Tegen spil van drugs handel 2 jaar geeist Werkgroep veilig Zaamslag knokt vastberaden door Winkelvoorzieningen in Te veel eige Bron van criminele infectie ZATERDAG 12 MAART 1983 MM VAN ZEELAND PAGINA ZEELAND j I SATERDAG 12 MAART politierapport Candelas voor Alliance Franqaise TERNEUZEN - De vereniging Ondernemers Axelsestraat en omgeving (VOA) in Terneuzen maakt scherpe kanttekeningen bij de onlangs van gemeentezijde verschenen Nota Winkel voorzieningen Terneuzen. Opheffing secretarie handelingen in commissie Interclub wedstrijd in 's-Graven- polder Discussiëren over energie Rode Kruis huldigt leden Desnoods naar Nelie op het Binnenhof Stichting haalt gastouders bij elkaar Plaatselijk nieuws Axel Terneuzen Oranjebloem Sluis: première van „Grote Kinderen SMS Sas van Gent Cross- terreintje Hoofdplaat wordt uitgezet T20 Kritiek Axelsestraat op gemeentelijke nota VLISSINGEN - In een tun neltje onder de Zuidbeekse- weg werd de 41-jarige fietster mevrouw M.P. uit Vlissingen, van haar handtas beroofd door twee jongelui op een bromfiets. In de handtas zaten twee spaarbankboekjes, twee paspoorten, girocheques en sleutels. Hetzelfde overkwam de 23-jarige fietster mevrouw A.W. in Oost-Souburg. Zij had echter boven in haar fiets mandje een tot een klein pakje opgevouwen regenjack liggen. Dit namen de daders -de poli tie vermoedt dat het om de zelfde personen gaat- uit het fietsmandje mee. GOES - Bij een incassobureau in de Vosmaerstraat zijn een paar ruiten ingegooid. De schade bedraagt 800 gulden. Bij de groentezaak F. in de Couwervestraat te Goes werd ingebroken. Er werd 500 gul den aan kleingeld meegeno men. TERNEUZEN - Twee perso nenauto's bestuurd door E.V. uit Veenendaal en R.C.H. uit Philippine, liepen vrijdagmid dag schade op ten gevolge van een botsing op het kruispunt Hoekseweg-Rijksweg 61. V. die uit de richting Biervliet komende het kruispunt nader de, verleende geen voorrang aan H., die uit Terneuzen kwam en naar zijn woonplaats reed. De inzittenden bleven ongedeerd. ABSDALE - Materiële schade ontstond bij een aanrijding tussen twee personenauto's op de kruising Tolweg-Absdaal- seweg in Absdale. Bestuurder D.P. uit Terneuzen kwam van de Tolweg en wilde de Ab- daalseweg op rijden. Daarbij zag hij bestuurder P.H. niet aankomen,waarop een botsing volgde. HULST/ST. JANSTEEN - De rijkspolitie hield snelheids controles op de Wilhelmina- straat te St. Jansteen en de Absdaalseweg en Zoutestraat in Hulst. Hierbij werden heel wat automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die werd gemeten was op de Zoutestraat, waar een bestuurder 112 kilometer per uur reed. Axel - Op de Kanaalkade had vrijdagmiddag een aanrijding plaats waarbij vrij veel schade ontstond. H.A.S. uit Axel reed per auto linksaf de Caland- straat in. Hij werd ingehaald door de autobestuurder F.N. uit Clinge, die met de eerstge noemde in aanrijding kwam. Van de inzittenden werd nie mand gewond. Axel - De rijkspolitie hield vrijdag twee minderjarige Terneuzense meisjes aan die zeiden te collecteren voor de kankerbestrijding. Bij nader onderzoek bleek dat zij het geld voor zichzelf hielden. In Axel hadden zij ongeveer zes tig gulden en volgens hun me dedeling in Terneuzen onge veer vijf en twintig gulden ontvangen. Terneuzen - Van een logé in Hotel de Post, S. uit Gouda, werd donderdagavond rond tien uur een bedrag van onge veer zeshonderd gulden gesto len. Van onze correspondent TERNEUZEN - Voor de leden van de afdeling Zeeuwsch- •Vlaanderen en verdere be langstellenden treedt zaterdag 19 maart om 2o.30 uur in het buurthuis De Drie Gehughten te Spui de Franse zanger-gita rist Antoine Candelas op. Nog niet zo lang geleden werd hij ontdekt door de in Frankrijk vermaarde Jacques Canetti, die destijds ook Geor ges Brassens, Félix Leclerc en Jacques Brei ontdekte. Candelas, Catalaan van ge boorte, maar met zijn ouders uitgeweken naar Frankrijk, brengt realistische en gevoeli ge chansons, waarvan hij zelf de tekst en de muziek schreef. Daarbij is hij een begenadigd gitarist. Aanvankelijk was Candelas muziekleraar, die er op zeker dag zijn werk gaan gaf, begon te dichten en mu ziek te schrijven en in vele be kende theaters in Frankrijk en daarbuiten met heel veel suc ces optrad. Van een onzer verslaggevers Er is aldus de vereniging in het jongste bulletin te oppervlakkig te werk gegaan en worden open deuren ingetrapt. In het rapport wordt de na druk gelegd op versterking van het koopcentrum in de binnenstad. Gedacht wordt aan de vestiging van een groot warenhuis. Daarnaast zouden winkels die niet gunstig gele gen zijn moeten verhuizen. De bezwaren van de VOA richten zich vooral tegen de verplaat sing van de winkels. „Uiter aard ligt onze visie anders. Wij vinden dat zoveel moge lijk getracht moet worden de bestaande situatie te verbete ren. De nota gaat voorbij aan de individuele belangen van de winkeliers in de Axelse straat", aldus voorzitter J. den Toonder. De VOA twij feit ook aan het materiaal dat in de nota ge bruikt is. „Wij twijfelen geenszins aan de goede bedoe lingen van de auteurs maar wanneer het onderzoek van het Centraal Instituut voor Midden en Kleinbedrijf (CIMK) uit 1976 erbij wordt gehaald en gezegd wordt dat de cijfers wat betreft toevloei ing van koopkracht van dit rapport in grote lijnen kunnen worden gehandhaafd dan lij ken er weinig nieuwe perspec tieven te worden geponeerd", zo staat in het verenigingsor gaan te lezen. Den Toonder, die de bezwaren van zijn club maandag verder zal toelichten tijdens de vergadering van de commissie midden-en klein bedrijf, meent dat deze cijfers inmiddels herleid zijn. Het ziet er naar uit dat de vereniging binnenkort een eigen reclameblad op de markt gaat brengen dat zuiver gericht is op het winkelgebeu- ren in de Axelsestraat. De on derhandelingen daarover zijn inmiddels gestart. De samenstelling van het bestuur is gewijzigd. De heren J. van Dongen en A. van Mou- rik zijn opgestapt. Daarvoor in de plaats komen R. de la Ruel- le en A. de Zeeuw. illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Van onze correspondent SAS VAN GENT - De beëindi ging van de secretariehande lingen in de postkantoren van Philippine en Westdorpe blijft de gemoederen bezighouden. Waren eerst het CDA, FNV en de Dorpsraad van Philippine sterk gekant tegen de, inmid dels, beëindigde service, nu heeft ook mevrouw C. Brugge- man-Dellaert, lid van de con sumentenadviescommissie zich middels een schrijven aan het College van B. en W. ver weerd. Het vroegere raadslid uit Philippine twijfelt n.l. aan de besparingen, die volgens de berekeningen 10.000,- zullen zijn. Nu zit er een ambtenaar 2 halve dagen in Philippine en 2 halve dagen in Westdorpe en mevrouw Bruggeman denkt dat daarom de besparingen miniem zullen zijn. Zij pro beert nu de consumentencom missie achter zich te krijgen, die op woensdag 16 maart om 19.30 uur samenkomt in het gemeentehuis aan de Westka de. Overigens zijn de eerste 15 minuten gereserveerd voor de burgers, die dan hetzij per soonlijk of namens een groep hun mening kenbaar kunnen maken aan de leden van de commissie. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiii van onze sportredactie TERNEUZEN - De eerste interclubwedstrijd van de Zeeuwse Wielerverenigin gen Theo Middelkamp en Zeeuwsch-Vlaanderen staat voor zondag 13 maart op het programma in 's Gravenpolder. Onzeker is nog de deelname van de derde vereniging, de wie lerclub Zeeland. Ad 't Gilde, voorzitter van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen „Er moeten nog een paar zaken worden uitgepraat. Is dat in orde, dan staat het licht op groen voor de wie lervereniging Zeeland en gaan we gezamenlijk ope reren". De interclubwedstrijden werden in het leven geroe pen omdat de Belgische Wielrijders Bond (BWB) het besluit nam tot 1 juni van dit jaar geen buiten landse renners in Belgi sche koersen toe te laten, met uitzondering van de beroepswielrenners. Ad 't Gilde: „Daarom hebben we voor het alternatief geko zen van de interclubwed strijden. Op die manier ko men de Zeeuwse coureurs toch genoeg in actie." „We hebben alle mede werking gekregen van dis- trictssportcommissielid Arjaan de Schipper in deze zaak. Na de zevende inter clubwedstrijd zal een alge meen klassement worden opgemaakt. Voorts is het zo dat als er op de dag van een interclubwedstrijd ook een gewone KNWU-koers op de kalender staat, die voor de betreffende cate gorieën voorrang zal krij gen. Het is immers niet on ze bedoeling de organisa- tiecomité's in de wielen te rijden". Van de zeven interclub wedstrijden die worden gehouden, tellen de beste vijf resultaten mee voor de eindrangschikking. Op 8 mei staat in Graauw de fi nalewedstrijd op de agen da. Het parkoers in 's-Gra- venpolder heeft een lengte van 8500 meter. Alle cate gorieën gaan er met een tussenpauze van enkele minuten om 11.00 uur van start. De amateurs rijden 85, de junioren 51, de nieu welingen 42 en de liefheb bers 51 kilometer. Na 's-Gra venpolder staan de volgende wed strijden op de kalender: 19 maart: Zuiddorpe; 27 maart: Koewacht; 2 april: Serooskerke (deze wed strijd onder voorbehoud omdat die georganiseerd zou worden door de wie lervereniging Zeeland); 23 april: Krabbendijke (al leen voor amateurs); 5 mei Vogelwaarde Graauw. en 8 mei: SAS VAN GENT - Op dinsdag 22 en 29 maart wordt in het kader van de Brede Maat schappelijke Discussie over energiebeleid gediscussieerd in Cultureel Centrum „De Speye" (Wilhelminalaan 1). De twee bijeenkomsten beginr om 20.00 uur. Tijdens de eerste bijeen komst wordt voornamelijk in formatie verstrekt over ener gie en energiebeleid; tijdens de tweede vindt de eigenlijke on derlinge discussie plaats. De deelnemers wordt op de eerste bijeenkomst een vragenfor mulier uitgereikt, waarop zij hun mening kunnen aange ven. Zij kunnen dit formulier naar huis meenemen en op de tweede bijeenkomst inleveren. Hun mening wordt verwerkt in het „Eindrapport", dat eind 1983 aan regering en parle ment zal worden aangeboden. Deze bijeenkomsten worden georganiseerd door de Stuur groep Maatschappelijke Dis cussie Energiebeleid. (Infor matietelefoon 070-624562). Van onze correspondent SLUISKIL - Gisteravond zijn tien leden van het Ro de Kruis-afdeling Terneu zen in de bloemetjes gezet tijdens een feestelijke bij eenkomst in café-restau rant Dallinga te Sluiskil. Burgemeester van Ter neuzen, C. Ockeloen, aan wezig als voorzitter van het Rode Kruis afdeling Terneuzen,reikte de on derscheidingen uit. J. Standaert, oud-secretaris van afdeling Terneuzen had de langste staat van dienst. Hij kreeg voor twintigjarig lidmaatschap de gesp van het Rode Kruis. Onder de jubilarissen bevond zich ook Frans Dekker. Voor een onderscheiding kwamen in aanmerking: de dames: J. M. Bleijenberg-Dob- belaar, F.A.de Clerq-De Maas schalk, M.C. van Hecke-Tiele- man en M.M. Scheele-Van de Bossche. De heren: J.P. van de Abeele, J.W.J. Andriessen, M.J. van de Weele, H.G. van Haelst, F. Dekker en J. M. P. Stan daert. Laatstgenoemde is twintig jaar bij het Rode Kruis, Alle anderen tien jaar. DELEGATIE van het gemeentebestuur bekijkt gevaarlijke oversteek Van onze correspondent ZAAMSLAG - Vier raadsle den, maar deze vertegen woordigden wel de drie grootste partijen in de Ter neuzense gemeenteraad, hebben gistermiddag gehoor gegeven aan het verzoek van de werkgroep veilig Zaam- slag, de verkeerssituatie in de kern van het dorp eens van nabij te aanschouwen. De werkgroep had daar voor geen beter tijdstip kun nen kiezen, het namiddag spitsuur dat om 16.30 uur be gint. Binnen een tijdsbestek van minder dan een half uur passeerden in beide richtin gen honderden voertuigen het omstreden kruispunt. Wie het toch waagde het na bij gelegen zeebrapad over te steken, veroorzaakte di rect aan beide zijden een lange file van wachtende auto's: „Dit is inderdaad een onhoudbare situatie", aldus PvdA-fractievoorzitter J. Hamelink, die eerder zei dat de gemeenteraad van Ter neuzen zich te veel had laten leiden in het verleden, en had gehoopt op de nu al weer jaren geleden geplande rondweg, waarmee het dorp van het doorgaand verkeer ontlast zou worden. Een rondweg die, zo is nu komen vast te staan, zeker niet voor het jaar 1990 kan worden aangelegd. En zo lang kan en wil men in Zaamslag met de huidige gevaarlijke situatie niet le ven. Vandaar dan ook de grote inzet en vastberaden heid van de leden van de werkgroep Veilig Zaamslag. „Dagelijks staan er mensen levens op het spel, en daar vechten we voor. Desnoods ga ik naar Nelie in Den Haag", aldus een der leden. Zoals bekend is de wens een tunnel onder de ver- - FOTO DE STEM COR J. DE BOER keersweg, die het dorp door kruist. Gebleken is volgens de werkgroep dat, afhanke lijk van de plaats waar deze wordt aangebracht, gere kend kan worden op 80 pro cent subsidie. Toch wel wat teleurgesteld was men, om dat niemand van het college van B en W op de uitnodi ging naar Zaamslag te ko men, was ingegaan. Met na me drs. A. Doorduyn, als wethouder van openbare werken, had men daar graag gezien. Die had dan en passant de gele kaart gekregen, omdat hij, aldus de werkgroep, al leen maar een niet-automa- tisch beveiligd oversteekpad in petto had: „En zo'n druk- knopje aan een paal willen we niet". llllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltlillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHlllllllllllllllllllllllflIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIMIIIIIIMIIIIIIIIIIIMIIIIill Van onze correspondente MIDDELBURG - „De centrale spil waaromheen de drugs handel in Vlissingen zich kon ontwikkelen, en daarbij een bron van criminele infectie", zo typeerde officier van justi tie mr. van Marin de 31-jarige in Vlissingen wonende Turk A.O. en hij eiste tegen hem een gevangenisstraf van 2 jaar. Lange tijd al was O. in ver band gebracht met de heroïne handel in Vlissingen en wijde omgeving, maar nooit kon hij worden gepakt. O. opereerde dan ook op professionele wij ze, door een brede kring van afnemers van drugs te voor zien via een kleine groep be middelaars. De „kleintjes" zijn intussen veroordeeld, en van daag was het de beurt aan de grote baas, die, aldus mr. van Marion zeer zeker nog grotere bazen boven zich heeft. Kalntenkring De klantenkring was voor een groot gedeelte ontstaan via het beproefde systeem waarbij eerst gratis porties heroïne werden verstrekt, waarop verslaving volgde, en het kopen een noodzaak werd. Op basis van een vijftal getui genverklaringen achtte het Openbaar Ministerie bewezen lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilillillllllllllllllllllillllllllllllllllllilillllllllillllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllb dat O. een echte handelaar was, ondanks het feit dat hij zelf, ook vrijdag voor de meer voudige strafkamer in Mid delburg, bleef volhouden dat hij uitsluitend als een gebrui ker moet worden gezien die zijn eigen porties deelde met vrienden. Van tafel Hiertoe had de verdediging twee getuigen a décharge op geroepen, die beiden verklaar den als vrienden de drugs met O. te hebben gedeeld. Deze ge tuigen werden door mr. van Marion zonder meer van tafel geveegd, als zijnde onbe trouwbaar. Een van deze ge tuigen herriep zelfs ter zitting een eerdere voor O. belastende verklaring tegenover de rech- Softdrugs ter-commissaris, met de me dedeling: „dat heb ik gelogen, dat was niet waar". Waarop deze getuige werd afgevoerd naar de plaats waar hij voor een soortgelijk delict gedeti neerd zit. Eigen gebruik O.'s Verdediger mr. Boog aard voerde aan dat zijn cliënt weliswaar had gedeald, maar uitsluitend voor eigen ge bruik: „zelf was hij jaren gele den tot de heroïne gebracht, via hetzelfe systeem dat O. nu werd verweten. „Een dergelijk langdurige gevangenisstraf zal de man zeker zijn verblijf in Nederland kosten", aldus mr. Boogaard, die er verder op wees dat intussen de hele fa milie O. in Nederland woont. De 26-jarige Goesenaar F.J. hield het principiëel bij de softdrugs (marihuana en hasj). Want, zo stelde hij nogmaals nadrukkelijk „van harddrugs moet ik niets weten". Maar op zijn gebied, moet ook hij wor den beschouwd als de spil in de kluwen van drugshandela ren in Vlissingen, Middelburg en Goes, aldus mr. van Ma rion. J. werd gepakt na vele uren posten door recher cheurs, die tenslotte twee af nemers konden aanhouden. „Schrale bewijsmiddelen", noemde J.'s verediger mr. Boogaard dit. Deze getuigen zaten zelf in het schuitje, en probeerden zich op deze ma nier vrij te pleiten. Tegen J. eist het O.M. een straf van 3 maanden, waarvan een maand voorwaardelijk met een proef tijd van 2jaar. De rechtbank doet in beide zaken op 25 maart uitspraak. van onze correspondent SAS VAN GENT - De Stich ting Sasse Folkloreweek houdt woensdag 16 maart een avondje voor de gastouders, die ieder jaar de buitenlandse volksdansers gastvrij ontvan gen. Tijdens deze avond worden de bijzonderheden verteld over de twee dansgroepen die in de week van 17 t/m 24 juli aan Sas van Gent een bezoek brengen. Dit jaar een groep uit Sofia in Bulgarije en een groep uit het Spaanse Baskenland. Verder wordt nog eens toe gelicht wat het gastouder zijn precies inhoudt en daarom alleen de huidige gas touders welkom, maar ook zij die interesse hebben, zonder dat zij zich overigens hoeven te verbinden. Het bezoek van de groep uit Bulgarije is een gevolg van het feit, dat de Sasse volksdans groep De Grutmoole in mei een bezoek brengt aan dit land. Dit is al de grote tweede buitenlandse reis. De voorlich tingsavond in De Speye begint om 20.30 uur. iaa Vrouwenbond N.K.V. - dens de laatst gehouden vergadering van de ke afdeling van de Vrouwenbond traden de'voJ zitster, mevrouw I. 2zZ Verstraeten en mevrouw Sponselee-van Goethem cretaresse af. Voor deze iJ functies werden gekozen t vrouw I. de Deijn-Wijna mevrouw A. Dhondt-vanLj re. Op donderdag 31 maart 19.30 uur verzorgt het Bu'tu Voorlichting Merkartikel (BVM) in het Gezellenhuis programma gewijd aan J kantie-ideeën, met docume tatie over binnen- en buiie land. Kruisvereniging - Het pers neelsbestand van de Kruiste eniging Kanaak# Zeeuwsch-Vlaanderen is bi nenkort op volle sterkte. de aanstelling van een twee hoof dwij kverpleegkundige drie wij kziekenverzorgend is de bezetting op 23 pers neelsleden gekomen. De v ziekenverzorgende houdt binnen de wijkverplegi vooral bezig met de verplegj en verzorging. Door studie" verhuizing heeft de wijkzusi van Hoek mevrouw Ter Hut ne haar werkzaamheden nu ten beëindigen. De nieu' wij kverpleegkundige met ingang van 1 april de ha T. Bonné. Schrijfavond - maart wordt in de Goede He derkerk vanaf 20.00 uur we een schrijfavond van Ami® International gehouden. Vot beeldbrieven, schrijfmateri en informatie is voorhandu Er wordt geschreven t.b.v. vangenen in Turkije, Rwaiï en Laos. Op 11 april wordt Terneuzen tijdens de schri; avond een boekenbeurs j houden. Ruilavond - De postzegelveu niging Zeeuwsch-Vlaandeit houdt maandag 14 maart hai maandelijke ruilavond in bovenzaal van Du Comraeti Markt 2. Er wordt een veilj gehouden van postzegels munten. Nieuwe uitgift kunnen worden afgehaald de nieuwtjesdienst. De Bolster - Op maandag maart houdt het buurthuis Bolster een bingo-avond bejaardenhuis 'DeBlide'.Aal vang 20.00 uur. Muziekfestival - Zaterdag maart geeft de Divisie Jeug band van het Leger des Ha een uitvoering in het van het Leger aan de Dot Visserstraat in Terneuzen. band bestaat uit dertig la uit geheel Zuid-West Ned land. Entree is gratis. Al vang 19.00 uur. Tijdens Van een onzer verslaggevers SLUIS - De Sluise Rede rijkerskamer „De Oranje- bloem" geeft deze en ko mende maand vier uitvoe ringen van het toneelstuk „Grote Kinderen", ge schreven door Rosita Pe ters. Het stuk gaat vrijdag, 18 maart in première in het gemeenschapscentrum Het Zoute Vestje te Sluis. avondsamenkomst op zoni L.t_. 13 maart zingt het kinderko e'™nistene van Socia e Za- ■ken heeft zich tot nu toe al iriemaal verzet tegen het in schakelen van werklozen bij lepaalde plannen. Het ging iaarbij om de aanleg van een ietecrossterrein in Sluis, de ictiviteiten van de Breskense 'Samen op Weg' uit Terneuz Ook deze bijeenkomst om 19.00 uur. Bridge - Uitslag competit wedstrijd van bridged Hofman-de heer Burm a(_ 2. mevrouw Bruijns-de hi Romson 56,02,3. heren Mulle" Verheem 55,56, 4. heren Sai rini-Visser 54,17, 5. mevro Biesbroek-de heer IJseba 52,31. Groep B: 1. damesSai rini-Van de Dries 69,44,2. ren Arnoldi-Olyslager 60,6 echtpaar Van Dijk 53,70,4 mes Hoogenboom-De 1 50,93, 5. dames Verloop-Vrei denhil 50,46 Cursus hartmassage - Det derlandse Hartstichting gint binnenkort met een sus hartmassage. De een avond is op 5 april, dan wol hoofdzakelijk theorie gegev door dokter Feyen. Het prak sche gedeelte is op 12 april' Rijt wer Van een onzer vei OOSTBURG - De rijksc spreken over de opzet werklozenproject van d| vlaamse gemeenten. Er zou te veel een eigen waarbij de gemeenten zieh gen aan door het rijk gesteld^ Belangrijkste geschilpunt is de manier waarop werklozen met behoud van uitkering worden ingeschakeld bij grootschalige deelprojecten. De gemeente Oostburg, die overigens volledig blijft staan achter de opzet van het pro ject, is dan ook bang dat de af wijzende houding van het rijk wel eens tot financiële sancties zou kunnen leiden. Burge meester C. Spijkerboer: „De vraag is of het rijk straks zal betalen, wanneer de gemeente de uitkeringsdeclaraties van de betrokken vrijwilligers in- iient." De rijksconsulent voor Zeeuwsch-Vlaanderen van er als tweede coördina- drvan het totale project. Volgens de rijksconsulent dienen de betrokken gemeen ten eerst een toetsingscommis sie in te stellen (met daarin vertegenwoordigers van werkgevers, vakbonden en het Van onze correspondent - - Hoofdplaat - Zoals eerder SSL Jrrl beeft de gemeente Leekens. Beide avonden w( den gehouden in het buurtó trum Sint Albert vanaf uur. Inlichtingen en opgave mevrouw Leekens, Ivoystra 25 te Sas van Gent. Tekenwedstrijd - Birgit Kt uit Philippine heeft de eert tekenwedstrijd gewonnen,! Hu,]S3cher en Herman deSmjt was uitgechreven door Promotion. Deze wedstrijd de eerste in een serie, die gelmatig in de jeugd™» „de Kinderschuit" van de w sche Courant verschijnt. Westdorpe Palingkaarting - Zondag maart houdt de F.N.V.-*® groep Westdorpe een pfjj kaarting in de zaal van Oude Raedhuys". Het laatste wedstrijd van het zoen. Na afloop worden kampioenen van het s® 1982/1983 bekendgemaakt. wedstrijd begint dag om drie uur. Als pW® paling beschikbaar geste'",, Bejaardenschieting - Don dag 17 maart wordt in het ve enigingsgebouw Concorid Westdorpe een schieting bejaarden georganiseerd wedstrijd wordt gehouden der de normaal geldend palingen en begint om twee. De schutters zich voor deelname late schrijven vanaf 's middag uur in Concordia. Oostburg in overleg met de Noofdpiaatse dorpsraad vorig Jaar toestemming gegeven tot et 'nrichten van een fiets- ssbaantje aan de Oostlan- ïeweg. Initiatiefnemer Hypoliet de een eigen ontwerp ge- 12 m Wat vandaag, zaterdag „maart zal worcjen uitgezet, wordt geen officieel cross- varre maar meer een op- fiPt£ .ein van de °P straat Wordt ieu8d- Gedacht van? aan gesplitst optreden ornmers en fietsers. dat^1 's vei-der de bedoeling zulio "delating en het beheer t en moeten plaatsvinden ae ouders van toekomsti- Maat ikers' Deelname vindt Sii 0p ei&en risico. Voor de zondag fee werkzaamheden kan buiken1 n°g vriJ willieers Be- twelukkig is eente lev» ,,g bereid om zand te ,jj ®n"> aldus de heer De Jsscher. Materiaal om het erna af te scheiden van de i?aast - 'Ugt gelegen volkkstuintjes men ook van de ge- Oostburg. Verder apmV men ernaar om rond ''ebbe terreintj e ingericht te streeft

de Stem | 1983 | | pagina 16