoeken van de baan zien. Binnen 20 minuten was het 6-0 voor de Amerikaan, die vervolgens naar een lagere versnelling overschakelde: 6-3 en een plaats bij de laatste acht. Mayer, die in de kwart-fi nale de illustere Van Patten ontmoet, versleet ook een paar schoenen in die twee korte sets. „Ik was hier ook nooit ge komen als ik van tevoren had geweten, dat er hier op Green Set gespeeld zou worden", al dus de aanhanger van de Hei ligen van de laatste Dagen, „maar ja, we zaten nou een maal vast aan die sluitingsda tum voordat we in de gaten kregen dat er hier geen Supre me Court (het normale indoor- tapijt) lag. Want dan had ik me gewoon teruggetrokken". Vlak daarna hadden Huub van Boeckel en Marc Albert weinig plezier van de wild cards die ze voor het dubbel- toernooi hadden gekregen in ruil voor het optreden van Vi las in het enkel-toernooi. Bin nen een uur werden de twee laatste Hollanders in Rotter dam aan de base-line wegge tikt door de Amerikanen Mike De Palmer en Tim Mayotte; 6-1,6-2. De uitslagen op de vierde dag van het tennistoernooi in Rotterdam zijn: enkelspel, tweede ronde: Hank Pfister (VSt) - Bernard Boi- leau (Bel) 7-5, 6-0; dubbelspel, eer ste ronde: Sandy Mayer (VSt) /Frew McMillan (ZAf) - Andy An drews/John Sadri (VSt) 7-6 (7-3), 6-4; Stewart Sherwood/Ferdi Tay- gan (VSt) - Larry Stefanski/Ro- bert van t Hof (VSt) 6-2, 6-3; he renenkelspel, tweede ronde: Fritz Bühning (VSt) - Victor Amaya (VSt) 5-7,6-4,6-4; herendubbelspel, eerste ronde: Mark Edmondson/ John Fitzgerald (Aus) - Mel Pur- cell/Don Wilkison (VSt) 6-1, 3-6, 6-3; herenenkelspel, tweede ronde: Vince van Patten (VSt) - Tom Gul- likson (VSt) 6-4, 6-4; Gene Mayer (VSt) - Russell Simpson (NZ1) 6-0, 6-3; dubbelspel eerste ronde: Tim Mayotte (VSt)/Mike Depalmer (VSt) - Huub van Boeckel (Ned) /Marc Albert (Ned) 6-1,6-2. Geheel in de geest van het toernooi waren er ook gisteren weinig opwindende voorvallen te noteren. Nadat het ochtend programma met twee geestdo dende dubbelpartijen voor enige honderden toeschouwers was afgewerkt, ging de veel voudige Belgische kampioen Bernard Boileau in zijn eerste serieuze test onderuit tegen de Amerikaan Hank Pfister. Niet geheel volgens de verwachtin gen want de 23-jarige Waal is door enkele spectaculaire re sultaten in Braziliaanse toer nooien bijna net zo hoog ge plaatst op de wereldranglijst als de 29-jarige inwoner van Californie. Net als zovele kanonnen voor hem gooide Boileau het maar op de verfoeilijke Green-Set vloer die de organi satie van het ABN-toernobi zich aan heeft laten smeren. Niet helemaal terecht, want Boileau kreeg veertien dagen geleden al last van een dij - bleenblessure in de eerste ron de in Guaruja tegen de Ameri kaan Frits Buehning. Hoe dan ook, dik ingezwachteld ging Boileau hinkend ten onder te gen Pfister: 7-5 en 6-0. Hetzelfde verhaal kan ver teld worden over het tweede enkelspel, dat tussen de onbe schofte Fritz Buehning en zijn boomlange en te zware land genoot Victor Amaya. De 102 kilo wegende 'Big Vic' slaagde er weliswaar in om de eerste set via zijn snoeiharde service met 7-5 binnen te halen, maar moest daarna onmiddellijk de tol betalen voor de schuurpa pieren ondergrond. Hij kreeg last van kramp in zijn knieën en mocht van geluk spreken dat hij, zoals Amritraj en MacNamara eerder, niet tegen een noodlottige blessure op liep. Het pleit voor Buehning dat hij eindelijk zijn verstand eens gebruikte. Een scala van krachttermen uitend begon hij zijn slagen te spreiden zodat Amaya met knikkende knieën ten onder ging: 5-7,6-4,6-4. Daarna kwam de opnieuw sprankelende persoonlijkheid van de tennisser-acteur Vince Van Patten in de arena. Ook hij bleek in zijn eerste wed strijd tegen Buster Mottram een blessure opgelopen te heb ben. Met enkele meters ver band om zijn rechterknie bleek Van Patten desondanks in staat om zijn weer uitge kookte spelletje te spelen. Dit maal werd de ene helft van de een-eiige Gullikson tweeling, de rechtshandige Tom, het slachtoffer van de snijdende passeerslagen van Van Pat ten: 6-4,6-4. Ook de sympatieke Van Patten, het wordt eentonig, had heel wat af te kankeren op de Green-Set vloer. „Niet nor maal meer", aldus Van Patten, „toen we hier inschreven ver keerden we allemaal in de verondersteUing dat er hier op f^ELES (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympi- ,'ncm en van Los Angeles (LAOOC) zal deze zomer zeven ■usl u'™ a's Pr®-01ympische wedstrijden aanmerken. Vol- isthf 00rdv(?erder Harrv Usher zullen de pré-Olym- Srnm'Tepementen dienen als test voor de organisatie en ac- II E'Jrat'e 'n Los Angeles. Met name de voor de Spelen van %n sPortvoorzieninëen worden aan proeven onder- a^-Olympische testwedstrijden beginnen in mei (7 tot 14) lier? terpolotoernooi om de FINA"beker. Van 8 tot 10 juni e, ,^al het nieuwe wielerstadion zijn eerste test. In de maan- -.m en augustus zijn de zwemmers, schoonspringers en titv.Jummers aan de beurt. De reeks van pré-Olympische vleien wordt van 22 tot 25 september afgesloten met en kanowedstrijden. HARRACHOV (ANP) - De Canadees Horst Bulau heeft bij de training voor de wereld titelstrijd skivliegen in Tsje- choslowakije een zware val gemaakt. Bulau verloor in de eerste serie trainingen op de 180 meter lange superschans van Harrachov halverwege een sprong de controle over zijn latten. Hij tuimelde 90 meter langs de helling naar beneden. De Canadees werd met een zware hersenschud ding in het ziekenhuis opgeno men. Zijn toestand werd door officials als bevredigend om schreven. Bij de training vlogen de Tsjechoslowaak Jiri Parma en de Oostduitser Ulf Findeisen 178 meter. Dat was verder dan het wereldrecord, dat met 176 meter in handen is van de Oostenrijker Armin Kogler. BOEDAPEST (ANP) - Op ver bluffende wijze heeft het Ne derlands ijshockeyteam re vanche genomen op China voor de nederlaag van vorig jaar in Klagenfurt. Toen bete kende het verlies van 8-3 de degradatie naar de C-pouIe, een stap terug die gevolgd werd door China, omdat Zwit serland en Roemenië elkaar de hand boven het hoofd hielden. De overwinning van 12-1 op China, gisteren in Boedapest, houdt zo goed als zeker de te rugkeer naar diezelfde B- groep in. Nederland is door dit resultaat nog de enige onge slagen ploeg van de acht deel nemers en heeft aan winst in de voorlaatste wedstrijd tegen Spanje voldoende om de felbe geerde promotie veilig te stel len. Zes maal hebben Nederland en China de ijshockeysticks gekruist. Vijf maal stapte Oranje daarbij winnend van het ijs, de enige nederlaag nam in Klagenfurt evenwel dramatische afmetingen aan. Nederland raakte daardoor na de miraculeuze opmars, die in het Roemeense Galati was ge start met het kampioenschap in de B-poule, dat promotie in hield naar de A-groep en deel neming aan de Olympische Winterspelen in Lake Placid, in een diep dal, waaruit het nauwelijks meer de weg terug wist. In Boedapest heeft Neder land echter aangetoond dat de ontgoocheling van Klagenfurt op een misverstand berust. Het team van Cliff Stewart speelde tegen China ongetwij feld zijn sterkste wedstrijd. In een wervelende show kregen de Chinezen van het zeer ge concentreerd spelende Neder land praktisch geen enkele kans. Zeven maal verwierf China een numerieke meer derheid, geen enkele maal wist het in die situaties te scoren door uitstekend verdedigen van Oranje. Sterker nog: Ne derland scoorde twee maal met een man minder op het ijs. Het zelfvertrouwen dat Het nederlands team gistermorgen uitstraalde, typeerde de ploeg, die met de dag beter in vorm komt. China werd van meet af aan in de verdediging gedron gen, kon nauwelijks een stick krijgen tussen de Nederlandse aanvallen en werd op alle fronten overklast. Vooral Ton- ny Collard schitterde, maar ook Leo Koopmans in zijn 130e interland, Henk Hille, Ron Berteling, Brian de Bruijn en Rick Vangog behoorden tot de uitblinkers. Bovendien stak doelman Jan Bruijsten in een uitstekende vorm. Tegen China speelde Neder land voor het eerst zonder spoor van nervositeit Ver moedelijk vond dat zijn oor zaak in de vroege openings treffer van Leo Koopmans, die al na een minuut op weergalo ze wijze de Chinese doelman kansloos liet. In de eerste de beste numerieke meerderheid van China, Wensink was van het ijs gestuurd, scoorde Ne derland zijn tweede doelpunt via de stick van Brian de Bruijn. China verdedigde zich moedig, maar moest zich be perken tot uitvallen, die Bruij sten geen moment uit zijn evenwicht haalden. Oranje bleef pressie uitoefenen. De aanvallen golfden in hoog tempo op het Chinese doel af en na twintig minuten stond het al 5-0 door treffers van Leo Koopmans (midden) in het China. Collard, Koopmans en Van Onlangs. China wist zich na die fase reeds verslagen. Toch onder namen de Aziaten in de twee de periode een manmoedige poging het verschil te verklei nen. Nederland kreeg het even moeilijk, maar doelman Bruij sten sleepte zijn ploeg door de moeilijke minuten heen. Slechts een treffer van Feng moest hij incasseren. Weder om Leo Koopmans wees zijn ploeggenoten met het zesde doelpunt de weg terug. De of fensieve drang van China werd ingetoomd en Nederland begon verder te bouwen aan de grootste zege tot nu toe in dit toernooi. Jack de Heer, Collard en Van Onlangs voer den in de tweede periode de stand op naar 9-1. Coach Stewart, die in de wedstrijd tegen Hongarije in het laatste bedrijf een vierde lijn op het ijs bracht met drie tegentreffers als resultaat, liet de ploeg nu ongewijzigd. „Ik maakte toen een misrekening. KYALAMI (ANP) - ïn de eer ste, officiële training voor de openingswedstrijd van het motorraceseizoen, de Grote Prijs van Zuid-Afrika, heeft de Amerikaan Eddie Lawson in de 500 cc-klasse de beste rondetijd verwezenlijkt. Lawson legde op het 1700 meter hooggelegen circuit van Kyalami de 4,1 kilometer af in 1.26,76: goed voor een gemid delde snelheid van 170 kilome ter per uur. De Amerikaanse stalgenoot van drievoudig we reldkampioen Kenny Roberts maakte met die verrichting indruk op de internationale motorsport-top. MÜNCHEN (ANP) - Het in ternationale tennistoernooi van München heeft de top drie van de plaatsingslijst uit het speelschema kunnen schrappen. Na de nederlagen in de eer ste ronde van Lendl en Clerc werd gisteren de als derde ge plaatste Amerikaan Steve Denton uitgeschakeld. De 'stier van Texas' verloor in de tweede ronde in twee sets van zijn landgenoot Brian Tea cher: 6-7,1-6. Uitslagen tweede ronde he renenkelspel: Ramesh Krish- nan (Ind) - Freddie Sauer (ZAf) 7-6, 4-6, 7-5; Brian Tea cher (VSt) - Steve Denton (VSt) 7-6,6-1. gedrang tijdens het duel met - FOTO AP Dat gebeurt mij niet meer", aldus de zeer tevreden Ste wart, die alle bespiegelingen op de kampioenstitel nog af wijst. „We zijn er nog niet. Zondag als we alles inderdaad gewonnen hebben, zal ik blij zijn. Dan kan ik weer gaan slapen". In de slotperiode bleef Ne derland heer en meester. Door doelpunten van Berteling, Wensink en De Bruijn werd de eindstand van 12-1 bereikt. Van een speciale verslaggever MILAAN - Hij zit aan tafel zo te smakken, dat anderen in het restaurant de lust tot eten vaak vergaat. Deze ongemanierdheid wordt Giuseppe Saronni in Italië overal vergeven. 'Beppe' mag in feite alles, want hij is een vedette in de wielersport. Voor de sportkampioenen bidden de 'tifosi' meer dan voor de armen in de wereld. Zaterdag worden weer duizenden kaarsjes opgesto ken in stille hoop voor Saronni's overwinning in de 74e uitgave voor de eerste lenteklassieker Milaan - San Remo. Dit keer moet het lukken. Beppe is tenslotte de wereldkampioen. Tussen '78 en '80 eindigde Saronni drie keer achter elkaar als tweede in de 'Primavera'. Het scheelde soms maar twee of drie centimeter om onsterfelijk te worden. Een overwinning in Mi laan - San Remo is voor een Italiaan overdreven veel waard. „Tot aan de ronde van Italië wordt er dagelijks over gesproken. Dat betekent publiciteit voor de firma waar de renner voor rijdt", zegt Saronni, die alle jaren concentieus naar de eerste klassieker toeleeft. Dit jaar doet hij dat niet en dat maakt hem misschien toch tot de voornaamste kanshebber. Fons de Wolf, de Belgische winnaar van '81, zei tijdens de etappewedstrijd Tirreno - Adriatico waar de prominenste helft van het profpeloton zich op het toptreffen voorbereidt: „Om Mi laan - San Remo te winnen behoef je niet de beste te zijn, je moet alleen ontstellend veel geluk hebben". Saronni wacht gelaten de hoofdprijs in de loterij van zaterdag af. Hij heeft het seizoen '83 afgestemd op de ronde van Italië. Er zit maar een serieuze bergetappe in, terwijl hij in de lange reeks vlakke ritten veel tijdvergoedingen kan veroveren met zijn sprintvermogen. Voor de Giro rijdt hij ook nog de ronde van Spanje als voorbereiding. Zijn Belgische luitenant Guido van Calster, die altijd de sprint voor zijn kopman aantrekt, vertelt dat Saronni er van overtuigd is, net als in '79 trouwens, de ronde van Italië te winnen. Van Calster; „Hij weet precies wat hij kan en wat hij niet kan. Hij is nu eenmaal zo snel in de sprint. Saronni kan zich beper ken tot het meerijden met de rest, want hij weet dat hij toch de snelste is. Dit jaar is de ronde van Italië het hoofddoel. Daar wordt het seizoen op afgestemd en al het andere aan opgeofferd. Zelfs Milaan - San Remo, al hoor je mij niet zeggen, dat hij niet gaat winnen". k Jarenlang heeft Saronni vergeefs de overwinning in Milaan - San Remo nagejaagd. Vorig jaar kreeg hij er schoon genoeg van. Van Calster: „Zijn grote fout is misschien wel dat hij zich alles laat aanleunen. Als hij eet, staan er minstens tien supporters om hem heen. Tot 's avonds laat toe. Hij vindt het allemaal goed en zit maar wat te lachen. Vorig jaar, in de nacht voor Milaan - San Remo, werd ik om half zes wakker van lawaai op de gang. Daar stond alweer een groep supporters op Beppe te wachten, 's Mor gens om half zes, onvoorstelbaar". Beppe Saronni is een 'campionissimo' van 25 jaar met al meer dan 150 overwinningen achter zijn naam. Hij is geliefd bij de vrouwen. Vooral bij de de gezette moederlijke types, die een uur lang aan de kant van de weg staan wachten om het peloton langs te zien flitsen. Die vrouwen drukken Beppe bij de starts tegen zich aan en slaan hem liefkozend tegen de wangen. „Bep pe, bravissimo". De glimlach verdwijnt nooit van het gezicht van het papkind in het atletische lichaam. Op negentienjarige leeftijd was Saronni al beroepsrenner, die van de ene naar de andere overwinning sprintte. Het talent werd vertroeteld en be reikte daardoor wellicht nooit helemaal de volwassenheid. Als er een paar druppels regen uit de in Italië doorgaans zonnige he mel vallen, stapt Saronni van zijn fiets en gaat naar zijn hotel. DE TRUC ZIT IN HET FILTER ledereen weet dat een sigaret met weinig teer en nicotine niet overloopt van smaak. Kortom je rookt wel heel licht maar je hebt geen smaakvoldoening. Gelukkig is die tijd voorbij want nu is er ST. MORITZ SPECIAL. De enige lichte sigaret met dat prettige gevoel van een echte sigaret. En de truc zit in het filter. Het revolutionaire Astra filter laat het aroma perfekt door en in kombinatie met het cycloon effekt krijg je daardoor een uitstekende smaak. De smaak van ST. MORITZ SPECIAL, de enige sigaret met het Astra filter. Het Astra filter ishetenige filter dat gebruik maakt van aërodynamische principes. Het filtert de rook, laat het aroma door, en zuigt lucht aan via aparte kanaaltjes. Doordat de I ucht met een grotere snelheid in de mond komt dan het aroma, ontstaat er een werveling... het cycloon effekt! En dat cycloon effekt zorgt ervoor dat alle smaakpapillen in uw mond kunnen genieten van ST MORITZ SPECIAL Een revolutionaire vinding waaraan drie jaar onderzoek is voorafgegaan... En die u beslist moet proberen.

de Stem | 1983 | | pagina 7