Ie week Uitvoeringen school Axel CV KLOOSTERZANDE maa\ Paardrijkampen Axel wellicht veiliggesteld CITROËNA VAN ZEELAND I KLOOSTERZ ANDE - Achter het Hof te Zandeplein te Kloosterzande is |]nien al volop bezig met de aanleg van het al jaren gewenste wandel- w. DE BLOCK 69 Schieting en Hengsten- show in manege Absdale Plaatselijk nieuws Sint-Jansteen Terhole Biervliet Hoek Westdorpe Vegetarisch eethuis in Hulst is geopend Orgelconcert in Terneuzen Steens echtpaar winnaar van Watertorenrit „Westdorpe en Omstreken" vierde feest Wandelbos T16 PAGINA ZEELAND 2 .40 Eén grote regel net bi|plaatsen van een I 10,- toeslag Bij niet Irdt 2,50 adm.kosten pyonkantoren Hulst, 01140-13751; lat 9, tel 01150-17920 tel 01100-28030 Goedemorgen OMA EVERS H.G. met uw 70e ver jaardag. Kinderen en kleinkinderen. deel krijgt reeds vorm Van een onzer verslaggevers jlantsoen. deld en de kruinen van sommige oude exempla ren verankerd. den aan te leggen. De gemeente denkt het bos plantsoen in drie fasen aan te leggen. Men hoopt de eerste fase over een paar maanden gereed te hebben. Dan al zal het er voor de wandelaars goed toeven zijn. In de later volgende tweede en derde fase wordt het stuk vijver herscha pen in een aantrekkelijke wa terpartij en zal er een pic knick-plaats worden aange legd. Totnutoe is er al heel wat hout uit het bos gekomen. De ingang is inmiddels verzet en opgeknapt. De kastanjeboom bij de Nederlands Hervormde Kerk wordt gefatsoeneerd. - FOTO'S DE STEM/C0HJ DE BOER 79: ilyester kwaliteit van (ADVERTENTIE) Tlvollweg - Hulst Tel. 01140-12058 Produkt ram. Vrij Produkt Produkt Vrij Produkt J39 MËyw]^ gg [NIEUW/i 7Q -» Ifrk/ jjOEWACHT - Zaterdagmid- «6 in café Oude Molen 33 'fnutters. Hoogvogel J. de Waal, fewacht, eerste zij vogel P. Pou- j™, Axel, tweede zij vogel C. van Hulst. Grootste aantal 4 Baert, Koewacht. PWACHT- Zaterdag bij R. van Steen 40 schutters. Hoogvogel R. (m koewacht, eerste zij vogel 'Jhens, Koewacht, tweede zij- H. de smet, Stekene. Grootste 7^1 5 stuks P. Martens, Koe- Jacht BEWaCHT - Zondag bij J. de po 32 schutters. Hoogvogel J. de wl, Koewacht, eerste zij vogel E. Ij' Koewacht, tweede zij vogel >,.7, Waal, Koewacht. Grootste «Mal 5 stuks H. van Kerkhove, akant. wacht - Zondag bij G. van JJste 36 schutters. Hoogvogel Mse van Goethem, Hellestraat, «We zijvogel F. de Visser, Koe- li, 'weede zij vogel R. de Smet, jjWacht. Grootste aantal 3 stuks 'Martens, Koewacht, ywstrijdagenda - Door de fe- 5aj'e van de staande wipso- «eit zijn voor de maanden JjW en april de volgende Hetingen vastgesteld: zon- 2" maart te Koewacht, za- laS 26 maart Graauw, zon- 27 maart Zuiddorpe, za- 'ag 2 april Nieuw-Namen, JJaag 3 april Koewacht, Jndag 4 april Graauw, .Tfisdag 6 april Koewacht wrmarkt), zondag 10 april Cf- zaterdag 16 april Axel, Vh 17 aPril Zuiddorpe, za- Jfg 23 april Sint Jansteen, J "ag 24 april Westdorpe, za- ™ag 30 april Koewacht (ker- C Alle staande wipschie- i.jen op zaterdagen en zon- ,Sett beginnen te 14.30 uur. 'andere dagen wordt het ■vangsuur nader bekend I 'aakt. Op alle schietingen ;,'et gebruik van vizieren «den Van een onzer verslaggevers AXEL - De in totaal circa zestig deelnemers aan de drie paardrijkampen, die deze zomer in Axel worden gehouden, kunnen naar alle waarschijnlijkheid wor den ondergebracht in de manege aan de Magrette. De Jeugdherbergcentrale, die deze kampen organiseert, heeft er geen bezwaar tegen dat eigenaar P. Kosters een deel van zijn manege als logies-gelegenheid in richt. Voor de gemeente Axel be tekent een en ander dat een voorbereidingsbesluit voor dit gebied genomen moet worden. De commissie voor ruimtelijke ordening buigt zich woensdag 16 maart om acht uur over de ze materie. Volgens een woordvoerder van de gemeen te moet de eventuele vergun ning aan Kosters niet gezien worden als een alternatief voor de in begin 1982 afge brande jeugdherberg, waar de deelnemers aan die kampen tot dan onderdak vonden. „Be keken wordt op dit moment of een nieuwe jeugdherberg een haalbare kaart is. Het is wel zo dat de vorige jeugdherberg al tijd met verlies draaide", al dus de woordvoerder. De commissie voor sportza ken bekijkt donderdag 17 maart de subsidieaanvragen voor een drietal wielerevene- menten: de jeugdwielerdrie- daagse, de jeugd tour en de Omloop van Zeeuws-Vlaande ren. Het gaat hier om een be paald bedrag van 6500,-. De commissievergadering begint om 19.00 uur. ABSDALE - In Manege Abs dale wordt dinsdagavond 15 maart de gebruikelijke voor jaarsshow gehouden met dek hengsten, dit als service voor de merriehouders en dus te vens fokkers die dan daar hun voor het beoogde fokdoel de hengst kunnen uitzoeken. Het dekstation De Linge van André de Buck uit Oost- kapelle (waar ook het KI-sta- tion WPN Zeeland is gevesigd) is er met niet minder dan ne gen hengsten aanwezig, even als het dekstation Van Lier uit Oud Gastel drie hengsten. De dekhengsten van André de Buck zijn: de trekpaard- hengst Carlo van Hoogbeemd, de trekpaardhengst Obrion van de Boshoeve, de WPN- hengst Ursus, de Arabische volbloedhengst Ibn Argos van Hulst, de Fjordenpaard- hengst Fordin, de Haflinger- hengst Michael, de wel- shhengst Caudor Sir Horace, de Dartmoorhengst Vean Sweet William en de Shet- landhengst Kristal van 't Slot. van onze correspondente AXEL - De openbare lagere Prinses Marijkeschool in Axel geeft donderdag 24 en vrijdag 25 maart de jaarlijkse school- uitvoering. Er wordt momen teel koortsachtig gerepeteerd op de lagere school. Hoe dich ter de datum nadert van de jaarlijkse schooluitvoering, hoe intensiever er geoefend wordt door de leerlingen. De belangstelling voor deze schoolavond is elk jaar zeer groot. Ook dit jaar heeft men weer voor twee avonden de grote zaal van het gemeen schapscentrum De Halle af moeten huren om alle belang stellenden een plaatsje te kun nen geven. Het programma vermeldt een groot aantal zeer uiteenlopende optredens van de diverse klassen, zoals zang stukjes, skètchjes, toneelstuk jes e.d. Eén van de zesde klassen voeren een zeer eigentijdse musical op over televisiepira terij. In de pauze is er een ver loting om de onkosten van de beide avonden te kunnen dek ken. De uitvoering begint op beide avonden om 19.30 uur, terwijl de zaal om 19.00 uur open zal zijn. Er bestaat de mogelijkheid om kaarten aan de zaal te kopen, als blijkt dat er na de verkoop op school nog kaarten over zijn. Gehandicaptenmiddag - De Gehandicapten Organisatie Nederland afdeling Zeeland houdt maandag 19 maart een ontspanningsmiddag in De Warande, aanvang 14 uur. De ze middag vertoont de heer Warrens uit Terhole dia's. In de pauze worden er koffie en consumties geserveerd. Veilig Verkeer - De leden van de Gehandicapten Organisatie Nederland afdeling Zeeland worden in de gelegenheid ge steld om deel te nemen aan een cursus van Veilig Verkeer Ne derland voor ouderen. De be doeling is dat een drietal les sen gegeven zal worden in Sint-Jansteen. Men hoopt nog deze maand met de cursus te kunnen starten. Ontspanningsmiddag - In to taal 125 ouderen waren naar het gemeenschapscentrum de Warande gekomen om ert de ontspanningsmiddag van de r.k. Bond van Ouderen bij te wonen. De spits werd afgebe ten door het bejaardenkoor, dat verschillende liedjes uit de oude doos ten gehore bracht en die spontaan door de aanwezi gen werden meegezongen. Hierna volgde moderne gym nastiekoefeningen en het op treden van de volksdansgroep. In de pauze werd via een ac cordeon en saxofoon muziek ten gehore gebracht en kregen de aanwezigen twee kopjes koffie aangeboden. Tot slot werden nog twee bingospellen gespeeld. Contactavond - VV Terhole houdt vrijdagavond 18 maart de vierde contactavond van dit seizoen. De bijeenkomst, waarop alle leden welkom zijn, begint om 20.00 uur in de kantine. Over het programma hult het bestuur zich in stil zwijgen. „Het is een verras singsavond, er kan van alles gebeuren", zo werd gezegd. Fietscross - Fietscrossclub The Jumping Herrings houdt woensdag 16 maart een infor matie-avond in café Het Oude Raedthuys. Aanvang 18.30 uur. Collecte - De collecte ten bate van het Reumafonds heeft 675,05 opgebracht. Collecte - De collecte ten bate van het Reumafonds bracht vorige week 1.186,40 op. Jaarvergadering - Woensdag 16 maart houdt het gemengd koor van Westdorpe de jaar vergadering in bejaardencen trum 't Verlaet. Na de jaarver slagen van de secretaris, de penningmeester en van de kascommissie vindt een be stuursverkiezing plaats. Voor zitter O. Hemelsoet en me vrouw P. Kayser treden perio diek af en zijn beiden herkies baar. Na afloop van de verga dering, die om kwart over ze ven begint, wordt door de zan gers en zangeressen bingo ge speeld. Van onze correspondente HULST - Met een ruk aan het laken, dat gespannen was voor de ruiten van het vegetarisch eethuis in de Grote Begijne straat nummer 25 te Hulst, werd het pand zaterdag om drie uur voor het publiek ge opend. Hiermee begon na lange tijd van voorbereiding het eigen lijke werk van de initiatief neemsters van dit vegetari sche eethuis: Andrea Zoh- landt, Marjan Ynghels, Maria Perdaen en Therese Brugge- man. Met de verbouwing van het pand zijn ze de laatste vier maanden hard bezig geweest. Daar kwam dan nog bij dat er van alles moest worden ge daan in verband met de rege ling experimentele arbeids- projekten jeugdige werklozen. Het viertal heeft het afgelo pen weekeinde al een uitste kende start gemaakt. „De ope ning was uniek", aldus de vier vrouwen, „we hebben een doorlopende aanloop van be langstellenden gehad tijdens onze receptie. Er zijn zo'n 250 mensen zeker geweest en dat was voor ons een enorme sti mulans" Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor don derdag 17 maart organi seert de commissie orgel concerten Terneuzen een orgelconcert in de Grote Kerk, dat gegeven wordt door de organiste Marian Leijnse te Vlissingen. Aan dit concert werkt ook mee het kamerkoor „Vocalitas" o.l. v. Arie Karreman. Marian Leijnse is orga niste van de Jacobskerk te Vlissingen en docente aan de Zeeuwse Muziekschool. Zij studeerde aan het Rot terdams Conservatorium en behaalde daar haar di ploma's orgel en kerkmu ziek. Zij vertolkt onder meer de Sonata da chiesa van Hendrik Andriessen, koraalvoorspelen van Brahms en Pepping en een Fantasie van haar leraar Arie Keyzer. Het kamerkoor wisselt de orgelwerken af met mo tetten voor vier tot zes stemmig koor, waaronder twee motetten van Pale- strina, Beati quorum van Stanford, Virga Jesse van Bruckner, Ubi caritas van Duruflé en de cantique de Jean Racine van Fauré met orgelbegeleiding van Ria Karreman. Een pro gramma, dat werken om vat uit alle stijlperioden van de muziekgeschiede nis. Het concert begint om 20 uur. Van onze correspondent OOSTBURG - De West- zeeuwsvlaamse Autoclub (WZA) hield zondag haar jaarlijke Watertorenrit. Een oriëntatierit met een lengte van ongeveer 40 km. De rit werd gereden over het grondgebied van de gemeente Oostburg. Voor deze rit, die meetelde voor het clubkam pioenschap van de WZA, be stond een ruime belangstel ling. Na afloop werden in hotel Victory de prijzen aan de win naars uitgereikt. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. echtpaar Allefs uit Zint Jansteen met 166 staf- punten, 2. echtpaar Van Loo te Kapelle 244, 3. echtpaar Tilroe te Goes 275,4. echtpaar Vink te Axel 285, 5. echtpaar Huige te Middelburg 305. B-klasse: 1. echtpaar Ottjens te Hulst 256 straf pun ten, 2. echtpaar Dierick te Axel 302,3. echtpaar De Grave te Terneuzen 333, 4. F. Wol- fert-R. Rooze te Axel 336, 5. R. Schoremans-R.Deij te Axel 38Q Van onze correspondent WESTDORPE - Op sfeervolle wijze heeft de vereniging van konijnen- en pluimveehouders „Westdorpe en Omstreken" in het afgelopen weekend het 25- jarig bestaan gevierd. In het verenigingsgebouw „Concor dia" waren bestuur en leden bijeengekomen voor een ge zellige avond. Vier leden maken sinds de oprichting deel uit van de ver eniging; zij werden dan ook in de bloemetjes gezet voor hun grote inzet bij tentoonstellin gen, die in het verleden zijn gehouden. Mede dankzij hen is „Westdorpe en Omstreken" een vereniging geworden die grote bekendheid geniet in het hele land en zelfs over de grenzen. Heel wat ereprijzen werden door leden van deze West- dorpse club gewonnen tijdens belangrijke exposities en keu ringen. De jubilarissen zijn: de heren Roger Soethaert, E. Audenaert, R. de Bakker en J. Dhert. Bij de jubileumviering waren veel genodigden aan- wezie.

de Stem | 1983 | | pagina 11