TH ER rem- fijzen(es) Kruispolderhaven heeft 'snorrenclub" OP EXCURSIE BIJ DE TANDARTS S WONDER GELD GEEN SPIJKERS RAES Toontje Lager komt naar Hulst DEKKER iZIJNEN 1ASF gaat resteren trn kosten besparen entewandel* Miten Scholen Hulst planten bomen IE t heel de wij geven bij n nieuwe „TERPAG 12 MAART 1983 VAN ZEELAND ling terug: ^ersoons: ƒ35.- ratras |>ersoons: ƒ50.- ratras IEENTE [NBERGEN OM HALF ACHT OM HALF DRIE Programma ItWERPEN - BASF Ant- pen N.V. gaat 5,5 miljoen pen investeren om op de biuktie van nitrophoska en Ifflergiekosten te besparen. Ir "stzegel- Rrs in Hulst Plaatselijk nieuws Axel Aanhoudingen in affaire valse duizendjes en zedenzaak Zes weken voor diefstallen om heroïne DOEL: SAEFTHINGE BEKENDHEID GEVEN Toerfïetsers St. Aloy openen seizoen markten A12 T16 PAGINA ZEELAND 2 Axelsestraat 12-14 Zaamslag Tel. 01153-1261 openlucht zwembad De het seizoen 1983, dat 1 september, geplaatst pvorderde studie voor het derwijzer(es) respektieve- nonderwijzer(es) oezicht tijdens het rekrea- |ens de zwemlessen eren en begeleiden van fcn schoonmaakwerkzaam- liele andere voorkomende an leeftijd, opleiding en er- Ijgen bij de chef-badmees- 01680-24033 (bad) en 110 dagen na verschijning penden aan burgemeester J de gemeente Zevenber- 14760 AA Zevenbergen. Bcurrerend, diverse houtsoor- maten. 153-1235. Terneuzensestraat at 17 OOSTBURG ledige >se topmerken en, op OJC Hulst in bouwval Van onze correspondent HULST - „Zonder geld geen spijkers", om over planken, stenen en cement nog maar niet te spreken. Het Open Jongeren Centrum Hulst (OJC) zit momenteel in een bouwval. 01 170-2713 Een beetje vreemd als I medebewoner van het Houtenkwartier, dat door de gemeente een (linke face-lift krijgt. Alleen de OJC-ruimte valt buiten de ingrij pende renovatie. Het bestuur en de trouwe bezoeker zitten met de I banden in het haar. „Het is een rotte appel in I een mand gaaf fruit", zo ty- I peeert het bestuur de situa tie waarin het onderkomen Ivan het jongerencentrum I zich bevindt. „Nu hebben we I eindelijk na jaren touwtrek- iierij een eigen onderkomen. j het bekend worden van I de plannen van de gemeente I om het Houtenkwartier I grondig op te knappen, heb- I oen wij als bestuur van het I OJC te kennen gegeven dat I we de renovatie in eigen I hand wilden nemen. We ga- I ven er de voorkeur aan om I zelf de handen uit de mou- Iwen te steken. De Hulster I bestuurders hebben hier in- I stemmend op gereageerd, 1 maar hebben ons verzoek [iets te letterlijk opgevat, I denk ik", zegt bestuurslid l&jcPeeters. Voorzitter Jos Mangnus I vult hem aan: „Ze hebben waarschijnlijk gedacht dat wij ook de totalte kosten zouden opbrengen, maar ik zou niet weten hoe". Toen het OJC vier jaar geleden werd opgericht, kregen deze vrijwilligers een bescheiden beginsubsidie, waarna er ieder jaar wat bij kwam. „Deze subsidie hebben we nodig voor het programma. We hebben afgesproken om met onze vingers van dat geld af te blijven, anders hebben we straks weliswaar een leuk ingerichte ruimte, maar kunnen we niets meer organiseren. Het OJC moet het hebben van bezoekers die op de activiteiten afko men. En gebruiken we onze subsidie voor de verbouwing dan zou dat betekenen dat ons werk als OJC ten einde is", zegt Erwin Traas. De gemeente Hulst steekt flink wat geld in de verbou wing van de overige ruimtes in het Houtenkwartier. Alle lokalen krijgen een modern ogend nieuw jasje, maar voor het OJC hoeft het niet zo luxueus. „Laat de ge meente een deel van het be drag wat ze nu uitsparen door onze ruimte buiten de opknapbeurt te houden, aan ons geven. We kopen zelf wel materiaal en uiteraard timmeren we zelf de hele boel tot een gezellige ont moetingsplaats", licht Erick Peeters toe. Tot nu toe hebben de OJC-ers nog geen cent ge zien. Toch zijn ze niet pessi mistisch, met kromme spij kers, hout dat niet zou mis staan in de eerste de beste allesbrander en afgebikte stenen, probeert men er het beste van te maken. Om snél aan geld te komen wordt er op 16 april een rommel markt gehouden. „Mensen die nog oude rommel kwijt willen kunnen naar mij bel len op 01140-13514. We ko men de koopwaar thuis af halen", zegt Claudine Eve- raert. Op dit moment staan de binnenactiviteiten op een laag pitje. Toch zit het be stuur vol met ideeën voor de toekomst. Zeer binnekort voetbalt het OJC-bestuur tegen 'de rest van de wereld'. Ook is er een plan in de maak een busreis te maken naar het concert van David Bowie in Brussen. Hopelijk wordt die concertreis een succes, want bouwen met minder dan openhaardhout door een financiële strop is zelfs voor inventieve OJC- vrijwilligers moeilijk. De puinhoop in het OJC in Hulst FOTO WIM K00YMAN ■meen onzer verslaggevers pet project zal begin 1985 Itooid moeten zijn. BASF perpen produceert jaar- is 1,4 miljoen ton meststof- waarvan 800.000 ton nitr- pka. In de mestsector van I bedrijf werken 500 men- onder wie een fors aantal [West-Brabant. De nieuwe festering schept werkgele- Iteid voor dertig personen. L - In het weekeinde van |®27 maart houdt de werk- p Sportieve Recreatie N-Axel twee lentewandel- pen in de gemeente Axel. Ifeerdag 26 is de start van l'weede lentetocht van dit •en, vanaf 13.30 uur bij «hal 't Sportuus te Axel. pelnemers kunnen kiezen l'lOen 15 kilometer. 27 maart start men 't 13.30 uur bij café In den •erg in Zuiddorpe. Ook kan weer kiezen uit 5, 10 P kilometer. De deelne- FMjs bedraagt bij beide r® 3,-. Voor nadere in regen kan men terecht bij werkgroep in het stadhuis l*fl, afdeling Welzijn, tele- r 01155-222-, toestel 33. Lady Arrow - Morgen houdt de .'^'vereniging Het Land ['rulst in Den Dullaert een 'lelbeurs. 1 nieuwtjesdienst zijn ptieer de nieuwste uitga- t Van Nederland en de gebieden verkrijg- de opening op tien uur ['"«zitter R. Herman en- f wededelingen doen over ■JSvan de Postzegel en de pan verbonden tweedaag- p.iaonstelling. Voor deze pnstelling zullen de leden Je vereniging zelf de tonderd kaders moeten I"iet hun collecties. Zo- pwoonlijk wordt er weer patis en een kwartjeslo- lehouden en afsluitend is Peiling van postzegels "Hen. Beiaardenvergadering - j)e katholieke Bond van Ouderen afdeling Axel heeft de jaar vergadering achter de rug. Men begon met een eucharis tieviering in de parochiekerk, gevolgd door een koffietafel in het Gezellenhuis, waaraan 127 ouderen aan deelnamen. De vergadering werd bijgewoond door door de geestelijk advi seur, alsmede de dagelijkse besturen van de afdelingen Koewacht, Zuiddorpe en Sluiskil. Tijdens de vergade ring was er een bestuursver kiezing. Drie bestuursleden waren aan periodieke aftre ding toe en omdat er geen nieuwe kandidaten waren, werd het drietal bij aclamma- tie herkozen. Na de vergade ring was er een gezellig sa menzijn met het Duo Busch, dat gezellige muziek en liedjes uit de oude doos bracht. Van een onzer verslaggevers HULST - De Hulster politie heeft gisteren twee verdach ten bij de kraag gegrepen in de zaken met de valse briefjes van duizend vorige week en de onzedelijke betasting van een 8-jarig meisje afgelopen woensdag. Wegens uitgifte van 13 valse briefjes van duizend gulden en oplichting werd aangehouden B.R. uit Hulst. Zoals bekend betaalde hij vorige week bij een Hulster garagebedrijf met de valse flapjes een auto. Het feit dat hij daarbij be dong dat op de faktuur het be drag inbelgische franken werd vermeld hielp hem niet veel, omdat een getuige gezien had dat R. met de duizendjes be taalde. In verband met de onzede lijke betasting van een 8-jarig meisje, woensdagmiddag op de Hulster wallen, is S.K. uit Hulst aangehouden en in ver zekerde bewaring gesteld. Beide verdachten worden maandag voorgeleid aan de officier van justitie. Van een onzer verslaggevers HULST - Op woensdag 23 maart gaan leerlingen van de ver schillende Hulster lagere scholen weer aan de slag om in het ka der van de Nationale Boomfeestdag, en in samenwerking met de Hulster plantsoenendienst, wat jong groen in de grond te plan ten. De Moerschansschool zal de 31 woningen in de Liniestraat van diverse boomsoorten voorzien, terwijl de Nobelhorst, St. Aloy- siuschool uit St.Jansteen en St. Bernardusschool uit Clinge naar Kapellebrug trekken, om een partij eiken te planten. De openbare Reynaertschool is die dag te vinden op de Linie- dijk, waar eveneens eiken de grond in gaan. De Ark uit Hulst plant een week later, op woensdag 30 maart, populieren in de Hontenissestraat. Bij slechte weersomstandigheden wordt het hele programma van 23 maart een week opgeschoven. MIDDELBURG - Een vijftal inbraken en twee pogingen daartoe waren bekend door de 22-jarige Vlissinger G. A. Drie inbraken waren hem donder dag voor de politierechter ten laste gelegd. Op 26 maart had hij in Mid delburg ingebroken in een wo ning waar hij via een plat dak en een deur naar binnen kwam. De buit bedroeg 1000 gulden, een videorecorder en 20 giro-betaalkaarten. Op 4 juni drong de inbreker de Pedagogische Academie in Middelburg binnen en ontdeed de school van al het gereed schap dat onder meer bij de handenarbeid wordt gebruikt. Op 12 oktober bracht A. we- derom een bezoek aan Middel burg: vakkundig stal hij toen uit een woning de volledige muziekapparatuur. „Want vakkundig ging u wel te werk", aldus officier van justitie mr. Nijmeijer, die A. zelfs de kwaliteiten toe schreef van een beroepsinbre ker. De buit werd telkens door A. verkocht om aan geld te ko men voor heroïne. Hij werd conform de eis veroordeeld tot twaalf weken waarvan de helft voorwaardelijk. Van een onzer verslaggevers KRUISPOLDERHAVEN - In Kruispolderhaven is de 'Snorren- 'vereniging Saefthinge opgericht. De vereniging stelt zich tot doel het natuurgebied het Verdronken Land van Saef thinge alom zoveel mogelijk bekendheid te geven. Dat doet men via culturele activiteiten van allerlei aard, zoals toneel, voordracht, muziek en ten toonstellingen, eventueel in samenwerking met andere or ganisaties. Lid van de Snorren Saef thinge kunnen volgens de sta tuten worden „alle meerderja rigen van mannelijke kunne in bezit van waarachtige snor zich bevindende tussen neus en bovenlip goed zichtbaar". De vereniging is gevestigd in het café van initiatiefnemer Walter Fornoville, Staminee Den Burtman te Kruispolder haven en telt momenteel al 18 (snordragende) leden. De Snorren Saefthinge wil len bij hun activiteiten nauw gaan samenwerken met het Zeeuwse Landschap, beheer der van het natuurgebied Saefthinge. Voorts wil de ver eniging een beschermd dier (liefst met snor of wat er op lijkt) uit dit natuurgebied adopteren, dat dan op volledi ge bescherming zal kunnen rekenen, ook financieel. Inmiddels heeft de nog pril le club de komende tijd al een hele lijst activiteiten voor de boeg. Volgende zaterdag 19 maart trekt men naar Ant werpen om er het 4e Snorren- bal bij te wonen. Een dag later is men te vinden in Kieldrecht, waar een serenade wordt ge bracht aan de Antwerpse en Franse Snorren. Op vrijdag 8 april gaan de Saefthinge Snorren supporteren bij het 24 uren Reusduwen voor het Guiness Recordboek, op touw gezet door de Antwerpse Snorren. Op zondag 10 april is men erin geslaagd om de grootse snordrager ter wereld naar Kruispoiderhaven te halen. De knevel van de uit Engeland afkomstige John Roy meet maar liefst 1,74 meter. Ook in mei zijn er activiteiten, zoals de bekroning van burgemees ter Bob Cools van Antwerpen tot 'Snor van het jaar' en op tweede Pinksterdag een ver broederingsfeest te Kruispol derhaven. Tijdens de oprichtingsver gadering werd als clubuni form gekozen voor een schip perspet, blauwe kiel en rood met witte halsdoek. Hoewel de Snorren beste een pint lusten is het drinken wel gebonden aan regels. Immers, volgens de statuten staan de leden elkaar steeds bij „en moeten op hun benen kunnen staan om mon dig te zijn". Van een onzer verslaggevers HULST - Na Doe Maar is er binnenkort in Hulst wederom een succesvolle Nederlandse popgroep aan het werk te zien. Op Hemelvaartdag 12 mei treedt in Den Dullaert de for matie Toontje Lager op, be kend van singeltjes als 'Net als in de film' en 'Ben jij ook zo bang'. Deze nummers zijn ook te vinden op de elpee 'Erop of er onder' die al weken lang in de top vijftig prijkt en al met goud is bekroond. In Hulst wordt ongetwijfeld ook de nieuwe singel 'Zoveel te doen' ten gehore gebracht. Het optreden van Toontje Lager begint om 20.45 uur, maar al om 19.30 uur is er al goede muziek te beluisteren in het voorprogramma. Daarin speelt de Hontenisser formatie Draften Blues, die als suppor ting act bij Doe Maar de sfeer in de zaal tot grote hoogte wist te brengen. De kaartverkoop voor dit popgebeuren start op 15 maart. Kaarten zijn verkrijg baar in den Dullaert en fono- bar Neelemans te Hulst, bij Sonora in Terneuzen en bij Koster-Dey in Axel. Het con cert wordt georganiseerd door de zaalvoetbalvereniging de Smickel, in samenwerking met Den Dullaert. HULST - Enkele malen per jaar slaat bij heel wat lagere schoolkinderen de schrik om het hart als de wagen van de jeugdschooltandverzorging voorrijdt. Het bezoek van de school- tandarts is voor de kinderen een nogal ingrijpende ge beurtenis, die meteen wordt geassocieerd met 'pijn'. De leerlingetjes van de Hulster ZMLK-school De Regenboog vormen daarop geen uitzon dering. Vandaar dat gisteren me vrouw Colsen van de school- tandverzorging werd uitge nodigd om de leerlingen wat vertrouwder te maken met het idee. Nadat in de klas het een en ander was uitgelegd over tanden poetsen en tandverzorging konden de kinderen nu eens een keer de gevreesde auto binnen stappen zonder bang te hoe ven zijn. Hoewel hen al een week tevoren de komst van de tandartsauto was aange kondigd bleek gisteren dat heel wat kinderen de zaak toch niet vertrouwden. Met enig praten gelukte het nog wel iedereen in de auto te krijgen, maar plaats nemen in de stoel zagen sommigen toch echt niet zitten. Toch zeker niet toen er gezwaaid werd met hulpmiddelen als spiegeltjes en haakjes. Nadat echter enkele moe digen zich in de stoel lieten zakken en de anderen ervan overtuigd waren dat er dit keer inderdaad niets ge vreesd hoefde te worden, eb den de spanningen weg. De meeste kinderen verlieten gisteren dan ook de auto met een heel wat positievere kijk op de tandarts en de bijbe horende attributen. Maar of iedereen er nu van over tuigd is dat 'De tandarts je beste vriend' is, zoals de op school vertoonde dia-serie probeerde te vertellen, is nog de vraag. Angst voor de tandarts zit er diep in bij de jeugd. De reac tie op een luchtslangetje is argwanend. FOTO DE STEM COR J. DE BOER van onze correspondent GRAAUW - Zondag 13 maart opent de toerafdeling van St. Aloy het zomerseizoen. Dit met een openingsrit waarbij de afstand naar eigen keuze is. Men kan tussen half tien en twaalf uur komen afstempe len in het sportcentrum van St. Aloy aan de Dorpsstraat in Graauw. Naast deze openings rit staat er elke zondag een toertocht op het programma tussen half tien en half twaalf met een gemiddelde snelheid van 22 kilometer per uur. Voorts heeft de toerafdeling -los van de prestatielopenaf- deling- een aantal grote eve nementen op het programma. Op 1 mei vertrekt men met auto's naar het bij Brussel ge legen Tervuren om daar aan de verbroederingstocht deel te nemen. Oostburg-Geraards- bergen-Oostburg staat op 15 mei op de agenda. Op 21/22 en 23 mei (Pink sterweekend) komt het nieuwe evenement Graauw-Luxem- burg-Graauw met een lengte van 400 kilometer aan bod. Eveneens nieuw is op 11 juni de tocht Parijs-Graauw waar op één dag 360 kilometer dient weggetrapt te worden. Het grote werk wordt op 11 september afgesloten met de Mergellandroute. Tijdens de jongste jaarvergadering werd tevens een nieuw bestuur ge kozen, dat nu gevormd wordt door Jo Buijs (voorzitter), Waldi Roelands (penning meester), Rudi Dumez (secre taris), Gino de Caluwé, Eddy Strobbe, Antione van Eerden burg, Georges van Goethem, Henk de Wit en Remy Mag nus. Prijsbericht van Veiling Ter- neuzen 11-3-1983. Per stuk: sla 11 19-25. Per bos selderij 34-35. Per kg. andijvie 165, prei 40-42, spinazie 174-180, spruiten (ge schoond) 75-77, spruiten (onge- schoond) 66, witlof A 260, All 250-270, B 230, 111 140-170.

de Stem | 1983 | | pagina 15