Het wordt er op of er onder Fietscrossers weer aan het werk DE STEM ILVEREN SCHOEN i I Profwielrenner Bennie Vermeulen: LTERPAG 12 MAART 1983 ff }aul Litjens ausput- 0 bij Kam pong I 9? SCHAAKBOND VIERT JUBILEUM MET VEEL ACTIVITEITEN Voorzitster van supportersclub Feyenoord stapt op ETTEN-LEUR ITUEERDE ALOW Ï.M. Schreurs Monster M. Schreurs pCORERSCOMPETITIE AMATEURVOETBA1 Nuzen - In de strijd P Zilveren Stern-schoen l'jyee man aan de leiding, [«jn Van Craenenbroek ge en Suolimans van What, die tot nu toe elk ran treffers op hun naam pen. Jeugdschaken aan de Muiderkring 9 woonkamer met open doorlopend naar open linatie en tal van elektri- 3 (slaap)kamers, ge- ler met bad en douche- ge, mooie volle beplan- 340.000.-k.k. AK VOOR G 01608-13205 Ik heb VERKOOP lid 2 B.W. t.o.v. ^nbosch drecht nwoning, erf en tuin en n aan de St. Janstraat raai bekend gemeente ner 797, groot 4.60 are. naandag 21 maart a.s., 18 maart a.s., beide ma- afé De Kroon, St. Jan- ladere inlichtingen kan het kantoor van notaris tel. 01652-4350). E VERKOOP lid 2 B.W. t.o.v. denbosch :t schuur en tuin aan de nbosch, kadastraal be nbosch sectie C nummer dinsdag 22 maart a.s., 9 maart a.s., beide malen 1-café-restaurant Tivoli, te Oudenbosch, nadere inlichtingen kan het kantoor van notaris (tel. 01652-4350). deze regio die zich volledig heeft irkoop en montage Daardoor aan- antie op onze energiebesparende, ;n inbraakpreventieve I in diverse uitvoeringen ieting en gratis prijsopgave ad 13, Schijf, tel. 01654- aal, tel. 01650-57681. valiteit, service en vakman zaterdags bereikbaar. door Jacques Eestermans LrECHT - Het maakt Paul Litjens niet razend 2,thousiast als hij wordt benaderd voor een vraag- Lnrek. Toch stemt hij toe, voor de zoveelste maal jnds het moment - enkele weken geleden - waarop ij kampong-trainer Hans Jorritsma meedeelde fel te voelen voor een rentree op het hockeyveld. Het hoort er blijkbaar bij", verzucht de vedette. Het lijkt niet het juiste be- jj voor een animerend ge- irelt met de ongetwijfeld ":st kleurrijke hockey'er li het land. Het ijs is echter j gebroken als hij aan- iiiift aan een tafel in een mrig Utrechts etablissement, gereserveerd als hij aan- mkelijk scheen te staan te- jnover het verzoek, zo be- iidwillig steekt hij opnieuw |nverhaal af. „Aan mij is al- ophef rond mijn terugkeer [et besteed. Ik had evenwel iet anders verwacht. Je weet eenmaal, dat je niet ano- iem weer met het spelletje in beginnen. De keerzijde m de medaille, zal ik maar >gen". ftn jaar geleden, na het irnooi om de wereldbeker in ibay, nam Paul Litjens het luit een punt te zetten ach- een hockey-carrière, die si over de gehele wereld im had gebracht. Hij maak- het seizoen bij het Utrechtse impong, zijn club, nog wel [maar voor bondscoach Van turnen lag er inmiddels de ik een vervanger op te snor- voor zijn reeds legendari- le sterspeler. In Amstel- tn, tijdens het toernooi om Champions Trophy, was hij nog wel bijDe tegenstan- is van het nationale team tfden ditmaal echter niet te zen voor zijn snoeiharde ifcorners, zijn specialisatie, int Paul Litjens zette er zijn schuchtere schreden op It pad van televisie-com- tntator. „Ik had er gewoon geen zin r in", graaft hij nogmaals ij in zijn herinnering. „Ja, irom niet? Het kwam - zo- het eigenlijk altijd het ge- - door een combinatie factoren. Ik was vooral de beu. Trainen, wedstrijd- trainen, wedstrijdje, zo tide ik dat aan. Niet erg best irde motivatie, zodat er van Inen ook niet veel terecht Dat uitte zich weer in ndere prestaties. Èn in een oppositie tegen mijn per- itje binnen het nationale Kijk, ik heb het nooit in opbrengen om een le ts leiden, dat volgens de iade normen past bij een irter. Dat gegeven keert i je, zodra de presta- effl dalende lijn gaan ver- Die dingen speelden allemaal mee. Het was 'mij niet leuk meer. Daar- as het de hoogste tijd om hoppen. Zonder verbitte- h want ik had het ook aan ilf te wijten. Bovendien ik terugzien op twaalf fraaie jaren". aanvankelijke tevreden- over het besluit om een "tezetten achter zijn loop- maakte het afgelopen ■angzaam maar zeker Ms voor een gevoel van on behagen. Hij speelde op laag niveau nog wel zijn partijtje mee bij Kampong, trainde als het hem uitkwam eens mee met het eerste team, maar echt lekker zat het hem niet. „Er was geen sprake van een goe de afbouw. Alles verwaterde: conditie, spelniveau, noem maar op. Dat was me op een bepaald moment aan te zien, ik leek wel een zwangere vrouw. Maar het meest baalde ik van de terugval in mijn spel. Ik had er nooit bij stil ge staan, dat het zo hard zou gaan. Het zette me aan het denken. Ik voelde me niet fijn". „Toen vroeg Jorritsma me plots of ik er misschien weer zin in had om te gaan spelen. Hij vond dat er te weinig or ganisatie-vermogen in zijn team aanwezig was. Ik voelde er wel voor. Het resultaat is bekend. Ik heb er nog wel over zitten dubben. Immers, je weet waaraan je begint. Het is nu eenaal zo, dat je met argus ogen wordt gevolgd. Men zal het niet nalaten om je neer te sabelen, als er zich ook maar één mogelijkheid voor doet. Ik onderken het gevaar, maar ik durf het risico aan. Het plezier om weer te kunnen spelen, weegt zwaarder dan de even tuele nadelen". Onvermijdelijk dringt zich de vraag op wat men de ko mende tijd nog meer kan ver wachten van Paul Litjens. Blijft het bij een kortstondige rentree op clubniveau, of trekt hij straks ook weer het oranje shirt over zijn schouders? „Nou, ik heb geen enkele be hoefte aan een openbare solli citatie, hoewel de Olympische Spelen in Los Angeles me zeer aantrekkelijk voorkomen. Maar even serieus: ik begrijp dat die vragen leven. Het eni ge wat ik er van kan zeggen, is, dat er de afspraak ligt om de competitie uit te spelen bij Kampong. Wat er daarna komt, weet ik niet. Hoogst waarschijnlijk niets. Wat be treft het nationale team: ik heb niet de indruk, dat het ter sprake komt. En dat geldt dan net zo goed voor mij als voor Van Heumen. Zijn team draait goed, ook zonder mij. Het heeft dan ook geen enkele zin om je gedachten te vormen over za ken, die helemaal niet aan de orde zijn". „Nogmaals, ik maak dit sei zoen af bij Kampong. Daarna moet ik er maar eens mee be ginnen om op een verstandige manier te gaan af-trainen. En dan is het definitief afgelopen. Ik pas er namelijk voor om la ter voor een tragikomische fi guur te moeten worden versle ten Paul Litjens: „Het plezier om weer te kunnen spelen, weegt zwaarder dan de eventuele nadelen". T14 PAGINA SPORT 2 r ook dat is geen probleem. Want by ons vindt u soft- en hardware onder één dak. Voor deze configuratie zijn tientallen I software-pakketten be- schikbaar, w.o. fakture- j ring/voorraad, projektadministratie. financiële administratie, loonadmini- itratie, (ook voor de bouw), tekstverwerkrng, Supercalc, compilers (Fortran, Cobol, 3sic) etc etc om het verhaal kompleet te maken, ook na J kunt u blijven rekenen op onze uitsteken i ing en opleidingen, en onze 24-uurs servi it wij van u vragen is - slechts - het veeg de eventuele tranen uit de ogen e >n in. Bedankt. Compu-Systems, Koepelstraat 77-7f. 4611 LR Bergen op Zoom, Tel. 01640-565595 ru/pten "11 4% AG Ja. ik wil graag meer weten^ J li\i stuur my meer informatie iaat één van uw mensen aegei met nodig) kontakt met mij opnemen ctie kode foon nche_ turen naar Compu Systems woordnr. 299, Bergen op Zoom Rnd; 1. b. van Craenen- rMClinge), S. Soulimans 'Plaat) 14 doelpunten; 2. P1 de Broeke (Breskens), e'Kauteren (Clinge) 10, 3. ["tip (Goes) 9,4. H. van de (Goes), f. van de Pijl K Broekman (Koe- R, P. Verbart (Patrijzen), portoer (Steen) 8, 5. J, de ['(Breskens), F, Boogaard pozen) 7, 6. D. van Puij- (Clinge), H. Ottens ^dplaat), J, Jacobs Wlaat), p. van Eekelen IRK. Kleppe (Kloetin- Hudenaerd (RIA W), E.- f. tg (Terneuzenze Boys)) y Corijn (Axel), F. Ver- P" (Axel), M. van de ®reskens), G. Wolters P. van Langevelde 'G. van Boom (Hoek), L. Voorde (HVV'24), J. van Remortel (Steen) 5,8. P. de Rijke (Aardenburg), D. de Pooter (Axel), M, Verhelst (Axel), H. Michels (Axel), R. Ingels (Biervliet), D. Elve (Hoek), J. van de Welle (HVV'24), P. Picavet (Koe wacht), P. van Hooft (Sluiskil) 4, 9. B. Cools (Aardenburg), Buzeijn (Aardenburg), J. de Pooter (AZVV), R. Scheele (AZVV), W. van de Broeke (Breskens), R. de Muijnck (Breskens), J. Hamelink (Hoek), J. P. Hubregsen (Hoek), W. Thomas (Hoofd plaat), J. Maas (Hontenisse), H. Bun (HVV'24), N. van de Hou ten (Kloetinge), C. van Regen mortel (Koewacht), W. Wes- dorp (Patrijzen), W. Blanc- kaert (Steen), A. Wilting (Ter- neuzense Boys), Verplanke (Terneuzense Boys), R. Hard ing (Terneuzen), R, van Bun (Vogelwaarde), E. Lambert (Vogelwaarde), P. Erpelinck (Vogelwaarde), J. de Zwarte (Zaamslag) 3. Clubscore: I. Clinge met 34 doelpunten, 2. Hoek met 33 doelpunten, 3. Hoofdplaat met 31 doelpunten. van onze sportmedewerker DE KLINGE - Bennie Vermeulen gold ontegenzeggelijk als een grote belofte in de wielersport. Dit seizoen echter kreeg Vermeulen geen onderdak bij een profformatie. Door toe doen van ex-prof Peter Gödde kwam hij in aanraking met de heer De Moor, die hem een eenjarig contract bij privé- sponsor Voss/chemie voorlegde. Het wordt voor hem alles of niets. „Als ik die kans niet had gekregen, had ik een punt achter mijn carrière gezet. Ik ga er geen geld bijleggen. In september vorig jaar was alles nog in orde. Ik zou bij Safir kunnen blijven. Een week later lag er echter een ontslag brief in de bus. Het wordt dit jaar er op of er onder. Ik moet me zodanig in de kijker rijden dat ik volgend seizoen een ploeg krijg. Dat wordt een moeilijke opgave", stelt Bennie Vermeulen. Vermeulen was als amateur een topcoureur. Hij won ver schillende sterritten in België, waaronder een etappe in de Franco Beige. In de Vredeskoers schreef hij ook een rit op zijn naam. Het eerste prof jaar van de nu 25-jarige wielrenner verliep redelijk goed. Vermeulen schreef vier koersen op zijn naam en werd heel wat keren tweede. Z'n tweede prof jaar leverde hem drie zeges op en een derde plaats in het Belgisch kam pioenschap, waarin Roger de Vlaeminck de titel naar zich toetrok. Het vorige wielerseizoen kwam hij tot twee over winningen en zes tweede plaatsen. Al met al toch een ere lijst, waar menig andere coureur niet eens aan toe komt. „Je moet geluk hebben. Vele renners komen op voor spraak bij een ploeg. In het beroepsrenners wereldje is het erg moeilijk jezelf te handhaven. Ik heb natuurlijk heel wat van de wereld gezien. Dat is een voordeel. Aan de andere kant heb ik in het peleton ook al genoeg andere dingen ge zien. Maar iedereen moet zelf uitmaken wat hij met z'n li chaam doet. Ik heb vorig seizoen heel wat gesukkeld met mijn bloed. Dat was niet in orde. Ik werd gewoon uit de wie len gereden en dat is bijzonder slecht voor je moraal. Soms dacht ik echt aan stoppen", aldus Vermeulen. De gezondheid van Bennie Vermeulen, die vorig jaar lang sukkelde, doordat zijn bloed niet in orde was, is weer goed. In de winter heeft hij een zuurstofkuur in de bergen onder gaan op kosten van zijn huidige sponsor. In het begin zal het wel wennen zijn. Zonder ploeg is het natuurlijk moeilijk, maar het kan ook weer voordelen opleveren. Ik heb in het verleden al heel wat vuil werk moeten verzetten voor de kopmannen. Dan moet je jezelf helemaal wegcijferen. In april en mei zijn er voor ons als individuelen genoeg koer sen", zegt hij. Even zag het er naar uit dat Vermeulen deel zou gaan uit maken van Beckers, de ploeg van Aad van den Hoek en Jan Jonkers. „Maar dat is afgeketst op het financiële vlak. Het moet immers geen armoede zijn. Bij Boston heb ik al genoeg meegemaakt". Bennie Vermeulen ervaart evenals zovele andere wielren ners dat het alles op het wielrennen zetten gevaren kan in houden. Vermeulen beschikt immers over geen enkel diplo ma. „Dat is natuurlijk beroerd. Toch zegt dat nog niet alles. Door het wielrennen kom je met veel mensen in aanraking. Maar als het dit jaar niets wordt, dan zit er niets anders op dan werk te zoeken. En hier kun je nog niet eens de WW in. Onbegrijpelijk dat zoiets mogelijk is. Dan wordt het pas pu re armoede...", besluit hij. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig SAS VAN GENT - De Zeeuw se Schaak Bond (ZSB) viert dit jaar het 50-jarig jubileum met een groot aantal activiteiten. Er is voor het jubileum een commissie in het leven geroe pen om de feestelijke schaak activiteiten in goede banen te leiden. Vandaag wordt de reeks evenementen geopend met een schaakontmoeting Zuid-Noord in De Roselaer te Sas van Gent. De jubileum commissie, bestaande uit Henk Uil van Zierikzee, Ad van der Weel van Middelburg en Walter Cardon van HWP, heeft in samenspraak met bet bestuur van de ZSB en de di verse schaakclubs uit het Zeeuwse een jubileumwed- strijdkalender in elkaar gezet. Vandaag wordt dus de ont moeting Zuid-Noord gespeeld. Vroeger was de ontmoeting tussen de schakers van Zeeuwsch-Vlaanderen en „de overkant" een jaarlijkse tradi tie. Momenteel is er eigenlijk weinig belangstelling voor een soortgelijke ontmoeting, als gevolg van een gewijzigde in deling van de ZSB-comeptitie. Noord en Zuid spelen sinds een aantal jaren in één klas. Door de nieuwe indeling spe len nu alle schakers uit Zee land geregeld tegen elkaar, zo dat men een Noord-Zuid-ont- moeting niet meer ziet zitten. De jubileumcommissie heeft de stoute schoenen aangetrok ken om de oude traditie voor één keer in ere te herstellen. Vooral in het zuiden is er voor de wedstrijd veel belangstel ling. Momenteel zijn er 90 „zuiderlingen" die zich hebben aangemeld. De belangstelling van de Noord-schakers blijft steken bij een aantal van 50. De Zeeuwsch-Vlamingen zul len daarom hun opstelling en aantal deelnemers moeten aanpassen. De krachtsverhou ding tussen Noord en Zuid is zeker in het voordeel van het zuiden, waar maar het derde deel van het totale Zeeuwse schakers woont. Toch is een prognose moeilijk te geven. Walter Cardon, lid van de jubileumcommissie: „Het moet geen prestigeduel wor den. In feite is het een vriend schappelijke ontmoeting. Dat wil natuurlijk niet zeggen dat er niet met het mes op tafel geschaakt mag worden". Voor de schakers die met hun partij snel klaar zijn, bestaat de mo gelijkheid mee te doen aan een snelschaakwedstrijd. De schaakontmoeting begint om 13.00 uur in De Roselaer te Sas van Gent. Wethouder van sportzaken L. Marquinie zal de eerste festiviteit op de ka lender openen. De wedstrijd leiding is in handen van de he ren Luteijn, Van Oorschot en Verbrugge. De volgende activiteit van de ZSB is 19 maart. Dan wordt in Goes het 50+-toernooi ge speeld. Op 26 maart houdt de Profwielrenner Bennie Vermeulen: „Als ik volgend seizoen niet in een sponsorploeg terecht kom, zet ik er defi nitief een punt achter". - foto wim koovman Tlllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllllllllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllli? ROTTERDAM (ANP) - Mr. Tanny Wolff is, na een jaar in functie te zijn geweest, afge treden als voorzitter van de supportersvereniging van Feyenoord. Die stap is het gevolg van het feit, dat bij een onderzoek is gebleken dat 600 leden van de supportersclub in de con troverse Stichtingsbestuur- Hans Kraay aan de zijde van de trainer staan. Dat Stich tingsbestuur contracteerde Thijs Libregts als trainer voor het nieuwe seizoen. Tanny Wolff, die aan de kant stond van het Stichtingsbestuur, had aangekondigd haar functie te zullen neerleggen als meer dan 300 van de in totaal 2600 georganiseerde Feyenoord- supporters zich zouden uit spreken ten gunste van het aanblijven van Kraay. Op de algemene jaarverga dering van de supportersvere niging van vandaag (vrijdag) is Richard van Straten kandi daat voor de vacante functie van voorzitter. Zeeuwse Schaak Bond een of ficiële receptie in De Schouw burg te Middelburg. Tevens zal die dag een speciale uitga ve van „Zeeland Schaakt", het lijfblad van de ZSB, worden gepresenteerd. Nog maar net aan de kalender toegevoegd is het open snelschaakkam pioenschap van Zeeland 2 april in Vlissingen. Ook dit toernooi werd vroeger jaar lijks gespeeld, maar door het wegvallen van een sponsor is de ZSB gestopt met de organi satie. Op 12 mei is er in Goes het treffen Zeeland-Noord- Brabant. Een moeilijke opgave voor de Zeeuwen, omdat er veel kwaliteit in Brabant aan wezig is. Bovendien is de bond uit Brabant vijf keer zo groot. Het hoogtepunt van de fes tiviteiten is het Rabo-toernooi. Het is een open Zeeuws kam pioenschap met aanzienlijke geldprijzen. Het duel wordt gespeeld over zeven ronden. De eerste drie ronden zullen in Kruiningen gespeeld worden op 4 juni. Twee weken later is de actieve schaakvereniging Landau uit Axel gastheer voor de volgende twee ronden. De laatste twee ronden worden in Bruinisse uitgevochten. Het toernooi geeft zowel ruimte aan de schakers die voor de grote prijzen willen spelen als aan schakers die in de B- groeop mee willen doen. Deze groep speelt voor een lager prijzengeld en ook de inschrij ving is goedkoper. Kortom, er staat tot eind juni nog heel wat te gebeuren in schakend Zeeland. van onze schaakmedewerker TERNEUZEN - Deze week ging de jeugdcompetitie om het Zeeuws schaakkampioen schap voor A-, B- en C-teams van start. Het toernooi wordt bij de A- en B-teams in vijf ronden gespeeld, bij de C- teams in drie ronden. De eer ste ronde eindigt 12 maart. De winnaars van de Zeeuwse kampioenschappen kunnen meedoen aan de Nederlandse kampioenschappen. Het team in de A-groep van Middel burg, dat vorig jaar de Zeeuw se titel won, is in de landelijke competitie goed op dreef. De Middelburgers zijn bij de laatste vier A-teams, die over gebleven zijn uit het toernooi met een afvalsysteem. Door deze knappe prestatie kunnen er in de A-groep twee teams naar het Nederlands kam pioenschap, Middelburg is op nieuw voor de Zeeuwse voor ronden de grote kanshebber. Ook het A-team van Lan dau uit Axel is een goede kanshebber voor de top drie. Bij Landau spelen onder an dere Erik Bolleman (Zeeuws kampioen in de B-groep), Arjo Arendse en Ad de Feyter. Der de kanshebber op een goede klassering is het team van Terneuzen met Arjen Kete laar, Pieter-Jan Neele, Erik Jansen, Johnny de Kraker en Masjenka Dubbeldam. In de B-groep is Terneuzen veruit favoriet. Martin Mar tens, Jacco van der Vaart en Eric Roose gaan de kleuren van de schaakclub Terneuzen verdedigen. Indeling eerste ronde: Vlis singen A-Terneuzen A, Mid delburg A-Landau A, HWP A-Goes A, Terneuzen B-DZD B, Vlissingen B-Landau B, Middelburg B-Zierikzee B, Terneuzen C-DZD C en Sou burg C-Middelburg C. Zaterdag 19 maart wordt in het AC-restaurant aan de Grevelingen de eerste ronde gespeeld om het open Neder lands jeugdschaakkampioen- schap voor B- en C-teams. Er wordt gespeeld volgens het Hutton-systeem. De loting wordt ter plaatste verricht. De teams zullen een wedstrijd spelen. Indeling: B-teams: Zierik zee, Terneuzen, Middelburg, Vlissingen, Bruinisse, Het Witte Paard; C-teams: Zierik zee, Terneuzen, Middelburg, Bruinisse, Souburg, Goes. van onze sportmedewerker AXEL - Zaterdag 20 maart gaat het Zeeuwsch-Vlaamse fietscrossen weer van start. De openingscross van het buiten seizoen is in Oostburg. De eer ste wedstrijd meetellend voor het open Zeeuwse kampioen schap is gepland 16 april in Axel. „Nieuw in dit kampioen schap is een titelgevecht voor clubs, waarvoor telkens een renner per categorie de puntjes voor zijn vereniging moet zien te verdienen", aldus Ben Zaan, mede-organisator en speaker tijdens de cross wedstrijden. In eerste instantie zou de Zeeuwse kampioenscompetitie 4 april van start gaan in Sluis, maar aangezien de baan daar dan nog niet klaar is, kan daar niet worden gereden. Sluis krijgt overigens wel zijn wed strijd die meetelt voor het open Zeeuwse kampioenschap. Op 13 augustus wordt daar de voorlaatste cross die meetelt voor de titel verreden. Op die datum zou in eerste instantie gereden worden in Hulst, maar aangezien daar organi satorische problemen zijn - wel op zondag maar niet op zaterdag rijden - vervalt deze cross. Het gevolg hiervan is dat er geen 11, maar 10 wed strijden gereden worden voor het Zeeuwse titelgevecht. De rennertjes die in aanmerking willen komen voor het kam pioenschap moeten dan wel minimaal zeven wedstrijden meerijden. De fietscrosswedstrijden, die meetellen voor het open Zeeuwse kampioenschap wor den verreden op: 16 april in Axel (EZFVA), 1 mei in Bres kens (Napoleonhoeve), 12 mei in Breskens (Forellensprin- gers), 23 mei in Nieuwvliet (re creatiecentrum De Pannen- schuur), 4 juni in Sas van Gent (Jumping Bikes), 19 juni in Terneuzen (Flying Dutch man), 3 juli in Oostburg (Een- hoorncrossers), 6 augustus in Hoek (camping De Braak man), 13 augustus in Sluis en 27 augustus in Kloosterzande. Nieuw bij deze wedstrijden zijn de duels om de vereni gingstrofee. Per kampioens wedstrijd wordt hiervoor ge streden. De ene week komt de jongste groep aan de start, leeftijdscategorieën 5 tot en met 10 jaar, en de andere week de groepen van 11 tot en met 16 jaar. Beide groepen nebben een verenigingsbokaal als in zet. „Deze indeling hebben wij moeten maken, omdat als wij gezamenlijk rijden er clubs zijn die zonder meer al geen kans hebben. De EZFVA be schikt over behoorlijk wat oudere crossers, terwijl Bres kens die niet heeft. Zodoende zou je ongewild een scheve verhouding krijgen. Nu heeft elke vereniging kans op een bokaal", aldus Ben Zaan. Overigens is de puntende- ling als volgt: elke eerste ren ner in zijn categorie krijgt 20 punten, de volgende 18 en de volgenden steeds 2 punten minder. Het puntentotaal wordt per race opgeteld en telt verder mee in de volgende wedstrijd, totdat de vijf mee tellende wedstrijden zijn ver reden. Dan pas komt de win naar van deze bokaal tevoor schijn. Naast het Zeeuwse kam pioenschap vermeldt het pro gramma een achttiental vrije wedstrijden. Gestart wordt in Oostburg op 20 maart. De ka lender ziet er verder als volgt uit: 27 maart Schoondijke, 4 april Terneuzen, 10 april Kloosterzande, 24 april West- dorpe, 7 mei De Braakman, 15 mei Hulst, 29 mei Oostburg, 12 juni Breskens, 25 juni Axel, 21 augustus Terneuzen, 4 sep tember Sas van Gent, 10 sep tember Zaamslag, 18 septem ber Breskens, 24 september Draaibrug, 2 oktober Sluis en 15 oktober Axel. Als peildatum geldt voor indeling in de leef tijdscategorie de leeftijd per 1 januari van het lopende jaar, terwijl de meisjes, ingedeeld bij de jongens, in de één jaar jongere groep mee mogen rij den.

de Stem | 1983 | | pagina 9