De Maesschalck succesvol Promotie Zuidwesters naar tweede klas Albatros pakt zege op Tjoba Spanning in titelstrij d Scheldesport verovert het kampioenschap Krij nsen is sterkste in Stratenloop Schakers Zuid kloppen Noord lijstaanvc DE Middelburg en Internos ielen buit ïaarsteeg verslaat Vlissingen ïekerwinst voor AZWZ PAGINA SPORT 6 Uitslagen Uitslagen Stra MAANDAG 14 MAART 1983 T8 van onze sportmedewerker AXEL - De wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen heeft het wegseizoen goed ingezet. Het zestal renners dat deelnam in Pecrot nabij Leuven, in de „Grote Prijs Bodson", trad succesvol op. Met name de Axelaar Adrie de Maesschalck etaleerde zijn grote vorm door in de spurt om de zege tussen een vijftal ontsnapten de bloe mentuil voor zich op te eisen. Aan deze rit werd door 110 amateurs deelgeno- men terwijl de afstand die overbrugd moest worden 135 kilometer bedroeg. Ad Verplanke (IJzendij- ke) werd 22e terwijl zijn clubgenoten Adrie Schaalje, John Patteson en Peter van Acker in deze klassieker een plaatsje in het peloton pak ten. Henk Remijnsen (Zaamslag) ging eveneens mee naar Pecrot, maar om dat hij zijn licentie was ver geten, mocht hij niet starten. De junioren en nieuwelin gen vertrokken onder lei ding van Dennis Kramer naar Rucphen waar werd meegestreden in de zoge naamde Dorpenomloop. De junioren moesten in deze klassieker 110 kilometer on der de wielen door laten gaan. De Sluiskillenaar Pa trick van Passel etaleerde hierin zijn vorm, opgedaan in de veldcrosscompetitie. Ondanks dat hij bestempeld werd als „de beste man van de koers" werd hij vijftien de. Eric Vereecken (St.-Jan- steen) werd door een valpar tij teruggeworpen naar het achterveld. Winnaar werd Martens. De nieuwelingen moesten 63 kilometer lang strijd le veren. Met 108 man werd ge start waaronder het trio Jan Mobach (Sluiskil), Frank Geensen (Terneuzen) en Mark de Smit (Sluiskil). Mo bach werd de eerste renner van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen die de finish passeerde, jjy werd negentiende. Geensen klasseerde zich als 32e en Mark de Smit werd 33e. De zege werd opgeëist door Verhoeven. BKC Is geen partij voor Animo van onze korfbalmedewerker TERNEUZEN - Het laatste weekeinde van de zaalcompetitie heeft vele beslis singen moeten brengen. In de tweede klas kwam BKC niet meer aan de bak; het verloor van Animo 3 met 0-11 en kwam daardoor op de derde plaats te recht. Tjoba 4 werd kampioen door een 5-6-zege op Luctor. In de derde klas bleef Zaamslag behouden ten koste van Luctor 3. Zaamslag speelde 5-5 tegen TOP 2, terwijl Luctor 2 minimaal één punt moest halen tegen titelpretendent Zuidwesters 2. Dat lukte met 7-8 net niet, waardoor Zuidwester de titel pakt en promoveert naar de tweede klas. BKC-ANIMO 3 0-11 - Een sublieme partij van Animo en een BKC dat het niet altijd met de scheidsrechter eens was en het hoofd liet hangen na een overrompelend begin van Animo (0-3). Qua spel deed BKC niet zoveel onder voor Animo, maar het zelfver trouwen was volledig verdwe nen en na de 0-5-ruststand rommelde het maar wat aan. van onze korfbalmedewerker 'S-HEER HENDRIKSKINDE REN - Tjoba is er in de eerste klas van het district niet in ge slaagd een beslissingswed strijd voor het kampioenschap af te dwingen. In Zwijndrecht verloor de ploeg van Erik Bui- zer met 11-10 van Albatros en dat hield in dat Vrienden schaar uit Hardinxveld de titel kreeg en promoveert naar de overgangsklas. De eind stand in deze klas heeft tot ge volg dat ook in het volgend zaalseizoen Zeeland weer de derby's tussen Animo, Swift en Tjoba te zien zal krijgen. ALBATROS-TJOBA 11-10 - Een hard werkend Tjoba veroverde in het begin een overwicht. Het was sterker en kwam gemakkelijk met 0-3 voor. Albatros liet het er niet bij zitten; het vervulde zijn sportieve plicht en zette Tjoba op een 5-3-achtestand. Daarna was het een gelijk opgaand duel, dat halverwege met 5-5 werd afgesloten. Na de pauze bleek al snel dat Albatros dui delijke bedoelingen had. Het nam het initiatief en Tjoba moest terug. Via 8-5 leek er bij 11-6 niets meer te halen, maar vrij snel kwam Tjoba terug tot 11-10. Verder kwam het niet. Een gelijk spel zou trouwens niet voldoende geweest zijn. Doelpunten: Jan Kooiman (4x), Wim Harink (3x), Hans de Schipper,«Margot Philipsen en Johan Harink. UITSLAGEN: Reserve eerste klas A: Tjoba 2-KVS 2 10-9. Reser ve derde klas A: Albatros 2-Excel- sior 3 14-7. Junioren: KVS-Trekvo- gels 14-18. STANDEN: Vriendenschaar 12- 16, Tjoba 12-14, Animo 12-14, Alba tros 12-14, Swift 12-11, TOP 12-10, Excelsior 12-5. Reserve eerste klas A: VES 2 14-24, PKC 3 14-20, GKV 2 14-15, VEO 2 14-14, Vriendenschaar 2 14-12, Excelsior 2 14-11, Tjoba 2 15-10, KVS215-8. TERNEUZEN - Het Top Team Tennis, dit seizoen van start gegaan in de Ador-sporthal in De Braak man, kende een boeiend slot. Met nog één wedstrid te spelen kan het team van ZVH nog gelijk komen met de huidige koplopers De Braakmen en Ador- sport, die beide zijn uitgespeeld. Ador-sport was overigens afgelopen zaterdag tegen De Braakman goed op dreef en kende vooral in Tim van Dijk een grote uitblinker. De jeugdige Terneuzenaar legde een uitstekende partij neer op de mat tegen Oost burger Hein Kupfer, wellicht niet iin zijn grootste vorm verkerend. Van Dijk opende de score voor zijn team met 12-4. Ri chard Bral deed overigens hetzelfde als Van Dijk. Met winst op de Axelaar Menno van den Hout (9-4), hielp Bral in de laatste wedstrijd zijn team aan twee punten. Conny Baarends speelde een gemoti veerde partij tegen Martine van Maarleveld en liet de Axelse kansloos, 9-3. Wilma Kupfer moest echter twee punten inleveren tegen Chan- tal Beacke, 6-9. Het verlies van Baarends/Van Dijk (6-8) in het gemengddubbel en winst van Kupfer/Bral (13-9) resul teerden in een einduitslag van 8-4 in het voordeel van Ador- sport. Het team van GL Shop be haalde zaterdag de eerste overwinning. Het versloeg De Rijke met maar liefst 10-2. De twee Zeeuwsch-Vlaamse top pers, Patrick Marteijn en Coen Dobbeleir, waren in de gele genheid eikaars krachten op nieuw te meten. Dat de krachtsverhouding niet ver uiteen loopt, bewees de eind uitslag: 11-11. De routine van Bram van Dijk was voldoende om GL Shop twee punten rij ker te maken. Met 8-5 versloeg hij Ronald Baarends. Oost- burgse Els Vogels leek over vleugels te beschikken tegen Karin van Maarleveld (9-4), terwijl Annemarie Dobbeleir en Monique Begijn de buit verdeelden, 6-6. Volgels/Mar- teijn (12-8) en Dobbeleir/Van Dijk (12-6) bouwden de stand uit tot 10-2 in het voordeel van GL Shop. Stand: De Braakman en Ador-sport 6-8, ZVH 5-6, Xan tippe 5-5, De Rijke en Jurry 6-5, GL Shop 6-3. Zoals gezegd moet de laatste wedstrijd tussen ZVH en Xan tippe de uiteindelijke beslis sing brengen in deze vorm van teamtennis, dat gedurende het verloop van het seizoen dik wijls had te kampen met vele afzeggingen, doch er verant woordelijk voor was dat in Zeeuwsch-Vlaanderen de ten- nistop bij elkaar werd ge bracht. Hetzelfde gebeurde bij de jeugd. Eveneens onderver deeld in zeven teams moest hier een halve competitie wor den afgewerkt. Evenals bij het Top Team Tennis is hier nog geen definitieve beslissing ge vallen en zal de laatste wed strijd tussen de teams A en C de kampioen aanwijzen. Team E en B deelden zater dag de punten, 6-6. Een boeiende partij leverden Gui- do Tolhoek (Axel) en Gyon As- selman (Kloosterzande). As- selman trok aan het langste eind: 6-5. Annemarie de Blok en Andrea Hamelink deden het verdienstelijk tegen res pectievelijk Monique Brood man (10-7) en Isabella Leen houwers (8-5). Overige uitsla gen: Frank Hamelink-Peter van der Sloot 5-14, De Blok/ Hamelink-Broodman/Van der Sloot 11-9, Hamelink/Tol- hoek-Leenhouwers/Asselman 6-8. Het kreeg de zenuwen niet weg en speelde zonder overleg en lijn in het spel. Animo ging goed door en stopte pas bij 0- 11. De weinige schietkansen wist BKC niet te benutten. ZAAMSLAG-TOP 2 5-5 - Een matige wedstrijd van Zaamslag, dat zich bij het be gin van de partij al behouden wist omdat Luctor 3 vooraf gaand speelde en verloor. Des ondanks was er weinig over leg en het was dan ook niet aantrekkelijk. Wel kwam Zaamslag vlak voor rust plot seling op een 4-2-voorsprong, maar die wist het niet vast te houden. TOP ging er in de tweede helft nadrukkelijk meer aan doen en streefde Zaamslag voorbij. In de slot minuten kwam Zaamslag toch nog op gelijke hoogte. Opval lend was dat alle doelpunten bij Zaamslag door Kees Fraanje werden gescoord. Derde klas A: Tjoba 6-Olympia 2 6-5, TOGO 2-Stormvogels 3 7-8, Swift 4-AU Ready 2 6-6. Derde klas B: Animo 5-Seolto 3 5-6. Vierde klas A: ONDO 3-Zuidwesters 4 3-2, Seolto 4-A11 Ready 3 6-9. Vierde klas B: Zuidwesters 3-Olympia 4 13-5. Vijfde klas A: TOP 3-BKC 2 5-6. Vijfde klas B: Volharding 2- Zaamslag 2 3-10, Swift 5-Luctor 5 7-5, Animo 7-Blauw Wit 3 9-3. Vijfde klas C: KVK-Tjoba 7 2-8, All Ready 4-Dreischor 0-11. Zesde klas A: Tjoba 8-Seolto 7 18-4, Stormvogels 6-Zaamslag 3 12-5, Atlas 4-Animo 8 9-4. Zesde klas B: Volharding 3-Seolto 6 4-10, Swift 7-Olympia 5 4-2, Zuidwesters 5- Stormvogels 5 2-10. Junioren 1: Luctor-Tjoba 4-5. Junioren 2A: Swift 2-Zuidwesters 8-4, Stormvo- gels-Animo 2 1-5, Junioren 2B: ONDO 2-Swift 3 2-5, TOP-BKC 7-8, Luctor 2-Olympia 4-4. STANDEN: Tweede klas A: Tjoba 4 10-15, Stormvogels 2 10-13, van onze basketbalmedewerker TERNEUZEN - Schelde- sport 2 deed het kampioen schap nog eens over, ditmaal echter thuis in sporthal 't Zwaantje in Terneuzen. Aan de schier oneindigde reeks overwinningen werd op nieuw een zege toegevoegd. Slachtoffer was nu Souburg 4, voor wie in feite slechts een overwinning als troost prijs weggelegd zou kunnen worden. De Terneuzense re serves gingen echter furieus van start en liepen in tien minuten uit naar een formi dabele 20-6-voorsprong. Jack Fatehmohammed had een fabelachtig aandeel in deze produktie, dankzij vlijmscherpe afstandsscho ten. Daarna geloofde Schel- desport het wel, maar BVS weigerde de totale mede werking en kwam terug. Zo zeer zelfs, dat na de eerste helft een 28-24-score op het bord te noteren viel en na de offociële speeltijd zelfs een 44-44-gelijk spel! De enthou siaste supporters konden nog even terug „op stal", in clusief de aangevoerde bloe menweelde, want een nega tieve sensatie was nog niet uitgesloten. En die kwam er Op de foto het kampioensteam van Scheldesport 2, dat de titel pakte via winst op Souburg in de Terneuzense sporthal 't Zwaantje. - foto db stem/cor j. oe boer dan ook, zij het gelukkiger wijze voor de tegenstander BV Souburg, die op de val reep teruggewezen kon wor den met 56-50. Scheldesport 2 kon het kampioenschap dus nog eens dunnetjes overdoen in de thuishaven en de bloemen waren niet vergeefs aangerukt. Topsco rers in deze wedstrijd waren de reeds vermelde Jack Fa tehmohammed, terwijl ju nior Hans Hoogerheide eveneens een prima wed strijd afleverde. De heren 1 van Schelde sport bewezen eveneens na drukkelijk dat de weg terug herontdekt is via een over winning op kersverse kam pioen tweede klas Marathon 1. De Vlissingse ploeg ver trok vanuit een man-tegen- man-verdediging, maar de Terneuzenaren wisten via rustig opgebouwd aanvals- spel en goed geconcentreerd verdedigen toch de wed strijd naar zich toe te trek ken. Via 7-2 in de vierde mi nuut kon marathon nog even gelijk komen, maar in de zevende minuut stond het al 16-7. In deze eerste helft wisten met name Nikos Des- ypris en Grusé de Grave uit stekend te scoren vanuit de beschutting van de „sereens" die veelal twee man dik door hun medespe lers op de juiste plaats opge steld werden. Daar kwam nog bij dat Grusé de Grave zijn per soonlijke bewaker Poer- stamper, de Goliath van Ma rathon, vrijwel continu te glad af was. Een en ander resulteerde in een 26-17- voorsprong bij rust. In de tweede helft schakelde Ma rathon over op zone-verde diging en onmiddellijk kwam Scheldesport in de problemen. De scoringsma- chine stokte enigszins en Marathon sloop angstaanja gend dichterbij. Ofschoon de Terneuzenaren in de vijf tiende minuut nog met 40-28 voorstonden, werd dit gat in minder dan vier minuten weggewerkt en viel een 40- 38-stand af te lezen aan de muur. Marathon rook de winst, maar moest het dan ook doen met de geur alleen, want de thuisploeg gaf de wedstrijd niet uit handen: 42-38. Topscorers waren Grusé de Grave (19 punten) en Nikos Desypris (16 pun ten). van onze atletiekmedewerker KAPELLE - „Ze mogen gerust zijn, voorlopig zjen ze me niet meer want de zomer is voor mijn andere hobby, mijn boot", grapte Frans Krijnsen na afloop van de vijftiende Stratenloop in Kapelle. Dat was enkele minuten nadat hij opnieuw het gehele se niorenkorps achter zich had gelaten. De 41-jarige veteraan werd voor het begin van de wedstrtijd nog gehuldigd wegens zijn tweede plaats tijdens de jongste nationale veldloopkampioenschappen voor veteranen. De ruim vijftig deelnemers hebben er in de straten van Kapelle onder een heerlijk lentezon- netje een voortreffelijk spektakel van gemaakt. Spelmoment uit de korfbalwedstrijd Zaamslag-TOP 2. Jolanda de Zeeuw waagt hier een schot voor Zaamslag, een poging die echter geen doelpunt zal opleveren. foto de stem/cor j de boer Door de afwezigheid van de provinciale top was er een aardig rijtje kanshebbers voor de zege. Bij de eerste doortocht van de negen - met een lengte van 1100 meter - liepen nog zo'n veertig atleten in de frontlijn, aangevoerd door Ad Courtin met in zijn spoor alle kanshebbers zoals Frank Koo- man, Frans Krijnsen, Henk Nieuwdorp, Rian van de Broe- ke, Leon van de Velde en John Wiskerke. Bij de tweede doortocht was dat omvangrijke peloton al herleid tot een twaalftal met vrijwel alle favorieten nu in het spoor van Frans Krijnsen, die duidelijk bezig was een eerste schifting door te voeren. Ad Courtin had er duidelijk trek in deze middag want na 3300 meter passeerde hij licht afgescheiden als eerste. Het zou de inleiding zijn tot de vorming van een kopgroep van vijf, bestaande uit Cour tin, Krijnsen, Kooman, Van de Broeke en Henk Cijsouw, nor maal de snelste van dit groep je. Achter dit vijftal deden Leon van de Velde - zou even na de helft van de wedstrijd van het toneel verdwijnen - Jaap Oele (toch weer knap, hij zou de eerste Kapellenaar worden), John Wiskerke en Sam Polderman verwoede po gingen om aansluiting te krij gen. Het bleef bij pogingen, want vooraan hield met name Krijnsen het tempo erg hoog. Het gevolg was dat halverwe ge de wedstrijd Ad Courtin en Rian van de Broeke de rol moesten lossen. Met zijn drieën gingen ze dus de finale in en terwijl iedereen -op de BKC 10-12, Animo 3 10-11, Luctor 2 10-6, Volharding 10-3. Derde klas B: Zuidwesters 2 10-15, Animo 5 10-12, Seolto 3 10-11, TOP 2 10-10, Zaamslag 10-7, Luctor 310-5. van onze sportmedewerker HULST - In de recreatieve voetbalcompetitie in Hulst zorgde Van Waes/Verstraeten voor een verrassing. Slachtof fer van deze uitschieter was koploper Sporting/Van de He mel, dat met 1-0 verloor. Disco Love 1 en Trimvereniging hielden elkaar in evenwicht en kwamen niet tot scoren. Stand: Sporting/van de He mel 5-8, OZO/Stadsherberg 1 5-8, Disco Love 1 4-7, Trimver eniging 4-6, Kledingbokser 5-6, Stoffels 5-6, OZO/Stads herberg 2 4-4, Gentste Poort 1 5-4, Van Waes/Verstraeten 6-4, Gentse Poort 2 6-1, Disco Love 2 5-0. 'snelle Henk Cijsouw tipte, was Ket opnieuw Frans Krijnsen die de prognoses naar de prul. lebak verwees. Op zijn ver- snelling anderhalve rondt voor de verlossende streep, moesten Henk Cijsouw en Frank Kooman het antwoord schuldig blijven. Kooman zou nog even tot op enkele meters terugkomen maar kon het laatste gaatje niet meer dichten. Hij zou in de slotfase nog voorbij ge. streefd worden door Henk Cij souw. Voor deze laatste dus geen verjaardagscadeau. „Ik word morgen 24 en zou hierin Kapelle mezelf tracteren. Juist op het moment dat ik even wou uitblazen ging Krijnsen en als die éénmaal op gang is ben je de pisang", aldus de ex- Dynamo-atleet, nu uitkomend voor Sprint Breda, waar hij in het bankbedrijf werkzaam is. Kooman van zijn kant zat er volgens zijn woorden op het laatst helemaal door. „Als ik goed had gelopen had ik Krijnsen gepakt, maar de vorm van de dag was er ge woon niet. Ik had in de slotki- lometers totaal geen kracht meer". Bij de dames, die slechts met drie in getal aan de start ver schenen, ging de zege naar El- ly Zandman, vóór haar AV'56- clubgenote Monique Decorte terwijl Suus Verstelle de be kende pijp aan Maarten gaf. Bij de A-jongens werd het AV'56-onderonsje, door Frits Bolle winnend afgesloten. Veteranen/senioren: 1. Frans Krijnsen, AV'56 (eerste veteraan) 9900 meter in 29 minuten en 53 se conden; 2. Henk Cijsouw, AV Sprint (eerste senior) 29.59; 3. Frank Kooman, Dynamo 30.17; 4. Ad Courtin, AV'56 30.20; 5. Rian van de Broeke, Marathon 30.37; 6 John Wiskerke, Marathon 30.55; 7. Sam Polderman, Marathon 31.07; 8, Jaap Oele, AV'56 31.13; 9. Cor Peu- te, Dynamo 31.23; 10. Ron Dellebe- ke, Marathon 31.26; 11. Piet Wes- terweele, RKHAV 31.42; 12. Gerard Bras, AV'56 31.52; 13. Johan de Vlieger, Marathon 32.07; 14. Tonnie Strtijdonck, RKHAV 32.15; 15. Pe ter Wevers, Thor 32.16; 16. Frank Pleyte, Dynamo 32.17; 17. Rian de Wilde, AV'56 32.28; 18. Bart Hen- drikse, Fortuna Vlaardingen 32.29; 19. Henk Nieuwdorp, AV'56 32,35; 20. Helmuth Vercammen, Mara thon (tweede veteraan) 32.45. Dames: 1. Elly Zandman, AV'56 5500 meter in 22.44; 2. Monique De corte, AV'56 23.24. Jongens A: 1. Frits Bolle, AV'56 9900 meter in 34.20; 2. Dik Hooge- steeger, AV'56 37.49; 3. Bram Hoo- gesteeger, AV'56 42.05. van onze schaakmedewerker SAS VAN GENT - De eerste activiteit ter gelegenheid van het 50-jarig jubileum van de Zeeuwse Schaak Bond (ZSB), de ontmoeting Zuid-Noord in Sas van Gent, is een succes ge worden. De krappe eindzege was voor Zuid. Met slechts twee punten in het voordeel kwam het tot winst: 25-23. De opening van het toernooi werd verricht door de Sasse wethouder van sportzaken Marquinie. Dit schaakfestijn werd eveneens bezocht door een aantal oud-bestuursleden van de ZSB. Scheltens, ere voorzitter van de ZSB en Voorhans en Flissebaalje ga ven als oud-ZSB-bestuurders acte de présence. Een echte Zuid-Noord-ont- moeting is het zaterdagmid dag niet geweest. De deelne mers uit West-Zeeuwsch- Vlaanderen hebben met de noordelingen meegespeeld omdat er nogal wat minder deelnemers van Noord dan Zuid waren. De verwachte overheersing van de zuiderlij ken kwam tijdens het toernooi niet echt uit de verf. Het werd een spannende strijd. De eer ste tien borden waren in het voordeel van Zuid (614-3%). Ook Cor Janssen, deze keer uitkomend voor Noord - nor maal speelt hij in het eerste team van HWP - kon hier geen stokje voor steken. Jans sen woont namelijk in Wemel- dinge en dat maakte hem tot eerste bordspeler van Noord. Tegen teamgenoot Hulmut Cardon kon hij de volle winst niet pakken. De tweede groep van tien borden gaf een ander beeld te zien. Hier gngen de noordelijken met het voordeel lopen, 3-7. Aan de borden 20 tot en met 30 werden weer de meeste winstpunten door Zuid gescoord: 6%-3%. De overige 18 borden gaven een gelijke eindstand te zien, 9-9. In het begin van de strijd stond Noord steeds iets in het voordeel. Tot aan 12<5-12'! kon Noord standhouden. Toen was het Zuid dat iets voor kwam te staan, maar de te genstanders gaven zich niet gewonnen en het bleef een nek-aan-nek-race tot 17-1° voor Zuid. Vanaf dat moment hebben de Oostzeeuwschvla- mingen steeds op winst ge staan. Tot aan de laatste vijf nog te beslissen partijen toe' was er nog steeds een kans dat Noord toch nog met de winst de Schelde over zou kunnen trekken. Maar de eindsprint van de Zeeuwsch-Vlamingen was iets feller en zij konden zodoende de eindzege aan de zuidelijke kant van het water houden. Uitslagen eerste 20 borden: n Cardon-Janssen 1-0, Steijn-G<™' fen 1-0, Nieuweiink-Wise 1-0. Hamer-De Wolf 0-1, De Ridder-* de Smit V4 - V4Van Rij - Van Wijn® 1-0, A. Dubbeldam-De Lange H> De Feyter-Westerweele 0-1, Vle»] kens-Van Rooijen 1-0, Van Water- schoot-Tholenaar 0-1, Snijders- Van der Weel 0-1, Kamming»' Louws 1-0, N. Dubbeldam-M. Smit 0-1, E. Bolleman-Ton H; Janse-R. van Oorschot 0-1, u®" kreijer-R. Steijn %-ti, Kleusken»' Sanders %-tt, De Kraker-Cuipe 0-1, Beishuizen-Kögeler 0-1. pjAANPAG 14 MAART 198c van onze sportmedewerker TERNEUZEN - De koplo- ners in de eerste klas van het zondagafdelingsvoetbal maakten in hun inhaalduels geen fout. Lewedorpse Boys klopte Noormannen met 2-0 ne terwijl Philippine in Mid- Zet delburg Zeelandia met 1-0 klc onder de duim hield. Oost- hel burg had het moeilijk tegen te Hulsterloo, maar won des- doi ondanks met 3-0. ZEELANDIA-PHILIPPI- sta NE 0-1 - In een gelijk op- we gaande strij d heeft Philippi- die Verras SLUISKIL - Een mooie voe iportveld te Sluiskil, dat staaf eerste helft een boeiende pa Sluiskil en Alliance met enke thee de openingstreffer van 1-0. Na de rust kwam een ontk der Alliance op het veld. Sluis! handen vol aan de aanvalsdrif Iers. Een gelijkmaker kon nit van Etten schreef die goal op zi, minuut van de tweede helft, 1 duel winnend afsluiten via een ste minuten. Eddy van der winnende doelpunt, 2-1. Sluisk de en gelukkige winnaar. Alliance was na drie maan den van uitwedstrijden van Sluiskil de eerste bezoeker in I. De Brabanders versche nen met een zo sterk mogelijke ploeg aan de aftrap. Alleen li bero Piet Maas moest verstek laten gaan wegens een schor sing. Sluiskil speelde gister middag zonder Jan de Block. Direct na de aftrap gooiden de bezoekers de bekende knuppel in het hoenderhok. Door een schot van de uitblinker van Alliance, Leo Wesel, moest Pa trick Wauters al snel ingrij pen. Even later was het op nieuw Wauters die er voor zorgde dat de bordjes op 0-0 bleven hangen. Sluiskil ging van start in een verdedigend» opstelling. „Alliance is alleen gevaar lijk als het de ruimte krijgt en we hebben ervoor gezorgd dat de koplopers van de tweede klas dat in ieder geval niet kregen", zei Sluiskil-trainer Van der Hooft. Sluiskil kon in van onze sportmedewerker ETTEN-LEUR - Middelburg en Internos hebben in een kleurloos duel de puntjes ge deeld. Zowel Internos dat thuis speelde als Middelburg toonde totaal geen inzet. Het duel was daardoor het aankijken niet waard. De angst om te verliezen over heerste terwijl de afwachten de houding geen kansen ople verde. Het bleef dan ook 0-0. van onze sportmedewerker ÏAARSTEEG - Vlissingen heeft in en tegen Haarsteeg Matteerd met 1-0 verloren. In de vijftiende minuut na 1 pauze was het Casper van "e Brandt die Haarsteeg op 1-0 stte en daarmee zijn team de ®ge bracht. Vlissingen was "et minder dan de thuisclub verloor daardoor ongeluk- Wzn onje sportmedewerker - In de bekercompeti- "U de dames in het Hul- ,'se zaalvoetbal is de strijd A»w,den- Het team van B», Pakte de bokaal omdat to»1' dat n°8 gelijk kon ko- Vii Met 4-0 verloor van De ""hger. de heren ziet het er naar kom41)8 ster in het be2** zal le ,n Van de rayonbeker. In kin!.. van de halve finale ten?-, het de Kreeft met 5-1, 1 De Smickel net zoals in perste ontmoeting, met 2-1 *01) f,e,f Van Pierrot. Het eerste _ten in de finale tussen De De Smickel eindigde in 6-3. zege voor De Ster. Ii6t ndanks is het nog niet ze- of deze uitslag gehand- blijft. Dit omdat de ar- Kn n°gal vreemde beslissin- (/ham waartegen geprotes- zal worden. het be vaarl van eerste killen len. E steec Kaute ting I bal chard van ger z: bal s achte Enk Paul beren gevaa ny Sc werki SluisI zich hetee den. door Hij w vloert Schei floot strafs van BRES aanhi op d wachi bliem Broec van ploeg brach marge einde Toe Broecl fer al zou in 3-0 vc spelbe zege overij Jong indivi kon a make

de Stem | 1983 | | pagina 14